Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Najveca glupost ljudi sa podrucja usk je sto su sebi dozvolili da glasaju za stranke ciji je centar u Sarajevu pa bilo to nacionalisticke ili socijalisticke ili lijeve ili desnr ili prave kako god,jer je vrijeme da se okrenemo sebi i samo sebi.Mjesto mi njih da drzimo za jajaca oni nas drze i to poodobro i jos nam zavrcu usi.

• Like 3
  • Thanks 1

I dalje se mora kritikovati rad policije. Nikako mi nije jasno da se ne može poslati patrola da šeta kroz centar grada i rastjera ovu bagru ispred Konzuma i sa klupa.

I dalje mi nije jasno jel naš Šuki čitao šta je potpisao danas sa gradonačelnikom Sarajeva. Pa Šuhrete pričaš da tražiš da se migranti izbace van grada i onda potpisuješ za pare nekakve zajedničke izjave:

U Zajedničkoj izjavi se, između ostalog precizira da je potrebno aktivnije raditi na poboljšanju uvjeta za prihvat i zbrinjavanje migranata, te da će Grad Sarajevo iskoristiti svoj utjecaj kod međunarodnih partnera i pozvati institucije da, u skladu sa svojim nadležnostima, djeluju aktivnije.

Ako dodamo da i Dodik hoće da "donira" love Šukiju čini mi se da će ovdje kod nas da se umjesto zatvaranja otvori još jedan kamp.

Dodajmo još i ovaj bizarni sastanak Mektića i Novalića o migrantskoj krizi,našla se dva velika eksperta za prodaju magle

https://nap.ba/news/58796

Edited by Venom
  • Like 1

Danasnja tura za Vucjak cca 200 komada pokupljenih iz samog centra

• Sad 1

On 19. 10. 2019. at 22:26, Fugaziii said:

A tko se blamira i zasto?

Svi!

Tutti!
Zbog toga sto kenjate svi u isti Lonac!

Nije la h ko zivjeti u CR!

Na ovom snimku sve same žene i nejač.pa ovi junci su ustvari okupatori,koje naša vlast i IOM još i gotive.sad je hrvatska dobila šengen,uskoro ide zid oko krajine.sa malom rupicom na izačiću.

Ministar Mektic dobro zna da preko 80% izbjeglica koji se u US kantonu nalaze, da im je ta potvrda o izrazavanju namjere za azil (a koja samo dvije nedelje vazi ) istekla. Znaci da se moraju u zatvorene centre sa ogranicenim kretanjem smjestiti.Servize koje EU za izbjeglice nalaze, nemaju ni centri u zemljama Evropske Unije.Pa nije problem, za npr. u centru Lipa, ambulantu opremiti a ozbiljniji slucajevi se u bolnicu odvoze. Da se gospodin ministar malo sire (o izbjeglickim centrima u zemljama EU) informise mogao bi na fin nacin to njihovo licemjerstvo i ocekivanja raskrinkati.  

Od posla ne stignem bas sve pratiti.

Hajde neka mi neko objasni sta Dodik ima sa federacijom pa se buni zbog Medenog polja. I koja jos budala od nasih politicara uopste prica sa njim o tome?

3 hours ago, Krajisnik2 said:

Pa nije npr. lazno findranje/pisanje u sred bijela dana  u Jablanskoj sa trotoara kraj reda auta u kojem sjede nase majke, kcerke i sestre kojima to treba da postane normalan prizor, ili sta?  Meni je apsolutno svejedno da li izmisljeno silovanje, pljacka i ubistvo ili nije, ukoliko je to vise nego realno moguci slijed desavanja i zbivanja. Jer pomalo implicira da sve dok se stvarno nije desilo, treba da mirno spavam gledajuci kako po nasim gradovima i carsijama hodaju u masama likovi iz stranih zemalja svih krajeva svijeta, bez dokumenata i dozvole legalnog boravka od kojih mnogi izgledaju kao narkomani itd. ? Zasto uopste trositi energiju u dokazivanje kako je neko tamo sa strane slagao za silovanje ili ubistvo ako mi je na moje oci i zdravo rezonovanje sasvim realna ta mogucnost bez obzira na to da se jos nije desila? Sve to ispada kao „eto to je bila laz. Sada je opet sve u redu“. Takve stvari odvode od sustine problema - kako lazno spinovanje da se desilo ovo i ono , isto tako i pretjerani napori oko dokazivanja kako nije itd.

