Jump to content
FORUM

Recommended Posts

3 minutes ago, Bosanac said:

Nisam u toku, kakva zabrana okupljanja i sta je sa Garavicama?

Zabranio Kljajic da se oda pocast ubijenim srbima od strane Ustasa 2. Svjetskom ratu na Garavicama, gore gdje su oni spomenici podignuti zbog toga. Razlog je velik broj migranata u bihacu. Ukratko

On 31. 08. 2019. at 9:50, Venom said:

Čestitke Dodiku i Mektiću na tome kako brane svoju braću od migranata i u FBiH. Nema na Medeno polje,a izgovor je još jači. Kaže Mektić nije "državno" tj samo kad su u blizini srbi mora objekat biti drzavni,a kad su bosnje moze sve.

Kako po ovoj priči Bira,Vučjak,Miral,Sedra i Djacki dom mogu biti kampovi a nista od njih nije državno.

Zašto sad nasa gradska i kantonalna vlast nece da urade istu stvar i kazu zatvaramo kampove jer nisu drzavni.

Zato sto ti nemas gradsku i kantonalnu vlast. Imas na papiru ali oni su sve suprotno od onoga sto gradska i kantonalna vlast treba da predstavljaju. Gomila polupismenih retardiranih poltrona kojima samo bitno da kapa u dzep, a slijede iskljucivo naredjenja svojih gospodara iz stranaka. 

Ako je EU rekla da kampovi moraju biti drzavni onda trebaju svi na kantonu sem nazalost Borica biti zatvoreni bez obzira sto su mozda zakupodavci tih centara dali te objekte, jer i vlasnik Medenog Polja je sam nudio svoj objekat i taj kao ne moze. Znaci zatvaraj! 

Ovaj napadač u lionu je afganistanac musliman napad nije povezan sa terorizmom,al očevidci tvrde da je prilikom napada vikao -ne čitaju kuran-.   Sigurno je bio pripadnik neke sekte gdje mu je dobrano ispran mozak.Do kad će takvi idioti i kukavice ocrnjivati ostale ispravne muslimanske vjernike.

Ručica1 znam da migranata ima svih vjera i dezena naravno i geyeva drže se za ruku i lagano šetaju bišćem živim u bihaću i gledam to svaki dan.al najveći broj invazora su iz sirije,afganistana,maroka.........većinom su muslimani.

Neznam samo što su ti francuzi nepomično blejali u idiota napadača,što mu nisu prebrojali rebra.

• Like 1

prije 18 sati, gawk said:

Mi dok se ne organiziramo i ne uradimo nesto nece biti nista,samo baljezgamo i seremo po forumu...

Pozdrav raja,

ja sam to odavno rekao.Države nema da brani narod,Sarajevo je otpisalo USK,na USKu trenutno *ebo lud zbunjenoga,policajci se boje da će dobiti otkaz i prodaju se za platu da bi prehranili porodicu neznajući u stvari da samim tim produžuju ovu agoniju i svojoj djeci uništavaju budućnist jer će im ona živjeti za koju godinu u Pakistanskoafganistaskoislamskojšerijetskoj džamahiriji,političari se zabavljaju sami sa sobom,Mediji su plaćeni da obmanjuju narod i izvještavaju o postavljanju 4cm tankog asfalta u MZ "Pizdići" koji se stavi pred izbore i pukne čim malo bucmastije dijete prođe na svom bobby car-u.

Ilegalni krimigranti počinju da markiraju svoj teritorij koji će proširiti postepeno kao sve do sad što su uradili step by step,otvaraju butike,trgovine itd. Narod i forumaši USK glupi komentiraju iz cyber sobe a oni na ulici "duraju".

Zima ide čim padne prvi snijeg i temperature eto ti "piknikera" iz kampa opet u grad i vaše domove,garaže i kuće, milom ili silom.

Ko što gawk kaže :

Mi dok se ne organiziramo i ne uradimo nesto nece biti nista,samo baljezgamo i seremo po forumu...

