Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 hour ago, Rijecanin said:

Grunfe, koji odgovorni? jel oni kojima ovaj ološ ulazi u zemlju svaki ebeni dan, šetaju se po BiH kao da im je djedovina?, jel oni koji im dozvoljavaju da po gradovima idu kao divlja horda?, jel oni koji su im logistika i hrane ih i oblace da bi imale vise slobodnog vremena za raditi sra nja? pa tu ima tona odgovornih. Ja sam davnih dana odlucio kao i ti, ali ako nedaj boze do toga dode, onda ne samo olosu nego i 'odogovornima' se treba mamice zestoko nahebat.

U prvom redu, oni odgovorni sa lokalnog nivoa koji su ćutke dopustili sve ovo da nam se radi...grad nam više liči na divlju džamahirijsku [email protected] nego na evropski gradić....fuuuj...autor ovog videa trebao im je prvo pobacati kuhinjske noževe pa onda snimati

Edited by Grunf
  • Like 3

1 minute ago, gawk said:

Grunf,

U kojem smo redu mi građani?

Isti saf

Ja sam čuo da su se ti kod Kineskog sinoć posvađali oko drugog Bohrovog postulata, a kod Bire je bilo nesuglasica u vezi neke filozofske discipline ne znam tačno koje

• Haha 2

prije 42 minuta, Hysteria said:

Ja sam čuo da su se ti kod Kineskog sinoć posvađali oko drugog Bohrovog postulata, a kod Bire je bilo nesuglasica u vezi neke filozofske discipline ne znam tačno koje

Mislim da je Filozofija egzistencije u pitanju. Da se naslutiti iz videa.

• Like 2

A da mi osnujemo kakav air soft klub? Samo šteta što je ljeto pri kraju

• Haha 1

AirSoft klub sa zastavima ljiljana, zelenim beretkama na glavi i maskirnim uniformama po uzoru na nase komsije srbe. To je bas jedan fin cin koji doprinosi osjecaju mira i koji nam ulijeva nadu da sjecanja na rat polako blijede.

9 minutes ago, Grunf said:

A da mi osnujemo kakav air soft klub? Samo šteta što je ljeto pri kraju

Gledao sam par videa na fb iz Slovenije i mogu reci da mi se ono gadi iskreno. Stotinjak mladica sa fantomkama nozevima i palicama se postrojavaju nose zastave doslovno sve lici na organiziranu vojsku. Ja se onda pitam kako jedna drzava koja je u EU moze ovakve stvari tolerisati da ima paravojnu miliciju ili sta vec .

Tu se radi o mladicima koji su nabrijani i koji u svem ovom migrantskom ludilu vrlo lako mogu i ubiti nekog na najgori moguci zvjerski nacin.

Ja neznam zasto onda postoji policija vojska tajne sluzbe TO i sve ostalo ako se tolerise postojanje ovakvih samoinicijativnih grupa,vracamo se onda u srednji vijek .

Ono u Sloveniji mene malo posjeca na nacional socijalisticke stranacke vojnike iz 1933 koji kasnije prerastaju u SS njihovim tolerisanjem i presutnim odobravanjem od drzavne vlasti koja je clanica EU se ista ta Europa vodi u nevidjeni nacionalizam i extremizam koji veoma lako moze prerasti u mnogo gore stvari .

Ja sam licno protiv migranata i svih njihovi nedjela ali nisam za to da se love po sumama i da ljude moze ubijati svaki seljak koji misli da Europu brani od neceg .

Davno sam napisao da je ova migrantska kriza uveliko poljuljala sigurnosna pitanja u mnogim drzavama ,zasto se izdavaju toliki silni novci za vojsku za policiju za NATO za UN a stvari moraju rijesavati tamo neki razjareni mladici sa fantomkama.

