Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 17,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3136

• Barba

1120

• rucica1

1104

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

Izvadak iz Zakona o strancima -BiH

POGLAVLJE VI. PRIHVAT STRANACA I NADZOR
Odjeljak A. Specijalizirane ustanove za prihvat stranaca
Članak 117.

(Ustrojstvo ustanova)
(1) Radi provedbe ovoga Zakona, osnivaju se imigracijski
centri, centri za smještaj žrtava trgovine ljudima, kao i
druge ustanove specijalizirane za prihvat stranaca.
(2) Imigracijski centri su specijalizirane ustanove za prihvat i
smještaj stranaca koji su stavljeni pod nadzor. Imigracijski
centri uspostavljaju se kao organizacijske jedinice Službe
izvan njezina sjedišta.
(3) Specijalizirane ustanove za prihvat stranaca moraju
ispunjavati zahtjeve koji proizlaze iz Ustava Bosne i
Hercegovine i međunarodnih standarda za postupanje s
korisnicima specijaliziranih ustanova.
(4) Nadzor nad radom specijaliziranih ustanova za prihvat
stranaca provodi Ministarstvo.
Odjeljak B. Stavljanje stranca pod nadzor
Članak 118.
(Određivanje nadzora)
(1) Nadzor nad strancem, do njegova napuštanja BiH, provodi
se:
a) ograničavanjem kretanja na određeno područje ili
mjesto uz obvezu javljanja organizacijskoj jedinici
Službe ili policiji, odnosno blažom mjerom nadzora ili
b) smještanjem u specijaliziranu ustanovu za prihvat
stranaca odnosno imigracijski centar.
(2) Strancu se može odrediti stavljanje pod nadzor
ograničavanjem kretanja na određeno područje ili mjesto uz
obvezu javljanja organizacijskoj jedinici Službe ili policiji:
a) radi osiguranja izvršenja rješenja o protjerivanju, u
slučaju da mu je otkazan boravak u BiH ili u drugom
slučaju kad mu je izrečena mjera protjerivanja;
b) radi osiguranja da će napustiti zemlju kad mu je
zahtjev za odobravanje boravka odbijen, a nije
napustio BiH;
c) radi osiguranja udaljavanja stranca iz zemlje;
d) kad Služba odobri odgodu izvršenja mjere protjerivanja;

e) ako postoje osnove sumnje da bi slobodno i neograničeno
kretanje stranca moglo ugroziti javni poredak,
javni red i mir ili sigurnost ili međunarodne odnose
BiH ili predstavljati prijetnju javnom zdravlju u BiH,
odnosno ako je utvrđeno da predstavlja prijetnju za
javni poredak, javni red i mir ili sigurnost BiH;
f) kad postoji sumnja u istinitost navoda stranca o
njegovu identitetu ili se inače identitet stranca ne
može utvrditi ni u roku od šest sati od dovođenja u
službene prostorije; g) kad je stranac prihvaćen na temelju međunarodnog
sporazuma o suradnji u predaji i prihvatu osoba čiji je
boravak nezakonit;
h) u drugim slučajevima propisanim ovim Zakonom.
(3) Strancu se određuje stavljanje pod nadzor smještanjem u
imigracijski centar:
a) ako postoje osnove sumnje da bi nakon donošenja
rješenja o protjerivanju slobodno i neograničeno kretanje
stranca moglo ugroziti javni poredak, javni red i
mir ili sigurnost ili međunarodne odnose BiH ili predstavljati
prijetnju javnom zdravlju u BiH, odnosno ako
je utvrđeno da predstavlja prijetnju za javni poredak,
javni red i mir ili sigurnost BiH;
b) radi osiguranja izvršenja rješenja o protjerivanju ili u
drugom slučaju kad mu je izrečena mjera protjerivanja,
ako postoje osnove sumnje da će stranac pobjeći
ili na drugi način onemogućiti provedbu odluka ili
c) kad postoji sumnja u istinitost navoda stranca o njegovu
identitetu, a izrečena mu je mjera protjerivanja.
(4) Ako je strancu koji izrazi namjeru podnijeti zahtjev za azil
ili koji podnese zahtjev za azil već određeno stavljanje pod
nadzor smještanjem u imigracijski centar, činjenica
pozivanja na azil ne utječe na određivanje ni na provođenje nadzora.

• Like 2

Sta kaze glasnogovornica SIGURNOST BIHACA JE ODLICNA :P jes al kad cucnes :D

29 minutes ago, Sadik said:

Ima li ko da odgovori ovom majmunu , usporedi nas sa Grckom Zlatnom zorom  ( Narodno udruzenje ) okarakterizirano kao neonacisticko  i fasisticko.  

https://www.telegram.hr/price/histerija-oko-imigranata-upravo-je-eksplodirala-u-bihacu-tisuce-ljudi-prosvjedovale-su-na-ulicama/?fbclid=IwAR10ArWuSpVM3PIvDCUrxwCvOUMdSlJN1i4IjM_J6NWEYZnuW-iO5BtI3WI

izvini a tko je ovaj ?

