Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 6 minuta, Haldir said:

Kažem da je sad pravo vrijeme da prestaneš pusati gluposti oko toga da ja imam veze sa IOM-om

Pukla ljubav? A, lijepo je da nisi demantirao da imaš veze sa Šorošem. :D A sad se vrati na temu i priznaj da si po zadatku širio propagandu o otvaranju centara zatvorenog tipa.

Što gubite vrijeme i diskutirate s salafistima tipa B. Bosnić i gornha maoča.

Politicari bi po definiciji svojih funkcija trebali biti sluge naroda, oni se moraju zrtvovati za narod jer su na te funkcije dosli svojevoljno i za njih se natjecali, dakle u situaciji u kojoj se navodno prijeti vodstvu USK hapsenjem, oni su trebali stati na stranu naroda i natjerati Sarajevo da ih hapsi, siguran sam da bi to za njihovu politicku karijeru bilo korisnije nego se povuci i sutiti. Uostalom ako su cistog obraza, trebali su odmah konferenciju za novinare reci sto se od njih trazi i reci da oni na to ne pristaju ni pod koju cijenu i istjerati vuka na cisitinu pa ovima u Sarajevu prebaciti vruci krumpir u ruke. Ovako su ispali obicni papci koji sada spasavaju svoje guzice i sada vise nije potrebno zatvoriti centre, funkcija je bitnija.

Centar-kamp zatvorenog tipa se ne može napraviti jer je to onda zatvor po standardima EU

Paša, sve se to moze ako se hoce, lijepo suspendirati sve un i eu konvencije koje se ticu migracija, azila i ostalih sra nja koja su bila rađena za jedno vrijeme a ne za ilegalne seobe naroda i teske zlouptrebe tih konvencija, politicari su go vna koja gledaju samo svoju guzicu i nitko nema mu  da trenutno suspendirati sve i pucati na granici kako je to tito radio pa da vidim kuda ce onda ruta ici. Na kritike se ne obazirati jer se radi o golom opstanku, covjece pa iz USK se najvise ljudi odselilo i ako ovako nastavi za koga su onda svi ti ljudi izginuli, ovo nije nista drugo nego pišanje po grobovima onih koji su dali zivote za slobodu. Izgleda da je Sarajevo procijenilo da im ovo stanovnistvo dugorocno nije lojalno pa si ekipa rekla bolje promijeniti narod nego da oni promijene nas pa si sada dovlace neki drugi narod za koji misle da ce im biti korisniji za njihove ciljeve koji god jesu da jesu.Da se odmah razumijemo i kod nas su isti na dlaku, otjerase Hrvate a dovlace azijsku sirotinju kako bi robovlasnicima radili za 400 eura.

2 minutes ago, Rijecanin said:

Paša, sve se to moze ako se hoce, lijepo suspendirati sve un i eu konvencije koje se ticu migracija, azila i ostalih sra nja koja su bila rađena za jedno vrijeme a ne za ilegalne seobe naroda i teske zlouptrebe tih konvencija, politicari su go vna koja gledaju samo svoju guzicu i nitko nema mu  da trenutno suspendirati sve i pucati na granici kako je to tito radio pa da vidim kuda ce onda ruta ici. Na kritike se ne obazirati jer se radi o golom opstanku, covjece pa iz USK se najvise ljudi odselilo i ako ovako nastavi za koga su onda svi ti ljudi izginuli, ovo nije nista drugo nego pišanje po grobovima onih koji su dali zivote za slobodu. Izgleda da je Sarajevo procijenilo da im ovo stanovnistvo dugorocno nije lojalno pa si ekipa rekla bolje promijeniti narod nego da oni promijene nas pa si sada dovlace neki drugi narod za koji misle da ce im biti korisniji za njihove ciljeve koji god jesu da jesu.Da se odmah razumijemo i kod nas su isti na dlaku, otjerase Hrvate a dovlace azijsku sirotinju kako bi robovlasnicima radili za 400 eura.

Ne odlazi narod zbog migranata, narod je išao i prije migranata. Što se tiče konvencija ne može to BIH suspendirati niti ima potrebe, ne možemo ići mimo svijeta. U globalnim razmjerama ovo nije velika kriza i to je relativno mali broj migranata. Kad se makneš 5 km od centra Bihaća ljudi nemaju problema sa migrantima niti imaju interes nešto se brinuti o tome.

