Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Just now, Lidjo said:

Inace ga mrzim iz dna duse, ali je covjek uz svoj narod i zastupa svoj narod i njegove interese. Ima muda, ima petlju, i ovfje mu skidam kapu. 

Jel se javio nase Bake u vezi ove krize? Jel doso mozda u Bihac ili Tuzlu? Jel on reko da ce doci i stati uz svoj narod? Daj molim te

U pravu si potpuno!

prije 16 sati, Ado1 said:

Nemam pojma sto nemoze link

Vidi doktora.  Kad nisu mogli drpit auto zadovoljili se biciklom.  Bogami da mi ovaj nesoj dirne kvaku na autu to bi mu bilo zadnje u životu

Edited by gargamel

1 minute ago, Lidjo said:

Inace ga mrzim iz dna duse, ali je covjek uz svoj narod i zastupa svoj narod i njegove interese. Ima muda, ima petlju, i ovfje mu skidam kapu. 

Jel se javio nase Bake u vezi ove krize? Jel doso mozda u Bihac ili Tuzlu? Jel on reko da ce doci i stati uz svoj narod? Daj molim te

Moram Vam proslijediti pitanje koje je meni Hysteria postavio, jeste na nekim drogama? Za kakav je on svoj narod? Jeste vi uopste upoznati sa stanjem u RS - u i kakva mafija vlada tamo i strah? Trebam li opet spomenuti slucaj Davora Dragicevica? Treba li se spomenuti cetnicka demagogija koja vlada u vrhu RS-a? Trebam li reci da je to genocidna tvorevina nastala u dogovoru sa medjunarodnom zajednicom i cetnickom politickom elitom u to vrijeme, a nastavljaju i dan danas destabilizaciju cijele Bosne i Hercegovine, zavadjajuci opet tri konstitutivna naroda, igrajuci na kartu Velikosprskih snova??? Ne branim nase, i nasi ucestvuju u tome, ali ovaj ne krije jer ga briga jer zna da ima trenutno za ledjima cvrst oslonav da moze da se ponasa ovako bahato. Dodik je jedan kromanjonac ispuzao u ratu ispod nekog selendrackog kamena. I meni neko nesto kaze.

• Like 3

https://www.servus.com/tv/videos/aa-21198teq11w12/

Sad na austrijskom tv-u: 75 % onih iz iraka sto su dosli 2015 u austriju ne rade. Brojke za ove iz afganistana i sirije nisu puno bolje. Znaci i 4 godine nakon sto su dosli u austriju i dobili azil i time pravo da rade, oni ne rade vec zive na racun drzave. 

A ti Bosnjo crnci i dalje beri maline 

• Like 2

Čitam sad kako je sud u Italiji ipak dozvolio brodu koji je imao zabranu od talijanske vlade da uplovi. Navodno je 2 sedmice stojao bez dozvole sa 160 migranata. No, ono sto mene cudi je da je to spanski brod spanske humanitarne org. Open arms. Za te dvije sedmice mogao je uploviti bilo gdje a kamoli ne do Španije. Zašto u Italiju a ne u Španiju? Možda nisam kompetentan da o ovom govorim jer ne poznajem problematiku ali zbilja me zanima zašto španski brod hoće migrante u Italiju ali ne u Španiju?

• Like 1

7 minutes ago, Lidjo said:

https://www.servus.com/tv/videos/aa-21198teq11w12/

Sad na austrijskom tv-u: 75 % onih iz iraka sto su dosli 2015 u austriju ne rade. Brojke za ove iz afganistana i sirije nisu puno bolje. Znaci i 4 godine nakon sto su dosli u austriju i dobili azil i time pravo da rade, oni ne rade vec zive na racun drzave. 

A ti Bosnjo crnci i dalje beri maline 

Tacno tako beri maline jer ti je neko obecao da ces zaraditi mnogo novca da bi te na kraju doveo do prosijackog stapa . Vlasnici hladnjaca najveca mafija u BiH privredi, za koje drzava nezeli da cuje . Znaci kg prve klase malina u top sezoni kosta jedva 2 KM na veliko da bi usred zime otkupljivaci iste te prodavali po lidlu znaci mala korpica 4 eura . 

Ma ljudi pustite Dodikovu spiku kad tad ce se pokazati da je on najveci grobar Bosanskih srba on i svemu vidi napad na srpski narod. Medeno polje, Drvar,Petrovac,Krnjeusa i ostala mjesta sa tog podrucja su gotovo nenaseljena ja sam bas skoro tuda prolazio nigdje zive duse . Po meni savrseno mjesto za migrantski kamp zatvorenog tipa kao Guvantanamo. 

