Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 17,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3145

• Barba

1122

• rucica1

1115

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-usk-predvidjeno-samo-8-7-od-150-miliona-km-iako-su-najvecem-udaru-migrantske-krize/190926118

Sve lijepo u autobuse i voz potrpati i u Sarajevo, sluzbi za strance istrpati . Izgleda da nam u Sarajevu ta sluzba za strance, samo za uhljebljavanje sluzi - od posla niko pojma nema.Kad pogledamo ko i kako rade to je teska blamaza jedne zemlje (a o politickom vrhu da i ne govorimo).   

• Like 2
  • Thanks 1
17 minutes ago, Grunf said:

Nego, ima li neko informacija sa Vučjaka? Čuo sam da su neki od humanitaraca okupljenih oko Dirka,protjerani iz zemlje jer nemaju ni dozvole ni znanje za rad i da miguli štrajkaju glađu :D

Pa i treba ih protjerati. Nesmije se dozvoliti da dolazi i humanitarca glumi ko god hoce (a dosta njih u tom i svoju korist istrazivaju). 

9 minutes ago, rucica1 said:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/za-usk-predvidjeno-samo-8-7-od-150-miliona-km-iako-su-najvecem-udaru-migrantske-krize/190926118

Sve lijepo u autobuse i voz potrpati i u Sarajevo, sluzbi za strance istrpati . Izgleda da nam u Sarajevu ta sluzba za strance, samo za uhljebljavanje sluzi - od posla niko pojma nema.Kad pogledamo ko i kako rade to je teska blamaza jedne zemlje (a o politickom vrhu da i ne govorimo).   

Tačno. Sa tim novcem koji dobije USK ako je Vladi kantona imalo stalo pokupiti sve ilegalce na jednu hrpu u Bihaću, platiti karte za talgo voz i sve odjednom u Sarajevo. Ovi iz Kladuše autobusima. Ili svi autobusima ovih naših domaćih i iskrcati ih u Sarajevu na stanici

• Like 2

Čuj, čitam ovaj članak sa klixa EU naredila da se odmah zatvore centri na USK. Pretpostavljam samo ovaj na Vučjaku. Nadalje mi nismo dio EU i ja lično smatram da ista nema pravo se mješati u unutarnje poslove BiH ali jesam da se SVI zatvore a migice da se odvezu u Sarajevo

• Like 5
5 minutes ago, Fugaziii said:

Znaci poceli su i kod nas protesti ilegalaca i zahtjevi za postivanjem ljudskih prava i wifijaaaa!!! Wohoo. Cekaj dok se ne pocnu okupljati na korzu s transparentima. al morace prvo najaviti par dana unaprijed i traziti dozvolu od MUP-a!

Pa gledaj ako cemo po zakonu, drzavljani EU u BiH mogu ostati do 90 dana bez vize, po kom osnovu su ostali 7 mjeseci i 11 dana??? Tih 150 KM (ili EUR nisam sad siguran) je vjerovatno kazna za iste a progon je zakonit. Istu sudbinu imaju i neki naši građani koji to urade u EU uz zabranu kasnijeg ulaska. To je normalno. A vizu nisu imali osnova za dobiti...

• Like 1
1 hour ago, Grunf said:

Nego, ima li neko informacija sa Vučjaka? Čuo sam da su neki od humanitaraca okupljenih oko Dirka,protjerani iz zemlje jer nemaju ni dozvole ni znanje za rad i da miguli štrajkaju glađu :D

Ministrica zdravstva je zabranila rad Dirku i ostalima da medicinski pomažu migrantima.

Platiće i kaznu, svak po 300 eura

1 minute ago, paša said:

Ministrica zdravstva je zabranila rad Dirku i ostalima da medicinski pomažu migrantima.

Platiće i kaznu, svak po 300 eura

Ne znam puno, ali mislim da sam pročitao negdje dae Dirk novinar. Otkud da se on bavi medicinom.

Možda sam pogrešno upućen

• Like 1
33 minutes ago, Fugaziii said:

A mozda Dirk ima polozen onaj kura davanja prve pomoci. Svi ga imamo, mislim - ko je polagao vozacki. Nek se cupa na to. 

Ali realno ovo je sve otislo u vraga. Je li specificirano da se zatvori samo vucjak ili svi migrantski centri? Bice gehanije 

Hej, Dirk njemacki novinar sa kursom prve pomoci dosao u BiH raditi ko medicinar znaci i mi mozemo ici za Njemacku sa kursom prve pomoci :)

• Haha 2
46 minutes ago, 1260 said:

Ne znam puno, ali mislim da sam pročitao negdje dae Dirk novinar. Otkud da se on bavi medicinom.

Možda sam pogrešno upućen

Ne bavi se medicinom, uglavnom pruža prvu pomoć i koristi određene lijekove dostupne svima bez recepta. Medicinom su se bavili drugi. Međutim, to je zapravo i nebitno, barem po meni, jer ćemo imati situaciju da će ti ljudi bolesni, vjerovatno sa brojnim zaraznim bolestima, pred samu zimu sići u uži centar grada. Onda ćemo kukati. 