Primjera radi - ako imas sestru ili kcerku - bi li je prije 5 godina pustio samu nocu kroz grad do ducana, rodbine ili sl. , a bi li je pustio danas... svakom ko nije izdajica ili zlonamjeran mome narodu je jasan odgovor na ovo pitanje i jasno stanje u kojem se nalazimo bez ikakve potrebe da mu neko potvrdi ili negira neku tamo vijest o nekom zlodjelu. Samo postojanje, ili da bolje kazemo stanje drasticnog povecanja potencijalne mogucnosti, je vec nedopustivo, a kamo li da se nedo Allah stvarno desi.

On ne konta ili neće da skonta da je pokušaj ubistva (ne planiranje već sam čin), u očima prolaznika u ovom slučaju u sred bijela dana oko 13:00 - period kad djeca iz osnovne škole Prekounje (dakle djeca uključujući djecu uzrasta 1-5 razreda) prolaze tim djelom iz Jablanske,Pokoja,Velikog i Malog Luga i drugih okolnih bihaćkih naselja, isto kao i ubistvo. Ako smo mi morali gledati takve mučne scene u ratu - zašto naša djeca danas moraju? 21 vijek ! Druga decenija pri kraju 21 vijeka ! A naša djeca to sve moraju da gledaju. I baš takvi šupci  i šupci poput onog Petera ili šupci poput ovog Mektića ili šupci poput Šukija bi prodali našu vlastitu djecu za sitniš neko za posao sina i snahe, za radno mjesto, za političke bodove (ovaj Mektić kako sam skontao od drugih svako malo nešto serucka na tweeteru protiv Dodika - a Bošnje ga zovu drugim Titom i kunu se u njega a opet ne znaju da je isti taj Mektić pucao 4 godine po njima tj. po nama).Prodali bi našu djecu tj već su ih prodali. Zar naša djeca nemaju pravo biti sretna, sigurna i bezbjedna poput druge evropske djece? Bar to kad im ne možemo ništa drugo priuštiti? J... ja nas sve redom

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

12 hours ago, Grunf said:

Da dodam: sve sto sam do sad napisao ovdje kao i tvrdio obistinilo se. Ja vam sad kazem da ce se migrantska kriza sto se tice Bihaca, rjesiti tamo na proljece (mart/april). Zapamtite ove moje rijeci ali o tom cemo kad dodje vrijeme

same here..... Al znas bosnju, dok mu ga ne stavis duboko ne zna da je bio Heban......

8 hours ago, EtTore said:

Svi!

Tutti!
Zbog toga sto kenjate svi u isti Lonac!

Nije la h ko zivjeti u CR!

jelle si ti malo paksu od cojka? onako inache? 😉

• Aferim! 1

13 hours ago, Haldir said:

Pa naravno da krši, valjda smo to ustanovili. Index.hr je to odlično objasnio jučer. 

Mene u životu nikad niko na Maljevcu nije pregledao. Valjda zbog vize, jer je lako uvidjeti da mi HR nije destinacija već druga država...

Nakon lažnog silovanja, lažnog pljačkanja i sad i lažno ubistvo. Ja ne znam šta je tim tipovima sa USN.ba, ali to je pravi primjer ksenofobije. 

Halo gdje ti zivis? Ti izgleda niti prelazis granicu niti imas pojma sta se desava oko tebe!!

Samo u ovoj godini MUP Unsko-sanskog kantona zabilježio je 200 krivičnih djela, 300 prekršaja i 600 incidenata koje su počinili migranti.

https://www.atvbl.com/vijesti/bih/operativna-grupa-zakljucila-migranti-moraju-da-se-sele-na-medeno-polje-21-10-2019

• Dislike 1

3 hours ago, brko.brkic_26 said:

Od posla ne stignem bas sve pratiti.

