Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

58 minutes ago, Rijecanin said:

Nije mi jasno sto je u glavi ljudima koji promoviraju i drukaju da ovakav ološ pustimo u svoj grad, citam IL GIORNALE skoro svaki dan, covjece nema dana da u Italiji  nema nekog sranja, oni su shvatili di mi nitko nista nemoze, suci ih stite, ne boje se vise ni policije ni nikoga ,zavladalo je opce ludilo, u Italiji cak dio koalicije na vlasti gura zakon o drzavljanstvu koji bi omogucio ovom olosu lakse dobivanje drzavljanstva, kome to treba? kome trebaju ovi divljaci? ne ide mi u glavu sto je tocno iza svega ovoga, to nije raja koja ce snizavati cijenu rada pa da mozes reci da to poslodavci guraju, ovi nece raditi niti to ikada namjeravaju, stoga i dalje mi je potpuno nejasno kome ovi i za sto to trebaju?,

ako nisu za rad onda preostaje samo raditi sranja nista drugo, znaci teorija o globalnom izazivanju kaosa i nije tako nerealna.

Italija je prezaduzena MMF i skoro da ne moze otplacivati rate. Smakli su Salvinija. 

Kad to dvoje saberes dobijes rezultat!

Edited by Lidjo
  • Dislike 1

Danas je Merkelica u Zg, naravno 'mediji' su je pitali sto misli o 'naislju' Hr prema migrantima, nisu bas dobili odgovor koji su htjeli, naravno da je nisu pitali sto misli o ekipi koja u Hr ulazi ilegalno krzo sume skrivajuci identitet i unistavajuci privatnu imovinu, to im naravno nije palo na pamet prokleta soroseva placena gamad ,zelim im sve najgore u zivotu, dabogda sve novce tako dobivene potrosili na bezuspjesno lijecenje.

• Like 1
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

3 hours ago, Rijecanin said:

Danas je Merkelica u Zg, naravno 'mediji' su je pitali sto misli o 'naislju' Hr prema migrantima, nisu bas dobili odgovor koji su htjeli, naravno da je nisu pitali sto misli o ekipi koja u Hr ulazi ilegalno krzo sume skrivajuci identitet i unistavajuci privatnu imovinu, to im naravno nije palo na pamet prokleta soroseva placena gamad ,zelim im sve najgore u zivotu, dabogda sve novce tako dobivene potrosili na bezuspjesno lijecenje.

https://faktor.ba/vijest/merkel-na-pitanje-o-migrantima-hrvatska-mora-stititi-vanjske-granice-unije/59628

Merkel je dala pravi odgovor na pitanje nasilja. Hrvatska mora štititi vanjske granice Unije - kratko i jasno,a najbolje je što je ovakvim odgovorom "šokirala" te zabrinute plaćeničke novinare koji su očekivali dramu i kritike. Svima je jasno da oni ove horde "doktora,profesora,IT stručnjaka itd" neće u svojim državama,a mi to ovdje najbolje osjetimo nažalost. Nama se ovdje obećavaju milioni eura samo da se naprave kampovi i da ih se zaustavi.

• Like 4

36 minutes ago, Venom said:

https://faktor.ba/vijest/merkel-na-pitanje-o-migrantima-hrvatska-mora-stititi-vanjske-granice-unije/59628

Merkel je dala pravi odgovor na pitanje nasilja. Hrvatska mora štititi vanjske granice Unije - kratko i jasno,a najbolje je što je ovakvim odgovorom "šokirala" te zabrinute plaćeničke novinare koji su očekivali dramu i kritike. Svima je jasno da oni ove horde "doktora,profesora,IT stručnjaka itd" neće u svojim državama,a mi to ovdje najbolje osjetimo nažalost. Nama se ovdje obećavaju milioni eura samo da se naprave kampovi i da ih se zaustavi.

Mislim da će neki i ovdje biti "šokirani" iako se izjava može različito tumačiti ali to samo potvrđuje ono što i ja tvrdim već duže vremena a to je da EU radi sve u "rukavicama" a tako reći prljavi dio posla obavlja Hrvatska koja je i dobila isto zaduženje. Ma koliko surovo zvučalo ili bila istina ili ne o svemu što se događa na granici sa Hr sve je tako reći legalno i ove razne organizacije koje se bave pravima ilegalaca mogu bučati koliko hoće, EU to uđe na jedno uho a iziđe na drugo.

