Jump to content
FORUM

Recommended Posts

5-6 hiljada ljudi da se stavi pod nadzor policije, gdje? Ako već pitaš zašto bi to iko financirao i koga to uopće briga, šta će policija, 5-6 hiljada ljudi vezati za drva i čuvati ih? I da dignu žicu oko njih, oni idu tamo gdje je hrana, voda, doktor, pošta, internet. Ovo će samo na ulicu gurnuti svu tu populaciju koja će hodati po Bihaću i Kladuši, a Cazin koristiti kao tranzitnu rutu između ta dva grada. 

• Dislike 3

1 minute ago, Haldir said:

5-6 hiljada ljudi da se stavi pod nadzor policije, gdje? Ako već pitaš zašto bi to iko financirao i koga to uopće briga, šta će policija, 5-6 hiljada ljudi vezati za drva i čuvati ih? I da dignu žicu oko njih, oni idu tamo gdje je hrana, voda, doktor, pošta, internet. Ovo će samo na ulicu gurnuti svu tu populaciju koja će hodati po Bihaću i Kladuši, a Cazin koristiti kao tranzitnu rutu između ta dva grada. 

Nevjerujem ! Ali možda si i tu u pravu. Vidjet ćemo. Ja mislim da će ovo puno bolje izgledati nego do sad. Od Bihaća do medenog polja imaš skoro 50 km. Moraju se ukazati negdje i samo ih vratiš ali pješice...sve treba da rade pjesice

Pa nek mlatimudani shvate da nisu poželjni ovdje,da ovdje nije dobro ni našem narodu.nek se vrate na ognjišta za njh ovdje nema ništa.

• Like 5

30 minutes ago, Grunf said:

Pa zašto bi morao iko finansirati? Koga uopće to briga? Napraviti istu stvar kao sa Vučjakom, kolona i petu u guzicu...tamo nek se tuku,bodu,ubijaju,jedu jedni druge,je**. Briga me, nek rade šta hoće što se mene tiče. Samo dalje od mene

Ma jasta, vozi ih za B.P. U slucaju da se ko pobuni nazovi ih pristalicom Dodika i njegove genocidne tvorevine. Nema veze sto ce tamo Petrovcane napastovati samo neka je dalje od Grunfa i njegove avlije?!

Jel' stvarno mislis da ce ti prebacivanje na neku trecu relaciju u ovom formatu napraviti razliku? Ko ce financirati ogradu od 10 metara, ljudstvo te sve ono sto je unutra kada kantonalna vlada nema petlje da plati za jedan autobus da ih tek reda radi vrati u Sarajevo.

• Dislike 2

prije 38 minuta, Haldir said:

I šta si dobio sa Vučjakom? Od 2.500 ljudi koji su bili gore, 2.000 se vratilo u Bihać i druge gradove kantona. Tako će biti i sa Medenim Poljem, niko od njih neće htjeti ostati na tom mjestu, nisi glup znaš i sam da će se svi vratiti nazad u Bihać i Kladušu. Država nije glupa, zna da Halil Bajramović nije nikakav svetac koji daje milostinju migrantima. O njegovoj milosti svjedoči desetine obespravljenih radnika kojima ni do današnjeg dana nikad nije uplaćeno penziono (kao i hrpe plata) za rad u Dubravi. Od kuhara, preko konobara do majstora. Još sama činjenica da se radi o kadru NiP-a, s kojim je SDA u ogromnoj zavadi, dovoljno govori kako će država (SDA) dati sve od sebe da se ti novci ne ulažu u njegovo. 

Eto neka odvedu 5.000 ljudi u Petrovac, vidjet ćemo koliko će ih tamo ostati, pogotovo ako niko ne uloži novac u prihvatni centar. Doduše, samo je IOM i sposoban da iznese taj financijski teret. 

Vidim, pogoršalo ti se.

Pa upravo ti cijelo vrijeme zagovaraš gradnju novih migrantskih centara i to ZATVORENOG tipa, a sad uvjeravaš čitatelje da takvi centri nisu mogući i da ništa ne može zadržati migrante u njima. Pa dobro jutro, deda Šoroše, naravno da ih ništa ne može zadržati osim da ih se pošalje tamo od kuda su i došli, i po 100 puta ako treba.

