Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Bez aminovanja Europe odnosno IOM-a, nece se ni Bira zatvoriti niti će bilo ko otici na Medeno polje. Nemas finansija da sve to sprovedes u djelo i jos da nakon toga situaciju drzis stabilnom.

Na Vučjak se par dana vozili migranti i vec se prica o velikim troskovima i potrošnji policije. Ne znam kakav smislen plan onda postoji za Medeno polje.

E sad da oko Vucjaka, Medenog polja ili bilo kakvog kampa sem jebene Bire imas podrsku IOM-a i Europske komisije pa da isti kompenziraju dio troškova prijevoza, hrane, pica te da obezbjede privatne security agencije, moglo bi se pricati o nekom polurjesenju. 

• Like 1

Zalosno je to sto ce ovaj migrant mozda iskoristiti ozljede i reci da je pretucen od strane hr. policije i da su mu oni otuđili i novac i mobitel

• Like 2
  • Dislike 1

33 minutes ago, Pavarotti said:

Bez aminovanja Europe odnosno IOM-a, nece se ni Bira zatvoriti niti će bilo ko otici na Medeno polje. Nemas finansija da sve to sprovedes u djelo i jos da nakon toga situaciju drzis stabilnom.

Na Vučjak se par dana vozili migranti i vec se prica o velikim troskovima i potrošnji policije. Ne znam kakav smislen plan onda postoji za Medeno polje.

E sad da oko Vucjaka, Medenog polja ili bilo kakvog kampa sem jebene Bire imas podrsku IOM-a i Europske komisije pa da isti kompenziraju dio troškova prijevoza, hrane, pica te da obezbjede privatne security agencije, moglo bi se pricati o nekom polurjesenju. 

svejedno, ja bi prijetio IOM da cu ih sviju vratiti nazad na granicu sa Srbijom ukoliko ne financiraju smjestaj koji mi odredimo.

valjda su oni na nasem teritoriju, i mi odredjujemo gdje mogu biti i koji teritorij mogu koristii!

40 minutes ago, 1260 said:

Upravo policija sprovodi oko 200 migranata na Vučijak

Od kud? Pred Birom ih ovog momenta ima toliko, sad sam prošao. Još toliko ih se kreće jablanskom prema Biri. Danas iz onog velikog Binga gledam ljudi ih istjeravaju iz onih novih kuća koje su u izgradnji. Grad je prepun migosa

Ovaj agresivni je sigurno bogati arap koji je u bihaću na odmoru.očekivao je puno bolju atmosferu u bihaću kao turista pa kad je vidio ovoliki broj migranata da mu kvare ferije nalemo je prvog do sebe.policija ga neće naći sigurno u nekom bihaćkom baru puši šišu,upropastiše mu odmor.

• Haha 1

3 minutes ago, Fap mašina said:

Ovaj agresivni je sigurno bogati arap koji je u bihaću na odmoru.očekivao je puno bolju atmosferu u bihaću kao turista pa kad je vidio ovoliki broj migranata da mu kvare ferije nalemo je prvog do sebe.policija ga neće naći sigurno u nekom bihaćkom baru puši šišu,upropastiše mu odmor.

Ja sam sinoć taman pristigao da iziđem na onu svirku Divanhane i ovog lika sam sretao više puta na trgu.prepoznao ga i danas po odjeći a bio je sam. Teško da će ga pronaći jer se vjerovatno krije. Koliko sam skontao u momentu "obračuna" sa mještanima iz te ulice koji su htjeli da ga spriječe, pokušao je oteti kosu (mislim da je čovjek tu radio) jednom od njih. Šta bi se desilo da je uspio bog zna

• Aferim! 1

Necu glumiti nekog mangupa i necu ni pretjerano suditi jer sam sa tom situacijom upoznat preko komentara ali sam malkice razocaran tom situacijom. Ono tu je vise nasih i kako sam skontao, ovaj pred njihovim ocima pokusava oteti kosu, znaci KOSU, sto su oni sprijecili umjesto da ga fizički savladaju i zadrze dok ne dodje policija. Ne govorim ni o nekom premlacivanju nego drži dok ne dodje policija. 

