Jump to content
FORUM

Recommended Posts

prije 16 minuta, paša said:

Ako ne dokaže identitet nemože dobiti azil.To mnogi crnci koriste i nerade ništa ali i nemaju ništa.Ima spavanje i hranu i kradu bogu dane.Vlasti pomoću otisaka prstiju pokušavaju rješiti problem u saradnji sa drugim državama.Ako uspiju pronaći identitet onda ga deportuju. Mnogi slučajevi se vuku i po 10 godina dok se nerješi. 

Ova kazna se naplaćuje u slučaju da osoba dobije azil ali se ustanovi da je u ranijem periodu lagala i upisala se pod pogrešnim imenom.Kad počne raditi plaća kaznu

Odličan sustav, samo od kuda onda 4-5 milijuna ILEGALNIH migranata u Europi, od toga ih je u Njemačkoj bar 2 milijuna? A samo ih je četvrtina u procesu azila.

https://www.pewresearch.org/global/2019/11/13/europes-unauthorized-immigrant-population-peaks-in-2016-then-levels-off/?utm_source=Pew+Research+Center&utm_campaign=f190052294-EMAIL_CAMPAIGN_2019_11_14_08_49&utm_medium=email&utm_term=0_3e953b9b70-f190052294-400018517

Ali dobro, dok ima retardiranih budaletina koji su spremni raditi, plaćati poreze i trpjeti govnarsku promigrantsku politiku i još kretenskiju propagandu o tome kako je sve lijepo i krasno, dobro i nama, i njima i svima. 

• Like 1

59 minutes ago, rucica1 said:

Prijateljicami rece po ozimicama 1 se setaju i mobitelom slikaju kuce.U onu Ajninu kucu puno ih natrpalo - izgleda da su ti i drugima dojavili tako da sad i tuda grupe hodaju i slikaju. Ako ovako nastavi i policija nista ne preduzme svasta ce biti.

Istina je i sam se uvjerio.Policija je digla ruke skroz,sa Vucjaka se ekipa u stotinama vraća u grad,svaka napustena ili kuca od baustelije se slika od strane migranata. Voz je sinoc direktno dovezao migrante u Bihac,tj nije bilo vadjenja u Otoci. Haos tek pocinje

• Like 4

22 minutes ago, toby said:

Odličan sustav, samo od kuda onda 4-5 milijuna ILEGALNIH migranata u Europi, od toga ih je u Njemačkoj bar 2 milijuna? A samo ih je četvrtina u procesu azila.

https://www.pewresearch.org/global/2019/11/13/europes-unauthorized-immigrant-population-peaks-in-2016-then-levels-off/?utm_source=Pew+Research+Center&utm_campaign=f190052294-EMAIL_CAMPAIGN_2019_11_14_08_49&utm_medium=email&utm_term=0_3e953b9b70-f190052294-400018517

Ali dobro, dok ima retardiranih budaletina koji su spremni raditi, plaćati poreze i trpjeti govnarsku promigrantsku politiku i još kretenskiju propagandu o tome kako je sve lijepo i krasno, dobro i nama, i njima i svima. 

Velika je Evropa, 500 miliona stanovnika.

Migranti stalno dolaze, prošle godine u Njemačku je ušlo 180 hiljada osoba tražioca azila. 20 hiljada je deportovano

ZA EU nije problem svake godine primiti 1 milion novih stanovnika.

• Dislike 1

Rucica i Venom mozete li mi reci gdje ta Ajnina kuca na Oz1,jer ova sto znam da je Ajnina je prazna i svaki dan prolazim pored nje i trenutno je kcerka u njoj.

