Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Naravno. Na kratko i vjerovatno sa nekoliko gramatickih gresaka, posto se moram veoma truditi vasim jezikom :)

Nasla se NVO, koja optuzuje slovenacku policiju, kako ne da ilegalnim migrantima da zamole za azil u SLO i nasilno ih vracaju u CRO. Kazu, da su izbjeglicki kampovi u BiH puni onih, koji su vraceni u BiH nasilno - prvo udarcima ili pucanjem pa cak i elektrosokovima. U Delovni skupini za azil (ime te NVO) tako tvrde, da su SLO i CRO u ovoj godini pored (mimo) europskog prava uspostavili svoj sistem lancanog vracanja tih koji traze azil natrag u bosanske kampove gdje vladaju nehumani uslovi.

Poslije govore o nekome, kome nisu omogucili molbe za azil nego su ga prikljucili vecoj skupini, koju su bas izrucivali CRO policajcima.

Zatim drugim rijecima jos dva puta ponove isto o nelegalnom vracanju "prebežnika" (SLO novorijek jer mainstream mediji ne zele koristiti termin ilegalni migranti) kroz CRO u BiH.

Pa kazu, da je Radna skupina za azil sastavljena od pravnika, istrazivaca i aktivista koji prate price veceg dijela prebeznika, koji su dosli u SLO putem Balkanske rute.

Na kraju jos dodaju, da medju ostalog pokrivaju osobe, kojima je odbijene molbe za medjunarodnu zastitu, osoba u dublinskom postupku i osoba u postupku deportacije. Bili su ukljuceni u postupak Ahmada Šamija i tuzba protiv deportacije nekoliko africkih drzavljana.

Edited by ST11
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 1

prije 3 sati, Haldir said:

Danas u sred bijela dana u Cazinu migrant otvorio vrata od auta parkiranog na trotoaru pored casina. Malo je i fasovao zbog nadzornih kamera koje su ga uhvatile. Bez marke u džepu, hrane u torbi, sve češće će se deşavati ovakve situacije. Pogotovo zimi.

Ova nesposobna vlast mora nešto uraditi po pitanju zbrinjavanja ovih koje ne primaju u prihvatne centre. Ne znam otkud im više energija da stalno kukaju i kmeče na državu, a ne mogu naći dva dunuma zemlje u državnom vlasništvu da riješe problem koliko-toliko.

Oprosti, budi dobar pa nam pojasni zašto bi "ova nesposobna vlast" (valjda misliš na USK) morala zbrinjavati bilo koga tko nije iz USK? U kojem to članku statuta USK se to zahtijeva, po kojem članku kojeg zakona? Što će se točno sve češće dešavati, kaznena djela? Oprosti, opet budi dobar pa nam pojasni po kojem članku kojeg zakona se one koji čine kaznena djela treba zbrinjavati? Kod nas kriminalci inače idu na sud, pa u zatvor, ako su stranci onda ih se protjeruje, ali razumijem da je to pomalo fašistički za naprednog humanističkog šoroševca poput tebe, kod vas šoroševaca se kriminalcima prvo osigura besplatni smještaj, besplatna zdravstvena skrb, besplatna hrana i voda, besplatni WI FI, besplatno punjenje mobitela, itd., naravno, na tuđi račun.

• Like 3
  • Aferim! 1
  • Haha 1

Hajde da vidim i kada to sve eksalira i ta "bomba" eksplodira, taman da se malo ubije ova dosada. :D :P 

Ja sam kupio protuprovalna blindirana vrata koja ne mogu ni vatrogasci provaliti. Zaduzio sam se zbog toga, investicija ipak vrijedna, zastita je sve. Sada neka gori sve...

U Italiji je katastrofa ima par mjesta gdje migranti imaju potpunu kontrolu i niko im ništa nemože .

Prica mi jedan radni kolega Talijan .

Migranti ko lešinari stoje po gradu i traže žrtvu doslovno ljude pljačkaju bez ikakvog straha.