Jadno je to da nema više ni jednog čovjeka u Bihaću ili VK sa mudima da kaže dosta je više! Da organizuje narod i da se ta rulja otjera iz USKa za sva vremena!

Tema postoji evo dvije godine već sve je rečeno na prvih 8 stranica kako će biti u USKu i od tad se sve po režiji IOMa i soroševaca sprovodi a vi baljezgate,baljezgate i baljezgate.

Pozdrav i ostajte mi dobro.

• Like 3

prije 11 minuta, Fap mašina said:

Ovaj napadač u lionu je afganistanac musliman napad nije povezan sa terorizmom,al očevidci tvrde da je prilikom napada vikao -ne čitaju kuran-.   Sigurno je bio pripadnik neke sekte gdje mu je dobrano ispran mozak.Do kad će takvi idioti i kukavice ocrnjivati ostale ispravne muslimanske vjernike.

Ručica1 znam da migranata ima svih vjera i dezena naravno i geyeva drže se za ruku i lagano šetaju bišćem živim u bihaću i gledam to svaki dan.al najveći broj invazora su iz sirije,afganistana,maroka.........većinom su muslimani.

Neznam samo što su ti francuzi nepomično blejali u idiota napadača,što mu nisu prebrojali rebra.

Ljudi šokirani,civilizirani nemogu vjerovati što vide.

U Bihaću nije isto drugačije.

Dodik ima pravo neda im u RS.On krade ali krade među svojima i neda invazorima u RS.Poltičari iz Sarajeva kradu svoje,kradu USK i njegov narod a zauzvrat mu šalju krimigrante da ih dokrajče!

Ko je onda gori za svoj narod? Dodik za svoj ili Izmetbegovic ( daj jednu vreću zlata za Bakira ) za svoj narod?

Nama treba političar koji stoji bezuslovno uz svoj narod i štiti ga,dok je ova bagra u Sarajevu na vlasti nema napredka samo unazad!

• Like 1
  • Aferim! 1

prije sat vremena, Fugaziii said:

Zabranio Kljajic da se oda pocast ubijenim srbima od strane Ustasa 2. Svjetskom ratu na Garavicama, gore gdje su oni spomenici podignuti zbog toga. Razlog je velik broj migranata u bihacu. Ukratko

Pa dobro. Sta treba, opet Dodiku dopustiti da dodje 200 metara od najvecih šehitluka u Bihacu i da prica o BiH kao propaloj drzavi, o cetnicima kao jedinim antifastistima, da pljuje po borcima ARBiH itd. 

Kada se depolitizira obiljezavanje tog dogadjaja i sam cu otici i odati pocast nevino ubijenima, a do tada nek im se ne da bas.

Sorry za OT.

• Like 4

1 hour ago, Fap mašina said:

Ma ovo sam rekla jer je ovamo par slucajeva bilo gdje su upravo druge vjere umjesane bile  ali se sve pod islam..., pokusala se jos veca islamofobija povecati. Smatram (sirom svijeta) veliku zloupotrebu vjera. Za mene postoje dvije vrste naroda a to su posteni ljudi i bagra.  

Nego, posto jeTurska sa  EU  potpisala sporazum ( na osnovu koga su silne milione ako ne i milijarde dobili) da ce sve iz Turske u EU pridosle izbjeglice nazad primiti, zasto to clanice EU -  Slovenija i Hrvatska ne cini. Kad svemu dodamo da cak IOM u svom programu ima i tako nesto podrzavaati mora. Profesionalni novinari ovih nasih balkanskih zemalja trebali bi se vise sa ovom temom pozabaviti.

Jesu li ovi nasi "sokoli" sto su u Briselu bili,ovaj sporazum,  tamo i sa jednom rijecju spomenuli.

• Like 1

2 hours ago, Bosanac said:

Pa dobro. Sta treba, opet Dodiku dopustiti da dodje 200 metara od najvecih šehitluka u Bihacu i da prica o BiH kao propaloj drzavi, o cetnicima kao jedinim antifastistima, da pljuje po borcima ARBiH itd. 

