Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Najbolje bi bilo da se USK odvoji.Sta to imamo od sarajevske mafije ništa samo nas pljačkaju .Još nam uveli ove kriminalce koje planiraju naselili u naše kuće a nas protjerati.Na sceni je tiho etničko čišćenje u suradnji sa bakirovim muslimanskim bratstvom i IZ koja im daje podršku.Smta ja treba da cutim na to ponavljam jos jednom nek ide u 3pm i IZ i bakirovi teroristi.Vecu katastrofu nam su donijeli ovo dvoje nego svi ostali neprijatelji u ratu i poslije rata.

• Like 3
  • Replies 17,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3145

• Barba

1122

• rucica1

1115

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

prije 9 minuta, zudox said:

Najbolje bi bilo da se USK odvoji.Sta to imamo od sarajevske mafije ništa samo nas pljačkaju .Još nam uveli ove kriminalce koje planiraju naselili u naše kuće a nas protjerati.Na sceni je tiho etničko čišćenje u suradnji sa bakirovim muslimanskim bratstvom i IZ koja im daje podršku.Smta ja treba da cutim na to ponavljam jos jednom nek ide u 3pm i IZ i bakirovi teroristi.Vecu katastrofu nam su donijeli ovo dvoje nego svi ostali neprijatelji u ratu i poslije rata.

Dolazi zima.  Slijedi logičan slijed stvari.   Psojebi se moraju negdje smjestit,  a nekako sve ide k tome da će vlast počet izbacivat građane iz svojih domova i uselit kozojebe u njihove kuće i stanove.

• Like 1
16 minutes ago, paša said:

Da, takve prijetnje se mogu desiti i za Vučjak. 

Država kad odluči lako napiše optužnicu, zakon ovaj, zakon onaj itd...

Pa baš u tekstu se pozivaju na Zakon o azilu sa par članova istog zakona ali i mi smo ovdje "prožvakali" isti Zakon i kaže to isto ali postoje i nastavci u članovima koji slijede i koji omogućavaju ograničavanje kretanja. Mislim da ni operativna grupa nije bez veze donijela odluku koja je neutemeljena zakonski

7 hours ago, Krajisnik2 said:

da, i kakve veze to ima s tvojim komentarom o pripajanju hrvatistanu?

Pa možda zato što državu kojoj Bihać pripada boli ona stvar za nama,a Hrvatska jer je za čudo prva do nas. Isto bi pisao da graničimo Slovenijom,Austrijom ili bilo kojom drugom državom. Ali pošto ti majkaro glumiš velikog patriotu iz bauštelije,a da nemaš pojma kako je nama ovdje u Bihaću pa svoj patriotizam prosipaš kroz neku mržnju prema Hrvatskoj evo malo da te uputim u historiju Bihaća jer mislim da uopšte i nisi iz ovog grada. 

Majkaro dva glavna simbola Bihaća su dvije crkve od kojih je jedna na silu pretvorena u džamiju,a da ti nebi ovdje pisao pola dana evo ti link pa pročitaj koje vladao Bihaćom do osmanlijske okupacije.

https://vojnapovijest.vecernji.hr/vojna-povijest/pad-bihaca-u-ruke-osmanlija-1592-1255790

Svoju bauštelsku priču prosipaj nekome drugom

• Like 1
9 hours ago, Grunf said:

@Venom Tako je prijatelju. Ovo danas je znak svakom iole pametnom čovjeku  da ispali odavde i da se ne vraća. Krajisnik2 je osudio ove moje iste rijeci jos prije par mjeseci a on sam je u inostranstvu (tako sam skontao). Sit gladnog ne razumije.

