Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Drage moje biscanke i biscani, ja mislim da je doslo vrijeme da  se otvore karte i da mi ne samo na ovom forumu nego i na drugim javnim portalima pocnemo iznositi javno svoje misljenje, sa punim imenom i prezimenom. Ovo sve, kao i citava diskusija zaboli nadlezne institucije, kao i Organe reda bezbjednosti. Svako od njih je dobio neku malu investiciju ili cak direktno koju markicu da se opravda svojim glasacima.  Na ovoj stranici i forumu sam od samog osnivanja pod razim nikovima i bezbrojnim diskusijama,koje nikad nisu dobro ,ama bas nista nisu dobro donijele nasem Biscu. Ali vrag je odnio svoje i doslo je vrijeme da covjek kaze svoje pravo misljenje pod punim imenom i prezimenom.Zato , nabijem ove sve nikove koji misle da du pametni i da zele dobro svom gradu, kroz bezvezne price i prijedloge,tj. kukanje nad sopstvenom sudbinom. Ove druge, nazovi biscane sa drzavljanstvom drugih zemalja, krajisnike iz p.m, kvazi novinare i simpatizere i clanove svih vladajucih stranaka itd. nabijem na krasni K. Cast izuzetcima koji misle sve najbolje svom Biscu.I da ne duzim,a mogao bih pisati ovaj post u nedogled, zovem se Hafuric Vahidin-Ido. I, spreman sam podnijeti svaku zrtvu i pomoci svom gradu na bilo koji nacin. Bujrum sa prijedlozima.

• Like 1
  • Thanks 1

Ja se zovem Dzemaludin Karamulahasanomeribrahimbegovic, dolazim iz Gate Ilidze, imam 3 brata i dvi sestre. Volim sve sto vole mladi, a najvolim pisati po forumi i stokuda, pripadati ljude i namah hi spopadati. Kod mene nema nista okolo, dzile u celo jaro...

• Haha 1

Ja sam poceo namjerno natjeravati auto na migice kad prelaze mimo pjesackog ili hodaju ko kabadahije po sred ceste xD

• Haha 1

1 hour ago, gawk said:

Ja sam poceo namjerno natjeravati auto na migice kad prelaze mimo pjesackog ili hodaju ko kabadahije po sred ceste xD

Ja sam uglavnom pjesak, pa koristim pjesacke metode haha. A bilo ih je podosta. Jesam sitna, jesam zensko, ali kad poludim slomila bi ih k’o cackalicu! Da vidis kako se odbija ko loptica, a neprocjenjiva je promjena izraza na njegovom licu kada se od one hrabre “ja mogu sta hocu” promijeni u “sta se desava, zensko me oborilo” haha. Ovo je moj grad, moja mahala, i moje su ulice i trotoari, kad ja idem ti ces da se smaknes. Cak i zene i djevojke njihove su drske. Ali i pokoja je od njih osjetila snagu i staminu ponosne biscanke. 

Ne dam na sebe i na svoje i ne mogu se ponasati kao da je njihovo, i kad god budem imala priliku dat cu svakome od njih do znanja! Ja se smaknem jedino starijima od sebe, gospodi i gospodjama, zenama i porodicama s bebama i djecom i invalidnim licima, ako imam priliku pomognem majkama i komsijama da im ponesem stvari kad mi je usput, propustim ih ispred sebe u redovima i cekaonicama, ali bezobraznim bahatim personama niposto. 

Ilegalni migranti (da podsjetim na njihov status) poznaju samo zakon sile i zakon jacega. Mi ne smijemo dozvoliti da idu kroz grad kako oni hoce i gdje hoce. Nazalost to je gotovo nemoguce u ovom momentu jer njih je svaki dan sve vise i vise. Svakodnevno srecem grupe od po 4-5 njih pa i vise na relaciji Centar-pored MUPa-prodavnica lijevo poslije mupa-odmah poslije frizerski-pekara-prolaz izmedju dvije zgrade-pravac prema Boricima i lijevo na Novu cetvrt, uz ulicu desno i pravac borici i okolne iznajmljivacke proklete kuce. Sad ih ima vise nego prije ovih akcija “evakuacije” migranata. Ne znam na koji nacin i kako misle ovi iz gradske uprave, vlade i mupa to rijesiti. Samo sto nisu poceli opet ucestali ekscesi, pitanje je vremena. 

• Like 3

Čestitke Dodiku i Mektiću na tome kako brane svoju braću od migranata i u FBiH. Nema na Medeno polje,a izgovor je još jači. Kaže Mektić nije "državno" tj samo kad su u blizini srbi mora objekat biti drzavni,a kad su bosnje moze sve.