• Like 3

40 minutes ago, Grunf said:

Mislim da će neki i ovdje biti "šokirani" iako se izjava može različito tumačiti ali to samo potvrđuje ono što i ja tvrdim već duže vremena a to je da EU radi sve u "rukavicama" a tako reći prljavi dio posla obavlja Hrvatska koja je i dobila isto zaduženje. Ma koliko surovo zvučalo ili bila istina ili ne o svemu što se događa na granici sa Hr sve je tako reći legalno i ove razne organizacije koje se bave pravima ilegalaca mogu bučati koliko hoće, EU to uđe na jedno uho a iziđe na drugo.

Ljudi u HR samo rade svoj posao. Ma mi smo se najbolje uvijerili kako rade ti EU humanisti. Posjeta smo imali sa svih strana. Došli fol šokirali se i doviđenja. Doba kada su medijski izvještaji imali efekte i reakcije su prošli,o Vučjaku nema ko nije pisao već pola godine i sve se na kraju svelo da je EU samo "zabrinuta",a ustvari ljude boli ona stvar za njima

Edited by Venom
  • Like 1

Sada je malo jasnije mlaka i nikakva reakcije vrha u Sarajevu na ileglane migracije. Evo sto je izjavio Dzaferovic na kongresu u Zagrebu:  'naglašavajući da zaštita granica ne smije značiti kršenje ljudskih prava jer će doći vrijeme kada će svi koji budu to radili morati položiti račune'. Na stranu to sto je poruka odn  prijetnja  isla prema Hr i sto je ista pjesma koju pjevaju  'nevladine udruge' , puno je vaznije i zastrasucuje cinjenica da Dzaferovic  kaze da je ljudsko pravo ovih divljaka da ilegalno ulaze u koju god zemlju žele iznad prava tih drzava da brane svoj zivotni prostor i granice, eto to je zastrasujuce, Dzaferovica treba sada pitati zasto je dozvolio da Bosnjaci ginu za svoj zivotni prostor, zasto jednostavno nije predlozio da se maknu svima koji zazele uci u njihovo dvoriste ?. Ovaj covjek ili je totalna budala ili je Soroseva kujica.

Pavarotti, dovoljno si pametan da znas da Eu funkcionira samo kao ekonomska zajednica i zajednicko trziste, sto se tice ostalih problema koji se ticu sigurnosti, tu ostaje svatko za sebe sa svojim problemima i ne postoji nikakvo zajednicko djelovanje ,ova migrantska kriza to najbolje pokazuju, a opet, ova kriza pokazuje svu jad i bijedu danasnjih politicara koji se apsolutno nisu u stanju nositi s nikakvim vecim problemima , ako Grci nisu u stanju cuvati svoju granicu prije svega sebe radi, onda o cemu govorimo, pa necu im ja ici tamo red praviti a oni ce urcu svirati i godinama se nadmudrivati s Turskom o granicama, pa  Turci bi ih pregazili kao plitak potok.

• Like 2

Nesto brucali ovi prvacici iz skole !

Prije desetak godina u nogometnom klubu Roda JC odnosno njihov vecinski vlasnik Hendrix je tako po Africi trazio nogometne talente i dovodio igrace navodno sto imaju po 15-16 godina i tako ih registrirao u KNVB . I na kraju imas utakmicu gdje igraju Nizozemska djeca koja zaista imaju 15-16 godina sa pet sest igraca iz Afrike koji imaju po 25 godina stvarno a registrirani kao maloljrtnici i onda Hendrix dovede ljude iz drugih klubova i kaze vidi kakve talente imam ovi nasjednu na tu pricu .Znaci lik zaradio milione i milione u neravnopravnoj konkurenciji i obmani sreca da je umro prije dvije godine inace bi ga razapeli kao Isusa ali zato su danas Roda JC srozali na najgori moguci nacin nema ih nigdje. 

Ali je realnost da u Africi ima veliki broj ljudi koji uopce nemaju nikakvu evidenciju kad su rodjeni niti uopce nemaju pojma kad im je rodjendan imam jednog prijatelja iz Zambije koji je sam izabrao datum za svoj rodjendan na osnovu predpostavki .

