Jump to content
FORUM

Recommended Posts

19 hours ago, gargamel said:

Afrika ima preko milijardu ljudi.  Azija 4 milijarde.   90 posto tih ljudi je siromašno.   Po logici ovih DEBILA koji brane ilegalnu migraciju  4 milijarde ljudi sa tih kontinenata bi trebalo ušetat na ove prostore i to bez ikakvih dokumenata jer bježe od siromaštva.   Ovi NVO debili što podržavaju ove ilegalne horde imaju isti mozak kao oni luđaci ravnozemljaši koji u 21. vijeku tvrde kako je zemlja ustvari ravna ploča.  To je to.

Ne bjeze oni od siromastva vec bjeze od obaveza koju ima svaki normalan covjek a to je posao rad i samouzdrzavanje vlastiti zivotnih potreba. Ovako neka budala im rekla da je u EU socijala zagarantovana svakom olosu koji ce moci cijeli dan handrti muda a svaki mjesec redovno kapa . 

U sustini postojanje EU je jedino olaksalo socijalno ugrozenim skupinama naravno od kojih su 99% ljudi iz treceg svijeta migranti tako je posljednjih 20 godina ovim se doslovno sve olaksava od dobijanja stana na sve imaju olaksice i dobijaju supsidije. Zato se prosjecnom covjeku koji radi porezi na placu imovinu auto i razni doprinosi placanja iz godine u godinu povecavaju . Ja osobno placam 42% poreza na dohodak godisnje sto je zalosno.

• Like 4
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

prije 36 minuta, Barba said:

Ne bjeze oni od siromastva vec bjeze od obaveza koju ima svaki normalan covjek a to je posao rad i samouzdrzavanje vlastiti zivotnih potreba. Ovako neka budala im rekla da je u EU socijala zagarantovana svakom olosu koji ce moci cijeli dan handrti muda a svaki mjesec redovno kapa . 

U sustini postojanje EU je jedino olaksalo socijalno ugrozenim skupinama naravno od kojih su 99% ljudi iz treceg svijeta migranti tako je posljednjih 20 godina ovim se doslovno sve olaksava od dobijanja stana na sve imaju olaksice i dobijaju supsidije. Zato se prosjecnom covjeku koji radi porezi na placu imovinu auto i razni doprinosi placanja iz godine u godinu povecavaju . Ja osobno placam 42% poreza na dohodak godisnje sto je zalosno.

Zašto su skandinavske zemlje bogate.  Zato što postoji sistem i sustav koji je te zemlje učinio bogatim.  Oni svoje bogatstvo temelje na znanju i radu.  Sistem socijalne zaštite je rađen tako da se pomogne domaćim ljudima koji zbog kojekakvih razloga ne mogu raditi.   U svakoj normalnoj državi sa visokom stopom zaposlenosti uvijek će biti 2-3 posto ljudi koji moraju primat nekakvu vrstu pomoći. To je normalno.  Nije normalno da u te zemlje ulaze kojekakvi gmizavci bez ikakvih dokumenata  koji se onda nakače na socijalu.  Zbog toga ti izdvajaš 42 %, a izdvajat ćeš još i više ako se ovi debili u Briselu ne opamete pa ne pošalju vojsku na grčko tursku granicu.   Stvarno bi volio da na vlast u ovim glavnim zemljama EU-e  Francuskoj, Njemačkoj i Italiji dođu na vlast ultra desničari. Da se zatvore granice i da se ovaj ološ što je ilegalno ušao potjera u svoje vukojebine.  Navodno su već počele masovne deportacije.  Samo da opet Bosna ne najebe pa ih sve strpaju ovdje. 

