Jump to content
FORUM

Recommended Posts

11 minutes ago, Grunf said:

Da se vratim na temu, prošao grad uz duž i poprijeko i primjetio sam da je grad preplavljen migicama. Čak su se uselili i na "građevinu" ali ulaze i izlaze dole niže prema Stensu ne ovdje na početku. Harmani također a ispred Okusa meda standardno okupljaliste. Za to vrijeme sam vidio samo dva policajca. Koji se đavo događa?

Kada su počeli ovu drugu po redu akciju uklonjanja migranata rekao sam da će kratko trajati kao što je trajala i prva. To je samo mazanje očiju građanima. Policija normalno prolazi kraj njih, oni normalno hodaju. 

Do slijedeće akcije za neka 3-4 mjeseca

• Like 4

Pa izgleda da je tako jer upravo ispred konzuma sjedi njih 30 a unutra skoro jos toliko. Policije ni na mapi. Znaci njesra u 400 boja. 

Ali naravno, trpe samo gradjani USK. TI “ljuti krajisnici” koje izgleda nista vise ne moze naljutiti. Veoma tuzno. 

23 minutes ago, Grunf said:

Da se vratim na temu, prošao grad uz duž i poprijeko i primjetio sam da je grad preplavljen migicama. Čak su se uselili i na "građevinu" ali ulaze i izlaze dole niže prema Stensu ne ovdje na početku. Harmani također a ispred Okusa meda standardno okupljaliste. Za to vrijeme sam vidio samo dva policajca. Koji se đavo događa?

Pa pisala sam jucer da su Hadzici puni migica.Bjeze iz centra Usivak a policija ih ganja ali nedaju se nazad u cenar svi idu na autobusku stanicu i hoce za Bihac.Kad se tome dodaju svakodnevne pridoslice koje preko RS dolaze ... , ako se nista znacajnije ne desi i ovi centri ne pozatvaraju ima da, ne samo Bihac nego sve od Bihaca do Kladuse da preplave. Ovi centri u Bihacu i Kladusi su magnet koji ih privlaci  -  upravo  zato sto svojim boravkom u gradu  imaju mogucnost slobodnog kretanja a s tim i mogucnost obavljanja raznih kriminaalnih radnji.

• Like 2

Psi (vlast) laje karavane prolaze. Tako će biti i sa 15 novembra i famoznim prijetnjama

Haha pa ovaj klaun Real nije nista drugaciji od Bosanca i sada vec pokojnog skokpoa. Samo sto ovi direktno kazu sta misle dok ovaj ovaj prosipa pricu zadrtih nacionalista poput onih sa proslog accounta o Bihacu kao hrvatskom gradu, standardnoj prici o porijeklu Bosnjaka "kako ti se deda zvao" ili to sto lik cijelu odgovornost za migrantsko sranje u BiH svaljuje na jednu stranu iskljucivo zbog vjeroispovijesti, pa je RS posljednja brana krscanstva i slicne idiotarije. I sve to podmuklo prikrije spominjanjem Izeta Nanica, armije, glorificranjem Jugoslavije, pa mu to valjda daje za pravo da bude "realan". 

• Like 3

Ja mislim da se trebamo svi malo manje svadjati i vrijedjati, a malo vise ujediniti da se zastitimo od posasti koja nam prijeti.

Dakle nije vise bitno ko je kriv - mi to nikad zapravo tacno ni ne mozemo znati zbog uplitanja sviju i svakoga u migrantsku krizu, ali mozemo se odbraniti valjda ili barem pokusati se odbraniti od ovoga svega i pokusati se oduprijeti konstantnom levacenju od strane vlasti. A da.... 

samo sebi skodite ako krenete u nacionalisticko/religijska raspravljanja. Bezveze cete se posvadjati. S jedne strane nacionalizam je sranje a s druge strane religija je nesto sto svako drzi za sebe i nek tako ostane. 

• Like 3
  • Aferim! 1

@Pavarotti, izvlačiš stvari iz konteksta, i budi pristojan dok se obraćaš članovima foruma kojima je stalo do sugrađana BiH i sekularne nam države. Molio bih da pročitaš zadnje postove i vidjećeš da je tako kako jeste. Kao što kaže Alispahić jedan od glavnih krivaca za rutu i ilegalne migracije na ovim prostorima je IZ.

https://antimigrant.ba/?s=Islamska+zajednica

Oni da nepodržavaju krimigrante financijski,moralno i putem "vakcinisanja" muslimana,kako su oni dužni da pomognu krimigrantima nebi se oni ovdje osjećali kao kod kuće!

