Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 45 minuta, 1260 said:

Noćas gledam N1 TV koja je imala direktno javljanje izBihaća i novinarka kaže da  su migranti s Vučijaka nestali i da niko ne zna gdje su otišli. Od 2900 migranata koliko ih je bilo da ih je trenutno oko 700 na Vučijaku.

Da li su otišli prema Hrvatskoj, da li nazad u Sarajevo i Tuzlu, nije znao ni ministar MUP koji je rekaoda policija i dalje patrolira   gradom i kupi migrante i odvodi na vučijak i da će se ta akcija proširiti na ostale gradove

Gdje bi mogli otići nego natrag u Bihać.  Podsjećaju me na roj skakavac koji uništavaju  usjeve.  Odvratni su.  Treba ih sve poslat na Plješevicu da sa medvjedima odspavaju zimski san. 

• Like 2

Just now, gargamel said:

Gdje bi mogli otići nego natrag u Bihać.  Podsjećaju me na roj skakavac koji uništavaju  usjeve.  Odvratni su.  Treba ih sve poslat na Plješevicu da sa medvjedima odspavaju zimski san. 

Ali ema ih u Bihaću

prije 3 sati, Pavarotti said:

Haha, pa ne zivimo na otoku. Nazalost. Stoka prodje ozbiljno obezbjedjene drzavne granice sa ozbiljnim granicnim policijama, termalnim kamerama i dronovima, strategijama iza kojih ozbiljna drzava a da ne prodje granicu poluraspalog kantona kojeg stiti slabasni MUP. 

Ove talgo vozom komotno propustiti do Bihaca, docekati ih dugim cijevima i u komadu odvoziti na Vucjak. Svakako ce u milion grupica doci u Bihac pa ti to opet iskupljaj i pazi kome ce u hladnoj noci na putu do Bihaca provaliti u kucu. 

EU je danas jos jednom zapecatila da njihova licemjernost nema granicu. 

To nije riješenje,oni se neplaše dugih cijevi koje šute.Zamisli dok pola azije i arapa prođe kroz Bihać,to bi trebalo trajati godinama.Tu ti nema normalnog života onda godinama.

Da je bila granica čuvana kao u doba Tita i da je prvi ilegalni krimigrant bio upucan u čelenku od strane graničara koji bi uz to još dobio mjesec dana nagradnog odsustva nebi bilo ovakve najezde ovih štetočina skakavaca što reče gargamel.To bi se kod njih pročulo onim novim soroševskim iphonima i vidio bih kako hvataju naglu u onim novim "najkama" od po 200 ojra.To imaju uvijek al nemaju jesti pa ih bišćani koji neznaju što će od para moraju hraniti.

Edited by Real
  • Like 3
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

Ma ima ih osjetno vise nego prekjucer npr. Nije da slicna prica o vracanju u druge gradove nije bila i nakon prosle akcije. Trebace poduzeti mnogo vise od par dana odvozenja na Vucjak, da ne kazem neke radikalnije mjere, da bi oni odustali od Bihaca. Ako je to uopste realno za ocekivati. 

Mislim da su u gradu. Samo su oprezniji. Evo sad prolazim kroz aleju, dvojica bez stvari se krecu cestom lijevom stranom u razmaku od nekih 50 metara a između ceste i staze za setanje kraj stadiona ih ide grupa od 20-tak sa svim stvarima,dakle ova grupa se ne krece ni cestom ni onom stazom nego između kroz mrak, dok jedna isto veća grupa stoji na parkingu od Nelija i kao da nekog ili nesto ceka

Edited by Grunf

U gradu su vec. Po centru sjede na klupama,na gradskoj otoci,a evo cak su se uselili u Ilmin objekt u centru grada. Znači grupica lagano ode gore na sprat. Nazalost policije ni na mapi,tako da prica o ogranicavanju hodanja po gradu pada u vodu

https://www.nytimes.com/aponline/2019/10/18/world/europe/ap-eu-austria-stabbing.html

Danas, afganistanski doktor u Austriji nožem uspješno operirao dvojicu, prvo socijalnog radnika, a onda i nekog seljaka. Doktor je u Austriju došao 2015., vjerojatno balkanskom rutom. Šoroševski govnari i svi ostali poremećeni teroristički logističari koji ste prodavali bozu o jadnim izbjeglicama i vršili pritisak da se propusti doktore, operite ruke od krvi večeras.

