Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Auhhhh sad ce reagovati sva Vlast i sva ministarstva, jer ipak je to Cazin. Da vidimo hoce li drug Haldir ostati pri svojoj prici sad kad njemu predje nasa nevolja. Hmmmm

• Like 3

22 minutes ago, Fugaziii said:

Auhhhh sad ce reagovati sva Vlast i sva ministarstva, jer ipak je to Cazin. Da vidimo hoce li drug Haldir ostati pri svojoj prici sad kad njemu predje nasa nevolja. Hmmmm

Ako je istina i ako bas odlaze za Cazin vjerujem da ce vlada USK brzo naci rjesenje za migrante jer nece dozvoliti da ovo sto rade po Bihacu rade po Cazinu. Svi znamo i zasto. Haldir ce ostati pri svojoj priči. Zasto i ne bi? Iako se ne slazemo skontao sam da ima cvrst karakter i ima onu nasu bosansku tvrdoglavost, bas kao i ja, pa iako se nece mozda ni slagati s tim ostati ce pri svojoj prici

Edited by Grunf
  • Like 1
  • Aferim! 1

A zatoo oni hocce video nadzor u cazinuuj haha... Skuzili da su migice sebi nasle drugi put... A vidis kko kriju od javnosti. Kako su glupi toliko, znaju da se sve otkrije, ccc

Al najjači mi je dio rečenice gdje kaže ...migranti koji uspiju otići sa Vučjaka više se tamo ne vraćaju... Nadam se ni u Bihać...treba da im se toliko ogadi da i sve druge koji planiraju doći o tome obavijeste...znači uslovi na Vučjaku treba da budu još suroviji a i dalje nastaviti kupiti sve šti se nađe na ulici

• Like 3
  • Thanks 2

Inace kirurg iz Afganistana koji je ubio 2 ljudi u Austriji, na saslusanju je izjavio da nezna sto mu je bilo, da to nece vise ponoviti i da ga puste da ode u grad!!!. 

• Like 1
  • Haha 2

2 hours ago, Fugaziii said:

Ja sam već davno napisao ovdje da migranti koji dolaze u Unsko-sanski kanton sada najmanje biraju Bihać. Veći dio njih zaobilazi taj grad i busovima odlazi u Cazin i Kladušu iz Krupe, Bužima itd., a razlog je taj što svaki put kada bi došli na stanicu u Bihać postojala bi velika šansa da bi ih neko odveo na Vučjak. U Cazinu ih niko ne nadzire. Kao što sam ranije također pisao da u Cazinu operiraju SAMO DVIJE patrole, jer je velik broj policajaca iz Cazina prebačen u Bihać, što znači da ovdje manjka policijskih službenika i to se već odrazilo na život stanovništva. 

Dovoljno je zaviriti na Ćupriju čim padne mrak i možeš svaku noć prebrojati najmanje 300 migranata koji izlaze sa autobusne stanice. Većina ih ide u pravcu Kladuše, neki u pravcu Slatine kako bi izbjegli M4.2 magistralu i opet vrlo vjerovatno idu put Kladuše jer je Bihać na drugoj strani. Kod marketa KORT koji se nalazi na spomenutoj magistrali koja spaja Bihać i Kladušu svakodnevno ih pješice iz Bihaća prođe nekoliko stotina.

Međutim, jasno je da je Bihać najviše pogođen, Cazin daleko manje. Akcent treba staviti na Kladušu koja je totalno izolirana i o kojoj se skoro nikako ne raspravlja, a koja će ove zime trpiti najveće posljedice migracija jer ih većina ide put Mirala, a dole su daleko manji smještajni kapaciteti nego u Bihaću. 

Ponavljam po stoti put, mi se njih ne možemo riješiti, to je jasno svima. I to je glavni razlog zašto Vlada USK treba prebačena sredstva koristiti u svrhu njihovog zbrinjavanja. Jer ostaviti očajnike na ulici, pogotovo zimi, apsolutno neće pridonijeti sigurnosnoj situaciji. Provale, pljačke, kriminal nikad nisam opravdavao. Ali u slučaju gladnog čovjeka, sa dekom u ruci i ruksakom na leđima, uvijek to mogu razumjeti. 

37 minutes ago, Fugaziii said:

A zatoo oni hocce video nadzor u cazinuuj haha... Skuzili da su migice sebi nasle drugi put... A vidis kko kriju od javnosti. Kako su glupi toliko, znaju da se sve otkrije, ccc

Kakav je nadzor u pitanju, da nisu dio sredstava za to planirali majke ti? 

