Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Tu konstatno bez potrebe dizete u visine gradonacelnika Tuzle iako je covjek sam rekao da apsolutno nista ne moze uraditi povodom migrantske krize. I normalno da moras biti glup da u Tuzli dozvolis gradnju centra kad migranti nakon Tuzle imaju nesmetan prolaz ka Sarajevu i Bihacu za razliku od nase situacije gdje nakon Bihaca udaras u zid u vidu hrvatske granice i onda se u velikom broju koncentrisu ovdje. Tako da ja ne vidim nista specijalno kod djelovanja tuzlanske vlasti.

I valjda sto puta treba podsjetiti da je nacelnik Kladuse izricito rekao NE, pa se opet nije rijesio problema sto implicira da bi isti vrag bio u Bihacu nevezano za odluke gradske vlasti. U prijevodu, kako god okrenes, nikao bi neki IOM centar poput Mirala ili zapravo sto vec imas sa Birom.

• Like 1
  • Replies 17,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3145

• Barba

1122

• rucica1

1115

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Sa prizvukom prolazecih migica ispod prozora, uz svjeze kifle iz obliznje pekare, osluskujem cvrkut ptica sto na dolazeci put sa sobom odnose lijepu melodiju ali ne i migice nazalost. Da im barem mogu svakoj na krila postaviti po jednog, da ga ponese daleko, visoko i.... Da paze da ih ne ispuste inache ce svi mediji da bruje o njihovoj torturi nad ilegalnim migrantima.

Salu na stranu ljudi, ali njihov se broj u zadnja dva dana mnogo uvecao. Po gradu konstantno idu grupice od njih 4-5 i na svakom su skoro cosku. Kazu da ih je sinoc doslo najvise dosad, a to je i vidljivo. Ja sam ih u krugu oko pekare u jednom momentu nabrojala 30ak samo letimice onako... Kroz ulicu je ponovno krenula promenada nepoznatog hablakanja i galame u pametne telefone. Ponavlja se prosla godina, a ovaj se bojim da bi posljedice mogle biti mnogo gore, jer vec je sad zahladilo, ranije nego prosle godine. A vidim kod sata stoji jedan mladi decko u policijskoj uniformi i kraj njega prodj, a barem pedesetak migranata u tih pet minuta, i on prelazi ulicu maksuz da zaustavi jednog naseg decka odavde koji je psihicki bolesnik i govori mu idi kuci. Mislim stvarno.... Jos ce postavljat patrole po gradu da nas, gradjane, upozoravaju da se smaknemo s ulice. Pff

• Like 3
  • Sad 2
prije sat vremena, Barba said:

Jel manđaš sira ili sa nečim ?

Ja volim sa kljukusom 🤣

A mores li samog' sira? 😂😂😂

Elem, ne vjerujem ni ja u ovo zigosanje (u najmanju ruku se najiskrenije nadam da je to izmisljotina) i naravno da je to besmisleno ali to je samo jedan od dokaza kako bezkrupulozni, bezobzirni, bezobrazni, nemoralni, neeticni i neprofesionalni "novinari" sa malo vecim auditorijem kreiraju javno mnijenje. Napisat ce tako neki clanak, neprovjeren, neistrazen, a obicni ljudi ce se "klati" oko toga. 

I ovdje je primjetno dosta kako su ljudi podložni prihvatanju tudjih "de facto" elaborata i da na osnovu toga kreiraju paradigmu.

Ja sam svaki dan po gradu, leti tamo, leti 'vamo, i vidim sta se desava i naravno da mi nije svejedno ali isto tako ne dozvoljavam da sve to utjece na moj zivot licno niti da mi stvara visak stresa, imam ga dovoljno i bez ovoga. Imam svoga Dzesija, inace turskog kangala, 7 mjeseci starog, i poslije 17:00 h, kad dodjem kuci, zatvorim kapiju, pustim ga i odem lijepo u kucu... Ako se kome da s njim prepirati zasto ne moze u moje dvoriste, to je do njega. I to je ono sto ja mogu uraditi. Ostalo... vrlo malo ili nimalo

• Like 1
prije 26 minuta, Bosanac said:

A mores li samog' sira? 😂😂😂

Elem, ne vjerujem ni ja u ovo zigosanje (u najmanju ruku se najiskrenije nadam da je to izmisljotina) i naravno da je to besmisleno ali to je samo jedan od dokaza kako bezkrupulozni, bezobzirni, bezobrazni, nemoralni, neeticni i neprofesionalni "novinari" sa malo vecim auditorijem kreiraju javno mnijenje. Napisat ce tako neki clanak, neprovjeren, neistrazen, a obicni ljudi ce se "klati" oko toga. 

