Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 minute ago, rucica1 said:

I mala grupa ,dok u 10 ostali nedodju moze,kad vide na koje stablo idu,uzeti se za ruke i napraviti zivi lanac oko stabla.Na protestima svaka cast - bravo,bravo,bravo.

A je li misliš da baš možeš tako ući u đački dom ?

IOM zabranio ulaz specijalnoj i običnoj policiji pristup a da dozvoli nekoj grupici. PA vidjela si danas specijalce kod Borika.

Samo masa

• Sad 1
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3304

• rucica1

1236

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

3 minutes ago, Sepra said:

Treba se drzati skupa u masi. Male ekipe ce sjebati nasa policija. Cim vide da su jaci ili u poziciji, krece teror a inace su P nevidene. Cast izuzecima tj. mladoj policiji - sve pohvale.

Policija nesmije silu upotrijebiti. To bi bila teska povreda gradjanskog prava.Gradjani imaju pravo stati u odbranu svoje imovine.

Znači  Vlada FBIH, Vjeće Ministara BIH prodalo BIHAĆ.

Ljudi moji mi se borimo a nama FUP prijeti da će nas napasti. 

Umjesto FUP da šalje policiju da štiti narod on prijeti nama. 

Hoću ozbiljno prodati sve i otići u Republiku Srpsku... od mržnje prema Sarajevu. 

Niko ne zaustavlja migrante a svi se trude da zaustave Bišćane.

Bihać i Krajna je izdana...... izdali su nas oni za koje smo krv lili. 

• Like 4

ROK 24 SATA !!!!Ponedjeljak ide, radni dani, losije vremenske prilike, kisa, snijeg, onda je kasno. Okrenuti od cackalice do bandere ( SVE ODGOVORNE ), uvid u saglasnosti, uvid u pismenu dokumentaciju... KOJA ELITA STOJI IZA SVEGA, KO JE ODOBRIO BORICE, KO JE ODOBRIO BIRU ( Informacije o postavljanju sanitarnih cvorova ??? ), KO IZVODI RADOVE I NA JEDNOJ I DRUGOJ LOKACIJI ????!!!! NE ZABORAVIMO NA PRIVATNE SMJESTAJE, POSTAT CE JOS AKTIVNIJI. KOJE ZMIJE OVOG GRADA KAJMAK MAZU, NA TAJ NACIN UGROZAVAJU KOMSIJE I DJECU OVOG GRADA. SVE NA VIDJELO!!!!!! ROK 24 SATA !!!!

• Like 5
1 minute ago, dobri duh said:
Građani Bihaća traže hitno rješenje situacije s migrantima
Objavljeno: 20.10.2018 19:33
Posljednja izmjena: 20.10.2018 22:55
607_20181020193516_bihac_protesti.jpg&h=339&w=642&zc=1

Veliki broj građana Bihaća je na večerašnjem mirnom okupljanju na Gradskom trgu zatražilo hitno izmještanje nekoliko hiljada ilegalnih migranata iz središta grada, na odgovarajuću smještajnu lokaciju. Za ovo je dat rok od pet dana, inače će građani blokirati sve saobraćajnice i granične prijelaze.

Dat je i rok od 48 sati za zaustavljanje velikog, svakodnevnog priliva ilegalnih migranata na to područje, te se na taj način insistira na maksimalnom angažmanu nadležnih državnih institucija, koje su prema mišljenju organizatora skupa „zaboravili Bihać“.

videoprilog Aide Štilić (Dnevnik 2)

- Moraju svi znati da ovo nije protest protiv migranata, nego jednostavno poruka da je trenutačna situacija u našem gradu neprihvatljiva. Nedopustivo je da strahujemo od šetnje kroz vlastiti - herojski grad i da zaključavamo sve prilaze našim domovima. Do sada smo molili za pomoć, sada zahtijevamo odgovarajuću reakciju - rekao je gradski vijećnik i organizator skupa Sej Ramić.

Amela Bešić, jedan od okupljenih građana, istakla je „kako ovo nikako nije poziv na linč, ali jeste jasno davanje do znanja da Bihać ne smije biti pretvoren u migrantski geto“.

Na tom okupljanju građana, obratili su se i srednjoškolci i studenti.

- Želimo da ovo bude grad prilika za mlade i da oni upravljaju s njim. Da se omogući uspješnim mladim Bišćanima i građanima Unsko-sanskog kantona da nesmetano grade život u svom gradu. Naravno, suosjećamo s brojnim migrantima, ali ne možemo nijemo posmatrati razbojničko ponašanje nekolicine njih - poručio je Zlatan Musić.