Kada se depolitizira obiljezavanje tog dogadjaja i sam cu otici i odati pocast nevino ubijenima, a do tada nek im se ne da bas.

Sorry za OT.

Žalosno je što fašisti obilježavaju stradanja nevinih ljudi koji su bili žrtve istog fašizma u vlasite promotivne svrhe. Zabrana ove kao i svih drugih manifestacija i okupljanja se ne može zakonski ostvariti bez proglasrnja vandrednog stanja a sto je trebalo uvesti jos prosle godine. Tako ovo ostaje jako providno - čekalo se da se zgotove ove ljetnje manifestacije od koje pojedinci imaju koristi.

• Like 2

11 minutes ago, Grunf said:

Žalosno je što fašisti obilježavaju stradanja nevinih ljudi koji su bili žrtve istog fašizma u vlasite promotivne svrhe. Zabrana ove kao i svih drugih manifestacija i okupljanja se ne može zakonski ostvariti bez proglasrnja vandrednog stanja a sto je trebalo uvesti jos prosle godine. Tako ovo ostaje jako providno - čekalo se da se zgotove ove ljetnje manifestacije od koje pojedinci imaju koristi.

@Bosanac da i tebe oznacim - da procitas - da me ne shvatis pogresno.

Ja ne mislim nista drugacije, ali ja govorim o odavanju pocasti nevinim zrtvama na Garavicama od strane Ustasa. Ja smatram da to, kao i svako drugo takvo desavanje treba biti odobreno bez rijeci od strane bilo koga. a to sto Dodik to koristi u svoje znamo koje svrhe to je druga stvar i to sto nase gradske i kantonalne vlasti dopustaju samodeklarisanom cetniku da pridje i blizu Humaka a pogotovo grada i kantona to je nesto sto se ne moze rijecima opisati - mislim da ne postoji izraz za toliki nivo jadnosti-gubavluka-ljigavosti-smrada-prodanosti-politickog kurvarluka.

Ali posteni ljudi mogu doci odati pocast. Isto tako smatram da nijedan dosadasnji poslijeratni ministar ni gradonacelnik nema pravo na Humke dolaziti obiljezavati godisnjice pogibije onih najhrabrijih i nevinih koji su svoje zivote dali da bi ovi danas krali i taj jedan dan dodju glume kao njima zao uce ko fol Fatihu (ni ne zna je od njih niko) i onda pola sata kasnije odu i poseru se na sve poginule i demobilisane borce i zemlju i drzavu koju su spasavali dovedu u jos vecu propast. jel tako ili nije?

• Aferim! 1

– Uprava policije Unsko-sanskog kantona napravila je bezbjednosnu procjenu svih javnih okupljanja, uključujući i obilježavanje manifestacije na Garavicama zbog narušene situacije s migrantima na području USK. Sve manifestacije u narednom periodu su zabranjene dok se ne smiri pitanje migracija ne stavi pod kontrolu. Ne samo te, već i neki javni koncerti biće zabranjeni. Sve će biti zabranjeno dok pitanje migracija ne stavimo pod kontrolu, jer imamo preko 3. 500 migranata koji se slobodno šeću u USK i nemamo prihvatni smještaj da te ljude smjestimo, tako da moramo voditi računa o bezbjednoti svih građana i ne smijemo dozvoliti nikakve incidente – rekao je Kljajić.

U suštini, ovom zabranom se mogu zabraniti i javna okupljanja građana s ciljem ukazivanja na tromi rad aktuelne Vlade po pitanju migrantske krize. Ovo je čisto gušenje demokratije i nimalo se ne razlikuje od politike RS-a spram okupljanja grupe Pravda za Davida u Banjaluci. 

• Like 2

prije 19 minuta, Fugaziii said:

@Bosanac da i tebe oznacim - da procitas - da me ne shvatis pogresno.

