Jump to content
FORUM

Recommended Posts

26 minutes ago, rucica1 said:

Novinara klixa treba protjerati iz Bihaća jer izaziva haos. Definitivno je ovdje po nalogu IOM-a od kada je najavljeno zatvaranje BIRE,a gdje plasiranjem fake tekstova bez izvora informacija potpaljuje narod i narušava sigurnost.

Interesantno je kako neće da odu u Tuzlu da snimaju ovakve priloge i "kritikuju" vlast kako neće kamp u centru Tuzle.

• Like 4

@Fap mašina  to je to. Ako se sjecas rekao sam da ce se ovo rijesiti negdje na proljece iduce godine sto se tice Bihaca. SDA ce se vratiti na tron u Krajini kao "spasioc" to se i ceka. Od tud i sporazum sa SDA, Šuki će dobiti mjesto diplomate a na njegovo mjesto dolazi neko iz SDA do izbora. U međuvremenu SDA "rjesava" migantsku krizu i u predizbornu kampanju idu "kao jedini sposobni" koji mogu odgovoriti na sve moguce situacije. Ovce ko ovce, glasaju i time se ova stranka duboko zabetonira u fotelje

• Like 2
  • Thanks 1

Je li ovo se organizuje neki koncert za u dvorani Luke kad su polijpili plakate po gradu

IMG_20191109_154048.jpg

• Confused 1

Kako se moze dozvoliti ljepljenje plakata bez ikakvog prevoda (bar a engleskom).Ovo treba ko god naidje i vidi istrgati.

• Like 2

prije 53 minuta, rucica1 said:

Kako se moze dozvoliti ljepljenje plakata bez ikakvog prevoda (bar a engleskom).Ovo treba ko god naidje i vidi istrgati.

Kako se Bihaćem može kretat na stotine ljudi bez ikakvih identifikacijskih isprava?  Ako to nije problem šta se čudite plakatima na arapskom jeziku. 

• Like 1

2 hours ago, 1260 said:

Je li ovo se organizuje neki koncert za u dvorani Luke kad su polijpili plakate po gradu

IMG_20191109_154048.jpg

Vidio sam ove plakate u trgovačkim centrima. Imaju i na engleskom,a riječ je o tome da se šalje poruka migrantima koji žele da se vrate nazad u svoje zemlje da će im IOM platiti dokumente i put nazad.

Slučajno mi naleti zanimljiv prilog o migrantskom kampu iz Makedonije,a u kojem je bilo oko 5000 migranata. Na našu sreću tamo sad nema ni dvadesetak migosa,ali je zanimljiv izgled kampa. Uzimajući da nama IOM ovdje prospa priču kako treba biti neki "objekt" to je ipak laž,jer u ovom tv prilogu se vidi da je kamp u Makedoniji napravljen od kontejnera.

Znači našem gradonačelniku i premijeru treba pokazat ovaj prilog i mogu migose iz Bire i Vučjaka odmah gore na Lipu,a IOM neka dotjera kontejnere

• Like 1

19 hours ago, Venom said:

Vidio sam ove plakate u trgovačkim centrima. Imaju i na engleskom,a riječ je o tome da se šalje poruka migrantima koji žele da se vrate nazad u svoje zemlje da će im IOM platiti dokumente i put nazad.

Slučajno mi naleti zanimljiv prilog o migrantskom kampu iz Makedonije,a u kojem je bilo oko 5000 migranata. Na našu sreću tamo sad nema ni dvadesetak migosa,ali je zanimljiv izgled kampa. Uzimajući da nama IOM ovdje prospa priču kako treba biti neki "objekt" to je ipak laž,jer u ovom tv prilogu se vidi da je kamp u Makedoniji napravljen od kontejnera.

Znači našem gradonačelniku i premijeru treba pokazat ovaj prilog i mogu migose iz Bire i Vučjaka odmah gore na Lipu,a IOM neka dotjera kontejnere

Prilog treba pokazati onom govnaru Van der Auweraertu koji je cendrao da će se jadni migranti smrznuti na Vučjaku i da će nastati kaos ako se zatvore Bira i Miral. Eto, 5000 tisuća slobodnih i grijanih kreveta u toploj Makedoniji, rješenje je na dohvat ruke. Kome je zima na Vučjaku ili u kakvom provaljenom objektu, samo se javi IOM-u i oni ga tamo prebace. Ako se ne javi i ne iskoristi mogućnost da bude na toplom, onda mu očito nije jako zima.

