Jump to content
FORUM

Recommended Posts

3 minutes ago, Perovich said:

Ako je pod njihovom nadleznoscu, kako je moguce da je 15 000 migranata ilegalno preslo granicu? Kako je moguce da se istima dozvoljava slobodno kretanje unutar BiH, iako Zakon o strancima nalaze drugacije? E, kad je to vec moguce, onda je i realno ocekivati da nas MUP takvima zabrani ulazak u kanton, i u najmanju ruku iste uputi nazad u Sarajevo. Stvar je u tome da postupajuci na ovaj nacin, isti ne postupaju u skladu sa zakonom, vec naprotiv. Kako moze biti u skladu sa zakonom pustiti ilegalnog migranta, covjeka bez dokumenata, npr. sa nozem u dzepu ili prosloscu sa dosjeom debljim od Biblije (to ne mozemo znati, nismo ni duzni, i zato i postoji obaveza ogranicenja kretanja) da se slobodno krece ovuda i radi sta hoce i kad hoce? Meni to nema logike... ispada da ako jedna "instanca" propusti postupiti po zakonu, ilegalni migrant moze raditi sta god hoce dok ovima ne padne na um reagovati.

Izvini ne želim te kontrirati ali ja kako sam pročitao oni IMAJU pravo na neograničeno kretanje po našim zakonima.Nažalost

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

1 minute ago, Grunf said:

Izvini ne želim te kontrirati ali ja kako sam pročitao oni IMAJU pravo na neograničeno kretanje po našim zakonima.Nažalost

Ma nemas se sta izvinjavati.. koji su to zakoni? Mozes li konkretno o tome... kako osoba bez dokumenata moze fakticki imati vece slobode od osobe sa dokumentima?

1 minute ago, Grunf said:

Imaju ako ne ispunavaju neke nezeljene uvjete. Ipak, migranti ispunjavaju sve uvjete da im se ogranici sloboda kretanja. 

Oko sedre, policija nece uraditi nista. Ljudi mogu ici gdje zele i kad zele. U Sedru su premjesteni iz humanih a ne zakonskih razloga. Sedru ne cuva policija niti kontrolise izlaz i ulaz. Tako da, kao sto rekoh, slobodni su ici. Ocekivati da ih policija vrati nije realno. 

2 minutes ago, Grunf said:

Moguće i da je ovo plan ljudi koji žele da ruše BiH, prebaciti migrante iz RS u Sarajevo, a Sarajevo u Bihać, onda Bihać protiv Sarajeva, državni udar itd itd Svašta nam se može servirati a da mi i ne znamo...

• Thanks 1
  • Confused 1

I ovaj njihov pokušaj blokiranja graničnog prelaza pokazuje da je stvarno situacija eskalirala. Stvari se baš zakuhavaju. I oni postaju svjesni da ovdje nema uslova za o(p)stanak tokom zime. Do sad su im išli na ruku vremenski uslovi, toplo proljeće i "produženo" ljeto u septembru i oktobru. Treba nastaviti sa protestima kako god, ali i imati rezervni plan za slučaj nužde jer njih sigurno ne zanimaju naši zakoni kao nas.

• Like 1
1 minute ago, fontes said:

I ovaj njihov pokušaj blokiranja graničnog prelaza pokazuje da je stvarno situacija eskalirala. Stvari se baš zakuhavaju. I oni postaju svjesni da ovdje nema uslova za o(p)stanak tokom zime. Do sad su im išli na ruku vremenski uslovi, toplo proljeće i "produženo" ljeto u septembru i oktobru. Treba nastaviti sa protestima kako god, ali i imati rezervni plan za slučaj nužde jer njih sigurno ne zanimaju naši zakoni kao nas.

Upravo to, migranti su očajni, iako ima dosta kriminalaca među njima, oni žele van da idu! ne žele da ostaju ovdje. Sutra sve i da se skupe, razmišljam da li će krenuti na izačić i da li je to razlog toga da krenu preko granice pa pod razno...

6 minutes ago, Ammar said:

Moguće i da je ovo plan ljudi koji žele da ruše BiH, prebaciti migrante iz RS u Sarajevo, a Sarajevo u Bihać, onda Bihać protiv Sarajeva, državni udar itd itd Svašta nam se može servirati a da mi i ne znamo...

