Jump to content
FORUM

Recommended Posts

2 hours ago, Grunf said:

95% bišćana se slaže sa nama...dođi u Bihać, razgovaraj sa ljudima...ja čvrsto vjerujem da nisi glup čovjek, znam šta si stvarno po zanimanju i šta si završio od škola i kako da drugačije onda shvatim tvoj post da je to dobar priručnik za preživljavanje u kojem su upute za skrivanje od policije? Objasni mi zašto stvarno misliš da je to priručnik za preživljavanje a ne priručnik za izbjegavanje izvršne vlasti neke zemlje, osim ako pod tim podrazumjevas priručnik za krimose itd? Tvoj komentar o priručniku je prilično drzak i bezobrazan ako je imalo inteligentna osoba kojoj si uputio isti post i može proći samo kod osoba IQ-a na nivou sobne temperature. Evo tražim od tebe da obrazložiš svoj komentar

Koliko se ljudi najviše pojavilo na protestima? Gdje su te masovne demonstracije protiv migracija, ako se već 95% Bihaća slaže sa vama? Ja nisam zaista ni vidio da negdje ima dio za skrivanje od policije, ali ako je uključen, to je recimo još bolja stvar za očajnike koje hrvatska policija više od godinu dana fizički maltretira, muči i nezakonito protjeruje nazad u BiH. 

• Dislike 1
  • Haha 1
  • Confused 1

1 minute ago, Haldir said:

Koliko se ljudi najviše pojavilo na protestima? Gdje su te masovne demonstracije protiv migracija, ako se već 95% Bihaća slaže sa vama? Ja nisam zaista ni vidio da negdje ima dio za skrivanje od policije, ali ako je uključen, to je recimo još bolja stvar za očajnike koje hrvatska policija više od godinu dana fizički maltretira, muči i nezakonito protjeruje nazad u BiH. 

Oko 5000 na protestima prije godinu dana.  Hrvatska policija radi po nalogu ni vise ni manje EU. Jer da nije tako Hrvatska bi bila kaznjena a ne nagrađena ulaskom u Šengen zonu. Isto bi trebala raditi i naša policija samo mi smo našli eto i bolju taktiku...još bolja bi bilo otvaranje nekog drugog Vučjaka u jos vecoj vukojebini gdje nema apsolutno nista jer na bolje ionako nisu naucili jer da jesu ne bi bili sad ovdje. BTW taj prirucnik moze doci glave i nekom nasem policajcu

Ili se ovo skrivaju od hitne pomoći?

Dakle moze direktor GG Bihać tvrditi da ovo nema veze sa uputama migrantima, ali dokazi su tu

Screenshot_20191030-230903.png

Screenshot_20191030-230854.png

Screenshot_20191030-230829.png

• Like 1
  • Thanks 1

42 minutes ago, Fugaziii said:

Ala uzmem dan godisnjeg odma gehanija. NE DEROGIRAJTE OVUDA!!! Haha

Vodim te u Holland!

• Dislike 1

Kakve su granice BiH, takva je i drzava i narod. Sve moze kod nas i stvarno bi bio svako budala da silni kriminalci u Bihacu i Sarajevu na vodecim pozicijama to ne zloupotrebljavaju! Blago se vasoj djeci i unucima. :) "Dobio si sifilis, lepi Mario, a *ebi se sada TI!"

• Like 2
  • Haha 1

prije 9 sati, Haldir said:

Možemo malo i šoroševski argumentirati...koliko se vas migrantoljubaca okupilo na demonstracijama za migracije, protiv postupanja zločeste hrvatske policije, protiv nehumanih uvjeta na Vučjaku, protiv izbacivanja migranata iz autobusa i vlakova na ulasku u USK, za otvaranje novih migrantskih centara širom BiH, za vraćanje Liječnika bez granica na Vučjak, za proširivanje Bire, za otvaranje granica i svega ostalog u korist migranata? :) Od navedenih promigrantskih prosvjednika, koliko je bilo plaćenih šoroševskih i IOM-ovskih govnara, a koliko istinskih migrantoljubnih idiota? :)

• Like 4

5 minutes ago, toby said:

