Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Svaka čast Tuzlacima. Nema tu čekanja i glumatanja humanitaraca. Neće ljudi dopustiti nikakav kamp,a mi šutimo i čekamo.

Mještani Ljubača kod Tuzle ne žele migrante: Borit ćemo se protiv prihvatnog centra

https://www.klix.ba/vijesti/bih/mjestani-ljubaca-kod-tuzle-ne-zele-migrante-borit-cemo-se-protiv-prihvatnog-centra/191118114

Gradonačelnik Tuzle Jasmin Imamović mišljenja je da migrantske centre, kao svugdje u svijetu ne treba graditi u naseljima, a pogotovo ne u velikim centrima.

Moj Šuhrete šta reći?

• Like 4

33 minutes ago, Lidjo said:

Mamlaze, ajde jednom nesto pametno i konstruktivno napisi. Bezveze samo baljezgas!

Imal' tarane kod vas u Öjstriji?
Hahaha...

U kuntu blehutu Baustelsji!

• Dislike 3

13 minutes ago, EtTore said:

Imal' tarane kod vas u Öjstriji?
Hahaha...

U kuntu blehutu Baustelsji!

Ne razumijem sta rade ovi moderatori? Zasto ne blokiraju ovakve korisnike? Korisnike koji absolutno ni jedan konstruktivan komentar ne napisu, vec ili vredjaju ili sasvim neke nebuloze prosipaju!

• Dislike 1

2 hours ago, toby said:

Pa javi se za svjedoka, očito si bio tamo. :D

Ne mogu sad po Hrvatskoj hodati, pi zadatku tate Soroša operiram po Bihaću.

Just now, Haldir said:

Ne mogu sad po Hrvatskoj hodati, pi zadatku tate Soroša operiram po Bihaću.

Možeš svjedočiti i video linkom, obzirom da očito točno znaš što se dogodilo na Tuhobiću. Osigurat će ti šoroševski jarani vezu. Osim ako ti se nije stisnuo šoroševski organ rodnog identiteta. :)

Ovako ispada da opet lažeš, a nije u redu da policajac koji je pucao prođe bez kazne, ako je zaista pucao bez potrebe, jer si se ti uneredio od straha. 

• Like 2

2 hours ago, Grunf said:

Ne razumijem zasto se spominje samo BiH, sta je sa Hercegovinom, sta je sa Srpskom? Da narede da se jedan kamp postsvi u Banja Luci vidjeli bi kako Dodi cuva grsnicu i salje i policiju i vojsku i sve ostalo! Ali nema niko m.. da to naredi!

• Dislike 1

13 minutes ago, toby said:

Možeš svjedočiti i video linkom, obzirom da očito točno znaš što se dogodilo na Tuhobiću. Osigurat će ti šoroševski jarani vezu. Osim ako ti se nije stisnuo šoroševski organ rodnog identiteta. :)

Ovako ispada da opet lažeš, a nije u redu da policajac koji je pucao prođe bez kazne, ako je zaista pucao bez potrebe, jer si se ti uneredio od straha. 

Nisam znao, daću sve od sebe da video linkom svjedočim. Spomenut ću i tebe, možda ti daju neko priznanje jer si pomogao pravdu. To bi ti bilo super za CV, možda te unaprijede u čuvara zatvorenih koza. Manje posla.

Usput ako se i dalje pitate zașto policajci o kriminalu NDH policije govore anonimno: https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2133232

• Dislike 1

prije 8 minuta, Haldir said:

Nisam znao, daću sve od sebe da video linkom svjedočim. Spomenut ću i tebe, možda ti daju neko priznanje jer si pomogao pravdu. To bi ti bilo super za CV, možda te unaprijede u čuvara zatvorenih koza. Manje posla.

Usput ako se i dalje pitate zașto policajci o kriminalu NDH policije govore anonimno: https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2133232

Evo, očekujemo tvoju izjavu kao direktnog očevica nemilog događaja s Tuhobića za Index već sutra, pod punim imenom i prezimenom, kao ključnim dokazom vjerodostojnosti. Video linkom iz BiH, dakle siguran si od bilo kakvog hrvatskog policijskog zlostavljanja, uostalom štite te gazde iz IOM-a koji su malo veće face od hrvatske policije. Laprdanja o anonimnosti si zatakni za dedu Šoroša. Eto, imaš prilike zadati zločestoj hrvatskoj policiji lijevi kroše od kojeg se nikad neće oporaviti.:) 

To ti je, uostalom, dužnost i obveza kao svakog velikog humanitarca, a istu ćeš izbjeći samo u dva slučaja: ako si lažljivac, ili ako si pi*ka od čovjeka. 

12 hours ago, Real said:

Gotovo je,pročitajte oval link i znaćete da je bitka izgubljena.Svaki krimigrant će imati veća prava od domicilnog stanovništva!

