Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

2 hours ago, Grunf said:

Maloprije prosao, zapecacen je ulaz i ima traka

Dok su oni lika i njegovog porsea mjesecima pratili, lik je na stotine ilegalaca u Bihac (kanton) dovukao - strasno. Ovog sto mu je na svoje ime tu sracaru otvorio treba sa par hiljada kazniti (tako da mu to nikad vise na um ne padne). 

Zar u toj kantonalnoj i opstinskoj vladi tako nesposobne i neodgovorne ljude imamo. Sudije, inspektore, to sve treba mjenjati ( i imovinu im provjeriti) inace gradu (kantonu ) se gadno pise. 

• Like 2
  • Dislike 2

12 minutes ago, rucica1 said:

Dok su oni lika i njegovog porsea mjesecima pratili, lik je na stotine ilegalaca u Bihac (kanton) dovukao - strasno. Ovog sto mu je na svoje ime tu sracaru otvorio treba sa par hiljada kazniti (tako da mu to nikad vise na um ne padne). 

Zar u toj kantonalnoj i opstinskoj vladi tako nesposobne i neodgovorne ljude imamo. Sudije, inspektore, to sve treba mjenjati ( i imovinu im provjeriti) inace gradu (kantonu ) se gadno pise. 

Mislim da je on otvorio na svoje ime i to DOO...jer koliko se sjećam on je Iranac ali ima britanske papire i nije ovamo došao iz Irana već iz Engleske i koliko znam legalno. Ali cilj mu je bio kako smo utvrdili krijumčarenje ljudima. Postoji i drugi lik koji je ilegalan migrant i on je otvorio onu malu radnju iza Šumarije u Midžića mahali

14 minutes ago, Grunf said:

Mislim da je on otvorio na svoje ime i to DOO...jer koliko se sjećam on je Iranac ali ima britanske papire i nije ovamo došao iz Irana već iz Engleske i koliko znam legalno. Ali cilj mu je bio kako smo utvrdili krijumčarenje ljudima. Postoji i drugi lik koji je ilegalan migrant i on je otvorio onu malu radnju iza Šumarije u Midžića mahali

Na osnovu cega mu je data dozvola.Ko mu je dao znao je da to nisu cista posla i tome se odmah moglo stati u kraj.Ko mu je to urgiro mora da je debelo naplatio. Bez dubljih provjeravanja, stranim drzavljanima se tako lako nedaje dozvola. To sto Fuzi kaze uslovno, pa u drugim zemljama se za sverc ljudima do 15 g zatvorske kazne dodjeljuju. U nas "uslovno" moze dalje njegove veze iz Turske,Grcke pa nadalje njegovati i krimanalom se baviti. Umjesto da se te mafijaske mreze razbiju u nas im se dozvole daju. 

Edited by rucica1
  • Like 1
  • Dislike 1

1 minute ago, rucica1 said:

Na osnovu cega mu je data dozvola.Ko mu je dao znao je da to nisu cista posla i tome se odmah moglo stati u kraj.Ko mu je to urgiro mora da je debelo naplatio. Bez dubljih provjeravanja, stranim drzavljanima se tako lako nedaje dozvola. To sto Fuzi kaze uslovno, pa u drugim zemljama se za sverc ljudima do 15 g zatvorske kazne dodjeljuju. U nas "uslovno" moze dalje njegove veze iz Turske,Grcke pa nadalje njegovati i krimanalom se baviti.

Istina, moglo se pretpostaviti...mislim takav lik da napusti Englesku i dođe u Bosnu baviti se "biznisom"...vidi se odmah da nisu čista posla

5 hours ago, Grunf said:

Ozbiljno?

(ne)ozbiljno (ne znam malo sam se salila ali ne bih se iznenadila da je tako :P - vidis da kriju te stvari k'o zmija noge)... ja mislim da on ima pajdu jednog sa sobom stalno u zadnje vrijeme, mozda je on vozio auto... samo ne znam zasto im se ne zaplijeni sve zivo i ne pozatvara se kriminalce... ali kad skuzis, nisu ni domaci krimosi iza resetaka sto bi on bio iz Londona  haha

• Haha 2

1 hour ago, Fugaziii said:

(ne)ozbiljno (ne znam malo sam se salila ali ne bih se iznenadila da je tako :P - vidis da kriju te stvari k'o zmija noge)... ja mislim da on ima pajdu jednog sa sobom stalno u zadnje vrijeme, mozda je on vozio auto... samo ne znam zasto im se ne zaplijeni sve zivo i ne pozatvara se kriminalce... ali kad skuzis, nisu ni domaci krimosi iza resetaka sto bi on bio iz Londona  haha

Ma bila su njih trojica...pitam se da li su im pretresli i kuću jer mislim da su unajmili onu veliku u koju se ulazi sa parkinga kod Binga (bivseg Intereksa) i Jyska...moraju ih i tamo imati

Pa prvi smo ovdje pisali da je ovaj "Englez" došao radi krijumčarenja migranata. Koliko vidim pušten je na slobodu jer se vozika po gradu u svom poršeu. Ovo je opet dokaz koliko imamo nesposobnu vlast,jer da smo normalna zemlja ovaj englez bi već bio protjeran iz BiH.