• Like 1
  • Haha 1

prije sat vremena, Rijecanin said:

Pavarotti, dovoljno si pametan da znas da Eu funkcionira samo kao ekonomska zajednica i zajednicko trziste, sto se tice ostalih problema koji se ticu sigurnosti, tu ostaje svatko za sebe sa svojim problemima i ne postoji nikakvo zajednicko djelovanje ,ova migrantska kriza to najbolje pokazuju, a opet, ova kriza pokazuje svu jad i bijedu danasnjih politicara koji se apsolutno nisu u stanju nositi s nikakvim vecim problemima , ako Grci nisu u stanju cuvati svoju granicu prije svega sebe radi, onda o cemu govorimo, pa necu im ja ici tamo red praviti a oni ce urcu svirati i godinama se nadmudrivati s Turskom o granicama, pa  Turci bi ih pregazili kao plitak potok.

Pa upravo. Ovo moje je vise bilo retoricko pitanje. Ne vjerujem u nikakve vanjske granice EU niti da uopste postoji neka generalna strategija na nivou EU da se stite granice nego da se radi upravo o tome sto kažes- svaka drzava za sebe. 

1 hour ago, paša said:

Nema vjesti o željezari, jeli gorila ili nije

Gle, koliko znam tamo i nema šta izgoriti jer je sve ogoljeno i tako reći prazno, tamo su mogli zapaliti palete, gume,smeće ili možda kakvu zapaljivu smjesu. Naravno sve slučajno pa da se požar proširi. Problem je u tom što su tamo bez kontrole, nadzora bilo policijskog bilo zdravstvenog. Problem je i u tome jer je mogao puhati jak vjetar kao neki dan pa eventualno proširiti požar na okolne zgrade i kuće. 

Vec sam rekao da se gospodin @paša ne spominje u kontekstu njegovog posla sa migrantskom krizom !

1 hour ago, Grunf said:

Gle, koliko znam tamo i nema šta izgoriti jer je sve ogoljeno i tako reći prazno, tamo su mogli zapaliti palete, gume,smeće ili možda kakvu zapaljivu smjesu. Naravno sve slučajno pa da se požar proširi. Problem je u tom što su tamo bez kontrole, nadzora bilo policijskog bilo zdravstvenog. Problem je i u tome jer je mogao puhati jak vjetar kao neki dan pa eventualno proširiti požar na okolne zgrade i kuće. 

Vec sam rekao da se gospodin @paša ne spominje u kontekstu njegovog posla sa migrantskom krizom !

Kakve veze ima njegov posao što sam napisao "njegovi štićenici" ? Isto bih napisao i Haldiru i još nekima, dakle nema veze sa profesijom nego sa onim što rade ovdje. Stvarno si glup Barba - hajde sad daj mi trajni BAN,nadam se da sam ga zaslužio ! BMK

3 hours ago, Rijecanin said:

Sada je malo jasnije mlaka i nikakva reakcije vrha u Sarajevu na ileglane migracije. Evo sto je izjavio Dzaferovic na kongresu u Zagrebu:  'naglašavajući da zaštita granica ne smije značiti kršenje ljudskih prava jer će doći vrijeme kada će svi koji budu to radili morati položiti račune'. Na stranu to sto je poruka odn  prijetnja  isla prema Hr i sto je ista pjesma koju pjevaju  'nevladine udruge' , puno je vaznije i zastrasucuje cinjenica da Dzaferovic  kaze da je ljudsko pravo ovih divljaka da ilegalno ulaze u koju god zemlju žele iznad prava tih drzava da brane svoj zivotni prostor i granice, eto to je zastrasujuce, Dzaferovica treba sada pitati zasto je dozvolio da Bosnjaci ginu za svoj zivotni prostor, zasto jednostavno nije predlozio da se maknu svima koji zazele uci u njihovo dvoriste ?. Ovaj covjek ili je totalna budala ili je Soroseva kujica.

Nemaš se šta čuditi njegovim glupim izjavama jer tog čovjeka niko niti uzima ozbiljno jer je obični stranački potrčko koji ustvari prenosi Bakirove misli i ideje,a inače isti taj Džaferović nije došao u Bihać nikako da vidi kakvo je stanje,a pametuje o migrantima. 

Ovakve "dječice" su puni Borići. To je IOM sve natrpo tamo pod izgovorom da su maloljetni

Vec sam rekao da ako se replicira da se izbrise slika ili video ako je vec jednom objavljeno nemoramo sto puta istu sliku ili video ponavljati. 

