Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Meni je lično mnogo žao profesora Seja oni njega smatraju kao kakvu budalu dvorsku ludu a jedini je od samog početka upozorio na stanje i šta će se desiti . A najveći paradoks će biti kad odu migranti i kad ih vise nebude u gradu svi oni sto su se smijali profesoru će se bucati u prsa kako su oni ti koji su riješili migrantsku krizu.

A migranti me podsjećaju na one hodače  iz GoT koji moraju preci zid po svaku cijenu . Ili šetači iz the WD

• Like 3
  • Thanks 2

18 minutes ago, Barba said:

Meni je lično mnogo žao profesora Seja oni njega smatraju kao kakvu budalu dvorsku ludu a jedini je od samog početka upozorio na stanje i šta će se desiti . A najveći paradoks će biti kad odu migranti i kad ih vise nebude u gradu svi oni sto su se smijali profesoru će se bučati u prsa kako su oni ti koji su riješili migrantsku krizu.

A migranti me podsjećaju na one hodače  iz GoT koji moraju preci zid po svaku cijenu . Ili šetači iz the WD

Ja se bojim da sa ovakvim ponasanjem dosta njih nigdje nece.... kruzer je ovdje bacio sidro.

Samo je pitanje vremena kada ce neka nasa ljepotica roditi malog Amdzada, te otac na osnovu toga sa svoih 15 brace traziti BiH drzavljanstvo.

• Like 3

Super je ovo što se priča o 4-5 ovih kasarnih,tj četiri jel Željava neće biti sigurno. Taman imaju do 15-og vremena da ih pripreme i preuzmu sve migrante. A mi trebamo i dalje raditi na Medenom polju tj da se to opremi da se mogu ovi koji se pojave kod nas odmah tamo slati.

• Like 1

3 minutes ago, Venom said:

Super je ovo što se priča o 4-5 ovih kasarnih,tj četiri jel Željava neće biti sigurno. Taman imaju do 15-og vremena da ih pripreme i preuzmu sve migrante. A mi trebamo i dalje raditi na Medenom polju tj da se to opremi da se mogu ovi koji se pojave kod nas odmah tamo slati.

Gdje si Halile nismo te prepoznali!

prije 43 minuta, 1260 said:

Haha, realno zaboli nas za centre u centralnoj Bosni. Pa sta Biscani uopšte imaju od Salakovca, Hadzica i Delijasa? Sipak. Srbija ima 17 centara koji zjape prazni. Vise bi nam koristilo jedno Medeno polje ili kamp kod Novog i slicno nego 15 ovih u centru drzave. 

• Like 1

6 hours ago, toby said:

Mislim da se radi o stanovitom samoproglašenom novinaru, a u biti terorističkom agitatoru, ne znam kako se točno zove, ali ovo je napisao u zadnjih par sati:

I? Gdje sam ja naveo prihvatni centar zatvorenog tipa u mojim zadnjim postovima? Molim te samo mi to boldiraj.

4 minutes ago, toby said:

Pa napisao si da ni žica ne može zaustaviti migrante koji idu tamo gdje su hrana, voda, doktor, pošta, internet i da će ih ovo (smještanje u Medeno polje, op.a) samo gurnuti na ulicu. Oh, oprosti, kad si opisivao centar ograđen žicom, nisi mislio na centar zatvorenog, nego otvorenog tipa? :D

Dakle, jasno je da u prihvatnim centrima imaju hranu, vodu, lijekove, grijanje. Zašto bi onda bježali prema hrani, vodi, lijekovima itd?

Što još jasnije kaže da ja ne pričam o prihvatnim centrima, već o vezanju za drveća i ograđivanje žicom, kao usporedbi za našu raniju raspravu kada Grunf je pitao zašto bi iko financirao prihavtni centar (dajući do znanja da ih treba ostaviti na polju i kontrolirati policijskim službenicima

Doduše, žica, nula hrane, vode, lijekova i doktora, vjerovatno jeste humani kamp u NDH.

Tito je 1967. prekinuo sve diplomatske odnose sa fašističkom državom Izrael. 
"Ja sam u Moskvi veoma energično insistirao na tome da borba arapskih naroda nije samo njihova, da je to prvi front svih socijalističkih i progresivnih snaga protiv imperijalizma." J.Broz Tito

1871C606-939E-4CBE-A873-A50E93EFA61F.png

Treba znati da Izrael najviše profitira ako je Arapski svijet podjeljen i devastiran .

Posebno Sirija , ako je neko gledao novu seriju Spy biće mu sve jasno .

• Like 2
  • Aferim! 1

Ha ha ovi migranti se žale na hrvatsku policiju.pa šta bi bilo da su upoznali titinu Miliciju.al nema više sve plastika falš.puno se nešto poštjuju prava maca,ćuka,gejeva,političara,migranata,parlamentaraca,vjerski sekti,sve neka pomilovanja,sve odgađanje presuda,nedostatak dokazai dokumentacije.