• Like 2

Zbog migranata i nadzora granice s BiH Hrvatska aktivira dvije hiljade penzionisanih policajaca

Zbog migranata i nadzora granice s BiH Hrvatska aktivira dvije hiljade penzionisanih policajacaIlustracija: Shutterstock
Vlade Republike Hrvatske dala je u javnu raspravu prijedlog uredbe da MUP privremeno zaposli dvije hiljade penzionisanih policajaca. Razlog za to je i migrantska kriza te nadzor granice preme Bosni i Hercegovini.

Prema prijedlogu, Ministarstvo unutrašnjih poslova ima pravo povećati vlastiti policijski sastav za deset posto, a kako je u sistemu trenutno 18.291 policijskih službenika, znači da se može zaposliti 1829 pripadnika rezervnih policijskih snaga, donosi Jutarnji list.

"Uredba o rezervnoj policiji" propisuje način organizacije, broj i sastav pripadnika rezervne policije, kao i uvjete i kriterije za izbor kandidata. Odluku o angažmanu donosi glavni direktor policije, a to su slučajevi "ratnog stanja ili neposredne ugroženosti nezavisnosti i teritorijalne cjelovitosti države te u drugim slučajevima kad je ugrožena unutrašnja sigurnost Republike Hrvatske, prirodnih i tehničko-tehnoloških katastrofa i velikih nesreća, odnosno, pomoći policijskim službenicima pri obavljanju poslova koji zahtijevaju povećani ili trajniji angažman policijskih službenika".

MUP RH još od Domovinskog rata nije vraćao u službu rezervne penzionisane policajce. Premda je prošla uredba iz 2012. omogućila angažiranje rezervnih snaga, to nije bilo realizirano.

Kako se pojašnjava, Republika Hrvatska će u prvoj polovini 2020. godine predsjedavati Vijećem Europske unije, radi čega će zbog potreba sigurnosti sudionika sastanaka, konferencija i sl. biti potrebno angažiranje većeg broja policijskih službenika kojima pri osiguranju i zaštiti osoba, objekata i prostora pomoć mogu pružiti osposobljeni rezervni policijski službenici.

Tu je i potreba za dodatnim policijskim snagama za vrijeme turističke sezone, a postojeći sistem slanja policajaca iz drugih gradova na Jadran, pokazao se skupim, pa će se od iduće godine, za iste poslove angažirati rezervisti iz lokalnih sredina.

Može se pretpostaviti da će slično biti i na granici s BiH, posebno na područjima Ličke i Karlovačke županije, u kojima je angažiran veći broj policajaca iz drugih dijelova Hrvatske, na sprečavanju nelegalnih ulazaka migranata. Ovom Uredbom u MUP-u mogu angažirati i rezervni sastav i tako pojačati kontrole.

• Like 1

2 hours ago, Barba said:

U Italiji je katastrofa ima par mjesta gdje migranti imaju potpunu kontrolu i niko im ništa nemože .

Prica mi jedan radni kolega Talijan .

Migranti ko lešinari stoje po gradu i traže žrtvu doslovno ljude pljačkaju bez ikakvog straha.

Ima i u svedskoj takvih zona. 

Bice jos gore, eto rijesili su se Salvinia, sad migrosi mogu daöje harati italijom i europom! Strasno!

• Dislike 1

Šta čitam da se u Harmanima (mala tržnica) otvara još jedan restać za migice?

1 hour ago, Fap mašina said:

Širi se biznis.

Širi se i Bira..kako gledam slike ljudi koji žive u blizini

Njemci zabrinuti zbog sve veceg broja ilegalaca u Grckoj, samo u 8mj.doslo ih 8000. Normalno, mi cemo ovdje nahebat a  debela istocnonjemacka krmača ce nam drzati moralne prodike, crkla dabogda. 

