Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Pa jel to znaci da je hitna odvezla momka iz bihaca? Ako je tako onda se pokenjam na sav grad i kanton i drzavu ako dopuste da se nasim sugradjanima desavaju ovakve stvari zbog kriminalaca, ubica, silovatelja i isilovaca. Crkli dabogda sve do jednog! Bas me ljuti sve ovo. Kako su samo jadni svi biscani i cazinjani i buzimljani i krupljani i petrovcani i kladuscani i sanjani i svi ostali stanovnici ove usrane drzave. Ovo je dno dna! A nase vlade i kvazipoliticari i ministricici su toliki jadnici i seljacine i zeljni para i moci da su spremni na sve do te mjere da prodaju i istrijebe vlastiti narod. Kad bude padala ova zemlja nadam se da ce redom sve do jednog pasti prvo oni u najgorim mukama!

2 hours ago, Rijecanin said:

Na ovo se ne bi smjeli trositi novci poreskih obveznika ovo je suludo, za ljecenje tesko oboljelih nema a za ljecenje divljaka iz kamenog doba koji igraju 'game' to ima jel?.

Pare iz zdravstva se trose na sve osim na zdravstvo. Ljudi umiru jer cekaju na komisije za neke prejednostavne analize, skeniranja i nalaze. Cekaju mjesecima na listama, na kraju umru ili odu se lijeciti drugdje svojim licnim novcem. Zasto onda placamo zdravstvo? Treba bojkot napraviti. Kaze napravili komisiju za reformu zdravstva u USK. Komisija ciji ce clanovi mlatiti ogromnu lovu za svoje izlete pod kriknkom “prikupljanja informacija o stanju u zdravstvu”. Helooouu nije li to vec ocigledno? A i reforma se ne moze nijedna kvalitetna napraviti gdje ti je korupcija duboka od cistacise pa do direktora ustanova, a koji su postavljeni poslije svakih izbora nakon sto strankice podijele medju sobom nadleznost nad odredjenim institucijama i javnim ustanovama. I ovaj debilni narod pusi foru od 95-e, glupani nisu sposobni nauciti lekciju i tonu iz godine u godinu. Ako im je vec bilo u planu da razore ovu zemlju i podijele je i prodaju arapima i medjunarodnoj zajednici onda su trebali odma reci tako da mi ne izgine pola familije a ono preostalo pola ne zavrsi sa ptsp-jem. Fuj! Gamad jedna! Mrzim ovu zemlju i sve sto ona predstavlja! 

• Like 1
  • Aferim! 4

Dakle, ono što se dogodilo da je hrpa agresivnih ilegalnih kriminalaca grupno napala jednog domaćeg čovjeka.

A evo kako funkcioniraju šoroševski proteroristički mediji, je*o ih Šoroš u plaćeničko prkno. Prvo treba riješiti njih, pa tek onda migrante. 

Vijest s USN: 

U ulici Petog korpusa u Bihaću oko 13 sati došlo je do nereda i fizičkog obrčuna. Kako saznaje portal USN od svjedoka, obračun se desio između jednog Bišćanina i nekoliko migranata. Nedugo nakon obračuna na lice mjesta stigla je Hitna pomoć. Kako saznajemo, jedan osoba je lakše povrijeđena, te je prvezena u bolnicu. Kako su za portal USN kazali stanari okolinih zgrada, veliki broj migranata svakodnevno dolazi u ovu kladionicu, te je već nekoliko puta dolazilo do sličnih i go*ih obračuna. Zanimljivo je da se ova kladionica nalazi nekoliko desetina metara od zgrade MUP-a USK. Zašto policija nije u stanju da pruži sigurnost građanima koji stanuju u ulici Petog korpusa, te nijemo posmatraju skupine ilegalnih migranata u kladionici, ostaje nepoznanica.