I ovdje je primjetno dosta kako su ljudi podložni prihvatanju tudjih "de facto" elaborata i da na osnovu toga kreiraju paradigmu.

Ja sam svaki dan po gradu, leti tamo, leti 'vamo, i vidim sta se desava i naravno da mi nije svejedno ali isto tako ne dozvoljavam da sve to utjece na moj zivot licno niti da mi stvara visak stresa, imam ga dovoljno i bez ovoga. Imam svoga Dzesija, inace turskog kangala, 7 mjeseci starog, i poslije 17:00 h, kad dodjem kuci, zatvorim kapiju, pustim ga i odem lijepo u kucu... Ako se kome da s njim prepirati zasto ne moze u moje dvoriste, to je do njega. I to je ono sto ja mogu uraditi. Ostalo... vrlo malo ili nimalo

Btw. Upoznajte moju Dzesi 🙂

20181101_164556-EFFECTS-1.jpg

• Like 2
  • Aferim! 1
6 minutes ago, Bosanac said:

Btw. Upoznajte moju Dzesi 🙂

20181101_164556-EFFECTS-1.jpg

Veliki pozdrav i podrska za Dzesi 👌🏼 Predivan pas. 

Treba barem psa imati kakvog u dvoristu, ko ga ima i ko se moze o njemu pobrinuti kako treba, i da je sto veci i da kao i mi sto manje zeli migrante u blizini.  

1 minute ago, Haldir said:

Čuj obrijali mu nogu pa onda haha, nisam čitao ali sad sam morao. Ovo je vjerovatno gore od Fatmira Alispahića. 

Ahahahah....dobio besplatnu depilaciju, besplatno uklanjanje tetovaze i jos se žali...hahahaha

Najžalosnije je da sam tu vijest kako sad vidim prenijeli svi portali u regiji. Index jedva docekao

Edited by Grunf
  • Like 1
  • Haha 1
prije 3 sati, Bosanac said:

Hrvatska policija žiguje migrante 

Hajte sada fatmirovci recite kako je i ovo izmisljotina i da to hrvati ne bi nikada uradili... mislim, dje bi to oni...

Tekst je objavio nulti šoroševski govnarski plaćenički portal H-alter koji je već par puta objavio slične izmišljotine poput one s onim planinarom koji je vidio kako hrvatska policija puca po migrantima na RIsnjaku. Pa bar mi na ovim prostorima nismo pali s Marsa, halo, žigosanje, kakav blast from the past, kao da gledam TV Pale iz 1993. Jedno su izmišljotine o napaćenoj djeci velikih očiju i doktorima i inženjerima, ovo je potpuno druga stvar. Ovo je izišlo iz okvira političke propagande i sada je ušlo u okvir klasične ratne propagande, ovo nije čak ni obična manipulacija u cilju pritiska na Hrvatsku da propusti teroriste preko svog teritorija, nego svjesno izazivanje straha, mržnje i gnjeva prema Hrvatskoj. Čista medijska priprema za rat i stvaranje ratne psihoze. Kad danas sutra neki poremećeni idiot u Hrvatskoj zbog ovog iz osvete zbog "žigosanja" postavi bombu i pobije 20 ljudi, tko će biti kriv?

Na žalost, Hrvatska je banana država, inače bi se u roku odmah pozabavila ovom šoroševskom poremećenom bagrom koja objavljuje ovakve gluposti i riješila to po kratkom (zakonitom) postupku. 

• Like 2

Moja teorija razvoja događaja: migi je krenuo iz Tuzle talgo vozom. Kod Bos. Otoke silazi sa voza. Tih momenata se sjetio da ima tetovažu po kojoj će ga moci identificirati iako je odbacio dokumenta (neki zlocin je pocinio) a tattoo ce ga otkriti. Moje misljenje bivsi clan Isila i to neki ozlogasen. Odlucuje na taj nacin skriti tattoo ali se i javlja u najblizu ambulantu - u Bosanskoj Krupi sa izmisljenom pricom a sa ciljem da si pripremi teren ako ga hr. policija uhvati pri prelasku granice. Jer halooo...otisao u B. Krupu pored Bihaća ili Kladuše...

• Like 3
1 minute ago, Fap mašina said:

Evo vidio sam sad Mektića na Tv kako laže da se broj migranata u bih smanjuje.ha ha ha nije ni trepnuo takvi lažovi nam baš trebaju.

Ko biva reče on ima par hiljada migosa.

