Jump to content
FORUM

Recommended Posts

1 hour ago, Rijecanin said:

Grcka se ubrzano puni, Erdogan je poceo pritiskati eu, ne sprema se dobro. Eu kao zajednica nikad nista rjesila nije, dovoljno je vidjeti kako su  se ponasali 90-tih, da nisu dosli ameri jos bi rat bio, stoga od eu bagre ne treba nista dobroga ocekivati.

Sve se slazem s tobom, osim toga “da nije bilo amera” - jer “da nije bilo amera” ne bi bilo ni rata da mi budemo realni. 

A evo jedna slicica iz centra... jbmu misha tolike fakultete zavrsili a da nisu naucili da se smece ne baca po javnim povrsinama i da se kupi za sobom. Mislim, mogu samo onda da zamislim (u biti ne moram al eto pretjerujem da dokazem poentu) na sta lice njihovi fakulteti i ulice... hmmmm 🤔

9D738ADB-00D6-4109-B229-B794DF15F59B.jpeg

• Like 2
  • Aferim! 1
  • Replies 19,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3583

• rucica1

1465

• Barba

1249

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

prije 4 sati, Fugaziii said:

Sv mogu samo onda da zamislim (u biti ne moram al eto pretjerujem da dokazem poentu) na sta lice njihovi fakulteti i ulice... hmmmm 🤔

Ovo su 4 fakulteta koja i dalje funkcionisu normalno, dakle, slike su aktuelne. Dva univerziteta su u Kabulu, a dva u Damasku. 

2-171.jpg

1200px-Damascus_coll.jpg

9dd15810254f26414c2a0016eeba79a9.jpg

download.jpeg

• Dislike 1
59 minutes ago, Bosanac said:

Ovo su 4 fakulteta koja i dalje funkcionisu normalno, dakle, slike su aktuelne. Dva univerziteta su u Kabulu, a dva u Damasku.

Znachi, svoje cuvaju, a nama su dosli devastirati... Dakle, mogu pretpostaviti da si slike postavio da ukazes da grijesim, dakle dalje se moze pretpostaviti da ako svoje tako lijepo cuvaju i drze cistim, a nase prljaju i unistavaju - imaju za cilj da sHebu svacije drugo.... Mogli su slobodno ostati tu gdje jesu, doktori i inzinjeri, da studiraju i potpomazu rast svoje ekonomsko-socijalne situacije u zemlji??

• Like 1

Ilegalni migranti iz Iraka stigli u BiH s urednim vizama te protjerani iz Sarajeva

ruj 27, 2019
dnevnik.ba

FOTO: Arhiva/Ilustracija

Neki bosanskohercegovački diplomati po svijetu koriste svoje pozicije za osobno bogaćenje i pritom se bave kriminalom, piše u petak sarajevski "Dnevni avaz".

Protjerivanje pedeset državljana Iraka koji su stigli u Bosnu i Hercegovinu s urednim vizama, a zapravo je riječ o ilegalnim migrantima, vjerojatno je razotkrilo činjenicu da neki bosanskohercegovački diplomati po svijetu koriste svoje pozicije za osobno bogaćenje i pritom se bave kriminalom, piše u petak sarajevski "Dnevni avaz".

Granična policija BiH u četvrtak je u sarajevskoj zračnoj luci zaustavila Iračane koji su tamo stigli redovitim letom "Turkish Airlinesa" iz Istanbula. Svi oni u putovnicama su imali uredne turističke vize za BiH, no dodatnim je provjerama utvrđeno kako nitko od njih nema odgovor na pitanje što zapravo kani raditi u toj zemlji i kakvi su im planovi. Ispostavilo se kako im je svima krajnji cilj zapravo bila Europska unija, a BiH je trebala biti samo tranzitna točka na tom putu.

Nakon konzultacija s Tužiteljstvom BiH vize su im poništene i svi su zrakoplovom vraćeni u Istanbul.

Pozivajući se na neimenovane izvore iz sigurnosnih agencija "Avaz" navodi kako su Iračani vize ishodili u veleposlanstvu BiH u Jordanu, koje je nadležno i za Irak.

Policija u Istanbulu im upravo zbog toga nije pravila nikakav problem te ih je pustila na let za Sarajevo.

Istraga koja je otvorena u četvrtak otkrila je kako su Iračani svoje vize, koje su ishodili u Amanu, platili čak po tisuću eura, što je znatno iznad propisanog iznosa pristojbi za konzularne usluge.