Kako po ovoj priči Bira,Vučjak,Miral,Sedra i Djacki dom mogu biti kampovi a nista od njih nije državno.

Zašto sad nasa gradska i kantonalna vlast nece da urade istu stvar i kazu zatvaramo kampove jer nisu drzavni.

• Like 8

37 minutes ago, Venom said:

Čestitke Dodiku i Mektiću na tome kako brane svoju braću od migranata i u FBiH. Nema na Medeno polje,a izgovor je još jači. Kaže Mektić nije "državno" tj samo kad su u blizini srbi mora objekat biti drzavni,a kad su bosnje moze sve.

Kako po ovoj priči Bira,Vučjak,Miral,Sedra i Djacki dom mogu biti kampovi a nista od njih nije državno.

Zašto sad nasa gradska i kantonalna vlast nece da urade istu stvar i kazu zatvaramo kampove jer nisu drzavni.

Pa to je to... Korumpirani sitni ljigavi puzajući beskičmenjaci gledaju kako da pokupe sitne mrvice poslije svojih gazda

• Like 1
  • Aferim! 2

4 hours ago, Grunf said:

Pa to je to... Korumpirani sitni ljigavi puzajući beskičmenjaci gledaju kako da pokupe sitne mrvice poslije svojih gazda

Joj pazi sad kako nam se ministar Kljajic naljutio zbog Medenog polja

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=349385

Zabranio fol sve skupove,a samim tim i Dodikov skup na Garavicama zbog situacije sa migrantima.

I gledaj sad bizarne situacije,nasa vlast opet nesto brani svojim gradjanima,ali ne i migrantima koji i dalje mogu sve.

• Like 3

Mi dok se ne organiziramo i ne uradimo nesto nece biti nista,samo baljezgamo i seremo po forumu...

• Like 2
  • Thanks 1

48 minutes ago, Venom said:

Joj pazi sad kako nam se ministar Kljajic naljutio zbog Medenog polja

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=349385

Zabranio fol sve skupove,a samim tim i Dodikov skup na Garavicama zbog situacije sa migrantima.

I gledaj sad bizarne situacije,nasa vlast opet nesto brani svojim gradjanima,ali ne i migrantima koji i dalje mogu sve.

Nije ovo fol nego znak da je situacija ozbiljna a policija ne stize ni sadasnje stanje obdrzavati a kamo skupove obezbjedjivati.Neka oni jedu govna.Nek Dodik zatvori granice i koji prihvatni centar u RS-u otvori - tek onda ce ga narod ozbiljnije shvatati. Pa valjda je sigurnost zivih gradjana preca ... .>:( 

Evo izgleda po gradu ih opet kupi marica haha

Koje je ovo kino u pm

Edited by gawk
  • Aferim! 1

2 hours ago, rucica1 said:

Nije ovo fol nego znak da je situacija ozbiljna a policija ne stize ni sadasnje stanje obdrzavati a kamo skupove obezbjedjivati.Neka oni jedu govna.Nek Dodik zatvori granice i koji prihvatni centar u RS-u otvori - tek onda ce ga narod ozbiljnije shvatati. Pa valjda je sigurnost zivih gradjana preca ... .>:( 

Dodik je na kantonu trebao biti proglašen i personom non grata kad je to u ovoj zemlji već popularno a ne da se sa onim ratnim zločincem šepuri po Bišću dok mu podguzna muha Liponja ljubi guzice. Na to smo spali od 95-te na ovamo, ukidanje Republike BiH, ukidanje zastave, ukidanje himne, legitimitet Republike Genocidne a tupavi Bošnjo ćuti i trpi. Hapse nam heroje koji su branili ovu zemlju i ovaj narod a tupavi Bošnjo ćuti a ima i onih koji su zarad vlastitih interesa davali kojekakve iskaze protiv njih. Ukinuli su nam i granicu sa Srbijom pa sad svakakva mraka moze proci bez ometanja,sta bi bilo da jedna armija prođe?..A Bošnjo ćuti i trpi...zagadili nam gradove, unose nemire i netrpeljivost među nas šire strah a mi ćutimo i stavljamo im dobrovoljno  glave na panj.Uništili smo mi sami sebe

• Like 7
  • Thanks 1

Mnogima je žao što je rat stao,taman ih biznis krenuo.a poslije rata većinom probrani i politički pogodni borci uspjeli i dobili poticaje i šta sve ne........za takve smo državu napravili.

