Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 1 minuta, Krajisnik2 said:

Imaju arapi za primer onu pricu o ocu, sinu i jahalici: 
Stizu tako u prvo mjestasce, sin na jahalici i otac pjeske s njim - kad cuje otac kako narod medju sobom bronda „..kako ovog malog nije sramota da mu babo ide pjeske a on na jahalici...“. 

Stizu do drugog gradica, veli otac sinu, „sjasi ti sada, a ja cu na  jahalicu„ - kad udjose u grad otac cuje opet brondanje „…kako ovom ocu nije zao ovog dijeteta da ga ovako voda…“ . 

Stizu do pred trece mjesto, te veli otac sinu, „necemo jahati, vec obojica proci pjes’ce kroz gradic…“ - te opet otac cuje brondanje „…vidjajte ove dvi budale - hodaju pjeske a imaju jahalicu sa sobom...“. 

To je primer ponekih komentara ovde - ne valja Suhret zato sto je izdajica, sto prima pare, sto nas je prodo, sto ovo i ono - sada Suhret ne valja jer je kabadahija i neda marku za Vucjak itd. Ne velim da je Suhret zlatan i da nije bilo gresaka itd. , ali ocigledno da je pojedinima glavna poenta napadati cojeka i sumnjati po svaku cijenu. Intervju je bio u redu, pa i ovo oko maraka i pogadjanja. Kada vidjamo da nece nista od toga biti onda moremo pisati Suhret vaki i Suhret naki...

Al vidim da tvoje razmišljanje nije stasalo za ova 3 mjeseca dok sam bio odsutan. I dalje bez konstruktivnog posta od učlanjenja. Šuhret je čovjek koji nas je svojim nepromišljenim razmišljanjem sve doveo u ovu situaciju. I dan danas je sve oko para kada on progovori. Dobri su migranti, troše pare, dobri su migranti dao nam IOM sijalice, lampe, klupee. Hej narode koji nikad na klupu nisi sjedio i narode koji nikad lampu nisi vidio, sve nam je super i evo potpis, neka vas tu vječno. I sad kad je situacija loša, lošija, najlošija, sad ne dam ja marku jer mi se drma stolica, jer su me svi izdali i hej možda i nije tako dobro da mi se desetak hiljada ljudi koje ne znam mota oko mojih novih lampi i klupi. Poštedi me šuplje prijatelju.

• Like 5

16 minutes ago, logan said:

Al vidim da tvoje razmišljanje nije stasalo za ova 3 mjeseca dok sam bio odsutan. I dalje bez konstruktivnog posta od učlanjenja. Šuhret je čovjek koji nas je svojim nepromišljenim razmišljanjem sve doveo u ovu situaciju. I dan danas je sve oko para kada on progovori. Dobri su migranti, troše pare, dobri su migranti dao nam IOM sijalice, lampe, klupee. Hej narode koji nikad na klupu nisi sjedio i narode koji nikad lampu nisi vidio, sve nam je super i evo potpis, neka vas tu vječno. I sad kad je situacija loša, lošija, najlošija, sad ne dam ja marku jer mi se drma stolica, jer su me svi izdali i hej možda i nije tako dobro da mi se desetak hiljada ljudi koje ne znam mota oko mojih novih lampi i klupi. Poštedi me šuplje prijatelju.

Bilo bi zgodno pronaći te izjave mislim da imaju čak i video uradci tih izjava...i onda ih staviti jedne sa drugima za uporedbu

Kaze u prilogu migranti se snasli i idu po vodu u okolna dvorista??, cija to dvorista? nakon toga kaze vjerovatno ce se građani uskoro pobuniti! o majke ti mile ludila na ovom svijetu.

• Like 1

prije 6 minuta, Rijecanin said:

Kaze u prilogu migranti se snasli i idu po vodu u okolna dvorista??, cija to dvorista? nakon toga kaze vjerovatno ce se građani uskoro pobuniti! o majke ti mile ludila na ovom svijetu.