• Like 5

21 minutes ago, paša said:

Ove akcije nemaju nikakvog efekta, treba nešto drugo smisliti

Šta? 

45 minutes ago, 1260 said:

Šta? 

Blokada teritorije.Prije sam imao predlog da se blokira granica prema Hr ali je to neizvodljivo zbog ogromne teritorije. Treba iskoristiti Unu kao prirodnu prepreku i nedati migrantima na lijevu stranu Une. Time bi se ispraznio i Vučijak.

Oko Une su uglavnom brda i to je lako nadgledati.Blokirati mostove(policijski punkt) i upućivati migrante za Sarajevo. Kad bi svatili da nemogu preći Unu oni bi se okanuli USK.Naši bi šverceri njih prebacivali negdje čamcima ali se to lako uoči jer smo relativno gusto naseljeni i to se lako uhvati.

To bi bilo konkretno onemogućavanje slobode kretanja i za to je potrebna odluka vlade usk.

Jedino mislim da takvu odluku niko nesmije potpisati

• Like 3
  • Sad 1

1 minute ago, paša said:

Blokada teritorije.Prije sam imao predlog da se blokira granica prema Hr ali je to neizvodljivo zbog ogromne teritorije. Treba iskoristiti Unu kao prirodnu prepreku i nedati migrantima na lijevu stranu Une. Time bi se ispraznio i Vučijak.

Oko Une su uglavnom brda i to je lako nadgledati.Blokirati mostove(policijski punkt) i upućivati migrante za Sarajevo. Kad bi svatili da nemogu preći Unu oni bi se okanuli USK.Naši bi šverceri njih prebacivali negdje čamcima ali se to lako uoči jer smo relativno gusto naseljeni i to se lako uhvati.

To bi bilo konkretno onemogućavanje slobode kretanja i za to je potrebna odluka vlade usk.

Jedino mislim da takvu odluku niko nesmije potpisati

Znači mogli bi niti u Prekounju, bakšaišu, hatincu...

• Like 1
  • Haha 3

Paša ti kažeš time bi se ispraznio Vučijak,a ostali centri oni trebaju ostati aktivni,još otvoriti neke nove:Kombiteks,Jas pritoka,Željezara,Hipodrom.Ti bi da se Vučijak isprazni jer tamo nisu uslovi fini za migrante nema:WF,prodavnica sa alkoholom,šiša barova,potencijalnih žrtava da se od njih prosi,nema prosticucije.Dok u Bihaću to sve imaju.

• Like 2

Njih je nemoguće zaustaviti. Invanzivna vrsta hahaha... Treba biti pametan. Mislim Medeno Polje da je rješenje. Možda griješim. Al ih tamo staviti pod jak nadzor i kad vide da nemaju kuda otići će sami. Naravno, naša policija bi trebala surađivati sa hrvatskom i onemogućavati prelaze granice na USK. Znam da je to teško odraditi ali mislim da je to jedino rjesenje

• Like 3

1 hour ago, Fap mašina said:

Paša ti kažeš time bi se ispraznio Vučijak,a ostali centri oni trebaju ostati aktivni,još otvoriti neke nove:Kombiteks,Jas pritoka,Željezara,Hipodrom.Ti bi da se Vučijak isprazni jer tamo nisu uslovi fini za migrante nema:WF,prodavnica sa alkoholom,šiša barova,potencijalnih žrtava da se od njih prosi,nema prosticucije.Dok u Bihaću to sve imaju.

Nisam mislio u tom smislu.Ako nema dotoka novih migranata Vučjak se prazni sam od sebe.

O drugim centrima nema ni govora a Biri i Miralu ističu ugovori.

1 hour ago, 1260 said:

Ti si paša ozbiljan čovjek ne bi trebao ovakve šale zbijati

Nije to šala, negdje se mora reći stop. Zbog države kakva jeste nije realno očekivati da se granica sa Srbijom zatvori. Ako nemože država može kanton

• Aferim! 1

Pa znaš li ti koja je lijeva i desna obala Une i gdje ta granica u  centru Bihaća. 