Potom Avaz "prenosi" vijest s USN, ali dodaje i nešto svoje, odnosno na temelju nepostojećih komentara s Fejsa izmišlja motiv za sukob na foru da se radi o listiću, naravno dodaje i upitnik: 

U ulici Petog korpusa u Bihaću oko 13 sati došlo je do nereda i fizičkog obračuna u kladionici. Obračun se desio između jednog Bišćanina i nekoliko migranata. Nedugo nakon obračuna na lice mjesta stigla je Hitna pomoć. Ako je suditi po komentarima na Facebooku, do tuče je došlo zbog listića?!  Jedna osoba je lakše povrijeđena, te je prevezena u bolnicu. Veliki broj migranata svakodnevno dolazi u ovu kladionicu, te je već nekoliko puta dolazilo do sličnih i gorih obračuna, kazali su stanari okolnih zgrada za USN portal. Zanimljivo je da se ova kladionica nalazi nekoliko desetina metara od zgrade MUP-a USK. Zašto policija nije u stanju da pruži sigurnost građanima koji stanuju u ulici Petog korpusa, te nijemo posmatraju skupine ilegalnih migranata u kladionici, ostaje nepoznanica.

Potom od Avaza priču preuzimaju i ostali proteroristički govnari, npr. Večernji list:

U Bihaću u ulici Petog korpusa došlo je do fizičkog obračuna u kladionici između jednog stanovnika Bihaća i nekoliko migranata nakon čega nedugo nakon sukoba na mjesto tučnjave pristigla i Hitna pomoć, piše Dnevni avaz. Prema njihovim nepotvrđenim infomacijama, do tučnjave je došlo zbog listića.  U sukobu je jedna osoba lakše ozlijeđena i prevezena je u bolnicu na daljnji pregled. 

Suma sumarum, u kladionici pobili se domaći i gostujući neradnik oko listića.

• Like 2

@toby citao sam komentare i neko se nasalio na taj nacin. Ono nezvanicno sa fb grupe je da su pokusali opljackati kladionicu a momak ih je pokusao sprijeciti. Bilo kako bilo ovoj kladionici treba zabraniti rad jer tu nije prvi sukob tu

• Like 3

Danas je u rijecku luku uplovio njemacki putnicki brod kapaciteta 2500 putnika, trebalo bi ga nakrcati do čepa s ilegalcima i poslati ih frau Merkel, zivo me zanima kako bi izgledao dolazak u Hamburg i kako bi njemacka granicna policija reagirala, valjda bi bili humani i primili ih a ne kao balkanska plemena tamo dolje.

• Like 2

46 minutes ago, Grunf said:

@Fugaziii ovaj što je fasovao batine je neki Paki

Sreca. 

A Suhreta treba sto prije smaknuti s mjesta gradonacelnika. On je toliko glup i nespoaoban da nije ni za kotlovnice i za domara, kamoli za gradonacelnika. Bolje mu je da sam odstupi s tog mjesta i pusti nas da sami rijesimo. Jer drugacije nece ici. Nek ide ruta al nece preko Bihaca! hebe mi se za svim drugim gradovima, iskreno, svi ih na bihac salju pa glume humanitarce. SUHRETEEE MARSSS!!!! I TI I TVOJE JADNO GRADSKO VIJECE PUNO JOS VECIH LEVATA!!! MARS IZ BIHACA!!! TI I NIKO OKO TEBE NIJE VRIJEDAN DISANJA OVOG ZRAKA U OVOM GRADU!!! MARS GUBO POLITICKA!!! MARS I CRVENOM KRIZU KOJEG VODE DVA LOPOVA!!! Mars gubooo!!! Kaze nema vise para, nema jer si ih pokr’oooo!! Nisi invalidan samo u nogu vec i u glavu! Zna cotav grad kako fasungu uzoj familiji odradjujes preko ck i znaju na ciji trosak se djeciji rodjendanu slave!! Fuj gadovi i marvo sitna bijedna!!!! Stici ce vas karma i kazna kad se najmanje budete nadali!! U to sam uvjerena!

• Like 1

Znaci poceli su okrsaji i sukobi izmedju te bagre i domicilnog stanovnistva. Do toga jr moralo doci, kad tad.

Medjutim ne brine me taj sukob, vec kako je to sve tako mirno proslo. Medije poneke to eto prenijele, mslo se iskomentarisalo na fb-u i to je to. Od protesta masovnog nista. Znaci predali smo se, sa ovim dajemo znak i migrantima i IOM i gradskoj vlasti da nam je svejedno, da mogu raditi sta hoce, da mogu nastaviti!