Zato narod plaća skupu cijenu za život u svojoj Bosni već 30 godina.

• Like 1

2 minutes ago, Grunf said:

Kako god okrenes ono je bio primjer kako se brani granica države. Mrtva straža

Tad su u Jugoslaviju dolazili studenti iz Araspskog svijeta i sam Gadafi je studirao u Mostaru gdje se i oženio .

Ali nažalost sve zemlje nesvrstani su uništene od kapitalističkih parazita i okupatora jer ta ideja je bila u suprotnosti sa njihovim planom . 

He kako god okrenes nesto moraju uraditi jer sam ptrestravljena brojem njihovim u centru danas u cetiri bila. Znaci trg, konzum, iza i okolo onih zgrada, sve do mupa i poslije mupa, u bingu malom i okolooo... Preeestrasno. Ovaj gradic lici na mini afganistansko-pakistanski ghetto. Uzas covjece. Da ne spominjem nepodnosljiv smrad i prljavstinu i smece koje ostavljaju iza sebe. A policije ni na mapi. Znaci pod hitno gradske vlasti i MUP moraju nesto uaditi. Sta ih briga sta ce reci ovi iz petrovca ili ministarstva sigurnosti, kad njih nije vec dvije godine briga sta mi imamo da kazemo i sta mi mislimo. Ccc..

• Like 1

6 minutes ago, skokpo said:

Cool story bro ali jedno su želje a drugo mogućnosti.
Bez IOMa ste gotovi, da ih oni ne hrane tek bi onda u problemima bili. Pošto EU kaže da od Medenog polja nema ništa, nekakvi "ljuti krajišnici" svojim postovima na forumu to neće promijeniti. A to duboko u sebi i vi znate.

Također, stvarno je lijepo vidjeti da se i u teškim vremenima nađe vremena za sprdati sa Hrvatima i Međugorjem.
Što drugo reći nego "Trpaj Milorade!"

Niko se ne šprda sa Hrvatima možda si zaboravio da i u Bihaću žive Hrvati a možda Bihaćki Hrvati za vas nisu Hrvati.

Tacno tako ni forum ni facebook neće ništa promjeniti samo migranti vrlo lako mogu izabrati drugu rutu a to vrlo lako može biti Hercegovina.

• Aferim! 1

prije 3 minuta, Grunf said:

Kako god okrenes ono je bio primjer kako se brani granica države. Mrtva straža

Pa tako nešto bi trebalo prakticirat i danas.  Valjda bi prioritet trebalo biti domaće stanovništvo,  a ne ovi teroristi.   Mađari su rekli da će u slučaju nekog novog migrantskog vala upotrijebiti silu. Pretpostavljam da se radi o nekoj vrsti mrtve straže.  Neće stati na dva tri upozorenja, dobiće metak u bulju pa nek se NVO žali upravi vodovoda. 

prije 8 minuta, skokpo said:

Cool story bro ali jedno su želje a drugo mogućnosti.
Bez IOMa ste gotovi, da ih oni ne hrane tek bi onda u problemima bili. Pošto EU kaže da od Medenog polja nema ništa, nekakvi "ljuti krajišnici" svojim postovima na forumu to neće promijeniti. A to duboko u sebi i vi znate.

Također, stvarno je lijepo vidjeti da se i u teškim vremenima nađe vremena za sprdati sa Hrvatima i Međugorjem.
Što drugo reći nego "Trpaj Milorade!"

Ne lupaj gluposti, Barba je dobar i korektan čovjek. 

• Like 1

8 minutes ago, Fugaziii said:

He kako god okrenes nesto moraju uraditi jer sam ptrestravljena brojem njihovim u centru danas u cetiri bila. Znaci trg, konzum, iza i okolo onih zgrada, sve do mupa i poslije mupa, u bingu malom i okolooo... Preeestrasno. Ovaj gradic lici na mini afganistansko-pakistanski ghetto. Uzas covjece. Da ne spominjem nepodnosljiv smrad i prljavstinu i smece koje ostavljaju iza sebe. A policije ni na mapi. Znaci pod hitno gradske vlasti i MUP moraju nesto uaditi. Sta ih briga sta ce reci ovi iz petrovca ili ministarstva sigurnosti, kad njih nije vec dvije godine briga sta mi imamo da kazemo i sta mi mislimo. Ccc..

Kanta na pola metra,ali divljak ostaje divljak. 

20191024_205638-01.jpeg

• Like 1
  • Sad 1

1 hour ago, Venom said:

Brale oni stizu na Medeno,jbg vrijeme je za komsijsku solidarnost. Nema sta da panicis sve je to fina raja,doktori,profesori i plus nece kamp biti u centru B.Petrovca

Komsija ja tebi donosim kilu kafe, sok od aronije I Ferrero cokoladu, a ti bi meni migrate... Nece moci ove noci. 

• Like 1

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...