1 hour ago, Grunf said:

Tačno. Sa tim novcem koji dobije USK ako je Vladi kantona imalo stalo pokupiti sve ilegalce na jednu hrpu u Bihaću, platiti karte za talgo voz i sve odjednom u Sarajevo. Ovi iz Kladuše autobusima. Ili svi autobusima ovih naših domaćih i iskrcati ih u Sarajevu na stanici

USK je dosad samo od tih donacija EU koje se preusmjeravaju iz Sarajeva dobio najmanje 15 miliona maraka. Uzmimo u obzir da većinu izbjeglica/migranata u USK zbrinjava IOM, te da su troškovi kantona naspram te svote gotovo pa minorni. Budimo realni, poznavajući pedigre ove i prethodne vlasti, dati im i 10.000 KM bilo bi rizično, kamoli više. No, da ne bi bilo da opravdavam Sarajevo, dovoljno je samo vidjeti da je za borbu protiv krijumčarenja migranata izdvojeno 0 KM. 

Kladim se u život da će dobar dio ovih sredstava ići u saniranje dugova kod MMF-a, da bi se mogli podići novi krediti za isplatu plaća u administracijama. 

• Like 3
20 minutes ago, Fugaziii said:

A mozda Dirk ima polozen onaj kura davanja prve pomoci. Svi ga imamo, mislim - ko je polagao vozacki. Nek se cupa na to. 

Ali realno ovo je sve otislo u vraga. Je li specificirano da se zatvori samo vucjak ili svi migrantski centri? Bice gehanije 

Dirk je za pomoc, u ratnom periodu, dobio priznanje grada Bihaca i od svih nas mu hvala ali to neznaci da sad moze da radi sta i kako hoce.Neka on vrsi pritisak na EU, da zatvore granicne prelaze iz EU -Grcke, prema Balkanu. Na toj ruti (balkanskoj) ti njegovi miljenici unistavaju svoje zdravlje (u svakom pogledu) pa neka sa svojim aktivnostima (po pitanjju zastite ilegalaca) kod EU svoje aktivnosti aktivira (al tamo ga izgleda niko ne benda) Pa jel novinar il nije - sto se malo sa clanicom EU Grckom i tamnosnjim stanjem ne pozabavi.Svojim neradom EU podrzava ovaj kaos a i biznis mafijasa koji sa ovim ljudima svercuju.Nema on nikakvu medicinsku spremu a i da ima ovo je nelegalan nacin rada a sto je najgore nigdje ne spominje ugrozenost gradjana Bihaca i V.Kladuse, i njihova ljudska prava. Jbt. u Kladusi i Bihacu cim sumrak padne ljudi se u kuce zakljucavaju. U kafice samo hrabriji izlaze.Kolegica kaze ako preko dana negdje u kafic udju nece iz case pice da piju nego od konobara slamku trze.Od njihovih tuca ne samo odrasli  vec i djeca nam sokove dobivaju.O prosijacenju da i ne pricamo.>:(

• Aferim! 1
10 minutes ago, Fap mašina said:

u srednjoj-odbrana i zaštita-.tu se moglo naučiti dosta korisnog.sad su djeci nametnuti pogrešni predmeti.

To se kod nas u Harmani 1 skoli zvalo CAS TJESELSNOG ODGOJA KOD NASTAVNIKA LAKIJA. Haha. 

Back to Dork, ovaj Dirk.... lik pretjeruje sad. I u pravu je @rucica1 kad kaze da on po osnovu toga sto je pomagao onda u ratu (kad je ljudima doista i trebalo pomoci i nisu fejkali ratove, ozljede i traume) sad isto misli moze sta hoce. A ma nemoj mister Dork, ovaj Dirk. Kako sebi ljudi lako uzmu za pravo svasta da rade i govore. Pa valjda si pomagao tada jer si osjetio potrebu u sebi da pomognes i jer si supsjecao, a sad je totalno drugi vajb sad prosipa kvazi politicke promigrantske fraze i price... mislim stvarno..... 

• Like 1
prije 18 sati, Haldir said:

Ne bavi se medicinom, uglavnom pruža prvu pomoć i koristi određene lijekove dostupne svima bez recepta. Medicinom su se bavili drugi. Međutim, to je zapravo i nebitno, barem po meni, jer ćemo imati situaciju da će ti ljudi bolesni, vjerovatno sa brojnim zaraznim bolestima, pred samu zimu sići u uži centar grada. Onda ćemo kukati. 

Pa valjda će se među 700-800 napaćeno ispaćenih doktora i inženjera na Vučjaku naći netko tko je zaista neki doktor, medicinski tehničar, student medicine? Ili neće? 

Nije valjda da je šoroševska bagra lagala i širila propagandu? 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/reportaza-sa-zeljeznicke-stanice-s-koje-izbjeglice-hrle-u-srbiju-to-su-uglavnom-obrazovani-ljudi-lijecnici-odvjetnici-inzenjeri.../292960/

1 hour ago, toby said:

Pa valjda će se među 700-800 napaćeno ispaćenih doktora i inženjera na Vučjaku naći netko tko je zaista neki doktor, medicinski tehničar, student medicine? Ili neće? 

Nije valjda da je šoroševska bagra lagala i širila propagandu? 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/reportaza-sa-zeljeznicke-stanice-s-koje-izbjeglice-hrle-u-srbiju-to-su-uglavnom-obrazovani-ljudi-lijecnici-odvjetnici-inzenjeri.../292960/

koja propaganda, pa ovo je gore nego sto je hitler govorio ili sead puric za vrijeme autonomije :D

• Dislike 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...