Ovo me podsjeca na onu izjavu od Junckefa peije nekoliko, gdje je reko:"mi uvedemo neki zakon i cekamo sta ce se desiti, ako nema velike buke i protivljenja mi nastavljamo dalje". Tako i ovo danas.

• Like 1
  • Dislike 1

prije sat vremena, Grunf said:

@Fugaziii ovaj što je fasovao batine je neki Paki

To paki kao pakistanac ili neki paki iz Bihaca? Znam nekog sa tim nadimkom.

Edited by Pavarotti

14 minutes ago, Pavarotti said:

To paki kao pakistanac ili neki paki iz Bihaca? Znam nekog sa tim nadimkom.

Pakistanac

Pa jeli moguće da smo mi kao društvo i narod toliko  otupili da uopće ne reagiramo na ovaka događanja?????? Kozojebima treba pokazati da batina ima 2 kraja drugog načina nema ili smo do kraja naje×ali.

• Like 1

11 hours ago, Fugaziii said:

Sreca. 

A Suhreta treba sto prije smaknuti s mjesta gradonacelnika. On je toliko glup i nespoaoban da nije ni za kotlovnice i za domara, kamoli za gradonacelnika. Bolje mu je da sam odstupi s tog mjesta i pusti nas da sami rijesimo. Jer drugacije nece ici. Nek ide ruta al nece preko Bihaca! hebe mi se za svim drugim gradovima, iskreno, svi ih na bihac salju pa glume humanitarce. SUHRETEEE MARSSS!!!! I TI I TVOJE JADNO GRADSKO VIJECE PUNO JOS VECIH LEVATA!!! MARS IZ BIHACA!!! TI I NIKO OKO TEBE NIJE VRIJEDAN DISANJA OVOG ZRAKA U OVOM GRADU!!! MARS GUBO POLITICKA!!! MARS I CRVENOM KRIZU KOJEG VODE DVA LOPOVA!!! Mars gubooo!!! Kaze nema vise para, nema jer si ih pokr’oooo!! Nisi invalidan samo u nogu vec i u glavu! Zna cotav grad kako fasungu uzoj familiji odradjujes preko ck i znaju na ciji trosak se djeciji rodjendanu slave!! Fuj gadovi i marvo sitna bijedna!!!! Stici ce vas karma i kazna kad se najmanje budete nadali!! U to sam uvjerena!

Dodaj na ovo i ove iz kantonalne vlade.

• Aferim! 1

Nebi preporučio našim dečkima da se tuču sa migrantima ili da ulaze u sukobe sa njima jer većina njih koristi noževe i ostale oštre predmete bodeže koje su prethodno na vrhu otrovali premazali raznim otrovima .

A druga stvar većina njih napada u čoporu tako da je teško pojedincu bezobzira koliko bio jak da izađe na kraj .

• Like 1

Zato dragi pepperspray i to onaj za medvjede. Ima domet od tri do sest metara, slatko ih pospricas i bjezis. I doista se slazem da ne treba s njima ulaziti u nikakve tuce osim ako bas ne moras i ne mozes izbjeci, ali paziti da si sto dalje od njih jer su prenosnici svakakvih gljivicnih i virusnih zaraza  

Opet je grad, a i moja draga ulica puna strejndzera sumnjivog porijekla. Ata sam vam rekla? Samo sacekajte da zavrse gradske manifestacije vratice se oni u grad. Najsmijesnije od svega je sto im vozila MUPa sluze kao besplatni taxi prevoz. X puta sam vidjela kako cekaju policiju sa zalihama hrane i ruksacima i jos im masu preko ceste kao eee tu smo ajde pokupi nas i sa smijeskom se utovaraju. 

Suhrete, makni se s mjesta gradonacelnika sam jer nece ti biti lijepo kad te bude narod odatle smaknuo. Isto vrijedi i za gradsko vijece. Treba istresti smece jer pocelo je previse da smrdi. Ovo se sve vraca na ono kako je bilo a vise nikoga nije ni briga. Kakav glup barod, nevjerovatno.... 

