Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 hour ago, Kremenko said:

Ko je fasit Dodik da postavlja uslove?

Ne znam jeli definitivno propalo ovo sa Medenim Poljem. Ja bih stavio ultimatum il manji entitet preuzeti 49% migranata il idu svi na Medeno Polje. Mektic moze da prica kostante besmislice i on je non faktor. Apsolutno fascinantno je da se Bakir ni jednom nije oglasio u vezi ove teme/krize. Nijedan posjet Bihacu. Taj SDA bolje da se ugasi na USKu.

Neće EU da financira Medeno Polje i tu su i u pravu jer se radi o velikim ulaganjima koja na kraju ostaje privatnom licu.

Bolje je financirati objekat na državnoj zemlji jer to poslije ostaje državi

41 minutes ago, paša said:

Neće EU da financira Medeno Polje i tu su i u pravu jer se radi o velikim ulaganjima koja na kraju ostaje privatnom licu.

Bolje je financirati objekat na državnoj zemlji jer to poslije ostaje državi

Daj paša i ti svašta vjeruješ. Pa šta je onda sa Miralom i Birom? I Miral i Bira su privatni posjedi i objekti i to ne smeta EU a ni Mektiću. Mektić se zainatio zbog povratnika na Medeno Polje a EU ima neki drugi interes. Zašto EU odnosno IOM insistiraju isključivo na Bihaću i Velikoj Kladuši i to u urbanim zonama? Nešto se događa što mi ne możemo dokučiti a ti ili si zbilja naivan ili ne zelis da vidis istinu. I molim te odgovori mi šta bi to trebalo ostati državi nakon njih?

Edited by Grunf
  • Like 1
  • Thanks 1

Da se nadovežem...na Medenom Polju ima dosta zemlje koja je u državnom vlasništvu. S toga je na Vladi USK samo da daju prijedlog i ne mogu ga odbiti a ako se to desi onda znamo šta je posrijedi. Ja sam i dalje od zamisli da bi trebalo graditi centar negdje na administrativnoj granici sa Livanjskim kantonom i sa Hrvatskom,dakle prema Drvaru ili na administrativnoj granici sa RS i granici sa Hrvatskom. Ono čega se ja najviše plašim je da je neko bacio oko na građevinu kod Čardaka - sve nešto razmišljam i plaši me moj vlastiti zaključak...

Edited by Grunf

Momci ovdje je Pasa u pravu sto se tice izbora lokacije,jer kada su bili u Briselu izricito je trazena lokacija u drzavnome vlasnistvu da se neponovi greska od prije sto se tice Mirala Robota i Sedre,ali ovi nasi su se izgleda oglusili od taj zahtjev i to vam je tako i na papiru.

3 minutes ago, telefon said:

Momci ovdje je Pasa u pravu sto se tice izbora lokacije,jer kada su bili u Briselu izricito je trazena lokacija u drzavnome vlasnistvu da se neponovi greska od prije sto se tice Mirala Robota i Sedre,ali ovi nasi su se izgleda oglusili od taj zahtjev i to vam je tako i na papiru.

Pročitaj moj zadnji post, da se ne ponavljam. 

Grunfe tu si u pravu ali ovdje u ovoj drzavi svak sad gura od sebe,a samo mi jsdni potpisali prije vec vise od godinu dana,a taj potpis pristanka nosi nazalost tezinu situacije u kojoj se sad nalazimo.Pogotovo sada kad citavs BiH vidi u kakvoj situaciji je USK prije svih Bihac i Kladusa ni za zivu glavu nece da pristanu na prihvat tj migracioni centar da bude na njihovoj teritoriji.Vidi samo Tuzle ,tamo migranti mogu da se raspadaju ali nacelnik opstine puno nehaje za to i neda da se igdje smjeste.Da nepricam o RS-u i ostalim.Samo provoz tj prolaz do USK jer je u USK neko pristao da prihvati migrante i to ko fol samo odredjeni broj.Samo da kazem jos da je sve manji broj ih u Biri i novi nemogu da se unutra registruju i oni sami odlaze na Vucijak jer tamo imaju slobodu kretanja pa ih je sad gore oko 700.Ovaj mjesec se friziraju podatci jer IOM radi tog hoce da smanji broj ljudstva jer ih je manje na kantonu pogotovo u Biri,a nikad do sad kriminogenije migrantske face na Vucijaku i u ovom broju.Pozdrav

