Jump to content
FORUM

Recommended Posts

24 minutes ago, Barba said:

Jer e to ponovo formira TOBiH 

Pa i trebala bi se formirati - naravno pod drugim nazivom.   Treba se na slovence ogledati. 

• Like 1

prije 3 sati, Haldir said:

Sve detaljne informacije se nalaze u članku.

Budi dobar pa iz članka izdvoji dio iz kojeg si zaključio da postoje naznake da hrvatska policija cijelo vrijeme puca po teritoriju BiH, jer ništa od toga ne piše u članku, spominje se samo jedan slučaj iz listopada 2018. koji je poprilično smiješan, no i da je istinit, iz njega se teško može izvući zaključak o naznakama sustavnog pucanja po BiH. Budi iskren pa priznaj da si pojedinačni slučaj pokušao iskoristiti u interesu svoje šoroševske proterorističke propagande. 

• Like 1

15 minutes ago, toby said:

Budi dobar pa iz članka izdvoji dio iz kojeg si zaključio da postoje naznake da hrvatska policija cijelo vrijeme puca po teritoriju BiH, jer ništa od toga ne piše u članku, spominje se samo jedan slučaj iz listopada 2018. koji je poprilično smiješan, no i da je istinit, iz njega se teško može izvući zaključak o naznakama sustavnog pucanja po BiH. Budi iskren pa priznaj da si pojedinačni slučaj pokušao iskoristiti u interesu svoje šoroševske proterorističke 

Šta se podrazumijeva pod "cijelo vrijeme" i gdje sam ja napisao da puca "cijelo vrijeme". Sve ostalo je dokazano i dokumentovano kroz članak.

• Dislike 2

prije 2 minuta, Haldir said:

Šta se podrazumijeva pod "cijelo vrijeme" i gdje sam ja napisao da puca "cijelo vrijeme". Sve ostalo je dokazano i dokumentovano kroz članak.

Molim te, nemoj se praviti glupljim nego što ti pristaje. Napisao si da postoje naznake da se to (pucanje hrvatske policije po teritoriju BiH) i dalje dešava, dakle da se od tog događaja puca cijelo vrijeme. Obzirom da ništa od toga ne piše u tom članku, očekivao sam da imaš neke dodatne "naznake" da hrvatska policija i dalje puca po teritoriju BiH, jer pucanje u blizini naseljenih mjesta nije zajebancija, a još je manja zajebancija ako se vatreno oružje koristi na graničnom području. Međutim, očito nemaš pojma o ničemu, nego si sve što znaš o tome pokušao podvaliti pod taj članak. Pazi, nije to ono jesu li policajci u šumi prebili nekog doktora, ili je doktor sam pao u jamu, kod korištenja vatrenog oružja nema naznaka, ili se isto koristi pa i dalje čuješ bum bum, ili je to izmišljotina.

Sad budi dobar, lijepo priznaj da nikakvih naznaka za nešto takvo nema, priznaj da si lagao i da si probao podvaliti svoju proterorističku šoroševsku propagandu na temelju jednog slučaja koji se možda ni nije dogodio. 

• Like 3

13 minutes ago, toby said:

Molim te, nemoj se praviti glupljim nego što ti pristaje. Napisao si da postoje naznake da se to (pucanje hrvatske policije po teritoriju BiH) i dalje dešava, dakle da se od tog događaja puca cijelo vrijeme. Obzirom da ništa od toga ne piše u tom članku, očekivao sam da imaš neke dodatne "naznake" da hrvatska policija i dalje puca po teritoriju BiH, jer pucanje u blizini naseljenih mjesta nije zajebancija, a još je manja zajebancija ako se vatreno oružje koristi na graničnom području. Međutim, očito nemaš pojma o ničemu, nego si sve što znaš o tome pokušao podvaliti pod taj članak. Pazi, nije to ono jesu li policajci u šumi prebili nekog doktora, ili je doktor sam pao u jamu, kod korištenja vatrenog oružja nema naznaka, ili se isto koristi pa i dalje čuješ bum bum, ili je to izmišljotina.

Sad budi dobar, lijepo priznaj da nikakvih naznaka za nešto takvo nema, priznaj da si lagao i da si probao podvaliti svoju proterorističku šoroševsku propagandu na temelju jednog slučaja koji se možda ni nije dogodio. 

