Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Vecerasnje vijesti.  Grcka -  samo u augustu preko 8.500 izbjeglica stiglo na ostrvo.Satorski kampovi pretrpati.Turskoj upucen apel da razbije krijumcarske grupe. Reporter iz Turske javlja da su gradjani Turske,na osnovu izbjeglica, sve vise nezadovoljni .Na osnovu novog vala izbjeglica premaTurskoj ( koja je 3,5 miliona izbjeglica primila ),Erdogan izjavio da Turska nece biti migracionski centar Evrope. Takodjer (reporter)naglasio i problem financijske pomoci, koja se po sporazumu s Turskom, nije izvrsila. 

1 hour ago, Haldir said:

Negiranje teritorijalnog integriteta i suvereniteta BiH upitno je samo kada u pitanju nije policija RH ili?

Ovo ako je tačno da je izjavio pa to je strašno opasno. Razmišljaš li o tom? On bi uvukao Bošnjake u sukob sa Hrvatskom. Ovo je opasna izjava za jednog političara. Neće on uvući Srbe u sukob nego Bošnjake i Hrvate a upravo je ovo ono na što sam ja upozoravao, da će iskoristiti migrante za sukob koji je iz njegovih riječi vrlo moguć? Ti to podržavaš? Hoćeš ti uzeti pušku u ruke i otići u sukob ili ces sjediti kod kuce dok neko drugi gine za necije i tvoje ideale? Ja NEĆU meni je dosta jedan rat koji sam proživio

• Like 2
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

Mektic neka sam ide cuvati granicu, ima ga za dva tri metra da pricuva, mamu svoju. Eto mi sad isto tvrdimo kaoMektic ali usmjereno ka Srbiji, RS-u i Dodiku. Jer meni ne smetaju hrvatski policajci i specijalci na granici, cak ni da su mi pred kucom, protect and serve! Meni smetaju mafijaski uhljebljeni palamudani po granicnoj policiji sa granicom sa Srbijom odakle se desava i uz pomoc same nase drzave odvija promet i sverc svim i svacim, ukljucujuci i neizostavne neidentifikovane hodajuce objekte! 

• Like 4

Nama je najveci neprijatelj one mafijaske balindre u Sarajevu skupa sa cetnickom mafijom na granici sa Srbijom. 

Meni HR policija isto ne smeta, sto se mene tice, bujrum u Bihac na kafu! 

Sarajevo bi mater svoju prodalo bilo kome, a prema Bihacu su se uvijek, ali bas UVIJEK ponasali neprijateljski! Ne znam nijedan trenutak, bilo prije rata, u ratu ili poslije rata, da su ista dobro uradili za Bihac! Samo crpe novac i snagu odavde.

• Like 5
  • Aferim! 1
  • Thanks 2

Mektic je pukao kao sifon on stvari okrece prema pogresnoj granici i u tome vidi problem .

Pa nagranici izmedju Srbije i BiH se vrsi orgijanje najvecih razmjera od droge te akciznih roba najveci kriminalci i ratni zlocinci ovuda prolaze bez ikakvog problema a boga mi na Izacicu i na ostalim mjestima nije tako .

Dovoljno je pogledati bogastvo pojedinih granicnih policajaca iz RS da neke stvari budu jasne o tome je izvjestavao i Slobodan Vaskovic nekad .

Puna podrska Policiji republike Hrvatske samo su oni u stanju da Bihac odbrane od migranata tako sto ce se stvoriti druga ruta.

• Like 6

Mektić je prije svega član SDS-a i zna da će mu priča kontra Hrvata donijeti više poena nego da se pozabavi pravim problemom koji dolazi iz Srbije preko manjeg entiteta. Da nije cirkusant pozabavio bi se i Srbima i Hrvatima ali on radije zažmiri na jedno oko kad se radi o "njegovima".

• Like 3

Ovi SLO mainstreamovci izgleda ne zarade dovoljno u vlastitim politickim partijama (Lidija Mavretic iz Socialnih demokrata prije mjesec dana  https://siol.net/novice/slovenija/nekdanja-kandidatka-za-evropsko-poslanko-tihotapila-migrante-504430 ) i sada jos uhvaceni (trenutno neimenovani) novinar mainstream welcome "refugees" televizije POPTV https://siol.net/novice/crna-kronika/sportni-novinar-pop-tv-tihotapil-migrante-506932

Kao da sve ove silne NVO organizacije, svaki dan cujem za neku novu, nisu dovoljne u svercu ilegalnih migranata na zapad.