Ovdje ljudi zbilja raspravljaju o nevažnim stvarima . Kad treba neko opće dobro da se gradi autoput aerodrom sve privatna zemljišta zbog exproprijacije ništa nema državno . Kad sitna buranija hoće nešto da radi gradi otvori firmu obrt sve državno 🤐

Nemožeš biti pametan da ga jebeš.

Ispade Medeno polje da ima 50 kvadrata i to svih pedeset privatno .

Bogami ni Livanjsko polje nije malo a i nema žive duše .

• Like 1

AT je svoje granice zatvorila i uredno kontrolisu na slovenskoj granici.

29.9 su izbori, nigdje niko ne spominju migrantsku krizu, glavna tema je klima, zagadjenje zraka, nezaposlenost, penzije.

Znaci do izbora se mora stisati i ne smije pricati o problemima koji su pred granicom, tek kad prodju izbori.

Meni nije samo jasno kako je tolika drzavna zemlja presla u privatne ruke odnosno vlasnistvo .Ko je prije rata zivio u Bihacu zna da su recimo skoro sva zemlja oko zaobilaznice bila drzavna bas kao i Garavice,Bugar je mislim bio u vlasnistvu JNA veliki dio Repusina,Vedro polje,Kamenica ,te Klokot ne mogu se vise sjetiti . Trazio sam na internetu odluke opcinskog vijeca ili Federacije o prodajnim tenderima ali nisam nista mogao naci.

On 15. 09. 2018. at 8:19, Vywegh said:

Nisam odavno bio u Bihacu, nazalost. Je li istina da ih ima na svakom cosku. Ovi podaci u medijima su malo zbunjujuci sto se tice broja. Primjetio sam da varira od 1600 pa do 5200 u Bihacu. Sta je istina? Negdje izmedju ili...

Pa jedno  je  SIGURNO,IMA  IH po  ulicama  i parkovima  vise od  nás.Osim  toga gdje  god  sjednu,ostave nered,otpad,smece.Unistavaju drzavu koja im pomaze??Malo  tu  ima  Islama  i muslimanstva 

• Like 1

On 16. 09. 2018. at 9:49, Ammar said:

To je prije svega problem EU, a sa obzirom da prave invaziju na naš grad bi trebao biti i problem države,čija politika stručno i mučki laže putem medija i o stanju i broju migranata u našem gradu. 

Moje lično mišljene je da je ovdje 99% ilegalaca koji bježe od zakona i naravno ološ. Dakle one sa porodicama kojima stvarno treba pomoć su smjestili u Hotel Sedru, dok se ovaj ološ iživljava na našim građanima. U grad su nam pustili ilrgalne migrante o kojima niko ne zna ništa, da slobodno šetaju po našem gradu sa jako slabom kontrolom. 

Nedavno je jedan krenuo da vrši nuždu u haustoru iza MyCaffe-a, ali sam ga ja lično spriječio i otjerao, dok sam kod replay-a otjerao pedofila koji je dobacivao svasta djevojcicama, i tako iz dana u dan. Da smo mi svi građani složni pa da se organiziramo, da napravimo proteste tako sto niko neće izlaziti iz kuće dok ih ne sklone sa ulica našeg grada ( niti smo krivi za krizu, niti duzni da ispastamo),  da svi zatvore kafice, prodavnice, znaci totalna evakuacija svega dok se grad ne rascisti. Kad zima dodje, tesko se nama. 