Edited by Fugaziii
Dosta je vas dvojice!
  • Like 2

2 hours ago, Venom said:

Pa vec sam u prijasnjim postovima pisala, u Grckoj sirom kontenjeri i satori + ogradjeno zicom.U Spaniji  cak ni to nemaju nego nesto od kartona i najlona sami sebi sklepali .:( Ah da ne zaboravim - ne dirajte plakate (ako je na njima obavijest za dobrovoljni povratak).:D 

• Like 1

DIJELI DALJE...

1. Većina pravih izbjeglica ide do najbližeg "sigurnog" teritorija, čak i u istoj državi.
2. Prave izbjeglice ne putuju nekoliko tisuća kilometara, kad imaju pedeset bližih država u kojima se ne ratuje.
3. Prave izbjeglice idu u države u okruženju. (U okruženju Sirije je petnaestak država od toga pet-šest njih koje su jedne od najbogatijih na svijetu.)
4. Prave izbjeglice ne prave demonstracije.
5. Prave izbjeglice ne probijaju kordone policije i ne sukobljavaju se s njima u stranim državama.
6. Prave izbjeglice ne demoliraju objekte i vozila u prolasku kroz druge države.
7. Prave izbjeglice ne pljačkaju i ne napadaju domicilno stanovništvo.
8. Prave izbjeglice idu u države sličnog mentaliteta i kulture.
9. Prave izbjeglice su u devedeset posto slučajeva žene, djeca i starci, a ne devedeset posto vojno sposobnih muškarca.
10. Prave izbjeglice ne odbijaju humanitarnu pomoć, hranu, vodu.
11. Pravim izbjeglicama nije cilj država na drugom kraju svijeta gde je najveća socijalna pomoć.
12. Prave izbjeglice ne skrivaju identitet i ne spaljuju svoje otiske.
13. Prave izbjeglice nemaju lažne dokumente.
14. Prave izbjeglice su sretne ako imaju krov nad glavom i nešto za pojesti.
15. Prave izbjeglice poštuju zakone država u kojima se nalaze.
16. Prave izbjeglice se ne ponašaju kao oni od kojih su protjerani.

...razlika između MIGRANTA i IZBJEGLICE je jako,jako velika.

• Like 6
  • Aferim! 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

@Real u koliko mislis da je potrebna tema vezana za IZ BiH i sl otvori je a ova se zove migrantska kriza

• Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1

1 hour ago, saco said:

@Real u koliko mislis da je potrebna tema vezana za IZ BiH i sl otvori je a ova se zove migrantska kriza

Nisam u mogucnosti da pratim narednih par dana ali daj neka neko rijesi postove ovog nazovi veselog bosanca i postove ostalih a koji se ne ticu ove teme

Znaci ja ne vjerujem!!! Opet su provalili u kuce ove gdje su bili ono kad sam govorila da ih policija nije htjela istjerati pa su ljudi ciglama zabetonirali ulaze daskama prozore, i oni su opet nasli nacin da provale!! I sta sad da radim? Ako zovnem policiju opet cemo morati ganjati covjek usred austrije negdje jer ce reci “da im ne mogu nista”.... ne znam fkt... i da je istina da su jadni i gladni i sta vec ne ko si ti da provaljujes u tudju kucu?!! Znaci kriminalac i nista drugo! 

19 hours ago, Venom said:

Je li ti mislis da oni to ne znaju (i mnogo vise od toga)? Svi sve znaju samo koriste ono sto im treba da postignu cilj - u ovom slucaju zgrtanje kesha i privatnih i licnih privilegija, a na direktnu stetu ljudi koji su ih postavili tu gdje jesu. Nista drugo. Suki sve zna samo igra na kartu napacenog poglupog gradonacelnika koji “nema izbora”. 

Nije li malo kontradiktorno imati Vucjak sa nekakvim satorima i koji ne lici ni na sta koji mu sluzi da usutka buku naroda - u smislu evo evo svi idu na Vucjak, a ovamo imas usred grada dva migrantska centra gdje je pozaposljavao djecu ratnih profitera, svoju i djecu gradske kreme da se sepure onuda za kojekakve NGO za dobar kesh koji kad skuzis nije fkt los. Svi traze korist iz ovoga jer samo to i vidis oko sebe - gomilu ljudi koji ocekuju da se drugi bore za njih i traze korist iz sve i jedne situacije. Gdje ces tu ocekivati neki bunt?! 

