Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Neće oni nikuda, ako ih ne potjerate govnjivim motkama. I njih i ove tzv. humanitarce koji su ustvari teroristi.  Koliko vidim prije će garavi da istjeraju vaš iz vaših domova.  Samo čekajte. 

Edited by gargamel
  • Like 4

I šta da radimo sad mi koji vidimo šta se uistinu dešava, i kako stvari stoje?? Mi koji jesmo izlazili na sve proteste i sve što se "ciivilino" pokrenulo  bili uključeni u to? Šta da mi sad radimo ako je očigledno da većina građana neće izaći ni na kakve proteste niti poduzeti nešto po ovom pitanju? Nije da poduzima iko išta sve ove godine gomilanja korupcije i nepotizma po državnim jaslama....... a bilo je protesta i zbog toga.... i ništa se nije postiglo.... I šta čovjek da uradi sad kad je očigledno da će nadrljati onaj ko pokuša uraditi ispravnu stvar... kakva frustrirajuća glupava situacija i država

• Like 2

I koga zaboli qurac jel oni cvokoću od hladnoće. Jesu se zapitali koliko sirotinje ima koja djeci danas neće imat šta dati za jest i koji će se smrzavat čitavu zimu.  Nek se gone ovi šugavci u 3 PM.  Napravit im koridor do mora i pustit ih da plivaju do Maroka, Pakistana ili iz koje su se rupe dogmizali. 

• Like 5

Tip iz toplog maroka dosao se ilegalno smrzavati? Zasto bi zbog toga mene trebala boljeti neka stvar?. Van den prdac otvoreno prijeti stanovnicima BiH, ili cete pognuti glave ili ce vam ilegalci u kuce!. Tog smrada silom protjerati 

• Like 4
  • Aferim! 1

Krasan posao radi ovaj Van der Auweraert.:D Migranti mu spavaju po napuštenim objektima i parkovima, neki jadni cvokoću na Vučjaku, po Biri i Miralu epidemije zaraznih bolesti, pola migranata mu šugavo, do sada mu ih je ubijeno najmanje 30, migranti mu oboljevaju od bolesti za koje se mislilo da su iskorijenjene u 16. stoljeću, nema hrane, nema vode, nema lijekova, nema belih sijalica, kojekakvi fašisti mu nekažnjeno žigošu migrante nakon što ih obriju i uzimaju im mobitele, laptope, diplome i svašta nešto, nekakvi čobani mu ubijaju migrante po Bileći, izbacuju mu migrante iz vlakova i autobusa, nitko mu ne da da otvori dodatne centre, čak mu i ove postojeće hoće zatvoriti...da ja tako radim već bih dobio otkaz 20 puta. U bilo kojoj normalnoj firmi ovaj Van der Auweraert ne bi mogao biti ni portir, a lik je povjerenik Ujedinjenih naroda, hej, pa ova planeta mora propasti. Van der Auweraert, priznaj po kojoj si vezi zaposlen, tko te ugurao na šefovsko mjesto u IOM, tko ti je kum, kome širiš anusčić, čiju ćunicu ćuniš...:)

Edited by toby
  • Like 6
  • Thanks 1
  • Haha 1

prije sat vremena, gargamel said:

Neće oni nikuda, ako ih ne potjerate govnjivim motkama. I njih i ove tzv. humanitarce koji su ustvari teroristi.  Koliko vidim prije će garavi da istjeraju vaš iz vaših domova.  Samo čekajte. 

Upravo tako već sam i sam pisao.

A ovi tkz. humanitarci su u biti zaista Teroristi,jer svojim pomaganjem ilegalnih krimigranata koji terorišu svakodnevno narod USKa su isti kao i oni.