Pa to sam i ja pisao prije par dana ovdje

• Like 1

Migrantska kriza danas ulazi u svoj dekrešendo i treba puno mudrosti i policiji i građanima da sve ne eskalira u potpuno pogrešnom smjeru. 

Dakle, migranti iz pravca Cazina idu u Bihać, iz Sedre, hotela koji je pod kontrolom IOM-a i u kojem su, iz prve ruke, imali obezbjedjenu svu zaštitu i uslove žele u Đački dom, praktično pod otvoreno nebo.  

Istovremeno, ovi u Kladuši idu prema granici iako su je Hrvati po dojavi Frontexa odmah zatvorili. Stigli su i specijalci iz Karlovca sa dugim cijevima.

U Cazinu se organizirano okupljaju na Ćupriji odakle magistralnom cestom kreću prema Velikoj Kladuši ili Hadžinom potoku kako bi prešli granice. I to što hodaju magistralnom cestom jedina je protuzakonita stvar koju rade u ovom trenutku (ne mogu generalizirati oko dokumentacije koju posjeduju).

U Šturliću gdje se i nalazi Hadžin potok - granični prelaz, ima ih u velikom broju. Svakodnevno borave pred lokalnom trgovinom, dosad nisu napravili niti jedno krivično djelo niti ukrali bilo šta iz trgovine. Sve uredno plate, a oni koji nemaju zamole da im se kupi malo hrane, kao što je slučaj sa ovim danas na Ćupriji koji su isto tražili pred pekarom. 

Puno je porodica sa djecom i puno mladića koji su se sami uputili prema Evropi. 

Kroz razgovor sam saznao da je jedan manji dio njih iz Sedre krenuo prema Hadžinom potoku jer navodno imaju nekog od lokalaca koji će ih prevesti preko granice (dakle idu direktno u prevaru). 

Žalosno šta se radi od ovih ljudi. 

Edited by Haldir
Just now, Leclerc said:

Migrantska kriza danas ulazi u svoj dekrešendo i treba puno mudrosti i policiji i građanima da sve ne eskalira u potpuno pogrešnom smjeru. 

Dakle, migranti iz pravca Cazina idu u Bihać, iz Sedre, hotela koji je pod kontrolom IOM-a i u kojem su, iz prve ruke, imali obezbjedjenu svu zaštitu i uslove žele u Đački dom, praktično pod otvoreno nebo.  

Istovremeno, ovi u Kladuši idu prema granici iako su je Hrvati po dojavi Frontexa odmah zatvorili. Stigli su i specijalci iz Karlovca sa dugim cijevima.

Jesi ti smješan... nije to ništa slučajno.. IOM rekao hajte u BIHAĆ sad ćemo otvoriti BIRU

a razgovara se i o trećem objektu, možda i četvrtom da prezime Zimu.

Jalalbihać :)

6 minutes ago, Haldir said:

Jadnica. To ista ona iz Bihaća što se vraćala iz škole u 1 sat iza ponoći, pa su je silovali? 

Pa nemoj biti glup da se vraćala u pet u jutro to nije opravdanje da je neko siluje .

Mislim kako su pojedini muškarci glupi opravdavaju silovanje na osnovu onog kako se žena oblači kao prekratko traži izaziva !!!

Sada kao kasno pa se odmah može silovati !

• Thanks 1
  • Haha 1
Just now, Hræzlyr said:

Vijesti o silovanjima i slične uzimajte sa velikom rezervom jer je moguće da je dio prigrama onih koji žele destabilizaciju FBiH pa guraju konflikt i sukob da se desi.

Neka nas siluju migranti, a mi ćemo radi BIH durati.

To je patriotizam.

Patriotizam je kad pustiš da te migrant istjera iz kuće da nebi bilo destabilizacije BIH.

2 minutes ago, Barba said:

Pa nemoj biti glup da se vraćala u pet u jutro to nije opravdanje da je neko siluje .

Mislim kako su pojedini muškarci glupi opravdavaju silovanje na osnovu onog kako se žena oblači kao prekratko traži izaziva !!!

Sada kao kasno pa se odmah može silovati !

Barba moj dobri. Nisi ti mene shvatio. 