Drugo ko je uopšte dopustio da otvori ovaj paravan restoran kod samih škola i na taj način dovuče ove divljake da stoje i vrebaju djecu.

• Like 5

3 hours ago, Fugaziii said:

To ti malo prc, prc. U sali pa opali.:(:D Eeee, ova danasnja mladost ni prema godinama respekta neJma.:(:x  Sory za offic. I na brdima ih po kucama ima.Treba visoke kazne uvesti ove dosadasnje su sica za ove  koji ih primaju. Stoki je novac vazniji od sigurnosti svoje djece i  unucadi.  

• Like 1
  • Dislike 1

8 hours ago, Grunf said:

Ma bila su njih trojica...pitam se da li su im pretresli i kuću jer mislim da su unajmili onu veliku u koju se ulazi sa parkinga kod Binga (bivseg Intereksa) i Jyska...moraju ih i tamo imati

Je li oni voze onaj auto zlatno govnaste boje sto ima neke natpise na svebi.l? A znaju sve ove migice ako su to oni.  A za par puta su se zaustavljali na raskrsnici kod sivog nebiodera i nesto hablakali s migrantiknjana, one nesto kao ljute na njih...

sve je danas postalo jedno obicn go•no.... nije feeeer🙈🙊🙉

6 hours ago, rucica1 said:

To ti malo prc, prc. U sali pa opali.:(:D Eeee, ova danasnja mladost ni prema godinama respekta neJma.:(:x  Sory za offic. I na brdima ih po kucama ima.Treba visoke kazne uvesti ove dosadasnje su sica za ove  koji ih primaju. Stoki je novac vazniji od sigurnosti svoje djece i  unucadi.  

Pa gdje si  ti rucice? Kako si mi? Ja se sad samo koristim satirom, sarkazmom i ito ironijom.... 

• Aferim! 1
  • Haha 2

8 hours ago, Fugaziii said:

Je li oni voze onaj auto zlatno govnaste boje sto ima neke natpise na svebi.l? A znaju sve ove migice ako su to oni.  A za par puta su se zaustavljali na raskrsnici kod sivog nebiodera i nesto hablakali s migrantiknjana, one nesto kao ljute na njih...

sve je danas postalo jedno obicn go•no.... nije feeeer🙈🙊🙉

Pa gdje si  ti rucice? Kako si mi? Ja se sad samo koristim satirom, sarkazmom i ito ironijom.... 

Da,taj zlatno govnasti :)

• Like 1
  • Haha 1

6 hours ago, Grunf said:

Da,taj zlatno govnasti :)

Obojicu jucer vidjeh ispred paviljona parkirane oko pola sest mozda ranije, jedan bio na kiosku drugi cekao u autu. Vidis da su ta hapsenja smijesna. Njima bitnije uhapsiti jadnog dvadesetogodisnjaka bez buducnosti u ovoj glupoj drzavi sto dila radost i ljubav, a ne krimose zbog kojih ova drzava nema buducnost. Nece ni para uvijek biti za ukrasti, i to ce otici... 🤪

• Like 3

19 minutes ago, Fap mašina said:

Vidim niko ne daje podršku prosvjetarima ni narod ni neko iz vlasti.još hoće da prosvjetare optuže i pritisnu ko u doba staljina.bitno je da bakir okuplja svoje stado ovih dana ,da mogu oštrije nastupiti prema bosancima.

Oni sami sebe ne podrzavaju. Pola ih se zapravo pojavljuje na poslu jer su preko stranaka upali na posao dok neki mnogo mnogo sposobniji nemaju posla ili rrade u bingu za kasom. A da ti kazem pojavljuju se na posao zato sto su za isti ili manji broj sati placeni vise nego neko drugi. Zato sto direktori skola ima nekakva zakonska prava da drugacije racunaju satnice kome hoce. Kladim se da najjacu imaju skolske sekretarice (ali one mladje) 🙃

• Like 2
  • Haha 1

Jučer sam svjedočio brutalnoj tučnjavi tog ološa na livadama oko Krajinametala...nevjerovatno kako se brutalno tuku letvama po glavama, leđima..njih dvadesetak. Letve pucaju...u prvi mah sam se latio telefona da snimim ali odustao pošto sam bio sam u tom momentu, onda mi palo na pamet da pozovem policiju ali i od tog sam odustao...jer čemu...? Nema mještana u blizini da ih ozljede niti ičeg što bi se moglo oštetiti. Samo livada. Umjesto bilo kakve reakcije sjeo sam na neki kamen i sa jos par prolaznika ispratio meč do kraja. Mislim da je bio Pakistan vs Afganistan. Krajnje brutalno...

• Like 1
  • Haha 1

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...