Fugazi i slijedeceg gradonacelnika i nivo vijece sa novom kantonalnom vladom ceka isto jer tezina potpisa se nemoze tek tako ukinuti,a i inace nit imamo snage kako politicke tako i gradjanske da se suprostavimo ovom sto nas je zadesilo.Vrijeme je ispred nas i vidjeces da je tako nazalost.Pozdrav

• Like 2

33 minutes ago, telefon said:

Fugazi i slijedeceg gradonacelnika i nivo vijece sa novom kantonalnom vladom ceka isto jer tezina potpisa se nemoze tek tako ukinuti,a i inace nit imamo snage kako politicke tako i gradjanske da se suprostavimo ovom sto nas je zadesilo.Vrijeme je ispred nas i vidjeces da je tako nazalost.Pozdrav

Eee znam, i sama sam od starta govorila da je ovo vece od samih drzava ali trebalo je zarad naroda da bar se pruzi bilo kakav otpor. A zapravo bi za fotelju i licnu korist mamice prodali. Nema ovdje niko da je za narod. Ovdje je covjek sam za sebe. Pa mnogo vece drzave su pale sto ne bi i neka tamo Bosna. 

Ovo je proces koji je pokrenut davno, i samo smo kolateralna steta. S jedne strane imas politicare koji bukvalno moraju da rade sto imnamece medjunarodna zajednica a s druge strane imas “vodje” naroda koji tek sad pokazuju koliko ih boli briga za narod. Bezizlazna situacija, svjesna sam toga. Pa zato cesto kazem spasavaj se ko moze dok moze. Na kraju ce ionako cijeli svijet potpasti pod rezim koji spremaju da nametnu. Moze pricati ko hoce da je to teorija zavjere ali nije. Vrijeme ce pokazati. Sa ovim prozivkama samo ukazujem na cinjenicu da su se bar trebali praviti da im je bitan narod i da pruze bar malo otpora. Jer ovako je proces mnogo bolniji i traumaticniji po svijest gradjana. Ja otpor licno planiram pruziti kad god i gdje god mogu zato sto znam sta se desava i nece meni neki migos odredjivati nista a dirne li u mene ili moje ne pise mu se dobro. 

• Like 4

Fugazi ko je god prihvatio globalizaciju ,a to je prvenstveno zapadna Evropa sa Balkanom i Amerika ce proci lose sto se tice njihovih naroda.Vec Australija sa V Britanijom i Kina sa Rusijom nema tih problema jer ih boli dupe za globalizacijom i stite svoje granice.Pogotovo Australija i Britanija jer se kod njih vec navuklo stista i vidjeli su prvi problem novoga svjetskog poretka a to je globalizacija koju koriste samo siromasne zemlje i zemlje koje su na nizem civilizacijskome ili nekom demokratskom stupnju ala Pakistan Indija itd.

• Like 3

8 minutes ago, telefon said:

Fugazi ko je god prihvatio globalizaciju ,a to je prvenstveno zapadna Evropa sa Balkanom i Amerika ce proci lose sto se tice njihovih naroda.Vec Australija sa V Britanijom i Kina sa Rusijom nema tih problema jer ih boli dupe za globalizacijom i stite svoje granice.Pogotovo Australija i Britanija jer se kod njih vec navuklo stista i vidjeli su prvi problem novoga svjetskog poretka a to je globalizacija koju koriste samo siromasne zemlje i zemlje koje su na nizem civilizacijskome ili nekom demokratskom stupnju ala Pakistan Indija itd.

Znaci, Australija it is! Njihova klima mi najvise pase 😄

1 hour ago, telefon said:

Globalizacija ima različite dimenzije poput komunikacijsko-tehničke, militantne, tehnološke, ekonomske, kulturne, građansko-društvene i radno-organizacijske. U svima njima zajednička je namjera sudionika tih strukura da slome jedinstvo nacionalne države i nacionalnog društva.[3] Kao najlukavija ideologija za stjecanje svjetske vlasti liberali su najduže opstali zahvaljujući tome što su njihovi javni ciljevi pozitivni i sukladni pozitivnoj  tržišnoj selekciji prema sposobnostima, iako im je tajno djelovanje često potpuno suprotno, usmjereno izigravanju slobodne tržišne konkurencije i održavanju vlasti u rukama uske  elite. Običaj modernih globalista je javno zagovarati jedno, a na tajnim sastancima raznih elitnih «klubova» koji uključuju državne funkcionare ,  poduzetnike,  znanstvenike,  bankare,  novinare i ostale «uglednike», donositi suprotne dogovore o tom kome  obavještajne službe trebaju dostavljati povjerljive podatke o potezima konkurencije, kome treba krasti takve podatke; kome treba pomoći, a kome uskratiti pomoć; koga državne inspekcijske službe trebaju zaobilaziti, a koga pojačano nadzirati; koje  znanstvene projekte treba financirati, a koje kočiti; koga treba financirati, a koga ne; u kojim medijima se treba oglašavati, a u kojima ne; koga preko medija treba napadati, a koga hvaliti. Sve to suprotno je načelima slobodne tržišne konkurencije i predstavlja poništenje tržišnog mehanizma selekcije prema sposobnosti. 

