Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Iako sam rekao da neću više ići na proteste opet sam otišao sa suprugom i naravno opet ista scena... Nas oko možda 500 i novinara dvadesetak. Ostalima dobro kod kuće. Od policijskog sata za migrante ništa. Ulaze izlaze iz bire kako hoće. Kroz nas se provlače i ulaze u biru pored iste te policije koja bi trebala da blokira biru.

Nemam više šta reći osim da brojim mjesece i dane do termina za vizu...

• Like 2
  • Sad 1

Pa bilo je fino ljudi. Nije loše. Radni dan, ljudi rade do 16 sati. I ja sam jedva stigao pred kraj. 

• Like 3

Lajkačima je lakše kukati na facu nego doći na proteste. 

Naša vlast (Šuki i Mustafa) može večeras da slavi sa IOM ostanak migranata u centru grada još dugi niz godina,a vec sutra mogu da Vucjak prebace u Biru.

Sve je propalo,sve je bila laž i dobro isceniran cirkus.

Niti ce biti zatvaranja Bire,niti ce biti blokade,niti ce migranti ici.

Neće ići čak ni u kasarne kod Tuzle i Sarajeva jer su tamo najavljene sjednice opcinskih vijeca koja nece migrante

Odavno smo mi prodani,nema više nade za nista

Edited by Venom

Nista od blokade? Nije mi jasno zasto rade loptu od jezika i zasto slusaju one koji ne zive ovdje?. Ako ovako nastave glupi politicari ce potjerati sve sto valja a opet mozda im je to i cilj?. 

11 minutes ago, Rijecanin said:

Nista od blokade? Nije mi jasno zasto rade loptu od jezika i zasto slusaju one koji ne zive ovdje?. Ako ovako nastave glupi politicari ce potjerati sve sto valja a opet mozda im je to i cilj?. 

Bit će blokada, ako neće MUP naći će se ko hoće. A to je ono najgore što može da se desi.

• Like 2

Mali detalj sa protesta pred birom.al šta bi bez ilegalaca profiteri,iznajmljivaći smještaja,zaštitarske firme...pa to im je industrija.

DSC_0931.JPG

• Like 2
  • Thanks 1

36 minutes ago, Grunf said:

Bit će blokada, ako neće MUP naći će se ko hoće. A to je ono najgore što može da se desi.

Moj drug a ko ce to blokirati,gdje su oni što su rekli da će 15-og da vade puške ako ne bude Bira izmještena,gdje je policija da ispuni ono što joj je naredjeno,pa vidiš da su sve  bile laži. 

Mustafa i Šuki da imaju obraza već sutra bi podnjeli ostavke za ove laži.

Usrali se Mektića i podvili rep

• Like 4

Ja opet kažem kao i prije godinu dana: trebaju nam straže kao i 92-ge po MZ 

• Like 4

Ljudi moji mi smo PRODANI onoga dana kad je Šuki pustio da nasele Boriće i da ih se prebaci u Biru. Ovo što se priča je laganje građana. Pa očigledno je da je Šukiju,Mustafi i Kljajiću rečeno iz Sarajeva pokušajte izbaciti Biru ili je blokirati kupi vas SIPA ko Admira i ekipu.

EVO NEĆE MIGRANTI NI U SARAJEVO NI U KASARNU KOD ŽIVINICA

https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lokalne-teme/u-ponedjeljak-hitna-sjednica-vlade-ks-o-migrantskoj-krizi/357444

Vladi KS je na istoj sjednici naloženo i da obavijesti Vijeće ministara BiH kao i operativni štab za migracije te federalnog premijera Fadila Novalića da se suzdrže od bilo kakvih daljih aktivnosti bez zvanične komunikacije sa institucijama KS.

https://bhrt.ba/zivinice-reakcija-gradjana-na-migrantsku-situaciju-u-usk/

U toku je vanredna sjednica Gradskog vijeća Živinice praćena oštrim reakcijama građana Živinica na namjeru Vijeća ministara BiH da se dio migranata iz Unsko-sanskog kantona tokom zime premjesti u kasarne u Kantonu Sarajevo i Tuzlanskom kantonu.

Ispred kasarne u Ljubačama, gdje migrante namjeravaju smjestiti, okupili su se predstavnici Savjeta mjesnih zajednica Ljubače i Pasci koji se u ime svih građana protive ovakvom razvoju događaja.

Stanovnici naselja kod Tuzle poručili: Nećete u hrvatsko selo smjestiti migrante

http://m.pogled.ba/clanak/stanovnici-naselja-kod-tuzle-porucili-necete-u-hrvatsko-selo-smjestiti-migrante/182010

• Sad 1

Bilo je dosta novinara al njihova pristranost i frizirano izvještavanje nam je dobro poznato.bio je tu i istraživački novinar ili reporter šta već Robert Valdec koji će ovu situaciju puno realnije opisati od nekih trećeligaških reportera.

