Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Pozdrav,

Zasto je u Jablandkoj ulici iskljucena rasvjeta. Da bi se ILEGALNI migranti lakse kretali.

Vlast jadne policajce izlaze pogibelji da ILEGALNE migrante lovi po kukuruzu, pa da policajac izgubi glavu.

Ovo ILEGALNE pisem velikim zbog onih koji su za to da se pomogne (citaj: da im se iznajmi supa ili da se voze u Taxi sluzbi koja ima jedno auto staro 15 godina).

Mene su ucili da ILEGALNO nije dobro a vi iznajmljivaci i prevoznici pomozite tim ljudima tako da ih besplatno dovedete kod svoje djece i zena. 

• Like 4
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

2 hours ago, Rijecanin said:

Paša, ajde ti meni kazi samo jedan normalan logican razlog zasto bi BiH  (u kojoj kao i kod nas ima previse ljudi koji nemaju dovoljno za normalan zivot) trebala brinuti o drzavljanima nuklearne sile Pakistana? i to sve mladici u naponu snage, zasto ionako slabe resurse trositi na bilo koga osim građana BiH? pa nije doslo 6000 paraplegicara koji se ne mogu brinuti za sebe, rijec humanost ovdje se naravno gleda s potpuno krive strane, dakle APSOLUTNO NIJE HUMANO dozvoliti da ti tolika masa masa nepoznatih  ljudi bez ikakve kontrole sece po gradu i medu tvojim stanovnistvom, crveni kriz ako zeli moze malo po selima dijeliti pakete starackim domacinstvima a ne ilegalnim mlatimudanima.

Pojedinačno nema niko obavezu da pomaže.

Država ima obavezu da rješi problem.U našem slučaju nema države pa nema ni obaveze pomogati.

Ipak se problem mora nekako rješavati a kako vidjecemo 

prije sat vremena, Venom said:

Tekbiranje i pitaj boga kakve još poruke od ove odvedene grupe. Sami sebe na ovaj način odaju da su ustvari odbjegli vojnici i hrpa kriminalaca. 

Ispunjava se san krepalog alje i njegovog muslimanskog bratstva dragi moji krajisnici sa nama je završeno ja sam nedavno pokupio svoju porodicu i zauvijek napustio Bosnu jer sam prodan od vlastite države.

• Like 4
prije 14 minuta, Fap mašina said:

Bar se javi zudox.

Iako sam sad daleko moje srce je i dalje dolje.Ne fali mi ništa ali ne mogu iz glave otjerati misli zar su mi ovoliki jarani izginuli da bi  tzv muslimanska oligarhija otjerala za šaku para njihovu djecu sa onoga što su njihovi roditelji obranili.

• Like 4
  • Dislike 1
  • Aferim! 2
4 hours ago, Fugaziii said:

Gledajte ljudi!!! Sve nevladine i vladine organizacije, svi dirk planerti, crveni krizevi, i svi glupani koji im pomazu da vas pitam nesto!! AKO JE OCIGLEDNO DA TE MIGRACIJE STAJU OVDJE, NA GRANICI S HRVATSKOM, DA NE MOGU DALJE, DA DOBIVAJU RAZNORAZNE BOLESTINE I OZLJEDE NA TOM PUTU I ZAVRSAVAJU POD SATORIMA I NA CESTI, KOJE VRAZJE MATERE I DALJE IDETE??? Odakle Vam pamet da opravdavate ove migracije?? Nije logicno. Slusam ovog Planerta kakve gluposti lik valja, znaci tacno mi se okrece zeludac od sranja koje izlaze iz njegovih usta, fkt sam mislila da je lik zdraviji u glavi, ili ie dobro placen da prica ove gluposti. I on i svi drugi. 

Zanemari sve posljedice i stetu koja nastaje migracijama, zanemarimo i da znamo da je to nova grana ekonomije, ali stavimo u fokus cinjenicu da na milioni moram reci glupana idu na taj put znajuci u kakvim ce uslovima biti i kroz sta ce sve proci. I to traje od 2015 godine. Znaci vec cetiri godine isto sranje, prelaze ilegalno granice trazeci legalna prava i kao glume zrtve a sve vrijeme stradavajuci najvise jedni od drugih... dakle, glupsoni. 

