Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Ovo sve skupa je otišlo u 3 p.m. Tko zadnji ostane nek ugasi svjetlo😱😱😱😱😱😱

1 hour ago, 1260 said:

Sta se dešava u gradu? Prvo policija pod rotacijom, a sad i hitna pomoć. Sve preko gradskog mosta

Suhretu pozlilo kad je skuzio koliko ce jos kratko biti gradonacelnik..... Ili je opet neka zustra rasprava izmedju doktora i inzinjera.... Samo se iskreno nadam da nije nastradalo neko posteno ljudsko bice.

I? Jel' se saznalo sta je?

14 minutes ago, sk64 said:

Ovo sve skupa je otišlo u 3 p.m. Tko zadnji ostane nek ugasi svjetlo😱😱😱😱😱😱

Ja to govorim stalno hahaha.... Al ostace arapi i ilegalci da pale kuce i zgrade, pa ako nista - nesto ce da gori! haha

4 hours ago, paša said:

Screenshot_20190930-182315_Facebook.jpg

Jel ovo sarkazam? I by the way ovo je popodne, i ovakve su grupe oko pola 5 bile na svakih tridesetak metara od Konzuma do sivog nebodera, pa pomnozi ove glave sa isto toliko glava na svakih tridesetak metara i dobices brojku od stotinu ako ne i vise. I dodaj tome broj njih koji se nalaze unutar objekta s desne strane, odnosno u Konzumu i dole kod kineza.

• Thanks 2

prije 35 minuta, Pavarotti said:

Treba ova kreativna rjesenja isprintati i ubaciti u onaj sanducic ispred opstine.

Ja ne vidjeh odavno boljeg prijedloga ovdje. Zaspamavati im poštu.  Al bez jebe... jel Andy Dufresne jos 65te iz Shawshenka zaspamavao neku drzavnu instituciju pa mu udovoljili na kraju. A on, sav zadovoljan, uz smjesak rece: It took only 6 years!!!

Peder ko posalje mail... mora biti pismo prvo. Papir  🤣

• Like 1
  • Aferim! 1

1 hour ago, Venom said:

Sve se može kad se hoće:

Gradonačelnik Bihaća zatražio izmještanje 150 migranata iz zgrade Doma penzionera

Migranti izmješteni iz Doma penzionera u Bihaću

Deložiraš,protjeraraš van iz grada,prestaneš ih hraniti i problem rješen.

Ali kad odeš u Brisel sa gradonačelnikom Banja Luke Igorom Radojčićem lobirati da Banja Luka postane evropska prijestolnica kulture dovoljno govori koliko želiš rješiti se migranta u svom gradu

Stvarno ne znam zašto je išao u Brisel niti za koga je lobirao, apsolutno je nebitno. Lokalna samouprava ništa ne može uraditi od toga što si naveo bez viših nivoa vlasti - u ovom slučaju najmanje kantona, pa ostalih. Tako recimo da bi ikog deložirao i protjerao van grada mora koristiti Ministarstvo UP USK - koje očigledno neće da radi ništa mimo dozvole Sarajeva jer citiraću ih: "Ne smijemo uraditi ništa promišljeno da ne nađemo problem samima sebi", niti ih može prestati hraniti, barem većinu njih od nekoliko hiljada u BIRA-i i ĐD-u, jer ih on ni ne hrani. 

Najlakše je napisati par nepromišljenih stvari i misliti kako si u pravu. Lokalna samouprava nema apsolutno nikakve nadležnosti ni djelokrug za te stvari. 

Zaista nemam afinitet prema Fazliću kao preletaču, ali od svih njegovih prethodnika razlikuje se barem po tome što čupa budžet grada iz dubioze i potencijalnog bankrota. Da to niko nije uradio, za pet godina biste čekali u redu pred hrvatskom granicom svi kolektivno zajedno sa migrantima, jer vam u Bihaću ne bi imao ko izdati ni rodni list, kamoli šta drugo. 