• Like 3

Ma dobro oni migrante hrane,a obračuni oko droge im nisu strani.u bakšaiškom polju oni redovno haraju, kradu i uništavaju usjeve.spavaju po kolibama.al narod neće da vidi problem....kažu neka ih otiće.Neće otići ako ih ne otjeraš sa svoje zemlje.

• Like 1

Imamović: Ne smijemo više dozvoliti ilegalne prelaske granicaJasmin Imamović (Foto: FENA)
Tuzla se sve više suočava s problemom migrantske krize. Naime, u ovaj grad pristiže sve više izbjeglica, a o njima brinu jedino građani Tuzle te im donose hranu i potrebnu garderobu, upozorio je danas u izjavi za Fenu gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović.
On smatra da su institucije koje su nadležne za ovaj problem Vijeće ministara Bosne i Hercegovine, Ministarstvo sigurnosti BiH, Ministarstvo vanjskih poslova BiH te Ministarstvo civilnih poslova BiH. Također, odgovornima smatra i Graničnu policiju BiH te sve policijske organe.

"Nama svaki dan u zemlju ulazi na stotine ljudi. Ne ulazi dvoje ili troje ljudi, nego na stotine. Nemoguće je da oni to ne vide. Ilegalni prelasci granice su krivično djelo. To sliči na nesavjestan rad u službi, a nesavjestan rad u službi je krivično djelo. Smatram da se moraju spriječiti takva krivična djela", kaže gradonačelnik Imamović.

Lokalne zajednice su o pitanju migrantske krize, smatra on, nemoćne bilo šta uraditi.

"Imamo ozbiljan problem, jer te ljude provode oni koji se bave krijumčarenjem ljudi. Stepen društvene opasnosti je maksimalan. Državno tužilaštvo treba voditi računa o tome da se razbije mreža krijumčara ljudima. Mnogi ljudi zarađuju na migrantima", upozorio je Imamović.

Foto: FENAFoto: FENA

Također je potcrtao da su migranti koji pristižu u Tuzlu uglavnom bez identifikacijskih dokumenata te da oni u pogledu identiteta imaju daleko veća prava nego građani Bosne i Hercegovine.

"Imali ste situaciju da su u skrovištima pronađeni svi pasoši u blizini Centra za registraciju. Smatram da imamo veliki problem i da izgovor nije neformiranje vlasti. Moramo voditi računa o tome da ako se radi o ilegalnom prelasku granice da se onda radi o organizovanom kriminalu. Mora se razotkriti mreža krijumčara, onih koji veoma mnogo zarađuju. Njima je u interesu da migranata bude što više", kaže tuzlanski gradonačelnik.

O problemu migrantske krize prije nekoliko dana su upozorili i tužioci Tuzlanskog kantona nakon što je jedan od njih u centru Tuzle nasilno ubijen. Strategija koju predlaže Imamović je da susjedne zemlje Srbija i Crna Gora te Bosna i Hercegovina uz partnerstvo s drugim evropskim zemljama naprave strategiju u rješavanju problema migrantske krize koju naziva zajedničkim problemom.

"Nama je potrebna sinergija. Iznenađuje me da nema još uvijek održanog samita o ovom pitanju između Hrvatske, Srbije, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore... Šta da radimo s ovim ogromnim prilivom ljudi? Ne možemo dopustiti da se događaju ilegalni prelasci granica, jer će nam se opet dogoditi ubistva kao ovo što je bilo u Tuzli", zaključio je Imamović.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gdje je ovaj do sad bio.