Drina ih nije spriječila, da ih spriječi Una. 

Nemoj se prosipati s prijedlozima, ako nemaš šta pametno nemoj ni lupati šale(gluposti) 

Mislim da je sada sve jasno. Međunarona zajednica USK želi pretvoriti u hot spot to je posve jasno i tu nema nokvih dvojbi ( nadam se ni kod ovdje prisutnih kozojebnih dušebrižnika) i sada je na narodu da pokuša to sprijčiti svim sredstvima,a ako ne uspije zna se šta mu sljeduje. Ovdje više velike filozofije i mogućnosti za manupulaciju nema ni narod ni vlast na svim razinama. Dakle ILI ONI ILI MI TREĆEG NEMA

• Like 5

21 hours ago, Lidjo said:

Zena da voli fubal, voli dobar ateak, jos ako pijes pivu i na ista licis, perfektna 😂😂

Eh krecem za kladusu da vidim kakva je situacija, jel se sta promijenilo 😬😬

Nije da volim, obozavam, od malena. Mislim da znam vise od nekih muskaraca haha. Pivo je zakon, volim Karlovacko ali ne cugam vec neko vrijeme nikako. Sto se tice izgleda, nije mi jos niko rekao da sam ruzna haha, pa eto valjda ispunjavam i tu tacku haha odnosno licim na nesto. Haha. 

Sto se tice migica, da se vratimo na temu, cudna je situacija u gradu. Nije da in nema,  ali ih i ima. Pa mi ta zabrana kretanja po gradu smijesna. Valjda su mislili samo na centar grada i trg haha jer ovdje ih ima i dalje u ovim dijelovima oko nove cetvrti i luka.

oni su jako dobro uvezani mislim na informacije i razmjenu istih. Dakle, svaka grupa ima svog kao “glavnog” koji komunicira sa drugim glavnim i isto tako su dobro uvezani sa ovima iz IOMa, DRC-a i ostalih gdje vam sve rade nasi ljudi i jos plus Vlada i ona smijesna Grupa vladina moraju suradjivati sa tim organizacijama, odakle prije nas svih znaju sta gdje i kako, a time i migranti. Oni se ovako slobodno i sigurno ponasaju jer znaju sve, pa cak i kad je kupljenje za Vucjak i slicno. X puta sam vidjela kako na trgu kupe migrante dodjem tamo do poslije MUPa a grupe vec uzurbano idu gore prema novoj cetvrti ili iza malog binga kupuju namirnice i nestaju prema lukama i gore boricima. A nijednog policajca osim na trgu. 

I ova prica o otvaranju novih centara SA USLOVIMA (Hebali ih uslovi njihovi) pitam se zasto centar mora biti na USK. Kad god se prica uvijek se lokalizira na USK. Gle Bosne kolika je, da u njij nema mjesta, brda ili napustene fabrike da su ne moze prenamijeniti u centar, bitch please. A tu na scenu stupaju glupi Fazlic i Vlada. Znaci ostavi Sedru kad vec moras i Borice, jer vidim da su tu najvise zene i djeca i porodice i fkt nikad nisi cuo da je tolika gehanija dolazila otud. Vec ovi iz bire i ovi sto slobodno spavaju po nasim kucama i ti rade problem. Oni su dopustili lokalizaciju hot spota. Svi se slazemo da ako su vec usli u Bosnu (o tome kako i ko ih je tek tako pustio ni necu da pricam jer me samo iznervira) onda ih treba stavljati u te centre, gdje ce im se utvrdjivati tacan identitet, namjera i razlog boravka, odakle  nakon tog roka za zahtjev za azil i eventualnog odobrenja ili odbijanja, radis automatsku deportaciju. Ali ne mora sve i jedan jebemu biti na nasem kantonu. 

Najjace je kad mi kazu pa znate oni su u USK i hoce da budu tu i zato im tu moramo praviti. A nas Suki i Vlade i MuP samo klimaju i kad ih se hoce rusiti a sprema im se to, samo je pitanje vremena, onda neke kontrole ovo ono. 

