Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Migrantska gamad je ponovo naselila penzionerski dom (građevinu). Policija ovo mora sasjeći u korijenu i pravac na Vučjak.

Nešto gledam kako je najavljeno zatvaranje Bire sarajevski mediji tačnije klix.ba je poslao novinara koji sad odjednom "prati" patnju migranata. IOM je očigledno dobro platio jer cilj ove propagande je zaustaviti zatvaranje i prebaciti migrante sa Vučjaka nazad u Biru.

Naslovi klix.ba nakon što je najavljeno zatvaranje Bire:

Mektić: Nijedna lokalna zajednica nam ne da lokaciju za smještaj migranata

Nova praksa u migrantskim kampovima: Dok se jedni ne vrate, ostalima su vrata zatvorena

Dodik: Nećemo prihvatiti migrante iz Bihaća u srpskom selu, sve ovo je smišljeno u Sarajevu

Srbi ne žele migrante blizu Medenog Polja, najavljuju blokadu puta

Okom kamere: Migranti izađu iz Vučjaka, okupaju se na Uni i odlaze u pravcu Cazina

Ministarstvo sigurnosti BiH: Nema uslovne lokacije za novi prihvatni centar za migrante

Dunja Mijatović poziva vlasti BiH da hitno izmjeste migrante iz Vučjaka

Posjetili smo kamp Vučjak i uvjerili se u nehumane uslove života migranata

Kako je život s migrantima naljutio Krajišnike: Nemaju osjećaj da su ovdje gosti

Novalić zbog migranata pozvao Vladu USK da Gradu Bihaću prebaci dio od 4 miliona KM

UN u BiH apeluje vlastima da hitno pronađu alternativni smještaj za migrante

Pogledajte kako izgleda podjela obroka migrantima u kampu Vučjak

Bihać na korak do humanitarne katastrofe: Migranti polovili obroke i spavali na otvorenom

Tužni snimci: Stotine migranata odvedeno u Vučjak, kamp od kojeg su svi digli ruke

Posjetili smo Tržac: Mjesto iz kojeg migranti kreću za EU, ali i gdje se vraćaju povrijeđeni

Očajnički vapaj migranata u Bihaću: Nemamo hrane, vode ni mjesto za spavanje

Pogledajte kako policija okuplja migrante u Bihaću i odvodi ih u kamp Vučjak

Reporteri BBC-ja ušli u migrantske "kampove užasa" u BiH

Međunarodni komitet Crvenog križa upozorava na humanitarnu katastrofu u Vučjaku

Bira odbila zahtjev IOM-a za produženje ugovora: 1.400 migranata od 15. novembra na ulici

BBC o migrantskim kampovima u BiH: Kao da su iz noćne more

• Like 1

6 minutes ago, Fugaziii said:

UPRAVO GORI MIGRANTSKA KUCA U MOJOJ MAHALI. PRIJE 15 minuta provalili u kucu i zapalili. 

670E3563-A925-4D13-B59F-9AB213F961AD.jpeg

049F27D3-278D-4520-8160-B8880E4922B6.MOV

Isti slucaj bez paljevine imam prekoputa svoje kuće u staroj oronuloj kući. Zamalo sam uletio direktno u zestok obračun ali za sad sam ih uspio rastjerati mada mislim da su se vec uselili i da ce se vratiti. Vrate li se morat cu pokusati sa policijom prvo.

• Like 2

Ali svaka cast nasim vatrogascima!!! Znaci ljudi su se stvorili u roku minute po pozivu!!!! 

2 minutes ago, Grunf said:

Isti slucaj bez paljevine imam prekoputa svoje kuće u staroj oronuloj kući. Zamalo sam uletio direktno u zestok obračun ali za sad sam ih uspio rastjerati mada mislim da su se vec uselili i da ce se vratiti. Vrate li se morat cu pokusati sa policijom prvo.

Sad kad sam izasla da vidim kazu mi komsije da su u kuci bili a culi kako im neko pokusava ptvoriti vrata i da je pobjegao kad je cuo da su unutra. A nasa ulica ih je opet puna. Znaci jedva da smo mjesec dana mira imali. Uzas!!!

• Aferim! 1

1 minute ago, Fugaziii said:

Ali svaka cast nasim vatrogascima!!! Znaci ljudi su se stvorili u roku minute po pozivu!!!! 