Znači cijelo vrijeme zapravo nije cijelo vrijeme nego otkad dokad tebi paše? Dakle, kao što rekoh, sve stoji u članku. 

• Dislike 1
  • Haha 1

6 hours ago, Grunf said:

Koliko sam upoznat sa budućim potencijalnim sporazumom između Hrvatske, Frontexa i BiH (a mislim da sam stavljao taj sporazum ovdje) ukoliko Hr policija bude uključena u rad zajedno sa Frontexom upravo ovakve situacije će joj biti i omogućene, djelovanje i na tlu pograničnog područja sa BiH strane, upotreba sile i neodgovaranje za bilo kakve postupke. Ili je možda isti već na snazi? 

BiH, Albanija, Makedonija i Srbija su jedini potpisnice tog sporazuma kada su u pitanju države van EU, stim da je ova zadnja, čini mi se, isti sporazum odbacila. S druge strane, Frontex svoje timove zasad ima samo u Albaniji i to od 1. juna ove godine, gdje je stacionirano 50-ak njihovih ljudi. BiH jeste potpisnika sporazuma, ali on još uvijek nije realiziran. Bitno je naglasiti da po istom Frontex ima pravo djelovati na teritoriji BiH bez prisustva granične policije naše države i jedini smo to potpisali. 

Ipak, po sporazumu koji je potpisan, hrvatska policija nema apsolutno nikakvo odobrenje da djeluje na bh. tlu. Dio njihove policije jeste uključen u rad Frontexa, ali ne i MUP RH kao organizacija u cjelini. Drugim riječima, Frontex u BiH može poslati tim sastavljen od 10 Hrvata, 30 Italijana i 5 Francuza, ali MUP RH ne može i neće moći djelovati na teritoriji BiH. 

• Dislike 1

Upravo se rokaju na gradskoj otoci

Dokle ovo više...

• Aferim! 1
  • Angry 1

Čujem da je bila neka pucnjava u Prekounju...ali ništa zvanično. Da nema ti kakve veze s tim događajem?

prije 10 sati, Haldir said:

Znači cijelo vrijeme zapravo nije cijelo vrijeme nego otkad dokad tebi paše? Dakle, kao što rekoh, sve stoji u članku. 

Razumijem, usmjerio si propagandu na idiote koji ne znaju otvoriti članak u kojem ništa takvog ne stoji. Lukavo, kao da je sam George napisao propagandnu strategiju. :D

Ali, nešto je još zanimljivije, a to je da šoroševski proteroristički govnari već godinu i pol kokodaču kako hrvatska policija tuče jadne napaćene migrante, ali do sada nisu spomenuli i da puca po njima, a kamoli da bi to stalno ponavljali, a sad vidimo da za to, kako ti kažeš, postoje "naznake" da se i dalje dešava. Sad, što je istina:

a) da ne pucaju, a šoroševska proteroristička novinarska NGO bagra je toliko glupa da se nije sjetila to uključiti u propagandni rat

b) da zaista pucaju, a šoroševska proteroristička novinarska NGO bagra je toliko glupa i nesposobna da to nije uspjela saznati

Što ti, kao samoproglašeni novinar, koji uostalom i živi relativno blizu granice i intenzivno prati zbivanja u svezi migrantske krize, kažeš na to? Kako to da nisi uspio otkriti da hrvatska policija puca uz granicu s BiH i po BiH? Pa to ne bi bilo neko umijeće, kad se puca onda se kilometrima okolo čuje bum bum.

