Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 4 sati, gargamel said:

Privikavajte se na arapski jezik.  Naredne godine biće to dominantni jezik u USK. 

Arapski jezik je prisutan, ne samo na USK nego i na mnogo sire, vec vise od cetiri stoljeca i znaju ga skoro svi, od najmanjeg do najvećeg. Cuje se svakodnevno sa nasih munara, mektebi su nam puni djece, mladi ljudi hrle u dzamije. Sve dzamije su petkom pune i svi izgovaraju molitve na arapskom. I mi sa tim nemamo problem. 

I ovaj post nema veze sa migrantima. Govorim samo o tome kako su ljudi poput ovog gargamela zbilja usli u proces devolucije i samodegradiranja!

• Like 1
  • Dislike 4
  • Sad 1

Nemojte se varati u krajini su najbolje posjećene škole stranih jezika.narod se priprema za odlazak na zapad,gdje će pošteno biti plaćen za svoj posao.sa trenutnom političkom i ekonomskom situacijom ovdje + migranti,možemo očekivati srednjevjekovno sivilo u narednim godinama.

• Like 5

Evo, samo da znate što vas/nas čeka, i koja je strategija šoroševske migrantoljubačke mafije

http://www.ilgiornale.it/news/cronache/picchiavano-chi-disobbediva-arrestati-5-membri-caab-1777892.html

Talijanska udruga koja se bori protiv deložacija je u prazne stanove ubacila migrante, naravno za lovu, i obećala im da će ih braniti od deložacija, ali samo ako migranti podrže u protestima.

• Like 2

5 hours ago, Krajisnik2 said:

Allah je stvorio narode radi raznolikosti i upoznavanja  medju sobom, treba s toga njegovati svoj identitet i s tim i svoj jezik. Medjutim, arapski jezik je jedini na kojeg bi pristao u hipotetickom slucaju da “moram“ mijenjati maternji bosanski jezik, i to ni zbog cega drugog vec zbog cinjenice da je poslednja Bozja objava ljudima spustena na tom jeziku. Ne smeta gargamelu sto masa dijaspore laje na svapskom po Bihacu kada dodju na odmor, sto u Kostelima moram slusati njemacke “Schlagere“ ponekad, koje se ni u njemackoj ne pustaju, dok mi „Elvisa“ i „Marizela“ za stolom do mene glume najvece “Hannelore“ kako po izgledu tako i po jeziku. Ali ga zato bojazan da ce morati uciti arapski... (da neko ne shvati pogresno - ja podrzavam poznavanje bilo kakvog jezika uz svoj maternji jezik, a trenutno ponajvise engleskog radi proste mogucnosti komunikacije sto vecim brojem ljudi u svijetu, naucnih djela itd.)

pa sto onda neides u Saudijsku Arabiju ili Katar?Sto si otiso u Njemacku? Zasto zivis u Njemackoj? 

Takve poput tebe ne treba ni Njemacka ni Zapad - idi u Arabiju!

• Like 2
  • Dislike 1
  • Thanks 1
  • Haha 1

Just one off topic prije nego se nastavi ovaj show ovdje... negacijski glagoli se pisu odvojeno; Krajisnik2, Real i drugih 90% ucesnika ovdje. :) 

Iako se slazem nekada sa vasim misljenjima, niko vase misljenje (post) nece uzeti za ozbiljno zbog silnih radikalnih gramatickih gresaka. Vidi se da nisu typos.:)

Sada nastavite dalje. :)

• Like 3
  • Haha 1

Lipovaca je najaci lik u ovoj prici bojim se da ce on najvise od svega ovdje profitirati nakraju .

Nas dragi Liponja je pocetkom ove gehanije s migrantima prvi pisao po Facebook profilu svom kako ne zna kako se odrzao kao gradonacelnik kad je Fazlica imao za savjetnika, pa kako da je on na funkciji da ne bi bilo nijednog migranta, da bi dosao do toga da osnuje vlastitu (ili da se prozove direktorom neke) NGO, i jos ode usred Bire i odradjuje biznis... Znaci kraljcina... A sad ide u svom crnom dzipu i svira zenicama po cesti sto skakucu i piskaju od dragosti kad im svirne taj Hamdooo.... Znaci.... Kad mu se moze, kad zna i kad nikoga nije briga nek uzme sve pare koje mogne uzeti, evo zeleno svjetlo od mene!

• Like 1
  • Haha 1

43 minutes ago, Barba said:

Lipovaca je najaci lik u ovoj prici bojim se da ce on najvise od svega ovdje profitirati nakraju .

Hamdo će sve uraditi da zagadi život Bišćanima iz osvete zbog onih protesta...zato se bukvalno ljubi sa Dodikom i onim zločincem Lukačom u sred grada. Zato se ovako ponaša i naspram migranata. 

Edited by Grunf
  • Like 2

Just now, Grunf said:

Hamdo će sve uraditi da zagadi život Bišćanima iz osvete kod onih protesta...zato se bukvalno ljubi sa Dodikom i onim zločincem Lukačom u sred grada. Zato se ovako ponaša i naspram migranata. 