Pa kao prvo bi trebali SVI,gradjani,policía,vojska,ustanove,skole u strajk 7 dana,mozda bi tad ovi nadripoliticari,lazni "predstavnici "naroda,pred slomom drustvenog sistema ,uvidjeli da su ONI TI KOJI TREBAJU DA  NAPUSTE DRZAVU.Mislim da  ni  pravoslavni i katolicki nacionalizam zajedno,nije otjerao toliko naroda van kao ovi Nadribosnjacki politicari.

• Thanks 1

@Enco  i @Encobe  jel ti ovo imaš dva profila ? I zašto odgovaraš na postove koji su stari godinu dana i ovi korisnici više nisu ni aktivni?

• Like 1

Just now, Grunf said:

@Enco  i @Encobe  jel ti ovo imaš dva profila ? I zašto odgovaraš na postove koji su stari godinu dana i ovi korisnici više nisu ni aktivni?

Da,zabunom sam otvorio 2.Postovi mogu biti i 2 godine ali su aktualni.

I... kako se snalazite sa ovim velikim brojem migranata u centru? Jeste li bili u njihovom butiku ili restoranu? Ima li kakvih incidenata? Jesu li se poceli integrirati u drustvo? :) Imali vec cura koje su okusile cokoladu? :PJeste li se napokon pomirili sada svi da su ovdje 4eva-eva i to je to, nema dalje? :) Koliko vas je predalo za vizu? :P  Retoricka pitanja, ali vidim da se i ovdje ucutalo, dakle kada su se ljudi cak i na tastaturi umorili i ne da im se vise o teorijama zavjere ovdje pisati, onda znam koliko je sati. Aufviderzehen

2 hours ago, jokesOnYou said:

I... kako se snalazite sa ovim velikim brojem migranata u centru? Jeste li bili u njihovom butiku ili restoranu? Ima li kakvih incidenata? Jesu li se poceli integrirati u drustvo? :) Imali vec cura koje su okusile cokoladu? :PJeste li se napokon pomirili sada svi da su ovdje 4eva-eva i to je to, nema dalje? :) Koliko vas je predalo za vizu? :P  Retoricka pitanja, ali vidim da se i ovdje ucutalo, dakle kada su se ljudi cak i na tastaturi umorili i ne da im se vise o teorijama zavjere ovdje pisati, onda znam koliko je sati. Aufviderzehen

Živ se čovjek na sve navikne

1 hour ago, Barba said:

Šta je bilo kod Bire?

I ja sam načuo nešto, ako ko zna neka napiše

Harmani, prije nekih sat vremena

Je*eni divljaci, zvijeri im nisu ravne. Jedno znam da potencijalni napad na mene ili člana moje porodice će završiti veoma loše, veoma loše...pa neka se odgovorni za ovu situaciju zapitaju

Edited by Grunf
  • Like 4
  • Thanks 2
  • Angry 1

Grunfe, koji odgovorni? jel oni kojima ovaj ološ ulazi u zemlju svaki ebeni dan, šetaju se po BiH kao da im je djedovina?, jel oni koji im dozvoljavaju da po gradovima idu kao divlja horda?, jel oni koji su im logistika i hrane ih i oblace da bi imale vise slobodnog vremena za raditi sra nja? pa tu ima tona odgovornih. Ja sam davnih dana odlucio kao i ti, ali ako nedaj boze do toga dode, onda ne samo olosu nego i 'odogovornima' se treba mamice zestoko nahebat.

• Like 5

Cinjenica jest da nam nije ovo trebalo. U zemlji kakva je Bosna, gdje se sa svojim problemima jedva nosimo ovo je samo jos dodatni teret, ali izgleda da je teret samo lokalnoj upravi. Ostalima se bas jebe za za tim. Ako ko sta i progovori, radi to samo zbog licne promocije. Steta.

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...