Dok migosi dvije godine po Bihacu i V. Kladusi haraju ovaj se nije javljao, e sad kad je do njegove gujice doslo ... . Stici ce vas ovi jadi sviju, po cijeloj BiH. Dosad su sa biscanima suosjecali a sad nek vide kako je kad licno na svojoj kozi osjete.                                                

• Like 3

Evo ja sad prošao autom jablanskom i ondje tačno kod "Madone" ispred mene pređoše cestu njih 5-6 sa palijama (ma nisu to ni palije to su metre) i ulaze tamo negdje kod Madone al na glavnoj cesti, čini mi se da tu ima neka kuća u izgradnji. Bit će obračuna opet. Nisam vidio niti jednu policijsku patrolu nažalost, da ih uputim tamo

Edited by Grunf
  • Aferim! 1

Ma nek se pokolju već jednom možda otvore oči ovim našim krimosima na vlasti

U Bihaću je otvoren novi kamp (Vučjak)  a nisu zatvoreni stari.  Neće ni biti zatvoreni jer grad ima potpisan ugovor o najmu.  Ovo što se radi sa odvozom migranata na Vučjak je smiješno. Policija ih odveze, a oni se nakon nekog vremena vrate u grad.  Policija odveze na Vučjak sto migranata, a sa druge strane ih u grad uđe dvjesto.  Komedija živa.  Uskoro će situacija u gradu eskalirat.  Dolazi jesen,  migranata sve više,  a granica zatvorena.  Ako se bude čekala reakcija vlasti na državnom nivou najebat će svi.  Slovenci organizuju straže na lokalnom nivou zbog one šačice migranata što uđu u Sloveniju.  U Bihaću vlada prava najezda vojno sposobnih muškaraca, a niko da se očeše.   

• Like 4

11 hours ago, rucica1 said:

Imamović: Ne smijemo više dozvoliti ilegalne prelaske granicaJasmin Imamović (Foto: FENA)
Tuzla se sve više suočava s problemom migrantske krize. Naime, u ovaj grad pristiže sve više izbjeglica, a o njima brinu jedino građani Tuzle te im donose hranu i potrebnu garderobu, upozorio je danas u izjavi za Fenu gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović.
On smatra da su institucije koje su nadležne za ovaj problem Vijeće ministara Bosne i Hercegovine, Ministarstvo sigurnosti BiH, Ministarstvo vanjskih poslova BiH te Ministarstvo civilnih poslova BiH. Također, odgovornima smatra i Graničnu policiju BiH te sve policijske organe.

"Nama svaki dan u zemlju ulazi na stotine ljudi. Ne ulazi dvoje ili troje ljudi, nego na stotine. Nemoguće je da oni to ne vide. Ilegalni prelasci granice su krivično djelo. To sliči na nesavjestan rad u službi, a nesavjestan rad u službi je krivično djelo. Smatram da se moraju spriječiti takva krivična djela", kaže gradonačelnik Imamović.

Lokalne zajednice su o pitanju migrantske krize, smatra on, nemoćne bilo šta uraditi.

"Imamo ozbiljan problem, jer te ljude provode oni koji se bave krijumčarenjem ljudi. Stepen društvene opasnosti je maksimalan. Državno tužilaštvo treba voditi računa o tome da se razbije mreža krijumčara ljudima. Mnogi ljudi zarađuju na migrantima", upozorio je Imamović.

Foto: FENAFoto: FENA

Također je potcrtao da su migranti koji pristižu u Tuzlu uglavnom bez identifikacijskih dokumenata te da oni u pogledu identiteta imaju daleko veća prava nego građani Bosne i Hercegovine.

"Imali ste situaciju da su u skrovištima pronađeni svi pasoši u blizini Centra za registraciju. Smatram da imamo veliki problem i da izgovor nije neformiranje vlasti. Moramo voditi računa o tome da ako se radi o ilegalnom prelasku granice da se onda radi o organizovanom kriminalu. Mora se razotkriti mreža krijumčara, onih koji veoma mnogo zarađuju. Njima je u interesu da migranata bude što više", kaže tuzlanski gradonačelnik.

O problemu migrantske krize prije nekoliko dana su upozorili i tužioci Tuzlanskog kantona nakon što je jedan od njih u centru Tuzle nasilno ubijen. Strategija koju predlaže Imamović je da susjedne zemlje Srbija i Crna Gora te Bosna i Hercegovina uz partnerstvo s drugim evropskim zemljama naprave strategiju u rješavanju problema migrantske krize koju naziva zajedničkim problemom.