Edited by gargamel
  • Like 1
26 minutes ago, gargamel said:

Zašto su skandinavske zemlje bogate.  Zato što postoji sistem i sustav koji je te zemlje učinio bogatim.  Oni svoje bogatstvo temelje na znanju i radu.  Sistem socijalne zaštite je rađen tako da se pomogne domaćim ljudima koji zbog kojekakvih razloga ne mogu raditi.   U svakoj normalnoj državi sa visokom stopom zaposlenosti uvijek će biti 2-3 posto ljudi koji moraju primat nekakvu vrstu pomoći. To je normalno.  Nije normalno da u te zemlje ulaze kojekakvi gmizavci bez ikakvih dokumenata  koji se onda nakače na socijalu.  Zbog toga ti izdvajaš 42 %, a izdvajat ćeš još i više ako se ovi debili u Briselu ne opamete pa ne pošalju vojsku na grčko tursku granicu.   Stvarno bi volio da na vlast u ovim glavnim zemljama EU-e  Francuskoj, Njemačkoj i Italiji dođu na vlast ultra desničari. Da se zatvore granice i da se ovaj ološ što je ilegalno ušao potjera u svoje vukojebine.  Navodno su već počele masovne deportacije.  Samo da opet Bosna ne najebe pa ih sve strpaju ovdje. 

Problem zasto ultradesnicari u Njemackoj nece doci na vlast je taj da AFD ne nudi absolutno nikakav socijalni sistem za radnike. To je stranka koja sto se tice migracije mozda pravilno postupa - mada su i meni previse radikalni - ali recimo da oni dodju na vlast porez za radnike bi bio jos veci, oni bogati bi jos manje porez na dohodak placali. Znaci za bogatase bi bilo bolje a za radnike gore. Da ta stranka ima solucije za obicnog radnika da njemu olaksa, davno bi bila u parlamentu vecinska!

PS: i mislim da je to jedina ultra desnicarska stranka u Europi koja ne nudi domicilnom stanovnistvu nista osim da su protiv migracija! 

U Italiji Salvini je poboljso dosta situaciju za domicilno stanovnostvo i javno je govorio da zeli da Italijani radjaju djecu i da njima bude dobro i na socijalnoj razini ima dobar program

te skaninavijske zemlje su bogate zato sto nemaju nacionalizma, nemaju tri predsjednika i tri razlicita naroda od kojih svaki vuce na svoju stranu i nisu korumpirani. 

Pored toga imaju ogromne prirodne resurse i odavno nisu imali rata!

Edited by Lidjo
  • Like 1
  • Dislike 1

Dobro bi bilo da dođu na vlast kako bi se ova pošast zaustavila!  Nisam protiv legalnih migracija ljudi. To je normalno.  Viza, radna dozvola i piči, ali sam protiv ovih nekontroliranih ilegalnih seoba naroda sa jednog na drugi kontinent.  Užas šta se dešava

• Like 2
57 minutes ago, gargamel said:

34 minutes ago, Lidjo said:

Problem zasto ultradesnicari u Njemackoj nece doci na vlast je taj da AFD ne nudi absolutno nikakav socijalni sistem za radnike. To je stranka koja sto se tice migracije mozda pravilno postupa - mada su i meni previse radikalni - ali recimo da oni dodju na vlast porez za radnike bi bio jos veci, oni bogati bi jos manje porez na dohodak placali. Znaci za bogatase bi bilo bolje a za radnike gore. Da ta stranka ima solucije za obicnog radnika da njemu olaksa, davno bi bila u parlamentu vecinska!

PS: i mislim da je to jedina ultra desnicarska stranka u Europi koja ne nudi domicilnom stanovnistvu nista osim da su protiv migracija! 

U Italiji Salvini je poboljso dosta situaciju za domicilno stanovnostvo i javno je govorio da zeli da Italijani radjaju djecu i da njima bude dobro i na socijalnoj razini ima dobar program

te skaninavijske zemlje su bogate zato sto nemaju nacionalizma, nemaju tri predsjednika i tri razlicita naroda od kojih svaki vuce na svoju stranu i nisu korumpirani. 

Pored toga imaju ogromne prirodne resurse i odavno nisu imali rata!