• Like 2
  • Thanks 1

vi ste neki opasan S&M vidim..... Umjesto da ih rastjeramo sviju sa naše teritorije vi se verbalno kandzijate jedni izmedju drugih. Kao prvo, migrantima nije mjesto nigdje na Zemlji ako se misle ici kaciti od socijalu, i ako misle ici terorisati domicinlni narod ijedne zemlje. Sve ovo sto se sad desava se zbog Sorosa, Rothschilda i ostalih vodecih svjetskih "famAlija" koje drze svo bogatstvo ovog svijeta, jer zele da naprave Svijet svojim, zato zele bijelu rasu mijesati sa ovim poluinteligentnim oblicima zivota, zato se unistava obrazovanje, kultura i umjetnost sirom svijeta, kako bi sto vise bili podlozni njihovoj dominaciji. Svi smo mi kolateralna steta, a Balkansku rutu koja je na kraju okrenula preko BiH koriste jer je najlaksa za to sto zele, zato smo mi mi budale koje vec desetinama godina nasjedaju na ovu medjunaconalnu mrznju koju nam propagiraju nasi drgai politicari, a kojih zapravo bas boli briga i za bosnjacima, i hrvatima i srbima, samo gledaju da sgrnu sebi kesh i da zive na visokoj nozi (a zapravo su seljacine ispuzale ispod nekog brdovitog kamenja i ne znaju sta znaci zivjeti na visokoj nozi niti ce ikad znati). Ne znam zasto trosite snagu na ta prepucavanja, kad ovo sad citaju isti ti oko kojih se svadjate i smiju Vam se kako ste naivni, i kako je lako manipulisati sa Vama. 

• Like 3

Bakšaišani i hatinčani, poharačiše vam njive i bašte. Sad sam prošao, na desetine migranata na obilaznici harače krompire, luk,kukuruze...i šta sve ne. Nose sve u velikim vrećama za smeće. Zašto su se ljudi mučili svaki ubogi dan skoro pola godine? Da bi ovi lopovi i džabalebaroši im obrstili u pola sata ! Prihvatite se lovačkih pušaka i rastjerajte to

• Like 4
  • Aferim! 1

1 hour ago, Grunf said:

Bakšaišani i hatinčani, poharačiše vam njive i bašte. Sad sam prošao, na desetine migranata na obilaznici harače krompire, luk,kukuruze...i šta sve ne. Nose sve u velikim vrećama za smeće. Zašto su se ljudi mučili svaki ubogi dan skoro pola godine? Da bi ovi lopovi i džabalebaroši im obrstili u pola sata ! Prihvatite se lovačkih pušaka i rastjerajte to

Šta je sa mohunjama ? One su pod kilitom izgleda hahaa. Nema prijatelju volje za borbom, ona obala je nekad služila da naši roštiljaju i bakšaišani su redovno izbrijavali tamo ali nigdje nikoga. Vićemo včrs ko tamo spava 

• Like 2

Neće ljudi da uzmu paliju u ruke i da čuvaju usjeve.kažu krive su strane sile,nisu hudnjaci garonje krivi.pa nije im tramp il erdogan došli u njivu krasti već baš migraniti al šta ćeš.bogata je ovo zemlja 25 godina je kradu a još uvijek ima nešto za ukrasi.

Na obali une na repušinama je neki sabirni centar pa se tu okupljaju danju i noću.iz svih djelova grada tu dolaze.policije tu nikako nema dok ne bude kakav belaj.

Ustvari nema gdje ih nema cijeli grad ih je pun,u svakoj mahali samo njih srećemo.

Edited by Fap mašina
  • Like 4

5 hours ago, Grunf said:

Haha boli baksaisana i hatincana briga izgleda. Vole i oni a i mi svi da smo pacenici, takav mentalitet. Aj ja radio po’ godine i oni pokrali, aj majko moja sta cu sad i tako da imaju o cemu na sijelima pricati. Nema niko ovdje mu*a da ista uradi a pogotovo ti koje si prozvao. U moju avliju ne smije prismrditi nijedan. 

Ahaha idem neki dan kuci i nesto sam bas bila nervozna i pod stresom, tacnije bi’sna, i idem trotoarom normalno, kad dvojica sa trave sa strane stadose nasred trotoara i ne mozes proci od njih i samo stoje tako. E sad imam opciju da sidjem na cestu da ih zaobidjem - NECU. Imam i opciju da pogazim zelenu povrsinu - NECU. Stanem kraj uha prvom od njih i onako iz sve snage svim silama pustim onaj bijes i dreknem MAKNI SE MAJMUNE NECIVILIZIRANI KO TE JE UCIO DA SE STOJI NA PROLAZU!!!! Nikad mu facu necu zaboraviti. Nemas mene vidjeti metar i zelja za rastom i urlam iz sveg glasa na njih, a on se ukopao rasirio oci i zinuo ko pesh, prepao se a i ne zna otkud sad ludaca neka vristi na njega. Haha pregubio se pa ne zna sad sta bi i kuda bi. Bilo je migranata jedno 20ak okolo svi su se ukopali i zanijemili, i stisnuse se jedan uz drugog i kao umirise se nesto. Znaci samo poznaju silu i agresiju, druge nema. Ako ja sa metar i zilet mogu uriktati njih 20 da se ukenjaju ne mogu baksais i hatinac ptjerati gamad sa svojih njiva. 

