Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Ja bi predložio vlastima da na svim mostovima od Otoke do Ripča postavi policijske punktove a sa ciljem da migrantima spriječe ulaz preko mostova.I te migrante usmjeravati prema Sarajevu. mogu talgo vozom, autobusom ili pješice.Mislim da bi se Bihac oslobodio migranata a i Vučjak bi se brzo ispraznio.

Za takvu operaciju treba manje policije nego da ih ganjaju po ulicama i livadama a efekat bi bio bolji.

• Like 1

prije 17 minuta, paša said:

Ja bi predložio vlastima da na svim mostovima od Otoke do Ripča postavi policijske punktove a sa ciljem da migrantima spriječe ulaz preko mostova.I te migrante usmjeravati prema Sarajevu. mogu talgo vozom, autobusom ili pješice.Mislim da bi se Bihac oslobodio migranata a i Vučjak bi se brzo ispraznio.

Za takvu operaciju treba manje policije nego da ih ganjaju po ulicama i livadama a efekat bi bio bolji.

Haha, pa ne zivimo na otoku. Nazalost. Stoka prodje ozbiljno obezbjedjene drzavne granice sa ozbiljnim granicnim policijama, termalnim kamerama i dronovima, strategijama iza kojih ozbiljna drzava a da ne prodje granicu poluraspalog kantona kojeg stiti slabasni MUP. 

Ove talgo vozom komotno propustiti do Bihaca, docekati ih dugim cijevima i u komadu odvoziti na Vucjak. Svakako ce u milion grupica doci u Bihac pa ti to opet iskupljaj i pazi kome ce u hladnoj noci na putu do Bihaca provaliti u kucu. 

EU je danas jos jednom zapecatila da njihova licemjernost nema granicu. 

Edited by Pavarotti
  • Like 3

prije sat vremena, rucica1 said:

Kao i dosad, ministarstvo (ne) sigurnosti BiH i dalje prazne price provaljuje. Pa Mekticu dzukelo, potrazi smjestaje po cijeloj drzavi (ukljucujuci RS).Radi svoj posao za koji si placen - nece ti ga biscni odradjivati a ti krompir kopas i sijeno kupis a uredno platu primas.Nisu lokalne vlasti duzne problem cijele drzave rijesavati - idite jedan.

Ministarstvo sigurnosti BiH: Nema uslovne lokacije za novi prihvatni centar za migrante

Ministarstvo sigurnosti BiH: Nema uslovne lokacije za novi prihvatni centar za migranteFoto: E. M./Klix.ba
Ministarstvo sigurnosti BiH uputilo je saopćenje za javnost u kojem ističe kako već duže vrijeme traži od lokalnih vlasti da osiguraju adekvatnu lokaciju na kojoj bi se napravio novi prihvatni centar za smještaj migranta koji se nalaze na području Unsko-sanskog kantona.
Nažalost, lokacije koje su do sada predlagane, predstavnici Evropske Unije ocijenili su neprihvatljivim i odbili da ih finansiraju, navodeći kao razlog uslove na terenu ili da su u privatnom vlasništvu.
"I dalje očekujemo da će u što skorije vrijeme biti ponuđena adekvatna lokacija, nakon čega će Ministarstvo sigurnosti BiH sa partnerskim organizacijama izvršiti potrebnu koordinaciju i osigurati smještaj u novom prihvatnom centru za osobe koje se nalaze u kampu Vučjak, ali i sve novopridošle migrante na ovo područje", kazali su iz Ministarstva sigurnosti BiH.Također, prije nadolazeće zime planirana je izgradnja još jednog prihvatnog centra u okolini Sarajeva, kako bi se područje USK dodatno rasteretilo od pritiska migranata.Istovremeno, opredjeljenje institucija BiH je jačanje zaštite istočne granice, kako bi se smanjio ulazak ilegalnih migranata, a također BiH ne želi da postane tzv. "hot spot" za migrante čiji je krajnji cilj odlazak u zemlje Evropske unije.

Najgori ministar u BiH ikad, a konkurencija je žestoka. Ne radi apsolutno ništa, kao eto neka Bišćani nađu lokaciju pa će EU finansirati i rješen problem. Bolje da pređe u influensere

Ja mogu shvatiti da je Vučjak neprihvatljiv za EU standarde, ali za za nas je on sasvim realno rješenje Uostalom ne tjera niko nikog da ostane na neuslovnom Vučjaku, eto Sarajeva, Tuzle, Mostara, Banja Luke. Izgleda svi očekuju nešto poput hotela Sedra i đačkog doma da mogu uživati uz Unu ili Aleju. 