Hajde neka mi neko objasni sta Dodik ima sa federacijom pa se buni zbog Medenog polja. I koja jos budala od nasih politicara uopste prica sa njim o tome?

Hajde ti brko nazad na posao, mani se corava prosla... 

• Haha 1

Da dodam:

Šta mi čekamo da mi to sve porokamo odmah na Medeno polje.... Ko fol oni glume face u grupama, a vjerujte nije ih tesko avladati, kvrcne kost nabrzaka ako bude trebalo upotrijebiti dodatne sile, ako se budu bunili..... fino ih u tor kakav uvezati ih spagom nekom da se ne razdvajaju iz kolone (kao ona djecica kad ih tete vode kroz grad iz vrtica, ili nek se drze za ruke, i to vole)..... i oravac Medeno polje..... Ne trositi gorivo vec povuci kakvu lajsnu odavde do Medenog polja, i zakacit ih na lajsnu i pogurati, kad dodju tamo, sazoves velikog Fazlica da sve pare sto je dobio, ukro, primio, smakn'o i slicno proslijedi ka dizanju ograde, ove velicanstvene vodje Vlade USK neka ona 4 milionceka fino lijepo rasporede planski da im se tamo osposobi mjesto za PRIVREMENI boravak do rjesavanja statusa, IOMchek neka lijepo kontejnerchice svoje i vander qrchica usmjeri ka Medenom, i neka rasporede ljude, pa da mi to sto prije odradimo.... A ovu papirologiju i ove administrativne procedure nek polako rjesavaju svvi nashi dragi uhljebljenici, pomocnici, asistenti i koordinatori, aa?

Teoretski, da li je moguća lokacija kasarna u Jasenicama (pitanje je sa fb grupe i ideja nije moja)?

image.png.e403ffa263ff6a046a1822ea06d15a2b.png

Ili da li postoji još kasarni izuzev ovih u Bihaću i one na Grabežu?

Edited by Grunf

24 minutes ago, Grunf said:

Teoretski, da li je moguća lokacija kasarna u Jasenicama (pitanje je sa fb grupe i ideja nije moja)?

image.png.e403ffa263ff6a046a1822ea06d15a2b.png

Ili da li postoji još kasarni izuzev ovih u Bihaću i one na Grabežu?

svejedno, kasarna ili neka hala. Pa i u Grckoj zive u satorima i improviziranim kampovima.

Ponudjena je AC hala negdje van urbanog mjesta. Pa i Autonomasi su u Batnogi zvijeli (ne znam tacno koliko dugo) u AC halama poredani kao sardine!

Zasto tad internacionalne organizacije se nisu digle na noge ? Bilo je tad vise ranjive kategorije nego danas!

• Dislike 1

Screenshot_20191024-104907_Facebook.jpg

3 minutes ago, Haldir said:

BIRA raskinula ugovor sa IOM-om. 

Imal neki link

• Dislike 2

31 minutes ago, Haldir said:

BIRA raskinula ugovor sa IOM-om. 

Trebao si tražiti muštuluk od sviju prvo. Dobio bi sigurno

• Like 1

Just now, Grunf said:

Trebao si tražiti muštuluk od sviju prvo. Dobio bi sigurno

Tek ćete vi vidjeti kakvu će ovo krizu sad izazvati :)

• Dislike 2

2 minutes ago, Haldir said:

Tek ćete vi vidjeti kakvu će ovo krizu sad izazvati :)

Kakvu. Link koji si postavio kaže da migranti idu na Medeno Polje. Ako je tako o kakvoj krizi govoriš? Dalje od naseljenih mjesta, ne može biti idealnije trenutno ako je tako? Hajde objasni nam, kakvu krizu

Edited by Grunf

3 minutes ago, Grunf said:

Kakvu. Link koji si postavio kaže da migranti idu na Medeno Polje. Ako je tako o kakvoj krizi govoriš? Dalje od naseljenih mjesta, ne može biti idealnije trenutno ako je tako? Hajde objasni nam, kakvu krizu

Niko neće financirati Medeno Polje, niti EU, niti IOM, niti bilo ko treći. Mektić je jučer jasno dao do znanja da ni država neće preusmjeravati sredstva za igradnju centara na privatnom zemljištu. Riješiće se to kad tad, to se mora, ali sam uvjeren da će to biti proces koji će ući i u 2020. prije nego što se riješi. Živi bili pa vidjeli. 