• Like 3

4 minutes ago, toby said:

Vidim, pogoršalo ti se.

Pa upravo ti cijelo vrijeme zagovaraš gradnju novih migrantskih centara i to ZATVORENOG tipa, a sad uvjeravaš čitatelje da takvi centri nisu mogući i da ništa ne može zadržati migrante u njima. Pa dobro jutro, deda Šoroše, naravno da ih ništa ne može zadržati osim da ih se pošalje tamo od kuda su i došli, i po 100 puta ako treba.

On misli na to da nece niko htjeti finansirati taj kamp ili sta vec. U pravu je ali kao sto sam rekao to nije nas problem

• Like 2

5 minutes ago, toby said:

Vidim, pogoršalo ti se.

Ko uvjerava čitatelje da takvi centri nisu mogući? Jesi to opet preskočio lijekove? 

23 minutes ago, Kljukusa said:

Ma jasta, vozi ih za B.P. U slucaju da se ko pobuni nazovi ih pristalicom Dodika i njegove genocidne tvorevine. Nema veze sto ce tamo Petrovcane napastovati samo neka je dalje od Grunfa i njegove avlije?!

Jel' stvarno mislis da ce ti prebacivanje na neku trecu relaciju u ovom formatu napraviti razliku? Ko ce financirati ogradu od 10 metara, ljudstvo te sve ono sto je unutra kada kantonalna vlada nema petlje da plati za jedan autobus da ih tek reda radi vrati u Sarajevo.

Nije u B.P. nego Medeno Polje. Mislim da se oni nece tu zadrzati dugo i da ce prestati i dolaziti na kanton vrlo brzo kad vide da nemaju vise onaj komfor koji su imali po ulicama Bihaca i V.Kladuse

• Like 5

4 minutes ago, Grunf said:

Nije u B.P. nego Medeno Polje. Mislim da se oni nece tu zadrzati dugo i da ce prestati i dolaziti na kanton vrlo brzo kad vide da nemaju vise onaj komfor koji su imali po ulicama Bihaca i V.Kladuse

Medeno Polje ti je B.P., pjehe dodjes od jednog do drugog dok ispusis 2 cigare... Sto bas Medeno Polje, hajde da ih prebacimo na vrh Osjecenice, malo ce se vise namuciti dok sidju? Ili da ih ubacimo na ulaz u Zeljavu?

34 minutes ago, Kljukusa said:

koga briga? koga je briga ove dvije godine za bihac i vucjak i za to sto se po bihacu fuljaju? kad smo trazili da se rijesi bili smo fasisti, ksenofobni, pa sto ne bi petrovcani bili dodikovi haha isto sranje drugo pakovanje, GONI SVE ZA MEDENO POLJE!!!!!!

• Like 1

Just now, Kljukusa said:

Medeno Polje ti je B.P., pjehe dodjes od jednog do drugog dok ispusis 2 cigare... Sto bas Medeno Polje, hajde da ih prebacimo na vrh Osjecenice, malo ce se vise namuciti dok sidju? Ili da ih ubacimo na ulaz u Zeljavu?

Pa Zeljava je samo manjim djelom u BiH. Dalje, bila bi ista stvar kao i sa Vucjakom jer EU ne zeli kamp blizu granice

• Like 2

1 minute ago, Kljukusa said:

haha ti i tvoje 2 cigare.... nije te bilo dok se opet nije pocelo spominjati medeno slatko polje....haha bolje se pripremi da podijelis s migicama te svoje dvije cigsice, jer eto ih :D

Ja razumijem frustracije, ali 2 godine svi gledaju sta se desava u Bihacu i VK, a sad kad postoji mogucnost da dodje i u njihovu avliju malo, odmah je problem, drvlje i kamenje. Najradije bih volio da da je na pola puta izmedju Bihaca i Petrovca, al tako je kako je.

prije 25 minuta, Haldir said:

Ko uvjerava čitatelje da takvi centri nisu mogući? Jesi to opet preskočio lijekove? 