• Like 2

5 minutes ago, Haldir said:

Stvarno ne znam zašto je išao u Brisel niti za koga je lobirao, apsolutno je nebitno. Lokalna samouprava ništa ne može uraditi od toga što si naveo bez viših nivoa vlasti - u ovom slučaju najmanje kantona, pa ostalih. Tako recimo da bi ikog deložirao i protjerao van grada mora koristiti Ministarstvo UP USK - koje očigledno neće da radi ništa mimo dozvole Sarajeva jer citiraću ih: "Ne smijemo uraditi ništa promišljeno da ne nađemo problem samima sebi", niti ih može prestati hraniti, barem većinu njih od nekoliko hiljada u BIRA-i i ĐD-u, jer ih on ni ne hrani. 

Najlakše je napisati par nepromišljenih stvari i misliti kako si u pravu. Lokalna samouprava nema apsolutno nikakve nadležnosti ni djelokrug za te stvari. 

Zaista nemam afinitet prema Fazliću kao preletaču, ali od svih njegovih prethodnika razlikuje se barem po tome što čupa budžet grada iz dubioze i potencijalnog bankrota. Da to niko nije uradio, za pet godina biste čekali u redu pred hrvatskom granicom svi kolektivno zajedno sa migrantima, jer vam u Bihaću ne bi imao ko izdati ni rodni list, kamoli šta drugo. 

Pa u Brisel se išlo prije tri mjeseca po "pamet" za rješavanje migrantske krize u Bihaću. Pričaš klasičnu Šuhretovu priču o prebacivanju ko šta treba raditi. Dobro mi svi znamo da je država nadležna da rješava ovaj problem i da Sarajevo neće da pomogne,pa kad vidiš da već dvije godine neće država pomoći poduzmi nešto sam.

Pa Šuhretova stranka čini većinu u Skupštini i može kontrolisati MUP USK tako da ta priča "nema ovlasti" i "nadležnosti" je samo izvlakuša za nerad jer su bitnije pare koje IOM obećava,od brige za grad.

Mene boli briga za dubioze u budžetu grada,ja hoću gradonačelnika koji treba da da sve da pomogne svojim građanima,a  ne gradonačelnika kojem je bitnije  da su migranti u gradu i da se priča o njima,a ne o masovnom odlasku mladih,o nula investitora,o uhljebljavanju,  ...itd

Sve se može kad se hoće,pa tako i izmjestiti migrante van grada,ali pravi strah je šta ponuditi građanima kad odu

• Like 4

Jaaa mislim da je kul idejaaaa spammovanje i zatrpavanje opcinskog sanduceta sa screenshotovima najboljih komentara odavdeee i daaa glasamo da odaberemo 5 najboljih i samo njih rokamo... 

imaju i onaj viber mesedzing i na mailove i na info linije (imamo li to uopste?!)  a ne ovaj ono ovaj ono :) 

6 hours ago, Venom said:

Pa u Brisel se išlo prije tri mjeseca po "pamet" za rješavanje migrantske krize u Bihaću. Pričaš klasičnu Šuhretovu priču o prebacivanju ko šta treba raditi. Dobro mi svi znamo da je država nadležna da rješava ovaj problem i da Sarajevo neće da pomogne,pa kad vidiš da već dvije godine neće država pomoći poduzmi nešto sam.

Pa Šuhretova stranka čini većinu u Skupštini i može kontrolisati MUP USK tako da ta priča "nema ovlasti" i "nadležnosti" je samo izvlakuša za nerad jer su bitnije pare koje IOM obećava,od brige za grad.