Uglavnom antimigrntski skup u bihaću:500 učesnika

Skup podrške migrantima i vlasti u bih: 0  učesnika

• Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

43 minutes ago, Fap mašina said:

Bilo je dosta novinara al njihova pristranost i frizirano izvještavanje nam je dobro poznato.bio je tu i istraživački novinar ili reporter šta već Robert Valdec koji će ovu situaciju puno realnije opisati od nekih trećeligaških reportera.

Uglavnom antimigrntski skup u bihaću:500 učesnika

Skup podrške migrantima i vlasti u bih: 0  učesnika

Zašto se više tješite oko toga svega. Svi zahtjevi građana su nebitni. Ova vlada nije ovo najavljivala radi građana, već radi ucjene i izvlačenja novca iz EU fondova. Sad se danima neće oglasiti i onda će opet reći kako ih je IOM slagao nešto u fazonu kako su obećali 15. izaći a nisu itd. 

• Like 3

5 minutes ago, paša said:

Možda ugovor ističe u ponoć

Ma riječ je o odluci operativne grupe o blokadi. Ali nije toliko do same blokade nego do neodgovornosti vlasti koja ne provodi svoje vlastite odluke. A tako je u svim sferama ne samo sto se tice ovog. I onda se pitamo zasto ljudi odlaze! 80% ljudi odlazi odavde ne zbog finansija nego zbog lose kvalitete zivota, korupcije, nepotizma, kriminala i kako Haldir reče laži

• Like 3

Ma ne smije vlast niste. Oni malo ovako kao pokažu zube, a onda im međunarodna zajednica zavrne uši. I oni se povuku u misiju rupu

• Like 1

Da im je stvarno stalo do gradana napravili bi to bez obzira na pritiske, ovako ispadaju papci  koji bi  mater svoju prodali za komad vlasti. 

• Like 2
  • Thanks 1

Evo javila se i gamad iz amnesty-a. Ovo je cisti ludilo, doslovce ih brine mogucnost da se  ilegalnom ološu oduzme sloboda teroriziranja domaceg stanovnistva. Ja znam da ce ovo i kod nas doci po istoj sabloni, star sam dovoljno da mogu odrobijati za buducnost djece i unucadi i na to sam potpuno spreman. 

• Like 2

Pa ja mislim kad bi migranti rekli da žele nazad u svoju zemlju da se vrate da bi naša vlast i IOM i to sjebali i rekli neka vas u Bihaću. Ma sutra bi potpisao da se Bihać odvoji od ove jebene države i pripoji Hrvatskoj.

Pa jel ko primjetio da se u ove dvije godine patnje sa migrantima nas na ovu temu nije niko posjetio od naše državne vlasti. Novalić nije ni pomislio da dođe,Bakir (konj) došao gledati konjske trke,Zvizdić luta svijetom,član predsjedništva pardon debil Šefik bio kad je trebalo glasova,Komšić također kad je trebalo glasova,a da bude veća žalost Dodik bio u Bihaću (jes da je zbog Garavica) ali je došao ovdje.

Niko nam neće pomoći i to je to.

Evo i službeno Živinice i Sarajevo neće dati da migranti idu u kasarne. Sva obećanja i planovi su bili od samog početka laži za javnost u Bihaću. Vučjak ide u Biru i to je to.

Živinice: Ideja o lokaciji na Ljubačama neprihvatljiva, mještani prijete blokadama

Na najavu o smiještanju migranata u vojarne kod Tuzle i Sarajeva, uslijedile su brojne reakcije. Izvanredne sjednice i sastanci predstavnika mjesnih zajednica obilježili su dan u Tuzlanskom kantonu. Iz Grada Živinice kažu kako imaju neoboriv dokaz da je ideja o lokaciji na Ljubačama neprihvatljiva, dok iz Ministarstva pravde Kantona Sarajevo namjeravaju uputiti prosvjedno pismo državnim vlastima. I mještani prijete blokadama.

Edited by Venom
  • Like 3
  • Dislike 1
  • Sad 1

20 minutes ago, Krajisnik2 said:

To je ta misija i slogan pod kojim mnogi djeluju na ovom forumu, isti oni koji stalno pominju koze, isil itd. Trebali bi se uzivo „ocitovati pucanstvu“ pa da vidjate dje ste stigli da propagirate to sto propagirate. Nedje neko rece da smo mi kadar stici do Zagreba i vratiti se dok bi vam iz Dalmacije uspio ko doci u pomoc... Ko god izusti pa i u sali to sto ti ovde kucas, treba mu samar za budjenje opaliti pa onda jednu da malo dodje sebi a nakon toga ponoviti da se bolje skoncentrise te ga pitati zna li dje se nalazi...  dvjm...

Šamar buđenja treba onima koji još uvijek nakon dvije godine misle da stići pomoć države tj istog onog Sarajeva kojeg boli ona stvar za nama u Bihaću,ostalo pola nam i tako šalje ove divljake,meni ne.  