19 minutes ago, Grunf said:

Čitam sad kako je sud u Italiji ipak dozvolio brodu koji je imao zabranu od talijanske vlade da uplovi. Navodno je 2 sedmice stojao bez dozvole sa 160 migranata. No, ono sto mene cudi je da je to spanski brod spanske humanitarne org. Open arms. Za te dvije sedmice mogao je uploviti bilo gdje a kamoli ne do Španije. Zašto u Italiju a ne u Španiju? Možda nisam kompetentan da o ovom govorim jer ne poznajem problematiku ali zbilja me zanima zašto španski brod hoće migrante u Italiju ali ne u Španiju?

To je dio politike vjerujte ubrzo ce ih iscrkavati na Hrvatskoj obali samo polako .Tak ce onda da im propada turisticka sezona , ove godine sam se zarekao nikad vise u Hrvatsku na more jer su preskupi i bezobrazni . A u razgovoru sa drugim ljudima strancima sve vise ih odustaje od Hrvatske .

• Like 1

12 minutes ago, Barba said:

Tacno tako beri maline jer ti je neko obecao da ces zaraditi mnogo novca da bi te na kraju doveo do prosijackog stapa . Vlasnici hladnjaca najveca mafija u BiH privredi, za koje drzava nezeli da cuje . Znaci kg prve klase malina u top sezoni kosta jedva 2 KM na veliko da bi usred zime otkupljivaci iste te prodavali po lidlu znaci mala korpica 4 eura . 

Ma ljudi pustite Dodikovu spiku kad tad ce se pokazati da je on najveci grobar Bosanskih srba on i svemu vidi napad na srpski narod. Medeno polje, Drvar,Petrovac,Krnjeusa i ostala mjesta sa tog podrucja su gotovo nenaseljena ja sam bas skoro tuda prolazio nigdje zive duse . Po meni savrseno mjesto za migrantski kamp zatvorenog tipa kao Guvantanamo. 

To je dio politike vjerujte ubrzo ce ih iscrkavati na Hrvatskoj obali samo polako .Tak ce onda da im propada turisticka sezona , ove godine sam se zarekao nikad vise u Hrvatsku na more jer su preskupi i bezobrazni . A u razgovoru sa drugim ljudima strancima sve vise ih odustaje od Hrvatske .

Turizam i hrv. turizam je druga tema ali sve je veci broj i hrv.drzavljana koji ljetuju u Albaniji rađe nego u Hr. Ja sam i ove godine 14 dana na jednom otoku u hr ali mislim da sam se i sam zasitio

prije 3 sati, Barba said:

Znaci ona se slika sa mladicem ne starijim od 25 godina koji je u tom trenutku jos ziv i onda napise ako bog da sehid a svi znamo sta to znaci.

Ja znam na sta si ti mislio ali lik jeste poginuo zato je i objavila desetak slika sa njim i to napisala

1 hour ago, Fugaziii said:

Moram Vam proslijediti pitanje koje je meni Hysteria postavio, jeste na nekim drogama? Za kakav je on svoj narod? Jeste vi uopste upoznati sa stanjem u RS - u i kakva mafija vlada tamo i strah? Trebam li opet spomenuti slucaj Davora Dragicevica? Treba li se spomenuti cetnicka demagogija koja vlada u vrhu RS-a? Trebam li reci da je to genocidna tvorevina nastala u dogovoru sa medjunarodnom zajednicom i cetnickom politickom elitom u to vrijeme, a nastavljaju i dan danas destabilizaciju cijele Bosne i Hercegovine, zavadjajuci opet tri konstitutivna naroda, igrajuci na kartu Velikosprskih snova??? Ne branim nase, i nasi ucestvuju u tome, ali ovaj ne krije jer ga briga jer zna da ima trenutno za ledjima cvrst oslonav da moze da se ponasa ovako bahato. Dodik je jedan kromanjonac ispuzao u ratu ispod nekog selendrackog kamena. I meni neko nesto kaze.

Da medjutim to je druga prica. Isto retoriku i orban ima. Ima pravu rijec kad je vanjska politika u pitanju, ali ubi svoj narod kroz unitarnju politiku i ekonomsko izrabljivanje! Ali kad su tema migranti i predstavljanje svog naroda pred bosnjacima onda je tu, a gdje je Bake? 