Oni su došli da ostanu!Pakujte kofere izdala vas je sopstvena vlada od mjesne zajednice do vrha države.

https://www.cazin.net/vijesti/mapiranje-prava-izbjeglica-i-drugih-ranjivih-grupa-u-medijima-u-bihacu

Ove bi trebalo poslati u Sarajevo,Tuzlu, Banja Luku i druge gradove pa neka tamo pametuju.

• Dislike 1

8 hours ago, EtTore said:

Daj Djoli,
Opkoljen sam Migosima u Jablanskoj a ti baljezgas nesto iz BAU!?!

Jel' sad NORMALE?

nije, bit cu zadovoljan kad budes normalno prico a ne ko Buba Coreli!

Mislio sam da si i ti u AT, medjutim znaci na licu mjesta si?!

Pa po tvojoj prici mogo bi covjek pomisliti da imas neku korist od migica kad si protiv svakog mog komentara!

I jos uvijek nisi nista pametno reko. Stvarno bi me zanimalo tvoje misljenje. Sta je solucija, kakva su tvoja iskustva na licu mjesta?

• Dislike 1
  • Haha 1

1 hour ago, rucica1 said:

Ove bi trebalo poslati u Sarajevo,Tuzlu, Banja Luku i druge gradove pa neka tamo pametuju.

Što znači da mediji apsolutno moraju se podrediti režimu i izvještavati frizirano i po nalogu ! Zbogom novinarstvo mada je pravo novinarstvo izumrlo još pred sami početak drugog svjetskog rata. 

• Like 1
  • Angry 1

17 minutes ago, Grunf said:

Što znači da mediji apsolutno moraju se podrediti režimu i izvještavati frizirano i po nalogu ! Zbogom novinarstvo mada je pravo novinarstvo izumrlo još pred sami početak drugog svjetskog rata. 

Pa već je počelo. Pročitaj tekst "ekspertice" iz Sarajeva tj istog onog koje nece kampove i migrante. Dotična nama poručuje da integrisemo migrante u društvo ili ce nas napadati i pljačkati. Znači po njoj ljudima koji su ovdje ilegalno i bez dokumenata trebamo dati svoje kuce,posao,itd 

To je ta politika naseljavanja migranata u Bihac

https://www.klix.ba/vijesti/bih/socijalna-izolacija-i-marginalizacija-migranata-su-pocetna-faza-njihovih-nepozeljnih-ponasanja/191118097

• Like 1
  • Angry 1

1 hour ago, Grunf said:

to je ono sto stoji u Marrakeskom migracionom paktu!

Eto ovi sad pocinju polako tako izjvestavati

Nas Haldir je bio malo brzi i od pocetka godine od kako je taj pakt stupio na snagu, vec izvjestava po nalogu :D

Edited by Lidjo
  • Like 1
  • Dislike 1

Just now, Lidjo said:

to je ono sto stoji u Marrakeskom migracionom paktu!

Eto ovi sad pocinju polako tako izjvestavati, nas Haldir je bio malo brzi i od pocetka godine od kako je taj pakt stupio na snagu vec izvjestava po nalogu :D

Haldir će dobiti nagradu za svoj trud

Bez radikalnih odluka nece biti bolje. Drzati se procesa, tako da se mogu opravdati samostalni postupci visem nivou vlasti, ali lokalna zajednica je ta koja ce preuzeti SVE nivoe i odluke. Svidja mi se americki stil (zato i jesu najveci), "prvo pucaj, pa onda postavljaj pitanja". Jer Sarajevo nije donijelo blagovremeno odluku, ili odluku u korist lokalne zajednice/opcine/grada, u tu svrhu uz konsultovanje sa gradjanima/MJ i td. opcina donosi odluku i na osnovu toga poduzima mjere te i te. Tako lako se Sarajevo moze ignorirati.

Postoje ogromni svakodnevni troskovi (od kojih je, ruku na srce, 50% skuplje/izmisljeno, ali balinska/balkansa posla-standard), koji su neopravdani. Te potrosnje bi trebale biti transparentne na nekoj web-stranici, da se vidi koliko se u sta trosi i ko za sta glasa za kakvu vrstu potrosnje. Sarajevo nema adekvatnog opravdanja da bi im se trebalo dati vise od realno 1/5 donacija iz mafijaske EU. 

Uzeti sve u svoje ruke. Postoji vec kontejneri i satori, te drva i drugi gradjevinski materijali kod Cavkana. Sve transportovati u Pickovac, nebitno da li ce se ikoji dinosaurus pobuniti (bila to Lipa, Cipa, Kipa, ili tih nekih 5 kuca sto cine nesto), ali makar 30 km od grada, te namjestiti i ograditi bodljikavom zicom, i neka imaju svoj ghetto district ili township. Dogvoriti snabdjevanje namirnicama za kupovinu na sedmicnoj bazi. Ograditi sve bodljikavom ogradom, i IOM je i vise nego dobrodosao da tu postavi svoje idole i da paze na te majmune. 

