Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 17,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3145

• Barba

1122

• rucica1

1116

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

prije 16 minuta, Grunf said:

Mogu jedino ovako. Doticna gospodja je stavila javnu objavu pa valjda je ok. Inace ne poznajem nikog od navedenih pa se u neku ruku i ogradjujem

Screenshot_20190924-213413.png

... a vjerovat cemo ovom "vapaju" za pomoc iako je bas jucer jedna od skupljacica pomoci za druge ljude uhapsena. Imala je isto vjerne argumente, papire, slike, fb grupu, profil, bankovni racun i sve ostalo?! 

Samo pitam...

• Dislike 1
Just now, Bosanac said:

... a vjerovat cemo ovom "vapaju" za pomoc iako je bas jucer jedna od skupljacica pomoci za druge ljude uhapsena. Imala je isto vjerne argumente, papire, slike, fb grupu, profil, bankovni racun i sve ostalo?! 

Samo pitam...

Pa vidis, ja imam svoje ljude otamo koji ce mi kad nazovem i kazem da provjere, reci je li suplja prica ili se covjeku to doista i desilo. Mala sredina, sve se dozna. Ne brini, tebe cu prvog informisati je li istina ili nije :D

• Like 1
prije sat vremena, Grunf said:

Evo gledam sad neke slike i čitam tekst na fb o nasem građaninu a kako sam uspio shvatiti iz Velike Kladuše je. Meho Dogic, beskucnik kojeg su prije tri noci migranti izboli nozem i serafcigerom te mu oduzeli telefon. Na linku mole i za pomoc za njega. O ovom događaju mediji nisu izvjestili ali jesu o zigosanom migrantu

FB_IMG_1569351250599.jpg

FB_IMG_1569351256808.jpg

FB_IMG_1569351267243.jpg

Ovo je boldano je mamac za mase. Ljudolov... parelov... nesto ko ribolov... grizu svi. Mamac: "izbo migrant"

1 hour ago, Bosanac said:

Nisam pametniji niti mudriji od profesora Puhala i potpisujem izjavljeno.

U prilog tvojoj tvrdnji...

Screenshot_20190924-210853_Opera.jpg

Screenshot_20190924-210832_Opera.jpg

Genocidna tvorevina će doživjeti ekonomski kolaps samo se to uspješno prekriva . Počet će se ljudi u Srbiji pitati uskoro a neki se već pitaju gdje idu naši novci i zašto idu nekim čobanica u Bosni . Čim padne Vučić pada i čitava garnitura u GT.

prije 2 minuta, Grunf said:

Nek si se ti upecao na dvanaest žigosanih

Ma nisam se uopce upecao nego samo bocnuo malo. Interesantni mi ovi bosnjacki svehrvati i fatmirovci. 

Kad malo razmislim, cudi me kako svi biscani ne predjose kod Babe u ratu. Spasili nas orascani i cukovljani i nekolicina biscana.

• Dislike 3
33 minutes ago, Fugaziii said:

OK. ja cu licno vidjeti da kontaktiram tu gospodju, da vidim da mu moji iz poslovnice u kladusi nesto spreme sto mu moze pomoci pri oporavku. Nasim cu ljudima uvijek pomoci, a svi koji mogu trebali bi. Jer ova sarada njihova tek pocinje. On nije ni prvi ni zadnji sigurno. Moramo zastiti sebe i svoje porodice i pomoci onima kojima treba, NASIMA ponavljam, jer vidim da kad je davanje pomoci u pitanju samo se biraju oni iz redovna ilegalnih migranata, a po obicaju nasi su ljudi skart i ne treba ih ni gledati.. cc... gubava drzava

Svakako obavijesti da li je to u baš tako pa da vidim što mogu lično uraditi

• Like 1

Ova priča o žigosanju je čista komedija,pa jel iko pogledao malo bolje sliku, jer meni se čini da se ovdje radi o spaljivanju tetovaže na nozi da bi vjerovatno izbjegao hapšenje.

Evo živ nam je premijer i čuvena operativna grupa koja je prespavala čitavo ljeto pa bi sad ponovo u akciju kontra migranata

http://www.rtvusk.ba/vijest/zasjedala-operativna-grupa-za-pitanje-migracija-negativno-misljenje-o-planu-o-kojem-nisu-niti-kontaktirani/33288

Kasno je sad dečki,pogotovo kad smo na pragu oktobra pričati građanima viceve da će migosi biti deložirani iz Bire 

• Like 1

Bosanac ti pišeš da se bišćani nisu borili u ratu,i da je neko drugi stigo sa strane maksuz da nas odbrani i sačuva.

