Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3487

• rucica1

1379

• Barba

1221

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Posted Images

17 minutes ago, Rijecanin said:

Opet  se govori o centrima i preraspodjeli ilegalaca a samo onako usput se kaze da treba cuvati istocnu granicu, ja ne vidim nikakav pritisak na RS da se vojska stavi na granicu, ovo s novim centrima ne rjesava apsolutno nista pogotovo ako im podignes kvalitetu smjestaja a ne smijes im ograniciti kretanje onda si ovima u Grckoj poslao pozivnicu, jer kakve svrhe ima raditi centre, tako ces samo povecati broj ilegalaca i nista drugo, opet ce svi u Bihac, spavanje na otvorenom i pritisci licemjera o losim uvjetima. Ulazak na istocnoj granici mora se smanjiti sto je vise moguce, sve drugo pogorsava situaciju i ne rjesava apsolutno nista.

U tome i lezi problem. Niko ne postavlja ona prava pitanja. Sve sto ide javno se dobro isfiltrira i neugodna pitanja se uklone.

Vecinom pitanja koja se u emisijama postavljaju su unaprijed poslana da se anketar moze pripremiti

Retorika je takva da se mora stvoriti slika o jadnima izbjeglicama - koji uopste nisu izbjeglice - nego ekonomski migranti ili kriminalci koji bzeje od progona iz maticnih zemalja.

Niko negovori kako sprijeciti priliv migranata, nego samo da se raspodjele i da se zbrinu.

I sve se svaljuje na EU. To me najvise nervira. I ako sad kaze jedna od clanice EU da ce primiti "jadne" migrante sa Vucicjaka, kakvu sliku salje to drugima?

Pa ako se spase 800 ljudi sa Vucijaka, ti dojavljivaju drugima, i tako vjerovanto 8000 novih krece iz Turske ili Grcke prema EU!

• Like 1
  • Dislike 1
53 minutes ago, Pavarotti said:

Ne bi se moglo ostvariti i imalo bi 90% protiv. Jedno je drzava i politika i politicki frankestajn sto ova drzava i jeste a drugo zemlja sa kojom ovdje narod ima neraskidivu vezu. Plaho i Hrvatska pazi na manjine tamo pa bi imao neki odnos. 

Smijesno da se uopšte o tome raspravlja. Kakvo luzersko razmisljanje.

Ne treba srpska policija prstom maknuti. Sprijecice ih svakako smijesna granicna policija BiH  koja u zadnje vrijeme ima vise akcija sprijecavanja izlaska bagre iz BiH nego ulaska. 

Na žalost kad je počela autonomija 90% ljudi su mislili da je to zajebancija. Zato nemojte sve olako svaćati jer čudan smo mi narod .

15 minutes ago, Lidjo said:

U tome i lezi problem. Niko ne postavlja ona prava pitanja. Sve sto ide javno se dobro isfiltrira i neugodna pitanja se uklone.

Vecinom pitanja koja se u emisijama postavljaju su unaprijed poslana da se anketar moze pripremiti

Retorika je takva da se mora stvoriti slika o jadnima izbjeglicama - koji uopste nisu izbjeglice - nego ekonomski migranti ili kriminalci koji bzeje od progona iz maticnih zemalja.

Niko negovori kako sprijeciti priliv migranata, nego samo da se raspodjele i da se zbrinu.

I sve se svaljuje na EU. To me najvise nervira. I ako sad kaze jedna od clanice EU da ce primiti "jadne" migrante sa Vucicjaka, kakvu sliku salje to drugima?

Pa ako se spase 800 ljudi sa Vucijaka, ti dojavljivaju drugima, i tako vjerovanto 8000 novih krece iz Turske ili Grcke prema EU!

Baustelijo, tisu mota!