Možemo malo i šoroševski argumentirati...koliko se vas migrantoljubaca okupilo na demonstracijama za migracije, protiv postupanja zločeste hrvatske policije, protiv nehumanih uvjeta na Vučjaku, protiv izbacivanja migranata iz autobusa i vlakova na ulasku u USK, za otvaranje novih migrantskih centara širom BiH, za vraćanje Liječnika bez granica na Vučjak, za proširivanje Bire, za otvaranje granica i svega ostalog u korist migranata? :) Od navedenih promigrantskih prosvjednika, koliko je bilo plaćenih šoroševskih i IOM-ovskih govnara, a koliko istinskih migrantoljubnih idiota? :)

Tako nekako i dođe. Jedini koji se bune protiv izmještanja kriminalaca iz grada su upravo oni koji imaju korist od njihovog prisustva u gradu. Koliki je broj istinskih humanista u ovom gradu? Odgovor je nula (0). Koliki je broj tih humanista koji su redovno na Vučjaku i tamo pomažu da se liječe ili im kupe vlastitim novcem hranu a da nisu za to plaćeni ili posegnuli ruku u tuđi džep? Opet nula. 

• Like 3

23 minutes ago, Grunf said:

Tako nekako i dođe. Jedini koji se bune protiv izmještanja kriminalaca iz grada su upravo oni koji imaju korist od njihovog prisustva u gradu. Koliki je broj istinskih humanista u ovom gradu? Odgovor je nula (0). Koliki je broj tih humanista koji su redovno na Vučjaku i tamo pomažu da se liječe ili im kupe vlastitim novcem hranu a da nisu za to plaćeni ili posegnuli ruku u tuđi džep? Opet nula. 

A koliko se njih usudi izaci pred nas sve na neki protest, makar i promigrantski orjentisan, kada bi se takav organizirao, da vidimo ko su ti koji su za ovo nasilno nametnuto legalizovano ilegalno mijenjanje demografske slike Krajine?

• Like 3

Zamolio bi vas da ne koristite uvrede i da nereagujete po principu samo da drugog uvrijedim kao sto se vrijedja @Haldir  koji ima svoje misljenje sa kojim se ni ja ne slazem u vecini slucajeva ali nije razlog da se covjek vrijedja. I stoga smirite strasti nema vise tolerisanja bilo kakvih uvreda !

• Like 3
  • Thanks 1

Novi kirurg,možda je ušao preko Bihaća.

https://politikstube.com/grenoble-allahu-akbar-polizei-schiesst-auf-mit-messer-bewaffneten-migranten/

Novi kirurg,možda je ušao preko Bihaća.

https://politikstube.com/grenoble-allahu-akbar-polizei-schiesst-auf-mit-messer-bewaffneten-migranten/

Sad će IZ sigurno opet da ga proglasi šehidom,i familija iz alžira "hoće" da zna zašto i ko ga je upucao!

To je gamad treba ih ovako na granici dočekati i riješen problem.Zamisli ide ti žena s djetetom iz škole ili vrtića ovim trotoarom kojim slučajem nosi križ kao lančić vidljivo šta je tip u stanju eventualno napraviti

Jedan mali intermeco danas do 12 sati krimigrantskih radnji u dojčlandu:

Dunkelhäutiger verfolgt, belästigt und begrabscht 59-jährige

Migrant befriedigt sich vor Frau in U-Bahn

„Allahu akbar“: Polizei schießt Messer-Angreifer nieder

Messer-Mann randaliert in Krankenhaus und beißt Polizisten

Brutale Messerattacke durch dunkelhaarige „junge Männer“

Tamnoputi, maltretira i nasilan prema 59-godišnjakinji
Migrant masturbira ispred žene u podzemnoj željeznici
"Allahu Akbar": Policija neutralizovala napadača nožem
Nožem napao bolničare i ugrizao policajca
Brutalni napad nožem tamnoputih "mladića
  • Like 1

http://24sata.info/politika/355517-juratovic-politicari-u-bih-ne-zele-u-eu-pola-bi-ih-zavrsilo-u-zatvoru.html

Pored puno nebuloza napriča Josip i nešto istine.On sam pobjegao iz fabrike u 80tim u političare i hrani se od tada na jaslima poreskih obaveznika i naziva sebe uspješnim političarem.Već desetljećima igra ulogu trećerazrednog političara u njemačkoj na regionalnom nivou i koji je izabran preko sindikata a kritikuje BiH političare koji su ista govna kao i on,koji sebe naziva uspješnim.Čovjek nije zadnjih 40 ništa dao njemačkom narodu samo uzimao.