Ja neznam kako je 5 km od Bihaca ali znam kako je na cijeloj ruti od Plitvica prema Gorskom Kotaru pa iznad Rijeka prema Rupi, tamo se raja zakljucava u kuce, neki spavaju u autu jer im konstantno provaljuju u aute, nema vikednice ili sumarske kuce koja nije vise puta provaljena i zasrana,  ja znam masu rekreatiavaca koji se vise ne usude trcati po sumi, evo ja koji 3 puta tjedno idem u planine imam pistolj u ruksaku, ako napokon ova vlast prizna da je invazija u tijeku nece mi biti tesko dragovoljno se javiti cuvati granicu naoruzan kao sto sam se i 91' javio a ne cekao poziv, samo ova sluganska vlast nikad to nece napraviti jer ekipa gleda kako parkirati guzice u Bruxellesu, hebe se njima za Hr i za Hr raju, isto kao i danas izjava predstavnika Eu kako se moraju postivati prava migranta, misli na pravo da terorizira domaci puk, za to vrijeme taj usljivi gad zivi u Eu  u elitnom kvartu gdje migrant nemoze ni nos promoliti a da ga policajac ne otjera.

• Like 4

11 hours ago, rucica1 said:

Ne okreci pricu.Ovdje se govori o stanju drzava, gradjana i njihovih vlada ( i ocijepljenju koje si ti naveo).Takodjer onda nadjes put da se prozove stranka i Bakir.E, da si ti ovdje dodao Dodika i Covica kao najvece rusioce drzave ja ti nebi zamjerila, ovako mi to na podlost lici. Moja braca i rodbina nisu ginulu i krvarili za SDA nit za Aliju nego za svoju drzavu i svoj grad, tako, da ti takve izjave ne piju vodu.

Nije to nikakvo okretanje priče nego istina. Hrvatska kampove neda i problem migranata rješava vraćanjem nazad nama. Moje mišljenje o odvajanju Bihaća od BiH nije uopšte vezano da to mora biti Hrvatska,a i rekao sam ranije da može geografski prihvatio bih i Sloveniju,Austriju. Za mene nema razlike između Dodika,Bakira i Čovića i svi oni zajedno rade da se ova zemlja podjeli. Pa ja se pitam jesu životi naših boraca dati za ovakvu BiH da bi se ista ovako odnosila prema nama

11 hours ago, Krajisnik2 said:

Pa glavni simbol Stambola je Aya Sofya, crkva pretvorena u dzamiju - ne kontam sta zelis reci? Mi vjerujemo po predskazanjima u nasim izvorima, da ce cak crkva u Rimu biti vjerovatno pretvorena u dzamiju ( a ne srusena po vasem receptu) ili ce do nje biti sagradjena nova - pa s toga, sta te muci cakani?  Ili bi ti po tvojoj logici vracao predkrscanske vjere u Bihac ?? 😂 Znas li ti da sam ja i moji rodom sa junacke Udbine, posjeda Mustaj Bega Lickog? Znas li da su lika, krbava i dalmacija bili sastavni dio Bosne unutar Osmanskog Devleta dok ih austrougari nisu okupirali i protjerali stanovnistvo? 😉
Pricati o mrznji prema hrvatskoj dok je hrvatska osudjena za UZP na moju zemlju je krajnje krkanski, cobanski-bRezobrazno, te hrvatski-(ne)kulturno, zar ne? Ma kak‘ ne😘

Pa to je ta priča da smo mi potomci turaka pa bi mjenjo prošlost jer mrziš Hrvatsku iz nekih vjerskih razloga. Dečko ja Hrvatskoj ostajem zahvalan do kraja života za Oluju jer da je nije bilo dobro znamo šta bi se desilo,a ponavljam i tebi da bi podržao odvajanje Bihaća i da nam je Slovenija prvi susjed.

A ti  pokaži da si patriota i vrati se kući pa pomogni državi da rješi problem migranata u Bihaću. Teško će te Sarajevo čuti iz udobnosti Njemačke ili gdje si već otišao

• Like 1

8 hours ago, toby said:

Ministar Nermin je očito gledao Hrabro srce previše puta. Najava blokade Bire i Mirala bila je ponosna i hrabra, ali i glupa odluka. Ne može se ratovati protiv cijelog svijeta. To se radi na drukčiji način. Zatvori se voda na par sati zbog otklanjanja kvara, pa onda struja, pa baker raskopa cestu ispred ulaza, pa se blokira ulaz kad se organizira jubilarni prvi maraton kroz grad, pa se svaki dan šalju inspekcije koje udaraju kazne, pa se pokvari kamion za odvoz smeća, pa se proglasi karantena i iz humanitarnih razloga zabrani izlaz migranata...