• Dislike 2
prije 32 minuta, Rijecanin said:

Opet  se govori o centrima i preraspodjeli ilegalaca a samo onako usput se kaze da treba cuvati istocnu granicu, ja ne vidim nikakav pritisak na RS da se vojska stavi na granicu, ovo s novim centrima ne rjesava apsolutno nista pogotovo ako im podignes kvalitetu smjestaja a ne smijes im ograniciti kretanje onda si ovima u Grckoj poslao pozivnicu, jer kakve svrhe ima raditi centre, tako ces samo povecati broj ilegalaca i nista drugo, opet ce svi u Bihac, spavanje na otvorenom i pritisci licemjera o losim uvjetima. Ulazak na istocnoj granici mora se smanjiti sto je vise moguce, sve drugo pogorsava situaciju i ne rjesava apsolutno nista.

Vojska se prijatelju nikad nece staviti. Covjek koji odlucuje o tome je jasno i bez okolisanja rekao da vojska nece na granicu jer to nije interes Srbije. Da, Srbije. A pricamo o politicaru iz BiH, da se razumijemo. 

Pritisak svakako nema ko izvrsiti. Bosnjacima je trenutno glavna briga prva dama Sebija Izetbegovic i njena saga oko klinickog centra. 

• Like 1

Mislim da je ovo najistinitija verzija: Policajac se poksliznuo, pao i ozlijedio se i onda je migrant, iz griznje savjesti sto je bio uzrokom policajceva pada, uzeo njegov pistoj, ranio sebe i onda uzeo 3 policajca u narucje i nosio ih 3 kilometra do najblize hitne pomoci...

Screenshot_20191118-173149_Opera.jpg

Edited by Bosanac
5 hours ago, biscanin_70 said:

Smjesno sta covjek pise, koji ste vi nacisti, eto treba za FPÖ glasati kad ti zeleni smjetaju, do jucer molio Boga da ga Austrija primi kao i mnoge sto bjeze iz ti juznih zemalja(naravno njihovo ponasanje ne odabravam, ali postoje drugi nacini da se stvari rjesavaju) , a sada pise "u vladu ce nam" mogao bi se okladiti da si preko zene papire dobio a sad se osjecas kao domaci austrijanac, nisi ti nista bolji od ovih extremni imigranata samo sto te je zivot drugacije mazio

To je teska BAU Industrija!

Kod nas u Öjstriji, kod nas u Bosviji...kompleksasi teski!

Daaa...preko zenke dobio saru!
Kupjo'si Audina njeki dan i sad se zivo s'koli...

• Dislike 2
prije 11 minuta, Pavarotti said:

Vojska se prijatelju nikad nece staviti. Covjek koji odlucuje o tome je jasno i bez okolisanja rekao da vojska nece na granicu jer to nije interes Srbije. Da, Srbije. A pricamo o politicaru iz BiH, da se razumijemo. 

On, činjenično, radi samo protiv bosnjaka (radi i protiv sopstvenog naroda, protiv svoje vjere ali tvrdi na je na njihovoj strani) jer jedino bosnjaci zele cjelovitu BiH. Hrvati samo deklarativno, sutra bi pristali da se pridruze "matici". I DoDick je sa svima u nekoj vrsti koalicije koja ide na stetu bosnjaka. 

Naravno, i medju bosnjacima ima 3 nekakva bloka, razjedinjeni skroz ali glavni ciljevi su svima isti bez obzira kojoj stranci pripadao. BiH u avnojskim granicama.

prije 7 minuta, Rijecanin said:

Bosanac koga briga sto se probisvijetu koji skriva identitet i kroz sumu ulazi u tuđe drzave desilo? ti mislis da je anketa u indexu mjerodavna? da je 50 posto hrvatskih gradana na strani olosa koji ilegalno ulazi u zemlju? stvarno to mislis?.

Ti mislis ako tebi nije stalo do jednog ljudskog zivota, da nije nikome drugome i da ne treba nikome?!  Slazem se da nam ne trebaju ovdje, apsolutno, ali se ne slazem s time da se s njima postupa kao sa bilo cime drugim osim ljudskim bicima, sto i jesu ma kakva im vi imena davali i kako ih nazivali.