I sta bi sa tih hiljade migranata sto su nestali?? To je njih Planert h kartonskim kutijama prevezao u Njemacku zajedno sa svojim helperima. Hahaha

• Like 2

Ni u Njemackoj niti drugim EU zemljama im se zelje ne ispunjavaju - tamo gdje im odrede, tamo moraju i boraviti, tako da samo nasi debili mogu ovako  nesto iznositi (ustvari na taj nacin svoju nesposobnost opravdavati).Sta ti nelegalci hoce, neka svoje zelje u njihovim zemljama ispoljavaju - ovdje su nelegalno i ugrozavaju domicilno stanovnistvo i za to gradjani ZELE (i to s punim pravom) da od nas od*ebu. 

• Like 2
  • Thanks 1

Država nam ni marku nije dala!

19. Oktobra 2019.

1571478136_873x400-681x383.jpg

Dok susjedne zemlje, suočene s prilivom migranata, u zaštitu svoje granice ulažu milione eura, Bosna i Hercegovina, koja je u posljednje vrijeme postala jedna od glavnih evropskih ruta za izbjeglice, u osiguranje granice nije uložila ni fening.Direktor Granične policije BiH Zoran Galićkazao je jučer za „Avaz“ da službenici GPBiH raspolažu osnovnom policijskom opremom i da rade prema raspoloživim mogućnostima. 

– Nismo dobili ni fening za zaštitu države. Ove godine nije bilo nikakvog dodatnog ulaganja, čak budžet Granične policije egzistira na bazi odluke o privremenom finansiranju prema kojoj nema kapitalnih ulaganja u GPBiH. Granična policija BiH neće moći samostalno riješiti stanje na granici bez podrške države – upozorio je Galić.

On je pojasnio da je Granična policija BiH od početka godine od 17.666 stranih državljana iz zemalja visokog migracionog rizika evidentirala 6.571 osobu prilikom ilegalnog prelaska granice, a čak 11.095 osoba zabranila ulazak u državu.

– Tokom 2018. godine smo 15.329 osoba spriječili da ilegalno uđu u našu državu – istakao je Galić.

Najveći broj migranata trenutno se nalazi u Bihaću, gdje ih je oko 6.000 i uglavnom su smješteni u kampove Sedra, Borići, Bira i Miral. Međutim, lokalnim vlastima najveći problem je migrantski kamp Vučjak, čije je funkcioniranje finansirao Grad Bihać, a, prema svemu sudeći, hrane je još jako malo ostalo.

– Treba biti realan i reći da je stanje teško, svakodnevno dolaze novi migranti, koji se smještaju u slobodne šatore. Šta će se desiti do ponedjeljka, vidjet ćemo. Ja se, ipak, nadam, ljudski, da će doći do rješenja – kaže nam Selam Midžić, sekretar Crvenog križa Bihać.

Midžić napominje da migranti u Vučjaku sami sebi prave jela te da je ukupno utrošeno skoro 200.000 maraka za nabavku opreme.– Očekuje se da će se situacija pogoršavati s obzirom na to da se približavaju kišni period i niže temperature – kazao je Midžić.

Na vanrednoj sjednici Skupštine općine Bileća odbornici su zatražili da policija bude 24 sata u rejonu Sitnice u općini Bileća da bi se zaštitilo stanovništvo i imovina ovog rejona od migranata.

E da li sad neki kontaju da je i ono sto hr policija navodno radi nužno zlo sto ja tvrdim od pocetka. Porazbijati telefone, istuci ih i onda na Vucjak. Alternative nema

• Like 3

Ja mislim da mi vec postaje svejedno jer ocigledno niko ne misli poduzeti nista u vezi ovoga. Imas jedva 50 ljudi u cijelim gradu koju SMIJU izaci na protest i kao i obicno bez ikakvog rezultata jos nas ismijava pola medija i dokaze se upravo to da migranti ne smetaju nikoome. Dao bog da provale u sve i jednu kucu i ponapadaju sviju pa mozda onda dobijes povratnu reakciju u vidu bunta. Mora se bas desiti grhanija da se ucvrste razvodnjeni mozgovi nasih sugradjana. 

• Like 3

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...