"Nama je potrebna sinergija. Iznenađuje me da nema još uvijek održanog samita o ovom pitanju između Hrvatske, Srbije, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Crne Gore... Šta da radimo s ovim ogromnim prilivom ljudi? Ne možemo dopustiti da se događaju ilegalni prelasci granica, jer će nam se opet dogoditi ubistva kao ovo što je bilo u Tuzli", zaključio je Imamović.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gdje je ovaj do sad bio.

Dok migosi dvije godine po Bihacu i V. Kladusi haraju ovaj se nije javljao, e sad kad je do njegove gujice doslo ... . Stici ce vas ovi jadi sviju, po cijeloj BiH. Dosad su sa biscanima suosjecali a sad nek vide kako je kad licno na svojoj kozi osjete.                                                

Bio je u Tuzli, gdje je gradonacelnik, gdje nije bilo migranata do evo nedavno... I lik otvoreno govori da nece nikakve migrantske centre, nece ih tamo, drzava treba da rijesi, crvestog stava i respekt prema covjeku. Nije ko nas poletio izdavati objekte u zakup i hraniti gamad.

Da je nas bio kao taj davno bi se mi rijesili ove gehanije. Ne znam sta imate protiv covjeka. Bio je intervju s njim na tv-u i lik rekao necu ja nikakve manifestacije organizirati za njih, oni nemaju ovdje sta raditi. i u pravu je. Da suki ima imalo damu kao drugi gradonacelnici ne bi mi ovdje naglabali i kukali 400 stranica.

• Like 3

16 minutes ago, Fugaziii said:

Bio je u Tuzli, gdje je gradonacelnik, gdje nije bilo migranata do evo nedavno... I lik otvoreno govori da nece nikakve migrantske centre, nece ih tamo, drzava treba da rijesi, crvestog stava i respekt prema covjeku. Nije ko nas poletio izdavati objekte u zakup i hraniti gamad.

Da je nas bio kao taj davno bi se mi rijesili ove gehanije. Ne znam sta imate protiv covjeka. Bio je intervju s njim na tv-u i lik rekao necu ja nikakve manifestacije organizirati za njih, oni nemaju ovdje sta raditi. i u pravu je. Da suki ima imalo damu kao drugi gradonacelnici ne bi mi ovdje naglabali i kukali 400 stranica.

To kaze jedan lijevičar, sdp-ovac i humano proslijedi migice za Bihać umjesto da ih vrati od kud su došli. Sve ok, htio sam reci da se slazem sa tobom i da je taj covjek u pravu a ne kao ovaj naš som koji se pod krinkom humanizma zeli "ogrebati" o razne fondove ne obazirući se na tešku situaciju svojih građana. Pamtit ćemo ga kao izdajnika svog vlastitog naroda kakve smo imali i u zadnjem ratu

Edited by Grunf

prije 29 minuta, Fugaziii said:

Da suki ima imalo damu kao drugi gradonacelnici ne bi mi ovdje naglabali i kukali 400 stranica.

Ne pomaže ništa kad je čitava država dio problema zajedno sa susjednim zemljama, Bihać je u ovom sam samcat. Vlast u Kladuši je sličnog stava kao ta komunjara u Tuzli pa ne vidim da im je puno bolje. 

• Like 1

Ja stvarno ne vidim način na koji je Bihać mogao izbjeći ovo osim da je zatvorena istočna granica BiH. To se nije desilo niti će se desiti. Ljudi krive zadnju kariku, a to niko nije mogao spriječiti.  Da i nisu dati Borici i Bira oni bi danas bili u parku, pored Une na otoci.  Pa vidite da su im blokirali ulaz u kanton a oni opet dolaze. 

I to u Tuzli je sam prosipanje priče jer su oni tu samo privremeno dok ne nadju način da se prebace do Bihaća. 