S druge strane, nije li te sramota drzave koja ovakve petljanije plasira javnosti. Ako ga jest upucao, sve 5. Roknuo si ga, prezivio je (molim Boga da prezivi), nije bilo u samoodbrani, nije imao oruzje niko osim tebe, ides barem na disciplinski postupak zbog neadekvatne ili prekomjerne upotrebe sile. Ako podlegne ides ma sud i cao. Tako drzava funkcionise, a ne da daju saopcenja kao trecerazredni FOTO+VIDEO portali.

Koga boli qurac za te divljake.   Onog policajca treba dobro novčano nagradit za savjesno obavljanje posla i dati mu orden. 

U Jugi je bila praksa da vojnik koji savjesno obavlja svoj posao dobije nagradu u vidu skraćenja vojnog roka.  Znači rebneš teroristu na granici i skidaš se dva mjeseca prije. 

• Like 4

Bosanac, jos jednu stvar da ja tebe pitam, sto mislis koliko na policajce utjece svakodnevno naganjanje po sumi s najgorim olosem koji se svakodnevno krpaju nozevima, evo prije 2 dana opet jedan zaklan u Sarajevu. Dakle noc je, kisa pada, prema tebi grupa od 15-20 ilegalaca, ti vices da stanu, oni te gađaju kamenjem, ja se iskreno cudim kako svako noc ne pucaju, a kazem olos jer je dosta vidjeti kako izgleda okolina nakon njihova prisustva a o svakodnevnim tucnjavama i krapnja nozevima da ne govorim, ovu ekipu ne zelim u svojoj zemlji ni pod koju cijenu, to sto ovaj olos zove to game je najbolji dokaz da im se nista ne desava niti nakon 10 pokusaja nasilnog i ileganog ulaza u tuđu zemlju, treba napraviti sve da to ne bude vise game nego pucanje pa da vidimo da li ce onda 10 puta pokusati i da li ce to onda biti 'game'.

• Like 2
  • Thanks 1
prije 5 minuta, Rijecanin said:

Bosanac, jos jednu stvar da ja tebe pitam, sto mislis koliko na policajce utjece svakodnevno naganjanje po sumi s najgorim olosem koji se svakodnevno krpaju nozevima, evo prije 2 dana opet jedan zaklan u Sarajevu. Dakle noc je, kisa pada, prema tebi grupa od 15-20 ilegalaca, ti vices da stanu, oni te gađaju kamenjem, ja se iskreno cudim kako svako noc ne pucaju, a kazem olos jer je dosta vidjeti kako izgleda okolina nakon njihova prisustva a o svakodnevnim tucnjavama i krapnja nozevima da ne govorim, ovu ekipu ne zelim u svojoj zemlji ni pod koju cijenu, to sto ovaj olos zove to game je najbolji dokaz da im se nista ne desava niti nakon 10 pokusaja nasilnog i ileganog ulaza u tuđu zemlju, treba napraviti sve da to ne bude vise game nego pucanje pa da vidimo da li ce onda 10 puta pokusati i da li ce to onda biti 'game'.

Ma šta se raspravljaš sa tim talibanskim šljamom. 

Vidio sam da je hr. policija na granici dobila nove snajpere.  Treba ih razradit. 

Edited by gargamel
  • Like 1

Eto prođe još jedna bezvezna i bez efekta posjeta EU stručnjaka. Kao i što se očekivalo oni su zgroženi situacijom sa migrantima,ali ne žele ih u svojim zemljama. I ptica na grani je znala da nema ništa od kampova u Tuzli i Sarajevu. Došli su se dogovoriti sa našima ovdje da se proširi kapacitet Bire i za to su danas mahali cifrom od 18 miliona eura da ostanu u centru grada.

I službeno Sarajevo i Tuzla neće dati IOM-u i Mektiću da otvaraju kampove na njihovoj teritoriji,a i pametni što bi kad ima Šuhret i njegove saglanosti za kampove po Bihaću,a i vlada kantona koja to podržava.