Niko neće financirati Medeno Polje, niti EU, niti IOM, niti bilo ko treći. Mektić je jučer jasno dao do znanja da ni država neće preusmjeravati sredstva za igradnju centara na privatnom zemljištu. Riješiće se to kad tad, to se mora, ali sam uvjeren da će to biti proces koji će ući i u 2020. prije nego što se riješi. Živi bili pa vidjeli. 

Pa zašto bi morao iko finansirati? Koga uopće to briga? Napraviti istu stvar kao sa Vučjakom, kolona i petu u guzicu...tamo nek se tuku,bodu,ubijaju,jedu jedni druge,je**. Briga me, nek rade šta hoće što se mene tiče. Samo dalje od mene

• Like 6

6 minutes ago, Grunf said:

Pa zašto bi morao iko finansirati? Koga uopće to briga? Napraviti istu stvar kao sa Vučjakom, kolona i petu u guzicu...tamo nek se tuku,bodu,ubijaju,jedu jedni druge,je**. Briga me, nek rade šta hoće što se mene tiče. Samo dalje od mene

I šta si dobio sa Vučjakom? Od 2.500 ljudi koji su bili gore, 2.000 se vratilo u Bihać i druge gradove kantona. Tako će biti i sa Medenim Poljem, niko od njih neće htjeti ostati na tom mjestu, nisi glup znaš i sam da će se svi vratiti nazad u Bihać i Kladušu. Država nije glupa, zna da Halil Bajramović nije nikakav svetac koji daje milostinju migrantima. O njegovoj milosti svjedoči desetine obespravljenih radnika kojima ni do današnjeg dana nikad nije uplaćeno penziono (kao i hrpe plata) za rad u Dubravi. Od kuhara, preko konobara do majstora. Još sama činjenica da se radi o kadru NiP-a, s kojim je SDA u ogromnoj zavadi, dovoljno govori kako će država (SDA) dati sve od sebe da se ti novci ne ulažu u njegovo. 

Eto neka odvedu 5.000 ljudi u Petrovac, vidjet ćemo koliko će ih tamo ostati, pogotovo ako niko ne uloži novac u prihvatni centar. Doduše, samo je IOM i sposoban da iznese taj financijski teret. 

Edited by Haldir
  • Like 1

image.png.4e3480ac16b48c304d1ae96ff32d37a1.png

https://www.biscani.net/mektic-dajte-vec-jednom-tu-lokaciju-kljajic-nista-mi-tebi-vise-ne-damo-fazlic-neces-nam-ti-odredjivati-lokaciju/

Jeste da je link sa biscani.net ali ovo sam jednostavno morao staviti ovdje

I šta si dobio sa Vučjakom? Od 2.500 ljudi koji su bili gore, 2.000 se vratilo u Bihać i druge gradove kantona. Tako će biti i sa Medenim Poljem, niko od njih neće htjeti ostati na tom mjestu, nisi glup znaš i sam da će se svi vratiti nazad u Bihać i Kladušu. Država nije glupa, zna da Halil Bajramović nije nikakav svetac koji daje milostinju migrantima. O njegovoj milosti svjedoči desetine obespravljenih radnika kojima ni do današnjeg dana nikad nije uplaćeno penziono (kao i hrpe plata) za rad u Dubravi. Od kuhara, preko konobara do majstora. Još sama činjenica da se radi o kadru NiP-a, s kojim je SDA u ogromnoj zavadi, dovoljno govori kako će država (SDA) dati sve od sebe da se ti novci ne ulažu u njegovo. 

Eto neka odvedu 5.000 ljudi u Petrovac, vidjet ćemo koliko će ih tamo ostati. 

Pa naravno  da će se pokušavati vratiti ali lokacija je puno udaljenija od svih gradova nego Vučjak od Bihaća (sa Vučjaka siđeš za 5 minuta livadama) i još ako se stavi pod nadzor policije a ne IOM-a to je super. 

Edited by Grunf
  • Like 6

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...