Stvaranje svjetske financijske piramide moći je početkom 21. stoljeća prošireno na veći dio svijeta. Visokopozicionirani političari nastavljaju vladati sukladno prevladavajućim koncepcijama te ustraju u vjerovanju u univerzalnost sustava koji se predstavlja liberalnim/neoliberalnim. Većina njih, bez obzira je li lijeva ili desna opcija, primjenjuje i nudi iste recepte: deregulaciju, podređivanje tržišnim zakonima, prekomjerni produktivizam, denacionalizaciju. Uspostavljeno je stanje u kojem su najutjecajniji veliki  dioničari najvećih svjetskih kompanija, a najveći dioničari u ovoj svjetskoj financijskoj piramidi ponekad nastoje uskladiti svoje interese na svjetskom nivou, ali se ponekad znaju i sukobiti, što se može primijetiti kroz valutne ratove između SAD-a, Kine, Rusije i Eurozone. Kako bi sve angloameričke, formalno samostalne banke i multinacionalne korporacije djelovale usklađeno razrađeni su detaljni  strateški planovi borbe protiv konkurencije, a pojedini zadaci iz tih planova preneseni su na specijalizirane međunarodne organizacije kao što su  MMF,  WB ,  WTO i slične. Strateški cilj ove interesne skupine sastavljene od nekoliko stotina financijskih, trgovačkih i proizvođačkih obitelji je zadržati postojeće pozicije, spriječiti razvoj konkurenata, te po mogućnosti proširiti svoje pozicije.

• Like 1

@Krajisnik2 ja ako kojim slucajem i odem zivjeti i raditi u australiju, njemacku, kanadu, nije bitno gdje, ja cu prije svega zatraziti radnu i boravisnu vizu cemu ce prethoditi prilaganje dokaza o mom poznavanju jezika, moj ugovor o radu ukoliko ga budem imala. Po mom dolasku u bilo koju od zemalja planiram se bolje upoznati sa kulturom i zakonima te drzave. Potom cu raditi svoj posao najbolje sto mogu, kao i ovdje, stvarati vrijednost i pridonositi boljitku sebe i svoje porodice ukoliko ista bude sa mnom. Necu urinirati posred ceste, bacati smece gdje se zateknem, necu se upustati u tuche sa drugima niti cu provaljivati u kuce i devastirati ih. Necu lagati o svom porijeklu, postovacu otkud sam dosla ali jos vise gdje sam dosla i gdje mi je pruzena nova prilika za zivot. Moj odlazak bi izgledao tako. 

Sve i jedna ideologija je farsa i cupka da se pod njenim dostizanjem cilja rade svakakve stvari. Idealista sam, ali nisam ideologista. Nisam naucena i odgojena da tazlikujem ljude po boji koze, po nacionalnosti, po religiji, po stilu zivota. Naucena sam da ih dijelim na dovbre i lose. Lazovi, kriminalci, ubice, silovatelji, ekstremisti, zlice, psihopate, ljudi koji u ime svojih ideologija cine lose stvari i slicno tome za mene su losi ljudi, a mogu mi biti i rodjeni brat i sestra, a ako su takvi necu ih blizu sebe. Nije mi bitno sta su i otkud su dokle su god ispravni. Isto tako mnogo je vazno drzati se one da volis i ne das svoje ali postuj tudje. Tu cu dodati i onu ne diraj me, ne diram te. A ako meni dodje u mirni mali gradic 20.000 nepoznatih muskaraca sumnjivog porijekla, koji se na to sve ponasaju kao najgori sljam i jos ih zbrinjavaju jos gori politicari zbog par extra novcica, onda sigurno znaj da cu se boriti za sebe, za svoje i da ce tesko u moje dirnuti bez borbe. To su jedini ispravni nacini i olicenje univerzalnog bontona, razumnih ljudi i osnove za mir. Nista drugo. 