• Like 2

52 minutes ago, Rijecanin said:

Tip iz toplog maroka dosao se ilegalno smrzavati? Zasto bi zbog toga mene trebala boljeti neka stvar?. Van den prdac otvoreno prijeti stanovnicima BiH, ili cete pognuti glave ili ce vam ilegalci u kuce!. Tog smrada silom protjerati 

Tip iz Belgije očigledno nije upoznat sa balkanskim mentalitetom. Pa u Krajini (na žalost) u ruralnim dijelovima ali i u urbanim brat ubije brata zbog tog jer je ušao u njegov posjed 15 cm a kamoli da će dozvoliti nekom noname šugavcu takvo nešto. Ja to cijelo vrijeme govorim ovdje da je ovo jako opasna situacija i da me čudi da se nije do sad desilo zlo.Neki me zbog tog pogrešno shvate ali ja to navodim kao činjenicu

• Like 4
  • Thanks 1

prije sat vremena, Fugaziii said:

I šta da radimo sad mi koji vidimo šta se uistinu dešava, i kako stvari stoje?? Mi koji jesmo izlazili na sve proteste i sve što se "ciivilino" pokrenulo  bili uključeni u to? Šta da mi sad radimo ako je očigledno da većina građana neće izaći ni na kakve proteste niti poduzeti nešto po ovom pitanju? Nije da poduzima iko išta sve ove godine gomilanja korupcije i nepotizma po državnim jaslama....... a bilo je protesta i zbog toga.... i ništa se nije postiglo.... I šta čovjek da uradi sad kad je očigledno da će nadrljati onaj ko pokuša uraditi ispravnu stvar... kakva frustrirajuća glupava situacija i država

Opet je izašao članak kako se jadni migranti eto smrzavaju od hladnoće.  Jadni migranti koji nemaju pasoše,  ali zato imaju mobitele od hiljadu evra.  Izgubili pasoše,  ali nisu izgubili mobitele.  Uh jadnički.   Sve što se dešava dešava se sa razlogom.  Narod je apatičan i zaglupljen.   Pogledaj ove reportaže po ulicama kada pitaju građane šta misle o migrantskoj krizi.  Svima je kao žao migranata i svi bi im pomogli.   Ili stvarno to misle jer su retardirani ili su licemjerni pa lažu.  U oba slučaja to je dokaz da narod ne zaslužuje bolje od ovoga što se trenutno dešava,   a ovo je ništa šta će tek biti.   Pomozite migrantima,  ali nemojte slučajno pomoći penzioneru koji kopa po kontejneru.  Zašto migrantska kriza ne postoji u Češkoj,  Slovačkoj,  Poljskoj...  OK nisu na ruti ovih gmizavaca.  ali zašto migrantska kriza ne postoji u Sloveniji i Hrvatskoj koje se nalaze na tom koridoru.   Eto Slunj je blizu, Karlovac je blizu.   Zašto tamo na hiljade terorista ne hodaju ulicama i ne zajebavaju narod.  Pa zato što ne smiju.  A  ovo što rade u Bihaću koliko god da su krivi političari kriv je i narod.  Tebe i tebi slične,  koje smatram pametnim ljudima ostaje da uzmete pasoše u ruke pa u EU kud koji.  Ostat će migranti i zaglupljena populacija mutavih domorodaca da prave neko novo društvo.

Edited by gargamel
  • Like 4
  • Thanks 1

prije 11 minuta, Grunf said:

Tip iz Belgije očigledno nije upoznat sa balkanskim mentalitetom. Pa u Krajini (na žalost) u ruralnim dijelovima ali i u urbanim brat ubije brata zbog tog jer je ušao u njegov posjed 15 cm a kamoli da će dozvoliti nekom noname šugavcu takvo nešto. Ja to cijelo vrijeme govorim ovdje da je ovo jako opasna situacija i da me čudi da se nije do sad desilo zlo.Neki me zbog tog pogrešno shvate ali ja to navodim kao činjenicu

Ništa Grunfe,treba ih proglasiti braćom i onda krenuti na posao kao što si gore napisao,eto ih ušli su ne 15 cm već 15 km i 15mjeseci u 1500 kuća na silu do danas!🤣

Ja uopšte ne krivim onog Belgijca.  Pa čovjek ima velike koristi od toga što radi.  Bavi se krijumčarenjem ljudi koje je legalizovao UN,  ali ga nisu legalizovale države članice EU-a.   Pa onda se ta vješta bitanga poziva na povelje UN-a  u Bosni,   a zna da bi za istu stvar što radi u Bosni u Mađarskoj dobio teške batine i vlast bi ga izbacila naglavačke iz države.   Još  se bitanga vješta smije ljudima u facu, kaže političari su u BiH krivi za trenutnu situaciju u Bosni.  😀🤣  I što je najbolje čovjek je sasvim u pravu. 🤣