• Like 1
  • Sad 1

2 hours ago, Fugaziii said:

Znaci ja ne vjerujem!!! Opet su provalili u kuce ove gdje su bili ono kad sam govorila da ih policija nije htjela istjerati pa su ljudi ciglama zabetonirali ulaze daskama prozore, i oni su opet nasli nacin da provale!! I sta sad da radim? Ako zovnem policiju opet cemo morati ganjati covjek usred austrije negdje jer ce reci “da im ne mogu nista”.... ne znam fkt... i da je istina da su jadni i gladni i sta vec ne ko si ti da provaljujes u tudju kucu?!! Znaci kriminalac i nista drugo! 

Je li ti mislis da oni to ne znaju (i mnogo vise od toga)? Svi sve znaju samo koriste ono sto im treba da postignu cilj - u ovom slucaju zgrtanje kesha i privatnih i licnih privilegija, a na direktnu stetu ljudi koji su ih postavili tu gdje jesu. Nista drugo. Suki sve zna samo igra na kartu napacenog poglupog gradonacelnika koji “nema izbora”. 

Nije li malo kontradiktorno imati Vucjak sa nekakvim satorima i koji ne lici ni na sta koji mu sluzi da usutka buku naroda - u smislu evo evo svi idu na Vucjak, a ovamo imas usred grada dva migrantska centra gdje je pozaposljavao djecu ratnih profitera, svoju i djecu gradske kreme da se sepure onuda za kojekakve NGO za dobar kesh koji kad skuzis nije fkt los. Svi traze korist iz ovoga jer samo to i vidis oko sebe - gomilu ljudi koji ocekuju da se drugi bore za njih i traze korist iz sve i jedne situacije. Gdje ces tu ocekivati neki bunt?! 

Mi u policiji imamo neozbiljnih ljudi.Naime, zeni koja u Njemackoj zivi javile komsije da su joj migosi provalili i zive u njenoj kuci (Harmani).Zena odmah krenula i prvo u policiju otisla prijaviti (nije smjela sama kuci ici).Policija je salje kuci, pa eto kao prijavila je oni ce doci, Ona im veli da ne smije sama ici (muz joj umro a djeca jos skolarci to jest redovni. studenti). I samo uz njenu veliku uprnost krenulu su s njom. Kad su stigli u kuci su zatekli 7 migosa koji su se ponasali kao svoj u svome.Iz kuce je sve pokradeno bilo,vrata poskidata, ... . policija ih otjera ali sutradan komsinica da joj olaksa zovne je na kafu, kad se nakon sat vremena vratila a oni se ponovo u kucu vratili. Ona opet u policiju i opet isti cirkus. Znaci kad ih u provaljenoj kuci nadjes treba im dobar degenek dati, ... . Ovako znaju nista nam ne smiju, samo cemo rastjerani biti  sto znaci to i sve ostalo mozemo i dalje do mile volje raditi. Da su bar degenek dobili, nebi se vise tako olako na takve radnje usudili.  

• Like 1
  • Angry 1

Da ih polocija barem istuce dobro kad ih vec ne mogu pozatvarati, te sve sto peave neka sranja. Ovako je zaista prestrasno da mogu slobodno hodati po gradu i praviti sranja bez da moraju za bilo sto odgovarati!

Nenormalno!

• Like 2
  • Haha 1

Ljudi, vi koji živite vani ili vi koji znate te ljude a imate prazne kuće ovdje na koje niko ne pazi savjetujte ih da nađu naše mlade bračne parove koji su im pouzdani i dajte im dio kuće ili sprat bez naknade da tu zive samo neka placaju rezije i neka vam paze tako na imovinu. Sigurno je to manja šteta nego kada vam migranti provale i devasatiraju ili jos gore zapale imovinu koju ste sticali cijeli život. Dobit cete nekog da pazi na imovinu a njima cete olaksati zivot. Korisno i jednim i drugim

Edited by Grunf
  • Like 7
  • Thanks 2

prije sat vremena, Lidjo said:

Da ih polocija barem istuce dobro kad ih vec ne mogu pozatvarati, te sve sto peave neka sranja. Ovako je zaista prestrasno da mogu slobodno hodati po gradu i praviti sranja bez da moraju za bilo sto odgovarati!