Jedino zatvoriti granicu bilo na Istoku bilo na zapadu. Nisam neki optimisti da će se to desiti. 

• Like 1

15 minutes ago, Grunf said:

To kaze jedan lijevičar, sdp-ovac i humano proslijedi migice za Bihać umjesto da ih vrati od kud su došli. Sve ok, htio sam reci da se slazem sa tobom i da je taj covjek u pravu a ne kao ovaj naš som koji se pod krinkom humanizma zeli "ogrebati" o razne fondove ne obazirući se na tešku situaciju svojih građana. Pamtit ćemo ga kao izdajnika svog vlastitog naroda kakve smo imali i u zadnjem ratu

Umjesto sto su dolazili kod Suhre i iskazivali suosjcanja sa gradom Bihacom i Kladusom, trebali su se svi gradonacelnici ujediniti i pritisak na vladu BiH napraviti. Ovaj nacin podrske, u sprijecavanjuove  invazije, nije ni jednom bio.Ko kurve su sutili.Sad se, kad je do njih doprlo, iz njihovih udobnih fotelja javljaju. Stici ce ovakvo ponasanje sve gradonacelnike po BiH. Bagra nesposobna. Tek onda ce i svi gradjani vidjeti sta su sa njihovim sutnjama i ignorisanjem ovog problema napravili. Kod prvih protesta, da su se svi gradjani po BiH sa Bihacom solidarisali i na ulice izasli, danas bi sve ovo druga prica bila.  

• Like 1

Sto to sad taj IOM i ostale organizacije (koje svojim radom potpomazu sverc s ljudima) neidu u Tuzlu na pregovore. Docepali se Suhre i vladajucih kantona (koji su spremnost i volju za pregovore pokazali) a u Tuzli nece niko ni na razgovor da ih primi. Pa valjda bi ta ljudska prava, koja po Bihacu prosipaju,i u Tuzli trebala vladati.

• Like 2

2 hours ago, Grunf said:

ee sta god da je i koje god da je boje, ne da da se ista pravi. kao sto onaj trut od Dodikanamjerno radi destabilizaciju federacije. Ovi nasi politicari zive u nekim alternativnim, paralelnim svarnostima. Oni uopste ne primjecuju svoj narod... To je fkt tako. Apsurdno, ali je tako. A opet ti imas cijelu drzavu punu ljudi koji uvijek biraju jedne te iste, nikad se ne bune, i staces drugo ocekivati nego raspad sistema. ja sam najvise kivna na nase sugradjane koji svojom pasivnoscu odobravaju sve ovo, ne samo migrantsku krizu, vec svo zlo koje se sjatilo nad ovu zemlju.

• Like 2

Ja ne znam da li je ovo tačno ali kažu da je ovo ta Zemira "migrantska mama" slikana 2013 godine u Siriji. Znam dvije druge koje nose isti nadimak "mama"

Ako je ovo što tvrde tačno kako država može napraviti ovakav propust?

FB_IMG_1565781060509.jpg

Sliku sam provjerio i postoji izvorno sa tekstom na njenom fb profilu

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Angry 1

Inače me prst ovako podignut kako ga njih dvoje drže asocirao na nekog te sam sad provjerio i fantomski vođa ISIL-a al Bagdadi isto ovako podiže prst na svim postojecim slikama i snimkama. Neki znak možda?

• Like 2

46 minutes ago, Grunf said:

Inače me prst ovako podignut kako ga njih dvoje drže asocirao na nekog te sam sad provjerio i fantomski vođa ISIL-a al Bagdadi isto ovako podiže prst na svim postojecim slikama i snimkama. Neki znak možda?

naravno da je neki znak, svi isilovci dizu taj prstic...... treba im svima odsjeci taj prstic da vidim sta ce onda dizati haha

• Like 1

Koliko znam to znači jedan je Bog, ako ga oni koriste ne znači da samo njima pripada, kao ni crna zastava šehada. Čuj ova bi sjekla prste ljudima Bože sačuvaj 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...