• Like 1

5 minutes ago, gargamel said:

Ja uopšte ne krivim onog Belgijca.  Pa čovjek ima velike koristi od toga što radi.  Bavi se krijumčarenjem ljudi koje je legalizovao UN,  ali ga nisu legalizovale države članice EU-a.   Pa onda se ta vješta bitanga poziva na povelje UN-a  u Bosni,   a zna da bi za istu stvar što radi u Bosni u Mađarskoj dobio teške batine i vlast bi ga izbacila naglavačke iz države.   Još  se bitanga vješta smije ljudima u facu, kaže političari su u BiH krivi za trenutnu situaciju u Bosni.  😀🤣  I što je najbolje čovjek je sasvim u pravu. 🤣

S poveljama UN-a može otrati guJcu...to su one iste povelje UN-a koje su štitile Srebrenicu i to još UN snagama? Mi smo saznali da te povelje i p.m. ne vrijede ni pišljiva boba još prije 25 godina

• Like 3
  • Thanks 1

i je li se sad ujedinjuju MZ oko Bire tu? Ja nikako pohvatati sve postove odjednom..... Sta se planira? Treba li ispomoc - posto moja MZ ne mrda, mislim da su kao na faxu zaledili godinu ili tako nesto jer je pola izdaje smjestaj migrantima, ili su stari ljudi nemocni da izlaze na proteste..... a omladinu bas boli briga..... tako da.... kako stvari stoje?

prije 5 minuta, Grunf said:

S poveljama UN-a može otrati guJcu...to su one iste povelje UN-a koje su štitile Srebrenicu i to još UN snagama? Mi smo saznali da te povelje i p.m. ne vrijede ni pišljiva boba još prije 25 godina

Zato i kažem da mu trebate šut kartu u jednom smjeru skupa sa tzv. humanitarcima i migrantima.

prije 4 minuta, Fugaziii said:

i je li se sad ujedinjuju MZ oko Bire tu? Ja nikako pohvatati sve postove odjednom..... Sta se planira? Treba li ispomoc - posto moja MZ ne mrda, mislim da su kao na faxu zaledili godinu ili tako nesto jer je pola izdaje smjestaj migrantima, ili su stari ljudi nemocni da izlaze na proteste..... a omladinu bas boli briga..... tako da.... kako stvari stoje?

Šta mjesne zajednice mogu napravit ako ministar sigurnosti jedne "države"   kaže kako se Bihać mora pobrinuti za migrante.  🤣   Života mi, ovo je sve stvarno ko iz Alana Forda-

• Like 1

Breaking News!!!

Upravo sada na radiju u 12:00 sam čuo da vlada BiH neće dopustiti zatvaranje migrantskih centara u gradu Bihaću iz humanitarnih i sigurnosnih razloga( Došlo bi do pobune migranata,pljačkanja,otimanja i provaljivanja u privatne objekte).Vlada USKa  i narod su stim poraženi do kraja i nemaju prava se ovoj odluci suprostaviti!

Ovo ništa drugo nije već očigledno tlačenje i žrtvovanje USKa i naroda u njemu!

Niste niko i ništa poručuju s ovom odlukom indirektno iz Sarajeva.

Sada ako se neizađe na ulice masovno,neće nikad!

Edited by Real
  • Like 2

Protesti će biti brojni kada budu organizovani protiv odnosa vlasti na državnom nivou prema Gradu Bihaću i USK.  Problem migracija je u isključivo nadležnosti Vijeća ministara i Ministarstva sigurnosti.  

prije 22 minuta, gargamel said:

Zato i kažem da mu trebate šut kartu u jednom smjeru skupa sa tzv. humanitarcima i migrantima.

Šta mjesne zajednice mogu napravit ako ministar sigurnosti jedne "države"   kaže kako se Bihać mora pobrinuti za migrante.  🤣   Života mi, ovo je sve stvarno ko iz Alana Forda-

Pa Mektić i liči na broj 1.🤣

Demokratija i protest počinje od jedinke čovjek,kuće,ulice i možemo slobodno reći ovi sa mjesnom zajednicom su već dobro poodmakli.To ti je kao princip snježne loptice kad je spustiš s vrha planine,u dolini je izazvala lavinu.

prije 2 minuta, 1260 said:

Protesti će biti brojni kada budu organizovani protiv odnosa vlasti na državnom nivou prema Gradu Bihaću i USK.  Problem migracija je u isključivo nadležnosti Vijeća ministara i Ministarstva sigurnosti.  

