Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Just now, Lidjo said:

to je ono sto stoji u Marrakeskom migracionom paktu!

Eto ovi sad pocinju polako tako izjvestavati, nas Haldir je bio malo brzi i od pocetka godine od kako je taj pakt stupio na snagu vec izvjestava po nalogu :D

Haldir će dobiti nagradu za svoj trud

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Bez radikalnih odluka nece biti bolje. Drzati se procesa, tako da se mogu opravdati samostalni postupci visem nivou vlasti, ali lokalna zajednica je ta koja ce preuzeti SVE nivoe i odluke. Svidja mi se americki stil (zato i jesu najveci), "prvo pucaj, pa onda postavljaj pitanja". Jer Sarajevo nije donijelo blagovremeno odluku, ili odluku u korist lokalne zajednice/opcine/grada, u tu svrhu uz konsultovanje sa gradjanima/MJ i td. opcina donosi odluku i na osnovu toga poduzima mjere te i te. Tako lako se Sarajevo moze ignorirati.

Postoje ogromni svakodnevni troskovi (od kojih je, ruku na srce, 50% skuplje/izmisljeno, ali balinska/balkansa posla-standard), koji su neopravdani. Te potrosnje bi trebale biti transparentne na nekoj web-stranici, da se vidi koliko se u sta trosi i ko za sta glasa za kakvu vrstu potrosnje. Sarajevo nema adekvatnog opravdanja da bi im se trebalo dati vise od realno 1/5 donacija iz mafijaske EU. 

Uzeti sve u svoje ruke. Postoji vec kontejneri i satori, te drva i drugi gradjevinski materijali kod Cavkana. Sve transportovati u Pickovac, nebitno da li ce se ikoji dinosaurus pobuniti (bila to Lipa, Cipa, Kipa, ili tih nekih 5 kuca sto cine nesto), ali makar 30 km od grada, te namjestiti i ograditi bodljikavom zicom, i neka imaju svoj ghetto district ili township. Dogvoriti snabdjevanje namirnicama za kupovinu na sedmicnoj bazi. Ograditi sve bodljikavom ogradom, i IOM je i vise nego dobrodosao da tu postavi svoje idole i da paze na te majmune. 

Zatim, aludirati da se posalje nas bihacki team u istrazivanje proboja migranata na istocnoj granici, jer tu je ocito propustanje migranata za novac (trgovina ljudima). Znam da je Bosna govno, ali pred nosom na stotine i vise tih majmuna da ti ulazi svaki dan, a uz to sve ne zelis pomoc koja ti se nudi dzabe (izjava direktora BH granice, jer Federacija je nudila da salje i svoju policiju u pomoc RS policiji na granici, direktor je odgovorio da po zakonu se ne smije uplitati nikoja druga policijska institucija, nego samo tog entiteta). Cetnicija 100% prodaje ulazne karte tim majmunima, ocito je!!!

Napraviti propagandni program da migranti NISU dobrodosli u BiH, jer je BiH siromasna zemlja, nemamo za sebe, a da imamo za te divljake! Nagovarati ih da se vrate kuci jer im je tamo bolje bilo, jer nema rata u njihovoj zemlji. Nece preci granicu!

Takodjer trebamo imati i svoj stav o EU nacelima, i tom "pomaganju" migrantima socijalnim politikama, te i njima poslati svoje misljenje da se ne slazemo s tim, jer se krse gradjanska prava domicilnog stanovnistva! Mi nismo bili Francuzi, Englezi ili Holandjani, te da smo imali prije 200 godina svoje kolonije kod crnaca i da sada moramo ispravljati tu krivu Drinu i njihova sranja sto su radili prije toliko godina! Pokrali narod, doveli ih na prosijacki stab, negdje zapoceli vjestacke ratove izmedju tih majmuna, i sada kada je nastao crisis, te ti majmuni zele u EU, sada kao, oni postavili ljudska prava ali se ogradjuju od svega! Misljenje Bihaca vrijedi jednako kao i misljenje jednog Parisa ili Brisela ili bilo kojeg treceg kurca! Pa ne moramo mi u EU, vec i ovako prezivljavamo i navikli smo i eto, ako hocemo, mozemo makar nakon dobijanja vize preko granice, bez da ima silovanih, zapaljenih, ubijenih, opljackanih!

Kada se sve te radnje poduzmu, onda se mozemo nadati necemu.

Jednostavno, nemoj da ih gledam, nemoj da mi smrde pred nosom, nemoj da me zaraze i nemoj da me gledaju/dodiruju! Glupani su sami krivi za situaciju u kojoj su se nasli, dolaze iz jacih zemalja nego sto je Bosna (Pakistan ima atomsku bombu, Marokko glavna turisticka destinacija bjeloguzih Svaba i Austrijanaca), to sto im je majmunski i divljacki mozak u tim smrdljivim lobanjama, to je njihov jebeni problem! Iovako imamo probleme s nasom politickom gamadi, a sada se moramo brinuti i za nasu sigurnost da mi neko ne provali u kucu, da me neko ne opljacka, ne zapali ili mi ne pojebe psa u pakas!