• Like 2
  • Haha 1

U njemackim vecerasnjim vijestima novi val izbjeglica prema Turskoj. U masi,medju njima, jedan govori da od granata vis u njihovoj zemlji nemogu zivjeti.Idemo u Tursku gdje je mir a od tud za Evropu i tamo cemo im nemir napraviti. Masa oko njega ga je glasno podrzavala.Erdogan u javnom govoru naglasio da se EU ne pridrzava dogovora i da ce ako ovako nastavi prema EU otvoriti vrata. Od obecatih milijardi tri (milijarde) bi uskoro trebale biti dostavljene.Ove nase politicare sve razapeti treba.Upropastise zemlju a narod trpi ali dokle... . 

• Like 2

https://www.biscani.net/krajina-ulazi-u-zimu-bez-nove-lokacije-za-migrante-eu-ne-prihvata-medeno-polje-2/

"Žele uložiti pare, koliko god treba milion – dva eura, ali ne pristaju na enormno finansiranje privatnih smještaja. Žele da nakon što prođe kriza, taj objekat ostane u državnom vlasništvu”, rekao je Mektić.

Sve je laž,pusta laž,samo obmanjuju glupi narod.

Da je tako u čemu je problem ako opštini Bihać daju 2.000 000 i ovi kupe recimo taj objekt preko cijene na medenom polju koji nema toliku vrijednost sigurno.Taj vlasnik bi bio sretan za takvu ponudu i prodao općini bezuslovno odmah,siguran sam. Objekt prelazi u vlasništvo općine tj države i riješen problem.

Problem nije u tom već je problem da njima IOMu migranti nisu gore u vukojebini nizašta korisni i koštaju ih samo bez sprovođenja njihovog cilja, jer se gore nemogu postepeno asimilirati u domaće stanovništvo u vukojebini,nemogu otvarati "ristorane i butinge" da bi rekli kako su oni uspješni biznismeni i tako mazali oči bišćanima.

Ljudi Bihaća jeste li vi zaista toliko mahmurni,opijeni,letargični ili glupi?Probudite se napokon iz ove agonije.

Kad čitaš bišćane net misliš da se radi o dva paralelna svijeta.U jednom se priča o kulturnim događajima,sportskim manifestacijama itd. Kao da je sve najnormanije što bi moglo biti.

A onda čitaš temu ispod od migranata se nemože živjeti,tuča,ubistvo,pljačka silovanje itd.

Prvo se organizovati i tu bagru zauvijek protjerati iz Bihaća pa onda pričati o normalnom životu,a ne paralelno živjeti istodobno pod okupacijom i sanjati o normalnom životu.

• Like 3
  • Thanks 1

6 minutes ago, Real said:

https://www.biscani.net/krajina-ulazi-u-zimu-bez-nove-lokacije-za-migrante-eu-ne-prihvata-medeno-polje-2/

"Žele uložiti pare, koliko god treba milion – dva eura, ali ne pristaju na enormno finansiranje privatnih smještaja. Žele da nakon što prođe kriza, taj objekat ostane u državnom vlasništvu”, rekao je Mektić.

Da je tako u čemu je problem ako opštini Bihać daju 2.000 000 i ovi kupe recimo taj objekt preko cijene na medenom polju koji nema toliku vrijednost sigurno.Taj vlasnik bi bio sretan za takvu ponudu i prodao općini bezuslovno odmah,siguran sam. Objekt prelazi u vlasništvo općine tj države i riješen problem.

Problem nije u tom već je problem da njima IOMu migranti nisu gore u vukojebini nizašta korisni i koštaju ih samo bez sprovođenja njihovog cilja, jer se gore nemogu postepeno asimilirati u domaće stanovništvo u vukojebini,nemogu otvarati "ristorane i butinge" da bi rekli kako su oni uspješni biznismeni i tako mazali oči bišćanima.

Ljudi Bihaća jeste li vi zaista toliko mahmurni,opijeni,letargični ili glupi?Probudite se napokon iz ove agonije.

Kad čitaš bišćane net misliš da se radi o dva paralelna svijeta.U jednom se priča o kulturnim događajima,sportskim manifestacijama itd. Kao da je sve najnormanije što bi moglo biti.