Moj odgovor se odnosio NA LAŽNU VIJEST da je silovana srednjoškolka koja se iz škole vraćala u 1 sat. Nema to nikakve veze sa oblačenjem već sa USN.ba niti ja dajem kakva opravdanja za silovanja. 

Očito ti nisi načisto sa sobom. 

Edited by Haldir
11 hours ago, zlaja said:

stime se slazem do nekle al mislim da trebamo i mi dokazati i otvoriti ljudima oci i dici se al i trebamo pomoci tom coveku razotkriti istinu i saznati o cemu se radi ?

Kao da se ne zna o čemu se radi. Naša vlast je uzela pare od EU, a ne bi me čudilo da su i pristali da ovi migranti dobiju azil u BiH, naravno za šta bi uzeli pare opet. Sve se vrti oko novca i nikog nije briga za narod. Prodali su se svi i sad se ne smiju buniti protiv ovog što se radi, jer je to najviše njihovo djelo. Ići će čak i protiv naroda, i policiju angažovati da smiri narod samo kako bi opet zaštitili svoju guzicu i ispoštovali dogovor sa tamo nekim ko ih je kupio! 

Ovaj način vodi ovu zemlju u totalnu dubinu iz koje nikad više neće izaći i ovo neće proći bez velikih incidenata, vjeruj mi. Proglasit će vandredno stanje kad narodu više dopizdi to što ih niko ne sluša pa skroz uzmu stvar u svoje ruke. Onda će se angažovati vojska da spriječi narod. Ovdje se sve rsdi protiv naroda, jer je vlastima bitno da su uzeli pare i ništa drugo! 

Narod šta god da uradi, odvest će ovaj grad a i državu u propast. Ako odustanu od protesta i od rješavanja ovog problema, bit će nam isto čak i gore, a ako nastave i budu išli do kraja neće proći bez problema i to velikih razmjera. 

1 minute ago, stacemi said:

"Trenutno se nalaze u mjestu Pokoj, na ulazu u grad, a patrola obezbjeđuje njihovo kretanje", kazala je Snežana Galić, glasnogovornica MUP-a USK za portal klix.ba

>>>> https://www.biscani.net/migranti-iz-sedre-idu-prema-bihacu/

Migranti su zaštićeniji od građana, a imaju manje papira nego moj šarplaninac i prelaze granicu lakše nego psi za koje treba obimna dokumentacija.

• Aferim! 1

Prvo je bio bivši đački dom u borićima i građa nedovršeni "starački dom". Građu su zatvorili, ostali đački i sad bira je bojim se neminovna i mi građani tu nećemo moći ništa . Kad ispune i Biru kreće traženje 3 lokaliteta ili će migranti sami od sebe "zauzeti" neki objekat ili objekte.  

• Aferim! 1

Grupa od oko 50-60 migranata, od ukupno 400, koliko ih je smješteno u hotelu Sedra, pješice se uputila prema Bihaću. Ova grupa, koja se pod jakom policijskom pratnjom kreće magistralnim putem Bihać-Bosanska Krupa, u momentu objavljivanja ove informacije nalazila se u blizini Pokoja.Konačni cilj i namjere ove grupe nisu poznate, ali naša ekipa na terenu neslužbeno doznaje da im je cilj spajanje s migrantima, koji se nalaze u Đačkom domu u Bihaću, te zajedničko kretanje prema graničnim prelazima. Tokom dana više informacija u našem programu i FB-stranici.

1 minute ago, dobri duh said:
17309648_1178564522260416_35416828148652

Radio Bihać 

5 min. · 

Grupa od oko 50-60 migranata, od ukupno 400, koliko ih je smješteno u hotelu Sedra, pješice se uputila prema Bihaću. Ova grupa, koja se pod jakom policijskom pratnjom kreće magistralnim putem Bihać-Bosanska Krupa, u momentu objavljivanja ove informacije nalazila se u blizini Pokoja.Konačni cilj i namjere ove grupe nisu poznate, ali naša ekipa na terenu neslužbeno doznaje da im je cilj spajanje s migrantima, koji se nalaze u Đačkom domu u Bihaću, te zajedničko kretanje prema graničnim prelazima. Tokom dana više informacija u našem programu i FB-stranici.

Shvatili su da ukoliko ovdje dočekaju zimu da im se ne piše dobro.

• saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...