Ocigledno Usk ne racuna pod BiH???

• Like 2
  • Haha 1

Mektić svjesno obmanjuje javnost koristeći službene informacije. A ta evidencija se vodi isključivo po broju iskazanih namjera za podnošenje zahtjeva za azil. Zaboravio je spomenuti da država nema blage veze koliko ih je u privatnom smještaju a koliko pod otvorenim nebom. Dakle ta službena evidencija je živo sranje.

No tome i služi taj SDS-ov demagog - da obmanjuje javnost i skriva nesposobnost vlastite stranke i njenih partnera. I da ponekad presprdava Špirića.

• Like 5

U Genocidnoj tvorevini se formiraju i postrojavaju žandari sa dugim cijevima odavno se inkognito formira rezervni sastav samo sto to nije formalno ali će ubrzo . OHR i visoki predstavnik njemo gledaju bošnjački političari jedan dio govori o aprilskom paketu i to isti oni sto su bili prije u stranci ZABIH i srušili isti 2006 sad prešli u SDP i pokušaju oživjeti ono sto su sami srušili a SDA pravi neke deklaracije .Herceg Bosna dobija svoj medij kojeg će plaćati Bošnjaci naša djeca odoše vani migranata je sve vise . Bojim se da bi mi Bošnjaci vrlo lako mogli doživjeti sudbinu Palestinaca i pojasa Gaze .

• Sad 1

Evo gledam sad neke slike i čitam tekst na fb o nasem građaninu a kako sam uspio shvatiti iz Velike Kladuše je. Meho Dogic, beskucnik kojeg su prije tri noci migranti izboli nozem i serafcigerom te mu oduzeli telefon. Na linku mole i za pomoc za njega. O ovom događaju mediji nisu izvjestili ali jesu o zigosanom migrantu

FB_IMG_1569351250599.jpg

FB_IMG_1569351256808.jpg

FB_IMG_1569351267243.jpg

• Sad 2
prije 28 minuta, Barba said:

U Genocidnoj tvorevini se formiraju i postrojavaju žandari sa dugim cijevima odavno se inkognito formira rezervni sastav samo sto to nije formalno ali će ubrzo . OHR i visoki predstavnik njemo gledaju bošnjački političari jedan dio govori o aprilskom paketu i to isti oni sto su bili prije u stranci ZABIH i srušili isti 2006 sad prešli u SDP i pokušaju oživjeti ono sto su sami srušili a SDA pravi neke deklaracije .Herceg Bosna dobija svoj medij kojeg će plaćati Bošnjaci naša djeca odoše vani migranata je sve vise . Bojim se da bi mi Bošnjaci vrlo lako mogli doživjeti sudbinu Palestinaca i pojasa Gaze .

Nisam pametniji niti mudriji od profesora Puhala i potpisujem izjavljeno.

U prilog tvojoj tvrdnji...

Screenshot_20190924-210853_Opera.jpg

Screenshot_20190924-210832_Opera.jpg

28 minutes ago, Grunf said:

Evo gledam sad neke slike i čitam tekst na fb o nasem građaninu a kako sam uspio shvatiti iz Velike Kladuše je. Meho Dogic, beskucnik kojeg su prije tri noci migranti izboli nozem i serafcigerom te mu oduzeli telefon. Na linku mole i za pomoc za njega. O ovom događaju mediji nisu izvjestili ali jesu o zigosanom migrantu

Kako mu se moze pomoci? Ima li kontakt broj ili nesto da se dodje do njega?

23 minutes ago, Fugaziii said:

Kako mu se moze pomoci? Ima li kontakt broj ili nesto da se dodje do njega?

Mogu jedino ovako. Doticna gospodja je stavila javnu objavu pa valjda je ok. Inace ne poznajem nikog od navedenih pa se u neku ruku i ogradjujem

Screenshot_20190924-213413.png

• Angry 1

OK. ja cu licno vidjeti da kontaktiram tu gospodju, da vidim da mu moji iz poslovnice u kladusi nesto spreme sto mu moze pomoci pri oporavku. Nasim cu ljudima uvijek pomoci, a svi koji mogu trebali bi. Jer ova sarada njihova tek pocinje. On nije ni prvi ni zadnji sigurno. Moramo zastiti sebe i svoje porodice i pomoci onima kojima treba, NASIMA ponavljam, jer vidim da kad je davanje pomoci u pitanju samo se biraju oni iz redovna ilegalnih migranata, a po obicaju nasi su ljudi skart i ne treba ih ni gledati.. cc... gubava drzava

• Like 3
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...