https://antimigrant.ba/islamska-zajednica-u-bih-je-glavni-krivac-za-haos-u-bosnjackim-glavama/

Ja mislim da bi se IZ BiH trebala primarno brinuti o vjernicima BiH,pa onda o svakom stanovništvu BiH bez obzira na vjeroispovijest.Da gladni penzioneri nekopaju po kontejnerima jer nemaju što jesti,da ratni vojni invalidi koji su im odbranili guzicu prije 25 godina i pošteni ljudi, kao ovaj čovjek koji je vratio 16.000km nebude izbačen iz vlastitog stana i isti bude prodan zbog navodnog duga za grijanje od 400km.

https://www.cazin.net/vijesti/ratnom-vojnom-invalidu-otimaju-stan-zbog-400-km-duga

Da bosanska djeca nemoraju prositi po internetu za liječenje u inostranstvu,dok se ilegalni krimigranti s tim novcima zbrinjavaju.Liječi im se TBC što terapija košta više desetina hiljada mjesečno i to ide skoro godinu dana ,liječenje šuge i operacije zbog međusobnog izbadanja nožem u bosanskim bolnicama.Za njih se ima za bosansku djecu se nema i neda!

http://www.humanost.ba/help/apeli-za-pomoc

Ko plaća liječenje krimigranata,OSCE pdf stranica 25 i 26 ,naime iz državnog buďžeta namijenjenog za vlastiti narod!

https://www.osce.org › missio...PDF
Procjena situacije u vezi sa migrantima i izbjeglicama u Bosni i Hercegovini - OSCE

Oni iz IZ nemaju empatiju prema svojim građanima ,već im ubiru zekijat od siromašnih bošnjaka da bi pomagali ove krimigrantske okupatore.

Zato zamolio bih te nevrijeđaj i spusti loptu pa onda malo razmisli prije nego dodaš dalje.To su sve činjenice i nema tu huškanja.Za mene su na prvom mjestu narod BiH, nebitno na vjeroispovijest i naša AVNOJska u granicama i sekularna nam BiH.

prije 4 sati, Real said:

To su paralelne struje i strukture koje su ovim načinom vidjele mogućnost sprovođenja svojih ciljeva.

3.Sami unutarnji zagovarači evropske nacije koji nemogu sprovesti svoj plan dok su države čistokrvne takoreći i nisu izmješani stanovnici jer bi se takve države borile protiv vanjskih agresora.Vidimo primjer njemačke države danas kad jedna četvrtina njemaca ima migracijsko poriheklo onda je lakše takvu naciju destabilizovati i uvući još više migranata.To se nije moglo desiti prije 20 godina jer je u njemačkoj bilo samo 7% s migracijskom pozadinom ioni su morali biti tihi,dok su danas ti uljezi najgladniji po pitanju dobrodošlice još više novih migranata!

Zato su EU poljska,mađarska,češka i slovačka trn u oku jer su prozreli plan jedne nacije i stim gubljenja vlastitog identiteta.

Mateo Salvini potvrđuje gore navedeno:

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/salvini-lideri-eu-unistili-su-italiju-i-evropu

Edited by Real
  • Like 2

Ma zaboli me sta kaze mentalno oboljeli Fatmir Alispahic ili ta stranica koju vodi neki polupismeni idiot. E cuj Fatmir Alispahic glas razuma. Sto se te IZ tice, jebe mi se i za njih generalno, i to je hrpa sumnjivih ljudi. Ali naravno da se njihova uloga u ovome preuvelicava. E, dali finansijsku pomoc, who gives a fuck. Ne kazem da su trebali jer nisu ali ovima su pomagali i pozivali da se pomogne i Vatikan, i pravoslavni poglavari i slicno. Dakle, to je neki vid politicke korektnosti i takva je atmosfera u Europi. Druga je stvar sto je neke stvari najlakse natovariti ovima iz IZ jer eto, radi se radi se o ISLMSKOJ zajednici a migranti dolaze iz ISLAMSKIH drzava.