Poznavajući situaciju u gradu, mnogi će to iskoristiti da im prodaju po promo cijeni od 2KM/l :D 

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

https://www.klix.ba/vijesti/bih/operativna-grupa-trazi-hitno-premjestanje-migranata-iz-usk-u-salakovac-usivak-i-delijas/191021118

Operativna grupa za pitanje migracija zatražila je hitno izmještanje migranata iz kampa Vučjak kod Bihaća, koji od danas nemaju pristup pitkoj vodi, niti se odvozi smeće s te lokacije. Poručili su da je odgovornost na Ministarstvu sigurnosti i Uredu za strance BiH.

Premijer USK Mustafa Ružnić ponovio je kako je Krajina i dalje sama u ovoj krizi, da Evropska komisija nije poslala eksperte koji bi im pomogli u upravljanju krizom, da ne postoji adekvatna zaštita istočne granice niti jačanje struktura Službe za rad sa strancima čija samo dva-tri predstavnika rade na području ovog kantona.

"Potvrđujemo zaključak Skupštine USK u pravcu očuvanja sigurnosti i zdravstveno-epidemiološke situacije da se postojeći centri Bira i Miral, koji nemaju potrebne saglasnosti, izmjeste van naseljenog područja. I dalje ostajemo pri odluci da je to Medeno Polje i tražimo od međunarodnih organizacija da zajedno s Ministarstvom sigurnosti krenu u pravcu izmještanja", rekao je Ružnić.

Potvrđen je i zaključak da IOM i UNHCR ne mogu produžavati ugovore s Birom i Miralom dok ne dobiju saglasnosti s nivoa BiH te zahtijevaju da se migranti s Vučjaka hitno izmjeste u postojeće centre van Krajine i to u Salakovac, Ušivak i Delijaš navodeći kako imaju informaciju da su ti centri prazni ili poluprazni.

"Jedan od zaključaka je da tražimo od Vlade FBiH i premijera Novalića, u čijoj su nadležnosti Željeznice FBiH, da suspenduju linije do Bihaća, jer se zna da su oni nezakonito u ovoj zemlji i ne može se vršiti prijevoz javnim sredstvima. Linija Sarajevo - Bihać doveze između 150 i 200 migranata dnevno, a kada su se pojavili u Tuzli otvorena je linija Tuzla-Bihać. Tražimo da suspenduju tu liniju i pomognu građanima Bihaća", rekao je Ružnić.

Prema posljednjim informacijama, na istočnim granicama imaju oko 1.000 registrovanih ulazaka i oko 1.300 neregistrovanih ulazaka dnevno. Svi migranti završe u Bihaću.

S obzirom na to da će zbog nedostatka pitke vode i neodvoženja smeća s Vučjaka doći do pogoršanja zdravstveno-epidemiološke situacije, Vlada USK će preko Kantonalne uprave civilne zaštite i u saradnji s javnim preduzećima vršiti dovoz vode i odvoz smeća. Sredstva su osigurana do kraja ove godine.

Ministar unutrašnjih poslova USK Nermin Kljajić kazao je kako centri Bira i Miral ne mogu biti bez kontrole i nadzora, navodeći kako su migranti samo u ovoj godini počinili 200 krivičnih djela, 300 prekršaja i 600 incidenata.

"Medeno Polje je kao lokacija ponuđeno još tokom 6. mjeseca prošle godine, ali nismo našli partnere da uspostavimo centar. Mi sa sigurnosnog aspekta i zdravstveno-epidemiološke situacije tvrdimo da je to jedna od najboljih lokacija za smještaj migranata. Građani Bosanskog Petrovca ne moraju strahovati jer će to biti kamp zatvorenog tipa i neće imati mogućnost kretanja", rekao je Kljajić.

Dodao je kako na postojećim lokacijama imaju kontejnere koji mogu odmah biti preneseni na tu lokaciju i traže od Vijeća ministara da donesu odluku, a od Evropske komisije da prihvati tu lokaciju.

"Mi smo samo iz 200 privatnih objekata u Bihaću izvukli oko 1.900 migranata. Naša procjena je da ih na području USK ima između 6.000 i 7.000. Mi bismo bili najsretniji kada bi pitanje migracija išlo preko drugog kantona ili entiteta", zaključio je Kljajić.