• Like 1

Uvjek je bilo bitnije tko šta govori nego šta se govori pa tako i u slučaju ovog cirkisanta Mektića. Lik je potpuno pogubljen u vremenu i prostoru a posljedice trpimo mi. Luđak bi da mi zaratimo sa Hrvatskom na zapadnim granicama a njegova bratija na istočnim pravi biznis. Ma kad dođe u Bihać (ako ikad više dođe) treba ga najuriti kao šugavo pseto.

• Like 5
  • Angry 1

Ide mi na zivce onaj planert, kako stalno pise jadne izbjeglice, jadni ljudi, pa sam mu napisao jedno mslp pismo i konkretnl mu par pitsnja postsvio.

Pismo sam na njemackom uputio pa i ovdje da prenesem

------

Sehr geehrter Herr Planert,

Ich bewundere Ihren Einsatz, auch was Sie damals für unser Bosnien getan haben.

Bei dieser Katastrophe in Vucijak bin ich aber zwiegespalten und hätte gerne ein paar Fragen dazu.

1) warum sieht man nur männer im besten alter, welche nicht mal aus einem kriegsgebiet kommen?
2) unter dieser krise leidet auch die lokale bevölkerung extrem. Aufgrund der hohen kriminalität geht keiner mehr aus dem haus. Ich war in den letzten paar monaten in velika kladusa, dort exisitiert das leben für die lokale bevölkerung nach 20 uhr nicht mehr. Alles verschanzen sich in ihren häusern und gehen nicht mehr raus. Plünderungen, Einbrüche der leerstehenden Häuser stehen an der Tagesordnung. Ich war selbst ein Flüchtling währned des Bosnienkrieges, das haben wir nicht gemacht, sondern waren froh, einfach in Sicherheit zu sein. Diese Menschen wollen allesamt nur nach Deutschland in die soziale Hängematte. Es ist doch so, dass nach wie vor die Arbeitslosigkeit der 2015 nach Österrich Geflüchteten extrem hoch ist. Die Mindestsiehrungsbezieher in Wien machen weit über 50 % aus diesen Leuten aus. Der Arbeitswille scheint nicht hoch zu sein, dafür die kriminelle Ader umso mehr. Wie kommz es dass bei einem Ladendiebstahl von 28 Diebstählen 27 von Flüchtlingen begangen werden, welche dafür nicht belangt werden, sonder die Caritas das bezahlt. Mit dem Schwarzfahren in den öffentlichen Verkehrsmitteln ist es das gleiche.

Sollen wir solchen Menschen helfen?
Ausserdem, hilft man den 1000 in Vucijak, schafft man sich nur mehr soziale Probleme ins Ausland, und vor allem kommen dann die nächsten an. Da würde man ja ein völlig falsches Signal senden. Erdogan droht die Grenzen zu öffnen und drei weitere Millionen auf die Reise Richtung EU zu schicken! Wie soll das funktionieren?

Warum reden Sie nicht davon, davon wie das konkret aussehen soll in der Zukunft anstatt ständig nur von der misslichen Lage zu sprechen. Diese Leute habe sich selbst in diese Lage gebracht und sind für ihr Handeln selbst verantwortlich!

Freundliche Grüsse

• Like 7

12 minutes ago, Lidjo said:

Ide mi na zivce onaj planert, kako stalno pise jadne izbjeglice, jadni ljudi, pa sam mu napisao jedno mslp pismo i konkretnl mu par pitsnja postsvio.

Pismo sam na njemackom uputio pa i ovdje da prenesem

------

Sehr geehrter Herr Planert,

Ich bewundere Ihren Einsatz, auch was Sie damals für unser Bosnien getan haben.

Bei dieser Katastrophe in Vucijak bin ich aber zwiegespalten und hätte gerne ein paar Fragen dazu.