Mene boli briga za dubioze u budžetu grada,ja hoću gradonačelnika koji treba da da sve da pomogne svojim građanima,a  ne gradonačelnika kojem je bitnije  da su migranti u gradu i da se priča o njima,a ne o masovnom odlasku mladih,o nula investitora,o uhljebljavanju,  ...itd

Sve se može kad se hoće,pa tako i izmjestiti migrante van grada,ali pravi strah je šta ponuditi građanima kad odu

Ne može kontrolisati MUP Unsko-sanskog kantona, treći čovjek A-SDA koji je na čelu kantona jasno je dao do znanja da on i njegov minsitar Kljajić ne žele raditi ništa mimo volje Sarajeva jer brinu o svojoj "glavi". Na oprezu su da ne bi slučajno negdje pogriješili. 

Tebe ne zanima dubioza u budžetu, ali te zanima uhljebljivanje, nula investitora, masovni odlazak mladih. REci mi kako sa dubioznim budžetom kojeg je preuzeo sa 35 miliona maraka duga može da stvori poslovnu klimu, kako bi privukao investitore i nova radna mjesta za mlade, šta misliš kako je došlo do dubioze ako ne između ostalog i uhljebljivanjem? Ja shvatam da je kadroviranje sastavni dio politike jer je kao takvo nametnuto, moraš imati svoje ljude na ključnim pozicijama da ne ostanu u rukama opozicije. Ali lako je izvući informacije o tome koliko je ljudi kadrovirano u mandatu Galijaševića i Lipovače, a koliko u mandatu Fazlića, kada su u pitanju javna preduzeća. 

Logično da su pare od IOM-a bitne, kad već imaš migrantsku krizu koju kanton i država ne žele rješavati, onda barem iskoristi situaciju i uzmi ono što ti se nudi. Nije baš da Bihać ima para na bacanje. Bacalo se za vrijeme Lipovače i Galijaševića, došlo se do toga da je bilo pitanje dana kada službenici neće dobiti plate, a obaveze grada spram recimo Elektroprivredi preko koje se snadbijeva grad električnom energijom (čita rasvjeta) ne bi se mogle platiti. 

Ovaj čovjek radi Sizifov posao, još pri tome čupa Bihać iz strašnih dugovanja koja su premašila sam budžet grada za jednu tekuću godinu, i ima problem koji je za nefunkcionalnu državu nerješiv. 

Baš me zanima koji su to konkretni koraci koje Fazlić može uraditi bez MUP-a, podrške države, a koji bi riješili pitanje migrantske krize u Bihaću.  Kad već relativiziraš stvar, pretpostavljam da ti je lako dati odgovor na to pitanje. 

• Like 2

10 hours ago, paša said:

Nema Šuhret nikakve ovlasti da zatvori Biru ili bilo koji drugi centar

Nema ali je li organizovo ikakav protest? Da li je poveo narod sa sobom. On sa narodom iza sebe moze puno urafiti, kad se kritivna masa podigne onda je skoro sve moguce!

• Like 1

46 minutes ago, Haldir said:

Ne može kontrolisati MUP Unsko-sanskog kantona, treći čovjek A-SDA koji je na čelu kantona jasno je dao do znanja da on i njegov minsitar Kljajić ne žele raditi ništa mimo volje Sarajeva jer brinu o svojoj "glavi". Na oprezu su da ne bi slučajno negdje pogriješili. 

Tebe ne zanima dubioza u budžetu, ali te zanima uhljebljivanje, nula investitora, masovni odlazak mladih. REci mi kako sa dubioznim budžetom kojeg je preuzeo sa 35 miliona maraka duga može da stvori poslovnu klimu, kako bi privukao investitore i nova radna mjesta za mlade, šta misliš kako je došlo do dubioze ako ne između ostalog i uhljebljivanjem? Ja shvatam da je kadroviranje sastavni dio politike jer je kao takvo nametnuto, moraš imati svoje ljude na ključnim pozicijama da ne ostanu u rukama opozicije. Ali lako je izvući informacije o tome koliko je ljudi kadrovirano u mandatu Galijaševića i Lipovače, a koliko u mandatu Fazlića, kada su u pitanju javna preduzeća. 

