Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

OTPOR !!!

Ovo je stara vijest na linku, još prije nego su se prvi migranti pojavili u BiH a razlog koji stavljam link ovdje je prost, da oni koji kažu da je sve to teorija urote (tampon zone van EU, naseljavanje ovih područja itd) konačno progledaju i otvore vlastite oči

https://faktor.ba/vijest/francuski-ekspert-za-pitanje-migracija-tvrdi-eu-planira-formirati-na-balkanu-tampon-zonu-za-izbjeglice-199875

Otpor okupaciji Bihaća,Krajine,BiH, Balkana !!!!!

Edited by Grunf
  • Like 3

2 hours ago, Barba said:

Sto se ovaj nacelnik Cazina Nermin Ogresevic svagdje trpa ko vageta kakve on veze ima sa Bihacem i cemu njegovo prisustvo sa visokom delagacijom EU koja je doasla iskljucivo u Bihac kao najugrozeniji sa MK.

Ne znam šta ti nije jasno. Obični neradnik koji je milionske štete nanio budžetu grada, sad mu samo preostaje da se slika sa EU delegacijom i premijerom koji nije htio povesti nikog osim njega.

1 hour ago, Grunf said:

Ja sam neki dan rekao da tog debila treba tužiti za prijetnje i zastrašivanje te širenje straha među građanima. Treba ici protiv njega njegovom taktikom

Ovom izjavom je sve danas rečeno

"Na sastancima s gradonačelnikom, premijerom i članovima Vlade, te policijskim komesarom tražio sam hitno zatvaranje privremenog prihvatnog kampa na Vučjaku. Ta lokacija je neuslovna i neprihvatljiva kada su u pitanju higijenski aspekti, a da ne spominjem blizinu miniranih područja", naglasio je Sattlera.

Na današnjim sastancima prezentiran je i stav Evropske unije o eventualnom skorašnjem zatvaranju prihvatnih centara Bira i Miral. Rečeno je kako je to neizvodivo u kratkom vremenskom periodu, s obzirom da ugovori o korištenju prostora ističu 15. novembra.

Gledam izjave aktera današnjeg sastanka. Prvo premijer Ružnić kaže mi ostajemo pri odluci sa kampovi idu van grada tj Lipa ili Medeno polje,i kaže sad je sve na ministarstvu sigurnosti i EU da opreme jednu od ove dvije lokacije da bi se u "dogledno vrijeme" zatvorila BIRA i Miral. Očigledno je iz izjave premijera da se 15.novembra neće desiti ništa. Izgovor je nađen i trajat će "dogledno" čitavu zimu. Ovaj EU debil u svojoj izjavi je direktan i srčano protiv zatvaranja Bire, a čak još bahato traži da se proširi kapacitet Bire za prijem još više ilegalaca jer sad nije "problem" plaćati kiriju privatniku.

Sve se u biti svodi u ono što svi znamo. Bira ostaje,proširiti će se kapaciteti za prijem ekipe sa Vučjaka i dolazak pitaj boga još koliko hiljada migranata,Šuki će reći evo ja sam dao lokaciju van grada, Ružnić će reći evo mi "čekamo" da ovi iz EU opreme Lipu ili Medeno polje,a IOM neće prsta pomaknut da odu iz centra. Ispaštat ćemo mi građani kojima će ova gamad uništavati sve,a sve ovo jer vjerujemo našim političarima koji su našli recept kako da nas ponovo uzmu na priču da će se Bira zatvoriti.

• Like 2
  • Thanks 1

@Real sve ja to znam, od početka sam na ovoj temi samo sam pokušao ovdje još nekima otvoriti oči dok nije kasno a vec je skoro pa kasno. Sutra cu biti u 13:00 ispred dok bude trajala sjednica GV i jos neki su najavili dolazak bez obzira koliko ce ljudi biti tamo

Edited by Grunf
  • Like 3

Oni ljudi iz jablanske ulice imaju čvrst stav da se situacija riješi u našu korist.biće sigurno ovih dana ozbiljnog grupisanja bišćana sa ciljem oslobađanja grada od napasti jer ovo ugnjetavanje više nema smisla.

Siguran sam da u ovom gradu ima nas još koji će prije stvar uzeti u svoje ruke nego nekog moliti za spas.

• Like 3

Pozivam sve časne i poštene građane Bihaća ali i drugih gradova USK da dođu danas u 13:00 sati i kažu NE migrantskim centrima u Bihaću i na USK ! Otpor okupaciji Krajine. Ne želimo migrantske centre ovdje kao što ih ne žele niti drugi na svojim područjima u BiH. Nećemo migrantske centre u Miralu, Biri, Vučjaku, Lipi pa ni Medenom Polju.  Nećemo te centre u Krajini. Otpor okupaciji !

• Like 7
  • Thanks 1
  • Haha 1

2 hours ago, Grunf said:

"Mrihnula" se lova za Cazin. Šta misliš zašto se zadnjih mjesec dana kukalo kako je sve više migica u Cazinu tj Šturliću?

Znaci Ministri i premijeri koji su iz Cazina, su ministri i premijeri Cazina a ne US kantona.To je bahato i bezobrazno ponasanje pa ko god to  bio. Onda bi bilo realno da se 2.500 migranata u Cazin premjesti (da ne ispane da smo sebicni, da im se nista neda).Na izborima treba dobro razmisliti ... .

• Like 1

20 minutes ago, rucica1 said:

Znaci Ministri i premijeri koji su iz Cazina, su ministri i premijeri Cazina a ne US kantona.To je bahato i bezobrazno ponasanje pa ko god to  bio. Onda bi bilo realno da se 2.500 migranata u Cazin premjesti (da ne ispane da smo sebicni, da im se nista neda).Na izborima treba dobro razmisliti ... .

Koji je izbor na izborima? Po meni se jedino može birati od sveg zla, manje zlo a i to je vrlo upitno kako dokučiti

• Like 2

Ili masivni protesti ili pomiriti se sa situacijom

Sad reci ne ili predati grad za sva vremena!

Sta ce Biscani, sta ce USK odluciti?

Hoce li i dalje dozvolit da nemaju slobode u svom gradu i sutiti?

Da ne mogu na miru poslati svoju djecu na igraliste, u skolu?

Edited by Lidjo
  • Like 4
  • Dislike 1

4 minutes ago, Grunf said:

Sta bi trebali - svaku glupost koja se najavi slusati.Ma ovakve gluposti treba ignorisati.Vise gradjana srbske nacionalnosti, sa svojom djecom zivi u Bihacu pa ovi mazlumi (po pitanju sigurnosti grada i gradajana) nikad se ne oglasise . Bogami nas su poceli gledati kao neki serviz za usluge raznim bagrama.Treba im javiti da se Dodiku obrate - on ih (ilegalce) u drzavu pusta.

• Like 2

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...