Pa drug sve što sad odlazi iz BiH bježi od ove nakaradne zemlje i sistema,a ne jer nema posla. Ljudi napuštaju državne poslove jer neće više da žive u državi koja nije sposobna da pomogne svojim građanina koje teroriziraju migranti,od korupcije,od priče o ratu itd.  I svi koji sad odlaze više se neće vratiti ni da umru ovdje,prodaju kuće,stanove i prvi se odriču našeg državljanstva,a ja ih u tome i podržavam. Država tj. Sarajevo silu na Dodika ni slučajno nesmije upotrijebiti,kao ni tamo gdje je Čović čivija,ali zato može na glupim krajšnicima i još poslati Mektića da se iživljava,a "sarajevska bošnjačka elita" šuti i bere lovu

• Like 3
  • Aferim! 1

Ma ko ce koga i po cijem nalogu uhapsiti? Eto, prekrsio neke stavke zakona o azilu i proradila pravna drzava. Smijao bi se kontitnent citav da se to desi. 

Mozda je EU ovim nasim malo zaprijetila u smislu obustave finansijske podrske il sta vec. Ili su se i ovi prepali drugih stvari jer je zajebana stvar zatvoriti 24 sata 2000 Svicaraca a kamoli 2000 razne bliskoistocne bagre. 

14 minutes ago, Pavarotti said:

Ma ko ce koga i po cijem nalogu uhapsiti? Eto, prekrsio neke stavke zakona o azilu i proradila pravna drzava. Smijao bi se kontitnent citav da se to desi. 

Mozda je EU ovim nasim malo zaprijetila u smislu obustave finansijske podrske il sta vec. Ili su se i ovi prepali drugih stvari jer je zajebana stvar zatvoriti 24 sata 2000 Svicaraca a kamoli 2000 razne bliskoistocne bagre. 

Šutnja Nermina,Mustafe i Šukija je dovoljan znak da je stigla prijetnja iz Sarajeva od koje su se podvili rep i to je to.

Poslije debakla od jučer i tako nema više potrebe za bilo kakvim operativnim štabovima kantonalne vlade i Šukijevim debilnim presicama po Sarajevu.

Neće biti nigdje drugih kampova u BiH kao niti pomoći za nas. Sarajevo je dalo IOM-u Bihać da upravlja gradom i gomila migrante  ovdje i to je to.

Mediji ce se pokupiti iz Bihaća čim Vučjak predje u Biru i ostajemo sami 

Edited by Venom
  • Aferim! 1

@Venom  Mislis da je u Hrvatskoj bolje.Odi pa vidi koliko je pogranicnih mjesta u Hrvatskoj prazno i po exsistencionalnom pitanju muke muce ali niko ni ne pomislja da kaze ili otvara pricu o pripajanju s drugom drzavom (niti bi, da od gladi umiru, tako nesto pomislili a da nekazem spomenuli).Hrvatsaku su, kako je u EU usla hiljade i hiljade ljudi  napustilo i na zapad otislo (pa zasto mislis, zasto iz drugih zemalja radnu snagu traze) i svi oni nisu od srbiguza otisli nego sto im je u drzavi isto sranje kao u nas (doduse kad nas sistem upravljanja drzavom sagledas, vladajucim mafijasima je lakse krasti i narod obmanjivati). O rasizmu i radikalizmu koje tamo vlada da i ne govorimo. Ljudi moji bavite se zdravom logikom. Zivot je svakidasnja borba za bolje sutra a narod treba da pamti i da kaznjava. Tu moc ima i niko mu je oduzeti nemoze. Sve ove svjetske nadglednike, sto se o brigi za migrante oglasavaju, treba sa njihovim prituzbama Vladi u Sarajevo uputiti (i prema donesenim odlukama ostati). Ako radi ovog kaosa nekog treba hapsiti onda trebaju od drzavnih ministara BiH (u prvom redu ministra sigurnosti) poceti.Ovakvim izjavama vrijedjate sve one ciji sinovi,braca i ostala rodbina u zemlji lezi.      

• Like 1

Djavo je bolje kod njih, prosle godine sam u autu prolazeci pored Dubrovnika slusao radio Dubrovnik, isto kao sto mi kukamo na Sarajevo tako ili jos i gpre oni kukaju na Zagreb. Gost radio Dubrovnika je bio direktor bolnice koi kaze da upravo zbog slicnih razloga za 7 mjeseci predprosle godine Dubrovacku bolnicu je napustilo 63 radnika i da Zagreb na to u opste ne reaguje.