A onda čitaš temu ispod od migranata se nemože živjeti,tuča,ubistvo,pljačka silovanje itd.

Prvo se organizovati i tu bagru zauvijek protjerati iz Bihaća pa onda pričati o normalnom životu,a ne paralelno živjeti istodobno pod okupacijom i sanjati o normalnom životu.

Nemože život stati zato što su migranti tu, život mora ići dalje

27 minutes ago, Real said:

Tacno tako, migranti vrijede samo ako se u centru i ako se izmjesaju aa domicilnim stanovnistvom. Ni jedna zemlja ne smije biti bez da se izmjesa sa strancima. Mi smo osudjeni da se izmjesamo sa arapima. 

Ali mi smo sami krivi jer umjesto da smo gradili bratstvo i jedinstvo i cijwnili svoje mi smo se izmedju rastjerali, posvadjali i pobili. Otjerali omladinu i sve sto je vrijedilo. I sto je najgore u svemu tome je da izgleda nismo nista naucili. I dalje cemo glasari za istu politiku, i dalje okretati glavu od svega i samo sebe gledati..

• Like 5
  • Dislike 1

@pašaNiko nije rekao da život mora stati!

Evo jedan banalan primjer: kad tvoja nane pravi pitu ona prvo počisti sto ili sofru da nebi radila pitu na prljavštini i pesinluku i muhinim govnima,jer hoće žena da joj pita bude dobra,ukusna i higijenski čista!

Tako ti je sa krimigrantima,ti nemožeš graditi planirati budućnost dok ti drugi ustovremeno ugrožavaju život,pljačkaju ili ti siluju ženu ili kćerku.Prvo se moraju staviti prioriteti počistiti ulice od krmigranata te onda planirati dalje.Ovako ulažeš novac u materijalna dobra a oni ti to unište dok nisi ni završio.

Krimigranti napolje,bolji život unutra!

Ali ja razumijem @paša tebe,od kako su krimigranti tu tebi je svanulo.To te nerazlikuje nimalo od ratnih profitera koji su na muci svojih sugrađana gradili svoje današnje imperije.Tebi nikad nije bilo bolje i svanulo ti je od kako si paže u migrantskom centru!

@Lidjo ti si u pravu potpuno,naši nacionalsti su zatrovali narod i kad smo se međusobno poubijali oni vladaju i dalje huškajućom retorikom kako su nas srbi klali,srbi kako su ih muslimani klali,hrvati kako su ih i srbi i muslimani klali itd.I to će i dalje propagandom širiti s ciljem da taj 1% ostane n vrhu bureta punog govana i vladaju nad drugima.Sada je njima 1% koji čine super a 99% naroda kojem prije nije bilo loše je voda do grla i kad krene taj narod malo da budi svijest eto ti IZ,SPC,Kat Crkve,Dodika,Izmetbegovića i Čovića koji malo zakuhaju i opet ista spika na sve tri strane :opet hoće da nas kolju nedajmo na sebe!

Mislim da bi se 90% stanovništva ako bi im se dao onaj život prije 91 u Hr ili 92 u BiH odlučilo vratiti na onaj sisten na kojem si imao život dostojan čovjeka,penzioneri nisu morali kopati po kontajnerima za koru kruha,mladi su poslije škoke imali siguran posao i nisu morali ići u bijeli svijet,radturati porodice itd,itd.

Da dodam još jedno:

Domovinu,međusobno razumijevanje i toleranciju nacija počneš tek da cijeniš ili shvatiš koliko je to bitno ako si razuman bosanac i hercegovac,srbin ili hrvat tek onda kad neke stvari posmatraš s jedne distance ili kad odeš vani u neku normalnu zemlju i živiš s različitim nacijama,od kojih nijedna nema nadmoć nad drugima i ljudi gledaju svoja posla i da žive svoj život u dobrim i zdravim ekonomskim uvjetima.Čim jedna religija počinje kroz huškače da širi svoju superiornost kako je samo ona prava odmah se pomjera ravnoteža koja ugrožava taj socijalni mir.Religija je najčešći krivac za to.Zato smatram da religija i zdrav razum neidu zajedno.I preporučio bih svima da to iskušaju sami za sebe,odu vani i tek onda će promijenuti neke stavove i poglede na život.