• Like 3
  • Thanks 1

7 hours ago, Fugaziii said:

Haha prc prc haa? Iskreno, nisam ti ni jedno ni drugo. Niti vjerujem, niti ne vjerujem, a mesike se volim najesti kao sampion haha. Jedino mi bude nekad zao zivotinja sto su dali svoje zivote da se mi mesojedi mozemo naruckati. Ne volim ni feminizam jer je politicka tvorevina, volim nogomet, dobru knjigu i partijanu. Ali dosta o mom autu, pricajmo malo o meni haha. 

Evo odavno se nije desilo da ujutru u 8 srecem grupice migica, kojim li su putem oni posli haha. :) ljudi moji vi nemate pojma kako smo mi nadrljali i sta i nas i njih ceka.... 

Zena da voli fubal, voli dobar ateak, jos ako pijes pivu i na ista licis, perfektna 😂😂

Eh krecem za kladusu da vidim kakva je situacija, jel se sta promijenilo 😬😬

• Dislike 1

Noćas gledam N1 TV koja je imala direktno javljanje izBihaća i novinarka kaže da  su migranti s Vučijaka nestali i da niko ne zna gdje su otišli. Od 2900 migranata koliko ih je bilo da ih je trenutno oko 700 na Vučijaku.

Da li su otišli prema Hrvatskoj, da li nazad u Sarajevo i Tuzlu, nije znao ni ministar MUP koji je rekaoda policija i dalje patrolira   gradom i kupi migrante i odvodi na vučijak i da će se ta akcija proširiti na ostale gradove

• Confused 1

3 hours ago, rucica1 said:

Kao i dosad, ministarstvo (ne) sigurnosti BiH i dalje prazne price provaljuje. Pa Mekticu dzukelo, potrazi smjestaje po cijeloj drzavi (ukljucujuci RS).Radi svoj posao za koji si placen - nece ti ga biscni odradjivati a ti krompir kopas i sijeno kupis a uredno platu primas.Nisu lokalne vlasti duzne problem cijele drzave rijesavati - idite jedan.

Ministarstvo sigurnosti BiH: Nema uslovne lokacije za novi prihvatni centar za migrante

Ministarstvo sigurnosti BiH: Nema uslovne lokacije za novi prihvatni centar za migranteFoto: E. M./Klix.ba
Ministarstvo sigurnosti BiH uputilo je saopćenje za javnost u kojem ističe kako već duže vrijeme traži od lokalnih vlasti da osiguraju adekvatnu lokaciju na kojoj bi se napravio novi prihvatni centar za smještaj migranta koji se nalaze na području Unsko-sanskog kantona.
Nažalost, lokacije koje su do sada predlagane, predstavnici Evropske Unije ocijenili su neprihvatljivim i odbili da ih finansiraju, navodeći kao razlog uslove na terenu ili da su u privatnom vlasništvu.
"I dalje očekujemo da će u što skorije vrijeme biti ponuđena adekvatna lokacija, nakon čega će Ministarstvo sigurnosti BiH sa partnerskim organizacijama izvršiti potrebnu koordinaciju i osigurati smještaj u novom prihvatnom centru za osobe koje se nalaze u kampu Vučjak, ali i sve novopridošle migrante na ovo područje", kazali su iz Ministarstva sigurnosti BiH.Također, prije nadolazeće zime planirana je izgradnja još jednog prihvatnog centra u okolini Sarajeva, kako bi se područje USK dodatno rasteretilo od pritiska migranata.Istovremeno, opredjeljenje institucija BiH je jačanje zaštite istočne granice, kako bi se smanjio ulazak ilegalnih migranata, a također BiH ne želi da postane tzv. "hot spot" za migrante čiji je krajnji cilj odlazak u zemlje Evropske unije.

To ti je već ustaljena priča Ministarstva sigurnosti od početka ovog haosa. Umjesto da rade posao za koji su nadlezni oni vazda govore kako nema lokacije (a ima ih i to Lipa,Meden polje) i onda odmah se nadje razlog da ni te lokacije nisu odgovarajuce.

Vec i ptica na grani zna da niko iz ministarstva nije pomakao prst da se nadje lokacija bilo gdje u BiH. Zato i dalje tvrdim da se Bira mora zatvoriti i migrante u kolonu pa prema Sarajevu pa neka im tamo nadju adekvatan smjestaj

• Like 3

prije 45 minuta, 1260 said:

Noćas gledam N1 TV koja je imala direktno javljanje izBihaća i novinarka kaže da  su migranti s Vučijaka nestali i da niko ne zna gdje su otišli. Od 2900 migranata koliko ih je bilo da ih je trenutno oko 700 na Vučijaku.

