Jump to content
FORUM

Recommended Posts

Čini mi se logična jer sam i ja hodao bez dokumenata i po Hrvatskoj, i po Njemačkoj. Druga stvar, da li ti misliš da bi ikada rekli eh da tačno je da smo mi neke ljude protjerali u BiH, divnu poruku to šalje svima koji namjeravaju posjetiti Hrvatsku. Meni ne pokušavaj pravdati hrvatsku policiju jer živim na samoj granici sa Hrvatskom i dobro znam šta se dešava.

Al nije to ni bitno, dobro sam se ja ismijao ovom svemu, izvini ako ne vjerujem više Hrvatima kad kažu da se slučajno oklizne i sa 2 metka slučajno pogodi osobu, poštedi me.

• Dislike 1
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Index:

MUP: Provjeravamo slučaj

Iz MUP-a su za televiziju N1 poručili da provjeravaju slučaj, no dosad su, kažu, utvrdili da 17. studenog nisu imali takvih postupanja.

"Provjerama na terenu utvrdili smo da su se obojica Nigerijaca 18. studenog odjavili iz hostela i uzeli sve svoje stvari. Provjera svih ostalih navoda još traje", stoji u šturom odgovoru policije.

prije 2 minuta, logan said:

Čini mi se logična jer sam i ja hodao bez dokumenata i po Hrvatskoj, i po Njemačkoj. Druga stvar, da li ti misliš da bi ikada rekli eh da tačno je da smo mi neke ljude protjerali u BiH, divnu poruku to šalje svima koji namjeravaju posjetiti Hrvatsku. Meni ne pokušavaj pravdati hrvatsku policiju jer živim na samoj granici sa Hrvatskom i dobro znam šta se dešava.

Nikog ja ne pravdam i apsolutno ništa ne vjerujem niti jednoj policiji, ali to ne znači da bih trebao išta vjerovati nekakvim "studentima" bez i jednog papira. Idemo rekonstruirati priču: dakle, iz Nigerije dođe sportska ekipa od pet članova u RH na nekakve igre. Dvojica članova odsjednu u hostelu; u hostelu u sobama spava po nekoliko ljudi, najčešće osam do deset. Onda ti likovi u sobi (u kojoj sigurno nema sefa) ostave sve što imaju, što će reći: putovnice, osobne iskaznice, kreditne kartice, vize, novac, studentske indekse, medalje s turnira i krenu u šetnju gradom? Policija ih presretne, strpa u kombi i odveze u BiH. Ostatak ekipe mirno slijedeći dan sjedne na avion i otputuje bez da prijavi nestanak ove dvojice i nitko ne pita za njih? :o

Je li logičnije to, ili ovo: likovi su došli u BiH preko Grčke, krijumčari su im pripremili lažne dokumente i vize koje su im ostavili u zagrebačkom hostelu, trebali su do određenog dana doći u Zagreb i preuzeti dokumente kako bi mogli ići dalje na zapad, no kako nisu uspjeli izmislili su ovu priču. Zapravo, dokumenti mogu biti i pravi, ali od neke druge dvojice koji su u Zagrebu prodali dokumente krijumčarima i pobjegli dalje. 

• Like 4

Ja i dalje smatram da su ovo ilegalci koji su pokušali iskoristi priliku. Možda ja i griješim

Ali mi i ostaje nejasno kako ti mediji požure da objave takvu vrstu vijesti a da prvo ne provjere sve navode pa i ovu dvojicu. Bitno je napisati senzaciju od vijesti. 

• Like 3

Čuli smo se s organizatorom Albertom Tanghettijem koji je za Telegram potvrdio da su mladići iz Nigerije doista sudjelovali na studentskim igrama. Bila su ukupno četvorica u pratnji jedne profesorice te su nastupili na stolnoteniskom turniru. “Vaši kolege iz Žurnala pokazali su mi njihove fotografije i prepoznao sam ih kao osobe koje su bile i nastupile na turniru. Imali su uredne avionske karte za povratak, vize te osiguran smještaj u hotelu tijekom igara”, rekao je Tanghetti za Telegram.

• Dislike 1
  • Haha 1
4 minutes ago, Rijecanin said:

Policija kaze da se dvojac pod tim imenima sa svim stvarima odjavio iz hostela 18-og. Tko se to onda odjavio iz hostela pod tim imenima ? Koliko to njih koristi iste dokumente, da ne bi opet trazili 'nestalu' djevojcicu. 

Ma gle, ja ne vjerujem u tu priču iz prostog razloga što je čudno da niko iz tima koji su doputovali s njima nije prijavio njihov nestanak. Proslo je 16 dana. Za to vrijeme bi bar roditelji istih digli uzbunu i bar oni zvali hrvatske institucije da se raspitaju o svojoj djeci. Opet postoji manja vjerovatnoća i da se to zbilja dogodilo. A postoji i šansa da to jesu zbilja oni ali da su pokusali na taj nacin da iskoriste priliku i "nestanu" u zemljama EU. Slično se dogodilo i sa nekim reprezentativcima neke zemlje ako se ne varam. Ne mogu da se prisjetim dogadjaja ali mi poznat

Jedini način na koji se NDH može izvući iz ovoga je da ispadne da su dva vrla studenta odlučila iskoristiti vizu i onda iz NDH pobjeći u neku od civilizacija, recimo Sloveniju ili Austriju. MUP nikad neće priznati ovo jer bi to značilo da Božinović mora dati ostavku. 