Pa tacno tako jer ko nepozna tog lika i njegovu sujetu onda nema pojma od zivota. On je najveci Srbin medju srbima najveci bosnjak medju bosnjacima najveci jugosloven medju komunistima najveci govnojed medju ostalim posebno me fascinira njegovo tumacenje istorije .Ali ja sam cuo od odredjenih izvora da se on ozbiljno planira vratiti na politicku scenu .

• Like 2

2 hours ago, Krajisnik2 said:

Nisam ja nikuda otisao, nego su me odveli. Samo sta to tebe briga, da nisi mozda svabo ili saudijac pa da znas dje ko treba?Ili si ti bas umisljen kako mores biti njemacki / zapadnjacki advokat? Takvi ko ti nemogu biti ni konjusari njemacki jer niko ne cijeni ljude koji poricu sami sebe i svoje porijeklo - a za njih ces biti uvijek maksimalno „uncle Tom“ koji ce se keseriti kada mu pricaju viceve o turcima, priglup da shvati da je licno adresiran. Boli li te kada cujes poziv na namaz na arapskom sa bosanskih munara? Sto uopste dolazis na ovaj forum i sta te briga za Bosnom, uzivaj u ulozi uncle-Toma...

Samo za tebe:

iako su te odveli imas mogucnost da odes i zivis tamo gdje hoces - taj izbor ima svako na Zapadu, to je jedan od izbora kojih u Saudisjkoj Arabiji nemas!

PS: i mene su odveli kao dijete - ni ja nisam birao. Medjutim sam tako odgojen da postujem tudje a nedam svoje, ali isto tako da se prilagodim u nekim stvarima zemlji u koju sam dosao da zivim i da postujem i cijenim pravila i vrijednosti te zemlje!

• Like 6
  • Dislike 1
  • Aferim! 1

2 hours ago, jokesOnYou said:

Just one off topic prije nego se nastavi ovaj show ovdje... negacijski glagoli se pisu odvojeno; Krajisnik2, Real i drugih 90% ucesnika ovdje. :) 

Iako se slazem nekada sa vasim misljenjima, niko vase misljenje (post) nece uzeti za ozbiljno zbog silnih radikalnih gramatickih gresaka. Vidi se da nisu typos.:)

Tačno tako... i ne samo negacijski glagoli kad su u pitanju nego pravopis uopšte i onda se pojedini ljute kad im kažem da mi ne sole pamet ovdje a ni pravopis ne znaju. Mislim, "lapsus scribo" se može desiti bilo kome ali se ne može desiti 15 grešaka u jednom postu i onda se ponavljaju u svakom slijedećem. 

Edited by Grunf
  • Like 1

nemojte samo da moram s kvacicama pisati hahahaha..... nekad mi proleti koja kvacica hahaha....

ko je ZA da mi osnujemo neprofitnu organizaciju za vracanje ovih neidentifikovanih muskaraca u njihove maticne zemlje? ili barem u zemlje z kojih su nam ILEGALNO usli?!

• Like 2

12 minutes ago, Fugaziii said:

nemojte samo da moram s kvacicama pisati hahahaha..... nekad mi proleti koja kvacica hahaha....

ko je ZA da mi osnujemo neprofitnu organizaciju za vracanje ovih neidentifikovanih muskaraca u njihove maticne zemlje? ili barem u zemlje z kojih su nam ILEGALNO usli?!

Nije ti to loša ideja...možda je humanija od svih drugih ideja koje rade ove NVO ovdje, jer se kod svih humanitaraca do sad sve svodi na nahrani i napoji i ohrabri da ide dalje (čitaj: ostane ovdje) jer dok ima migranata ima i za njih nafake od tuđe sadake

• Like 1
  • Thanks 1

19 minutes ago, Barba said:

Ovi Svedski politicari neodoljivo podsjecaju na nase ljepotane .

image.png.0e2d3a363e2ebb4bb5a5bc5c04ebcea1.png

Jörgen Jönsson i Lars Sune Agerstig

• Dislike 1

56 minutes ago, Grunf said:

Tačno tako... i ne samo negacijski glagoli kad su u pitanju nego pravopis uopšte i onda se pojedini ljute kad im kažem da mi ne sole pamet ovdje a ni pravopis ne znaju. Mislim, "lapsus scribo" se može desiti bilo kome ali se ne može desiti 15 grešaka u jednom postu i onda se ponavljaju u svakom slijedećem. 

E pa stvarno malo pretjerujete sa ovim greskama. Ok, ako neko svjesno grijesi, ali mislim da niko to ne radi svjesno.

Dalje puno nas nije odraslo u Bih, tako da ni nikad nije naucilo pravopis i opet puno nas cesto pise sa telefona, tako da se ovakve greske trebaju malo uzeti sa rezervom i razumijevanjem. Hvala!