• Like 5

@Venom Tako je prijatelju. Ovo danas je znak svakom iole pametnom čovjeku  da ispali odavde i da se ne vraća. Krajisnik2 je osudio ove moje iste rijeci jos prije par mjeseci a on sam je u inostranstvu (tako sam skontao). Sit gladnog ne razumije.

• Like 4

2 hours ago, Krajisnik2 said:

pa ko ti brani, brisi i kani se teme ove. Kakve veze ima to ko je u inostranstvu a ko nije, sta ti znas ko je na kakav nacin u inostranstvu i zbog cega? To takvima sluzi kao alibi i opravdanje - i neka vam ga,  ali ne kontam onda sta vas briga za Bihac i migrante? Zadnja recenica „sit gladnog ne razumi“ ustvari odaje o cemu se radi - u svakom slucaju ne o migrantima. Ili vi to mozda gladujete ? Gledajuci neobradjene njive i zemlju naokolo Bihaca treba da vas je sramota pominjati glad i inostranstvo. Koju poruku vi zapravo saljete takvim izjavama ? I ko god pocne blebetati kako je u ratu ovo ili ono a njemu drzava nista - navedite brete cijenu koliko vam je borba u ciframa, pa koliko se mogne skupiti da vam se isplati i da brisete sto dalje od Bosne i od Bihaca, jer vi nemate pravo nikakvo nad narodom i drzavom, vec obrnuto: i narod i drzava kao prvi imaju pravo nad vama, posto bez njih i vi ste niko i nista - ovo nek zapamte svi oni koji skupe hrabrosti da vicu „njemcka mi je sve dala, a Bosna nista“.  Nije ti problem pripajanje Krajine hrvatistanu i stati s takvima u saff i oslovljavati sa „prijateljem“, ali ti je problem sto se neko van zemlje brine o domovoni, jer ja sam kao eto sit a ti crkajes od gladi... Toliko o drzavotvornosti i sensibilnost za vrednosti, stav itd. Samo brisite u inostranstvo - a ja cu vam reci vec sada rezultat: Ne bude li ove Bosne vi cete biti na nizem rangu od cigana i nidje bez ponizavanja prispile niste. No mnogi sa tim nemaju apsolutno nikakav problem, i to je jedan od kljucnih razloga stanja u zemlji itd. 

Ti si bas tup !!! Ono momački tup. Ko je spomenuo glad ??? "Sit gladnog ne razumije" ne mora značiti to doslovno. Čovjek ti govori da političko Sarajevo nikad ništa nije uradilo za nas od prvog dana samostalnosti BiH. Ali ti ("sit" )to ne razumijes. I ti meni govoriš da ja razgulim sa teme? Kakve ti veze imas s ovom temom? Nikakve, aposlutno nikakve. Kazes tebe odvukli van kad si bio maloljetan ? Pa jesi sad punoljetan? Što se sad ne vratis i ne boris za svoju zemlju? Za svoje bosnjastvo i svoje muslimanstvo koje tako sdušno promoviraš ovdje? Neces jer ti zapravo puca za tim neka stvar al bi rado da neko drugi to čini za tebe. Za nas nikog ovdje, politika u BiH nije nista ucinila. Ja, kao demobilisani borac V Korpusa bih bio najsretniji kada bi RS jos sutra proglasila svoju samostalnost i otcjepila se. Isto tako i one hercegovacke ustaše. Zašto bi me bilo briga? Čitaj na ovom portalu (biscani.net) članak na kom piše kako mi tražeći svoja prava podrivamo ustavni poredak BiH https://www.biscani.net/evo-sta-kazu-iz-centra-za-sigurnosne-studije-usk-podriva-ustavni-poredak-bih/

Šta onda očekivati od ove politike? Da ti ista politika koja podriva ustavni poredak već 25 godina to sama prišiva??? Nek se sve raspada i nek ide u 3pm. I ti onda meni kazes da ja razgulim sa ove teme? Kakve ti uopšte imaš veze sa svim ovim? Nikakve !!!!

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Thanks 1

Ministar Nermin je očito gledao Hrabro srce previše puta. Najava blokade Bire i Mirala bila je ponosna i hrabra, ali i glupa odluka. Ne može se ratovati protiv cijelog svijeta. To se radi na drukčiji način. Zatvori se voda na par sati zbog otklanjanja kvara, pa onda struja, pa baker raskopa cestu ispred ulaza, pa se blokira ulaz kad se organizira jubilarni prvi maraton kroz grad, pa se svaki dan šalju inspekcije koje udaraju kazne, pa se pokvari kamion za odvoz smeća, pa se proglasi karantena i iz humanitarnih razloga zabrani izlaz migranata...

Osim toga, ovakve stvari se ne mijenjaju preko noći. Bitno je stvarati pritisak i psihozu i ne odustajati ni po koju cijenu.

• Like 4

26 minutes ago, paša said:

Ja mislim da je neko zaprijetio hapšenjem određenih osoba ako se blokira Bira

Možda ne direktno ali imas ovaj link sa biscana sto sam stavio krajisniku

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...