Iz Krajine su poručili da će nakon 15. novembra, kada isteknu ugovori IOM-a s Birom i Miralom, Vijeće ministara biti odgovorno za više od 2.000 migranata koji će ostati bez smještaja.

• Like 1

Mislim da je pogresno nastaviti opskrbljivati Vucjak jer bi  bili prisilili da odu negdje drugdje, ovako Vucjak ostaje tranzitni centar, vlada Usk ovako prakticki nastavlja logisticku podrsku ilegalcima, a ako je istina da ih uđe 2000 dnevno onda je katastrofa na pomolu, pogotov kad zahladi.

Cilj Evropske komisije se zna, naseliti migrante u gradove USK-a. To se vidi u odbijanju Medenog Polja jer nije u blizini urbanih zona. Van IOM, van ilegalni migranti sa USK. Jednostavno ih treba protjerati

Edited by Grunf
  • Like 5

prije 17 minuta, Rijecanin said:

Mislim da je pogresno nastaviti opskrbljivati Vucjak jer bi  bili prisilili da odu negdje drugdje, ovako Vucjak ostaje tranzitni centar, vlada Usk ovako prakticki nastavlja logisticku podrsku ilegalcima, a ako je istina da ih uđe 2000 dnevno onda je katastrofa na pomolu, pogotov kad zahladi.

Sami priznaju da ih uđe dnevno preko dvije hiljade.  Mjesečno 60 000.  Strašno

prije 2 minuta, paša said:

Screenshot_20191021-162942_Facebook.jpg

😂

• Sad 1

A jok nije glavni krivac nego moj did rahmetli ustao iz groba i dao Borice na upotrebu

U sustini nista novo oko Vucjaka sem sto ce kanton umjesto grada finansirati. Mada taj kamp nema buducnost taman da ga Bill Gates finansira. 

Gledam oko Bire, ide policija a ovi bjeze u njive. Jos ih se 50-tak sakrilo u Malom lugu iza Cavkunovica, sjede na onoj pruzi. Jebote zivot kakva tragikomedija.

Da hoce kakvo sranje ispasti između Turske i Grcke. Valjalo bi kost baciti.

• Like 1
  • Sad 1

28 minutes ago, Grunf said:

A jok nije glavni krivac nego moj did rahmetli ustao iz groba i dao Borice na upotrebu

Je li Suhret pustio migrante preko granice između BiH i Srbije, je li pitanje migracija u nadležnosti grada Bihaća, ili na nivo vijeća ministara tj. na državnom nivou. Oni su došli u Bihać zato što ih niko nije zaustavio prije Bihaća. Kako bi ih mogao izbaciti iz grada iz Kantona. Vidiš da ih izbace iz voza, a oni opet dođu u Bihać. Da postavimo granicu na granice kantona mislim da niko nema ovlaštenje za to. 

Mislim da će ljudi početi okrivljivati predsjednika MZ Luke što je dao Boriće. 

Borici su bili ruševina i mislim da se za migrante tamo ne zna. Jer su uglavnom žene i djeca

• Like 1

6 minutes ago, 1260 said:

Je li Suhret pustio migrante preko granice između BiH i Srbije, je li pitanje migracija u nadležnosti grada Bihaća, ili na nivo vijeća ministara tj. na državnom nivou. Oni su došli u Bihać zato što ih niko nije zaustavio prije Bihaća. Kako bi ih mogao izbaciti iz grada iz Kantona. Vidiš da ih izbace iz voza, a oni opet dođu u Bihać. Da postavimo granicu na granice kantona mislim da niko nema ovlaštenje za to. 

Mislim da će ljudi početi okrivljivati predsjednika MZ Luke što je dao Boriće. 

Borici su bili ruševina i mislim da se za migrante tamo ne zna. Jer su uglavnom žene i djeca

Šuhret Fazlić je dao Boriće na korištenje bez ičije suglasnosti. Gledaj na to prije formiranja Bire a ne sada.Sva ta bagra je bila tamo prije toga. I sam je to priznao. Ja govorim o njegovoj krivici što se tiče Bihaća, lokalno i tu nema zbora. To je jednostavno bio poziv na dobrodošlicu i ujedno povod i Tuzlacima i Sarajlijama prvenstveno da šalju migrante ovamo. Kasno se sjetio šta je napravio

Edited by Grunf
  • Like 1
  • Thanks 1

Just now, Grunf said:

Šuhret Fazlić je dao Boriće na korištenje bez ičije suglasnosti. Gledaj na to prije formiranja Bire a ne sada.Sva ta bagra je bila tamo prije toga. I sam je to priznao

Mee zanima šta je mogao uraditi. Vratiti ih u Sarajevo, da li bio oni ostali tamo. Ne bi, samo bi talgo voz zarađivao jer bi oni sutra naveče došli ovamo.