Ne znaju svi na forumu da je to komedija što si napisao,al dobri dođe da oživi forum.baš si to dobro složio i sarajlije misle da smo svi mi krajišnici autonamaši.

Edited by Fap mašina
  • Like 4

Ma mi smo operativna anonimus ( pa pola od anonimus jer se vi neki i znate) grupa. A vjerujte da se nas glas cuje i cita... ne ucestvuju svi u raspravi sto posjecuju forum ali ga mnogi citaju :) samo trebamo nastaviti lamprdati ovuda jerrrrr... kako god ne ucestvuju u raspravi tako nisu ni dolazili na mirna okupljanja (necu reci proteste) haha. Al bitno da se prica Haha. Jer veliki brat vas prati 👁

Laku noc forumski narode 😁 pojedite jabuku pred spavanje i popijte cajku ili casu mlijeka za zdrave kosti  🍏 🥛 

• Like 2
16 hours ago, Neuron said:

Mektic opet prica nebuloze o opadanju migranata u BiH...pa naravno kad su skoro svi u Bihacu I V kladusi

Ovaj ministar (NE) sigurnosti toliko javno narod budalom pravi da je to teski bezobrazluk. Obmanjuje da bi svoju nesposobnost prikrio a taj isti narod ga placa. Njegove ca. 3 i po hiljade ..., pa samo kad zbrojimao po smjestajima Miral, Borice i Biru cifre su vece a gdje su oni u Hadzicima I hercegovackom centru o broju ovih koji nisu zbrinuti da i ne govorimo. Pa samo i Bihacu i Kladusi ih preko 5 hiljada ima. >:(

Izjava Tuzlanskog gradonacelnika u augustu a koliko ih je od tad u BiH (pogotovo u US kanton uslo... .

GADONAČELNIK TUZLE ŠOKIRAO IZJAVOM: "Migranti imaju veća prava nego građani BiH"!?
Tuzla se sve više suočava s problemom migrantske krize. U ovaj grad pristiže sve više migranata, a o njima brinu jedino građani Tuzle te im donose hranu i potrebnu odjeću, upozorio je danas u izjavi za Fenu gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović.

Image

Imamović smatra kako su institucije koje su nadležne za ovaj problem Vijeće ministara Bosne i Hercegovine, Ministarstvo sigurnosti BiH, Ministarstvo vanjskih poslova BiH, te Ministarstvo civilnih poslova BiH. Također, odgovornima smatra i Graničnu policiju BiH, te cjelokupan policijski aparat u državi.

-Nama svaki dan u zemlju ulazi na stotine ljudi. Ne ulazi dvoje ili troje ljudi, nego na stotine. Nemoguće je da oni to ne vide. Ilegalni prelasci granice su kazneno djelo. To sliči na nesavjestan rad u službi, a nesavjestan rad u službi je krivično djelo. Smatram da se moraju spriječiti takva krivična djela – kaže Imamović.

Lokalne zajednice su po pitanju migrantske krize, smatra on, nemoćne bilo što napraviti.

-Imamo ozbiljan problem, jer te ljude provode oni koji se bave krijumčarenjem ljudi. Stepen društvene opasnosti je maksimalan. Državno tužilaštvo treba voditi računa o tome da se razbije mreža krijumčara ljudima. Mnogi ljudi zarađuju na migrantima – upozorio je Imamović.

Također je naglasio kako su migranti koji pristižu u Tuzlu uglavnom bez ličnih dokumenata te da oni u pogledu identiteta imaju daleko veća prava nego građani Bosne i Hercegovine.

-Imali ste situaciju da su u skrovištima pronađeni pasoši u blizini Centra za registraciju. Smatram kako imamo veliki problem i da izgovor nije neformiranje vlasti. Moramo voditi računa o tome da se, ako se radi o ilegalnom prelasku granice, onda radi o organiziranom kriminalu. Mora se razotkriti mreža krijumčara, onih koji veoma mnogo zarađuju. Njima je u interesu da migranata bude što više – kaže tuzlanski gradonačelnik.

• Like 4

I ovi ponekad nesto pametno reknu.