Zna se ona stara: ko hoce - nadje nacin, ko nece - nadje opravdanje. 

• Like 3
  • Aferim! 1
  • Thanks 3
  • Haha 1

1 hour ago, Fap mašina said:

Neće ljudi da uzmu paliju u ruke i da čuvaju usjeve.kažu krive su strane sile,nisu hudnjaci garonje krivi.pa nije im tramp il erdogan došli u njivu krasti već baš migraniti al šta ćeš.bogata je ovo zemlja 25 godina je kradu a još uvijek ima nešto za ukrasi.

Na obali une na repušinama je neki sabirni centar pa se tu okupljaju danju i noću.iz svih djelova grada tu dolaze.policije tu nikako nema dok ne bude kakav belaj.

Ustvari nema gdje ih nema cijeli grad ih je pun,u svakoj mahali samo njih srećemo.

Jel to tamo prekoputa obaloutvrde, prekoputa baksaiske dzamije ?

1 hour ago, SamoOptimizam said:

Jel to tamo prekoputa obaloutvrde, prekoputa baksaiske dzamije ?

Jeste. 

@Fugaziii

Ja sam sad imao slučaj autom. Opet kod lika što sam već spominjao onog Himze Zjakića. Braća okupirala cijelu ulicu a ne samo trotoar. Sijelo napravili na sred ceste i jos nece da se maknu. Sviram - ništa, ne ometaju se...opalim po gasu i zabucam se u njih...vrište, skaču, galame i bježe.Mislim, nisam nikog udario niti mi je bila namjera a i šteta auta ali sam ih razbucao...

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Haha 4

Ljudi se udomaćili šta ćeš 🤣

fakat ih ima bezobraznih za nepovjerovat .

• Like 1

Ovi sto su vec neko vrijeme ovdje, moram priznati, naucili su podosta o sklanjanju s puta i prelazenju ceste na zebrama i semaforima, neki su se cak naucili kulturi da propuste starije zene i ljude s manje robe na kasama ispred sebe, neki se cak sklanjaju s puta da prodjes... X puta sam bila svjedok gdje uopce ne gledaju vec direktno izlaze na cestu, pa cak i psi lutalice zastanu i pogledaju da ne ide auto... pa se onda nadju ispred automobila u pokretu, pa lik stane drekne, udari po sireni, pa se oni kao iznenade, ali vjerujte iduci put pogledaju ide li auto prije nego izlete tako.

Mislim da trebamo odrzavati lekcije ovim novima sto nadolaze, staces... Kad ih nisu kod kuce naucili, spalo na nas civile da ih ucimo kulturi ponasanja.

Da preko puta džamije u šikari i na obali se okupljaju.u stvari tu se ukupljaju od lani dovodile ih tu neke bihaćke djevojke koje se njuše s njima.o tome sam čini mi se pisao prije.tratoarom idem pravo ne smačinjem se ni bihaćkim glumcima ni garonjama.

• Like 1

Znate sta odlicno opisuje situaciju i ljude kod nas i u regionu? Jedna stara stvar od Marchela:

Marchelo - Novi Vavilon

"Bila jednom zemlja bez glave i repa, zbunjena čeka
Nekad sve je probala, al’ sebi nije našla leka
Senka nad njome stajaše, nadri, doktori bajaše, u nadi dokoni lajaše
U stvari, zlokobni tajac je dozivao kišu bez dodola
Svaki ondašnji znalac je obmana, skorašnji talas, bez korena
Trči kao Forest Gump, a nema promena, era otrova
I smena zlotvora, a stada cela pokorna, i opet krah"

.............