Kad su istočni njemci mirnim protestima mogli srušiti Honeckera i čitav socijalistički distem DDRa, zašto nebi mogao narod USKa srušiti korumpiranu vlast koja ga tlači!

• Like 1

27 minutes ago, Real said:

Breaking News!!!

Upravo sada na radiju u 12:00 sam čuo da vlada BiH neće dopustiti zatvaranje migrantskih centara u gradu Bihaću iz humanitarnih i sigurnosnih razloga( Došlo bi do pobune migranata,pljačkanja,otimanja i provaljivanja u privatne objekte).Vlada USKa  i narod su stim poraženi do kraja i nemaju prava se ovoj odluci suprostaviti!

Ovo ništa drugo nije već očigledno tlačenje i žrtvovanje USKa i naroda u njemu!

Niste niko i ništa poručuju s ovom odlukom indirektno iz Sarajeva.

Sada ako se neizađe na ulice masovno,neće nikad!

Na ulice ispred Bire !

• Like 5
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

Ma može Mektić pričati šta hoće. Mislim da će Bira i Miral biti zatvoreni, jer kako sam vec spomenuo u Briselu je dogovoreno da prihvatni centri ne mogu biti formirani na privatnoj imovini a kako i sam Mektić tvrdi kad je u pitanju Medeno Polje. To je ono na šta se Vlada USK treba pozvati. Nadalje, ne treba se brinuti o nemirima na ulicama jer Biru i Miral treba organizovano iseliti i to ne na ulicu vec ih odvesti na sto dalje od grada. Pomenuo sam i kasarnu Jasenice. Moze i tamo, moze na Medeno Polje, svejedno...Uporedo sa ovim iseliti i IOM jer više nece biti potreban, najbolje im obezbjediti kontejner tamo gdje ce se migranti ostaviti. Isto tako formirati i odjeljenje Ureda za strance...mislim da ce Vlada USK i ostale lokalne vlasti ustrajati na gašenju Bire i Mirala jer im treba biračko tijelo za naredne izbore.

• Like 5

Kao prvo neko zapita zasto ovako (izmedju ostalih) u Sloveniji nije ( to sam vec pocetkom - u prijasnjim postovima pisala) .Pa njihova vlada je preko medija -TV i radio javno dala zabranu da gradjani ne smiju nikakvu pomoc izbjeglicama davati i naglasila da su kazne velike. Ja na Njemackoj TV gledala svojim ocima i gle cuda, niko ih fasistima ni knesobovima nazvao nije. Da su nasi velike kazne uveli i javno objavili a takdjer,da je nasa inspekcija od pocetka ove invazije koncekventna bila, danas bi opterecenje i stres nase policije, manji bio.Da imamo samo tri inspektora je licemjerni izgovor vlade US kaantona.Kod ovakve situacije, mogla su se odmah jos tri na odredjeno vrijeme zaposliti (a par uhljeba u njihovim kancelarijama umanjiti).

Kao drugo slusati vladu iz Sarajeva..., pa oni nas preko dvije godine ne slusaju i svoju odgovornos ne preuzimaju.Znaci poslusnost treba zasluziti.Ove poruke sto nam u US salju,neka to po drugim kantonima i RS upute.Znaci tamo ih niko nemora slusati samo mi krajisnici.Kad slike onog Novalica i Mektica vidim zeludac mi se podigne. Novalic nezna kako je domovinu braniti, krvariti i ginuti, pa sta od njega kao ministra unutrasnjih poslova ocekivat a o Mekti da i ne govorimo.

Predstavnici mjesnih zajednica trebaju kordinirati sa istim u Cazinu V.Kladusi i napraviti dogovor da se narod na sve nacine i mogucnosti obavijesti i na proteste pozovu.Svaki predstavnik mjesnih zajednica zna za Drusvo penzionera, omladinske organizacije, sindikat, skolstvo, ... .Sve predstavnikei od navedenih, svaka opstina treba pozvati i napravirti plan pa i letke kojim ce narod mobilizirati .