• Aferim! 1

18 hours ago, Haldir said:

Ponavljam po stoti put, mi se njih ne možemo riješiti, to je jasno svima. I to je glavni razlog zašto Vlada USK treba prebačena sredstva koristiti u svrhu njihovog zbrinjavanja. Jer ostaviti očajnike na ulici, pogotovo zimi, apsolutno neće pridonijeti sigurnosnoj situaciji. Provale, pljačke, kriminal nikad nisam opravdavao. Ali u slučaju gladnog čovjeka, sa dekom u ruci i ruksakom na leđima, uvijek to mogu razumjeti. 

Uvijek si zabavan u svojim  podvalama. Ovo s očajnim ljudima vam je trenutno na neki način zadnja linija obrane, sve ste drugo popušili, i laži o izbjeglicama, i laži o Sirijcima, i laži o ženama i djeci, i laži o doktorima i inženjerima koji su diplome zaboravili u paklu razaranja, i laži o jadnicima koji bježe od ratova klimatskih promjena, sad sve to više nije važno, doslovno priznajete da se radi o migrantskim kriminalnim hordama koje treba hraniti i smjestiti na toplo da ne bi provaljivali i pljačkali. O.o

Ma čekaj malo, pa navedeni su bili nahranjeni i zbrinuti u Turskoj, Grčkoj i Srbiji, pa su od tamo otišli i došli u USK gdje toga nemaju, dakle sigurno im nije prioritet ni hrana ni smještaj, nego invazija na zapad. Osim toga, i dalje imaju priliku vratiti se u Srbiju, Grčku, Tursku u krasne IOM-ovske centre, ako su ovdje gladni i na ulici, pa to ne rade, dakle još jedna potvrda da im ni hrana ni smještaj nisu prioritet i da osiguranje navedenog treba biti zadnja briga vlade USK.

Osim toga, čak i ako nasjednemo na humanitarnu podvalu potrebe osiguranja hrane i smještaja za hrpu mladih i zdravih neradnika, parazita, kriminalaca i terorista, zašto bi se isti trebali smještati i hraniti točno tamo gdje žele? Pa ni domaća sirotinja koja nema što jesti ne dobija hranu gdje hoće nego mora ići u pučke kuhinje, isto kao što ni domaći beskućnici ne dobijaju prenoćište gdje oni hoće, npr. šatore po parkovima, nego moraju ići u organizirana prenoćišta.

• Like 2
  • Thanks 2

19 minutes ago, Haldir said:

Kakav je nadzor u pitanju, da nisu dio sredstava za to planirali majke ti? 

Sredstva od cetiri milioona su vec dobili davno za rjesavanje migica ali su medju sobom i strankicama razdijelili, izmedju ostalog za video nadzor ulicni u cazinu i buzimu, te za novu policijsku stanicu u buzimu, kojesta....

• Like 1
  • Haha 1

Ima li i jedan tvoj post da nisi spomenu tog soroša, šoroša ili kako več :D

• Haha 1

@Haldir sve to stoji ali nasuprot migranta kako ti kazes gladnog umotanog u dekicu (iako ne znam zasto bi bio gladan kad imaju novce neki cak i puno vise nego prosjecni građanin na USK) stoji Krajisnik koji vjeruj mi zna braniti svoju teško stečenu imovinu i ima sa čim je braniti. S toga isti ljudi koji istinski zbrinjavaju migrante trebaju na to i da ih upozoravaju

Edited by Grunf
  • Like 1

13 minutes ago, Fap mašina said:

Maloprije grupica migranata polako razgleda kakve su prilike da se provali u kuće.u hatincu kod mosta prema hipodromu.

Ala, evo me u Hatincu, nabrijan do kraja. Samo neka se neko usudi. 

• Like 2
  • Haha 1

2 hours ago, Grunf said:

@Haldir sve to stoji ali nasuprot migranta kako ti kazes gladnog umotanog u dekicu (iako ne znam zasto bi bio gladan kad imaju novce neki cak i puno vise nego prosjecni građanin na USK) stoji Krajisnik koji vjeruj mi zna braniti svoju teško stečenu imovinu i ima sa čim je braniti. S toga isti ljudi koji istinski zbrinjavaju migrante trebaju na to i da ih upozoravaju

Pa naravno. Zato treba, dok nije opet pala mrtva glava, stvari rješavati zatvorenim prihvatnim centrima i sredstva usmjeravati tamo gdje treba, a ne u nadzorne kamere, pogotovo ne u Bužimu gdje ni ptice više ne žele biti, kamoli migranti. Kad zatvore 7000 migranata u tri-četiri prihvatna centra zatvorenog tipa, ovamo više niko neće ni dolaziti. Imat će jesti, piti, gdje spavati, i po hitnom postupku rješavati pitanje zahtjeva za azil.