Zatim, aludirati da se posalje nas bihacki team u istrazivanje proboja migranata na istocnoj granici, jer tu je ocito propustanje migranata za novac (trgovina ljudima). Znam da je Bosna govno, ali pred nosom na stotine i vise tih majmuna da ti ulazi svaki dan, a uz to sve ne zelis pomoc koja ti se nudi dzabe (izjava direktora BH granice, jer Federacija je nudila da salje i svoju policiju u pomoc RS policiji na granici, direktor je odgovorio da po zakonu se ne smije uplitati nikoja druga policijska institucija, nego samo tog entiteta). Cetnicija 100% prodaje ulazne karte tim majmunima, ocito je!!!

Napraviti propagandni program da migranti NISU dobrodosli u BiH, jer je BiH siromasna zemlja, nemamo za sebe, a da imamo za te divljake! Nagovarati ih da se vrate kuci jer im je tamo bolje bilo, jer nema rata u njihovoj zemlji. Nece preci granicu!

Takodjer trebamo imati i svoj stav o EU nacelima, i tom "pomaganju" migrantima socijalnim politikama, te i njima poslati svoje misljenje da se ne slazemo s tim, jer se krse gradjanska prava domicilnog stanovnistva! Mi nismo bili Francuzi, Englezi ili Holandjani, te da smo imali prije 200 godina svoje kolonije kod crnaca i da sada moramo ispravljati tu krivu Drinu i njihova sranja sto su radili prije toliko godina! Pokrali narod, doveli ih na prosijacki stab, negdje zapoceli vjestacke ratove izmedju tih majmuna, i sada kada je nastao crisis, te ti majmuni zele u EU, sada kao, oni postavili ljudska prava ali se ogradjuju od svega! Misljenje Bihaca vrijedi jednako kao i misljenje jednog Parisa ili Brisela ili bilo kojeg treceg kurca! Pa ne moramo mi u EU, vec i ovako prezivljavamo i navikli smo i eto, ako hocemo, mozemo makar nakon dobijanja vize preko granice, bez da ima silovanih, zapaljenih, ubijenih, opljackanih!

Kada se sve te radnje poduzmu, onda se mozemo nadati necemu.

Jednostavno, nemoj da ih gledam, nemoj da mi smrde pred nosom, nemoj da me zaraze i nemoj da me gledaju/dodiruju! Glupani su sami krivi za situaciju u kojoj su se nasli, dolaze iz jacih zemalja nego sto je Bosna (Pakistan ima atomsku bombu, Marokko glavna turisticka destinacija bjeloguzih Svaba i Austrijanaca), to sto im je majmunski i divljacki mozak u tim smrdljivim lobanjama, to je njihov jebeni problem! Iovako imamo probleme s nasom politickom gamadi, a sada se moramo brinuti i za nasu sigurnost da mi neko ne provali u kucu, da me neko ne opljacka, ne zapali ili mi ne pojebe psa u pakas!

Edited by jokesOnYou
  • Like 6
  • Aferim! 1

prije 28 minuta, Venom said:

Da nije kakav lom kod Bire,sad ode u tom pravcu tri auta sa specijalnom policijom

Eto, jedan od primjera potrosnje resursa. Toliki sastanci za te bjelosvjetske EU manipulatorske sifilicarske mafijase, a nista nisu dogovorili, ali BAS nista! Dvije godine, bas nista!! Nemaju oni pravo sta nasim mafijaskim klanovima Izetbegovicu i Dodiku govoriti, kada je IOM jos gora!! 

• Like 2

1 hour ago, paša said:

@jokesOnYou nisu to majmuni, to su ljudi

Nismo ni mi majmuni da se ovako odnosi naspram nas. I mi smo ljudi. Ja sam taj (tj mi ovdje) koji plaćamo sve ovo. I političare i njihov nerad. I zdravstvo koje je u jako lošem stanju inače a mozes zamisliti kako je tek sada. I policiju koja bez veze troši snagu i finansije jureći ove kriminalce. Sve to ide od naših jadnih crkavica i to 50% tog iznosa. Tebe to ne dira ni malo, ti dođeš za praznike ili godišnji odmor, nabaciš koji selfie i super ti je...

Edited by Grunf
  • Like 3

prije 2 sati, paša said:

@jokesOnYou nisu to majmuni, to su ljudi

Tebi je zapravo kao noćnom čuvaru u azilantskom centru pala sjekira u med, da nema migranata radio bi na baušteli po kiši i snijegu? Ovako plaćica ide, a ti na toplom, a to što migranti ponekad zakolju 10 ljudi, provezu se kamionom po pješačkoj zoni ili nekog siluju, to nije tvoj problem, niti je to problem bilo kojeg govnarskog profitera i IOM-ovskog kvislinga, logističara ili propagandista.

• Like 1
  • Thanks 2

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...