Jer nije isto biti borac u rovu po par nedjelja i ići u akcije,i onaj koji je uz komandanta nosio kišobran da ne okisne.ovaj naš narod neće ptogledati Nikad.

• Like 2
  • Aferim! 2

Afganistanci su istakli svoju zastavu na Vučjaku,  ko da su ga osvojili

FB_IMG_1567276358997.jpg

• Confused 1

prije 27 minuta, paša said:

Afganistanci su istakli svoju zastavu na Vučjaku,  ko da su ga osvojili

FB_IMG_1567276358997.jpg

Pa i jesu označavaju svoj teritorij

Hunderte Bootsflüchtlinge landen auf Lesbos

Stand: 30.08.2019 19:35 Uhr

Auf Lesbos sind rund 650 Bootsflüchtlinge angelandet - das ist die größte Massenankunft seit drei Jahren. Die Gesamtzahl derer, die über das Mittelmeer nach Europa kommen ist derweil zurückgegangen.

16 Flüchtlingsboote mit rund 650 Menschen an Bord sind auf der griechischen Insel Lesbos angelandet - allein 13 Boote innerhalb einer Stunde. Das ist die größte Massenankunft seit drei Jahren, teilten die örtliche Polizei und das Flüchtlingshilfswerk UNHCR übereinstimmend mit.

UNHCR-Sprecher Boris Cheshirkov sagte, man sei überrascht gewesen. "Wir haben diese Art abgestimmter Ankünfte in dieser Zahl seit 2016 nicht mehr erlebt.

Aus diplomatischen Kreisen hieß es, die griechische Regierung habe den türkischen Botschafter einbestellt. Ihm sei das Missbehagen der Zunahme der über die Türkei nach Griechenland gelangenden Flüchtlinge ausgedrückt worden.

Der türkische Botschafter versicherte, die Türkei halte sich an an das 2016 mit der EU abgeschlossene Flüchtlingsabkommen. Das sieht vor, dass die EU alle Migranten, die illegal über die Türkei auf die griechischen Inseln kommen, zurückschicken kann.

Im Gegenzug nehmen EU-Staaten der Türkei schutzbedürftige Flüchtlinge aus Syrien ab und finanzieren Hilfen für in der Türkei lebende Flüchtlinge.

---------------------------------------------------------------------------------------

Ukratko - 16 izbjeglickih brodova sa 650 "izbjeglica" (bolje receno ilegalaca) stigli su u Lesbos.Samo u jednom satu stiglo ih je trinaest.To je u posljednih 3 godine najvece masovno pristizanje.

Iz diplomatskih krugova - grcka vlada sazvala  sastanak sa turskim ambasadorom koji je potvrdio da Turska, prema ugovoru sa EU , iz Turske pridosle izbjeglice prima nazad.-----------------------------------------------

Znaci trebali bi postaviti pitanje zasto se Slovenija i Hrvatska  (clanice EU) ovog ne pridrzavaju i izbjeglice nazad u Tursku a ne u Bihac, salju. To da su praktikovali dosad bi se to medju tim indijancima proculo ibalkanska rut bi presahla.

image.png

5 minutes ago, zudox said:

Pa i jesu označavaju svoj teritorij

Ovima pod hitno ovu zastavu u gujcu zabiti treba.Nek idu u njihove vukojebine  i tamo ih kace. Jel ovaj trblonja iz crvenog kriza, za vrijeme rata u Bihacu i na liniji kada bio. Zna li on sta ovo znaci !? Kako je ovo mogao dozvoliti!? Ako on nije imao *uda da to sprijeci sto nije policiju pozvao !?>:(

• Like 2

Taj mulac koji se sjetio iz afganistana ponjeti zastavu,sigurno je donio u bosnu svoj pasoš i uvjerenje o nekažnjavanju .

• Like 1
  • Haha 1

https://www.thesun.co.uk/news/9836598/lyon-knife-attack/

Evo ga, jadni napaćeni ispaćeni afghanistantski doktor/inženjer i njegov prijatelj su se malo po Lyonu igrali nožem i slučajno proburazili desetak prolaznika, za sad je jedan umro.

Baš me zanima kojoj je rutom došao do Francuske u kojoj je zatražio azil.

Što se mene tiče, svakome tko je na bilo koji način ovom doktoru omogućio da dođe do Francuske i tamo kolje slučajne prolaznike treba osigurati isto, istom mjerom. Apsolutno svakom, od švercera, do nevladinih, pravobraniteljskih i novinarskih govnara. 