Edited by Lidjo

9 minutes ago, Hysteria said:

Ja znam na sta si ti mislio ali lik jeste poginuo zato je i objavila desetak slika sa njim i to napisala

Pobrkao si..samo je ova slika. Postoji jedan set slika o poginulom humanitarcu ali to je sasvim drugi lik. Ali to je sad ne bitno. Bitno je naglasiti da je žena ekstremno radikalizirana i nedjeluje mi pri cistoj pameti kako si i sam napisao ali takvi radikalizirani luđaci su extremno opasni.Znam da ces osuti paljbu po meni ali eto nek drugi forumasi isto prosude posjetom njenog profila.

1 hour ago, Fugaziii said:

Potpisujem sve i jednu napisanu rijec.:)

prije 9 minuta, Grunf said:

Pobrkao si..samo je ova slika. Postoji jedan set slika o poginulom humanitarcu ali to je sasvim drugi lik. Ali to je sad ne bitno. Bitno je naglasiti da je žena ekstremno radikalizirana i nedjeluje mi pri cistoj pameti kako si i sam napisao ali takvi radikalizirani luđaci su extremno opasni.Znam da ces osuti paljbu po meni ali eto nek drugi forumasi isto prosude posjetom njenog profila.

Na njega i mislim, 99% sam siguran da je to isti lik i da je ono napisala poslije smeti, možda i griješim. Što se mene tiče odmah u prdekanu sa njom ako vrbuje ljude za ISIL.

• Like 2

9 hours ago, Grunf said:

Ja sam mislio da je sprdnja međutim našao sam na olx i prodavac je robot nekretnine a ima verifikovan profil i adresu tako da mi se ne cini kao zaj.....

https://www.olx.ba/artikal/25896272/poslovni-kompleks-u-bihacu/

Oglas je jos od 13.06.2017 a jucer je samo obnovljen.

Profil:

https://robot.olx.ba/

Ovo se ni IOM-u niti nijednoj nevladinoj organizaciji nesmije u vlasnistvo dati - prodati. Za to moraju gradonacelnik i nadlezni vlade US-nskog kantona i te kako brigu povesti te dobro provjeriti kome ce se objekt prodati.Ako, kao predstavnici grada i kantona u tom zakazu i tako nesto dozvole, onda ih treba, ne samo iz njihovih fotelja otjerati, nego i na lomacu staviti.

• Like 3

1 hour ago, Grunf said:

Zasto?!

Prije par mjeseci gledala sam reportazu koja je dobrim djelom u Spaniji snimata.

Spanija je s izbjeglicama pretrpata. Jedni krstare po gradovima i bave se kradjom i prostitucijom tako da im je turizam prilicito opao.Drugi opet zive van grada na zapustenom i blatnjavom podrucju u kolibama koje su od pruca, kartona i najlona sklepali ( za usporedbu nas Vucjak je smjestaj sa 4 zvijezdice).Ovi sto tu zive (pretezno muskarci) rade na velikim farmama voca i povrca.Rade pod jako losim uslovima i bez adekvatne zastite.Mjesecno kazu da im,kad se odbije za hranu, oko 50€ ostane.Kad malo prikupe nakon 2-3 mjeseca to salju porodici. Produkte (voce i povrce) po vrlo niskim cijenama, otkupljuju veliki koncerni kao sto je Lidl, Kaufland, Aldi, ... . Mali farmeri propadaju jer nemogu u otkupnoj cijeni konkurisati. Organizacije za ljudska prava su EU-niji ukazivali na sve ove nepravilnosti ali nista protiv toga nije poduzeto.EU ne zeli da se ovim velikim koncernima zamjeri.>:( Ja kad voce i povrce kupujem prvo gledam da li je porijeklo iz Spanije ako jeste u moju korpu ne ulazi. Na kraju reportaze naglasito je da ko god od kupaca njihove produkte kupuje s tim podrzava ovo robovlasnistvo tih ljudi. Prizori nacina zivota su bili grozni.

Sad se u EU neke diskusije, da se odredjena prava svedu na razzinu EU, vode. EU kurvanjsaka posla.Nasi predstavnici kad snjima pricaju satrase se sa finocom (na racun gradjana) kako bi od njih koju pohvalu dobili a sa njima se ustvari treba argumentovano i samo sluzbenim jezikom pricati (bez smjeskanja). Ah, da  ovo argumentovano to sam dosad samo kod ministrice zdravstva primjetila.