44 minutes ago, Real said:

Haha legendo!!! To sam ja poslala sebe iz buducnosti. Ajde barem mi je osvjetlala obraz pa ne zavija kad prica  

Ne mogu fkt pisati nista jer neki kazu ono sto i sama mislim. Samo citam kad stignem, imam hrpu obaveza u zadnje vrijeme. Ne stizem nista. Ali se desava ono sto smo ja, @Grunf, ti i jos mnogi ovdje rekli jos prosle godine. Poenta je kad sve ovo migrantsko stavis na stranu da smo mi sami sebi najveci neprijatelji. Prvi komsija do tebe umjesto da s tobom brani ulicu on naplacuje smjestaj. Politicari su stara prica - hrpa ratnih profitera i potomaka istih koji su se obogatili na tudjoj nesreci, istovremeno stvarajuci im jos vecu i nedodirljivi su u ovom momentu iz razloga sto nema bunta i nema kriticne mase koja ce im uzdrmati tu neku drugu dimenziju u kojoj zive. Snalazis se sam kako i koliko mozes dok ne iznadjes nacin da od*ebes sve ovo. Lako je pametovati - to mogu svi. Ali ovo sto smo mi, kao narod jedne drzave, sebi dopustili i dopustamo i dalje je bruka i sramota - olicenje jednog neobrazovanog, neukog, nezainteresovanog, letargicnog, porazenog i porobljenog naroda.

ovdje se nije reklo nista sto vec i sami ne znamo, glupo mi je vrtiti istu pricu u krug svaki dan svakim postom. Ja gledam da se izbavim odavde, jer u ovom momentu, kako ja vidim, ne pise se dobro ni Bihacu, ni USK, a ubrzo ni cijeloj drzavi (a mimo svih postojecih problema i gehanija). Ako ima nekog boga tamo gore, onda neka nam je u pomoci svima. 

• Like 1
  • Thanks 1

@paša jesi ti normalan?

1.000 000 ubica,silovatelja,razbojnika,narkomana i drugih parazita!

Kako ti možeš raspolagati s poreskim novcima EU građana!

Po kojem osnovu bi trebali evropljani primiti 1.000.000 parazita?Nisu dužni primiti ni jednoga!

Hajde budi primjer pa uzmi sebi jednoga i plaćaj mu sve dok je živ,takvi analfabeti neće nikad biti sposobni zaraditi za vlastiti život.Čak i da mu daju posao opet je subvencioniran od strane države tj. Poreskih obaveznija da bi takvi kao ti mogli reći : pa eno ga radi.

Već sam stavljao ovdje videe od takvih "specijalista" koji neznaju kabel smotati,a kamoli nešto drugo.

Edited by Real
  • Aferim! 1

4 minutes ago, Real said:

@paša jesi ti normalan?

1.000 000 ubica,silovatelja,razbojnika,narkomana i drugih parazita!

Kako ti možeš raspolagati s poreskim novcima EU građana!

Po kojem osnovu bi trebali evropljani primiti 1.000.000 parazita?Nisu dužni primiti ni jednoga!

Hajde budi primjer pa uzmi sebi jednoga i plaćaj mu sve dok je živ,takvi analfabeti neće nikad biti sposobni zaraditi za vlastiti život.Čak i da mu daju posao opet je subvencioniran od strane države tj. Poreskih obaveznija da bi takvi kao ti mogli reći : pa eno ga radi.

Već sam stavljao ovdje videe od takvih "specijalista" koji neznaju kabel smotati,a kamoli nešto drugo.

Možeš ti biti protiv, pričati šta hoćeš ali statistika kaže da toliko ljudi ulazi u Eu svake godine.

41 minutes ago, telefon said:

Rucica i Venom mozete li mi reci gdje ta Ajnina kuca na Oz1,jer ova sto znam da je Ajnina je prazna i svaki dan prolazim pored nje i trenutno je kcerka u njoj.

Pa preko puta onog frizerskog salona (nemogu se naziva sjetiti ) aal znam da je tu pored salona i kuca Dr.Medzide.U toj kuci nije niko zivio - snaha umrla unuke u Hrvatskoj, Njemackoj - samo unuk sa zenom i djecom u dodatnom objektu - isto dvoriste, zivi.Ako je istina onda ih je on tu i natrpao.   

1 hour ago, paša said:

Možeš ti biti protiv, pričati šta hoćeš ali statistika kaže da toliko ljudi ulazi u Eu svake godine.