Sad kad sam izasla da vidim kazu mi komsije da su u kuci bili a culi kako im neko pokusava ptvoriti vrata i da je pobjegao kad je cuo da su unutra. A nasa ulica ih je opet puna. Znaci jedva da smo mjesec dana mira imali. Uzas!!!

Kaze meni jedan od njih "ti si rasist" :) rek'o jesam i to ponosan rasist hahahaha...moram priznati da su ostali zabezeknuti i izgleda da su igrali na tu kartu da ih ostavim na miru

• Like 3
  • Haha 1

Just now, Haldir said:

A kako ti znaš kad su oni provalili? Pitam za druga

Reci svom drugu da su vidjeni od strane gospodje koja zivi odmah pored i koja je zvala i policiju odmah. Pitaj druga bil pleske malo isto tako!

1 minute ago, Grunf said:

Kaze meni jedan od njih "ti si rasist" :) rek'o jesam i to ponosan rasist hahahaha...moram priznati da su ostali zabezeknuti i izgleda da su igrali na tu kartu da ih ostavim na miru

Ako biti rasista danas znaci braniti sebe i svoju porodicu, cuvati komsijino i brinuti se za dobrobit svoga naroda, brate onda stajem uz tebe i ponosno kazem I JA SAM RASISTA

I hitna sluzba je sad prosla. Mozda ima i povrijedjenih. Mozda je koji zaglavio unutra. Ko ce ga znati. Prije te kuce se nalazi prazan ovako prostor betoniran i prije njega bijela kuca koja se zove Borici 2 cini mi se od te bijele kuce (u kojoj su smjesteni migranti koji uredno placaju smjestaj) i nadalje se svaka druga iznajmljuje migrantima skoro. Znaci pvdje na Novoj cetvrti cvate biznis!!

• Like 4
  • Aferim! 1

prije 6 minuta, Fugaziii said:

Vi umjesto da vodite normalan život morate se naganjivat sa tom marvom.  Mogu zamislit kakav je to život kada ne možeš normalno zaspat jer ti svaki tren neki divljak može uskočit ravno u sobu.  Užas

• Like 2

prije 6 minuta, Real said:

Što sam ja rekao biće kao u grčkoj,počeli su paliti po Bihaću.Oni to rade iz frustacije.Sljedeće će biti kao na zapadu dok prolaze ulicom pored tebe samo ti zabiju nož u leđa,jer nedobivaju ono što oni žele!

Treba se čuvati,nositi u džepu pepper spray na gotovs ako ne nešto jače.Čuvajte se a pogotovu uvečer.

To je svakodnevnica na zapadu,kome je to smiješno nije normalan.Samo u Berlinu imaš na dan 7-10 napada noževima od strane krimigranata.Uostalom koliko puta du kod nas u USKu poslije racija pronađene desetine noževa,sjekira i mačeta.

https://m.vecernji.hr/vijesti/kod-ilegalnih-migranata-pronasli-nozeve-sjekire-i-metalne-palice-1350665

• Like 3

1 minute ago, gargamel said:

Vi umjesto da vodite normalan život morate se naganjivat sa tom marvom.  Mogu zamislit kakav je to život kada ne možeš normalno zaspat jer ti svaki tren neki divljak može uskočit ravno u sobu.  Užas

Znas sta? Ja sam se osigurala protiv njih raznoraznim “spravicama”. S par njih sam vec dosad imala konflikt, rijesen naravno u moju korist - jer su to jadnici od kojih sam cak i ja jaca kad poludim. Napadali su vec ljude u mojoj ulici. Provalili i zivjeli mjesecima u napustenoj kuci pored moje, zvala sam policiju milion puta nisu im smjeli nista dok nismo negdje u austriji uganjali vlasnika jer su im smjeli “nesto” samo ako on licno prijavi. A to sta smo gledali i trpili i nismo smjeli zaspati navece jer je njih 50 tu bilo to nikoga nije briga. 

• Aferim! 1
  • Sad 2

prije 9 minuta, Grunf said:

To su ih naučili soroševci u grčkoj u kampovima na kursu i rekli su im da to uvijek pali,i da se ljudi stim poklope!

Sada kada si im potvrdio da jesi oni su konfrontirani s jednom nepoznanicom na koju im soroševci nisu dali odgovor.Njihov intelekt je ograničen i zato su ostali zabeknuti!

