Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

2 hours ago, Barba said:

U Italiji je katastrofa ima par mjesta gdje migranti imaju potpunu kontrolu i niko im ništa nemože .

Prica mi jedan radni kolega Talijan .

Migranti ko lešinari stoje po gradu i traže žrtvu doslovno ljude pljačkaju bez ikakvog straha.

Ima i u svedskoj takvih zona. 

Bice jos gore, eto rijesili su se Salvinia, sad migrosi mogu daöje harati italijom i europom! Strasno!

• Dislike 1

U njemackim vecerasnjim vijestima novi val izbjeglica prema Turskoj. U masi,medju njima, jedan govori da od granata vis u njihovoj zemlji nemogu zivjeti.Idemo u Tursku gdje je mir a od tud za Evropu i tamo cemo im nemir napraviti. Masa oko njega ga je glasno podrzavala.Erdogan u javnom govoru naglasio da se EU ne pridrzava dogovora i da ce ako ovako nastavi prema EU otvoriti vrata. Od obecatih milijardi tri (milijarde) bi uskoro trebale biti dostavljene.Ove nase politicare sve razapeti treba.Upropastise zemlju a narod trpi ali dokle... . 

• Like 2

6 minutes ago, Real said:

https://www.biscani.net/krajina-ulazi-u-zimu-bez-nove-lokacije-za-migrante-eu-ne-prihvata-medeno-polje-2/

"Žele uložiti pare, koliko god treba milion – dva eura, ali ne pristaju na enormno finansiranje privatnih smještaja. Žele da nakon što prođe kriza, taj objekat ostane u državnom vlasništvu”, rekao je Mektić.

Sve je laž,pusta laž,samo obmanjuju glupi narod.

Da je tako u čemu je problem ako opštini Bihać daju 2.000 000 i ovi kupe recimo taj objekt preko cijene na medenom polju koji nema toliku vrijednost sigurno.Taj vlasnik bi bio sretan za takvu ponudu i prodao općini bezuslovno odmah,siguran sam. Objekt prelazi u vlasništvo općine tj države i riješen problem.

Problem nije u tom već je problem da njima IOMu migranti nisu gore u vukojebini nizašta korisni i koštaju ih samo bez sprovođenja njihovog cilja, jer se gore nemogu postepeno asimilirati u domaće stanovništvo u vukojebini,nemogu otvarati "ristorane i butinge" da bi rekli kako su oni uspješni biznismeni i tako mazali oči bišćanima.

Ljudi Bihaća jeste li vi zaista toliko mahmurni,opijeni,letargični ili glupi?Probudite se napokon iz ove agonije.

Kad čitaš bišćane net misliš da se radi o dva paralelna svijeta.U jednom se priča o kulturnim događajima,sportskim manifestacijama itd. Kao da je sve najnormanije što bi moglo biti.

A onda čitaš temu ispod od migranata se nemože živjeti,tuča,ubistvo,pljačka silovanje itd.

Prvo se organizovati i tu bagru zauvijek protjerati iz Bihaća pa onda pričati o normalnom životu,a ne paralelno živjeti istodobno pod okupacijom i sanjati o normalnom životu.

Nemože život stati zato što su migranti tu, život mora ići dalje

27 minutes ago, Real said:

https://www.biscani.net/krajina-ulazi-u-zimu-bez-nove-lokacije-za-migrante-eu-ne-prihvata-medeno-polje-2/

"Žele uložiti pare, koliko god treba milion – dva eura, ali ne pristaju na enormno finansiranje privatnih smještaja. Žele da nakon što prođe kriza, taj objekat ostane u državnom vlasništvu”, rekao je Mektić.

Sve je laž,pusta laž,samo obmanjuju glupi narod.

Da je tako u čemu je problem ako opštini Bihać daju 2.000 000 i ovi kupe recimo taj objekt preko cijene na medenom polju koji nema toliku vrijednost sigurno.Taj vlasnik bi bio sretan za takvu ponudu i prodao općini bezuslovno odmah,siguran sam. Objekt prelazi u vlasništvo općine tj države i riješen problem.