15 hours ago, Grunf said:

Oko 5000 na protestima prije godinu dana.  Hrvatska policija radi po nalogu ni vise ni manje EU. Jer da nije tako Hrvatska bi bila kaznjena a ne nagrađena ulaskom u Šengen zonu. Isto bi trebala raditi i naša policija samo mi smo našli eto i bolju taktiku...još bolja bi bilo otvaranje nekog drugog Vučjaka u jos vecoj vukojebini gdje nema apsolutno nista jer na bolje ionako nisu naucili jer da jesu ne bi bili sad ovdje. BTW taj prirucnik moze doci glave i nekom nasem policajcu

Ili se ovo skrivaju od hitne pomoći?

Dakle moze direktor GG Bihać tvrditi da ovo nema veze sa uputama migrantima, ali dokazi su tu

Nebitno mi je jesu li to upute za migrante koji prelaze granicu sa Hrvatskom ili za migrante iz 95-te. Ono što je bitno u tvom postu je relativiziranje kršenja ljudskih prava u fazonu "oni to rade jer moraju". Hrvatska je apsolutno zakonski mogla rješavati pitanje migracija deportacijom na službenim graničnim prelazima, a ne sistematskom represijom, fizičkim napadima i ilegalnim prebacivanjima na tuđu teritoriju. 

• Dislike 3

12 minutes ago, Haldir said:

Nebitno mi je jesu li to upute za migrante koji prelaze granicu sa Hrvatskom ili za migrante iz 95-te. Ono što je bitno u tvom postu je relativiziranje kršenja ljudskih prava u fazonu "oni to rade jer moraju". Hrvatska je apsolutno zakonski mogla rješavati pitanje migracija deportacijom na službenim graničnim prelazima, a ne sistematskom represijom, fizičkim napadima i ilegalnim prebacivanjima na tuđu teritoriju. 

Ja tebe stvarno ne kontam. Hrvatska radi po Zakonu, svom vlastitom Zakonu. Mi sami (mislim na BiH kao državu) kršimo vlastite Zakone. Ti možeš pričati šta hoćeš ali hrvatska policija radi ispravne stvari. Ilegalni migranti su ilegalni migranti. Do 2015 su bile sirijske izbjeglice i onaj ko je izbjegao ili je prognan zbog ratnih sukoba davno se sklonio. Uzmi primjer Rohinja. To su jedine istinske izbjeglice u novije vrijeme. Još nisam čuo da među ovim kriminalcima i neradnicima ima Rohinja.

BRAVO ZA HR. POLICIJU...TAKO SE BRANE SVOJI GRAĐANI, ŠTITI USTAVNOPRAVNI POREDAK I GRANICA SVOJE ZEMLJE

Edited by Grunf
  • Like 3

17 hours ago, toby said:

Moraš dati konkretan primjer o kojem se gradiću radilo, te konkretniji opis događaja, odnosno je li napad imao isključivi cilj provođenje terora i stvaranje straha i panike među civilnim stanovništvom u cilju ostvarivanja političke dobiti. Npr. kad netko kome si ti plaćeni medijski jatak, a Crveni križ i Dirk Planert sanitet, u Njemačkoj ukrade kamion i proveze se u punoj brzini po pješačkoj zoni tijekom festivala.

Evo, jedan primjer je grad Sirte u Libiji. Ofanziva NATO snaga i onih koje je NATO uveliko financirao. Najmanje 1000 mrtvih civila, vjerovatno i više, desetine hiljada ostalo bez krova nad glavom. Isključivi cilj je iz današnje perspektive jasan - obezglaviti Libiju i u potpunosti je unišititi i predati u ruke plemena. Kaži ti meni tačan broj terorističkih broj napada u državama članicama NATO-a u zadnjih 20 godina i tačan broj poginulih, kao i tačan broj napada NATO snaga na suverene države i tačan broj poginulih CIVILA. 

3 minutes ago, Grunf said:

Ja tebe stvarno ne kontam. Hrvatska radi po Zakonu, svom vlastitom Zakonu. Mi sami (mislim na BiH kao državu) kršimo vlastite Zakone. Ti možeš pričati šta hoćeš ali hrvatska policija radi ispravne stvari. Ilegalni migranti su ilegalni migranti. Do 2015 su bile sirijske izbjeglice i onaj ko je izbjegao ili je prognan zbog ratnih sukoba davno se sklonio. Uzmi primjer Rohinja. To su jedine istinske izbjeglice u novije vrijeme. Još nisam čuo da među ovim kriminalcima i neradnicima ima Rohinja.