Ništa tu nije logično. Migrantima je usred bijela dana lakše ilegalno preći na hrvatsku teritoriju, nego nama legalnim putem svake nedjelje na graničnim prelazima. 

2 hours ago, Venom said:
Tekbiranje i pitaj boga kakve još poruke od ove odvedene grupe. Sami sebe na ovaj način odaju da su ustvari odbjegli vojnici i hrpa kriminalaca. 

Aha. Baš ko par stotina naših navijača iz Cazina, Bihaća i Bužima što su nekidan u Zenici tekbirali. Hrpa terorista spremnih da iz Bužima lansiraju nuklearno oružje na Kostariku. Čuj tekbiranjem neko sebe odaje. Haha

• Like 1
  • Dislike 1

I sad nakon ovih snimaka neko me treba uvjeravati da su ovo jadne izbjeglice,koji su usput doktori i inženjeri kojima se treba pružiti sva pomoć. Za ovu stoku koja predstavlja sav ološ Pakistana,Afganistana Irana i ostalih država a koji se slio u Bihać nemam nimalo empatije već samo gađenje i što se mene tiče niti sam niti ću im ikakvu pomoć pružiti. Ovo je sad činimi se zadnja prilika da se nešto napraviu pokušaju da se zaustavi najezda ovih kozojeba jer sa prvim mrazom nastaćepotpuni kaos u gradu

• Like 5

A na tu cinjenicu sto su ove ljude kao ovce stjerali u stado i gone ih po Pljesevici niko ne obraca paznju. 

Izbjegavam ovu temu inace ali eto... ponese me ponekad pa napisem nesto. Zao mi je sto se ovo sve desilo ali mi je drago sto su Biscani, barem vecina njih, ostali razumni i dostojni zvanja covjekom pa ne dijele misljenje ovih hejtera.

@fugazii Evo me opet na Kuli. Nije na "nekoj" ili "mojoj" Kuli nego na platou crkve Ante Padovanskog koju hejteri srusise prije 70ak godina. Ostao mi je jos jedan dzoks pa ako pozuris mozes koji dim povuci 😊 i ima policije, patrolira okolo ali se ne obaziru na dim guje od ove 2/3 ekipice koje su ovdje. Elem, cheers 😉

Edited by Bosanac
  • Like 1
  • Dislike 2
  • Confused 1
prije 3 sati, brko.brkic_26 said:

Pozdrav,

Zasto je u Jablandkoj ulici iskljucena rasvjeta. Da bi se ILEGALNI migranti lakse kretali.

Vlast jadne policajce izlaze pogibelji da ILEGALNE migrante lovi po kukuruzu, pa da policajac izgubi glavu.

Ovo ILEGALNE pisem velikim zbog onih koji su za to da se pomogne (citaj: da im se iznajmi supa ili da se voze u Taxi sluzbi koja ima jedno auto staro 15 godina).

Mene su ucili da ILEGALNO nije dobro a vi iznajmljivaci i prevoznici pomozite tim ljudima tako da ih besplatno dovedete kod svoje djece i zena. 

Iskljucena je jer se netko od stanovnika jablanske ulice pokusao nakaciti na zice,da krade struju,problem koji postoji jos i prije dolaska migranata

• Haha 1
prije 5 minuta, Ferida... said:

Iskljucena je jer se netko od stanovnika jablanske ulice pokusao nakaciti na zice,da krade struju,problem koji postoji jos i prije dolaska migranata

Ma ti si Ferida luda. To je sve dio bjelosvjetske zavjere. Isli su do te mjere da su u projekat svrstali i gasenje rasvjete u Jablanskoj. Kako ne kuzis 😂😂😂

Ps. Zaboravih kljucne rijeci: sorosevci, rotshildi, trilateralna komisija, sda, Alija, Bakir

Edited by Bosanac
  • Like 1
  • Dislike 1
prije 9 minuta, Bosanac said:

Ma ti si Ferida luda. To je sve dio bjelosvjetske zavjere. Isli su do te mjere da su u projekat svrstali i gasenje rasvjete u Jablanskoj. Kako ne kuzis 😂😂😂

Ps. Zaboravih kljucne rijeci: sorosevci, rotshildi, trilateralna komisija, sda, Alija, Bakir

Ma necu ti ja dugo ovdje,brzo ce me banovati,napises par istina i letis s portala.