Nenormalno!

Znači ovi gmizavci bez imena i prezimena mogu radit šta hoće. A ljudi samo gledaju i niko da mrdne prstom 😁

• Like 3

1 minute ago, 1260 said:

Screenshot_20191110_181528.jpg

To je ono što sam i ja govorio. Bez obzira koliko ce ljudi biti prisutno, sama najava okupljanja pred Birom trebala bi biti dodatni pritisak na sve nadležne u ovom slučaju. Ja cu se i ovaj put odazvati pozivu kao i uvijek i povest cu svoju cijelu porodicu. Ovim putem apeliram na MUP USK da pregleda kompletan pogon Krajinametala ako to nije uradio do sad jer prema onom sto sam vidio ima ih tamo po kancelarijama na desetine ako ne i stotine koji nisu pod nikakvom kontrolom. Samo čvrsto i po Zakonu

• Like 2
  • Aferim! 1

4 minutes ago, Grunf said:

To je ono što sam i ja govorio. Bez obzira koliko ce ljudi biti prisutno, sama najava okupljanja pred Birom trebala bi biti dodatni pritisak na sve nadležne u ovom slučaju. Ja cu se i ovaj put odazvati pozivu kao i uvijek i povest cu svoju cijelu porodicu. Ovim putem apeliram na MUP USK da pregleda kompletan pogon Krajinametala ako to nije uradio do sad jer prema onom sto sam vidio ima ih tamo po kancelarijama na desetine ako ne i stotine koji nisu pod nikakvom kontrolom. Samo čvrsto i po Zakonu

Po komentarima i lajkovima bit će na hiljade.

Smješno mi je na ovoj grupi  što svi pišu "dolazim" a onda dođe 5 ljudi. Mislim niko nikog ne tjera da komentariše, ako nećeš doći šuti. 

• Like 2

7 minutes ago, 1260 said:

Po komentarima i lajkovima bit će na hiljade.

Smješno mi je na ovoj grupi  što svi pišu "dolazim" a onda dođe 5 ljudi. Mislim niko nikog ne tjera da komentariše, ako nećeš doći šuti. 

Kako god mislim da je ovo zadnja šansa za Bihać.

• Thanks 1

21 hours ago, rucica1 said:

Pa vec sam u prijasnjim postovima pisala, u Grckoj sirom kontenjeri i satori + ogradjeno zicom.U Spaniji  cak ni to nemaju nego nesto od kartona i najlona sami sebi sklepali .:( Ah da ne zaboravim - ne dirajte plakate (ako je na njima obavijest za dobrovoljni povratak).:D 

To je to,samo se ovdje kod nas fol traže državni objekti. Pa BIRA je i tako natrpana kontejnerima i šatorima,a ne hotelskim sobama. Plakate moraju ostati

5 hours ago, Fugaziii said:

Ma znaju,ali mi nemamo nikoga da javno krene sa ovom pričom jer Šuki o tome neće pričati. Nemamo vođu antimigrantskog pokreta koji bi ovo forsirao. Sve se svelo na lovu i klepanje

29 minutes ago, 1260 said:

Screenshot_20191110_181528.jpg

Eto vidjet ćemo te mnogobrojne lajkače hoće li doći ili će im smetati najavljena kiša pa će od kuće kukati

• Like 2

Samo da mještani Malog i Velikog Luga, Bakšaiša i Hatinca stisnu muda i iziđu taj dan (najugroženije MZ u Bihaću zbog Bire) bilo bi na hiljade ljudi...

• Like 3

1 minute ago, Grunf said:

Samo da mještani Malog i Velikog Luga, Bakšaiša i Hatinca stisnu muda i iziđu taj dan (najugroženije MZ u Bihaću zbog Bire) bilo bi na hiljade ljudi...

Upravo tako. A na svim dosadašnjim protestima najmanje je bilo ljudi iz tih mjesta. 

• Sad 2

3 minutes ago, 1260 said:

Upravo tako. A na svim dosadašnjim protestima najmanje je bilo ljudi iz tih mjesta. 

Sad im je doslovno pred nosom, dovoljno da izvuku guzice ispred kuca

• Like 1

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...