Mozemo zamisliti kad je tako u Dubrovniku sta je tek u manjim mjestima

• Like 1
  • Thanks 1
prije 16 minuta, Venom said:

Šutnja Nermina,Mustafe i Šukija je dovoljan znak da je stigla prijetnja iz Sarajeva od koje su se podvili rep i to je to.

Poslije debakla od jučer i tako nema više potrebe za bilo kakvim operativnim štabovima kantonalne vlade i Šukijevim debilnim presicama po Sarajevu.

Neće biti nigdje drugih kampova u BiH kao niti pomoći za nas. Sarajevo je dalo IOM-u Bihać da upravlja gradom i gomila migrante  ovdje i to je to.

Mediji ce se pokupiti iz Bihaća čim Vučjak predje u Biru i ostajemo sami 

Ne hapse se ovdje ministri i premijeri tek tako. Ova drzava je kurac i ne treba je precjenjivati. Meni da kao ministru dodje neko upozorenje iz Sarajeva, nasmijao bih se. Uostalom, radi se o decentralizovanom kupusu od drzave sa stotinu nivoa vlasti a ne diktaturi. Pogotovo je sad haos sa uspostavom vlasti koje nema godinu od izbora tako da vjeruj da tesko ko razmislja o Biscanima u bilo kojem kontekstu.

3 minutes ago, Pavarotti said:

Ne hapse se ovdje ministri i premijeri tek tako. Ova drzava je kurac i ne treba je precjenjivati. Meni da kao ministru dodje neko upozorenje iz Sarajeva, nasmijao bih se. Uostalom, radi se o decentralizovanom kupusu od drzave sa stotinu nivoa vlasti a ne diktaturi. Pogotovo je sad haos sa uspostavom vlasti koje nema godinu od izbora tako da vjeruj da tesko ko razmislja o Biscanima u bilo kojem kontekstu.

Znaš da se kod nas sve sazna pa tako će biti i sa tom ucjenom zbog koje su naši podvili rep. Nemamo mi ni D od države

20 minutes ago, rucica1 said:

@Venom  Mislis da je u Hrvatskoj bolje.Odi pa vidi koliko je pogranicnih mjesta u Hrvatskoj prazno i po exsistencionalnom pitanju muke muce ali niko ni ne pomislja da kaze ili otvara pricu o pripajanju s drugom drzavom (niti bi, da od gladi umiru, tako nesto pomislili a da nekazem spomenuli).Hrvatsaku su, kako je u EU usla hiljade i hiljade ljudi  napustilo i na zapad otislo (pa zasto mislis, zasto iz drugih zemalja radnu snagu traze) i svi oni nisu od srbiguza otisli nego sto im je u drzavi isto sranje kao u nas (doduse kad nas sistem upravljanja drzavom sagledas, vladajucim mafijasima je lakse krasti i narod obmanjivati). O rasizmu i radikalizmu koje tamo vlada da i ne govorimo. Ljudi moji bavite se zdravom logikom. Zivot je svakidasnja borba za bolje sutra a narod treba da pamti i da kaznjava. Tu moc ima i niko mu je oduzeti nemoze. Sve ove svjetske nadglednike, sto se o brigi za migrante oglasavaju, treba sa njihovim prituzbama Vladi u Sarajevo uputiti (i prema donesenim odlukama ostati). Ako radi ovog kaosa nekog treba hapsiti onda trebaju od drzavnih ministara BiH (u prvom redu ministra sigurnosti) poceti.Ovakvim izjavama vrijedjate sve one ciji sinovi,braca i ostala rodbina u zemlji lezi.      

A gdje to u Hrvatskoj ima grad sa 7000 migranata koji su zaglavili u jednom gradu ili kantonu/županiji. Ti pričaš o upadima migranata od nas u Hr,ali razlika je što njihova policija uhvati iste i vrati ih u BiH,a naša nije sposobna Bire blokirat. Brale ova država od 1995 vrijeđa one koji su dali zivot za nju. A ti vjeruj i dalje u Baketa i Sarajevo

6 minutes ago, Krajisnik2 said:

Ovo vam je primjer niskih motiva, izdaje, te nedozrelosti u poimanju drzave i drzavotvornosti jednog naroda. 