Tacno je da ultra desnicari nemaju apsolutno nikakv program za vodjenje drzave a da li se neko zapita zasto je to tako,pa samo iz razloga jer su oni jedan veliki fejk instaliran od socijalista demokrata i politike novog poretka nakon rusenja Berlinskog zida te 53- u SSSR oni su od Europe napravili pogodno tlo kao u Americi da se raspravlja o nevaznim stvarima dok su one vazne stvari i politika u drugom planu njima je u interesu da narod bude sto gluplji i da ne postavlja suvisna pitanja bitno je od gradjana napraviti masu gladnih potrosaca kojima ce jedino biti vazno i bitno kupovati razne gluposti koje i trebaju i ne trebaju te jesti GMO koji ce uzimati svoj danak u ukupnoj populaciji kroz razne bolesti to je svojevrsna umjetna selekcija u planovima smanjenja ukupne populacije .Ja sam posljednjih 10 dana dobio preko 500 emailova o Black Friday a gdje su razne druge reklame gdje god se okrenes upalis tv mobitel ili radio samo se o ovom govori. Prvi put sam u SAD bio prije 20 godina i ono zacudio sam se koliko tamo ljudi masovno kupuju doslovno sve na kartone te doslovno nikako kod kuce ne kuhaju vec uglavnom brza hrana ili gotova hrana koju izvade iz zamrzivaca i podgriju u mikrovalnoj i to mi se fakat gadilo danas je u Europi potpuno ista stvar prehrana preko masovne produkcije nece ljudi da kuhaju sto je nezamislivo lakse je podgrijati a sad sto ce ti dijete dobiti dijabetes u pubertetu to je manje vazno o tome niko ne prica .Zivot je postao hibridan .Ekoloske takse se skupljaju za razne stvari od krajnjih potrosaca a gigantsku industriju niko ne dira oni rade sta hoce. 

• Like 2
1 hour ago, Barba said:

Tacno je da ultra desnicari nemaju apsolutno nikakv program za vodjenje drzave a da li se neko zapita zasto je to tako,pa samo iz razloga jer su oni jedan veliki fejk instaliran od socijalista demokrata i politike novog poretka nakon rusenja Berlinskog zida te 53- u SSSR oni su od Europe napravili pogodno tlo kao u Americi da se raspravlja o nevaznim stvarima dok su one vazne stvari i politika u drugom planu njima je u interesu da narod bude sto gluplji i da ne postavlja suvisna pitanja bitno je od gradjana napraviti masu gladnih potrosaca kojima ce jedino biti vazno i bitno kupovati razne gluposti koje i trebaju i ne trebaju te jesti GMO koji ce uzimati svoj danak u ukupnoj populaciji kroz razne bolesti to je svojevrsna umjetna selekcija u planovima smanjenja ukupne populacije .Ja sam posljednjih 10 dana dobio preko 500 emailova o Black Friday a gdje su razne druge reklame gdje god se okrenes upalis tv mobitel ili radio samo se o ovom govori. Prvi put sam u SAD bio prije 20 godina i ono zacudio sam se koliko tamo ljudi masovno kupuju doslovno sve na kartone te doslovno nikako kod kuce ne kuhaju vec uglavnom brza hrana ili gotova hrana koju izvade iz zamrzivaca i podgriju u mikrovalnoj i to mi se fakat gadilo danas je u Europi potpuno ista stvar prehrana preko masovne produkcije nece ljudi da kuhaju sto je nezamislivo lakse je podgrijati a sad sto ce ti dijete dobiti dijabetes u pubertetu to je manje vazno o tome niko ne prica .Zivot je postao hibridan .Ekoloske takse se skupljaju za razne stvari od krajnjih potrosaca a gigantsku industriju niko ne dira oni rade sta hoce. 

tu si u pravu, kao sto ima ona poslovica " da izbori mogu nesto promijeniti davno bi ih ukinuli"

U Njemackoj bar i imas neku alternativu koju bi moglo se birati, ja da sam u Njemackoj glaso bi za Gysia, Wagenknecht i Linke! Oni imaju prava rjesenja i pravi su izbor.