• Like 4
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

@Real prvo ja nemam nane

Drugo, što bi meni svanulo odkad su migranti u Bihacu kad ja nisam tamo i nemam nikakve veze sa migrantima.

Treće, ti si se osvrnuo na pisanje biscani.net i kao da živimo u paralelnom svjetu. Po tebi prvo se treba rješiti problem migranata pa onda sve ostalo.

Moj stav je da treba rješavati uporedo sa normalnim životom u gradu

@paša nemoj sve shvatati krajnje bukvalno,nemam je ni ja.To je bio samo jedan primjer da ti pokušam objasniti neke stvari.

Kao drugo upravo ti imaš koristi upravo od tih krimigranata u Bihaću jer će oni ili dio njih možda čak završiti u njemačkom migrantskom centru u kojem si ti paže.I na osnovu njih ti si i dobio taj posao inače nebi mogao ni prismrditi u njemačku.Oni su tvoj garant (žirant) za posao,dok je njih imaće paša i posla.

I kao treće opet nisi shvatio poentu prvog dijela.Prvo avliju pomesti pa tek o da servirati ručak,nećeš u prljavoj avliji jesti!

Edited by Real
  • Like 2

TRŽAČKA RAJA 
Ovo je objava sa FB stranice Trzacka raja!!! 
Evo jedna nimalo dobra informacija za mještane trzca i okoline..naime radi se o migrantima koji svakodnevno pristizu organizirano u nase mjesto..do sada smo imali razumjevanja prema tim ljudima..ali presla se svaka granica po tom pitanju..evo imamo i slike na koji nacin dolaze organizirano,,i ko ih dovozi..obratili smo se policiji vise puta..nista nisu poduzeli..ako se ovo pod hitno ne rijesi doci ce do eskalcije problema..jer ide zima i hladnije vrijeme..doci ce do provala kuca nasih ljudi koji zive u inostranstvu..jer trenutno u trzcu boravi oko 200 migranata..i taj broj je svaki dan veci..u razgovoru sa nasim ljudima smatramo da bih trebali organizirano preko dzemata i mjesne zajednice posjetiti policijsku stanicu cazin..jer doci ce do veci problema..a evo na koji nacin dolaze..uz ovo navecer jos ih dovoze taksisti..

FB_IMG_1567860330667.jpg

• Like 1
  • Dislike 1

2 hours ago, Real said:

@paša nemoj sve shvatati krajnje bukvalno,nemam je ni ja.To je bio samo jedan primjer da ti pokušam objasniti neke stvari.

Kao drugo upravo ti imaš koristi upravo od tih krimigranata u Bihaću jer će oni ili dio njih možda čak završiti u njemačkom migrantskom centru u kojem si ti paže.I na osnovu njih ti si i dobio taj posao inače nebi mogao ni prismrditi u njemačku.Oni su tvoj garant (žirant) za posao,dok je njih imaće paša i posla.

I kao treće opet nisi shvatio poentu prvog dijela.Prvo avliju pomesti pa tek o da servirati ručak,nećeš u prljavoj avliji jesti!

Ja imam pasoš EU i u svakom slučaju ne zavisim od migranata.Čuvanje azilanata je mali dio posla koji mi obavljamo.

Šta ti podrazumjevaš pod čišćenjem avlije

2 minutes ago, paša said:

Ja imam pasoš EU i u svakom slučaju ne zavisim od migranata.Čuvanje azilanata je mali dio posla koji mi obavljamo.

Šta ti podrazumjevaš pod čišćenjem avlije

A ko to mi? 

9 minutes ago, 1260 said:

A ko to mi? 

Firma u kojoj radim, pošto nas ima puno kažem mi

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...