Ja ne mislim nista drugacije, ali ja govorim o odavanju pocasti nevinim zrtvama na Garavicama od strane Ustasa. Ja smatram da to, kao i svako drugo takvo desavanje treba biti odobreno bez rijeci od strane bilo koga. a to sto Dodik to koristi u svoje znamo koje svrhe to je druga stvar i to sto nase gradske i kantonalne vlasti dopustaju samodeklarisanom cetniku da pridje i blizu Humaka a pogotovo grada i kantona to je nesto sto se ne moze rijecima opisati - mislim da ne postoji izraz za toliki nivo jadnosti-gubavluka-ljigavosti-smrada-prodanosti-politickog kurvarluka.

Ali posteni ljudi mogu doci odati pocast. Isto tako smatram da nijedan dosadasnji poslijeratni ministar ni gradonacelnik nema pravo na Humke dolaziti obiljezavati godisnjice pogibije onih najhrabrijih i nevinih koji su svoje zivote dali da bi ovi danas krali i taj jedan dan dodju glume kao njima zao uce ko fol Fatihu (ni ne zna je od njih niko) i onda pola sata kasnije odu i poseru se na sve poginule i demobilisane borce i zemlju i drzavu koju su spasavali dovedu u jos vecu propast. jel tako ili nije?

Ma naravno. Zato sam i rekao da treba depolitizirati. Meni nije vazno koje je vjere i nacije bilo koja nevina zrtva i svi jednako zasluzuju da im se oda pocast i da njihova zrtva sluzi kao primjer generacijama koje dolaze kako ne treba postupati.  

Dodao bih samo jos da je pored srba tu ubijen i veliki broj roma i zao mi je sto se ta cinjenica nekako zanemaruje. 

Takodjer, mene kao muslimana ali i covjeka najvise vrijedja to sto mnogo ljudi srecem po dzamijama i vidim ih da su najgorljiviji kada govore o muslimanima i bosnjacima, a sami su daleko od svih postulata koje nas Islam uci. Ne znam kako mogu doci na dzumu, odslusati hutbu na kojoj se govori upravo o tome kakav covjek ne trebas biti i onda dok predje dzamijski prag uradi bas to. 

Odosmo svi u OT. Odoh onu temu "Svastara" potraziti, tamo se moze svakako 🙂

• Like 2

Onaj osjećaj kad odeš na Unu i nađeš prepunu obalu gologuzih migica al si očekivao tako nešto pa poneseš Air soft gun i 500 komada plastičnih kuglica i vidiš kako tako gologuzi bježe preko livade. Za sve ostalo tu je mastercard :D

• Haha 4

Just now, Grunf said:

Onaj osjećaj kad odeš na Unu i nađeš prepunu obalu gologuzih migica al si očekivao tako nešto pa poneseš Air soft gun i 500 komada plastičnih kuglica i vidiš kako tako gologuzi bježe preko livade. Za sve ostalo tu je mastercard :D

Ahahahah a lazes da si ih gadjao... a djubre mucko hahahah

• Haha 1

1 minute ago, Bosanac said:

Ahahahah a lazes da si ih gadjao... a djubre mucko hahahah

"Samo za taaaaj osjećaj..."

• Thanks 2
  • Haha 1

Jucer iznad Rijeke nas 3 picimo uzbrdo u sumi njih 7 svi vojne smb ruksake, ovo su bili vojnici 100 posto, inace izgledaju svakako ali ovo je bila vojna jedinica, signala na mobitelu nema, tip prica na satelitski i ovo je prvi put da me bilo strah, kad smo se vratili navečer cuo da su ih specijalci skupili, za to vrijeme raja spokojno spava u svom neznanju. 

prije 17 minuta, Rijecanin said:

Jucer iznad Rijeke nas 3 picimo uzbrdo u sumi njih 7 svi vojne smb ruksake, ovo su bili vojnici 100 posto, inace izgledaju svakako ali ovo je bila vojna jedinica, signala na mobitelu nema, tip prica na satelitski i ovo je prvi put da me bilo strah, kad smo se vratili navečer cuo da su ih specijalci skupili, za to vrijeme raja spokojno spava u svom neznanju. 

Još prije godinu i više govorio ljudima a i policajcima na tu pojavu uočio tačno vojnički ponašanje vidi se tko im je komandir i kako se kreću al oni se smijali kao pričaš gluposti.