Edited by Pavarotti
  • Thanks 1

Meni je najjače kad se Real pozove na argumente preko linkova i onda po čitav dan lijepi Fatmira Alispahića, bosansku Željku Markić :)

• Haha 1

45 minutes ago, Real said:

@Pavarotti, izvlačiš stvari iz konteksta, i budi pristojan dok se obraćaš članovima foruma kojima je stalo do sugrađana BiH i sekularne nam države. Molio bih da pročitaš zadnje postove i vidjećeš da je tako kako jeste. Kao što kaže Alispahić jedan od glavnih krivaca za rutu i ilegalne migracije na ovim prostorima je IZ.

https://antimigrant.ba/?s=Islamska+zajednica

Oni da nepodržavaju krimigrante financijski,moralno i putem "vakcinisanja" muslimana,kako su oni dužni da pomognu krimigrantima nebi se oni ovdje osjećali kao kod kuće!

https://antimigrant.ba/islamska-zajednica-u-bih-je-glavni-krivac-za-haos-u-bosnjackim-glavama/

Ja mislim da bi se IZ BiH trebala primarno brinuti o vjernicima BiH,pa onda o svakom stanovništvu BiH bez obzira na vjeroispovijest.Da gladni penzioneri nekopaju po kontejnerima jer nemaju što jesti,da ratni vojni invalidi koji su im odbranili guzicu prije 25 godina i pošteni ljudi, kao ovaj čovjek koji je vratio 16.000km nebude izbačen iz vlastitog stana i isti bude prodan zbog navodnog duga za grijanje od 400km.

https://www.cazin.net/vijesti/ratnom-vojnom-invalidu-otimaju-stan-zbog-400-km-duga

Da bosanska djeca nemoraju prositi po internetu za liječenje u inostranstvu,dok se ilegalni krimigranti s tim novcima zbrinjavaju.Liječi im se TBC što terapija košta više desetina hiljada mjesečno i to ide skoro godinu dana ,liječenje šuge i operacije zbog međusobnog izbadanja nožem u bosanskim bolnicama.Za njih se ima za bosansku djecu se nema i neda!

http://www.humanost.ba/help/apeli-za-pomoc

Ko plaća liječenje krimigranata,OSCE pdf stranica 25 i 26 ,naime iz državnog buďžeta namijenjenog za vlastiti narod!

https://www.osce.org › missio...PDF
Procjena situacije u vezi sa migrantima i izbjeglicama u Bosni i Hercegovini - OSCE

Oni iz IZ nemaju empatiju prema svojim građanima ,već im ubiru zekijat od siromašnih bošnjaka da bi pomagali ove krimigrantske okupatore.

Zato zamolio bih te nevrijeđaj i spusti loptu pa onda malo razmisli prije nego dodaš dalje.To su sve činjenice i nema tu huškanja.Za mene su na prvom mjestu narod BiH, nebitno na vjeroispovijest i naša AVNOJska u granicama i sekularna nam BiH.

Mateo Salvini potvrđuje gore navedeno:

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/salvini-lideri-eu-unistili-su-italiju-i-evropu

Ja reko samo onako da dodam - radi ravnoteze .:/ Sirom  Njemacke, crkve takodje pomazu azilante i izbjeglice. Daju im savjetnike i pomazu opcenito u svemu (bez obzira koje su vjere).Mada i u njemackoj ima mnostvo penzionera sto se po tim drustvenim  kuhinjama hrane ili tamo idu da im se stogod od prehrambenih artikala dodijeli. Izbjeglice dobiju ssve placeno i dodatno novcano u obliku minimuma za exsistencij ali i to im malo pa se tamo pred tim drustvenim u red za dzabicu natakare.  Mnogima to nije u redu jer ti penzioneri su radili i u sistem uplacivali... .Ma znas ti to... . Jeste nepravda (neka se prvo za domicilno stanovnistvo brinu pa tek onda za druge), al sto bi neki rekli sve je to relativno. A i to bih da dodam u vjerskim ustanovama bez obzira koje religije svakakvih ljudi ima - a nije dzaba ni ona narodna - hodze i popovi najveci lopovi (cast izuzetcima koji su ciste duse). Ja se na oficu izvinjavam al da nebi bilo samo IZ i islam a sad da se na temu vratimo. :) 

• Like 2

32 minutes ago, Haldir said:

Meni je najjače kad se Real pozove na argumente preko linkova i onda po čitav dan lijepi Fatmira Alispahića, bosansku Željku Markić :)