Logično da su pare od IOM-a bitne, kad već imaš migrantsku krizu koju kanton i država ne žele rješavati, onda barem iskoristi situaciju i uzmi ono što ti se nudi. Nije baš da Bihać ima para na bacanje. Bacalo se za vrijeme Lipovače i Galijaševića, došlo se do toga da je bilo pitanje dana kada službenici neće dobiti plate, a obaveze grada spram recimo Elektroprivredi preko koje se snadbijeva grad električnom energijom (čita rasvjeta) ne bi se mogle platiti. 

Ovaj čovjek radi Sizifov posao, još pri tome čupa Bihać iz strašnih dugovanja koja su premašila sam budžet grada za jednu tekuću godinu, i ima problem koji je za nefunkcionalnu državu nerješiv. 

Baš me zanima koji su to konkretni koraci koje Fazlić može uraditi bez MUP-a, podrške države, a koji bi riješili pitanje migrantske krize u Bihaću.  Kad već relativiziraš stvar, pretpostavljam da ti je lako dati odgovor na to pitanje. 

Ne može Šuki ni puniti budžet na štetu građana. To onda dođe na isto. Ne možeš ukinuti  npr. uličnu rasvjetu a istu uredno naplaćivati od građana/privrednika. Ne možeš pustiti horde ilegalaca na ulice grada i onda očekivati pomoć od EU u novcu da bi time pokrpao rupe u budžetu. Na koncu se neće isplatiti jer kad građani krenu sa tužbama na sudu za štete koje su pretrpjeli zbog svega ovog navedenog ništa ovaj isti grad neće iščupati iz dubioze nego će zaglibiti još dublje. 

Edited by Grunf
  • Like 3

51 minutes ago, Grunf said:

Ne može Šuki ni puniti budžet na štetu građana. To onda dođe na isto. Ne možeš ukinuti  npr. uličnu rasvjetu a istu uredno naplaćivati od građana/privrednika. Ne možeš pustiti horde ilegalaca na ulice grada i onda očekivati pomoć od EU u novcu da bi time pokrpao rupe u budžetu. Na koncu se neće isplatiti jer kad građani krenu sa tužbama na sudu za štete koje su pretrpjeli zbog svega ovog navedenog ništa ovaj isti grad neće iščupati iz dubioze nego će zaglibiti još dublje. 

Ne razumijem kako ih je mogao zaustaviti. Da li on ima mogućnost da naredi graničnoj policiji da stane na istočnu granicu BiH? Znamo svi da je migrantima Bihać ucrtan kao ruta. Pošto je istočna granica otvorena i neće biti nikad obezbjeđena, kako on da ih zaustavi na putu u Bihać? Policiju na granicu kantona da postavi, ne može jer je policija kantonalna nadležnost, a sumnjam da može i kanton jer bi to bio drzavni udar. Oni su u Bihaću, sta s njima da radi, da ih pusti da spavaju u parku, na korzu,.... 

Problem migrant ske krize je na državnom nivou, a on ne radi ništa. Po meni iz dva razloga, prvi zbog ne formiranja vlasti, a drugi zbog toga što vlast na kantonu i gradu nije ista politička opcija kao na državnom i federalnom nivou. Zasto se niko od vodećih stranaka pogotovo SDA  nikad se nije oglasila po pitanju tog problema. Jedini ko je nešto pokušao je Željko Komsic (bar se oglasio) ali i on više iz razloga što je dobio puno glasova na kantonu. 

• Like 1

2 hours ago, Haldir said:

Evo uzmimo da Suhret i rijesi budzet i stvori poslovnu klimu, reci mi samo koji ce to investitor doci u sredinu gdje imas vise od 5000 ilegalnih osoba koji su potencijalna opasnost za sve osobe koje zive ovdje, a da ne govorim o investitoru. Koliko sam vidio dosad vise firmi koje nisu iz Bihaca ili cak USK nema neke pretjerane koristi (npr. rasvjetu je radila firma iz RS-a), kad je vec tako pazljiv (Suhret) prema narodu odavde sto nije uvjetovao IOM da moraju firme sa ovog podrucja raditi projekte po Bihacu, ali sad ce biti opravdanja moraju tenderi i slicno, mada opcina to ne financira, nego stranci.