ŠTA ĆE DODIK REĆI HNS-u: Predlažu da se migranti smjeste na granicu između BiH i Srbije, i to uglavnom na područje RS-a

Prema izvještaju OSCE-a “Procjena situacije u vezi sa migrantima i izbjeglicama u Bosni i Hercegovini” migranti i izbjeglice koji ulaze u BiH na neregularan način koriste dvije glavne rute, većinom stižući kopnom iz Srbije i Crne Gore

Foto: NAPMilorad Dodik (Foto: Jutarnji list)

Zamjenik ministra sigurnosti BiH Mijo Krešić ocijenio je kako bi u Bosni i Hercegovini bilo prikladnije formirati prihvatne centre za migrante u mjestima ulaska migranata u Bosnu i Hercegovinu.

“Posljednja događanja oko formiranja ‘prihvatnog centra Vučjak’, uprkos protivljenju i preporukama Europske komisije, dodatno kompliciraju situaciju u ovoj oblasti.

Osim što je lokacija Vučjak neprikladna zbog nedostatka sanitarnih uvjeta, potencijalno opasna kao bivše odlagalište smeća, neprihvatljivo je što se locira u većinski hrvatskom povratničkom naselju koje se snažno protivi ovakvom centru.

Smatramo kako bi bilo prikladnije formirati prihvatne centre u mjestima ulaska migranata u državu”, ocijenio je to Krešić u utorak tokom sjednice Glavnog vijeća Hrvatskog narodnog sabora BiH u Mostaru, čiji je Krešić voditelj Odjela za analitiku i nacionalnu sigurnost, prenosi Novinska agencija Patria. 

Prema izvještaju OSCE-a “Procjena situacije u vezi sa migrantima i izbjeglicama u Bosni i Hercegovini” migranti i izbjeglice koji ulaze u BiH na neregularan način koriste dvije glavne rute, većinom stižući kopnom iz Srbije i Crne Gore. 

Vlasti Unsko-sanskog katona premjestile su ranije dio migranta iz centra Bihaća na lokaciju Vučjak, nedaleko od granice s Hrvatskom. Misija UN-a u BiH protivi se uspostavi tog migrantskog centra zbog loših smještajnih uslova, dok je kritike uputilo i lokalno stanovništvo.

Ministar sigurnosti Bosne i Hercegovine, Dragan Mektic, ovo nesmije ni u usta uzeti a kamli izgovoriti (a duznost mu je brigu o sigurnosti cijele BiH vaoditi).

Kad smo kod Dodika, zar nije ministar Kljajić odnosno MUP USK ( Vlada ) zabranio sve skupove zbog siguronosne situacije (zbog migrantske krize na USK) uključujući i ovaj danas koji se ipak održava na Garavicama ? Da se razumijemo, nemam ništa protiv obilježavanja stradanja iz WWII ali zar nisu svi skupovi zabranjeni a Dodik sa Garavica se zahvaljuje vlastima USK što su omogućile održavanje istog? Kako to nije bilo u medijima informacija o dozvoli ovog obilježavanja? Ili ja nisam upratio

Edited by Grunf
  • Like 1
prije 5 minuta, Grunf said:

Kad smo kod Dodika, zar nije ministar Kljajić odnosno MUP USK ( Vlada ) zabranio sve skupove zbog siguronosne situacije (zbog migrantske krize na USK) uključujući i ovaj danas koji se ipak održava na Garavicama ? Da se razumijemo, nemam ništa protiv obilježavanja stradanja iz WWII ali zar nisu svi skupovi zabranjeni a Dodik sa Garavica se zahvaljuje vlastima USK što su omogućile održavanje istog? Kako to nije bilo u medijima informacija o dozvoli ovog obilježavanja? Ili ja nisam upratio

Bilo je negdje, naletio sam prije koji dan ali sam samo naslov procitao...

• Like 1
6 minutes ago, Grunf said:

Kad smo kod Dodika, zar nije ministar Kljajić odnosno MUP USK zabranio sve skupove zbog siguronosne situacije (zbog migrantske krize na USK) uključujući i ovaj danas koji se ipak održava na Garavicama ? Da se razumijemo, nemam ništa protiv obilježavanja stradanja iz WWII ali zar nisu svi skupovi zabranjeni a Dodik sa Garavica se zahvaljuje vlastima USK što su omogućile održavanje istog? Kako to nije bilo u medijima informacija o dozvoli ovog obilježavanja? Ili ja nisam upratio 

pa zato sto su servirali neke druge stvari u medije, da ne skuzi narod da se okupljaju gore.... haha zar doista vjerujete icemu, ali ICEMU sto oni izjavjuju??? sve to ima za cilj neke druge stvari osim onih koje govore... i sve je tako.... bilo bi bolje da mi sami rjesavamo sve sto treba... ne priznaju svoga naroda, ne prizna ni njihov narod njih... jednostavna racunica...