• Like 2
  • Thanks 1

Ma i Australija je puna Kineza, Indijaca i ostalih. Za vrijeme kineske nove godine rekao bi da si u Pekingu a ne Melburnu. Na Univerzitetima isto sve puno stranaca, na jednom sam čak i džumu klanjao i bio  možda jedini bijelac u sali, ali ok svi su tu legalno došli, a geografski položaj im i ne ostavlja baš puno drugih opcija. Fino je tamo turistički otići i odmoriti na prelijepoj obali, ali za ostati živjeti ne baš.

Australiju navedoh kao primjer, daleko od Bosne pa primamljivo zvuci hehe. Tamo je i zivot poskup ako zelis zivjeti u urbanijoj sredini. Ali svejedno gdje god da bi normalan covjek otisao zivjeti i raditi vjerujem da ne bi dosao kao neki divljak vec bi postovao kulturu, zakone i sistem funkcionisanja te drzave, sto je jedino na kraju i bitno. Imas izuzetaka ali to je vec stanje ume pojedinca koji ode praviti probleme, ali opet ni u najmanju ruku neuporedivo sa situacijom kada ti se na hiljade takvih odjednom pojavi u zemlji.

• Like 1

Kad smo kod Australije imam tamo familiju bio dva puta obišao koliko sam mogao u datom vremenskom periodu zemlja je predivna u svakom pogledu prelijepe žene skoro lijepe kao u Holandiji . Jedino nisam Fan gmizavaca koji u Australiji ima na izvoz a inače mrzim sve sto gmiže puzi . Cijene jesu dosta veće ali to zavisi gdje kupuješ ali i standard je dosta veći . Smiješna mi je stvar da kod njih djeca doslovno voze automobile  moj mali rođak od 15 godine automobilom ide u školu jer oni žive doslovno u preriji prvi im komšija 5 km udaljen . Priroda znaci vrhunac u obližnjem kaficu Pub u skupljaju se svi mještani iz okoline zanimljivo svi piju a plaćaju na kraju mjeseca .Kad je roštilj u pitanju znači po osobi komad od 2 kg doslovno nevjerovatno ukusne janjetine ili teletine . 

Australija je prije imala veliki problem sa migrantima ali ipak cijela Australija je nastala na osnovu migranata .

• Thanks 1

O Australija je ustvari poznata po tome što je tamo prije 45 godina nastala Hard Rock grupa AC/DC.Neuništiva Rock grupa poznata po svojim rifovima i specifičnim soundom.uskoro će izdati novi album i kreće ponovo svjetska turneja koju valja opet vidjeti.

Političke,vjerske,fudbalske i druge sporedne stvari u životu prepuštam drugim na forumu da to dubokoumno opišu.

Pozdrav iz Bihaća.

29 minutes ago, Krajisnik2 said:

