Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 10 minuta, Haldir said:

Ne kužim zašto bi bacali pasoše?

U bliskoistočnim putovnicama obično piše i titula (inženjer, doktor...), pa da ne nabijaju komplekse djelatnicima granične policije.

“Nije nam preostalo ništa drugo već da se oslonimo na vlastite snage, policiju i inspekciju i pokušamo zavesti koliko-toliko reda u ovoj oblasti. Posao nam otežavaju i pojedini građani koji pružaju usluge prevoza ili smještaja migrantima. Oni moraju znati da su ti ljudi ilegalno u našoj zemlji i da im ne mogu pružati takve usluge”, istakao je Ružnić.

Ovaj Ružnić je drugi Kolumbo, nakon dvije godine je možda uspio shvatiti da je posao policije i inspekcija u kantonu zavođenje reda u tom istom kantonu, a ne samo primanje plaće i trabunjanje gluposti po Facebooku.

• Like 1

prije 8 sati, Grunf said:

Ne znam kako se i jedan moze provuci a kamoli 60. Velik je broj turskih pasosa falsifikata a mi cini mi se imamo bezvizni rezim sa Turskom. Kad krenu turski kurdi na taj nacin, nece ih nista moci zaustaviti. A ovo je situacija za trazenje azila, mogu ga traziti da dobiju na vremenu , samo ako se sjete

Nego, ne razumijem da nije dopušteno u BiH ući legalno zrakoplovom, ali nema problema ući ilegalno kopnenim putem?

• Like 1

9 minutes ago, toby said:

Nego, ne razumijem da nije dopušteno u BiH ući legalno zrakoplovom, ali nema problema ući ilegalno kopnenim putem?

Pa to i ja kazem. A Iranci su bezvizno i legalno jedno vrijeme mogli u Srbiju, laganini avionom dok ih nije mislim EU pritisnula da ukinu bezvizni rezim sa Iranom a onda cipelcug preko granice do Bihaća

44 minutes ago, Grunf said:

Pa to i ja kazem. A Iranci su bezvizno i legalno jedno vrijeme mogli u Srbiju, laganini avionom dok ih nije mislim EU pritisnula da ukinu bezvizni rezim sa Iranom a onda cipelcug preko granice do Bihaća

Da, ali tamo sad sa turistickom vizom ulaze.Kad predaju zahtjev za vizu i uz njega deblju sumicu , ... . Kad bi se samo provjerilo koliko ih je u ovoj godini kao turisti u Srbiju uslo a koliko se njih nakon njihovog "turizma" nazad vratilo, ... . 

Nije dobro kao ni situacija u državi.

dok neki formiraju  paravojne formacije od isti oni zločinaca koji su nas Bošnjake klali i ubijali  .

bošnjače kupi sebi pušku u miru jer je jeftinija a zatrebati će ti ako ne tebi možda sinu tvom 

• Like 2

Boo fucking hoo..... dok au se oni smarali boze dragi sa njih 50 i sad ce se time diciti jos godinu dana preko drine u Bosnu uslo njih 500 i svi pravac USK. PA STA BRATE? Cekaj dok suki otvori nas aerodrom pa ces vidjeti kako se primaju ilegalni migranti. Mozda bude i svecani docek hahaha doktora i inzinjera

• Like 2
  • Thanks 1

11 hours ago, rucica1 said:

Na slikama ruzni ispali.:D

Stvarno ne razumijem. 50% oko 15.000 njih prijavilo se službi za strance kao Pakistanci. Uopće ni ne kriju porijeklo. Vrlo malo ih se prijavilo kao Sirijci ili Palestinci... Razumijem da ih prodaju, ali da ih odbacuju to ne. U svakom slučaju će im zahtjevi za azil biti odbijeni - kad tad.

11 minutes ago, Haldir said:

Stvarno ne razumijem. 50% oko 15.000 njih prijavilo se službi za strance kao Pakistanci. Uopće ni ne kriju porijeklo. Vrlo malo ih se prijavilo kao Sirijci ili Palestinci... Razumijem da ih prodaju, ali da ih odbacuju to ne. U svakom slučaju će im zahtjevi za azil biti odbijeni - kad tad.