"Fuzi", Te izvjestaje gradjana po TV ne treba ozbiljno uzimati, nemozes ocekivati da (mnogi) snimatelji tih dijaloga objektivni budu.Mislim da oni unaprijed znaju koga ce intervjuisati a ako na objektivnog gradjanina (sa negativnim misljenjem) nalete to se lako izbrise ( ne prikazuje).      

• Like 10

Što se tiče ovog Petera njega treba bar pozvati na ispitivanje u MUP USK jer njegova izjava je zastrašivanje naroda obmanama i prijetnjama a u medijima objaviti da je bio pozvan na informativni razgovor iz tih razloga. Na sve moguce nacine neprijatelje ovog naroda i drzave treba diskreditovati.

Moram dodati i ovo: državne institucije NE MOGU biti iskljucivo ti koji donose odluku ili naredbu o zatvaranju Bire i Mirala jer oni nisu ni u njihovoj nadleznosti. Da su drzavne institucije uzele u svoju nadleznost pomenute centre onda bi bila prica drugacija

Edited by Grunf
  • Like 4

Ilegalno legaliziranje privatnih objekata u migrantske centre ( Sedra, Miral, Bira ) ozvaniceno preuzimanjem prije koji mjesec, to je na papiru samo, ali papir takav im je dao za pravo da rade sto rade i izjavljuju kao danas, to se moglo ocekivati, to je bio pucanj u nogu sopstvenu, radovali se kad smo culi da ce preuzeti centre. Bira i Miral su razlozi zasto je stanje kakvo je, zasto se odugovlaci, zasto nema rjesenja, zasto je toliki kriminal, zasto krimi organizacije, udruzenja, humanitarci. Sav Bihacki sljam se koristi krizom, dileri i najistniji kriminalci, ostali lopovi, privatnici i sl..., pa volonteri/radnici CK dilaju migrantima na oci ljudi, na ulici, uocljivo, svaki dan u isto vrijeme na istom mjestu, 100 m od škole. BIRA je zlatna koka, logistika, Bira je tvrdjava iz koje manipulisu stihijski sa narodom. Najsitniji krimi lopovcici cvjetaju, iznenadit ce se ovdje narod ko ce sve da iskopava hiljade u jednom trenutku. Svojim letargicnim posmatranjem diktature Sarajeva, vlasti, IOM-a dolazimo do pucanja i u glavi ali bojim se i do eskalacije, jer trpimo iznova i iznova, a oni vide prolazi jednom, drugi, treci put, mi glupi, dokle?, ne sljivi nas niko ni 1%, njima smo bezvrijedni, samo za njihove ciljeve.

• Like 5

Evo upravo prijateljici iz Hadzica javlja sestra da su sinoc i danas  migosi preplavili Hadzice. Veli svi sa ruksacima na ledjima a goli i bosi i svi hoce da za Bihac krenu. Policja ih ganja i iskuplja ali samo da znate sta se sprema.Ah da i sta me zadzudjuje taj Usivak je pod opskrbom IOMa kako to da su bosi (bez cipela) u sta gospodin Peter pare trosi.

Ne znam zašto je iko očekivao da će se BIRA zatvoriti. To nije u opciji a nikad neće ni biti sve dok je migranata u BiH. I vi ste svi to znali ili ste naivni pa povjerovali Ružniću? 

IOM je napokon jasno dao do znanja ko se pita i ko je šef. Sad se vlada može vratiti kadroviranju.

• Dislike 2
  • Aferim! 1

3 minutes ago, Haldir said:

Ne znam zašto je iko očekivao da će se BIRA zatvoriti. To nije u opciji a nikad neće ni biti sve dok je migranata u BiH. I vi ste svi to znali ili ste naivni pa povjerovali Ružniću? 

IOM je napokon jasno dao do znanja ko se pita i ko je šef. Sad se vlada može vratiti kadroviranju.

Sve se moze kad se hoce. Mislio sam ti napisati duzi post ali sam obrisao iz razloga sto mi se ne ide dalje u raspravu sa tobom. Opklada da će biti Bira zatvorena i iseljena?

Edited by Grunf
  • Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...