• Like 2

On 29. 09. 2019. at 13:01, Haldir said:

Ne bavi se medicinom, uglavnom pruža prvu pomoć i koristi određene lijekove dostupne svima bez recepta. Medicinom su se bavili drugi. Međutim, to je zapravo i nebitno, barem po meni, jer ćemo imati situaciju da će ti ljudi bolesni, vjerovatno sa brojnim zaraznim bolestima, pred samu zimu sići u uži centar grada. Onda ćemo kukati. 

USK je dosad samo od tih donacija EU koje se preusmjeravaju iz Sarajeva dobio najmanje 15 miliona maraka. Uzmimo u obzir da većinu izbjeglica/migranata u USK zbrinjava IOM, te da su troškovi kantona naspram te svote gotovo pa minorni. Budimo realni, poznavajući pedigre ove i prethodne vlasti, dati im i 10.000 KM bilo bi rizično, kamoli više. No, da ne bi bilo da opravdavam Sarajevo, dovoljno je samo vidjeti da je za borbu protiv krijumčarenja migranata izdvojeno 0 KM. 

Kladim se u život da će dobar dio ovih sredstava ići u saniranje dugova kod MMF-a, da bi se mogli podići novi krediti za isplatu plaća u administracijama. 

Sto se tice ovih donacija to sam jednom vec objasnio na pocetku ove teme ! Sve te donacije na kraju predju u medjunarodni dug MMF samo sto to nasi ljudi nekontaju .

Za vrijeme mirovnih misija UN, OHR ,IFORA,ESFORA i slicno svi njihovi troskovi znaci doslovno troskovi flase vode koju su dovezli iz Francuske ili Belgije su knjizeni kao medjunarodna pomoc BiH . Smisao svih ovih mirovnim misija te medjunarodnih akcija je bogacenje odnosno pranje novca od strane pet sest Europskih odnosno svjetskih drzava . To je svojevrsna koonizacija ali u drugom smislu . Rat je u bivsoj Jugoslaviji mogao biti sprijecen u roku 10 dana da se to htjelo kao i krize u drugim zemljama ali to je znacilo doslovno prodavanje muda pod bubrege kao mi vama pomazemo zbog vas a ne zbog nas mislim glupost.

Uzmimo primjer uloga OHR i visokog predstavnika u BiH danas odnosno tu silnu administraciju oni su tu iskljucivo radi licnog profita a nemaju nikakve efekte medjunarodna zajednica i svijet svjedoce moderno robstvo u ludjatckoj kosulju Dejtona Bosnjackog naroda najmnogoljudnijeg naroda u Bosni kojeg ostala dva naroda kao produzena ruka Srbije i Hrvatske zlostavljaju i ogranicavaju u svakom pogledu i progresu. Mi smo se odrekli i zastave i grba i himne i naziva mnogih gradova ulica i sveg ostalog da bi se udovoljilo srbima i hrvatima koji zajedno nema kao Bosnjaka a to je iz razloga sto je SAD nametnula neki ustav koji nemoze biti adekvatan niti pravedan ni po kom pogledu ili osnovu. Te OHR danas dozvoljava negiranje genocida omalozavanje zrtava nemogucnost povratka izbjeglica te ludjacke price iz RS. A to je sve iz razloga jer oni moraju drzati situaciju napetom njima odgovara Do-dick  jer ako se situacija normalizuje to znaci da nema posla za njih.