Da, tacno. Jednom sam pristustvovao slucajno dok su ispunjavali formulare i bas gledao. Afganistan, Maroko,Iran....itd. Ali postavlja se pitanje, zašto kriju dokumenta? Ili je to bio trend u pocetku? Bojazan da ce biti vraceni u maticne zemlje? Ne znam ali znam da jedan dobar dio njih bar kaze da nema pasoš. A možda nisu iz tih zemalja koja su naveli. Ne razumijem. Ali mogu potvrditi da se dobar njih dio zove "Ali" i da to nije samo mit. Mozda je i cesto ime. Ko ce znati

Edited by Grunf

1 hour ago, Grunf said:

Da, tacno. Jednom sam pristustvovao slucajno dok su ispunjavali formulare i bas gledao. Afganistan, Maroko,Iran....itd. Ali postavlja se pitanje, zašto kriju dokumenta? Ili je to bio trend u pocetku? Bojazan da ce biti vraceni u maticne zemlje? Ne znam ali znam da jedan dobar dio njih bar kaze da nema pasoš. A možda nisu iz tih zemalja koja su naveli. Ne razumijem. Ali mogu potvrditi da se dobar njih dio zove "Ali" i da to nije samo mit. Mozda je i cesto ime. Ko ce znati

Da, kao sto su Avaltina, Energopetrola, Esmeralda, Ezel i ostala imena cesta u BiH..... Muhammed Ali, 01.01.2001., iz Sirije... Bit*h please haha.... Bacaju svoje pasose s kojima dolaze jer ih ovdje cekaju novi. A u Turskoj, prije prelaska na Lesbos, u Grcku (pa caki u nekim kampovima po Grckoj) falcifikatori im daju prigodne pasose za prolazak do Srbije, gdje se prije "pojave" ili ti ga "teleportacije" odricu tog nekog identiteta i prave sebi nove.... Jebemu da je bar iko pogledao silne videe i dokumentarce o tome koje sam objavljivala ne bi se raspredale teorije kad u tim materijalima sve s dokazima objasnjeno.

• Like 1

I znači, tek tako, dođe se do Evrope, baciš svoj pravi pasoš, dobiješ novi, isto biometrijski, sa otiskom vlastitih prstiju, vlastitom fotografijom i podacima, a koji vrlo lako mogu proći BAC. I pretpostavljam da je to Soroš-krijumčari plan skovan negdje u mračnim odajama dvorca Habsburške monarhije 1840. godine kad su već i isplanirali ovu krizu i kad je Soroš kao čovjek gušter imao 192 godine? :) 

• Dislike 2
  • Haha 1
  • Sad 1

Haldire, novci stizu stizu i prestanu stizati....a obraz i zdrav razum i zdrava svijest kod ispravnih ljudi ostanu. Novci su prolazni.... Zapamti.... Svemu dodje kraj, a na kraju ti se samo broji kakav si covjek za zivota bio 😉

• Like 3
  • Aferim! 1

Grcka se ubrzano puni, Erdogan je poceo pritiskati eu, ne sprema se dobro. Eu kao zajednica nikad nista rjesila nije, dovoljno je vidjeti kako su  se ponasali 90-tih, da nisu dosli ameri jos bi rat bio, stoga od eu bagre ne treba nista dobroga ocekivati.

1 hour ago, Rijecanin said:

Grcka se ubrzano puni, Erdogan je poceo pritiskati eu, ne sprema se dobro. Eu kao zajednica nikad nista rjesila nije, dovoljno je vidjeti kako su  se ponasali 90-tih, da nisu dosli ameri jos bi rat bio, stoga od eu bagre ne treba nista dobroga ocekivati.

Sve se slazem s tobom, osim toga “da nije bilo amera” - jer “da nije bilo amera” ne bi bilo ni rata da mi budemo realni. 

A evo jedna slicica iz centra... jbmu misha tolike fakultete zavrsili a da nisu naucili da se smece ne baca po javnim povrsinama i da se kupi za sobom. Mislim, mogu samo onda da zamislim (u biti ne moram al eto pretjerujem da dokazem poentu) na sta lice njihovi fakulteti i ulice... hmmmm 🤔

9D738ADB-00D6-4109-B229-B794DF15F59B.jpeg

• Like 2
  • Aferim! 1

prije 4 sati, Fugaziii said:

Sv mogu samo onda da zamislim (u biti ne moram al eto pretjerujem da dokazem poentu) na sta lice njihovi fakulteti i ulice... hmmmm 🤔

Ovo su 4 fakulteta koja i dalje funkcionisu normalno, dakle, slike su aktuelne. Dva univerziteta su u Kabulu, a dva u Damasku. 