Edited by toby
  • Like 8

Afganistanske patriote heheheh...a pobjegli iz iste vukojebine

Edited by Grunf

Ova dvojica afganistanaca su obične kukavice koji su napali nenaoružane ljude u lionu.baš sad kad je muslimanska nova godina,pa dokle će takvi idoti da  ocrnjuju islamsku vjeru.

Predugo su ta dvojica boravili u bihaću pa ih PTSP puko tek u lionu.

Edited by Fap mašina

39 minutes ago, Fap mašina said:

Ova dvojica afganistanaca su obične kukavice koji su napali nenaoružane ljude u lionu.baš sad kad je muslimanska nova godina,pa dokle će takvi idoti da  ocrnjuju islamsku vjeru.

Predugo su ta dvojica boravili u bihaću pa ih PTSP puko tek u lionu.

Ova dvojica "inzinjera" lice vise na crnce (il me oci varaju) a nit mora znaciti da su muslimani. :/Medju migricima krscana kolko hos.:)

• Like 1

Ova zabrana odrzavanja “javnih” skupova je cista politicka igra, mazanje ociju, i potez koji ce opet pokusati zavaditi narod zbog historije i znacenja tih spomenika na Garavicama. Pa je li laz to sto se desilo na garavicama?

Sto nije cijelu godinu zabranilo okupljanje i odrzavanje svega?? A ipak odrzali su Bihacko ljeto, Una regatu i proseljacke muzicke festivale, dopustili malo rocknrolla i sad kao ne moze nista. Nije se broj migranata povecao sam od sebe vec zato sto su prestali raditi posao onda kada su svoje godisnje manifestacija odradili. Ne smije drzavljanin bih sad nista ali mogu nasi palamudani od polumuzicara pjevati migrantima i plakati s njima kako su napaceni?! 

Ovo je ljudi moji cisti pokusaj dizanja “imaginarnih” tenzija kako bi se zavadio narod i kako ne bi se ni pokusali udruziti u bilo sta sto predstavlja odbranu nase teritorije i domova od velikomigrantske navale, a kako bi oni sebi kupili vrijeme i odradili izakulisne spacke i mlacenje para, sto bi rekli SVAKOG PETKA ISPOCETKA.... dokazana i primijenjivana sa odlicnim rezultatima - tehnika regionalnih politicara. Kladim se da je Zavijajuceg Kljajica sam Dodik nazvao i rekao, e stari sto se mucite, zabrani nam dolazak na Garavice nek to vide ljudi ko da je protiv srba, narod ce se na to kao po defaultu upecati i pusti oh nek se medju sobom handre, a ti i ja cemo raditi sta smo i dosad - NISTA i SVASTA...

Aplauz 👏🏼 - ali neka bude samo za pokusaj, jer ne smijemo dopustiti da im upali. 

• Like 2

prije 8 minuta, Fugaziii said:

Ova zabrana odrzavanja “javnih” skupova je cista politicka igra, mazanje ociju, i potez koji ce opet pokusati zavaditi narod zbog historije i znacenja tih spomenika na Garavicama. Pa je li laz to sto se desilo na garavicama?

Sto nije cijelu godinu zabranilo okupljanje i odrzavanje svega?? A ipak odrzali su Bihacko ljeto, Una regatu i proseljacke muzicke festivale, dopustili malo rocknrolla i sad kao ne moze nista. Nije se broj migranata povecao sam od sebe vec zato sto su prestali raditi posao onda kada su svoje godisnje manifestacija odradili. Ne smije drzavljanin bih sad nista ali mogu nasi palamudani od polumuzicara pjevati migrantima i plakati s njima kako su napaceni?! 

Ovo je ljudi moji cisti pokusaj dizanja “imaginarnih” tenzija kako bi se zavadio narod i kako ne bi se ni pokusali udruziti u bilo sta sto predstavlja odbranu nase teritorije i domova od velikomigrantske navale, a kako bi oni sebi kupili vrijeme i odradili izakulisne spacke i mlacenje para, sto bi rekli SVAKOG PETKA ISPOCETKA.... dokazana i primijenjivana sa odlicnim rezultatima - tehnika regionalnih politicara. Kladim se da je Zavijajuceg Kljajica sam Dodik nazvao i rekao, e stari sto se mucite, zabrani nam dolazak na Garavice nek to vide ljudi ko da je protiv srba, narod ce se na to kao po defaultu upecati i pusti oh nek se medju sobom handre, a ti i ja cemo raditi sta smo i dosad - NISTA i SVASTA...

Aplauz 👏🏼 - ali neka bude samo za pokusaj, jer ne smijemo dopustiti da im upali. 

Nisam u toku, kakva zabrana okupljanja i sta je sa Garavicama?

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...