Mislim da se radi o stanovitom samoproglašenom novinaru, a u biti terorističkom agitatoru, ne znam kako se točno zove, ali ovo je napisao u zadnjih par sati:

Tako će biti i sa Medenim Poljem, niko od njih neće htjeti ostati na tom mjestu, nisi glup znaš i sam da će se svi vratiti nazad u Bihać i Kladušu.

Eto neka odvedu 5.000 ljudi u Petrovac, vidjet ćemo koliko će ih tamo ostati,

5-6 hiljada ljudi da se stavi pod nadzor policije, gdje? Ako već pitaš zašto bi to iko financirao i koga to uopće briga, šta će policija, 5-6 hiljada ljudi vezati za drva i čuvati ih? I da dignu žicu oko njih, oni idu tamo gdje je hrana, voda, doktor, pošta, internet. Ovo će samo na ulicu gurnuti svu tu populaciju

18 minutes ago, Fugaziii said:

haha ti i tvoje 2 cigare.... nije te bilo dok se opet nije pocelo spominjati medeno slatko polje....haha bolje se pripremi da podijelis s migicama te svoje dvije cigsice, jer eto ih :D

Ja bi iskreno da ti kazem radije bio migrant i dijelio cigaru s njima onako usljivim nego zivio pod istim krovom s tobom! 

U stvari, kao administrator ovog foruma, ti si u jednu ruku jedan dobar primjer drzave... sve se zna ali u sustini blage veze ni o cemu! 

Samo napred & izigravaj facu sa svoim cool engleskim uzrecicama i pogrdim rijecima za sve one koji imaju nesto drugacije vizije od tebe.

• Haha 3
  • Confused 1

@Kljukusa nije se tebe dobro zalilo izgleda, kadpricas te gluposti. Sta je, u redu ti je da su u Bihacu a nije ti u redu da su na nekoj livadi Van naseljenog podrucja Opcine Bos. Petrovac? Dzabe se ljutis i duris, njih eto tebi u komsiluk. Nisam ti ja tu kriva.

Pa neka selicemo ih od opcine do opcine da svi vi vidite kako je to kad se samo vama natovare ti ljudi na grbacu. Svi sutite i prozivate nas sto se bunimo, a kad vama prismrdi odma neke pobune... haha bice bice seljacke bune vidim

• Like 2

@Haldir imam jedno pitanje a mislim da bi ti mogao znati. Ko zapravo plaća rentu za Biru, Miral i Sedru ? Ja sam cijelo vrijeme mislio da to plaća IOM jer i ugovori su sa IOM-om

prije 13 minuta, Grunf said:

@Haldir imam jedno pitanje a mislim da bi ti mogao znati. Ko zapravo plaća rentu za Biru, Miral i Sedru ? Ja sam cijelo vrijeme mislio da to plaća IOM jer i ugovori su sa IOM-om

Rekao je danas onaj vlasnik Sedre, da IOM plaća.

7 minutes ago, logan said:

Rekao je danas onaj vlasnik Sedre, da IOM plaća.

Pa i ja kontam da je tako. Međutim ja sam zbunjen sinoćnom sinoćnjom Mektićevom izjavom koja kaže " Mi rentamo Biru, Sedru,Miral..." itd

Ima i ovdje tekst da ga ne kopiram bezveze:

https://www.biscani.net/mektic-mi-trenutno-rentamo-biru-sedru-miral-to-su-desetine-hiljada-eura-i-sve-to-se-knjizi-na-teret-bih/

Ili Mektić nema pojma o čemu priča ili ima ili je samo bezobrazan ? Ako to ne smeta IOM-u da plaća rentu, zašto smeta njemu da IOM plaća rentu? Smeta mu jer ne može on naplatiti ? Zbunjola sam

Edited by Grunf
  • Like 1

prije 7 sati, Kljukusa said:

Hajde ti brko nazad na posao, mani se corava prosla... 

A sto mi kljukusa objasni.... hhejehe bas me nasmija.

Pitanje je bilo ozbiljno sta Dodik ima sa Federacijom.

Edited by brko.brkic_26
  • Haha 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...