2-171.jpg

1200px-Damascus_coll.jpg

9dd15810254f26414c2a0016eeba79a9.jpg

download.jpeg

• Dislike 1

59 minutes ago, Bosanac said:

Ovo su 4 fakulteta koja i dalje funkcionisu normalno, dakle, slike su aktuelne. Dva univerziteta su u Kabulu, a dva u Damasku.

Znachi, svoje cuvaju, a nama su dosli devastirati... Dakle, mogu pretpostaviti da si slike postavio da ukazes da grijesim, dakle dalje se moze pretpostaviti da ako svoje tako lijepo cuvaju i drze cistim, a nase prljaju i unistavaju - imaju za cilj da sHebu svacije drugo.... Mogli su slobodno ostati tu gdje jesu, doktori i inzinjeri, da studiraju i potpomazu rast svoje ekonomsko-socijalne situacije u zemlji??

• Like 1

Ilegalni migranti iz Iraka stigli u BiH s urednim vizama te protjerani iz Sarajeva

ruj 27, 2019
dnevnik.ba

FOTO: Arhiva/Ilustracija

Neki bosanskohercegovački diplomati po svijetu koriste svoje pozicije za osobno bogaćenje i pritom se bave kriminalom, piše u petak sarajevski "Dnevni avaz".

Protjerivanje pedeset državljana Iraka koji su stigli u Bosnu i Hercegovinu s urednim vizama, a zapravo je riječ o ilegalnim migrantima, vjerojatno je razotkrilo činjenicu da neki bosanskohercegovački diplomati po svijetu koriste svoje pozicije za osobno bogaćenje i pritom se bave kriminalom, piše u petak sarajevski "Dnevni avaz".

Granična policija BiH u četvrtak je u sarajevskoj zračnoj luci zaustavila Iračane koji su tamo stigli redovitim letom "Turkish Airlinesa" iz Istanbula. Svi oni u putovnicama su imali uredne turističke vize za BiH, no dodatnim je provjerama utvrđeno kako nitko od njih nema odgovor na pitanje što zapravo kani raditi u toj zemlji i kakvi su im planovi. Ispostavilo se kako im je svima krajnji cilj zapravo bila Europska unija, a BiH je trebala biti samo tranzitna točka na tom putu.

Nakon konzultacija s Tužiteljstvom BiH vize su im poništene i svi su zrakoplovom vraćeni u Istanbul.

Pozivajući se na neimenovane izvore iz sigurnosnih agencija "Avaz" navodi kako su Iračani vize ishodili u veleposlanstvu BiH u Jordanu, koje je nadležno i za Irak.

Policija u Istanbulu im upravo zbog toga nije pravila nikakav problem te ih je pustila na let za Sarajevo.

Istraga koja je otvorena u četvrtak otkrila je kako su Iračani svoje vize, koje su ishodili u Amanu, platili čak po tisuću eura, što je znatno iznad propisanog iznosa pristojbi za konzularne usluge.

Ministarstvo vanjskih poslova BiH još se nije očitovalo o ovom slučaju. Na mrežnim stranicama ministarstva je podatak kako veleposlanstvo u Jordanu ima svega trojicu diplomata, uz savršen etnički balans. Uz veleposlanika Matu Zeku, tu su i ministar-savjetnik Armin Limo te savjetnik Nenad Škipina.

Dodatnim provjerama koje su proveli Granična policija i Tužiteljstvo BiH otkriveno je da su u veleposlanstvu u Amanu ranije izdali još 200 viza za državljane Iraka.

Svi su oni imali rezerviran smještaj u istom sarajevskom hotelu, zbog čega je Služba za poslove sa strancima BiH u četvrtak provela raciju koja je potvrdila da su Iračani redovito tamo i odsjedali, a potom odlazili ka Hrvatskoj i dalje ka zapadnim državama.

Iračani su graničnim policajcima ispričali kako su krijumčarima koji su ih čekali u Sarajevu već dali po dvije tisuće eura kako bi ih prebacili u Hrvatsku. Radi se već o uhodanoj kriminalističkoj ruti koja je razotkrivena nedavno, kada je u sarajevskoj zračnoj luci uhićena Bugarka Polina Gospodinova koja je krijumčarila migrante iz Turske. 