Neka nama patriota iz bauštelije. Da nam koji smo ostali u BiH pričaju o patriotizmu,o patnji sa migrantima. Vrati se kući pa prospaj ovu priču

• Like 2
10 minutes ago, Venom said:

A gdje to u Hrvatskoj ima grad sa 7000 migranata koji su zaglavili u jednom gradu ili kantonu/županiji. Ti pričaš o upadima migranata od nas u Hr,ali razlika je što njihova policija uhvati iste i vrati ih u BiH,a naša nije sposobna Bire blokirat. Brale ova država od 1995 vrijeđa one koji su dali zivot za nju. A ti vjeruj i dalje u Baketa i Sarajevo

Ne okreci pricu.Ovdje se govori o stanju drzava, gradjana i njihovih vlada ( i ocijepljenju koje si ti naveo).Takodjer onda nadjes put da se prozove stranka i Bakir.E, da si ti ovdje dodao Dodika i Covica kao najvece rusioce drzave ja ti nebi zamjerila, ovako mi to na podlost lici. Moja braca i rodbina nisu ginulu i krvarili za SDA nit za Aliju nego za svoju drzavu i svoj grad, tako, da ti takve izjave ne piju vodu.

• Thanks 2

@Krajisnik2 pa kažem ti lijepo što se onda ne vratiš i uživaš u Bosni? BiH a tek Bihać napuštaju svi od reda. Zaposleni, nezaposleni , u privatnom sektoru, u javnom sektoru. Jutros baš sam saznao vlasnik jedne dobrostojeće firme zatvara je i ode van raditi neki "jeftin" posao. (Ne bih da se neko uvrijedi svaki posao je važan nego mislim na posao gdje će zarađivati manje nego ovdje u svojoj vlastitoj firmi) dakle nisu novci u pitanju nego život ovdje uopšte. Na svu muku koju imamo ovdje (slaba zaposlenost, male plate, loše zdravstvo, loše školstvo, loš društveni život bez ikakvih društvenih događanja) ista ta država ti nametne još i brigu o nepoznatim problematičnim strancima i još ti na kraju zaprijeti da ako ne saviješ leđa pred njom i ne slušaš bit ćeš kažnjen. I onda ti još na to "pošalje" četnika iz zadnjeg rata koji je baš bio na ovim ratištima u Krajini da ti prijeti i dijeli pravdu(Mektić) dok ostatak Bošnjaka u BiH svršava na njegove izjave. Zato kažem briga me šta se dešava s tom istom državom. Ja ovu zemlju volim ali državu (njeno političko uređenje) - ne !!! Diktatura!

Edited by Grunf
  • Like 1
17 minutes ago, Krajisnik2 said:

Pa glavni simbol Stambola je Aya Sofya, crkva pretvorena u dzamiju - ne kontam sta zelis reci? Mi vjerujemo po predskazanjima u nasim izvorima, da ce cak crkva u Rimu biti vjerovatno pretvorena u dzamiju ( a ne srusena po vasem receptu) ili ce do nje biti sagradjena nova - pa s toga, sta te muci cakani?  Ili bi ti po tvojoj logici vracao predkrscanske vjere u Bihac ?? 😂 Znas li ti da sam ja i moji rodom sa junacke Udbine, posjeda Mustaj Bega Lickog? Znas li da su lika, krbava i dalmacija bili sastavni dio Bosne unutar Osmanskog Devleta dok ih austrougari nisu okupirali i protjerali stanovnistvo? 😉
Pricati o mrznji prema hrvatskoj dok je hrvatska osudjena za UZP na moju zemlju je krajnje krkanski, cobanski-bRezobrazno, te hrvatski-(ne)kulturno, zar ne? Ma kak‘ ne😘

@Grunf

To su znaci „tvoji“ , prijatelji itd. ?   Samo sto dalje od Bihaca brete...