Meni se ne da više ponavljati ovdje i lijepiti intervjue sa hrvatskim stručnjacima prava koji sami govore o kršenju zakona i propisa. I eto ti si relevantan da odrediš ko je jedina istinska izbjeglica u novije vrijeme. 

1 minute ago, Haldir said:

Evo, jedan primjer je grad Sirte u Libiji. Ofanziva NATO snaga i onih koje je NATO uveliko financirao. Najmanje 1000 mrtvih civila, vjerovatno i više, desetine hiljada ostalo bez krova nad glavom. Isključivi cilj je iz današnje perspektive jasan - obezglaviti Libiju i u potpunosti je unišititi i predati u ruke plemena. Kaži ti meni tačan broj terorističkih broj napada u državama članicama NATO-a u zadnjih 20 godina i tačan broj poginulih, kao i tačan broj napada NATO snaga na suverene države i tačan broj poginulih CIVILA. 

Meni se ne da više ponavljati ovdje i lijepiti intervjue sa hrvatskim stručnjacima prava koji sami govore o kršenju zakona i propisa. I eto ti si relevantan da odrediš ko je jedina istinska izbjeglica u novije vrijeme. 

Jok ti si ! :D

• Haha 1

Ljudi ali se vi ponavljate najzad neka svako definise kako hoce migranti izbjeglice i slicno uglavnom jasno je da postoji problem i to ozbiljan a niko nema rijesenje pogotovo oni koji bi to trebali odnosno drzava,koja u sustini pokusava prekriti cinjenice i stanje na terenu te laze svoje gradjane. Mektic svaki dan gostuje u raznim emisijama i prica gluposti bez ikakvih rjesenja. Doslovno svako radi sta hoce bez ikakvog straha od bilo kakvih sankcija. Mi smo dosli pred zid bojim se samo da ce biti svasta jer covjek kad nema izlaza i nema sta vise izgubiti onda je spreman na sve. Zastitite svoje porodice i djecu svoja imanja a i one nemocne koji nemaju zastitu nemojte okretati ledja sa misljenjem nedogadja se meni nije bitno. 

• Like 2

prije sat vremena, Haldir said:

Eto, pukim slučajem sam radio upravo u Libiji i prije i poslije ove najnovije tzv. "revolucije" i bio sam puno puta u Sirtu, iz iz prve ruke mogu reći da si ispričao nevjerojatnu količinu idiotarija. U Sirtu nije bilo nikakvog dramatičnog bombardiranja, još manje je bilo 1000 mrtvih civila u bombardiranju, a vjerojatno se na prste jedne ruke mogu izbrojati oni koji su ostali bez krova nad glavom. Bilo mi je teško uopće primijetiti da je tu bilo rata. Što se tiče cilja kojeg si spomenuo, slažem se da je to bio cilj, sve ostalo je debilana. No, to nema veze s terorizmom, npr. ono kad u Bihać ubaciš tisuće i tisuće nepoznatih ljudi zaraženih AIDS-om,  hepatitisima, tuberkulozom i tko zna čime sve ne...pa to već ima elemente biološkog ratovanja.

prije sat vremena, Haldir said:

Vidiš, Haldire, ti si nekad bio mali. Kad si bio mali, bio si bespomoćan, da su za tebe i slične tebi Ujedinjeni narodi donijeli Konvenciju o pravima djeteta kojom su ti pružena određena prava. Međutim, više nisi mali, više nisi dijete, već si veliki, više nemaš dječja prava, i navedena te konvencija više ne štiti.

Da ti je dok si bio mali netko razbio glavu, onda bi taj netko prekršio odredbe Konvencije o pravima djeteta. Da ti netko danas razbije glavu, taj netko danas ne bi prekršio tu konvenciju.

Kužiš?

Tako je i s Konvencijom o statusu izbjeglica i sličnim konvencijama. Dakle, kad netko bježi iz ratom zahvaćene Sirije onda je on izbjeglica i štiti ga navedena konvencija. Kad taj netko dođe u Tursku kao izbjeglica, on je i tamo izbjeglica, jer je izbjegao iz ratom zahvaćene Sirije. Međutim, kad taj netko migrira iz Turske u Grčku, pa u Makedoniju, pa u Srbiju, pa u BiH, onda on više nije izbjeglica, jer više ne bježi od rata, taj netko može biti samo migrant, jer ne bježi, nego migrira. 

a takvu osobu se onda više ne mogu primijeniti odluke konvencije o statusu izbjeglica i slične konvencije, npr. odluka o zabrani prisilnog vraćanja u područje iz kojeg je osoba izbjegla, dakle u područje na kojem je osoba bila u opasnosti, jer ta osoba prilikom ulaska u npr. Hrvatsku iz BiH nije izbjegla, niti je bila u opasnosti, nego je migrirala, i to ilegalno.