„Ovo je doista skandal. Dok se naša zemlja bori s migrantskom krizom naše diplomate pune svoje džepove“, izjavio je za "Avaz" neimenovani policijski čelnik iz jedne državne agencije, prenosi Hina.

Dnevnik.ba

Vjerujem da po istom principu "turisti" i u Srbiju stizu. Treba ih za zloupotrebu polozaja i sverc ljudima bar petnaestak godina zatvora dosuditi a predhodno svu stecenu imovinu oduzeti. >:( 

• Like 2

Ma @rucica1 NE, to naprosto nije moguće!!!! Kakva je to nepravda učinjena tim jadnim turistima, po Boze dragi ovo je stravican cin nad turistima iz Iraka koji su dosli da uzivaju u turistickim destinacijama lijepe Bosne i Hercegovine. Mislim da su nasi ambasadori mislili najbolje kada su im dali svima vize, i smjestili ih u hotel, i pritom ih mozda odveli i na Plitvice da se dive vodopadima. To sto spominju krijumcarenje je obicna teorija zavjere da se zavade konstitutivni narodi u BiH!

• Haha 1

Naslov: Elections 2018: Independent candidate adopts bizarre tactics for amassing support

LINK ZA JOŠ (haha)

SHGJASHGD.jpg

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A DA BUDE JOŠ GORE: JOŠ GORE!!!   😲 --> 😖 -->🤢 --> 🤮 --> 😡

Najbitniji dijelovi članka, kojeg sam zakačila na linku iznad, govore sve:

• U sklopu projekta koji finansira Evropska unija (EU), Međunarodna organizacija za migracije (IOM) danas je uručila pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona (MUPUSK) donaciju u vidu opreme koja im je neophodna u svakodnevnom obavljanju posla.
  • Vrijedna donacija Evropske unije u opremi koju je Uprava policije MUP-a USK danas primila, predstavlja izuzetan doprinos u radu policije USK na uspostavljanju sigurnosti na području našeg kantona, kako za građane USK-a, tako i svih onih lica koja privremeno borave ili su u tranzitu preko Bosne i Hercegovine rekao je, tim povodom, policijski komesar MUP-a USK Mujo Koričić.
  • Istovremeno, iskazao je zahvalnost donatoru kao i IOM-u koji su prepoznali važnu ulogu policije u rješavanju problema migracija u BiH

Danas se, sa velikom tugom i žalošću, opraštamo i od našeg dragog komesara... Hoćemol' mu halaliti?

• Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

prije 20 sati, Fugaziii said:

Haldire, novci stizu stizu i prestanu stizati....a obraz i zdrav razum i zdrava svijest kod ispravnih ljudi ostanu. Novci su prolazni.... Zapamti.... Svemu dodje kraj, a na kraju ti se samo broji kakav si covjek za zivota bio 😉

A tek kad šoroševske proterorističke govnare počnu vješati po banderama, što će deda George napraviti, stati ispred razjarene rulje skupa sa svojim plaćenicima ili se sakriti u svoju vilu?😊

• Haha 1

9 hours ago, Fugaziii said:

Ma @rucica1 NE, to naprosto nije moguće!!!! Kakva je to nepravda učinjena tim jadnim turistima, po Boze dragi ovo je stravican cin nad turistima iz Iraka koji su dosli da uzivaju u turistickim destinacijama lijepe Bosne i Hercegovine. Mislim da su nasi ambasadori mislili najbolje kada su im dali svima vize, i smjestili ih u hotel, i pritom ih mozda odveli i na Plitvice da se dive vodopadima. To sto spominju krijumcarenje je obicna teorija zavjere da se zavade konstitutivni narodi u BiH!

Eee moja Fuzi, nemoj nam pojedinim forumskim kolegama na muku stajati - gdje ce ti dusa.:D Samo kad se pogleda da medju izbjeglicama pakistanaca, kojih dosad skoro pa i nije bilo, a sad se mahom pojavljuju - to je davno nadleznim trebalo u oci upasti i odredjene sumnje stvoriti  .Te nase i srbske konzulate( i njihov personal) treba dobro procistiti i gdje god se bagra pronadje, ostro kaznjavati. Zalosno ko nas po svijetu zastupa.:(  

• Haha 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...