• Like 4
  • Haha 1

8 minutes ago, Real said:

To su ih naučili soroševci u grčkoj u kampovima na kursu i rekli su im da to uvijek pali,i da se ljudi stim poklope!

Sada kada si im potvrdio da jesi oni su konfrontirani s jednom nepoznanicom na koju im soroševci nisu dali odgovor.Njihov intelekt je ograničen i zato su ostali zabeknuti!

Pa jesu. Postavljala sam video snimak gdje jedna od glavnih osoba u jednoj od ngo govori kako ih uce i treniraju kako ona kaze i citiram “kao u pozoristu da glume” na granicama i kontrolama i imigrantskim centrina napacenost i muku zbog progona ili za koji se vec oblik muke odluce. I koo se ponasati ako se trebaju ponasati kao recimo krscani koji bjeze od islamskog progona i obrnuto. Poslije tog raskrinkavanja ta ngo je nestala s lica zemlje. Kao da nikad nisu ni postojali. 

Ovdje video nasih junaka kako pokusavaju ugasiti za bagrom https://streamable.com/o4vcm

• Like 3

Samo jedan mali izvod iz protekla dva dana od 25-27.10  iz kriminalističke slike u njemačkoj! 

Migrant vergewaltigt 22-Jährige

Junge Migranten treten Deutschen für 20 Euro Beute fast tot

Dunkelhäutiger onaniert vor Frauen an Haltestelle

Mann mit Migrationshintergrund ersticht Lkw-Fahrer

Nigerianer onaniert vor 10-jährigem Mädchen im Zug

89-jährige Seniorin von Ausländern in eigener Wohnung überfallen

Limburg: Ehefrau mit Axt und Schlachtermesser geköpft Tunesier

34-jähriger Afghane macht junge Mädchen für Sex drogensüchtig

Mann mit Migrationshintergrund schlachtet Frau auf offener Straße

20 Araber verwüsten Supermarkt und stechen auf Besitzer ein

60-jähriger Südländer begrapscht 18-Jährige mehrfach im Bus

„Ich kann gut ficken“ – Migrant wohl schuldunfähig

Abschiebung eskaliert: Nigerianer sticht auf Polizisten ein

Radfahrerin hintereinander von zwei Männern sexuell belästig

Mutter mit zwei Kindern wird von Dunkelhäutigem überfallen

Dunkelhäutiger greift mitten auf Straße 14-jähriges Mädchen an

Prevod:

Migrant je silovao 22-godišnjakinju

Mladi migranti šutiraju Nijemce gotovo na mrtvo za plijen od 20 eura

Tamnoputi masturbira pred ženama na autobusnoj stanici

Čovek sa migracijskom pozadinom izbo na smrt vozača kamiona

Nigerijanac masturbira ispred 10-godišnje djevojke u vlaku

89-godišnju stariju ženu provalili su stranci u njihovoj kući

Limburg: suprug porijeklom Tunežanin sa sjekirom i mesarskim nožem masakrirao i ubio suprugu

34-godišnji afganistanac drogirao djevojčicu zbog seksa

Muškarac migrant zaklao ženu na otvorenom putu

20 Arapaca pustoši vlasnike supermarketa i izboli ga nožem

60-godišnji migrant nekoliko je puta u autobusu dobacio seksualno napao 18-godišnjakinju

"Mogu dobro jebavati" - migrant dobaciva ženama na ulici

Nigerijci su nožem izboli policajce

Biciklistkinju zaredom dva muškarca seksualno zlostavljali

Majka sa dvoje djece napadnuta iz zasjede od tamnoputog migranta

Tamnoputi muškarac usred ulice seksualno napao 14-godišnji djevojčicu.
  • Like 3

prije 29 minuta, Haldir said:

A kako ti znaš kad su oni provalili? Pitam za druga

To ti je samo drug, ili nešto više?

• Haha 3

prije 19 minuta, Fugaziii said:

Znas sta? Ja sam se osigurala protiv njih raznoraznim “spravicama”. S par njih sam vec dosad imala konflikt, rijesen naravno u moju korist - jer su to jadnici od kojih sam cak i ja jaca kad poludim. Napadali su vec ljude u mojoj ulici. Provalili i zivjeli mjesecima u napustenoj kuci pored moje, zvala sam policiju milion puta nisu im smjeli nista dok nismo negdje u austriji uganjali vlasnika jer su im smjeli “nesto” samo ako on licno prijavi. A to sta smo gledali i trpili i nismo smjeli zaspati navece jer je njih 50 tu bilo to nikoga nije briga. 

https://m.youtube.com/watch?v=eXLPttCR1D4

• Haha 1

prije 9 minuta, Fugaziii said:

To je žalosno.  Ne znam šta čekate sa samoorganizovanjem.  Prestanite plaćat račune i režije.   Lijepo odeš u trgovinu, napuniš si kolica robom, odeš na blagajnu i kažeš prodavačici neka ti plati Bakir.   Režije također prestanite svi plaćat.  Kad zakon ne vrijedi za strance bez identifikacijskih dokumenata ne treba da važi ni za vas. 