Nakon okupljanja na Gradskom trgu, građani su se uputili na mirnu protestnu šetnju do sjedišta Međunarodne organizacije za migracije (IOM) u Bihaću.

federalna.ba/Fena

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/253668/video-mirno-okupljanje-na-gradskom-trgu?fbclid=IwAR3u4YHPza_afsjw87fC1rZtYdpU0LhQLBpDbHfOfEZfjctKjedFqTojUso

U VIDEO  PRILOGU - UĐITE PREKO LINKA NA VIDEO - GOSPOĐA IZ IOM-a KAŽE DA IOM NEMA VEZE SA SJEČOM BORIĆA, NEĆE DA KOMENTARIŠE

BORIĆI SE SAMI SJEKU IZGLEDA, JER SUTRA KAD BI PITALI GRADONAČELNIKA I ON BI REKAO DA NIJE ON TO DOZVOLIO

Nas kanton se itekako pita... tj. treba zahtijevati od vlade da migrante vracaju nazad za Sarajevo. Ako drzava moze tolerisati da se neko ko ilegalno predje granicu, slobodno krece njenom teritorijom, o cemu onda mi pricamo? Nekim ljudskim pravima, idiotskim konvencijama... pa drzava svjesno krsi Zakon o strancima, jer isti propisuje da takve osobe moraju biti pod nadzorom. Ako je neko ilegalno usao u BiH, onda mu se mora u najmanju ruku ograniciti kretanje... idiotske su i izjave pojedinaca iz Sa koji kazu da su migracije drzavna stvar, tj. da se opcina ili kanton ne pitaju. Ako se ne pitaju, neka onda FUP hapsi migrante bez dokumenata kad pocine krivicno djelo, neka se lijece u Sarajevu kad su bolesni i sl. U tom slucaju grad i kanton se pitaju, jer se radi o nasim parama. Kako Sarajevo salje ilegalne migrante nama, tolerise pojam ilegalnosti, tako i mi trebamo iste otpremiti njima i gotova stvar... nas kanton (vlada, policija...) treba da radi u nasem interesu, a ne u interesu Sarajeva

• Like 3

FUP pokušava prestrašiti Bišćane, kao "zaustaviti eskalaciju"....

ŠTO FUP NE REAGUJE ŠTO MU 5000 LJUDI BEZ DOKUMENATA ŠETA BIHAĆOM ?? UBICE; SILOVATELJI

PA OVO JE NEVJEROVATNO.... 

Policija prijeti Građanima što se bune da imaju 5000 TOTALNIH STRANACA u gradu....

RADIKALNO I SAMO RADIKALNO! NEMA ODUSTAJANJA!

ZA 2 GODINE BIHAĆ ĆE BITI 60% Pakistanski ako sad HITNO nešto ne poduzmemo!

• Like 3
  • Aferim! 1

registrovao sam se samo da kazem par stvari.

pratim temu vec par sedmica. bio sam na protestu, bicu i sutra, bicu i svaki dan. slazem se sa vama svima da ovo pod hitno treba rijesiti da se migranti moraju izmjestiti van grada i mislim da tu ne treba biti mlak nego ostro reagovati na sve ovo. zaustaviti sav saobracaj iz sarajeva prema bihacu, a najvaznije talgo voz.

eh sad kad sam to rekao, htio bih samo reci ovom Brki da je kreten nevidjeni. jebala te Republika Srpska i Milorad Dodik zajedno sa njom. Vidi se da ovo pises jer si zaludjen nekakvom fasistickom ideologijom. Ta ista Republika Srpska koju ti hvalis propusta migrante (mi nemamo kontrole na granici BiH-Srbija nego iskljucivo RS) da bi srbiji olaksalo stanje sa njihovim migrantima i da bi ih slali za federaciju. Oni zele da mi zatvorimo "granicu" sa RS-om i da ih fakticki otcijepimo od ove nase napacene drzave bez ispaljenog metka. Ko da ti nije dosta sto su nas narod od tamo protjerali pa ih uzdizes. nije ti ovo prvi put da to pises, pratim temu pa sam vidio kakve gluposti valjas.

jos si pozivao da se ti ljudi poubiju u par zadnjih postova, nazivas ih ubicama i silovateljima, a nista se od toga (barem jos) nije desilo. nisi normalan, lik. ovakve radikalne i labilne osobe treba odstraniti iz ovih protesta i sa foruma jer nas ovakvi mogu kostati. ovakvi uvijek zapocnu neka sranja iz kojih se tesko izvlacimo

a vama ostalima porucujem da samo ciljano i smisljeno ovo sve treba izvesti bez nepotrebnih gluposti. zadnje sto nam treba je da nas domaci i strani mediji okarakterisu kao fasiste koji maltretiraju "jadne" "izbjeglice" jer ce nas tek onda i medjunarodna zajednica i EU pustiti da se mucimo sa njima. pamet u glavu