• Like 1

Klasicni politicki bla-bla-bla ... ali jedan podatak, koji su do sada objavljivali tek desni portali i novine, prvi put je dosao i u vladne mainstream lijeve medije.

https://www.rtvslo.si/slovenija/poklukar-tujci-ki-nezakonito-preckajo-mejo-se-redko-izmuznejo-policiji/498691

Osam mjeseci zajednickih akcija SLO policije/vojske/prijave gradjana u 2019 rezultirale su hvatanjem nesto preko 9600 ilegalnih migranata, a AUT, ITA i HUN vratili su nam ih 460. Znaci cca. 10.000 ilegalnih migranata do danas u 2019 i posto ih u SLO odmah odvoze u azilne centre (djecu, maloljetne ...) a ostale vracaju u CRO a oni rade isto na BiH granici... mozete zamisliti koja je stvarna brojka ilegalnih migranata u BiH.

• Sad 1

Ma šalio sam se...hehehehe,. Zaključak je da mi zapravo želimo ovo stanje i da nam ono odgovara čak i ako pišemo da smo protiv, što se vidi iz naših upisa...

Edited by Grunf
  • Like 1

15 minutes ago, Grunf said:

Ma šalio sam se...hehehehe,. Zaključak je da mi zapravo želimo ovo stanje i da nam ono odgovara čak i ako pišemo da smo protiv, što se vidi iz naših upisa...

Ma znam ja da se ti salis i da imas dobru namjeru bezobzira na sve .

Ali ja sve vise vidim da i kod nas ljudi posebno pojedina djeca sto nemaju pojma od zivota sve vise pisu da se treba organizirati odbraniti ovo ono.

Ali treba postaviti pitanje ko to moze kontrolirati u gradjanskom obliku organizacije ?

Sta bi se desilo da u u odredjenom sukobu gradjana i migranata neko strada ?Ovo su veoma opasne stvari koje treba iskljucivo da drzava preko policije i vojske rjesava. 

A gradjani imaju druge oblike borbe da sto vise pretiscu drzavu i izrazavaju svoje nelagodovanje.

Ali se bojim da ce u odredjenom trenutku bas biti svacega gdje ce neki ogorceni roditelj uzeti AK-47 sa tavana i usetati u Biru ili Vucijak te nebirajuci osvetiti svoje dijete.

• Like 1

Just now, Barba said:

Ali ja sve vise vidim da i kod nas ljudi posebno pojedina djeca sto nemaju pojma od zivota sve vise pisu da se treba organizirati odbraniti ovo ono.

Ali treba postaviti pitanje ko to moze kontrolirati u gradjanskom obliku organizacije ?

Sta bi se desilo da u u odredjenom sukobu gradjana i migranata neko strada ?Ovo su veoma opasne stvari koje treba iskljucivo da drzava preko policije i vojske rjesava. 

A gradjani imaju druge oblike borbe da sto vise pretiscu drzavu i izrazavaju svoje nelagodovanje.

Ali se bojim da ce u odredjenom trenutku bas biti svacega gdje ce neki ogorceni roditelj uzeti AK-47 sa tavana i usetati u Biru ili Vucijak te nebirajuci osvetiti svoje dijete.

Pa gle...mi stalno govorimo, pišemo..da treba nešto učiniti da se ovo ludilo ugasi. Međutim od policije a pogotovo vojske nema nikakve fajde. Evo slučaj zadnji sa videa u Harmanima...ljudi koji su to snimali su napisali da su jednog od migranata policajci odveli a ostali se razbježali. Ali sinoć na RTV USK MUP kaže da bukvalno pojma nemaju o ovom slučaju i da događaj nije prijavljen. WTF? To znači da slučajno događaj  nije snimljen i objavljen na društvenim mrežama i portalima "ne bi se niti desio". Kad kažem MUP pod ovim ne mislim na policajce na ulici jer po meni oni rade zbilja savjesno i požrtvovano. Ja da sam policajac ne bih dugo izdržao taj tempo i taj sizifovski posao, napustio bih ga i otišao šta ja znam u konobare. Znači svaka im čast. Ali sinoćna izjava me potakla da razmišljam o tom. Ko će mene ili tebe zaštiti i pružiti ti sigurnost ako neće policija? Barem bi trebala. Šta ti preostaje onda?