1) warum sieht man nur männer im besten alter, welche nicht mal aus einem kriegsgebiet kommen?
2) unter dieser krise leidet auch die lokale bevölkerung extrem. Aufgrund der hohen kriminalität geht keiner mehr aus dem haus. Ich war in den letzten paar monaten in velika kladusa, dort exisitiert das leben für die lokale bevölkerung nach 20 uhr nicht mehr. Alles verschanzen sich in ihren häusern und gehen nicht mehr raus. Plünderungen, Einbrüche der leerstehenden Häuser stehen an der Tagesordnung. Ich war selbst ein Flüchtling währned des Bosnienkrieges, das haben wir nicht gemacht, sondern waren froh, einfach in Sicherheit zu sein. Diese Menschen wollen allesamt nur nach Deutschland in die soziale Hängematte. Es ist doch so, dass nach wie vor die Arbeitslosigkeit der 2015 nach Österrich Geflüchteten extrem hoch ist. Die Mindestsiehrungsbezieher in Wien machen weit über 50 % aus diesen Leuten aus. Der Arbeitswille scheint nicht hoch zu sein, dafür die kriminelle Ader umso mehr. Wie kommz es dass bei einem Ladendiebstahl von 28 Diebstählen 27 von Flüchtlingen begangen werden, welche dafür nicht belangt werden, sonder die Caritas das bezahlt. Mit dem Schwarzfahren in den öffentlichen Verkehrsmitteln ist es das gleiche.

Sollen wir solchen Menschen helfen?
Ausserdem, hilft man den 1000 in Vucijak, schafft man sich nur mehr soziale Probleme ins Ausland, und vor allem kommen dann die nächsten an. Da würde man ja ein völlig falsches Signal senden. Erdogan droht die Grenzen zu öffnen und drei weitere Millionen auf die Reise Richtung EU zu schicken! Wie soll das funktionieren?

Warum reden Sie nicht davon, davon wie das konkret aussehen soll in der Zukunft anstatt ständig nur von der misslichen Lage zu sprechen. Diese Leute habe sich selbst in diese Lage gebracht und sind für ihr Handeln selbst verantwortlich!

Freundliche Grüsse

Može na našem jeziku?

• Like 1

1 hour ago, Messiah said:

Može na našem jeziku?

Na brzinu sam pisao, nemam vremena, ubaci na google translate. Lp

• Haha 1

Carina nije smjela kazniti covjeka, treba kazniti one koji su odgovorni za cuvanje granice. Inace Bosanac u Engelskoj i Francuskoj je ista shema, ako kamiondziji nadu migrante, slijedi kazna, iako to nije uredu naravno.

• Like 1

17 hours ago, Grunf said:

Ovo ako je tačno da je izjavio pa to je strašno opasno. Razmišljaš li o tom? On bi uvukao Bošnjake u sukob sa Hrvatskom. Ovo je opasna izjava za jednog političara. Neće on uvući Srbe u sukob nego Bošnjake i Hrvate a upravo je ovo ono na što sam ja upozoravao, da će iskoristiti migrante za sukob koji je iz njegovih riječi vrlo moguć? Ti to podržavaš? Hoćeš ti uzeti pušku u ruke i otići u sukob ili ces sjediti kod kuce dok neko drugi gine za necije i tvoje ideale? Ja NEĆU meni je dosta jedan rat koji sam proživio

Nisam se osvrnuo direktno na izjavu tog klauna iz SDS-a koji samo gunđa i kuka otkako su migranti u BiH a ne radi apsolutno ništa, već na komentar pojedinca ovdje kojem nije problem da HR policija zadire u suverenitet druge države, ali mu je problem kad iz te države neko pokaže zube.

• Like 1
  • Dislike 1

8 minutes ago, EtTore said:

Potopice Vas Migosi!!!

Nek si ti nama na sigurnom. ;) Drugo nije niti bitno

• Like 2
  • Haha 1

1 minute ago, Grunf said:

Na brdu, kao i ti!

32 minutes ago, Grunf said:

Nek ih je vecina odavde s foruma safe and sound ako cemo biti brutalno iskreni 😁

• Haha 3

Da fugazii u pravu si i takvi su uvjek u slučaju neke kavge u bihaću znali pozvati nekog svog biva jačeg.pa su onda skupa dobili pobrnjici sa izvikanim bišćanima.

Takvi svoje probleme ne mogu riješiti sami,vrlo lako kleknu i zamole nekog za pomoć barem taj bio neko imaginaran.

Tu na forumu su samo da prcaju.

• Thanks 1

8 minutes ago, Fap mašina said:

Da fugazii u pravu si i takvi su uvjek u slučaju neke kavge u bihaću znali pozvati nekog svog biva jačeg.pa su onda skupa dobili pobrnjici sa izvikanim bišćanima.

Takvi svoje probleme ne mogu riješiti sami,vrlo lako kleknu i zamole nekog za pomoć barem taj bio neko imaginaran.

Tu na forumu su samo da prcaju.

Pa to Vam je istina!

Ne izmisljam toplu bozu!

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...