Problem nije u tom već je problem da njima IOMu migranti nisu gore u vukojebini nizašta korisni i koštaju ih samo bez sprovođenja njihovog cilja, jer se gore nemogu postepeno asimilirati u domaće stanovništvo u vukojebini,nemogu otvarati "ristorane i butinge" da bi rekli kako su oni uspješni biznismeni i tako mazali oči bišćanima.

Ljudi Bihaća jeste li vi zaista toliko mahmurni,opijeni,letargični ili glupi?Probudite se napokon iz ove agonije.

Kad čitaš bišćane net misliš da se radi o dva paralelna svijeta.U jednom se priča o kulturnim događajima,sportskim manifestacijama itd. Kao da je sve najnormanije što bi moglo biti.

A onda čitaš temu ispod od migranata se nemože živjeti,tuča,ubistvo,pljačka silovanje itd.

Prvo se organizovati i tu bagru zauvijek protjerati iz Bihaća pa onda pričati o normalnom životu,a ne paralelno živjeti istodobno pod okupacijom i sanjati o normalnom životu.

Tacno tako, migranti vrijede samo ako se u centru i ako se izmjesaju aa domicilnim stanovnistvom. Ni jedna zemlja ne smije biti bez da se izmjesa sa strancima. Mi smo osudjeni da se izmjesamo sa arapima. 

Ali mi smo sami krivi jer umjesto da smo gradili bratstvo i jedinstvo i cijwnili svoje mi smo se izmedju rastjerali, posvadjali i pobili. Otjerali omladinu i sve sto je vrijedilo. I sto je najgore u svemu tome je da izgleda nismo nista naucili. I dalje cemo glasari za istu politiku, i dalje okretati glavu od svega i samo sebe gledati..

• Like 5
  • Dislike 1

@Real prvo ja nemam nane

Drugo, što bi meni svanulo odkad su migranti u Bihacu kad ja nisam tamo i nemam nikakve veze sa migrantima.

Treće, ti si se osvrnuo na pisanje biscani.net i kao da živimo u paralelnom svjetu. Po tebi prvo se treba rješiti problem migranata pa onda sve ostalo.

Moj stav je da treba rješavati uporedo sa normalnim životom u gradu

TRŽAČKA RAJA 
Ovo je objava sa FB stranice Trzacka raja!!! 
Evo jedna nimalo dobra informacija za mještane trzca i okoline..naime radi se o migrantima koji svakodnevno pristizu organizirano u nase mjesto..do sada smo imali razumjevanja prema tim ljudima..ali presla se svaka granica po tom pitanju..evo imamo i slike na koji nacin dolaze organizirano,,i ko ih dovozi..obratili smo se policiji vise puta..nista nisu poduzeli..ako se ovo pod hitno ne rijesi doci ce do eskalcije problema..jer ide zima i hladnije vrijeme..doci ce do provala kuca nasih ljudi koji zive u inostranstvu..jer trenutno u trzcu boravi oko 200 migranata..i taj broj je svaki dan veci..u razgovoru sa nasim ljudima smatramo da bih trebali organizirano preko dzemata i mjesne zajednice posjetiti policijsku stanicu cazin..jer doci ce do veci problema..a evo na koji nacin dolaze..uz ovo navecer jos ih dovoze taksisti..

FB_IMG_1567860330667.jpg

• Like 1
  • Dislike 1

2 hours ago, Real said:

@paša nemoj sve shvatati krajnje bukvalno,nemam je ni ja.To je bio samo jedan primjer da ti pokušam objasniti neke stvari.

Kao drugo upravo ti imaš koristi upravo od tih krimigranata u Bihaću jer će oni ili dio njih možda čak završiti u njemačkom migrantskom centru u kojem si ti paže.I na osnovu njih ti si i dobio taj posao inače nebi mogao ni prismrditi u njemačku.Oni su tvoj garant (žirant) za posao,dok je njih imaće paša i posla.

I kao treće opet nisi shvatio poentu prvog dijela.Prvo avliju pomesti pa tek o da servirati ručak,nećeš u prljavoj avliji jesti!

Ja imam pasoš EU i u svakom slučaju ne zavisim od migranata.Čuvanje azilanata je mali dio posla koji mi obavljamo.