• Aferim! 1

Evo i nekih šestoro bosanaca muslimana koji su financirali Isil presuđeno im  u americi pa ih namjeravaju poslati u bosnu.koji će nam jarac ovamo.ova država prima li prima sve  sami ološ.

• Like 1

1 hour ago, Fap mašina said:

Evo i nekih šestoro bosanaca muslimana koji su financirali Isil presuđeno im  u americi pa ih namjeravaju poslati u bosnu.koji će nam jarac ovamo.ova država prima li prima sve  sami ološ.

Ma nek ih šalju u Guantanamo, ovdje će među ovim domaćim i među migijima dobiti status paćenika

• Like 1

Migrantski kamp na repušinama preko puta džamije u bakšaišu.nakupili su veliku hrpu smeća i spavaju pored njega ali brale neće da ga smaknu.

Sigurno čekaju neke bihaćke  dobrovoljce sakupljače njihovog otpada da to smaknu.

DSC_0863.JPG

DSC_0862.JPG

@Fap mašina a baš sam se pitao koliko daleko idu dole, jer ih svakodnevno vidim kad silaze uz Unu sa mosta. Policiji nije palo na pamet da ih pokupi? A bilo bi dobro ako ih posjete vec tamo da ih natjeraju da pokupe to smeće i ponesu sa sobom do prvog kontejnera na putu do Vučjaka

Edited by Grunf

Srbi najavili blokadu puteva Livno-Drvar i Bihać-Petrovac

15. Avgusta 2019.

drvarpute-681x363.jpg

Sbi iz Federacije BiH neće dozvoliti proslavu dana kada su protjerani sa svojih ognjišta. Najvaljuju to iz Odbora za zaštituprava Srba u FBiH. Zato su najavili dvije blokade puteva, 13. i 14. septembra.

Putevi Livno – Drvar, i Bihać-Petrovac biće blokirani ako HDZ Livanjskog kantona pokuša da organizuje proslavu, kako su nazvali, 24 godine od “oslobođenja Bosanskog Grahova, Glamoča i Drvara”. Za Srbe to su dani okupacije, jer su prije rata činili 97 odsto stanovništva u tim opštinama. Svakom pokušaju krojenja nove istorije, Srbi će se usprotiviti. 

“To smatramo uvredom i mi smo na Kordinaciji dogovorili da ćemo svim mogućim sredstvima da se suprodstavimo, što podrazumjevaju sva moguća sredstva, blokada puteva, poziv svim Srbima iz Drvara, Grahova, Glamoča, Petrovca da dođu i da fizički spriječimo ljude iz Livna da dođu i uđu u Drvar i da obilježavaju nekakvo slavlje koje bi prkosilo većinskom stanovništvu,“ reka je Đorđe Radanović, predsjednik Odbora za zaštitu prava Srba u FBiH.

Ili odbrana ili nove izbjegličke kolone, treće opcije nema, kaže Radanović, ni kada je u pitanju plan za izmještanje migrana iz Bihaća u srpska povratnička sela. Vlada Unsko-sanskog kantona migrante želi da smjesti u petrovačko selo Medeno Polje, jer smatraju da je to jedino rješenje kako bi se Bihać oslobodio od migranskih centara. Takvom planu usprotivili su se i Srbi i Bošnjaci iz Bosanskog Petrovca. 

“Najava Vlade Unsko-sanskog kantona da će da premjesti migrante iz migranskih centara u Medeno Polje pored Petrovca bi značilo da se apsolutno svi mogu da sele iz Bosanskog Petrovca, i Srbi i Bošnjaci,“ kaže Radanović.

Odbor za zaštitu prava Srba poziva sve Srbe iz Federacije BiH da na vrijeme zaštite svoju imovinu od eventualne zloupotrebe u projektu registracije nekretnina na području FBiH. Kancelarije za besplatnu pravnu pomoć otvorene su u Banjaluci, Istočnom Novom Sarajevu, Nevesinju, Zvorniku, Bijeljini i Mrkonjić Gradu. 

“Da tim putem aktivno učestvuju u postupku prijave svoje imovine, a samim tim i da zaštite svoje imovinsko pravne interese od eventualne zloupotrebe u pomenutom projektu registracije nekretnina na području FBiH,“ rekla je Ana Dursun, pravnik u Odboru za zaštitu prava Srba u FBiH.