Statistički podaci se izlažu onima koji ih ne razumiju. Neću da kažem direktno kome jer ce me neki skontati pogresno. I da su cifre tolike ocigledno je rijec o svim migrantima a ne samo ilegalnim. Velike su migracije evropskih drzava koje su non EU

16 hours ago, Grunf said:

FB_IMG_1573944105007.jpg

@Fugaziii  bila si u pravu...ovo je ta isusovačka ekipa za pomoć izbjeglicama. Bukvalno se tako zovu

Edited by Grunf

3 hours ago, Krajisnik2 said:

Tebi se se ovde najmanje radi o migrantima, ti si ovde po sasvim drugom zadatku...

Pošto ti kao veliki patriota pametuješ iz bauštelije,moje namjere su Bihać bez migranata

Ali pošto si postavio video intervju propalog debilnog političara Bajrovića koji komentariše migrantsku krizu,evo ti prvo pročitaj šta je napisao E.Duraković,a kojeg je tvoj stručnjak komentarisao.

Migrantska kriza i bošnjačka podanička defanziva

Uvjeren sam da je bošnjačka politika prema migrantima zastrašujuće defanzivna i kao takva pogrešna. Ti političari olahko, gotovo podanički i skrušeno (ne znam da li tu ima materijalnih interesa) pristaju na to da migrante raspoređuju isključivo po tzv. bošnjačkom dijelu Federacije, nikako i ni slučajno po RS i onome što HDZ smatra Herceg Bosnom.

To je PROJEKT protiv interesa Bošnjaka pa i Bosne. Politika tu ne bi smjela biti defanzivna. Morala bi biti agresivnija prema međunarodnoj zajednici, EU posebno, a to znači da bi morali permanentno i glasno uvjeravati, planski, svjetsku javnosti međunarodne humanitarne organizacije u ČINJENICU KOJA JE TU – da se ovdje vrši dramatična humanitarna zamjena teza jer Evropa se ponaša krajnje nehumano prema migrantima, a istovremeno dolaze u BiH da nama drže lekcije o tome kako da budemo humani prema migrantima; EU je ta koja propušta migrante kroz svoje članice (Rumuniju i Grčku), a onda ih gomila u BiH pred kojom je, na izlazu, hermetički zatvorila granice.

Dotle su po Evropi prazne barem desetine kampova; na hrvatskoj granici se vrši permanentno institucijsko nasilje nad migrantima; u Sloveniji se civili samoorganiziraju i naoružani love migrante... Dakle, EU je i licemjerna i primjerno nehumana jer zadržavaju migrante u zemlji koja je pravno i politički neuređena, koja je i sama na ivici opstanka. Ako gospoda Evropljani toliko brinu zbog moguće humanitarne krize pred zimu, neka prime migrante u svoje kampove i neka pokažu vlastitu humanost.

Nije ovdje bitan ni broj migranata u BiH jer oni su potrebni kao ARGUMENT PREDSJEDNICIMA Macronu, Kolindi, Dodiku, Čoviću i dr. Ma koliko ih bilo, ovi posežu za njima kao za argumentom a navodnoj prijetnji iz BIH, kao argumentom protiv Bošnjaka i protiv BiH. U svemu tome je frapantna ta defanzivna, ponavljam: podanička politika Bošnjaka, toliko da se čovjek pita: nisu li i oni dio plana…. Bez namjere da budem grub, nehuman i arogantan, tvrdim da je ovakvo ponašanje, ili djelovanje, fatalna i historijska greška protiv vlastitoga naroda.

Piše: Esad Duraković

• Like 3
  • Aferim! 1

Zato je bivsi poligon kao i zgrada u sklopu poligona u aleji prepuna migica. Ulaze kroz prozore

9 minutes ago, Grunf said:

Zato je bivsi poligon kao i zgrada u sklopu poligona u aleji prepuna migica. Ulaze kroz prozore

Ma sve što je napušteno je provaljeno. Našem Neminu je važnije bilo otići vidjeti može li ići šopingovat u Hrvatsku nego održati ono što je obećao za Biru i migrante.

Clipboard01.jpg

• Like 2
  • Haha 1

Ima i prepiska kako se bišćane daju njima, da jedan živi kod jedne takve. 