Edited by jokesOnYou
  • Like 6
  • Aferim! 1
prije 28 minuta, Venom said:

Da nije kakav lom kod Bire,sad ode u tom pravcu tri auta sa specijalnom policijom

Eto, jedan od primjera potrosnje resursa. Toliki sastanci za te bjelosvjetske EU manipulatorske sifilicarske mafijase, a nista nisu dogovorili, ali BAS nista! Dvije godine, bas nista!! Nemaju oni pravo sta nasim mafijaskim klanovima Izetbegovicu i Dodiku govoriti, kada je IOM jos gora!! 

• Like 2
1 hour ago, paša said:

@jokesOnYou nisu to majmuni, to su ljudi

Nismo ni mi majmuni da se ovako odnosi naspram nas. I mi smo ljudi. Ja sam taj (tj mi ovdje) koji plaćamo sve ovo. I političare i njihov nerad. I zdravstvo koje je u jako lošem stanju inače a mozes zamisliti kako je tek sada. I policiju koja bez veze troši snagu i finansije jureći ove kriminalce. Sve to ide od naših jadnih crkavica i to 50% tog iznosa. Tebe to ne dira ni malo, ti dođeš za praznike ili godišnji odmor, nabaciš koji selfie i super ti je...

Edited by Grunf
  • Like 3
prije 2 sati, paša said:

@jokesOnYou nisu to majmuni, to su ljudi

Tebi je zapravo kao noćnom čuvaru u azilantskom centru pala sjekira u med, da nema migranata radio bi na baušteli po kiši i snijegu? Ovako plaćica ide, a ti na toplom, a to što migranti ponekad zakolju 10 ljudi, provezu se kamionom po pješačkoj zoni ili nekog siluju, to nije tvoj problem, niti je to problem bilo kojeg govnarskog profitera i IOM-ovskog kvislinga, logističara ili propagandista.

• Like 1
  • Thanks 2
1 hour ago, toby said:

Tebi je zapravo kao noćnom čuvaru u azilantskom centru pala sjekira u med, da nema migranata radio bi na baušteli po kiši i snijegu? Ovako plaćica ide, a ti na toplom, a to što migranti ponekad zakolju 10 ljudi, provezu se kamionom po pješačkoj zoni ili nekog siluju, to nije tvoj problem, niti je to problem bilo kojeg govnarskog profitera i IOM-ovskog kvislinga, logističara ili propagandista.

Vidi što je ljubomoran. Sjedi, meditiraj, vizualiziraj, možda ti svemir usliši želje i pošalje koze iz Libije na migracije u Evropu, pa te prebace u Stuttgart da ih čuvaš.

1 hour ago, Grunf said:

Pazi ti te glume i priče kako zeli na zapad a policija ga hvata u zgradi Krajinametala. Malo priča o migrantima,malo o izbjeglicama pa kad skuzi da nema izbjeglica vraća se na migrante i naravno prica o parama. Pa care tebi da je zapad bitan nebi lutao po centru Bihaca nego trazio put kroz HR. Ceka brale ulaz u Biru pa godinu dvije uzivancije.

Evo i premijer TK protiv da kamp bude kod Tuzle,ali pametan je lik skroz. Kaze ima lokacija kod nekog rudnika,a tu je odmah i stanica za voz pa odmah mogu za Bihac

https://faktor.ba/vijest/premijer-tulumovic-nisam-za-smjestaj-migranata-u-ljubace-postoji-bolja-lokacija/59429

• Like 3
prije 29 minuta, Venom said:

Pazi ti te glume i priče kako zeli na zapad a policija ga hvata u zgradi Krajinametala. Malo priča o migrantima,malo o izbjeglicama pa kad skuzi da nema izbjeglica vraća se na migrante i naravno prica o parama. Pa care tebi da je zapad bitan nebi lutao po centru Bihaca nego trazio put kroz HR. Ceka brale ulaz u Biru pa godinu dvije uzivancije.

Evo i premijer TK protiv da kamp bude kod Tuzle,ali pametan je lik skroz. Kaze ima lokacija kod nekog rudnika,a tu je odmah i stanica za voz pa odmah mogu za Bihac

https://faktor.ba/vijest/premijer-tulumovic-nisam-za-smjestaj-migranata-u-ljubace-postoji-bolja-lokacija/59429

Nad sudbinom ovog Bruce Leea i kamen bi proplakao.   Od silne tuge suze mi se niz dupe slijevaju.  😭

• Like 2
2 hours ago, toby said:

Ja sam otišao za čuvara kad u Bihaću nije bilo migranata, ja sam izabrao da budem čuvar.Sjekira nije pala u med slučajno, trebalo je polagati neke ispite za to.

Što se tiče krivičnih i kaznenih djela to je stvar države i njihovih zakona i propisa.