Kužiš?

Ma znam da kužiš, i znam da to i svi govnarski plaženi šoroševski teroristički jataci jako dobro razumiju, samo se prave, jer su govna od ljudi.😉

Edited by toby
  • Like 2
  • Thanks 1

Pakistanac sa suvremenom opremom i softerom za izdavanje eu dokumenata uhapsen na aerodromu Sarajevo, a coek bas bio krenuo za Bihac da rijesi papirologiju.

• Like 2

Haldire Sirt je stradao od strane pobunjenika jer je to zadnji grad koji je pao i u kojem se krio Gadafi sa svojim gardistima i mislim sinom Muntasimom.Znaci zadnji bastion Gadafijevi snaga i tu je i Gadafi ubijen.Sto se tice zrtava u njemu je poginulo civila ne puno vise nego u ostalim djelovima Libije.Samo sto je brzo osvojen od strane pobunjenika i NATO meni se cini za otprilike tri sedmice kada je krenula ofanziva.Kada govorimo o civilnim zrtvama nazalost tu su Arapi strasno opaki jer na par mjesta sto u Libiji ili Siriji ili Iraku je poginulo ili ubijeno puno vise civola za kratko vrijeme tj streljani od strane pobunjenika ili ISiL-a nego tad u Sirtu.Samo dejstvo NATO,a je puno manje pobila tada civila nego arapska pobunjenicka osveta prema tim civilima gdje je bilo puno streljanja tj noza.Zalosno je sto sad svi vecinom traze pomoc Putina da se iole vrate na staro.

Kako je ovom prigodom kazao šef IOM-a, a misleći na najavljeno zatvaranje migrantskih centara „Bira“ i „Miral“ po odluci Operativne grupe USK, odluka o zatvaranju centara u nadležnosti je državnih organa, a ne lokalnih vlasti...

prije 54 minuta, Rijecanin said:

Pakistanac sa suvremenom opremom i softerom za izdavanje eu dokumenata uhapsen na aerodromu Sarajevo, a coek bas bio krenuo za Bihac da rijesi papirologiju.

U 1989 ukupilo se 4000 (4 tisuča) istočnih Nemaca u potragi za azilom na dvoristu zapadnonjemačke ambasade u Pragi. Pa neka bosanska vlada ilegalne migrante iz Pakistans sprovodi na pakistansku ambasadu u Sarajevu pa neka se oni brinu za svoje. 

• Like 1

Problem kod tog arapskoga muslimanskoga svijeta sto je posli napada na tornjeve amer prebacio loptu na arapski teritorij gdje je napravio pobune u Tunisu ,Libiji .Egiptu Iraku Siriji i gdje u pocetku je pobunjenicima davao pretezno obucu i odjecu ,a oruzje su otimali sami od lojalista i samim tim prestaju teroristicki napadi na tlu Amerike a sa tim ratovima smanjio broj potencijalnih napadaca na tlu Amerike jer ratuju po tim drzavama i ginu kao snoplje.Sve je to obilatobpotpomognuto Saudijom i Izraelom.Dugu se Arapski svijet nece oporaviti od ovoga rata i kako god ovo je pobjeda Amerike i njihovih jataka jer su uspjeli rijesiti djelovanje terorista na svojoj teritoriji.Pored arapskoga svijeta gubitnici su i Evropljani i to ti je jednim udarcem dvije muhe.

12 minutes ago, 1260 said:

Kako je ovom prigodom kazao šef IOM-a, a misleći na najavljeno zatvaranje migrantskih centara „Bira“ i „Miral“ po odluci Operativne grupe USK, odluka o zatvaranju centara u nadležnosti je državnih organa, a ne lokalnih vlasti...

Na sastanku u Briselu je dogovoreno da prihvatni centri ne mogu biti formirani na privatnoj imovini, nase lokalne vlasti mogu na taj nacin braniti svoje stavove. Dakle mogu zatvoriti Biru

Edited by Grunf
  • Like 3

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...