Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

Sad kad ih prebace sve u Biru priča o drugim lokacijama i kasarnama završava. Vlast ce dobiti para,sklopit ce se novi ugovori,migranti ce da hrle za Bihac,a mi cemo da imamo kampove u centru grada jos jako dugi niz godina. Koga briga sto spavaju migranti u Tuzli vani kad se zna da ce za Bihac. Nema pravit kampove nego hajte vi tamo imate kamp u centru grada. Hvala ti Šuki za kampove

• Like 1

14 minutes ago, Venom said:

Mogu oni svasta traziti ali ne od biscana.Taj apel nek Sarajevu upucuju. Tamo sjede nadleznici koji plate primaju a nista ne rade.Nasi nesmiju popustati.Oni nisu krivci a ovo je drzavni problem.Drzavne probleme duzan je drzavni vrh rijesavati. Popustanja ni po koju cijenu ne smije biti . Te kasarne su prazne i tu ih vec sad smjestiti mogu.Oni to namjerno odugovlace - upravo kako bi ovakvo stanje na Vucjaku isprovocirali u nadi da ce Bihac popustiti.>:(  

• Like 1

42 minutes ago, Grunf said:

NEMA DALJE...HAHAAHAHA...JA SE PRESMIJAVAM VEĆ SAT VREMENA I NE MOGU SEBI DOĆI.

Ja sam se bukvalno valjala od smijeha na poslu kad mi je kolegica poslala link. Znaci  vrhunac i poenta sve ove gehanije je da se vise ne zna ni ko pije ni ko placa a ocigledno ko je ilegalni migrant a ko nije. Ja ni necu da pisem vise nista ovuda, dodjem da procitam ima li sta novog ali ovo morala staviti 🤣🤣🤣

• Like 1

2 hours ago, jokesOnYou said:

Ona je bila nekad dobra zena, jel sa godinama pobudalila ili sta joj se desilo, ja pojma nemam! :( Meni je nje zao! Prije par mjeseci su je isto jako prozivali i napadali, pa se zena pocela i tresti:

-------?

Ja mislim da je kod nje djelovalo Iskustvo koje su imali sa nasim izbjeglicama.Posto su nasi balkanci - izbjeglice, a kojih je najvise iz BiH bilo imali normalno - civilizovano ponasanje (naravno osim pojedinaca) ona je mislila da ce i sa ovima tako na kraj izaci. U svemu tome nije sagledala da kultura i sprovodjenje islama u arapskim zemljama nije isto kao u evropskim.Da je to na vrijeme spoznala sigurna sam da se snjima nebi slikala. Takvu zabludu priznati je, za jednog politicara vrlo tesko - za to je narod a i sebe samu s rijecima " wir safen das"  tjesila. Kad je narodu to prokuzio mnogi su svoj dobrovoljni humanitarni rad stopirali a radikalne stranke pocele napredovati. Ovo sto se trese vjerovatno su tjelesne reakcije povezane sa stresom i klimaksom.Mnogi, (u zemlji a i drugim drzavama) , su je kao politicarku cijenili. Sa ovim kaosom dobro je svoj ugled narusila. 

• Like 2

Mektić na N1 je upravo rekao da će migranti sutra privremeno biti premješteni u postojeće centre dok se ne osposobi kasarna u Blažuju. Prvo nije htio reći koji su to centri, ali na inzistiranje novinara da li su to Bira i Miral rekao je da jesu. Novinar je pitao da li je siguran da će bira i miral to odobriti on je rekao da eto biti završeno

• Sad 1

45 minutes ago, Rijecanin said:

Rijecanin je procitao i ako je to istina onda to svakako  nije u redu kao sto nije u redu hodati gradom bez dokumenata u stranoj zemlji. Pravi  mi se nasli drzati lekcije, postovi su vam puni ljubavi i mira.

Čuj opravdanja za fašizam. Nije u redu hodati bez dokumenata. 

• Dislike 1
  • Haha 1

46 minutes ago, Rijecanin said:

Rijecanin je procitao i ako je to istina onda to svakako  nije u redu kao sto nije u redu hodati gradom bez dokumenata u stranoj zemlji. Pravi  mi se nasli drzati lekcije, postovi su vam puni ljubavi i mira.

Tačno. Nije u redu ali nije u redu ni hodati bez dokumenata. Da su nosili pasoše sa sobom sve bi bilo ok. Samo jel ovo stvarno ovako bilo? I onaj je imao djete od kojeg su ga odvojili pa....

2 minutes ago, Haldir said:

Čuj opravdanja za fašizam. Nije u redu hodati bez dokumenata. 

Naravno da nije u redu hodati bez dokumenata. Nemoj mi reci da ne nosis licnu sa sobom kad izidjes setati gradom. Ja je nosim uvijek jer sam ranije imao problema zbog tog. Kad sam na terenu (u zemljama EU) pasos nosim uvijek sa sobom cak i u prodavnicu

• Like 2

4 minutes ago, Grunf said:

Tačno. Nije u redu ali nije u redu ni hodati bez dokumenata. Da su nosili pasoše sa sobom sve bi bilo ok. Samo jel ovo stvarno ovako bilo? I onaj je imao djete od kojeg su ga odvojili pa....

Naravno da nije u redu hodati bez dokumenata. Nemoj mi reci da ne nosis licnu sa sobom kad izidjes setati gradom. Ja je nosim uvijek jer sam ranije imao problema zbog tog. Kad sam na terenu (u zemljama EU) pasos nosim uvijek sa sobom cak i u prodavnicu

Par zar nema neki zakon sto kaze da svako mora imati uz sebe identifikacijski dokument vanka u gradu. Neki opcinski il tako nesto?

8 minutes ago, Grunf said:

Daj života ti. Kad nemaš pasoša tvoj identitet se utvrđuje u policijskoj stanici a ne u marici na granici sa BiH! Ovo je u potpunosti istinit slučaj. Kakva je smisao opravdavati fašizam banalnim stvarima, još gore ako je sad već jasno da HR policija uopće ne razmišlja o tome kako su migranti ušli u RH - preko Srbije ili BiH, a sve ih gura vama u Bihać

Edited by Haldir

7 minutes ago, Haldir said:

Daj života ti. Kad nemaš pasoša tvoj identitet se utvrđuje u policijskoj stanici a ne u marici na granici sa BiH! Ovo je u potpunosti istinit slučaj. Kakva je smisao opravdavati fašizam banalnim stvarima, još gore ako je sad već jasno da HR policija uopće ne razmišlja o tome kako su migranti ušli u RH - preko Srbije ili BiH, a sve ih gura vama u Bihać

Ja znam da sam dobio ako se ne varam 100 KM kazne.

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...