Ne gotovim nikako Alispahića i to znaš ali nevjerovatno mi je da su pojedinci promjenili mišljenje o njemu samo zbog odnosa naspram migranata. Kod mene je to duga priča ali bit cu kratak. Imam jako dobrog prijatelja i poznajemo se nekih 20+ godina. Zadnjih godina se malo promjenio, iskreno postao je vehabija ali u stvarnom smislu vehabija, stvarni. Uprkos tome nase prijateljstvo je opstalo i ostao je i dalje super lik, ni bolji ni gori. Prije dvije-tri godine upravo mi on skrenuo pažnju na Fatmira i govorio mi kako je ovaj super, kako je jedan od najvecih Bošnjaka, čovjek kojemu je najviše stalo do Bosne, pravi zaštitnik i BiH i Bošnjaka te muslimana uopšte. Valjao mu dok je ( s razlogom) pljuvao na isti način ustaše i četnike. Sad je promjenio mišljenje jer ovaj udara na migrante ali i na Bošnjake koji su sad eto isto neprijatelji sami sebi kako su prvi migranti došli. Niko gori od Fatmira po njemu iako sam ja o Fatmiru imao isto mišljenje tad kao i sad. Hoću reći,sad je psihopata i bolestan čovjek po tebi jer se ne slaže sa tvojim mišljenjem? Ja se ipak slažem s njim u jednom da će nas ovi migranti uništiti, ne narode EU nego nas Bošnjake i to ne svojim izravnim djelovanjem protiv Bošnjaka nego izravnim djelovanjem pojedinih Bošnjaka u korist migranata baš poput tebe ali i vjerski zadojenih desničara i radikala.

• Like 4
  • Aferim! 2

4 hours ago, Grunf said:

Pa ja sam prije nekoliko dana spomenuo da su ponovo naselili gradjevinu. Grad je pun jer je policija opet prestala da ih kupi. Jedino su danas došli na poziv Agramovog osiguranja i kupila ih sa čavkiceve zgrade i tamo iza agrama. 

• Like 3

Roditelji u Velikoj Kladuši u panici: Djeca u raljama nesigurnosti u školi već duže od godinu!

bella   Objavljeno prije 10 sati

0 1.047

VELIKA KLADUŠA, (Patria) – Učenici JU OŠ „25. novembar“ Velika Kladuša su već više od godinu dana u konstantnoj nesigurnosti i svjedoci su najgorih mogućih prizora i situacija u i oko školskog dvorišta. Nepoznate osobe stranog porijekla, usprkos stalnim upozorenjima i patrolama policije, uznemiravaju naše učenike, neprikladno se ponašaju prema svim učenicima, a naročito djevojčicama, ostavljaju iza sebe izmet i smeće u školskom prostoru, pa čak se i upuštaju u spolne radnje na par metara od prozora učionica. 

„Naši nastavnici su bili svjedoci obračuna hladnim oružjem i brojnih drugih opasnosti koje se svakodnevno dešavaju u samom prostoru škole i užem krugu (100 metara), što je prouzročilo nadasve zabrinjavajuću situaciju u kojoj se naša djeca ne osjećaju sigurno u vlastitoj školi i gradu. Dokad više? Ovo pitanje mi, JU OŠ „25. novembar“, želimo postaviti svim akterima koji su odgovorni i zaduženi za rješavanje ovog problema koji se nikako ne rješava“, navodi se u dopisu kojim je najvaljena javna diskusija. 

Navodi se da „naša djeca imaju neotuđiva prava, zagarantovana UN Konvencijom o pravima djeteta i mnoštvom zakona, ali ta prava se već odavno krše“!

„Ako dijete mora kalkulisati koje je najsigurnije vrijeme da prođe ulicom na putu do škole, a da ne naiđe na kakav narkomanski prizor, onda je stvarno podbacilo cijelo naše društvo. Mi ne želimo sjediti skrštenih ruku i promatrati kako se u medijima plasiraju priče o tome kako se „radi sve u njihovoj moći“ onih odgovornih da se ova situacija riješi, već želimo direktne i jasne odgovore“, dodaje se.

S tim ciljem organizuje se javna diskusiju na temu „Djeca u raljama nesigurnosti“, koja će biti održana 19.11.2019. godine u Vijećnici općine Velika Kladuša, s početkom u 11 sati.

„Nećemo dozvoliti da naša djeca trpe zbog nečije nesposobnosti i nemara – oni zaslužuju sigurnu sadašnjost, lijepe školske i životne trenutke i blistavu budućnost“, navodi se.

nap.ba

• Like 7

prije 4 minuta, Haldir said:

@Grunf ne. Po meni je sad idiot, a prije je bio idiot 10% manje.

Ono kad Šoroš ne plati za argumentiranje...:D

• Like 1
  • Haha 3

Just now, toby said:

Ono kad Šoroš ne plati za argumentiranje...:D

A šta se treba argumentirati kod čovjeka koji tvrdi već godinu i po dana da će uskoro izbiti mudžahedinski rat između Kladušana i Pakistanaca?

• Dislike 1
  • Haha 1
  • Angry 1

prije 2 minuta, Haldir said:

A šta se treba argumentirati kod čovjeka koji tvrdi već godinu i po dana da će uskoro izbiti mudžahedinski rat između Kladušana i Pakistanaca?

Pa upravo si sad argumentirao, besplatno. Ili je kapnula lova u međuvremenu?