• Sad 1

Jao što rade ovi Šveđani...xD

https://www.svt.se/nyheter/granskning/ug/desperata-laget-i-filipstad-efter-flyktingkrisen-inrikesfodda-lamnar-kommunen

Natrpali grad migrantima, domaće stanovništvo se odselilo, nema tko raditi i plaćati poreze, troškovi socijalne pomoći povećani 700%, grad je praktično bankrotirao i sad traže da im država pomogne. 9_9 Htjeli Švedsku s više stanovnika, dobili Sjevernu Somaliju. 

Ali tako i treba, civilizacija utemeljena na idiotluku i treba propasti kako bi ju zamijenila pametnija civilizacija.

• Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 2

Toby, ne treba zaliti nekoga tko trazi samounistenje, trazili ste, gledajte, medutim fascinira me cinjenica da u tako razvijenom drustvu ima toliko naivaca koji nemaju veze sa stvarnoscu, neznam u kojem svijetu ta raja zivi. Eto i u ovom clanku na kraju kazu da ce  drzava to rijesiti slanjem vise love u opcinu?!, nakon svih tih godina i trenda povecanja korisnika socijale oni ce rjesiti stvar tako da ce financirati razmnozavanje socijalnih slucajeva? Taj trend prate i drzave s ovih prostora, iseliti domace radno stanovnistvo a uvesti strane socijalne slucajeve koji ce se mnoziti geometrijskom progresijom, zavladlo je opce ludilo i uopce ne sumnjam da ce jednog dana scene iz Mad Maxa biti kamilica za ono sto ce se desavati.

• Like 1
  • Aferim! 1

prije 46 minuta, Rijecanin said:

Toby, ne treba zaliti nekoga tko trazi samounistenje, trazili ste, gledajte, medutim fascinira me cinjenica da u tako razvijenom drustvu ima toliko naivaca koji nemaju veze sa stvarnoscu, neznam u kojem svijetu ta raja zivi. Eto i u ovom clanku na kraju kazu da ce  drzava to rijesiti slanjem vise love u opcinu?!, nakon svih tih godina i trenda povecanja korisnika socijale oni ce rjesiti stvar tako da ce financirati razmnozavanje socijalnih slucajeva? Taj trend prate i drzave s ovih prostora, iseliti domace radno stanovnistvo a uvesti strane socijalne slucajeve koji ce se mnoziti geometrijskom progresijom, zavladlo je opce ludilo i uopce ne sumnjam da ce jednog dana scene iz Mad Maxa biti kamilica za ono sto ce se desavati.

Ima nesto sto se zove humanost, empatija, ljudskost, zelja za pomoci drugome koji je "less fortunate" od tebe samog. Sve ste to fino definirali i upakovali samo ste onaj ljudski faktor potpuno zanemarili, a ljudi nisu masine koje se drze algoritma i ne mogu odstupati.

• Dislike 1

prije 19 minuta, Rijecanin said:

Bosanac, iskreno, nemam pojma na koji dio mog posta se referiras?.

Na cijeli post. Podsjeca me na Dragana J. Vucicevica... paranoje, drzavni udari, propadanje sistema, sorosevci, vanzemaljci i sl. 

10 hours ago, toby said:

Jao što rade ovi Šveđani...xD

https://www.svt.se/nyheter/granskning/ug/desperata-laget-i-filipstad-efter-flyktingkrisen-inrikesfodda-lamnar-kommunen

Natrpali grad migrantima, domaće stanovništvo se odselilo, nema tko raditi i plaćati poreze, troškovi socijalne pomoći povećani 700%, grad je praktično bankrotirao i sad traže da im država pomogne. 9_9 Htjeli Švedsku s više stanovnika, dobili Sjevernu Somaliju. 

Ali tako i treba, civilizacija utemeljena na idiotluku i treba propasti kako bi ju zamijenila pametnija civilizacija.

Ne sikiram se ja za Svedsku jer oni ove probleme mogu rijesiti za 24 sata da hoce.