• Like 2

1 hour ago, Grunf said:

Kakve veze ima njegov posao što sam napisao "njegovi štićenici" ? Isto bih napisao i Haldiru i još nekima, dakle nema veze sa profesijom nego sa onim što rade ovdje. Stvarno si glup Barba - hajde sad daj mi trajni BAN,nadam se da sam ga zaslužio ! BMK

Njegov posao nema nikakve veza sa migrantskom krizom a jos manje ima veze da migrante nazivas njegovim sticenicima nemozes covjeka omalovazavati samo na osnovu posla kojeg radi to je njegovo privatno pravo o kojem nema niko ali bas niko razloga da raspravlja o poslu ili zivotu forumasa  . 

Necu ti dati ban bolje da se stidis ovog sto si napisao kad znas da sam upravu, ja mozda jesam glup ali nisam neposten da ljude zajebavam na osnovu posla kojeg rade i zaradjuju kruh za sebe i svoju familiju. Mislim nigdje veze sa doticnim njegovim poslom i migrantskom krizom a njegov licni stav misljenje po pitanju migranata je njegovo pravo ,nije nase da mijenjamo misljenje ljudi kako nama odgovara. 

• Like 2
  • Confused 1

1 minute ago, Barba said:

Njegov posao nema nikakve veza sa migrantskom krizom a jos manje ima veze da migrante nazivas njegovim sticenicima nemozes covjeka omalovazavati samo na osnovu posla kojeg radi to je njegovo privatno pravo o kojem nema niko ali bas niko razloga da raspravlja o poslu ili zivotu forumasa  . 

Necu ti dati ban bolje da se stidis ovog sto si napisao kad znas da sam upravu, ja mozda jesam glup ali nisam neposten da ljude zajebavam na osnovu posla kojeg rade i zaradjuju kruh za sebe i svoju familiju. Mislim nigdje veze sa doticnim njegovim poslom i migrantskom krizom a njegov licni stav misljenje po pitanju migranata je njegovo pravo ,nije nase da mjenjamo misljenje ljudi kako nama odgovara. 

Izvrćeš moje RIJEČI ponovo. Ja sam ih nazvao njegovim štićenicima (isto kao što su i Haldirovi štićenici) jer ih štite ovdje na forumu !!! NEMA NIKAKVE VEZE SA POSLOM KOJIM SE BAVI I NEMOJ ZAJ*** ZNAŠ TI DOBRO ŠTA SAM JA NAPISAO ! 

Ali nema veze... ja vas napuštam na forumu, svim forumašima bez razlike želim lijepo i ugodno ćaskanje i pozdrav svima. Možda se jednog dana i vratim na ovaj forum kad tebe skinu sa funkcije moderatora. Pozz

• Like 1
  • Confused 1

31 minutes ago, Grunf said:

Izvrćeš moje RIJEČI ponovo. Ja sam ih nazvao njegovim štićenicima (isto kao što su i Haldirovi štićenici) jer ih štite ovdje na forumu !!! NEMA NIKAKVE VEZE SA POSLOM KOJIM SE BAVI I NEMOJ ZAJ*** ZNAŠ TI DOBRO ŠTA SAM JA NAPISAO ! 

Ali nema veze... ja vas napuštam na forumu, svim forumašima bez razlike želim lijepo i ugodno ćaskanje i pozdrav svima. Možda se jednog dana i vratim na ovaj forum kad tebe skinu sa funkcije moderatora. Pozz

Znas kako mene briga ako ce me danas skinuti sa pozicije moderatora to nece promjeniti moj stav i razmisljanje .( Tipicna Bihacka spika ko god nesto radi posteno i neutralno te postuje tudje misljenje i ako se razlikuje od njegovog odmah ne valja samo nek se trazi dlaka u jajetu)

Ti znas i sam da si pogrijesio jer si covjeka uvrijedio nazivajuci migrante njegovim sticenicima sto je suvisno i nema mjesta na forumu samo sam taj dio uredio i ostavio drugi dio texta odnosno postava kojeg si napisao ,nisam ti dao ni upozorenje i ako sam prethodno napravi postav da gospodina @paša ne dovodite u negativan kontekst  onda si i mene nazvao glupim zasto isto nisi imao nikakvog razloga vec samo nek se vrijedja i nek izbacim budalestinu na nekog drugom .

Lijep pozdrav

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...