• Like 1

prije 48 minuta, Barba said:

Za ovo si u pravu potreban je samo jedan slučaj takav da se lavina zakotrlja.Prisjetite se samo našeg sukoba pa šta nam znače ti tipovi iz nekih vukojevića koji nas još i preziru.

• Like 2

15 minutes ago, Grunf said:

Pa gle...mi stalno govorimo, pišemo..da treba nešto učiniti da se ovo ludilo ugasi. Međutim od policije a pogotovo vojske nema nikakve fajde. Evo slučaj zadnji sa videa u Harmanima...ljudi koji su to snimali su napisali da su jednog od migranata policajci odveli a ostali se razbježali. Ali sinoć na RTV USK MUP kaže da bukvalno pojma nemaju o ovom slučaju i da događaj nije prijavljen. WTF? To znači da slučajno događaj  nije snimljen i objavljen na društvenim mrežama i portalima "ne bi se niti desio". Kad kažem MUP pod ovim ne mislim na policajce na ulici jer po meni oni rade zbilja savjesno i požrtvovano. Ja da sam policajac ne bih dugo izdržao taj tempo i taj sizifovski posao, napustio bih ga i otišao šta ja znam u konobare. Znači svaka im čast. Ali sinoćna izjava me potakla da razmišljam o tom. Ko će mene ili tebe zaštiti i pružiti ti sigurnost ako neće policija? Barem bi trebala. Šta ti preostaje onda?

Sve se ovo desava zbog interesa odredjene grupe ljudi na poziciji odnosno na vrhu lanca. Iz same te kirije iz Bire i sveg ostalog se finansira ne samo jedan covjek nego vise njih i sve se tu svodi na licni interes te se automatski zanemaruje opca sigurnost i opce dobro zajednice. Bas kao po svim ostalim pitanjima mislim svjesan si i ti i svi ostali toga to netreba ponavljati. 

Obicni policajac dobija naredbu zadatke kao svaki drugi zaposleni u svojoj bransi.

Ja mislim da bi se sa protestima moglo mnogo sta rijesiti davnih dana ali narod je jednostavno letargican i tesko ga je aktivirati pogotovo narod koji nema tu praksu. Neko kaze demokratija u BiH ma kakva demokratija vec najgori diktatorski rezim od strane politike i politickih stranaka koji narod 25 godina drzi u najgorem mogucem rezimu odumiranja i raseljavanja.

Nepotizam,korupcija kurvarluk su kod nas odavno zamjenile istinske i prave vrijednosti i rijetko kad je narod protestirao zbog ovog .

Istina je da mi svoju djecu upisujemo u srednju skolu preko veze pa sve drugo , jer nemoze tamo neki sto se docepao funkcije svatiti da njegovo dijete mozda nema kapacitet za gimnaziju ali mora ici na bilo koji nacin .

• Like 2

Sve je manje primjera kada su ljudi protestima ista rijesili. Eno u Hong Kongu su milioni ljudi vec sedmicama na ulici pa nista nisu napravili, Sirijci su poceli sa protestima pa ih pobise preko 200.000, Kolumbija isto tako, Venecuela u rasulu. Libija razrusena. Sve sa protestima pocelo. Vucic rekao kada bi 5 miliona izislo na proteste da im ne bi udovoljio.

Probleme treba rjesavati na izborima jer ulica vise ne pali.

26 minutes ago, Bosanac said:

Sve je manje primjera kada su ljudi protestima ista rijesili. Eno u Hong Kongu su milioni ljudi vec sedmicama na ulici pa nista nisu napravili, Sirijci su poceli sa protestima pa ih pobise preko 200.000, Kolumbija isto tako, Venecuela u rasulu. Libija razrusena. Sve sa protestima pocelo. Vucic rekao kada bi 5 miliona izislo na proteste da im ne bi udovoljio.

Sa ovim se nebi slozilo. Ove peimjere sto si nabrojio su iz vana rezisirani. Libija, Sirija su od strane amerike pokrenuti protesti. 