Svedskoj i drugim zemljama sve vise problem predstavljaju ljudi koji rade i doprinose jer se sve vise bune na ovakvu situaciju jer prosla su vremena kad su domicilni stanovnici samo sutali i gledali po strani na ove parazite i neradnike. 

Mene vise sikira situacija kod nas u Bihacu gdje ce vecina ovih parazita ostati na ovaj ili onaj nacin .

On 01. 09. 2019. at 10:39, Real said:

Pozdrav raja,

ja sam to odavno rekao.Države nema da brani narod,Sarajevo je otpisalo USK,na USKu trenutno *ebo lud zbunjenoga,policajci se boje da će dobiti otkaz i prodaju se za platu da bi prehranili porodicu neznajući u stvari da samim tim produžuju ovu agoniju i svojoj djeci uništavaju budućnist jer će im ona živjeti za koju godinu u Pakistanskoafganistaskoislamskojšerijetskoj džamahiriji,političari se zabavljaju sami sa sobom,Mediji su plaćeni da obmanjuju narod i izvještavaju o postavljanju 4cm tankog asfalta u MZ "Pizdići" koji se stavi pred izbore i pukne čim malo bucmastije dijete prođe na svom bobby car-u.

Ilegalni krimigranti počinju da markiraju svoj teritorij koji će proširiti postepeno kao sve do sad što su uradili step by step,otvaraju butike,trgovine itd. Narod i forumaši USK glupi komentiraju iz cyber sobe a oni na ulici "duraju".

Zima ide čim padne prvi snijeg i temperature eto ti "piknikera" iz kampa opet u grad i vaše domove,garaže i kuće, milom ili silom.

Ko što gawk kaže :

Jadno je to da nema više ni jednog čovjeka u Bihaću ili VK sa mudima da kaže dosta je više! Da organizuje narod i da se ta rulja otjera iz USKa za sva vremena!

Tema postoji evo dvije godine već sve je rečeno na prvih 8 stranica kako će biti u USKu i od tad se sve po režiji IOMa i soroševaca sprovodi a vi baljezgate,baljezgate i baljezgate.

Pozdrav i ostajte mi dobro.

Nema dok opet Babo ne stane na binu i pozove narod i ne prograsli opet autonomiju. Vidjeli bi onda kako se narod okuplja i koliko nas je :D

3 hours ago, Barba said:

Ne sikiram se ja za Svedsku jer oni ove probleme mogu rijesiti za 24 sata da hoce.

Svedskoj i drugim zemljama sve vise problem predstavljaju ljudi koji rade i doprinose jer se sve vise bune na ovakvu situaciju jer prosla su vremena kad su domicilni stanovnici samo sutali i gledali po strani na ove parazite i neradnike. 

Mene vise sikira situacija kod nas u Bihacu gdje ce vecina ovih parazita ostati na ovaj ili onaj nacin .

Ja isto mislim da ce ostati ovdje, jer su poceli vec neki raditi, privikavati se jezik i standarde.

A sa druge strane ostanu ovdje godinu ili dvije, sakupe nesto malo novca i idu dalje. Tako i iz Afrike rade. Idu iz Juzne Afrike i dodju do Maroka, tu im nestane novca oni nesto urade, zarade i nastave dalje. 

Mi moramo misliti da ti ljudi vecinom u svojim drzavama nemaju nista i zive nikakav zivot, nista nemaju, tako da im ovdje dodje koliko toliko dobro, jer dobijaju redovne obroke i smjestaj, kod kuce nista nebi dobijal, morali bi se o svemu sami brinut.

Ko je fasit Dodik da postavlja uslove?

Ne znam jeli definitivno propalo ovo sa Medenim Poljem. Ja bih stavio ultimatum il manji entitet preuzeti 49% migranata il idu svi na Medeno Polje. Mektic moze da prica kostante besmislice i on je non faktor. Apsolutno fascinantno je da se Bakir ni jednom nije oglasio u vezi ove teme/krize. Nijedan posjet Bihacu. Taj SDA bolje da se ugasi na USKu.

• Like 3
  • Aferim! 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...