Ministarstvo vanjskih poslova BiH još se nije očitovalo o ovom slučaju. Na mrežnim stranicama ministarstva je podatak kako veleposlanstvo u Jordanu ima svega trojicu diplomata, uz savršen etnički balans. Uz veleposlanika Matu Zeku, tu su i ministar-savjetnik Armin Limo te savjetnik Nenad Škipina.

Dodatnim provjerama koje su proveli Granična policija i Tužiteljstvo BiH otkriveno je da su u veleposlanstvu u Amanu ranije izdali još 200 viza za državljane Iraka.

Svi su oni imali rezerviran smještaj u istom sarajevskom hotelu, zbog čega je Služba za poslove sa strancima BiH u četvrtak provela raciju koja je potvrdila da su Iračani redovito tamo i odsjedali, a potom odlazili ka Hrvatskoj i dalje ka zapadnim državama.

Iračani su graničnim policajcima ispričali kako su krijumčarima koji su ih čekali u Sarajevu već dali po dvije tisuće eura kako bi ih prebacili u Hrvatsku. Radi se već o uhodanoj kriminalističkoj ruti koja je razotkrivena nedavno, kada je u sarajevskoj zračnoj luci uhićena Bugarka Polina Gospodinova koja je krijumčarila migrante iz Turske. 

„Ovo je doista skandal. Dok se naša zemlja bori s migrantskom krizom naše diplomate pune svoje džepove“, izjavio je za "Avaz" neimenovani policijski čelnik iz jedne državne agencije, prenosi Hina.

Dnevnik.ba

Vjerujem da po istom principu "turisti" i u Srbiju stizu. Treba ih za zloupotrebu polozaja i sverc ljudima bar petnaestak godina zatvora dosuditi a predhodno svu stecenu imovinu oduzeti. >:( 

• Like 2

Ma @rucica1 NE, to naprosto nije moguće!!!! Kakva je to nepravda učinjena tim jadnim turistima, po Boze dragi ovo je stravican cin nad turistima iz Iraka koji su dosli da uzivaju u turistickim destinacijama lijepe Bosne i Hercegovine. Mislim da su nasi ambasadori mislili najbolje kada su im dali svima vize, i smjestili ih u hotel, i pritom ih mozda odveli i na Plitvice da se dive vodopadima. To sto spominju krijumcarenje je obicna teorija zavjere da se zavade konstitutivni narodi u BiH!

• Haha 1

Naslov: Elections 2018: Independent candidate adopts bizarre tactics for amassing support

LINK ZA JOŠ (haha)

SHGJASHGD.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A DA BUDE JOŠ GORE: JOŠ GORE!!!   😲 --> 😖 -->🤢 --> 🤮 --> 😡

Najbitniji dijelovi članka, kojeg sam zakačila na linku iznad, govore sve:

• U sklopu projekta koji finansira Evropska unija (EU), Međunarodna organizacija za migracije (IOM) danas je uručila pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona (MUPUSK) donaciju u vidu opreme koja im je neophodna u svakodnevnom obavljanju posla.
  • Vrijedna donacija Evropske unije u opremi koju je Uprava policije MUP-a USK danas primila, predstavlja izuzetan doprinos u radu policije USK na uspostavljanju sigurnosti na području našeg kantona, kako za građane USK-a, tako i svih onih lica koja privremeno borave ili su u tranzitu preko Bosne i Hercegovine rekao je, tim povodom, policijski komesar MUP-a USK Mujo Koričić.
  • Istovremeno, iskazao je zahvalnost donatoru kao i IOM-u koji su prepoznali važnu ulogu policije u rješavanju problema migracija u BiH

Danas se, sa velikom tugom i žalošću, opraštamo i od našeg dragog komesara... Hoćemol' mu halaliti?

• Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
9 hours ago, Fugaziii said:

Ma @rucica1 NE, to naprosto nije moguće!!!! Kakva je to nepravda učinjena tim jadnim turistima, po Boze dragi ovo je stravican cin nad turistima iz Iraka koji su dosli da uzivaju u turistickim destinacijama lijepe Bosne i Hercegovine. Mislim da su nasi ambasadori mislili najbolje kada su im dali svima vize, i smjestili ih u hotel, i pritom ih mozda odveli i na Plitvice da se dive vodopadima. To sto spominju krijumcarenje je obicna teorija zavjere da se zavade konstitutivni narodi u BiH!