A, zloupotreba je itekako bilo. Srbima je i poslije rata otimana imovina, jer su opštinske vlasti upis u zemljišne knjige objavljivali na oglasnim tablama, a ne direktim kontaktima sa strankama, kao što je to slučaj u Republici Srpskoj. Oni koji žive u inostranstvu i koji nisu moglu u roku od 30 dana da vide oglas morali su da vode dugogodišnje sudske sporove kako bi dokazali, ili još dokazuju, da su vlasnici zemljišta ili nekretnina u FBiH.

Srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je danas da namjeru HDZ-a Livanjskog kantona da 13. septembra slavi navodno oslobođenje Drvara smatra neprihvatljivom i potpuno nepotrebnom provokacijom, koja može samo narušiti međunacionalne odnose u tom kantonu, ali i na ukupnom prostoru BiH.

„Važno je podsjetiti se da je u prošlom ratu operaciju etničkog čišćenja tog prostora uz lokalne jedinice izvodila regularna vojska Hrvatske i da su udruženim snagama pokušali da istjeraju Srbe sa vijekovnih ognjišta. Bilo bi u najmanju ruku pristojno da preostali narod tog kraja, a to su Srbi vijekovima, konačno ostave na miru da žive tamo gdje su oduvijek živjeli”, rekao je Dodik za.  Srnu.Izvor: srna/atvbl

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Samo onako - da porucim. Dragi srbi, blokirajte granicne prelaze Srbije i Srbske (gdje nam izbjeglice trpaju) i svi gradjani Bihaca i V.Kladuse bit ce uz vas. Ako biscani i kladuscani budu u govnima tonuli, logicno je da ce te i vi s njima tonuti - zato pamet u glavu - ne dozvolite da vas Mile zavarava.

• Like 3

U slučaju blokade puteva poslati specijalnu policiju da to razbije iste sekunde. Šta bi oni ponovili 90-te balvan barikadama? Samo pendreci i udri

• Like 2
  • Thanks 1

13 hours ago, Fap mašina said:

Migrantski kamp na repušinama preko puta džamije u bakšaišu.nakupili su veliku hrpu smeća i spavaju pored njega ali brale neće da ga smaknu.

Sigurno čekaju neke bihaćke  dobrovoljce sakupljače njihovog otpada da to smaknu.

DSC_0863.JPG

DSC_0862.JPG

Aktuelni su sa obe strane Baksaiskog mosta, na ovoj preko puta Baksaiskog setalista su se utaborili vec mjesec dana, svaki su dan slobodniji, sebi kamp organizirali, logistika za ne povjerovati, udruzeni sa Bira migosima. Puno puta zvana policija od strane mjestana, i receno da imaju i sjekire i macete i da sjeku, pilaju, lome, jednom navrnuli 5 min, nista napravljeno nije, mozda ih nisu ni nasli, nikog nit su odvezli niti sta, nema pomoci, kazu bolje da su i tu nego na cesti na raskrsnici, katastrofa jedna za cuti takvo nesto. A sve su privatna zemljista, ali se bagra ne ustrucava, ide kad god, gdje kod, i kako god zele, rade sta zele, uznemiravaju mjestane, smeca strahota, droge i alkohola da se ne prica, zajebavaju se i migranti i sistem sa nama, kao da svi zele ovdje dovesti narod pred zid, provocirati narod da puca sebi u glavu, ili drugom u celenku, to nikome nije problem, a prekipjet ce uskoro, ali opet briga svih nadleznih za narod i sigurnost.

• Like 2

prije 15 sati, Fap mašina said:

DSC_0863.JPG

DSC_0862.JPG

Šta je tu čudno. U Njemačkoj, u prihvatnim centrima ne čiste iza sebe nego ima ovakvih likova tzv. humanitaraca kao što su Paša i Haldir koji idu iza njih i čiste smeće.  Naravno nisu svi takvi.  Ali većina jeste. 

• Like 2
  • Aferim! 1
  • Haha 1

Da još kad dođu na slavinu za vodu kod šehidskog turbeta u bakšaišu.smradovi ostave staru obuću i robu kako se presvlače valjda tu.ništa bagra ne poštuje.

32 minutes ago, Fap mašina said:

Da još kad dođu na slavinu za vodu kod šehidskog turbeta u bakšaišu.smradovi ostave staru obuću i robu kako se presvlače valjda tu.ništa bagra ne poštuje.

Čudim se da to sve kod bakšaišana prolazi. Iskupite se i isprebijajte ih. Gdje su nestale one generacije kada smo se mahalski tukli cisto iz sprdnje a odruzivali protiv drugih mahala?

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...