One koje odbiju organizirano autobusima na granične prelaze sa Srbijom, tamo će ih sasvim sigurno dočekati autobusi sa srpske strane koji će ih voziti dalje, jer ni oni ne žele trošak koji migranti nose sa sobom. I to se trebalo uraditi prije nego što je ciganska nacija iz Ankare počela prijetiti novim masovnim migracijama ako im se ne dozvoli pokolj na sjeveru Sirije. 

On 18. 10. 2019. at 16:48, toby said:

Jelda, a istovremeno su vam kredibilni:

- kriminalci koji ilegalno prelaze granicu, bez i jednog osobnog dokumenta, bez provjerljivog identiteta

- anonimni planinari koji pišu anonimna pisma, bez provjerljivog identiteta

- anonimni policajci koji pišu anonimna pisma, bez provjerljivog identiteta

Mrš.

Vidi, vidi, tko to nama u ksenofobe dođe. 

Naravno da su pošteni hrvatski policajci kredibilan izvor. Pa historija ih je naučila da oni koji istupe protiv NDH bivaju brutalno kažnjavani. 

2 hours ago, toby said:

Uvijek si zabavan u svojim prozirnim proterorističkim šoroševskim podvalama. Ovo s očajnim ljudima vam je trenutno na neki način zadnja linija obrane, sve ste drugo popušili, i laži o izbjeglicama, i laži o Sirijcima, i laži o ženama i djeci, i laži o doktorima i inženjerima koji su diplome zaboravili u paklu razaranja, i laži o jadnicima koji bježe od ratova klimatskih promjena, sad sve to više nije važno, doslovno priznajete da se radi o migrantskim kriminalnim hordama koje treba hraniti i smjestiti na toplo da ne bi provaljivali i pljačkali. O.o

Ma čekaj malo, pa navedeni su bili nahranjeni i zbrinuti u Turskoj, Grčkoj i Srbiji, pa su od tamo otišli i došli u USK gdje toga nemaju, dakle sigurno im nije prioritet ni hrana ni smještaj, nego invazija na zapad. Osim toga, i dalje imaju priliku vratiti se u Srbiju, Grčku, Tursku u krasne IOM-ovske centre, ako su ovdje gladni i na ulici, pa to ne rade, dakle još jedna potvrda da im ni hrana ni smještaj nisu prioritet i da osiguranje navedenog treba biti zadnja briga vlade USK.

Osim toga, čak i ako nasjednemo na humanitarnu podvalu potrebe osiguranja hrane i smještaja za hrpu mladih i zdravih neradnika, parazita, kriminalaca i terorista, zašto bi se isti trebali smještati i hraniti točno tamo gdje žele? Pa ni domaća sirotinja koja nema što jesti ne dobija hranu gdje hoće nego mora ići u pučke kuhinje, isto kao što ni domaći beskućnici ne dobijaju prenoćište gdje oni hoće, npr. šatore po parkovima, nego moraju ići u organizirana prenoćišta.

Nemam pojma kad sam ja to napisao da su ovdje većinom žene i djeca, doktori i inžinjeri, tako da to podmetanje i konstruisanje je zaista besmisleno. Naravno da to opet dolazi od nekog ko čita Markićkine portale i hoda po njenim šetnjama. 

Svi znamo da ljudi ne žele ostati ni u Srbiji ni BiH. Ne vidim ko to ovdje spori? 

Pa ne dobijaju ni oni hranu na ulici, nego organizirano u kuhinjama, ne pučkim, već IOM-ovim i CK-ovim. 

Nije stvar humanosti. Stvar je zakona, Ustava i očuvanja sigurnosti zbog malog broja migranata sklonih kriminalu. 

Tako da u suštini sve što si napisao je opet, po ko zna koji put, besmisleno. 