Šta ti podrazumjevaš pod čišćenjem avlije

8 minutes ago, Grunf said:

@paša od kog ih čuvate? I jedno lično pitanje odnosno zamjerka: fali ti ovaj zadnji video sa tučom u Harmanima na onoj tvojoj fb stranici

Ja mislim da sam stavio video, provjericu.

U azilantskim kampovima smo zaduženi da čuvamo red i mir a prema kućnom redu koji je propisala država

9 minutes ago, 1260 said:

U Bihaću ili vani

U Njemačkoj

14 minutes ago, Grunf said:

@paša od kog ih čuvate? I jedno lično pitanje odnosno zamjerka: fali ti ovaj zadnji video sa tučom u Harmanima na onoj tvojoj fb stranici

Objavio sam na grupi migranti-azilanti 

Screenshot_20190907-165112_Facebook.jpg

2 hours ago, Real said:

@paša nisam znao da postoji EU pasoš,možda je to budući soroševski.Ja znam da samo još uvijek postoji recimo njemački,austrijski, nizozemski...jebote pa ti si pionier koja je ovdje premijera na bišćani net ,EU pasoš🤣.

A azilanti su oni na osnovu kojih primaš platu njemačkih poreskih obaveznika koju nebi primao da nema azilanata,znači ti isto guliš njemačke poreske obaveznike jer radiš na jednom imaginarnom poslu kojeg uopšte nebi smjelo biti da funkcioniše njemačka država.Ali ona istočnjačica merkilova ukopa njemačku,unazadila je 100 godina unazad do Bismarcka.Jebote nepodnosi toliko njemačku da nije u stanju da stoji mirno u kini dok svira njemačka himna neki dan,već sjedi, a onaj kinez čojk stoji ko vojnik.

A da ti kontekst čišćenja avlije sad moram objašnjavati,ako nisi skužio nemam vremena ni volje.

Pa vec pricaju o eu vojski, svi eu drzavljani smiju u at glasati. Znaci blizu smo..nece dugo potrajati i granice ce neststi. Samo jos da unistr jezike, kulturu vec unistavaju. Super se mnoze svi izmedju..

• Dislike 1

RS autobusi sto voze za Bihac su kontrolisani u RSu od strane policije RSa na njihovom teritoriju, a cim udju u Otoku - predju onaj mostic zaustave se, soferi izadju napolje, uredno pokupe eurice od migica, (ne)uredno NE IZDAJU KARTE,  potrpaju ih u bus i uredno dovezu u Bihac gdje ih gle cuda policija MUPa USK ne provjerava. Eto to je bas bio slucaj jutros na voznoj liniji BL - BIHAC. a zamisli tako dva puta dnevno svaki dan. Ili cak i vise... kad zanemaris talgo vozove i dovozenje iz pravca ripca i dalje... 

1 hour ago, sk64 said:

U USK i Bihaću vlast postoji isključivo samo radi sebe a narod ko [email protected] Ovo je van svake pameti i za 2 mjeseca će nastati kaos a onda ....

A onda isto malo racija, malo blokada ulaza na kanton, malo ovo malo ono, cisto da se smiri poludjeli narod spreman da krene u samoinicijativno ciscenje smeta, i tako u nedogled..

• Like 2

13 hours ago, Real said:

@paša nisam znao da postoji EU pasoš,možda je to budući soroševski.Ja znam da samo još uvijek postoji recimo njemački,austrijski, nizozemski...jebote pa ti si pionier koja je ovdje premijera na bišćani net ,EU pasoš🤣.

A azilanti su oni na osnovu kojih primaš platu njemačkih poreskih obaveznika koju nebi primao da nema azilanata,znači ti isto guliš njemačke poreske obaveznike jer radiš na jednom imaginarnom poslu kojeg uopšte nebi smjelo biti da funkcioniše njemačka država.Ali ona istočnjačica merkilova ukopa njemačku,unazadila je 100 godina unazad do Bismarcka.Jebote nepodnosi toliko njemačku da nije u stanju da stoji mirno u kini dok svira njemačka himna neki dan,već sjedi, a onaj kinez čojk stoji ko vojnik.

A da ti kontekst čišćenja avlije sad moram objašnjavati,ako nisi skužio nemam vremena ni volje.

Ako nisi znao za EU pasoš sad znaš, na mom pasošu pise Evropska unija

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...