Shvatam sta zelis reci, no pokusacu da uakzem sta smatram problematicnim s tvojim iskazom. U vecini zemalja svijeta je sasvim nebitno koliko se neko sa strane spremao ili ne spremao prihvatiti  kulturu i obicaje, ljudi te jednostavno ne zele medju sobom. I sasvim je nebitno uostalom i sta politika kaze, jer i njemacka je svoje gastarbajtere birvaktile po potrebi sama pozvala, ali njemacki narod strance tada nije zelio niti ih sada zeli i ti stavovi se u prosjeku ne mijenjaju. Cak sta vise, ukoliko ostanes pri nekim svojim vrednostima i identitetu oni su zadovoljniji s tobom sto vise ispunjavas njihovu sliku o podredjenom nekulturnom dosljaku, da bi opravdali kod sebe taj osjecaj sto te gledaju odozgo, (pominjao sam ovo vec). A i kada se istinski svim silama trudis da budes njihov po obicajima i razmisljanju opet to nikada neces biti jer si u podsvijesti kod tih ljudi neko bezvredan posto si prodao svoj identitet i nista vise - to je sustina.  Sada da ne ulazim u to da vredujemo insana koji je spreman prikloniti se nekom narodu poput suncokreta samo zato da bi ga neko mozda prihvatio kao svoga ili ne. Po mom misljenju to bi kod svakog covjeka trebalo biti popraceno uvjerenjem koje nije primarno vezano za lagodniji zivot po svaku cijenu. 
To sto si ti odgojena ovako ili onako nece ni kod koga pobuditi nikakve simpatije, to su opste fraze koje se u svijetu koriste za obmanu itd. Da nije tako ne bi svijet bio uredjen po nacionalnom ustrojstvu. Uostalom - ako neces ljude razlikovati po stilu zivota / religiji - pa po cemu ces ih onda razlikovati, jer ovo ima direktan odsjaj na shvatanje "dobra" i "zla". Jer ovi ljudi koji kroje taj novi svjetski poredak i koji nam trpaju npr. migrante kao dio njihovoga plana - oni po svom uvjerenju cine dobro i zele dobro svima dugorocno. Dakle treba biti svjestan, zasto se slijedi i prihvata necija norma kao ispravna ili "dobra" a zasto ne. I tu smo automatski kod ideologija i uvjerenja, pa cak i drugacije poimovanje ovih tema je samo po sebi opet jedno u nizu uvjerenja. 
Sto se tice drzave, etnosa, naroda itd. - Narod koji izgubi drzavu nije prispio nigdje - govorim o narodu a ne o pojedincima kojima je pojam identitet " biti dobar cojek.." itd. Oni kojima je to jedini motiv su otprilike ovi sto ih neki dan sretoh sa pricom: "Bicu iskren - moja djeca ne zele ni ici u Bosnu a evo i meni je ovde nakon 10 dana dosadno, sta cu ovde" itd.. Takvima mogu povjerovati jer im je uistinu sve svejedno, to su ti ovi "austrougari" koje pominjem a koji bi sutra bile najvece osmanlije kada se vremena opet promjenu, oportunisti, nista drugo. 
Ali ovima ovde koji pisu na ovu temu a sve u stilu "ode ja, sta me briga itd. " nekako ne mogu povjerovati, jer ne bi ih uopste tangirala prica o migrantima itd. Kakva god bila situacija, jedino si na svom vlastitom topraku gazda a u svakom drugom slucaju bices dosljo ne drugog vec treceg reda. Imate primjer naroda "Pomaci" koji nakon pada osmanskog carstva nisu uspili zadrzati neke teritorije kao svoje , narod koji ni sam ne zna sta je. Jedni vicu slaveni, drugi zele biti turci, treci grci itd itd. - ali do danasnjeg dana oni kod tih ostalih nisu priznati kao ravnopravni. I zato se treba boriti za svoju kucu i svoj toprak koliko god situacijia teska bila. Migrantska kriza je samo jedan u nizu belaja i katastrofa s kojima se trebamo nositi, i tu nema mjesta za defetizam, vec za konstruktivne predloge i borbu na svim  nivoima. 

😱😱😱

krajisnice brate! U svemu si ga masio! Vjeruj mi da na svijetu ima mnogo mnogo ljudi koji i sami vole i postuju dobre i normalne a ne zele i ne vole zle i ekstremiste. Mislim da grijesis i mislim da cu ja sa svojim uvjerenjima i nacinom zivljenja uvijek svugdje biti prihvacena, dok neko drugaciji nece! U to budi siguran. Ekstremizam je veoma ruzna i losa stvar a veoma laka za navuci se. 

P. S. Njemci su narod koji trenutno sami unistavaju svoje narodnjastvo nacionalnost i identitet. To ti je valjda jasno. A drugi, oni neoptereceniji i normalni se s nacijom i vjerom ne zamaraju. Mislim da grijesis da je to bitno ljudstvu. Ja o ljudstvu i pricam sve vrijeme. 

Jedino za sta se ja mislim boriti je pravda za sebe i svoje i ono sto mislim da zasluzujem. I naravno

kad god mogu popljujem ekstremiste, nacionaliste i zlice, i sprijecim ih kad mogu u tim glupostima koje rade. Zivi i pusti druge da zive. M

• Like 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...