• Dislike 3

'Prema izvješću iz 2017., u najvećim švedskim gradovima identificirano je 5000 kriminalaca povezanih u 200 kriminalnih mreža koncentriranih u 61 'ranjivom području', od kojih su 23 naročito ranjiva. Broj pucnjava se upeterostručio u posljednjih 12 godina. Ranije se pucalo u nogu zbog zastrašivanja, a sada se puca u glavu da se ubije, izjavljuje u švedskom listu Göteborgs-Posten Linda Staaf, voditeljica policijskog obavještajnog odjela (NOA).

Švedska policija tuži se da nema dovoljno ljudi i sredstava za tako krupan zalogaj te u 11 najtvrđih geta nema nijedne policijske stanice. Policijske stanice nema ni štokholmski Rinkeby, ozloglašeno geto i izvan granica Švedske, iz kojeg se navodno regrutira dio kadra za podmetanje eksplozija u Kopenhagenu. Doduše, za gradnju nove postaje osiguran je novac, ali gradnja ne počinje, jer građevinske firme odbijaju ući u Rinkeby bojeći se nasilja njegovih stanovnika.'

Eto uspjesnog primjera integracije koji svi moraju slijediti, dakle u Svedskoj je 2017 vec bilo 61 'ranjivo podrucje' u prevodu 'geto'  gdje prakticki Svedska ne postoji, covjece oni nemogu policijsku postaju napraviti u svom gradu!!!?, zelim sve zlo ovog svijeta onima koji sve ovo orkestriraju i onima koji to logisticki podrzavaju.

• Like 1
  • Thanks 2

Naravno da su pošteni hrvatski policajci kredibilan izvor. Pa historija ih je naučila da oni koji istupe protiv NDH bivaju brutalno kažnjavani. 

Ne znam imam li za sada dosta materijala za knjigu "Patologija poremećenog šoroševskog terorističkog aktivista". Pazi ovo:

1. Novinar koji piše pod svojim imenom i prezimenom i tvrdi da je određeni migrant pripadnik ISIL-a nije kredibilan jer u prošlosti ima neku nevezanu presudu protiv sebe, a što je dokazano upravo zato što čovjek piše pod svojim imenom i prezimenom

2. Migrant bez ikakvih dokumenata, bez provjerljivog identiteta, je kredibilan kad kaže da je iz Sirije, da je doktor ili inženjer, da je maloljetan i da mu je hrvatska policija ukrala mobitel, na njega tjerala pse i elektrošokirala ga

3. Anonimni planirar bez identiteta je kredibilan kad opisuje hrvatsku policiju kako puca po jadnim i dobrim migrantima, iako uopće nema dokaza da takav postoji

4. Hrvatski policajac bez identiteta je kredibilan kad u anonimnom pismu opisuje hrvatsku policiju kako puca po jadnim i dobrim migrantima, iako uopće nema dokaza da takav postoji

5. Hrvatski policajac s imenom i prezimenom koji kaže da se prema migrantima ne primjenjuje nikakva sila nije kredibilan zbog NDH. 

Eto, kakav se uzorak može izvući iz navedenih primjera?

Nemam pojma kad sam ja to napisao da su ovdje većinom žene i djeca, doktori i inžinjeri, tako da to podmetanje i konstruisanje je zaista besmisleno. Naravno da to opet dolazi od nekog ko čita Markićkine portale i hoda po njenim šetnjama. 

Ni ja nemam pojma, niti sam te ja zbog toga prozvao, tako da se pisanje knjige o poremećenom mozgu plaćenog šoroševskog terorističkog propagandista može nastaviti.

Svi znamo da ljudi ne žele ostati ni u Srbiji ni BiH. Ne vidim ko to ovdje spori? 

Pa zašto onda zagovaraš zadržavanje postojećih i otvaranje novih migrantskih centara i skrb za navedene migrante upravo u Bihaću i USK?

Pa ne dobijaju ni oni hranu na ulici, nego organizirano u kuhinjama, ne pučkim, već IOM-ovim i CK-ovim. 

Da, ali zašto baš u Bihaću i USK? Dakle, ako ima slobodnih kapaciteta u centrima u npr. Srbiji, s besplatnom hranom i svime ostalime, a u USK nema, zašto isti ne bi otišli u Srbiju?

Nije stvar humanosti. Stvar je zakona, Ustava i očuvanja sigurnosti zbog malog broja migranata sklonih kriminalu. 