• Haha 1
Just now, Sadik said:

Dragan Markovina (Mostar, 1981.) je hrvatski povjesničar, publicist, medijski kolumnist je i ljevičarski aktivist iz Splita. Osnivač je i prvi predsjednik stranke Nova ljevica.[1]

procitao sam sve al imam prijedlog za njega da se obrije i obrati kao normalni stilom na portale i slicno :) ne zna on osjecaje nasih gradana a ne da lupa po web portalima joj sto ne volim boze....

Velika greska medija sto pisu i govore da se Biscani boje migranata,Biscani se ne boje samo su spremni da zastite svoju djecu i porodicu,bez bilo kakvog straha,a najvise bi Biscani voljeli da do tog ne dode,Biscani vole da zive u miru,Da nikog ne diraju,ali da i njih nitko ne izaziva,IOM NADITE PREVODIOCA I RECITE TO SVIM MIGRANTIMA,Kad idu trotoarom nek idu jedan za drugim,da Biscanin moze proci kraj njih,njihovo glupo i bahato ponasanje je dovelo do protesta

• Like 4
  • Thanks 2

Stvarno imam obzira prema svemu sta je snaslo kanton a samim tim i MUP koji ima posla preko glave ali su nesposobni, jako nesposobni. Kao prvo, ne mozes konstatno trubiti o nekoj mogucoj kvazi eskalaciji i da ces ti to sprijeciti a proteste obezbjedjuje deset policajaca. 

Druga stvar, zasto se ministar izgubio i poceo mucati kad ga je zena pitala ko im je NAREDIO da prestanu obezbjedjivati Djacki dom? Imaju li oni suverenitet u svojoj kuci?

Jednostavno, mlaki su svi. Vlada i MUP rade i govore isto i kad je bilo 1000 i kad ima 6000 migranata. Saopstenja, kukanje upomoc, rokovi koji nista ne znace. Dati drzavi rok od 8 dana da pocne primjenjivati zakon o azilu i zakon o strancima i rastereti USK inace cemo migrantima zabraniti ulazak na kanton. 

• Like 1
4 minutes ago, Sadik said:

Objavila Ena Kurbegovic na fb 

Ako je to istina,valjda ljudi znaju za to,mogao bi ko stradati a migranti ce doci taksijem ili pjesice.Btw sinoc voz nije "trubio" ako se ne varam

Edited by Grunf

Joj novi ministar MUP USK nam je gori nego onaj smjenjeni. Pogubio se skroz,u jednom trenutku spominje nesto cega nema (Vijece Sigurnosti) :) i jos gore Policija kojoj je nadredjen nista ga nije informisala,izbacili migrante iz buseva i voza i pred njim ih taxi dovezo nama ,nema pojma da je jucer citav dan avion FRONTEXA letio iznad Bihaca i slao termalne snimke i migrantske rute Hrvatskoj policiji. Ministre jesi ti posao ili dosao

• Like 1
Just now, Venom said:

Joj novi ministar MUP USK nam je gori nego onaj smjenjeni. Pogubio se skroz,u jednom trenutku spominje nesto cega nema (Vijece Sigurnosti) :) i jos gore Policija kojoj je nadredjen nista ga nije informisala,izbacili migrante iz buseva i voza i pred njim ih taxi dovezo nama ,nema pojma da je jucer citav dan avion FRONTEXA letio iznad Bihaca i slao termalne snimke i migrantske rute Hrvatskoj policiji. Ministre jesi ti posao ili dosao

Stani malo , čovjek je  postavljen za ministra prije 4 dana . Ne bi ni ti znao  ni gdje su vrata a kamoli  sve informacije koje se traže od njega . Polako , može on biti i bolji od mnogih . 

• Like 1
2 minutes ago, Bihac 2000 said:

Stani malo , čovjek je  postavljen za ministra prije 4 dana . Ne bi ni ti znao  ni gdje su vrata a kamoli  sve informacije koje se traže od njega . Polako , može on biti i bolji od mnogih . 

Upravu si i ja sam tek doznao i tko je i sta je moramo malo prostora dati covjeku.

• Like 1
1 minute ago, zlaja said:

Upravu si i ja sam tek doznao i tko je i sta je moramo malo prostora dati covjeku.

Najlakše je popljuvati  , treba sagledati činjenično stanje  i pomoći  da ljudi dodju do informacija . Dovoljno je već sve ono što je rekao , i još priznao da nema informacije od MUP o tome .  Nije bitno da li je  pogriješio   u nazivu neke institucije ali je spreman da ih sve pozove u pomoć i shvata težinu  situacije u Bihaću. 

1 minute ago, Bihac 2000 said:

Najlakše je popljuvati  , treba sagledati činjenično stanje  i pomoći  da ljudi dodju do informacija . Dovoljno je već sve ono što je rekao , i još priznao da nema informacije od MUP o tome .  Nije bitno da li je  pogriješio   u nazivu neke institucije ali je spreman da ih sve pozove u pomoć i shvata težinu  situacije u Bihaću. 

Slazem se stime naravno al mi nije jasno kako nisu stari bivsi celnici objasnili o cemu ce se susreti nikad mi nece biti jasno napravili pizdariju i sad covek treba da se slagira i vidi sta su radili zapravo zna sta su radili al kad prolista tko je policija sve tko radi i sta su radili mislim da ce izluditi al mislim da ce naci alternativno rijesenje :) sve u svemu gospodin Jasmin Karabegovic nadam se da ces uspijeti i sretno.

• Like 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...