Mi moramo samo otvoriti očo i shvatiti da je vrh države i federacije okrenuo leđa Bihaću, ako su ikad i gledli ovamo, osim kad su im trebali glasovi. 

• Like 3

Mogao je na granice grada poslati armiju opcinskih sluzbenika naoruzanih hemijskim olovkama i A4 papirom. 

Suhret jest napravio gresku sto to recimo nije stavio pred gradsko vijece. Da dodam da mu je spika oko kruzera kriminalna. Ali pricati o Boricima kao nekom okidacu krize odnosno da bi zbog drugacije odluke nesto danas bilo gore ili bolje, u smislu da bi oni odustali od Bihaca, to mi je smijesno. Ponavljam po hiljaditi put, dok vi trazite usporedbe sa nekim Tuzlama u centralnoj Bosni, da je Kladuska vlast bila sve ono sto ste vi trazili od bihacke, pa sta sad. Isti klinac. 

• Like 2

prije 7 minuta, 1260 said:

Mee zanima šta je mogao uraditi. Vratiti ih u Sarajevo, da li bio oni ostali tamo. Ne bi, samo bi talgo voz zarađivao jer bi oni sutra naveče došli ovamo.

Mi moramo samo otvoriti očo i shvatiti da je vrh države i federacije okrenuo leđa Bihaću, ako su ikad i gledli ovamo, osim kad su im trebali glasovi. 

Nije mogao nista uraditi ni prije ni poslije niti ima nekih posebnih nadleznosti ni sada da utjece na to.

Cudi me kako mozete kriviti jednog gradonacelnika, jednog malog Bihaca ako su sve ove migracije organizovane od strane tzv "sorosevaca", "iomovaca" i ako je sve isplanirano na nekom tamo svjetskom nivou. Kako onda moze iko na to utjecati.

To je malo licemjerno. Teza pojedinih forumasa je da je sve ovo dio nekog veleplana za unistavanje Europe, a opet je nekako Suhret kriv?

• Like 1

2 hours ago, logan said:

Jao pressice. Teško meni ovo gledati..

Suplja prica kao I uvijek...te jedno te isto,te jedno te isto...

• Like 1

1. Suhret je sam sredinom prosle godine javno komentarisao kad ih se tek pocelo primjecivati u gradu, i nije tome bas previse dao na vaznosti. Mogao je odmah rastjerati prvih par grupa i mozda bi se promijenio pravac.

2. Kad je vrag odnio salu on da BOrice, onaj da Miral, pa se da Bira, pa se ukljuci IOM i pocne dizati klasicnu demagogiju o ljudskim pravima kriminalaca - a koji su postali kriminalci onog momenta kad su nelegalno presli granicu bez ikakvih identifikacijskih dokumenata -  i tim glupostima.

3. Potom je pocelo napadanje, provaljivanje, otimanje i slicno, pa se narod pobunio, pa jedan protest, drugi, mediji ciji su vlasnici raznorazne stranke a koje vode drzavu a koje su potkupljene od strane medjunarodne zajednice i rade pod njihovom palicom pali po Krajini kako narusava prava, kako mi ovo kako mi ono.... A samo su iste te kriminalce tjerali iz svojih podrucja prema Bihacu i Kladusi. A da ne govorim o onom drobu od Dodika koji ih je za svoje nacinalisticke ciljeve jos i pomagao uz pomoc MUPa RSa da sto prije "predju na ovu stranu".