Forto: Nećemo dozvoliti otvaranje migrantskih kampova ukoliko nisu dio rješenja za BiH

https://www.klix.ba/vijesti/bih/forto-necemo-dozvoliti-otvaranje-migrantskih-kampova-ukoliko-nisu-dio-rjesenja-za-bih/191118125

Imamović: Protivimo se otvaranju migrantskog centra u naselju Ljubače u Tuzli

http://ba.n1info.com/Vijesti/a391922/Imamovic-Protivimo-se-otvaranju-migrantskog-centra-u-naselju-Ljubace-u-Tuzli.html

Jedva čekam da čujem odgovor na ovo odbijanje Tuzle i Sarajeva od naših stručnjaka Mustafe i Šukija,sve što su obećali nisu odradili. Baš me zanima kako će upakovati novu prodaju Bihaća IOM-u?

25 minutes ago, Grunf said:

Nego šta ima sa ovim posjetom ovih iz EU? Vode li ih sa sobom u EU? Sad tek kontam zašto im Slovenija i Hrvatska uopšte ne dozvoljavaju traženje azila, bravo, pametno

Nema ništa,ublehe došle blebetale istu priču i otišli. Pričali da će migranti ići za Tuzlu i Sarajevo,a da nisu znali da su još u toku njihove posjete isti zabranili kampove na svojoj teritoriji. Još jedna u nizu lažnih posjeta EU dvoličnjaka koji ih žele ovdje zaustaviti,još jedna laž Mektića,još jedna laž naših vlasti

• Like 3
  • Thanks 1
5 minutes ago, Venom said:

Evo upravo na Dnevniku rtvusk premijer USK potvrdio da je posjeta današnje delegacije bila da se priča o proširenju kapaciteta Bire a on je fol to odbio. Priča o Tuzli i Sarajevu je ustvari bacanje prašine u oči

Baš gledam. Koje su to ublehe, ovi iz EU govore o dva centra od kojih jedan u Sarajevu a istovremeno iz Sarajeva vijest da ne dozvoljavaju formiranje centra jer Kanton Sarajevo neće biti jedina zajednica koja snosi teret migrantske krize... Ovo zadnje zvuci kao dobra komedija hahahaha

Sad se vidi koliko je strateski kriva bila odluka bilo kakav prihvatni centar raditi, sada oni isti koji su ih otvorili govore kako ih treba odmah zatvoriti, da se ne ponavljam otvarati centre u kojima nemozes ograniciti kretanje je teska glupost, to je rad na vlastitu stetu prakticki postajes sudionik u ilegalnim migracijama i logisticar krijumicara ljudi.

• Like 4
  • Thanks 1
14 minutes ago, Grunf said:

Baš gledam. Koje su to ublehe, ovi iz EU govore o dva centra od kojih jedan u Sarajevu a istovremeno iz Sarajeva vijest da ne dozvoljavaju formiranje centra jer Kanton Sarajevo neće biti jedina zajednica koja snosi teret migrantske krize... Ovo zadnje zvuci kao dobra komedija hahahaha

Inače sarajlije ne znaju za druga mjesta dalja od Vogošće i Ilidže., tako da za njih oni sami snose teret migrantske krize. 

Edited by 1260
  • Like 2
35 minutes ago, Grunf said:

Ma rekao sam danas da je to došlo ukovati proširenje Bire. Znali su oni unaprijed da nema ništa od Tuzle i Sarajeva. To je bila priča samo da se skrene sa pravog cilja,pa vidiš da je i Šuki bio na sastanku,a nije dao izjave za medije. Znači ukovali proširenje i sad se čeka snijeg pa da krene srcaparajuća Šukijeva priča eto kako mi trebamo braniti obraz BiH (koju boli ona stvar za nas),pa kako smo i mi bili izbjeglice itd i bum eto ih u Biri

• Like 1
  • Thanks 1
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...