Osim toga, ovakve stvari se ne mijenjaju preko noći. Bitno je stvarati pritisak i psihozu i ne odustajati ni po koju cijenu.

Bravo to je to. Trebalo je odraditi sve ovo još ljetos i Bira bi bila prazna. Ovako nismo dobili ništa osim još većeg broja migranata koji će doći.

17 minutes ago, Rijecanin said:

Ja neznam kako je 5 km od Bihaca ali znam kako je na cijeloj ruti od Plitvica prema Gorskom Kotaru pa iznad Rijeka prema Rupi, tamo se raja zakljucava u kuce, neki spavaju u autu jer im konstantno provaljuju u aute, nema vikednice ili sumarske kuce koja nije vise puta provaljena i zasrana,  ja znam masu rekreatiavaca koji se vise ne usude trcati po sumi, evo ja koji 3 puta tjedno idem u planine imam pistolj u ruksaku, ako napokon ova vlast prizna da je invazija u tijeku nece mi biti tesko dragovoljno se javiti cuvati granicu naoruzan kao sto sam se i 91' javio a ne cekao poziv, samo ova sluganska vlast nikad to nece napraviti jer ekipa gleda kako parkirati guzice u Bruxellesu, hebe se njima za Hr i za Hr raju, isto kao i danas izjava predstavnika Eu kako se moraju postivati prava migranta, misli na pravo da terorizira domaci puk, za to vrijeme taj usljivi gad zivi u Eu  u elitnom kvartu gdje migrant nemoze ni nos promoliti a da ga policajac ne otjera.

Ako je tako što mediji kažu da je granica dobro čuvana sa najmodernijom tehnikom, dronovima itd....

• Like 1

Paša, granica je  cuvana onoliko koliko to anemicni plenkovic dozvoljava, on iscrpljuje policiju do krajnjih granica, Hr ima tehnickih i ljudskih mogucnosti dobro zacepiti granicu ali Plenkovic nema muda dignuti rezervni sastav i vojsku, onda ne bi mogao izgravati  veliku facu u Bruxellesu iako neznam zasto se boji , Slovenci uz zicu imaju na jednom djelu i vojsku, zanci moze se samo plenkovic kao anemicni dezerter nema muda to napraviti.

• Like 1

Blago rečeno zemljo otvori se i progutaj nas. Uzimajući da nas je Mektić ubio u pojam pričom da "migranti moraju biti smješteni u državne objekte" i da neće više da se plaćaju kirije ova informacija je još jedan nož u leđa nama. Evo ova EU ubleha Sattler danas izjavi kako je 94% od 36 MILIONA eura potrošeno na prihvatne centre.

"Od 36 miliona eura pomoći EU koja je pružena od početka 2018. godine, gotovo 94% je potrošeno na brigu za migrante, uključujući uspostavljanje i upravljanje pet privremenih prihvatnih centara (Ušivak, Borići, Bira, Miral i Sedra). Preostalih 6% iskorišteno je za pomoć Bosni i Hercegovini u cilju jačanja kapaciteta za upravljanje migracijama", naveo je Sattler.

Venom,dao bih se kladiti da je u tih 94 posto i  IOM, jer ne daje eu pare ako barem dio ne zavrsi kod njih ili njhovih u to mozes biti siguran.

1 hour ago, paša said:

Centar-kamp zatvorenog tipa se ne može napraviti jer je to onda zatvor po standardima EU

Kako ne može??? Htio ti to priznati ili ne, EU pravi najveći kamp zatvorenog tipa, u Bihaću. Najednostavnija i najprostija stvar je da EU otvori granice i pusti te ljude da idu gdje hoce. Zar nije tako?

• Like 3

9 minutes ago, Rijecanin said:

Venom,dao bih se kladiti da je u tih 94 posto i  IOM, jer ne daje eu pare ako barem dio ne zavrsi kod njih ili njhovih u to mozes biti siguran.

Pa naravno da su većinu te love uzeli sebi. Priča da su Miral,Bira i Sedra adaptirani je vic. Za Sedru je sam vlasnik rekao da ni eura nije uloženo u uređenje,a Bira i Miral su napunjeni kontejnerima i šatorima.