• Like 3
  • Haha 1

1 minute ago, gargamel said:

To je žalosno.  Ne znam šta čekate sa samoorganizovanjem.  Prestanite plaćat račune i režije.   Lijepo odeš u trgovinu, napuniš si kolica robom, odeš na blagajnu i kažeš prodavačici neka ti plati Bakir.   Režije također prestanite svi plaćat.  Kad zakon ne vrijedi za strance bez identifikacijskih dokumenata ne treba da važi ni za vas. 

Haha drug nije losa ideja ali ne pali kad samo ja to uradim. Od cijele recimo ulice svaka treca je napustena, ili su vlasnici u inostranstvu, od pola ulice i nadalje se svaka druga iznajmljuje migrantima. A ostatak ili nece da se petlja i zakapija se poslije 6-7 sati u kucu a ovo sto ostane nas par kuca sta cemo mi? Ja svoju cuvam i cuvacu je, ako mognem pomoci jos kome pomoci cu i to je to. Nemas ti opcija tu drugih. Nemas kriticnu masu koja ce da poludi i pobuni se. To je najzalosnije u svemu. Imas gerijatriju i nezainteresovanu mladost koja samo gleda kako ce otici. 

5 minutes ago, Real said:

Tako nekako haha

• Aferim! 1

44 minutes ago, Fugaziii said:

Reci svom drugu da su vidjeni od strane gospodje koja zivi odmah pored i koja je zvala i policiju odmah. Pitaj druga bil pleske malo isto tako!

Ako biti rasista danas znaci braniti sebe i svoju porodicu, cuvati komsijino i brinuti se za dobrobit svoga naroda, brate onda stajem uz tebe i ponosno kazem I JA SAM RASISTA

I hitna sluzba je sad prosla. Mozda ima i povrijedjenih. Mozda je koji zaglavio unutra. Ko ce ga znati. Prije te kuce se nalazi prazan ovako prostor betoniran i prije njega bijela kuca koja se zove Borici 2 cini mi se od te bijele kuce (u kojoj su smjesteni migranti koji uredno placaju smjestaj) i nadalje se svaka druga iznajmljuje migrantima skoro. Znaci pvdje na Novoj cetvrti cvate biznis!!

Aha interesantno baš. A pitam jer si tek deset minuta kasnije nakon što si to napisala rekla da si izašla vani. Pa mi bilo malo čudno. 

1 minute ago, Haldir said:

Aha interesantno baš. A pitam jer si tek deset minuta kasnije nakon što si to napisala rekla da si izašla vani. Pa mi bilo malo čudno. 

Dje zivis ti sine? De da ti teta Fugaziii objasni: Kad se takvo nesto desi u ulici, u kojoj prevladavaju migosi i vidis ogroman pozar, a jos sudjelujes na forumu u diskusijama poput ovih, normalno da ces odmah izaci i otici vidjeti sta se desava. U isto vrijeme to ce uraditi i druge koMsije koje zive u kucama okolo - izaci na ulicu da vide sta se desava. I tu pocinje razgovor i prica i ti slusas i kad povezes, pridjes gospodji koja je to vidjela i prijavila i ispitas je. Skoro pa kao novinarski posao. Kuzis? Ili ti treba dodatno pojasnjenje?

prije 7 minuta, Fugaziii said:

Haha drug nije losa ideja ali ne pali kad samo ja to uradim. Od cijele recimo ulice svaka treca je napustena, ili su vlasnici u inostranstvu, od pola ulice i nadalje se svaka druga iznajmljuje migrantima. A ostatak ili nece da se petlja i zakapija se poslije 6-7 sati u kucu a ovo sto ostane nas par kuca sta cemo mi? Ja svoju cuvam i cuvacu je, ako mognem pomoci jos kome pomoci cu i to je to. Nemas ti opcija tu drugih. Nemas kriticnu masu koja ce da poludi i pobuni se. To je najzalosnije u svemu. Imas gerijatriju i nezainteresovanu mladost koja samo gleda kako ce otici. 