4. Zatim imamo propale pokusaje protesta gradjana, jer ih je vecina ili se bojala izaci na proteste usljed najavljenih kazni i zabrana istih, ili su vec iskombinirali svoje sheme za zaradu na istim tim kriminalcima. Pa na kraju mediji jedva docekali da snime nas 50ak gradjana kako ko budale stojimo na trgu i kao nesto protestvujemo, i samo malim odazivom dokazali da oni nama zapravo ne smetaju. Jos nas i Van der qrac prozove javno na teleziji, presmije se lik jos na jadni odaziv gradjana.

5. Onda imas nadolazece ljeto i ljetnu sezonu, kada odjednom rjesavaju po hitnom postupku Vucjak, i izmjestanje svih migranata iz grada gore kako bi Bihacko ljeto i Una regata zazivjele u punom sjaju. Racije, gehanije, ovo ono, mi se jadnici ponadali.

6. Prodje ljetna sezona, eto novih migranata, eto raspasoja i eto zime, a Suki i dalje malo kuka kako nema para za zbrinjavanje, pa malo se hvali kako kruzerima dovodjeni migranti ipak doprinose gradu troseci "svoj" novac po nasim prodavnicama, pa ne znas jel lik ima povremene mozdane udare sudeci po njegovim izjavama.

7. Pa imas neke njihove odlaske na kojekakve medjunarodne mitinge i sastanke i dolaske predstavnika drugih drzava i opcina koji kao ostavljaju donacije, saljuci pritom poruku "EVO VAM PARE, SAMO NEK IH KOD VAS". Pa dodje medjunarodna zajednica kaze drzava mora Vladi BiH dati 4 miliona KM da iskoriste za pomoc migrantima. Pa Vlada nigdje nikad to ne spomene niti se osvrne na to, a dobije taj kesh, a sad ih Novalic proziva dali smo, gdje su vam pare, a meni se smiju kad i prije objave toga lijepo napisem na forum da je Vlada davno dobila taj novac ali po navici prvo pokradu vecinski dio za sta njima treba, pa ako sta ostane kad dodje do grla dacemo.

8. Sad imas to da najavljuju sve moguce centre, i raspustaju ljude iz kampova, i sad ce svi oni kao na cestu,....

I sta ce sad biti? Hoce oni poceti naseljavati opet napustene kuce i objekte, lezati i spavati po gradu i parkovima, hoce glumiti jos vece jadnike, pa da se to medijski sad malo raspiri opet? Ili ce mozda krenuti dalje? Eto neko reche ranije da su zapravo krenuli polako prema Cazinu jer tamo ima neka shema da se predje grana?? Pripremite odbrambene alatke, imam osjecaj da ce nam svima zatrebati, a neki od nas su njihovo bahato, kriminalno ponasanje i sami osjetili na svojoj kozi i u svojim kucama i dvoristima. Nista ne treba prepustiti slucaju kada je u pitanju odbrana vlastitog doma i porodice, a ove njihove prljave medjunarodno politicke i nevladinske igrice ce dovesti do velike gehanije, dopizdice i ljudima i migrantima.

• Like 3
  • Thanks 1

Pa sve je ovo danas samo predstava za javnost i građane. Gradonačelnik Fazlić nakon dvije godine jebade sa migrantima sad glumi neku čiviju. Pa dao je saglasnost i predložio sve ove kampove po gradu jer je glumio "humanitarca" i nadao se kojem dinaru od IOM-a,pa sad je kad je sve izmaklo kontroli glumi heroja. Ovaj cirkus sa vodom i smećem je najžalosniji. Gradonačelnik sedam dana govori da se neće trošiti više novac građana na migrante i onda premijer uskače i kaže evo do kraja godine ćemo trošiti novac svih građana USK. Doslovno j.....e građana u zdrav mozak.

Ova priča da će se Bira zatvoriti je također laž. Imati čitavo ljeto odluku GV Bihać da se zatvori Bira i držati je u ladici do sad kad smo na pragu 11 mjeseca teško je povjerovati da će od Medenog polja biti išta.

Sad će Mektić da opet uskoči i kaže NE na Medeno polje tamo su braća srbi,a sve migose sa Vučjaka u Biru pa ćemo na proljeće treću godinu zaredom tražiti "novu" lokaciju.