• Like 1

Delegacija Evropske unije u ponedjeljak dolazi u posjetu Bihaću i Velikoj Kladuši s obzirom na to da, kako su kazali, situacija sa migrantima na sjeverozapadu BiH "prevazilazi" mogućnosti BiH. - piše N1 BiH

Sad je sve jasno zašto naša debilna vlast šuti te zašto nema blokade i zatvaranja Bire i Mirala. U ponedjeljak nam stižu vladari Bihaća i V.Kladuše da se potpišu novi ugovori za kampove,a šlag na tortu će biti da će isti dan Vučjak biti prebačen u Biru.

Edited by Venom
  • Like 1

Grunfe dam se kladiti da se to nece dogoditi, to novinarima kazu 'pouzdani izvori' a novinari odmah clickbite. Migranti dobro znaju kojim pravcem ici, ne treba im Kljajic to govoriti, a da je Kljajic to potpuno nepotrebno izjavio to stoji, takvo nesto se ne govori javno, pogotovo ne novinarima.

• Like 1

Kaze mi frend iz Zagreba koji radi u MVP da Eu komisija radi veliki pritisak da Hr popusti na granici i da olaksa situaciju u BiH, prema onom sto se moze cuti, zahtjev je da se ilegalni migranti vise ne odbacuju s granice u BiH i da svi koji su uspjeli ilegalno uci u Hr dozvoli da podenese zahtjev za azil, to bi onda samo ove godine bilo oko 14.000, Hr za sada ne popusta ali vjerovatno je u tijeku cijenkanje navodno Hr trazi da ako oni koji su zatrazili azil u Hr uspiju otici dalje u Eu i tamo ih nađu da ih se ne vraca u Hr, njemci i francuzi na to ne pristaju jer znaju da ce velika vecina odmagliti iz Hr. Vise ce se znati vjerovatno iducih dana a ova delegacija koj dolazi je dio tih aktivnosti. Ako Hr ovo prihvati onda je nahebala ali isto tako nahebala je i USK jer cim se prva veca grupa ne vrati s granice iz Grcke ce ih duplo toliko krenuti za Bihac.

• Haha 1

29 minutes ago, Venom said:

Delegacija Evropske unije u ponedjeljak dolazi u posjetu Bihaću i Velikoj Kladuši s obzirom na to da, kako su kazali, situacija sa migrantima na sjeverozapadu BiH "prevazilazi" mogućnosti BiH. - piše N1 BiH

Sad je sve jasno zašto naša debilna vlast šuti te zašto nema blokade i zatvaranja Bire i Mirala. U ponedjeljak nam stižu vladari Bihaća i V.Kladuše da se potpišu novi ugovori za kampove,a šlag na tortu će biti da će isti dan Vučjak biti prebačen u Biru.

Trebalo bi vidjeti (ko ima priliku) u koje vrijeme ce ti vladari, doci te da se pred tom ustanovom na skup pozovu gradjani (bar jedna grupa u znak protesta EU politike ).Oni sa svojom izbjeglickom politikom ruse ljudska prava gradjana Bihaca i V.Kladuse. Mislim da bi to gradonacelniku i vladi kantona olaksalo pritisak koji se na njih vrsi.

28 minutes ago, Rijecanin said:

Kaze mi frend iz Zagreba koji radi u MVP da Eu komisija radi veliki pritisak da Hr popusti na granici i da olaksa situaciju u BiH, prema onom sto se moze cuti, zahtjev je da se ilegalni migranti vise ne odbacuju s granice u BiH i da svi koji su uspjeli ilegalno uci u Hr dozvoli da podenese zahtjev za azil, to bi onda samo ove godine bilo oko 14.000, Hr za sada ne popusta ali vjerovatno je u tijeku cijenkanje navodno Hr trazi da ako oni koji su zatrazili azil u Hr uspiju otici dalje u Eu i tamo ih nađu da ih se ne vraca u Hr, njemci i francuzi na to ne pristaju jer znaju da ce velika vecina odmagliti iz Hr. Vise ce se znati vjerovatno iducih dana a ova delegacija koj dolazi je dio tih aktivnosti. Ako Hr ovo prihvati onda je nahebala ali isto tako nahebala je i USK jer cim se prva veca grupa ne vrati s granice iz Grcke ce ih duplo toliko krenuti za Bihac.