Tako nekako haha

Znači ostaje ti opcija da napraviš zamke kao Kevin u Sam u kući.  Ili još bolje da  spojiš struju na žičanu ogradu ako imaš, staviš rešetke na prozore,  ugradiš protuprovalna vrata i alarme i  postaviš protupješačke mine oko kuće.  Na krov od kuće postaviš puškomitraljez.   Prije toga si napuniš kuću sa namirnicama kao Ameri kada im dolazi uragan.   Nabaviš agregat za struju, pitku vodu, hranu, baterije itd  kao u slučaju opasnosti od nuklearnog rata i zatvoriš se u kuću na pet godina.  Valjda će onda i ova migrantska kriza proći. 

• Like 1
  • Thanks 1

3 minutes ago, gargamel said:

Znači ostaje ti opcija da napraviš zamke kao Kevin u Sam u kući.  Ili još bolje da  spojiš struju na žičanu ogradu ako imaš, staviš rešetke na prozore,  ugradiš protuprovalna vrata i alarme i  postaviš protupješačke mine oko kuće.  Na krov od kuće postaviš puškomitraljez.   Prije toga si napuniš kuću sa namirnicama kao Ameri kada im dolazi uragan.   Nabaviš agregat za struju, pitku vodu, hranu, baterije itd  kao u slučaju opasnosti od nuklearnog rata i zatvoriš se u kuću na pet godina.  Valjda će onda i ova migrantska kriza proći. 

Otprilike tako. Ne usudim se otici ni na vikend negdje jer ako iole primijetw da je kuca prazna ili napustena ne libe se pokusati provaliti, a imaju dobro razvijene tehnike izvidjanja i chekiranja kuca. Tako da..... 

10 minutes ago, Fugaziii said:

Dje zivis ti sine? De da ti teta Fugaziii objasni: Kad se takvo nesto desi u ulici, u kojoj prevladavaju migosi i vidis ogroman pozar, a jos sudjelujes na forumu u diskusijama poput ovih, normalno da ces odmah izaci i otici vidjeti sta se desava. U isto vrijeme to ce uraditi i druge koMsije koje zive u kucama okolo - izaci na ulicu da vide sta se desava. I tu pocinje razgovor i prica i ti slusas i kad povezes, pridjes gospodji koja je to vidjela i prijavila i ispitas je. Skoro pa kao novinarski posao. Kuzis? Ili ti treba dodatno pojasnjenje?

Ne znam, nisam još siguran u tvoje navode. Nejasno mi je što se tiče tih izlazaka, koliko ih je bilo itd. Ali ok, ako je tako, onda čitaoci koji nisu registrovani mogu zaključiti da su oni ušli u tu kuću jer im je naumpalo zapaliti je iz čista mira. 

• Dislike 4

prije 2 minuta, Fugaziii said:

Otprilike tako. Ne usudim se otici ni na vikend negdje jer ako iole primijetw da je kuca prazna ili napustena ne libe se pokusati provaliti, a imaju dobro razvijene tehnike izvidjanja i chekiranja kuca. Tako da..... 

Da mi je prije 20 godina neko rekao da će se ovo dešavat rekao bi mu da nije normalan.   Ne mogu vjerovat da je to sve istina. 

• Like 2

3 minutes ago, Haldir said:

Ne znam, nisam još siguran u tvoje navode. Nejasno mi je što se tiče tih izlazaka, koliko ih je bilo itd. Ali ok, ako je tako, onda čitaoci koji nisu registrovani mogu zaključiti da su oni ušli u tu kuću jer im je naumpalo zapaliti je iz čista mira. 

Jel se ti namjerno pravis da nisi pametan il sta? Da, usli su iz cista mira i zapalili, kao sto ti sad mene proviciras jer ti je krivo zato sto tvoje kvazinovinarske kolege nece moci napisati da je izgorila kuca zbog losih elektroinstalacija, zato sto postoji svjedok koji je sve vidio. Haha. Imas uze neko da ga iskoristis u jednu svrhu?

• Like 2

prije 1 minuta, Haldir said:

Ma gdje bi ti divljaci zapalili kuću.  Duše drage napaćene i nedužne.  

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...