Odkad je Adam kihno bilo je budala i krivih drva, moj stav je da nije kriva masa,zajednica ili narod ako pojedinac nešto napravi. Osim toga u svim zemljama ljudi siluju, kolju, postavljaju bombe itd  Mi živimo u nesigurnim vremenima i to je tako. Stvar je države koliko je efikasna suzbijati takve stvari

• Like 1
28 minutes ago, paša said:

Ja sam otišao za čuvara kad u Bihaću nije bilo migranata, ja sam izabrao da budem čuvar.Sjekira nije pala u med slučajno, trebalo je polagati neke ispite za to.

Što se tiče krivičnih i kaznenih djela to je stvar države i njihovih zakona i propisa.

Odkad je Adam kihno bilo je budala i krivih drva, moj stav je da nije kriva masa,zajednica ili narod ako pojedinac nešto napravi. Osim toga u svim zemljama ljudi siluju, kolju, postavljaju bombe itd  Mi živimo u nesigurnim vremenima i to je tako. Stvar je države koliko je efikasna suzbijati takve stvari

Paša ti baš ne kontaš neke stvari ili ih ne želiš skontati. Ne može to biti tek tako. Eto nacisti su pokorili cijelu Evropu i šta se trebalo? Čekati smrt i reći to je tako? Ili se boriti protiv zla? Dalje, kako ti znaš ko je od njih ubica,kriminalac,lopov,silovatelj ili pošten čovjek? Čitaš im sa čela? Svega toga ima i kod nas ali naši kriminalci imaju dosijee. Čak i oni koji su prvi put u kriminalu imaju svoju adresu svoje ime i prezime, svoj matični broj,svoj otisak prsta u bazi podataka preko čega ih možeš pronaći..ovima se ni ime ne zna a kamoli šta drugo. Misliš da su bez razloga noname ljudi? Bolje spriječiti nego liječiti. Treba da padne nečija mrtva glava da bi se utvrdilo da je neko ubica? Kako bi pronašao takvu osobu? Ne pričaj gluposti jbte

34 minutes ago, Venom said:

Evo možda i najbolja vijest dana je što odlazi Mektić sa funkcije ministra jer je pao dogovor za novo VM. Zbogom debilu glupi

Pitanje je koji će drugi debil zasjesti na njegovo mjesto. Dobra stvar ipak da ovaj frca

• Like 3
2 hours ago, paša said:

U pravu si. Medjutim ovi ljudi su puno problematicniji i prave puno vise problema. Pogledaj statistiku i vidjeces da ovi ljudi su puno agresivniji i lakse udarie nego pravi Njemci! 

• Dislike 1
prije 2 sati, paša said:

Kao i u svakoj krizi, a kriza u društvu je kriza kada pogađa većinu stanovništva, tako i u ovoj migrantskoj krizi, postoje profiteri, poput tebe, dakle ljudi koji profitiraju na tuđoj muci i patnji. Nisu profiteri ti koji su izazvali krizu, nisu profiteri ti koji su odgovorni za krizu, nisu profiteri ti koji su uzrok da kriza i dalje traje, ali to ih ne čini manje profiterima. Činjenica je da je tebi bolje kad je većini stanovništva gore, što je više agresivnih i divljih migranata koji rade sranja, što je više napada noževima i mačetama, to je veća potreba za radnom snagom poput tebe. To što si ti najsitniji profiter u hranidbenom lancu ne znači da nisi profiter. Naravno da ti sjekira u med nije pala slučajno, pa nije slučajno da upravo sada, po prvi put u povijesti, imamo ovako masovnu invaziju organiziranih agresivnih divljaka u Europu.

prije 4 sati, Haldir said:

Vidi što je ljubomoran. Sjedi, meditiraj, vizualiziraj, možda ti svemir usliši želje i pošalje koze iz Libije na migracije u Evropu, pa te prebace u Stuttgart da ih čuvaš.

Evo, cijeli dan čekam da naš veliki humanitarac Haldir koji točno zna što se dogodilo na Tuhobiću, konačno, pod svojim imenom i prezimenom, javno raskrinka laži zločeste fašistoidne hrvatske policije koja zlostavlja jadne i napaćene poštene i miroljubive doktore i inženjere, cijeli dan otvaram Index da vidim što je rekao, kad ono ništa. Ili se stisnuo otvor rodnog identiteta, ili je naša humanitarna ljudina ipak po običaju lagala. ;) Šteta, ali ni nakon gotovo dvije godine još nemamo niti jednog jedinog vjerodostojnog svjedoka brutalnosti hrvatske policije, sve neki anonimni doktori, anonimni inženjeri, anonimni policajci, anonimni novinari...

• Like 4
2 hours ago, Grunf said:

Pitanje je koji će drugi debil zasjesti na njegovo mjesto. Dobra stvar ipak da ovaj frca

Ma neka za početak ide cirkusant Mektić. Po ranijoj priči Radončić bi trebao biti novi ministar pa eto vidjet ćemo šta će da uradi

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...