Pa svi koji predaju zahtjev za azil, ne znaci da ce ga dobiti. Njih 90% su ekonomske izbjeglice i nemaju osnovu za azil.Znaci samo napraviti ubrzanu proceduru obradjivanja njihovih zahtjeva za azil i sve nazad u njihove vukohebine slati.Normalno za snosenje troskova te procedure  usloviti EU  (obrazlozenje - jer su iz EU-Grcke pusteni da dodju u EU Hrvatsku). Znaci taj posao trebala je Grcka odraditi. Posto to, bez obzira iz kojih razloga nije odradila, te se stim Hrvatska opteretila onda EU treba da se i izuje.Mislim kad bi to u par tura odradili - to bi se medju migosima proculo te bi Hrvatsku u velikom luku obilazili.

Edited by rucica1
  • Like 1

Mi smo u bihaću siti plastičnih patriota i vjernika na struju.U bosanskim klubovima vani(tamo gdje narodnjaci drmaju)najveći galamdžije i bukači o bosni i bosansatvu su iz krajine upravo ljudii koji su dobili (kupili) hrvatski pasoš.Da morali su dati izjavu da se osjećaju kao hrvati.znači i prelazak na katoličanstvo bi se mogao lahko riješiti jednim potpisom,al kad bi takvog pitali ne bi on to gluho bilo.Ne bi on to pa on svojemjesto u prvom safu ima.

E da ne zaboravim napisati i glume smo siti.

• Like 6
  • Aferim! 1

26 minutes ago, rucica1 said:

Trebalo bi vidjeti (ko ima priliku) u koje vrijeme ce ti vladari, doci te da se pred tom ustanovom na skup pozovu gradjani (bar jedna grupa u znak protesta EU politike ).Oni sa svojom izbjeglickom politikom ruse ljudska prava gradjana Bihaca i V.Kladuse. Mislim da bi to gradonacelniku i vladi kantona olaksalo pritisak koji se na njih vrsi.

Vladari svojim kmetovima dolaze prvo u zgradu vlade pa kod šukija,a onda će da obiđu svoj narod u Biri i Vučjaku. 

41 minutes ago, Krajisnik2 said:

Hajde muči ustašo, pitaj Hamdu Tigra o vašoj oluji neka ti objasni „podrobnije“ ko kome treba biti zahvalan: 

https://youtu.be/wltTIm5NXDg

Što se tiče turaka - mi bošnjaci turci sigurni nismo, po samoj fizionomiji , po prosjeku plavih i plavookih ljudi - za razliku od hrvata i srba, dje insan pomisli da je zavrsio u Teheranu kada nekad prodje kroz Hlivno, za karavlahe da i ne govorim. Nije da mi to nesto znaci - ali cisto da navedem posto je to vama ocigledno nesto jako bitno... 

Trebaš ti očigledno lekcije iz historije. Plati tamo nekog profesora iz BiH da te malo provede. Jbg nije ti Wikipedia baš pouzdan izvor.

Lesi vrati se kući da vidiš Pakistanski Bihać kako se crni,čisto da znaš kad dođeš na godišnji

• Like 5

Just now, Venom said:

Vladari svojim kmetovima dolaze prvo u zgradu vlade pa kod šukija,a onda će da obiđu svoj narod u Biri i Vučjaku. 

Pa onda okupljanje pred zgradom vlade (ako na US vladu mislis). Telefonski svak svog pozove + predstavnici mjesnih zajednica sa odredjenom porukom s transparentom na engleskom... .  

• Like 1

3 minutes ago, rucica1 said:

Pa onda okupljanje pred zgradom vlade (ako na US vladu mislis). Telefonski svak svog pozove + predstavnici mjesnih zajednica sa odredjenom porukom s transparentom na engleskom... .  

Evo kaže rtvusk sastanak će biti u zgradi vlade usk

Nema dalje,pa ovo je dno dna. Bošnjački član predsjedništva koji nikako nije obišao Bihać ima obraza pričati za tursku tv o migrantima u Bihaću i još kaže da ćemo im mi ovdje i pomoći.

https://faktor.ba/vijest/dzaferovic-za-trt-komentirao-macronovu-izjavu-i-migrantsku-krizu/59068

- Mi smo ovdje preživjeli strašan progon i znamo kako je kad se ljudi nađu u nevolji. Naši su građani spremni pomoći unesrećenim ljudima, ali i ti ljudi moraju poštovati zakone ove države. Ti ljudi ne mogu narušavati mir ljudi i njihov svakodnevni život, naročito u Krajini i Bihaću – zaključio je Džaferović.

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...