• Like 4

prije 7 sati, rucica1 said:

U Centru za mirovne studije upozoravaju da je takva praksa kršenje zakona, kako hrvatskih tako i međunarodnih. “Hrvatska pokušava dokazati kako je spremna za ulazak Schengen, o čemu se glasa 22. listopada, ali nije”, poručuju. “Upravo Schengen taj postupak ‘odvraćanja’ migranata opisuje kao boravak hrvatske policije na samoj graničnoj crti s BiH gdje njihova prisutnost odvraća migrante od pokušaja ilegalnog ulaska u Hrvatsku. No jednom kad su ti ljudi na teritoriju Hrvatske, imaju pravo zatražiti međunarodnu zaštitu, a ovako im se to ne dopušta”, objašnjavaju nam u CMS-u i navode da o tome imaju brojna svjedočanstva migranata koji se nalaze na području BiH.

Tek da se zna, tzv. "Centar za mirovne studije" su plaćeni šoroševski teroristički aktivistički govnari, ali ovdje se isplati pokazati kako ti pokvarenjaci razmišljaju i na koji način djeluju. Dakle, ta bagra tvrdi, ali ne samo oni nego je to suština njihove strategije prebacivanja terorista na zapad, da policijsko odvraćanje od ilegalnog ulaska u zemlju vrijedi samo dok ilegalni migrant ne uđe u zemlju. Onog časa kad ilegalni migrant uđe u zemlju on ima pravo tražiti međunarodnu zaštitu, a policija ga ne smije izbaciti iz zemlje. To tvrdi apsolutno svaki promigrantski aktivist.

Zaista, koliko moraš biti duboko poremećen i glup tvrditi tako nešto?

Kao prvo, granične službe, policija ili netko drugi, mogu prema nekoj osobi djelovati u smislu odvraćanja od ilegalnog ulaska tek onda kad je ta osoba ilegalno prešla granicu, dakle tek onda kad je ušla u državu. Tek kad je takva osoba prešla granicu i kad je legitimirana i kad se utvrdilo da je ilegalno ušla u zemlju, ona postaje kršitelj zakona i tek onda se prema takvoj osobi smije djelovati u smislu odvraćanja. Dok je takva osoba u drugoj državi, u slučaju Hrvatske i BiH još uvijek u BiH, hrvatska granična policija niti može niti smije djelovati prema takvoj osobi na bilo koji način. U konačnici, niti zna niti može znati radi li se o potencijalnom ilegalnom migrantu ili o domaćem Bosancu koji bere cvijeće. Policija ne smije ni gledati u njega, a kamoli mu prijetiti ili ga zastrašivati na bilo koji način.

Međutim, po šoroševskom mozgu to nije istina i policija ne može iz zemlje izbaciti osobu koja je u istu ušla ilegalno, odnosno ne može ga odvratiti od ilegalnog ulaska kad je isti već jednom ilegalno ušao. Otprilike kao da policija ne smije spriječiti pljačkaša banke u pljački banke ako je isti već počeo povlačiti novac iz sefa. U suštini, po šoroševskim govnarima, niti granice niti granične službe zapravo nemaju nikakvu svrhu. Po njima tzv. princip odvraćanja funkcionira po principu nogometnog ofsajda, odnosno granični policajac može odvratiti neku osobu od ilegalnog ulaska isključivo u trenutku kad je isti zakoračio preko granice ali još nije ušao u ciljanu zemlju, nego se nalazi u idealnoj graničnoj točki ni tamo ni simo, i to u zraku. U trenutku kad isti stupi makar malim prstom na tlo ciljane zemlje i vikne "Azil!", odvraćanje više nije moguće.

Možda vam se ovo čini glupo, ali to je temelj migrantsko-terorističke strategije proboja u zapadnu Europu. Zato je smiješno kad netko iz BiH tvrdi da je spriječio toliko i toliko ilegalnih ulazaka u BiH iz Srbije i Crne Gore. Kako može spriječiti ilegalni ulazak, kad ne vraća migrante nazad preko granice? Tu ne treba nasjedati, ilegalni migrant je ilegalni migrant, bio on u Zvorniku ili Kladuši, može ga se iz BiH izbaciti gdje god bio.

Edited by toby
  • Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...