• Like 1

6 minutes ago, toby said:

Pa upravo si sad argumentirao, besplatno. Ili je kapnula lova u međuvremenu?

Ta priča se vukla ovdje stotinu puta. Ali dobro, nisi ti kriv što imaš potrebu biti klaun.

• Haha 2

prije 37 minuta, Grunf said:

Ne gotovim nikako Alispahića i to znaš ali nevjerovatno mi je da su pojedinci promjenili mišljenje o njemu samo zbog odnosa naspram migranata. Kod mene je to duga priča ali bit cu kratak. Imam jako dobrog prijatelja i poznajemo se nekih 20+ godina. Zadnjih godina se malo promjenio, iskreno postao je vehabija ali u stvarnom smislu vehabija, stvarni. Uprkos tome nase prijateljstvo je opstalo i ostao je i dalje super lik, ni bolji ni gori. Prije dvije-tri godine upravo mi on skrenuo pažnju na Fatmira i govorio mi kako je ovaj super, kako je jedan od najvecih Bošnjaka, čovjek kojemu je najviše stalo do Bosne, pravi zaštitnik i BiH i Bošnjaka te muslimana uopšte. Valjao mu dok je ( s razlogom) pljuvao na isti način ustaše i četnike. Sad je promjenio mišljenje jer ovaj udara na migrante ali i na Bošnjake koji su sad eto isto neprijatelji sami sebi kako su prvi migranti došli. Niko gori od Fatmira po njemu iako sam ja o Fatmiru imao isto mišljenje tad kao i sad. Hoću reći,sad je psihopata i bolestan čovjek po tebi jer se ne slaže sa tvojim mišljenjem? Ja se ipak slažem s njim u jednom da će nas ovi migranti uništiti, ne narode EU nego nas Bošnjake i to ne svojim izravnim djelovanjem protiv Bošnjaka nego izravnim djelovanjem pojedinih Bošnjaka u korist migranata baš poput tebe ali i vjerski zadojenih desničara i radikala.

Slažem se s većinom tvoga posta.Samo da dodam meni lično i svakom od nas ko redovno prati političku situaciju u regionu i svijetu Alispahić nije potreban da razumijemo što se radi po pitanju ilegalnih migracija i drugih malverzacija,itd itd. Ali mnogima očigledno jeste ,pogotovu bošnjacima koji razumiju samo jedan prost način komunikacije.To neznači da on (Fatmir)negovori istinu ili možda čak nekad ispadne naporon, ali ipak on je borac za bosanski narod iz petnih žila.To što on možda nezna ili namjerno neće drugačije jer tako želi da osvijesti onu needukovanu većinu,tako što je primoran govoriti njihovim jezikom takoreći i pritom otvoreno spominje istinu, ga diskvalifikuje kao "normalnog" novinara koje mainstream mediji tolerišu i koji godinama kruže oko istine neželeći da se proglasi radikalnim tj. plivajući tamo gdje ih voda nosi a ne protiv struje.Njemu je to sasvim svejedno i zato ga u medijima blate iako č'ojk uvijek argumentira pismenim kao i video zapisima i dokazima.

Čovjek je prvi na ovim prostorima ukazao na ovu današnju situaciju na USKu još početkom krize prije godinu i po a mnogi su se smihali čak i ovdje na forumu,a vidi danas gdje smo!

https://youtu.be/SuDk8VnlK5k

• Like 1

prije 6 minuta, Haldir said:

Ta priča se vukla ovdje stotinu puta. Ali dobro, nisi ti kriv što imaš potrebu biti klaun.

Sigurno ćeš u maniri trećerazrednog šoroševskog agitatora sada argumenirati navedenu tvrdnju, da se ovdje bar nekoliko puta raspravljalo o Alispahićevoj tvrdnji o mudžahedinskom ratu između Kladušana i Pakistanaca.

• Like 1

prije 20 minuta, Haldir said:

A na šta ovo liči? Na sportsku rekreaciju možda?

https://youtu.be/X8KRbld3r6s

https://youtu.be/8zE2tkVTsl4

https://youtu.be/8xqq4GQrZHg

https://youtu.be/wATnorLpixM

https://youtu.be/TyhvtJPWhpQ

• Thanks 1

38 minutes ago, Haldir said:

Izbio bi rat samo nema vise onih pravih Kladuscana da se dignu na noge i otjeraju bagru. Isto tako nazalost nema ni u Bihacu!

• Like 1

Nemojte biti pesimistični i negativni, sve što dođe jednom i prođe

Kaže Klix da su okrenuli na Dalmaciju

• Haha 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...