a za onoga covjeka, kolegica je provjeravala s kim je stigla, ali niko nije cuo za taj slucaj, tako da je mooozda, kolega @Bosanac malkice bio u pravu, iako jos nemam tacnu informaciju, jos ce mi javit. Ja sam voljna pomoci ukoliko se doista to dogodilo, a ako je neka uzimacina ljudi poput onih sto jje po kucama neka degenricna zena isla  i za malu Dalal ko fol skupljala sredstva, a lagala, onda im zelim sav pakao ovog svijeta, jer na takav nacin izigravati ljude - to je cisto zlo - uopce ga ne razlikujem od promigrantskih lazi i obmana niti od obmana nasih vlasti.

• Like 1
10 minutes ago, Fugaziii said:

a za onoga covjeka, kolegica je provjeravala s kim je stigla, ali niko nije cuo za taj slucaj, tako da je mooozda, kolega @Bosanac malkice bio u pravu, iako jos nemam tacnu informaciju, jos ce mi javit. Ja sam voljna pomoci ukoliko se doista to dogodilo, a ako je neka uzimacina ljudi poput onih sto jje po kucama neka degenricna zena isla  i za malu Dalal ko fol skupljala sredstva, a lagala, onda im zelim sav pakao ovog svijeta, jer na takav nacin izigravati ljude - to je cisto zlo - uopce ga ne razlikujem od promigrantskih lazi i obmana niti od obmana nasih vlasti.

Hvala na info...ja sam i u svom postu naveo da ne znam za slučaj i da nisam siguran zato sam se bio ogradio od svega, ali moguće i da se desilo jer nisam siguran da li je VK u pitanju ili mžda neko naselje ili selo koje pripada opštini

3 minutes ago, Grunf said:

Hvala na info...ja sam i u svom postu naveo da ne znam za slučaj i da nisam siguran zato sam se bio ogradio od svega, ali moguće i da se desilo jer nisam siguran da li je VK u pitanju ili mžda neko naselje ili selo koje pripada opštini

sta god da je ja cu saznati :D  i podijeliti :D

• Like 3

Svi oni i srbi i hrvati i sekularni bosanci, koji govore da je zemlja pod utjecajem vanjskih islamista su u pravu.

Muslimansko bratstvo je ono koje vlada u BiH,svi vrhovi vlasti koje potječu iz bošnjačkog naroda su infiltrirani ovom organizacijom koja iznutra predvođena Izmetbegovićima,IZ i svim nivoima vlasti.Oni su ti koji žele da sekularni muslimani u BiH nestanu (a ne Dodik,Kolinda i Čović) i uništavaju BiH i bošnjački narod koji teži ka sekularizmu.Zato državni vrh ništa ne čini da spriječi migraciju radikalnih islamista,naročito onih iz isilove države.IZ ih što više podržava financijski i potpomaže da se proces što prije završi i da bosnom zavlada šerijah.Glavni organizator je Katar i Yusuf Al-Qaradawi koji je takoreći glavni vjerski učitelj muslimanskog bratstva koji je pobjegao iz egipatskog zatvora osuđen zbog radikalnog tumačenja islama za vrijeme Nassera u Katar i od tamo decenijama uz pomoć Katarske države pod pokriljem humanitarnih katarskih organizacija vrši kroz milione donacija za radikalne islamiste i muslimansko bratstvo islamizaciju evrope i ostalih kontinenata.

Veliku ulogu igra u tome igra i Al Jazira, koja je osnovana od strane Katara da bi pružila platformu ovoj organizaciji u što više moguće zemalja evrope,afrike i azije.

Na ovom videu na 25:25 se vidi u Dablinu u devedesetim godinama,kako je prvi čovjek u staranju nove muslimansko bratske organizacije do njega Kavazović kada je osnovana nova organizacija muslimanskog bratstva za što prije islamiziranje evrope.

Cijeli video je veoma interesantan 

https://youtu.be/EAVdr5RFamA

Fatmir Alispahic je u pravu,Dodik je u pravu i Kolinda je u pravu i svi ostali su u pravu koji se protive ovoj bosanskoj vlasti koja zastupa sve radikalne islamiste širom svijeta samo ne svoj sekularni bosanski narod i nastoje da se šerijat etablira u BiH.

Jeli vam sad konačno jasno gdje mi živimo? 

• Like 4
  • Dislike 2
  • Haha 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...