8 hours ago, Bosanac said:

8 hours ago, Ferida... said:

Ma necu ti ja dugo ovdje,brzo ce me banovati,napises par istina i letis s portala.

Ja ne znam iz koje ste vi pri... došli u Bihać (ako ste uopšte u Bihaću). U Jablanskoj je ugašena rasvjeta kad i u ostatku grada zbog famoznih ušteda našeg poštenog gradonačelnika Šuhreta Fazlića. Ušteda na račun običnih građana. Tako smo mi plaćali i tu gradsku rasvjetu a nije je bilo. Tako je taj isti Šuki & co ukinuo i jednokratne naknade porodiljama koje su i onako bile male i čekalo se na njih jako dugo i još milion stvari na teret običnih građana. 

Edited by Grunf
  • Like 4
14 minutes ago, 1260 said:

To je kvar. Ne vrijedi više to gašenje 

Ja govorim općenito ne samo za ovaj slučaj. Uostalom kvar, ne bitno čijom krivicom, treba da se otkloni a ne da se dopusti da ti 2000 ljudi sumnjivog i ne poznatog porijekla smuca se po cijelu noć ljudima po dvoristima.

Edited by Grunf
  • Like 1
13 hours ago, Grunf said:

@Venom  koja teroristička mraka !!!! Brzo će se ovi dići na oružje, daj bože da griješim

Kriminalci,narkomani,teroristi. Šljam koji neće niko u Europi i koji se nama trpa ovdje

10 hours ago, Haldir said:

Ništa tu nije logično. Migrantima je usred bijela dana lakše ilegalno preći na hrvatsku teritoriju, nego nama legalnim putem svake nedjelje na graničnim prelazima. 

Aha. Baš ko par stotina naših navijača iz Cazina, Bihaća i Bužima što su nekidan u Zenici tekbirali. Hrpa terorista spremnih da iz Bužima lansiraju nuklearno oružje na Kostariku. Čuj tekbiranjem neko sebe odaje. Haha

Haj ti gore sa u kolonu sa ovim doktorima i profesorima pa pjevajte pjesme ove sa videa,urlici,prenoći,pomogaj im,okupaj ih 

Lakše ćes preboliti što su ti drugovi odvedeni ako budeš gore

• Like 4

Bišćani pojeli kablove.

Bitno je da je bakir dao podršku sultanu,još samo da Erdogan pusti migrante prema Evropi(krajini).onda će sda glasači morati iseliti iz svojih kuća i primiti braću arape.il će nas koji ne pripadamo ni jednoj stranci prvo razbucati.

Erdoganovo oružje,a borci šareni od svakud biće tu njih i sa bh pasošem.

Screenshot_20191016-104405.png

• Like 2

I dalje ostaje problem talgo voza iz Sarajeva koji nam uredno doprema svaku noć oko 150 džihadista. Prema dopisu koji čitam na klixu ( https://www.klix.ba/vijesti/bih/miral-zatvara-vrata-migrantima-15-novembra-nece-biti-ukinut-voz-za-bihac/191015098?fbclid=IwAR1-hYUF2OHyPzjqRoXHxvruGqOpbm2LAg0GUDjEDkvd66V--tbOqxSr-aI) Operativna grupa za koordiniranje aktivnost i nadzora nad migrantskom krizom u Unsko-sanskom kantonu je optužila Željeznice FBiH za krijumčarenje ljudima po članu 189. KZBiH što i ja tvrdim cijelo vrijeme a kako u KZBiH pod članom 189 stoji:

"Krijumčarenje lica Član 189 (1) Ko u namjeri da pribavi za sebe ili drugog neku korist, nedozvoljeno prevede ili omogući prevođenje jednog ili više migranata ili drugih lica preko državne granice ili ko u tu svrhu sačini, nabavi ili posjeduje lažne putne ili lične isprave kazniće se kaznom zatvora od jedne do deset godina. (2) Ko vrbuje, preveze, sakrije, pruži zaštitu ili na drugi način omogući boravak krijumčarenih lica u Bosni i Hercegovini kazniće se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina. (3) Ako je djelo iz stavova (1) i (2) ovog člana počinjeno u sastavu organizovane grupe ili grupe za organizovani kriminal, zloupotrebom službenog položaja ili na način kojim se ugrožava život, zdravlje ili bezbjednost krijumčarenih lica ili je prema njima postupano u svrhu iskorišćavanja ili na drugi nečovječan ili ponižavajući način, počinilac će se kazniti kaznom zatvora od tri do petnaest godina. (4) Kaznom iz stava (3) ovog člana kazniće se i onaj ko djelo iz stavova (1) i (2) ovog člana počini prema licu koje nije navršilo 18 godina života. (5) Ako je zbog djela iz stavova (1) i (2) ovog člana nastupila smrt jedne ili više krijumčarenih lica, počinilac će se kazniti kaznom zatvora najmanje pet godina. (6) Predmeti ili prevozna sredstva upotrijebljena za izvršenje djela oduzeće se. Organizovanje grupe ili udruženja za izvršenje krivičnog djela "krijumčarenje migranata" Član 189a (1) Ko organizuje grupu ili drugo udruženje za izvršenje krivičnog djela iz člana 189. ovog zakona (Krijumčarenje ljudi), kazniće se kaznom zatvora od najmanje tri godine. (2) Ko postane pripadnik grupe ili drugog udruženja iz stava (1) ovog člana ili na drugi način pomaže grupu ili udruženje kazniće se kaznom zatvora najmanje jednu godinu.(3) Na organizatora ili rukovodioca organizovane grupe ili drugog udruženja u čijem sastavu su djela iz stava (1) ovog člana počinjena i njihove pripadnike primjenjuju se odredbe iz člana 250. (Organizovani kriminal) ovog zakona"

(link na KZBiH  https://advokat-prnjavorac.com/zakoni/Krivicni_zakon_BiH.pdf )

Dakle, kako sam i sam tvrdio da prevozom ilegalnih migranta talgo vozom ŽBiH čine krijumčarenje ljudima, smatram da postoje osnovani temelji da se svaki voz zapljeni a službenici ŽBiH  koji se zateku u tom momentu u vozu pritvore i budu optuženi za krijumčarenje ljudima za koje prema KZBiH mogu dobiti od 1-10 godina zatvora. Ako se radnicima ŽBiH isplati za platu rizikovati i do 10 godina zatvora zbog krijumčarenja ljudima prema već pomenutom Zakonu, onda neka dovoze a preporuka MUP-u USK je da sa pravnicima u njihovoj službi pripreme sve i da nakon tog priv slijedeći voz koji dođe na USK i dveze ilegalce na njegovo područje zapljene a službenike pohapsi.

Edited by Grunf
  • Like 3
17 minutes ago, Barba said:

Policija radi odnosno izliva vodu iz šupljeg u prazno . Dok talgo i ostali prevoznici slobodno dovoze migrante.

Sizifov posao!

Pa zar nije lakše zabraniti zakonski prevoz migranata javnim saobracajem prvo !

Isti slučaj i sa autobusima i vozačima Centrotransa ali i drugih prevoznika pa i naših lokalaca. A zakonski je zabranjeno kako sam već i naveo i svom prethodnom postu. Samo treba sprovesti zakonske odluke

Edited by Grunf

Naše tekbiranje u ratu je bilo više da se neprijatelj uznemiri(prepadne),to nas nije vodilo u odbrani mi nismo bili džihad ratnici.

A da je poslužilo i dalo moral u akcijama sigurno jeste.eto otvoren je front u siriji za plaćenike i dobrovoljce,pa dokažite se.ponesite svoje zastave i ubijajte se do mile volje.......u ime čega?

• Like 4
19 minutes ago, Fap mašina said:

Naše tekbiranje u ratu je bilo više da se neprijatelj uznemiri(prepadne),to nas nije vodilo u odbrani mi nismo bili džihad ratnici.

A da je poslužilo i dalo moral u akcijama sigurno jeste.eto otvoren je front u siriji za plaćenike i dobrovoljce,pa dokažite se.ponesite svoje zastave i ubijajte se do mile volje.......u ime čega?

U mom vodu za tekbir je bio zadužen ni manje ni više nego pravoslavac iliti Srbin jer je bio najgrlatiji i rado je to radio. Pokoj mu duši i laka mu bila crna zemlja bosanska za koju je i pao

• Aferim! 2
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...