Eee moja Fuzi, nemoj nam pojedinim forumskim kolegama na muku stajati - gdje ce ti dusa.:D Samo kad se pogleda da medju izbjeglicama pakistanaca, kojih dosad skoro pa i nije bilo, a sad se mahom pojavljuju - to je davno nadleznim trebalo u oci upasti i odredjene sumnje stvoriti  .Te nase i srbske konzulate( i njihov personal) treba dobro procistiti i gdje god se bagra pronadje, ostro kaznjavati. Zalosno ko nas po svijetu zastupa.:(  

• Haha 1

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-usk-predvidjeno-samo-8-7-od-150-miliona-km-iako-su-najvecem-udaru-migrantske-krize/190926118

Sve lijepo u autobuse i voz potrpati i u Sarajevo, sluzbi za strance istrpati . Izgleda da nam u Sarajevu ta sluzba za strance, samo za uhljebljavanje sluzi - od posla niko pojma nema.Kad pogledamo ko i kako rade to je teska blamaza jedne zemlje (a o politickom vrhu da i ne govorimo).   

• Like 2
  • Thanks 1
17 minutes ago, Grunf said:

Nego, ima li neko informacija sa Vučjaka? Čuo sam da su neki od humanitaraca okupljenih oko Dirka,protjerani iz zemlje jer nemaju ni dozvole ni znanje za rad i da miguli štrajkaju glađu :D

Pa i treba ih protjerati. Nesmije se dozvoliti da dolazi i humanitarca glumi ko god hoce (a dosta njih u tom i svoju korist istrazivaju). 

9 minutes ago, rucica1 said:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-usk-predvidjeno-samo-8-7-od-150-miliona-km-iako-su-najvecem-udaru-migrantske-krize/190926118

Sve lijepo u autobuse i voz potrpati i u Sarajevo, sluzbi za strance istrpati . Izgleda da nam u Sarajevu ta sluzba za strance, samo za uhljebljavanje sluzi - od posla niko pojma nema.Kad pogledamo ko i kako rade to je teska blamaza jedne zemlje (a o politickom vrhu da i ne govorimo).   

Tačno. Sa tim novcem koji dobije USK ako je Vladi kantona imalo stalo pokupiti sve ilegalce na jednu hrpu u Bihaću, platiti karte za talgo voz i sve odjednom u Sarajevo. Ovi iz Kladuše autobusima. Ili svi autobusima ovih naših domaćih i iskrcati ih u Sarajevu na stanici

• Like 2

Čuj, čitam ovaj članak sa klixa EU naredila da se odmah zatvore centri na USK. Pretpostavljam samo ovaj na Vučjaku. Nadalje mi nismo dio EU i ja lično smatram da ista nema pravo se mješati u unutarnje poslove BiH ali jesam da se SVI zatvore a migice da se odvezu u Sarajevo

• Like 5
5 minutes ago, Fugaziii said:

Znaci poceli su i kod nas protesti ilegalaca i zahtjevi za postivanjem ljudskih prava i wifijaaaa!!! Wohoo. Cekaj dok se ne pocnu okupljati na korzu s transparentima. al morace prvo najaviti par dana unaprijed i traziti dozvolu od MUP-a!

Pa gledaj ako cemo po zakonu, drzavljani EU u BiH mogu ostati do 90 dana bez vize, po kom osnovu su ostali 7 mjeseci i 11 dana??? Tih 150 KM (ili EUR nisam sad siguran) je vjerovatno kazna za iste a progon je zakonit. Istu sudbinu imaju i neki naši građani koji to urade u EU uz zabranu kasnijeg ulaska. To je normalno. A vizu nisu imali osnova za dobiti...

• Like 1
1 hour ago, Grunf said:

Nego, ima li neko informacija sa Vučjaka? Čuo sam da su neki od humanitaraca okupljenih oko Dirka,protjerani iz zemlje jer nemaju ni dozvole ni znanje za rad i da miguli štrajkaju glađu :D

Ministrica zdravstva je zabranila rad Dirku i ostalima da medicinski pomažu migrantima.

Platiće i kaznu, svak po 300 eura

1 minute ago, paša said:

Ministrica zdravstva je zabranila rad Dirku i ostalima da medicinski pomažu migrantima.

Platiće i kaznu, svak po 300 eura

Ne znam puno, ali mislim da sam pročitao negdje dae Dirk novinar. Otkud da se on bavi medicinom.

Možda sam pogrešno upućen

• Like 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...