Pa SAD je izvrsila invaziju na Irak doslovno pokrala cijelu zemlju koja je bila mozda jedna od najbogatiji sa zalihama zlata i sveg ostalog Irak je izvukao SAD iz ekonomske krize i inflacije dolara kojeg su stampali bez adekvatnog pokrica . Amerika je  jedina zemlja koja izvrsi invaziju na odredjenu zemlju i za to ispostavi adekvatan racun na lijep kulturan nacin i to je tako lijepo upakovano da se ljudima to prodaje kao nesto normalno. 

A situacija sa migrantima kod nas je samo jos jedan u nizu od projekata .

• Aferim! 1
  • Thanks 2

46 minutes ago, 1260 said:

Ne razumijem kako ih je mogao zaustaviti. Da li on ima mogućnost da naredi graničnoj policiji da stane na istočnu granicu BiH? Znamo svi da je migrantima Bihać ucrtan kao ruta. Pošto je istočna granica otvorena i neće biti nikad obezbjeđena, kako on da ih zaustavi na putu u Bihać? Policiju na granicu kantona da postavi, ne može jer je policija kantonalna nadležnost, a sumnjam da može i kanton jer bi to bio drzavni udar. Oni su u Bihaću, sta s njima da radi, da ih pusti da spavaju u parku, na korzu,.... 

Problem migrant ske krize je na državnom nivou, a on ne radi ništa. Po meni iz dva razloga, prvi zbog ne formiranja vlasti, a drugi zbog toga što vlast na kantonu i gradu nije ista politička opcija kao na državnom i federalnom nivou. Zasto se niko od vodećih stranaka pogotovo SDA  nikad se nije oglasila po pitanju tog problema. Jedini ko je nešto pokušao je Željko Komsic (bar se oglasio) ali i on više iz razloga što je dobio puno glasova na kantonu. 

Uopšte nisam pomenuo ilegalce u svom postu, nego o "načinu" oporavka bužeta a to što sam naveo je samo jedan od primjera koje sam eto ja primjetio.

U sustini sve se svodi na glavno opravdanje mi nemamo nadleznost i svi oni to olako govore a da pritom niko ne dovodi u pitanje potrebu njihovog postojanja u sustini. 

Nadam se da ce i svoja primanja ograniciti u sklopu svoji nadleznosti ako ce mo po tom osnovu postavljati standarde.

• Like 3

Pa mozete vi do sutra trubiti i ismijavati pricu o nadleznosti ali to je tako. Nadleznost je i moc da se nesto uradi. Uvijek se vracamo na ono "ne zanima me sto nije nadlezan ali neka nesto uradi". Ili u prijevodu "ne zanima me sto nema moc ali neka nesto uradi".

"Neka ih protjera". Ko da je u najmanju ruku predsjednik drzave i vrhovni komadant oruzanih snaga.

Dakle, to je smijesno. 

Ovdje nije stvar Suhreta kao Suhreta nego pozicije gradonacelnika i isto bi vrijedilo da je bilo ko drugi na toj poziciii i na kraju krajeva u istom problemu bi bili. 

• Like 1

Opet rekonstrukcija sa sanitarnih cvorova i toaleta, pa ovim migrantima bog nebi nanio lavaboova i wc solji ja da se pitam ja bi njima cucavac zabetonirao i betonsko korito pa de onda odvali .

3 hours ago, Haldir said:

Ja sam rekao da mene zanima gradonačelnik kojem će njegovi građani biti na prvom mjestu,a da je Šukiju bitnije da se priča o njima jer je po svim drugim aspektima najgori gradonacelnik. 

Konkretni koraci koje moze da uradi su da posalje inspekciju i zapecati Biru,zabrani Crvenom krizu da hrani migose,ispostuje odluku GV o izmjestanju migranata itd

Sve se moze kad se hoce,a evo koliko vidim dao je zeleno svjetlo svom jaranu Peteru za nove kontejnere i novi kamp.