Stvar je zakona, Ustava i očuvanja sigurnosti osiguravanje besplatnog smještaja, besplatne hrane, besplatne zdravstvene skrbi i svega ostalog besplatnog za gomilu migranata koji su ilegalno ušli u državu, i to točno tamo gdje oni žele biti, kako dio njih ne bi krao, pljačkao i ubijao? Molim navesti izvor zakona i Ustava za navedeno. xD

• Like 3
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

prije 17 sati, Grunf said:

Frnan iz Pakistana kaže big problem.  Frnan nema smještaj,  hrana mu je loša i ne može da se liječi u bolnici.  Budite ljudi pa dajte Frnanu meni da si naruči hranu po izboru,  osigurajte mu hotelski smještaj i i obavezno mu uplatite zdravstveno osiguranje kako bi mogao da se liječi.  Big problem, big problem.  Bosanci budite humani pa se pobrinite za sve te kozojebačke šugavce i osigurajte im sve što vaša djeca ne mogu imati. Biiiiig problem. Mrš u MP3 šugavi

• Like 2
  • Thanks 1

prije 35 minuta, toby said:

Ne znam imam li za sada dosta materijala za knjigu "Patologija poremećenog šoroševskog terorističkog aktivista". Pazi ovo:

1. Novinar koji piše pod svojim imenom i prezimenom i tvrdi da je određeni migrant pripadnik ISIL-a nije kredibilan jer u prošlosti ima neku nevezanu presudu protiv sebe, a što je dokazano upravo zato što čovjek piše pod svojim imenom i prezimenom

2. Migrant bez ikakvih dokumenata, bez provjerljivog identiteta, je kredibilan kad kaže da je iz Sirije, da je doktor ili inženjer, da je maloljetan i da mu je hrvatska policija ukrala mobitel, na njega tjerala pse i elektrošokirala ga

3. Anonimni planirar bez identiteta je kredibilan kad opisuje hrvatsku policiju kako puca po jadnim i dobrim migrantima, iako uopće nema dokaza da takav postoji

4. Hrvatski policajac bez identiteta je kredibilan kad u anonimnom pismu opisuje hrvatsku policiju kako puca po jadnim i dobrim migrantima, iako uopće nema dokaza da takav postoji

5. Hrvatski policajac s imenom i prezimenom koji kaže da se prema migrantima ne primjenjuje nikakva sila nije kredibilan zbog NDH. 

Eto, kakav se uzorak može izvući iz navedenih primjera?

Ni ja nemam pojma, niti sam te ja zbog toga prozvao, tako da se pisanje knjige o poremećenom mozgu plaćenog šoroševskog terorističkog propagandista može nastaviti.

Pa zašto onda zagovaraš zadržavanje postojećih i otvaranje novih migrantskih centara i skrb za navedene migrante upravo u Bihaću i USK?

Da, ali zašto baš u Bihaću i USK? Dakle, ako ima slobodnih kapaciteta u centrima u npr. Srbiji, s besplatnom hranom i svime ostalime, a u USK nema, zašto isti ne bi otišli u Srbiju?

Stvar je zakona, Ustava i očuvanja sigurnosti osiguravanje besplatnog smještaja, besplatne hrane, besplatne zdravstvene skrbi i svega ostalog besplatnog za gomilu migranata koji su ilegalno ušli u državu, i to točno tamo gdje oni žele biti, kako dio njih ne bi krao, pljačkao i ubijao? Molim navesti izvor zakona i Ustava za navedeno. xD

Potpuno si rasturio tu budaletinu argumentima.  Očigledno je da se radi o tipusu koji se bavi krijumčarenjem kozojeba i koji će da zaglavi prdekanu kad tad.  Kada mu u Lepoglavi ispadne sapun Frnan Pakistanac će mu ga podignut. 

• Like 2
  • Haha 1

Fugazija umjesto da reaguje i upozori za vrijedjanje ona se smije. Aj dobro, sve je to normalno kod nas

• Like 1
  • Aferim! 2

prije 15 minuta, Hysteria said:

Fugazija umjesto da reaguje i upozori za vrijedjanje ona se smije. Aj dobro, sve je to normalno kod nas

Nisi ni ti puno bolji od Haldira sitnog švercera kozojebima.  Kada se klupko počne odmotavat i ti bi vrlo lako mogao zaglavit u Zenicu.  

• Like 3

Dok je on na bausteli u gradjevini koja je zatvorena btw od strane inspekcije gori vatra, dim izbija na sve strane, turisti sa kruzera rostiljajj malo

• Like 1
  • Haha 2
  • Sad 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...