Sto se tice hrane u Americi, gledo sam reportazu i oni su striktno rekli da ljudi jedu samo fast food ili tu zamrznutu hranu zato sto bukvalno je to jedino ono sto djeci mogu priustiti. Ne mogu sebi priustiti da odu u trgovinu i kupe normalne namjernice poput mesa, povrca i da to sami kuhaju.

Ja izbjegavam da jedem u MCDonaldsu i gledam da striktno kupujem organsku hranu, ali je to puno skupo i prema tome naravno masa to sebi nazalost ne moze priustiti ni u Njemackoj a kamoli u ovim siromasnijim zemljama.

PS: Sorry za offtopic

• Dislike 1

https://usn.co.ba/bih/uznemirujuci-snimci-migranti-zaklali-lane-u-sumi-sve-objavili-na-drustvenim-mrezama/163998/?fbclid=IwAR3rM0F7oeyOjsZDldEtc9KZjXqAR0Lot5XdgMUVhe6iJDQ-hh6CNUac8Ow

Da se vratimo na sam početak svega i ono roštiljanje patki :D . Nije problem u samom činu, problem je koliko bolestan i morbidan moraš biti da ovo stavljaš na društvene mreže.

Onaj ko ima fb ovdje može vidjeti "zanimljive" stvari:

https://www.facebook.com/Haragaturq/

Mislim da je (sudeći po prevodu na fb) ovo fb sranica jednog od krijumčara 

prije 34 minuta, Grunf said:

https://usn.co.ba/bih/uznemirujuci-snimci-migranti-zaklali-lane-u-sumi-sve-objavili-na-drustvenim-mrezama/163998/?fbclid=IwAR3rM0F7oeyOjsZDldEtc9KZjXqAR0Lot5XdgMUVhe6iJDQ-hh6CNUac8Ow

Da se vratimo na sam početak svega i ono roštiljanje patki :D . Nije problem u samom činu, problem je koliko bolestan i morbidan moraš biti da ovo stavljaš na društvene mreže.

Onaj ko ima fb ovdje može vidjeti "zanimljive" stvari:

https://www.facebook.com/Haragaturq/

Mislim da je (sudeći po prevodu na fb) ovo fb sranica jednog od krijumčara 

Dobro je dok ne počnu klat ljude i to stavljat na fejs.  Nego pitam se zašto ne zatvore ovu stranicu.  Ovo je i više nego očigledno da su stranicu otvorili krijumčari.  Jel moguće da policiju to ne zanima.   Ostavljaju se mape i karte za skidanje.  

• Like 1
23 minutes ago, gargamel said:

Dobro je dok ne počnu klat ljude i to stavljat na fejs.  Nego pitam se zašto ne zatvore ovu stranicu.  Ovo je i više nego očigledno da su stranicu otvorili krijumčari.  Jel moguće da policiju to ne zanima.   Ostavljaju se mape i karte za skidanje.  

Ovo je još zanimljivije...deportacija militanata iz Njemačke - u Srbiju:

image.thumb.png.53da7edc3a22dad269e1dc2bd9f113b8.png

https://www.aktionbleiberecht.de/?page_id=10507&fbclid=IwAR34o_lEekvuQoebKFOvFz0JuWSJn878d0YQtoKlQ-kVE3uv5BB7zhVhU6k

Edited by Grunf
  • Like 2
  • Thanks 1
prije 7 minuta, Grunf said:

Napisao sam post o tome kako je bivši austrijski ministar policije izjavio kako je sa Srbijom potpisan ugovor o vraćanju migranata iz Evropske Unije u Srbiju.  Naravno ovi debili u Srbiji šute o tome.  Pitanje je šta su ovi krmojedi koji su na vlasti u BiH potpisali sa EU dok su bili u Briselu.  Ako se zna zna da je Sebastian Kurc javno rekao kako je plan da Bosna bude lager za migrante možemo pretpostavit o čemu se radi.  Užas šta se sprema. 