Edited by Venom
  • Like 2

17 minutes ago, Venom said:

Ja sam rekao da mene zanima gradonačelnik kojem će njegovi građani biti na prvom mjestu,a da je Šukiju bitnije da se priča o njima jer je po svim drugim aspektima najgori gradonacelnik. 

Konkretni koraci koje moze da uradi su da posalje inspekciju i zapecati Biru,zabrani Crvenom krizu da hrani migose,ispostuje odluku GV o izmjestanju migranata itd

Sve se moze kad se hoce,a evo koliko vidim dao je zeleno svjetlo svom jaranu Peteru za nove kontejnere i novi kamp.

Tacno tako kad se hoce sve se moze .

• Like 1

Jutros me zaustavise dva brata i uredno pitaju gdje bude posta OZ2,nose papir na kojem imaju mapu i oznacena posta,zate li sta to znaci?

• Sad 1

28 minutes ago, gawk said:

Jutros me zaustavise dva brata i uredno pitaju gdje bude posta OZ2,nose papir na kojem imaju mapu i oznacena posta,zate li sta to znaci?

Isti slučaj i sa mnom je bio nedavno. Mislim da sam spominjao to ovdje kad me lik zaustavio ispred pošte u centru pokazujući isprintanu mapu grada sa zaokruženom poštom na OZ2. Traže WU jer samo tu mogu podići novce (bar što se tiče grada) a ima špekulacija da je to navodno jedino mjestu u BiH gdje mogu dići te novce. Opet kažem tako se priča, ne tvrdim

Edited by Grunf

Ja sam namjerno onaj video, sa izbjeglicama iz Grcke, postavila - da nasi vide kakav bi Bihac i V.Kladusa mogli postati.Muji toplo preporucujem da na vrijeme suzavce nabavi (za nedaj boze).Ako bi do te mjere doslo, onda prva ova nasa dva ministra koji su za unutarnju i vanjsku funkciju kantona nadlezni, dobro u suze natjerati.Sa kritikom za Suhru sam ogranicena jer znam sta su one raspikuce prije njega od grada napravile ali da je po pitanju izbjeglica greske od samog pocetka pravio,to se mora priznati.I sto "Lidjo" rece mogao je narod na proteste pozvati ili u najmanju ruku sa njima na onom vecem protestu u procelje stati.    

• Like 2

3 hours ago, Grunf said:

Isti slučaj i sa mnom je bio nedavno. Mislim da sam spominjao to ovdje kad me lik zaustavio ispred pošte u centru pokazujući isprintanu mapu grada sa zaokruženom poštom na OZ2. Traže WU jer samo tu mogu podići novce (bar što se tiče grada) a ima špekulacija da je to navodno jedino mjestu u BiH gdje mogu dići te novce. Opet kažem tako se priča, ne tvrdim

Vec sam rekao da je pojavom migranteske krize WU odnosno transakcije sa nasom zemljom drasticno pojeftinijo .

Slucajno ili ne ostaje da se pitamo. 

Te kad se salje novac preko aplikacije prije uplate se u upitniku sta je razlog transakcije je dodan odgovor medicinska pomoc sto nije prije bio slucaj .

50 minutes ago, Barba said:

Vec sam rekao da je pojavom migranteske krize WU odnosno transakcije sa nazom zemljom drasticno pojeftinijo .

Slucajno ili ne ostaje da se pitamo. 

Te kad se salje novac preko aplikacije prije uplate se u upitniku sta je razlog transakcije je dodan odgovor medicinska pomoc sto nije prije bio slucaj .

Interesantno, to nisam znao. Redovno uplacivam preko WU ali to nisam primjetio.

Ovo sa ovim mapama je zaista interesantno. Bilo bi dobro kad bi se nesto vise moglo saznati

I ja sam prije određenog vremena na Korzu imao isti upit i pokazana mi je ta mapa.  Možda starosjedioci dostavljaju novajlijama te mape da se znaju snaći 

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...