Edited by SamoDaKazem
  • Like 4
1 minute ago, SamoDaKazem said:

pratim temu vec par sedmica. bio sam na protestu, bicu i sutra, bicu i svaki dan. slazem se sa vama svima da ovo pod hitno treba rijesiti da se migranti moraju izmjestiti van grada i mislim da tu ne treba biti mlak nego ostro reagovati na sve ovo. zaustaviti sav saobracaj iz sarajeva prema bihacu, a najvaznije talgo voz.

eh sad kad sam to rekao, htio bih samo reci ovom Brki da je kreten nevidjeni. jebala te Republika Srpska i Milorad Dodik zajedno sa njom. Vidi se da ovo pises jer si zaludjen nekakvom fasistickom ideologijom. Ta ista Republika Srpska koju ti hvalis propusta migrante (mi nemamo kontrole na granici BiH-Srbija nego iskljucivo RS) da bi srbiji olaksalo stanje sa njihovim migrantima i da bi ih slali za federaciju. Oni zele da mi zatvorimo "granicu" sa RS-om i da ih fakticki otcijepimo od ove nase napacene drzave bez ispaljenog metka. Ko da ti nije dosta sto su nas narod od tamo protjerali pa ih uzdizes. nije ti ovo prvi put da to pises, pratim temu pa sam vidio kakve gluposti valjas.

jos si pozivao da se ti ljudi poubiju u par zadnjih postova, nazivas ih ubicama i silovateljima, a nista se od toga (barem jos) nije desilo. nisi normalan, lik. ovakve radikalne i labilne osobe treba odstraniti iz ovih protesta i sa foruma jer nas ovakvi mogu kostati. ovakvi uvijek zapocnu neka sranja iz kojih se tesko izvlacimo

a vama ostalima porucujem da samo ciljano i smisljeno ovo sve treba izvesti bez nepotrebnih gluposti. zadnje sto nam treba je da nas okarakterisu kao fasiste koji maltretiraju "jadne" "izbjeglice" jer ce nas tek onda i medjunarodna zajednica i EU pustiti da se mucimo sa njima. pamet u glavu

Samo dostojanstveno i oštro! Bez nasilja, nismo divljaci!

• Like 2
  • Aferim! 2
4 minutes ago, SamoDaKazem said:

a vama ostalima porucujem da samo ciljano i smisljeno ovo sve treba izvesti bez nepotrebnih gluposti. zadnje sto nam treba je da nas domaci i strani mediji okarakterisu kao fasiste koji maltretiraju "jadne" "izbjeglice" jer ce nas tek onda i medjunarodna zajednica i EU pustiti da se mucimo sa njima. pamet u glavu

To su ubaceni elementi...Cuvajmo se trojanskog konja gubitnika na ovim prostorima 

• Like 3
35 minutes ago, Brko said:

FUP pokušava prestrašiti Bišćane, kao "zaustaviti eskalaciju"....

ŠTO FUP NE REAGUJE ŠTO MU 5000 LJUDI BEZ DOKUMENATA ŠETA BIHAĆOM ?? UBICE; SILOVATELJI

PA OVO JE NEVJEROVATNO.... 

Policija prijeti Građanima što se bune da imaju 5000 TOTALNIH STRANACA u gradu....

RADIKALNO I SAMO RADIKALNO! NEMA ODUSTAJANJA!

ZA 2 GODINE BIHAĆ ĆE BITI 60% Pakistanski ako sad HITNO nešto ne poduzmemo!

BRKO BRKANE

POBRISAO SAM TI NEKOLIKO OBJAVA ZBOG GOVORA  MRZNJE

TI OPET POZIVAŠ NA RADIKALNO ??

OVDJE TI TO NEĆE VIŠE PROLAZITI, SAM SE ISKLJUČI IZ DISKUSIJE I SA FORUMA AKO TO MISLIŠ I DALJE "ISTICATI"

LP

• Like 6
13 minutes ago, SamoDaKazem said:

Samo pametno, ne praviti pogresan korak, ne smijemo dopustiti ispade ili bilo kakve manipulacije. Sve se vidi, sve se cuje, a sve se i upakira " lijepo ", a pod lupom cemo biti. Zato pametno, hitno i hitnije, aktivno i masovno. 