Da li su otišli prema Hrvatskoj, da li nazad u Sarajevo i Tuzlu, nije znao ni ministar MUP koji je rekaoda policija i dalje patrolira   gradom i kupi migrante i odvodi na vučijak i da će se ta akcija proširiti na ostale gradove

Gdje bi mogli otići nego natrag u Bihać.  Podsjećaju me na roj skakavac koji uništavaju  usjeve.  Odvratni su.  Treba ih sve poslat na Plješevicu da sa medvjedima odspavaju zimski san. 

• Like 2

Mislim da su u gradu. Samo su oprezniji. Evo sad prolazim kroz aleju, dvojica bez stvari se krecu cestom lijevom stranom u razmaku od nekih 50 metara a između ceste i staze za setanje kraj stadiona ih ide grupa od 20-tak sa svim stvarima,dakle ova grupa se ne krece ni cestom ni onom stazom nego između kroz mrak, dok jedna isto veća grupa stoji na parkingu od Nelija i kao da nekog ili nesto ceka

Edited by Grunf

45 minutes ago, 1260 said:

Šta? 

Blokada teritorije.Prije sam imao predlog da se blokira granica prema Hr ali je to neizvodljivo zbog ogromne teritorije. Treba iskoristiti Unu kao prirodnu prepreku i nedati migrantima na lijevu stranu Une. Time bi se ispraznio i Vučijak.

Oko Une su uglavnom brda i to je lako nadgledati.Blokirati mostove(policijski punkt) i upućivati migrante za Sarajevo. Kad bi svatili da nemogu preći Unu oni bi se okanuli USK.Naši bi šverceri njih prebacivali negdje čamcima ali se to lako uoči jer smo relativno gusto naseljeni i to se lako uhvati.

To bi bilo konkretno onemogućavanje slobode kretanja i za to je potrebna odluka vlade usk.

Jedino mislim da takvu odluku niko nesmije potpisati

• Like 3
  • Sad 1

1 minute ago, paša said:

Blokada teritorije.Prije sam imao predlog da se blokira granica prema Hr ali je to neizvodljivo zbog ogromne teritorije. Treba iskoristiti Unu kao prirodnu prepreku i nedati migrantima na lijevu stranu Une. Time bi se ispraznio i Vučijak.

Oko Une su uglavnom brda i to je lako nadgledati.Blokirati mostove(policijski punkt) i upućivati migrante za Sarajevo. Kad bi svatili da nemogu preći Unu oni bi se okanuli USK.Naši bi šverceri njih prebacivali negdje čamcima ali se to lako uoči jer smo relativno gusto naseljeni i to se lako uhvati.

To bi bilo konkretno onemogućavanje slobode kretanja i za to je potrebna odluka vlade usk.

Jedino mislim da takvu odluku niko nesmije potpisati

Znači mogli bi niti u Prekounju, bakšaišu, hatincu...

• Like 1
  • Haha 3

Paša ti kažeš time bi se ispraznio Vučijak,a ostali centri oni trebaju ostati aktivni,još otvoriti neke nove:Kombiteks,Jas pritoka,Željezara,Hipodrom.Ti bi da se Vučijak isprazni jer tamo nisu uslovi fini za migrante nema:WF,prodavnica sa alkoholom,šiša barova,potencijalnih žrtava da se od njih prosi,nema prosticucije.Dok u Bihaću to sve imaju.

• Like 2

Njih je nemoguće zaustaviti. Invanzivna vrsta hahaha... Treba biti pametan. Mislim Medeno Polje da je rješenje. Možda griješim. Al ih tamo staviti pod jak nadzor i kad vide da nemaju kuda otići će sami. Naravno, naša policija bi trebala surađivati sa hrvatskom i onemogućavati prelaze granice na USK. Znam da je to teško odraditi ali mislim da je to jedino rjesenje

• Like 3

1 hour ago, Fap mašina said:

Paša ti kažeš time bi se ispraznio Vučijak,a ostali centri oni trebaju ostati aktivni,još otvoriti neke nove:Kombiteks,Jas pritoka,Željezara,Hipodrom.Ti bi da se Vučijak isprazni jer tamo nisu uslovi fini za migrante nema:WF,prodavnica sa alkoholom,šiša barova,potencijalnih žrtava da se od njih prosi,nema prosticucije.Dok u Bihaću to sve imaju.