• Like 2
3 minutes ago, gargamel said:

Napisao sam post o tome kako je bivši austrijski ministar policije izjavio kako je sa Srbijom potpisan ugovor o vraćanju migranata iz Evropske Unije u Srbiju.  Naravno ovi debili u Srbiji šute o tome.  Pitanje je šta su ovi krmojedi koji su na vlasti u BiH potpisali sa EU dok su bili u Briselu.  Ako se zna zna da je Sebastian Kurc javno rekao kako je plan da Bosna bude lager za migrante možemo pretpostavit o čemu se radi.  Užas šta se sprema. 

Kako god okreneš, ovi iz Srbije će završiti u Bihaću ili Velikoj Kladuši. I tako u krug. Imam osjećaj da se moja crna prognoza od prošle godine ostvaruje

Just now, Grunf said:

Kako god okreneš, ovi iz Srbije će završiti u Bihaću ili Velikoj Kladuši. I tako u krug. Imam osjećaj da se moja crna prognoza od prošle godine ostvaruje

Pogledaj onaj spisak o readmisiji.  Vraćaju ih Švabe na Kosovo, Srbiju, Ganu, Gruziju itd.  Nema nijedne zemlje EU na tom spisku.  To što kažeš je istina.  Pošalju ih u Srbiju, onda ovi pokušaju ući u Hrvatsku preko Dunava.  Vrate ih na granici i onda dođu u Bihać pa ponovo.  Pitanje je dana kada će počet padat glave

• Like 1
prije 4 minuta, zudox said:

Kad sam poodavno ovdje govorio da ih trpaju iz njemačke u Bosnu jer mnogi tzv migranti govore odlično njemacki mnogi su me ugonili u laž.za ovo se imamo mi krajisnici zahvaliti tzv IZ i plemenu Izetbegovica .

To govno se uopće ne izjašnjava oko migranata

• Like 2

jucer sam cito da ima migranata koji su 5 puta supirani i svaki put se vrate nazad u Njemacku.

A o ovim koji se 2 do 3 puta vrate da i ne govoirm, njih ima hrpa.

To su izjavili njemacki mediji nakon sto je neki mafijas nakon hapsenja i deportovanja u Libanon izjavio da ce on za 10 dana opet biti u Njemackoj...

Treba to sve u zatvor ili dobro se natuci pa onda im nebi padalo na pamet da se ponovo vracaju nazad!

• Like 2
  • Dislike 1
prije 28 minuta, Lidjo said:

jucer sam cito da ima migranata koji su 5 puta supirani i svaki put se vrate nazad u Njemacku.

A o ovim koji se 2 do 3 puta vrate da i ne govoirm, njih ima hrpa.

To su izjavili njemacki mediji nakon sto je neki mafijas nakon hapsenja i deportovanja u Libanon izjavio da ce on za 10 dana opet biti u Njemackoj...

Treba to sve u zatvor ili dobro se natuci pa onda im nebi padalo na pamet da se ponovo vracaju nazad!

Slažem se da ih treba isprebijat, ali ih ne treba smještaj u zatvor nego avion pa natrag odakle su došli.  I onda lijepo ispostavit račun ambasadi države iz koje došao. 

• Haha 1

Već dugo pratim forum, sve se svodi na treba ovo, treba ono, kako će ovo i ono, zna se sve i kako i šta i ko i šta a ipak niko nije zavrnuo rukave i poduzeo nešto (čast pojedincima). Samo se kuka i razglaba unedogled. Lijepo je imati info iz prve ruke i jedni druge obavijestiti. 

Otkad se zna i da sprega političara iz regije zajedno funkcioniše na dugme koje neko iznad njih svih pritišće. Dok sve to traje a svi očima gledaju da se tone sve dublje, postavljam pitanje, ko je danas spreman za konkretne mjere? 

Ko je spreman bar pokušati tome stati na kraj? U psihologiji postoji termin, sindrom mase. Kad neko treba pomoć u masi, a svi idu dalje misleći, neko drugi će,vidi koliko je svijeta, sigurno će neko. I tako onaj koji treba pomoć krepa. 