• Like 3
14 minutes ago, Sadik said:

To su ubaceni elementi...Cuvajmo se trojanskog konja gubitnika na ovim prostorima 

tipujem da je neki cetnik koji potpiruje vatru ne bi li nahuskao narod na kakve incidente. vidio sam par takvih na drugim portalima i forumima. malo malo psuje balije, muslimane, bosnjake pa onda kao govori da je musliman iz krajine a psuje sarajevo, pa onda da je sarajlija a naziva krajisnike zaostalim, eto ne bi li nas zavadjali. ne znam mozda grijesim i pretjerujem ali svakako se treba ograditi od ovakvih stavova i akcija

kako je ammar rekao, samo dostojanstveno ali ipak ostro i to je to

nego mene zanima sta se sad moze uraditi, jer vidjeli smo da i talgo i centrotrans istovaraju migrante prije bihaca? da pravimo punktove pa da ih cekamo negdje ispred bihaca ili sta?

Edited by SamoDaKazem
16 minutes ago, SamoDaKazem said:

tipujem da je neki cetnik koji potpiruje vatru ne bi li nahuskao narod na kakve incidente. vidio sam par takvih na drugim portalima i forumima. malo malo psuje balije, muslimane, bosnjake pa onda kao govori da je musliman iz krajine a psuje sarajevo, pa onda da je sarajlija a naziva krajisnike zaostalim, eto ne bi li nas zavadjali. ne znam mozda grijesim i pretjerujem ali svakako se treba ograditi od ovakvih stavova i akcija

kako je ammar rekao, samo dostojanstveno ali ipak ostro i to je to

nego mene zanima sta se sad moze uraditi, jer vidjeli smo da i talgo i centrotrans istovaraju migrante prije bihaca? da pravimo punktove pa da ih cekamo negdje ispred bihaca ili sta?

Da ih iskipavaju po okolini Bihaca i da imamo nekontrolisanu invaziju malo drugacijeg tipa sad, to ce da rade ???!!! Ukidanje svih javnih prijevoza iz Sarajeva za pocetak, ali i kontrolu OSTALIH ZA SVAKI SLUCAJ, takodjer kontrola taxi sluzbi ( SVI SU PO ZAKONU KRIVI !!!! PO ZAKONU !!!!! PO ZAKONU !!!! KRIVI !!! ). HITNI SASTANCI SVIH VLADAJUCIH STRUKTURA GRADA BIHACA I USK. DONOSENJE HITNIH ODLUKA U ROJU 24 SATA. IZMJESTANJE U ROKU 48, SVE SE MOZE, NEKA NAS NE PRAVE LUDE I OBMANJUJU, IMA OVDJE JOS MOZGOVA. :)

5 minutes ago, SAMO_REALNOST said:

Da ih iskipavaju po okolini Bihaca i da imamo nekontrolisanu invaziju malo drugacijeg tipa sad, to ce da rade ???!!! Ukidanje svih javnih prijevoza iz Sarajeva za pocetak, ali i kontrolu OSTALIH ZA SVAKI SLUCAJ, takodjer kontrola taxi sluzbi ( SVI SU PO ZAKONU KRIVI !!!! PO ZAKONU !!!!! PO ZAKONU !!!! KRIVI !!! ). HITNI SASTANCI SVIH VLADAJUCIH STRUKTURA GRADA BIHACA I USK. DONOSENJE HITNIH ODLUKA U ROJU 24 SATA. IZMJESTANJE U ROKU 48, SVE SE MOZE, NEKA NAS NE PRAVE LUDE I OBMANJUJU, IMA OVDJE JOS MOZGOVA. :)

ZABORAVIH PROCESUIRANJE NAVEDENIH PRIJEVOZNIKA CENTROTRANS I TAXI SLUZBE. KRIVI!!! PO ZAKONU !!! KRIVI !!!

• Like 1
  • Aferim! 1
8 hours ago, stacemi said:

Vapaj Bišćana; protesti na Trgu u 18 sati

>>> https://www.biscani.net/vapaj-biscana-protesti-na-trgu-u-18-sati/ 

Sloboda kretanja migranata dovodi u opasnost i građane Bihaća, u šta smo se uvjerili u prošlom periodu. Također, sloboda kretanja ilegalnih šetača dovodi i do povećanja krađa, provala, pa smo svjedoci povećanog broja krivičnih djela.

Međutim, građani se ništa ne pitaju, a ideje, koje nisu po volji Bišćana, se donose. Jedna od njih je i sječa drva u Borićima kako bi se postavili kontenjeri za migrante.

Ne damo sječu Borića! Ne damo Biru za centar! Samo van grada, u ogradu i ograničenost kretanja migranata! – samo su neki od današnjih zahtjeva građana Bihaća na zakazanim protestima. Očekuje se da će na proteste doći što veći broj građana, jer kako kažu: “Ako ovi protesti propadnu, izgubljen je Bihać”.

Evo kažu stigli novi "turisti"; oko 50 njih

44464152_1925466240869878_6202428367405318144_n.jpg

Ne sijeku se drva, nego drvece ... koja nepismenost pisca tog clanka 

• Dislike 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...