Drzava se odrzava i brani placanjem poreza i obaveza prema istoj, kao sto ti placas u onoj u kojoj zivis, a ne laprdanjima po forumima. Kad volis toliko BiH i Bihac sto juce nisi dosao na proteste da pomognes nama koji zivimo ovdje, a garantujem ti barem za sebe i osobe koje znam da je vise vole od tebe. A ako nis razumio sta su ti ranije rekli mozda ces ovo lako je tudjim.... gloginje mlatiti

• Like 2
6 minutes ago, Krajisnik2 said:

Bez uvrede - ali iskreno sumnjam da ti znas sta je „drzava“ , ili bar sustinski nisi shvatio ono sto sam pisao. A usput receno, odnos vecine spram necega ne utvrdjiva ispravnost istoga, tj. kvantitet jos nikada nije bio sam po sebi solucija nad kvalitetom. 

Ja govorim o državi - dakle o vlastima koji upravljaju istom. To se podrazumjeva. Ako ti nisi do sad shvatio o cemu mi govorimo (sad i prije kad smo imali istu raspravu) onda ne znam niti zasto uopste raspravljamo jer vidim da neke stvari shvatas bukvalno onako kakve jesu i da ne razumijes srz svega

48 minutes ago, Krajisnik2 said:

Pa pustimo svima neka sami procjene sta si ti napisao i shvatio a sta ja. Nema te konstelacije u kojoj bih ja nazivao prijateljem i podrzavao nekoga koji zagovara krstastvo i poziva u pripajanje dijela moje zemlje hrvatskoj, kako u sali tako i van sale. Nema te sile da bih pred takvima jos kaljao i iznosio ljagu na moj narod i moju drzavu - kakva god ona bila, na meni je da je boljom pravim. To ti je isto ko kada iznosis privatne stvari porodice na javnost i branis se s tim sto govoris istinu... Kao sto takvima nije moguce docarati da je neumjesno, pogresno, sramotno i stetno tako da rade, tako i pojedinim po pitanju ove teme...

Pa hajde dodji i pravi je !!!! Evo, čeka te !!!! Ili treba da je ja uređujem, čuvam...da ti imas doci gdje na G.O.?

Edited by Grunf
  • Like 1

Ako kojim slučajem naleti uvaženi kolega forumaš Haldir, imam pitanje za njega. Kako se današnji pritisci na USK sa svih strana vezani uz mogućnost ograničavanja kretanja ilegalnih migranata, uz pozivanje na kojekakve konvencije o pravima migranata/azilanata/izbjeglica/koječega mogu staviti u korelaciju s propagandom koju je g. Haldir ovdje širio godinu i pol u cilju otvaranja novog migrantskog centra u USK, koji bi, kao, bio ZATVORENOG tipa?

Je li moguće da je sve bila laž, odnosno ciljana IOM-ovsko šoroševska propaganda kojom se pokušalo građanima i dužnosnicima u USK prodati fora da pristanu na otvaranje novih centara, dodatno na pet postojećih? I to na način da bi ti centri u najavi bili zatvorenog tipa, pa kad bi se otvorili onda više ne bi bili zatvoreni?

Što kažete, kolega Haldir?

1 hour ago, toby said:

Ako kojim slučajem naleti uvaženi kolega forumaš Haldir, imam pitanje za njega. Kako se današnji pritisci na USK sa svih strana vezani uz mogućnost ograničavanja kretanja ilegalnih migranata, uz pozivanje na kojekakve konvencije o pravima migranata/azilanata/izbjeglica/koječega mogu staviti u korelaciju s propagandom koju je g. Haldir ovdje širio godinu i pol u cilju otvaranja novog migrantskog centra u USK, koji bi, kao, bio ZATVORENOG tipa?

Je li moguće da je sve bila laž, odnosno ciljana IOM-ovsko šoroševska propaganda kojom se pokušalo građanima i dužnosnicima u USK prodati fora da pristanu na otvaranje novih centara, dodatno na pet postojećih? I to na način da bi ti centri u najavi bili zatvorenog tipa, pa kad bi se otvorili onda više ne bi bili zatvoreni?

Što kažete, kolega Haldir?

Kažem da je sad pravo vrijeme da prestaneš pusati gluposti oko toga da ja imam veze sa IOM-om

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...