Nisam mislio u tom smislu.Ako nema dotoka novih migranata Vučjak se prazni sam od sebe.

O drugim centrima nema ni govora a Biri i Miralu ističu ugovori.

1 hour ago, 1260 said:

Ti si paša ozbiljan čovjek ne bi trebao ovakve šale zbijati

Nije to šala, negdje se mora reći stop. Zbog države kakva jeste nije realno očekivati da se granica sa Srbijom zatvori. Ako nemože država može kanton

• Aferim! 1

Mislim da je sada sve jasno. Međunarona zajednica USK želi pretvoriti u hot spot to je posve jasno i tu nema nokvih dvojbi ( nadam se ni kod ovdje prisutnih kozojebnih dušebrižnika) i sada je na narodu da pokuša to sprijčiti svim sredstvima,a ako ne uspije zna se šta mu sljeduje. Ovdje više velike filozofije i mogućnosti za manupulaciju nema ni narod ni vlast na svim razinama. Dakle ILI ONI ILI MI TREĆEG NEMA

• Like 5

21 hours ago, Lidjo said:

Zena da voli fubal, voli dobar ateak, jos ako pijes pivu i na ista licis, perfektna 😂😂

Eh krecem za kladusu da vidim kakva je situacija, jel se sta promijenilo 😬😬

Nije da volim, obozavam, od malena. Mislim da znam vise od nekih muskaraca haha. Pivo je zakon, volim Karlovacko ali ne cugam vec neko vrijeme nikako. Sto se tice izgleda, nije mi jos niko rekao da sam ruzna haha, pa eto valjda ispunjavam i tu tacku haha odnosno licim na nesto. Haha. 

Sto se tice migica, da se vratimo na temu, cudna je situacija u gradu. Nije da in nema,  ali ih i ima. Pa mi ta zabrana kretanja po gradu smijesna. Valjda su mislili samo na centar grada i trg haha jer ovdje ih ima i dalje u ovim dijelovima oko nove cetvrti i luka.

oni su jako dobro uvezani mislim na informacije i razmjenu istih. Dakle, svaka grupa ima svog kao “glavnog” koji komunicira sa drugim glavnim i isto tako su dobro uvezani sa ovima iz IOMa, DRC-a i ostalih gdje vam sve rade nasi ljudi i jos plus Vlada i ona smijesna Grupa vladina moraju suradjivati sa tim organizacijama, odakle prije nas svih znaju sta gdje i kako, a time i migranti. Oni se ovako slobodno i sigurno ponasaju jer znaju sve, pa cak i kad je kupljenje za Vucjak i slicno. X puta sam vidjela kako na trgu kupe migrante dodjem tamo do poslije MUPa a grupe vec uzurbano idu gore prema novoj cetvrti ili iza malog binga kupuju namirnice i nestaju prema lukama i gore boricima. A nijednog policajca osim na trgu. 

I ova prica o otvaranju novih centara SA USLOVIMA (Hebali ih uslovi njihovi) pitam se zasto centar mora biti na USK. Kad god se prica uvijek se lokalizira na USK. Gle Bosne kolika je, da u njij nema mjesta, brda ili napustene fabrike da su ne moze prenamijeniti u centar, bitch please. A tu na scenu stupaju glupi Fazlic i Vlada. Znaci ostavi Sedru kad vec moras i Borice, jer vidim da su tu najvise zene i djeca i porodice i fkt nikad nisi cuo da je tolika gehanija dolazila otud. Vec ovi iz bire i ovi sto slobodno spavaju po nasim kucama i ti rade problem. Oni su dopustili lokalizaciju hot spota. Svi se slazemo da ako su vec usli u Bosnu (o tome kako i ko ih je tek tako pustio ni necu da pricam jer me samo iznervira) onda ih treba stavljati u te centre, gdje ce im se utvrdjivati tacan identitet, namjera i razlog boravka, odakle  nakon tog roka za zahtjev za azil i eventualnog odobrenja ili odbijanja, radis automatsku deportaciju. Ali ne mora sve i jedan jebemu biti na nasem kantonu. 

Najjace je kad mi kazu pa znate oni su u USK i hoce da budu tu i zato im tu moramo praviti. A nas Suki i Vlade i MuP samo klimaju i kad ih se hoce rusiti a sprema im se to, samo je pitanje vremena, onda neke kontrole ovo ono. 

I sta bi sa tih hiljade migranata sto su nestali?? To je njih Planert h kartonskim kutijama prevezao u Njemacku zajedno sa svojim helperima. Hahaha

• Like 2

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...