" Ljudi prazni, prozirni, bez smeha, bez suza
U pohodu na bolje sutra zgužvala se svrha
A i dalje gradi se kula, svakoga dana, u svakom pogledu
Ka Božjem srcu žaoka je u svakom našem delu
I svaka reč, cigla, svaki čovek, stub, brže i brže
Najjače vezani kad zajedno mrze"

...

" Ostade navika da sledimo vodećeg
Kad vreme odvede vodećeg sledimo sledećeg
Slepih armija za njega se lepi, spremna da gine
Samo pokaži krivca, eto koride
Grešni grešku ne vide pa im grešno nije preselo
Sinovi Adama i Eve zmiju slede nesvesno
Milenijum u kom vileni um, otrovnim žarom
Bezbrižni novi Vavilon zaboravlja priču o starom
Vaviloncima se jezici vezaše u čvorove
Da ne razumeju bližnje kad govore
Nikad takli oblake, nikad makli poroke
Zalivajući svoje korove, otrovaše svoje korene
Sad evo nove Božje porote, proglasismo ga grešnim
I dobismo istu kaznu, hajde, pričaj sa nekim
Uzalud šapućeš mi snove, oči za mirise gluve
Deo smo armature kule, tu je sve što znam i umem
Pa ne pružaj ruke, odavno te ne razumem
Ljudi ljudima tuđi, ka večnosti hrle
Lludi s bar kodom na čelu, neosetljivi na bol
Ljudi tako mali da im prašta probodeni Bog"

• Like 1

9 hours ago, Fap mašina said:

Da preko puta džamije u šikari i na obali se okupljaju.u stvari tu se ukupljaju od lani dovodile ih tu neke bihaćke djevojke koje se njuše s njima.o tome sam čini mi se pisao prije.tratoarom idem pravo ne smačinjem se ni bihaćkim glumcima ni garonjama.

U neboderu kod gradske apoteke isto imaju dvije djevojke koje redovno dovode po grupe migranata u stan vise puta dnevno bas me zanima sta rade ?

• Confused 2

Evo sad će 1.septembar krimigrante neće prebaciti u medeno polje.naši političari su prave mlakonje,al bito im je da je plata redovna.biće još novih rokova koji neće ispoštovati.......

• Like 1

On 27. 08. 2019. at 21:34, Haldir said:

BiH, Albanija, Makedonija i Srbija su jedini potpisnice tog sporazuma kada su u pitanju države van EU, stim da je ova zadnja, čini mi se, isti sporazum odbacila. S druge strane, Frontex svoje timove zasad ima samo u Albaniji i to od 1. juna ove godine, gdje je stacionirano 50-ak njihovih ljudi. BiH jeste potpisnika sporazuma, ali on još uvijek nije realiziran. Bitno je naglasiti da po istom Frontex ima pravo djelovati na teritoriji BiH bez prisustva granične policije naše države i jedini smo to potpisali. 

Ipak, po sporazumu koji je potpisan, hrvatska policija nema apsolutno nikakvo odobrenje da djeluje na bh. tlu. Dio njihove policije jeste uključen u rad Frontexa, ali ne i MUP RH kao organizacija u cjelini. Drugim riječima, Frontex u BiH može poslati tim sastavljen od 10 Hrvata, 30 Italijana i 5 Francuza, ali MUP RH ne može i neće moći djelovati na teritoriji BiH. 

kamo bog srece da hoce HR policija otici na Drinu i tamo neka puca i neka ih tamo ceka kad nasi nisu sposobni. U ovoj situaciji svaka pomoc nam je dobro dosla.

Zalosno da to znaci da ce ostati u Bosni, ali mozda ako vide da nema dalje od Bosne odustanu od ove rute - nada zadnja umire.

"Prevoznici" rade u rane jutarnje sate. Jutros oko jedan  - pola dva na autobusnu stanicu u Bihaću iz pravca Pritoke/Ripča vozač Škode Oktavije - karavan čini mi se sive boje,noviji odel je dovezao 10-tak migranata i velikom brzinom odjurio nazad prema Ripču. Po još jednu turu? Slatki vam migrantski eurići...p.. vam mat... Nisam stigao upaliti kameru u autu na vrijeme ali od sad ću je stalno držati upaljenu

Edited by Grunf
  • Like 1
  • Angry 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...