E, ovde masa treba pomoć, a svaki pojedinac misli, neko drugi će. E, pa neće. 

Lijepo pogledajte u ogledalo i dlanove, i taj lik u ogledalu i te dvije ruke koje vidite nešto mogu učiniti. I niko više niti može niti hoće. 

• Like 2
  • Aferim! 1
  • Haha 1

Mislim da zbog ovog prvog snijega možemo očekivati da Šuki i Mustafa sutra počnu sa prebacivanjem migranat sa Vučjaka u Biru. 

A evo usput najjednostavnijeg načina kako da Dodik dopusti kampove na području rs.Sve migrante uputimo da se izjasne javno kao pravoslavci i uzmu srpska imena.

Migranti Muhamed i Atusa prešli na pravoslavlje i postali Mihailo i Teodora

https://www.nezavisne.com/zivot-stil/zivot/Migranti-Muhamed-i-Atusa-presli-na-pravoslavlje-i-postali-Mihailo-i-Teodora/571524

• Haha 4

Čitam jutros komentare na Twitter postu jednog od eu parlamentaraca koji je spomenuo Vučjak. U komentarima razni evropejci pozivaju da se BiH uskrati financijska podrška za projekte koje EU sprovodi u našoj državi. Nas doslovno svi mogu ucjenjivati kako požele. Dao sam sebi malo oduška da pretražim kakvi su to EU projekti planirani za ovaj dio BiH, nisam uspio naći nijedan osim par kapitalnih u Bužimu i Petrovcu koje je najavila FBiH kroz sredstva EBRD-a. Kontam se nešto, ako nam stvarno zaprijete uskraćivanjem takve podrške, onda je sasvim jasno zašto se i naša lokalna i kantonalna politika nakloni takvim zahtjevima i zašto su svaki put slagali kad su najavili rigorozne mjere protiv migranata. @Grunf je to najbolje objasnio kad je spomenuo da se Fazlić svaki put na TV-u izrazito brine za svoju političku karijeru. Bez para, asfalta, projekata nema ni glasova. 

Ima li iko u ovoj državi muda

• Like 2

IOM pomaže migrantima koji se žele vratit u Srbiju.  Ajme cirkusa majko mila. Još se rijetki odlučuju na game.  🤣  Kažu ispendreče ih dobro, utjerali im stah u kosti. 🤣

prije 3 minuta, Haldir said:

Čitam jutros komentare na Twitter postu jednog od eu parlamentaraca koji je spomenuo Vučjak. U komentarima razni evropejci pozivaju da se BiH uskrati financijska podrška za projekte koje EU sprovodi u našoj državi. Nas doslovno svi mogu ucjenjivati kako požele. Dao sam sebi malo oduška da pretražim kakvi su to EU projekti planirani za ovaj dio BiH, nisam uspio naći nijedan osim par kapitalnih u Bužimu i Petrovcu koje je najavila FBiH kroz sredstva EBRD-a. Kontam se nešto, ako nam stvarno zaprijete uskraćivanjem takve podrške, onda je sasvim jasno zašto se i naša lokalna i kantonalna politika nakloni takvim zahtjevima i zašto su svaki put slagali kad su najavili rigorozne mjere protiv migranata. @Grunf je to najbolje objasnio kad je spomenuo da se Fazlić svaki put na TV-u izrazito brine za svoju političku karijeru. Bez para, asfalta, projekata nema ni glasova. 

Ima li iko u ovoj državi muda

Kada ti policija pokuca na vrata dobit ćeš odgovor.

2 minutes ago, gargamel said:

🤣🤣

Kada ti policija pokuca na vrata dobit ćeš odgovor.

Policija je mjesec dana pozivala na informativne razgovore dok građani nisu pokazali zube. Sad jedino gdje kucaju je u drvo tri puta svaki dan kad ne dobiju pismo ombudsmena. 

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...