1 hour ago, telefon said:

Rucice nama nikoga unutra i nije ni bilo  a dodje ponekada unuka iz Zagreba i trnutno je tu Pozdrav

Super, ako je tako (mozda ih je ona i otjerala). Ova zena od koje sam cula nema potrebu za lagati a tu u blizini ima i clanova porodice.

10 minutes ago, 1260 said:

Ima i prepiska kako se bišćane daju njima, da jedan živi kod jedne takve. 

Hamdi nije ništa drugo ni preostalo nego baljezganje. Nije mu smetalo ni što se onako strasno izljubio sa Lukačem,ubicom onog naseg mladog Dizdarevica u Golubiću. Propali politički abortus

Jbte sad i pse moramo čuvati umjesto da oni čuvaju nas. 

Edited by Grunf
  • Like 2

13 minutes ago, Grunf said:

Hamdi nije ništa drugo ni preostalo nego baljezganje. Nije mu smetalo ni što se onako strasno izljubio sa Lukačem,ubicom onog naseg mladog Dizdarevica u Golubiću. Propali politički abortus

Ne ljubi se on samo s Lukacem, već viri  često iz guzice najvećeg neprijatelja BiH Dodika (npr. obilježavanje na Garavi ama ljetos) 

Sutra zasjeda i gradsko vijeće Tuzla i vlada Kantona Sarajevo na temu migranata. Vjerovatno će se izjasniti o predloženim lokacijama u Tuzli i Sarajevu. 

Ma nebitno to svakako. Smijesna prica i spinovanje kako ce kamp u centralnoj Bosni rasteretiti Bihac. Eto, napravi se kamp i migranti sjede u kampu i ne idu za Bihac. Zamisli to... Dosao lik iz Bangladesa da boravi u kasarni pored mrtve Tuzle. 

Vec sam rekao, kamp negdje uz granici, npr kod Novog znaci vise od deset tih kraj Tuzle. Ovaj u Novom vjerovatno nece u Bihac jer sto bi, svakako je uz granicu. Ovaj iz Tuzle razmislja samo o Bihacu, nebitno spavao u kampu ili na ulici. 

Edited by Pavarotti
  • Like 2

prije 2 sati, paša said:

Broj zahtjeva ja azil po godinama u Njemaçkoj

Screenshot_20191117-163611_Chrome.jpg

Očito ne čitaš pažljivo, naime na svakog azilanta dolaze tri ilegalna migranta koji su također u sustavu pomoći. Ali sve je to povezano, Njemačka ima puno rašireniji sustav profitiranja na migrantskoj invaziji. Bogataši tako i tako žive u vilama i imanjima, ili u elitnim četvrtima s privatnim osiguranjem, njima je na osobnoj razini potpuno svejedno ima li u zemlji 5 tisuća ili 5 milijuna agresivnih divljaka s noževima i mačetama, koji gaze ljude kamionima po pješačkim zonama. Bogataši tako i tako moraju imati alarme na objektima, i zaštitare. Međutim, nije im isto na poslovnoj razini, jer svaki migrantski napad je njima lova u džep: obični ljudi plaćaju više osiguranja, sele se u sigurnije četvrti, ugrađuju sustave zaštite, troše puno više novaca koji ostaju u Njemačkoj. Srednji sloj i radnička klasa, s druge strane, nemaju nikakve koristi od migrantske invazije, s jedne strane zarađuju manje jer je veća konkurencija na tržištu rada, s druge strane imaju povećane troškove života. 

• Thanks 2

2 hours ago, Grunf said:

@Fugaziii  bila si u pravu...ovo je ta isusovačka ekipa za pomoć izbjeglicama. Bukvalno se tako zovu

Kad je Fugaziii bila u krivu? 🤣

znam i da mnogi “nasi” iz njemacke maksuz dolaze ovamo da potpomazu migrante. Ne kontam nashe ove izbjeglice, umjesto da uporede svoj i njihov put i razlog i tok zivota poslije izbjeglistva i skuze koliko je to razlicito i neuporedivo, oni placu i dolaze im pomagati. Izgleda na neke zapadnjacki zrak utice lose i ubija im sive celije u mozgu. Ccc

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...