I te kako bi u Bosni protesti bili od koristi, ali jedino ako izidje mnogo ljudi u svim grafovima na ulice. A ne sto ljudi na trgu i bihacu! To je sramota!

• Like 5

2 minutes ago, Lidjo said:

Sa ovim se nebi slozilo. Ove peimjere sto si nabrojio su iz vana rezisirani. Libija, Sirija su od strane amerike pokrenuti protesti. 

I te kako bi u Bosni protesti bili od koristi, ali jedino ako izidje mnogo ljudi u svim grafovima na ulice. A ne sto ljudi na trgu i bihacu! To je sramota!

Tacno tako na spomen protesta ljudi to u startu degradiraju i vide samo negativne primjere i ako postoji mnogo vise onih sa pozitivnim ishodima.

Neki ovdje mjesaju drzavne udare u venecueli sa neposrednom demokratijom gradjana.

Svatam ja da mi nemozemo biti Francuzi ali itekako mozemo sve promjeniti.

• Like 1

37 minutes ago, Bosanac said:

Zar nisu protesti kod nas iz 2014-te zapravo uspjeli? Ispravite me ako griješim.

prije 4 minuta, Grunf said:

Zar nisu protesti kod nas iz 2014-te zapravo uspjeli? Ispravite me ako griješim.

Lipovaca ne bi rezignirao da nije znao da su tuzbe protiv njega vec bile spremne. Da nije sam otisao bio bi uhapsen kao i Emdzo. Dovoljno je pametan bio da zakljuci sta je po njega bolje.

Nemam ja nista protiv protesta. 2014te sam i sam ucestvovao kao i u ovih par potonjih ali samo izrazavam skepticizam u rezultat protesta jer ovaj problem sa migrantima nadilazi i mogucnost same drzave u kojoj zivimo da sta bitno promjeni. 

• Like 1

Ja samo znam da ovi kozojebi ništa drugo osim sile ne priznaju i u skladu sa tim se treba i ponašati.

• Like 1

Danas u sred bijela dana u Cazinu migrant otvorio vrata od auta parkiranog na trotoaru pored casina. Malo je i fasovao zbog nadzornih kamera koje su ga uhvatile. Bez marke u džepu, hrane u torbi, sve češće će se deşavati ovakve situacije. Pogotovo zimi.

Ova nesposobna vlast mora nešto uraditi po pitanju zbrinjavanja ovih koje ne primaju u prihvatne centre. Ne znam otkud im više energija da stalno kukaju i kmeče na državu, a ne mogu naći dva dunuma zemlje u državnom vlasništvu da riješe problem koliko-toliko.

prije 47 minuta, sk64 said:

Ja samo znam da ovi kozojebi ništa drugo osim sile ne priznaju i u skladu sa tim se treba i ponašati.

Ovakve postove treba brisati. Ovo nije ok prica al nikako...

• Dislike 1
  • Confused 1

40 minutes ago, Haldir said:

Danas u sred bijela dana u Cazinu migrant otvorio vrata od auta parkiranog na trotoaru pored casina. Malo je i fasovao zbog nadzornih kamera koje su ga uhvatile. Bez marke u džepu, hrane u torbi, sve češće će se deşavati ovakve situacije. Pogotovo zimi.

Ova nesposobna vlast mora nešto uraditi po pitanju zbrinjavanja ovih koje ne primaju u prihvatne centre. Ne znam otkud im više energija da stalno kukaju i kmeče na državu, a ne mogu naći dva dunuma zemlje u državnom vlasništvu da riješe problem koliko-toliko.

Pa šta se očekiva? Da im mi građani tutnemo od naših crkavica u džep koju markicu za kladare i da ih primimo u naše kuće da im je toplije? Da ih i hranimo,oblačimo? Radimo za njih? Mislim i sami migranti su valjda toliko inteligentni da shvate kud su se zaputili i na koji način. Ova pitanja su više retorička i nisu upućena tebi lično

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...