• Like 2
  • Dislike 1

40 minutes ago, Lidjo said:

E pa stvarno malo pretjerujete sa ovim greskama. Ok, ako neko svjesno grijesi, ali mislim da niko to ne radi svjesno.

Dalje puno nas nije odraslo u Bih, tako da ni nikad nije naucilo pravopis i opet puno nas cesto pise sa telefona, tako da se ovakve greske trebaju malo uzeti sa rezervom i razumijevanjem. Hvala!

Svi mi pravim pravopisne greske a jos ako je ukljucen spelling na telefonu onda to ide jos teze . Ja citam mnogo blogova na engleskom i fascinantno je koliko tu tek postojih pravopisnih gresaka a jos je fascinantnija upotreba nelogicnih skracenica od onih kojima je Engleski maternji jezik . 

Ko je vidio snimke sanitarnih cvorova u Biri ? Ono je fakat strasno vidi se koliko su ti ljudi zaostali a vec su dva puta mjenjali i renovirali iste .

A gledao sam jednu reportazu iz Qatar ono oni Arapski snobovi ovoj sirotinji radnicima iz Indije Pakistana  izgradili super komplexe baraka sa klimatizacijom ono fakat   izgleda super i ono snimke prije i poslije 6 mjeseci znaci ljudi demolirali sve zastopali svu kanalizaciju u Qataru doslovno .Ovi im djelili prehrambene pakete povodom Ramazana obrok osvjezenje i voce iste kutije znaci neotpakovane bacali u po toaletima a ispred baraka su lozili vatru i kuhali sebi rizu  ono nigdje veze. 

• Like 2

prije 5 sati, jokesOnYou said:

Oprostite gospodine Andriću, nisam vas prepoznao i nisam znao da ovdje pišem diktat i doktorsku disertaciju iz oblasti književnosti.🆒

A sad daj mi te primjere gdje se griješilo, da i ja nešto od tebe naučim.Kao što Lidjo reče, piše se skoro isključivo preko Smartphone ili Tablet-a, etc. i na brzinu.Ako izleti koja nepravilna negacija jer i Smartphone to nekad sam spoji a ja nemam volju vraćati se nazad i provjeravati onda sorry.

✒️

23 hours ago, toby said:

Znam koristiti pretraživač, no na tebi je da daš dokaze za svoje tvrdnje, koje očito nisi u stanju dati.  Btw. nisam u Libiji radio na farmi koza, no i da jesam, u čemu je problem, to bi bio pošten posao, za razliku od posla plaćeničkih šoroševskih jadnika koji za šaku eura za velikog gazdu vrše terorističku propagandu protiv vlastite zemlje i vlastitog naroda. :)

Pazi ovo:

http://www.ilgiornale.it/news/politica/immigrati-vengono-dei-disabili-quei-numeri-che-fanno-1777797.html

Migranti u Italiji dobijaju 20 eura na dan, o čemu domaći invalidi mogu samo sanjati, i to im je malo pa su nezadovoljni.

Ja zaista ne želim da u pretragu ukucam Fatmir i da ti nađem postove u kojima se raspravljalo oko tog demagoga. To ćeš uraditi sam. Sad ionako više ne radiš, tako da imaš dovoljno vremena za to. I nije problem da neko radi na farmi koza, zašto bi bio? To se više da izvući iz tvog pravdanja "nisam u Libiji radio na farmi koza", nego iz bilo čega drugog. Pa nije sramota, kad zna drugi forumaš koji dijeli tvoje podatke privatnim porukama, zašto se ustručavati i od drugih, pogotovo kad je u pitanju pošten posao. 

prije 41 minuta, Haldir said:

Ja zaista ne želim da u pretragu ukucam Fatmir i da ti nađem postove u kojima se raspravljalo oko tog demagoga. To ćeš uraditi sam. Sad ionako više ne radiš, tako da imaš dovoljno vremena za to. I nije problem da neko radi na farmi koza, zašto bi bio? To se više da izvući iz tvog pravdanja "nisam u Libiji radio na farmi koza", nego iz bilo čega drugog. Pa nije sramota, kad zna drugi forumaš koji dijeli tvoje podatke privatnim porukama, zašto se ustručavati i od drugih, pogotovo kad je u pitanju pošten posao. 

Ne trebaš mi izvući postove u kojima se raspravljalo oko tog "demagoga". Trebao si izvući bar nekoliko postova kojim bi dokazao svoju tvrdnje da "taj demagog" godinu i pol tvrdi da će uskoro izbiti mudžahedinski rat između Kladušana i Pakistanaca i da se o tome ovdje raspravljalo bar stotinu puta. Obzirom da to očito nisi u stanju, onda je to što si napisao samo propaganda isključivo u cilju diskreditacije točno određene osobe, i kao takva ne spada na forum na kojem se treba raspravljati argumentima. Nego, kad smo već kod "poštenog posla", zašto si ignorirao moj upit o tome koliko deda Šoroš plaća takvo osobno diskreditiranje nepoćudnih po forumu? :) Obzirom da je agenda dede Šoroša "Otvoreno društvo"? :)

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...