• Dislike 1
10 minutes ago, Haldir said:

Čuli smo se s organizatorom Albertom Tanghettijem koji je za Telegram potvrdio da su mladići iz Nigerije doista sudjelovali na studentskim igrama. Bila su ukupno četvorica u pratnji jedne profesorice te su nastupili na stolnoteniskom turniru. “Vaši kolege iz Žurnala pokazali su mi njihove fotografije i prepoznao sam ih kao osobe koje su bile i nastupile na turniru. Imali su uredne avionske karte za povratak, vize te osiguran smještaj u hotelu tijekom igara”, rekao je Tanghetti za Telegram.

Da nadovezem dio teksta sa telegrama koji fali

"Istovremeno, kažu, u policijskim evidencijama nije pronađen nikakav podatak o intervenciji prema nigerijskim državljanima tijekom 17. studenog. Druga dvojica nigerijskih studenata iz momčadi koja je nastupila u Puli, utvrđeno je, otputovali su uredno iz Hrvatske. Peti član tima navodno je izrazio želju za traženjem azila i smješten je u prihvatilištu Porin."

Ako su bila četvorica i profesorka, dvojica studenata otišla kući, dvojica u Kladuši, onda je profesorica ostavila ovu dvojici na cjedilu i tražila azil

Edited by Grunf
  • Like 2
prije 10 minuta, Haldir said:

Sve to ok ali nema logike haha

• Dislike 1
prije 24 minuta, Grunf said:

"Istovremeno, kažu, u policijskim evidencijama nije pronađen nikakav podatak o intervenciji prema nigerijskim državljanima tijekom 17. studenog. Druga dvojica nigerijskih studenata iz momčadi koja je nastupila u Puli, utvrđeno je, otputovali su uredno iz Hrvatske. Peti član tima navodno je izrazio želju za traženjem azila i smješten je u prihvatilištu Porin."

Ako su bila četvorica i profesorka, dvojica studenata otišla kući, dvojica u Kladuši, onda je profesorica ostavila ovu dvojici na cjedilu i tražila azil

A ovo:

- Naši pasoši i sve stvari su ostale u Zagrebu. Uspio sam iz kampa pozvati kolegu koji je zajedno sa nama bio na takmičenju da nam pošalje pasoše. Ne znamo šta da radimo, viza za Hrvatsku nam ističe danas, kaže Kenneth Chinedu.

I što je napravio kolega, poslao pasoše poštom na adresu Kenneth Chinedu, Miral bb, V Kladuša, i nikome nije rekao da su mu kolege studenti u Kladuši? :o

• Like 1
  • Haha 2
22 minutes ago, Hysteria said:

Sve to ok ali nema logike haha

A vala ako su napravili zloupotrebu onda za sljedeca sportska zbivanja treba dobro razmisliti dali iz tih zemalja treba sportase na takmicenja primati.Ako je istina onda je zalosno da gamad i sport zloupotrebljava.

4 minutes ago, Grunf said:

Samo nevjerovatno je kako nas svaki dan posjeti neka delegacija, mislim na Bihać i USK.Evo sad čitam i iz Koruške. Samo još nikog od vlasti iz Sarajeva nema već drugu godinu

Kako nema, dodaju na konjske trke, a sad su trenutno otišli u Meku

Ne stignu ljudi

• Like 3
  • Haha 1
2 minutes ago, Grunf said:

Samo nevjerovatno je kako nas svaki dan posjeti neka delegacija, mislim na Bihać i USK.Evo sad čitam i iz Koruške. Samo još nikog od vlasti iz Sarajeva nema već drugu godinu

Aasaa sta je tebi!?  Kako mozes tako nesto ocekivati.Nemoj dusu grijesiti.Ti bi ljude na trosak navodio a izbori ni blizo nisu.:(:D

• Like 1

peti nigerijski državljanin kretao se po Zagrebu i 18. studenoga došao je u Prvu policijsku postaju Centar Zagreb te je izjavio da je izgubio putovnicu.

"Sukladno utvrđenom u postupku dobio je rješenje o napuštanju zemlje, ali se 27. studenoga vratio u Prvu policijsku postaju i izrazio namjeru zatražiti azil. Pristup azilu mu je omogućen i on se nalazi u Prihvatilištu za tražitelje međunarodne zaštite Porin".

Ona je dodala da je također poznato da je taj nigerijski državljanin u međuvremenu pokušao ući u Sloveniju "ali je upućen da se vrati".

Je li to taj kojeg su kolege iz Kladuše nazvale da im pošalje putovnice? :D A nitko ne piše što je bilo s indeksima. Tko zna, vjerojatno je ovaj peti prodao i putovnice i indekse kolegama studentima i sad s njihovim indeksima netko drugi negdje na Sorbonni ili Oxfordu studira i polaže ispite, a sigurno su imali sve petice, sad će morati sve ponovo polagati.:(

Danas sam u gradu vidio petoricu migranata,nova lica oni sigurno nisu arapi i ne potiču iz afrike ne izgledaju tako.ovi kao da su mongoli,znači bihać će se još obagatiti sa stranim ilegalcima i tome nema kraja.svi kojima su migranti industrija mogu odahnuti imaće zagarantovan dugotrajan biznis.

Bagra!

• Like 1
1 hour ago, Grunf said:

Sve i da su ova dvojica tražila azil, incident je onda još veći jer se tim definitivno potvrđuje da NDH sve, ne razmišljajući o tome kako su ušli na njenu teritoriju, ilegalno protjeruje u BiH i time krši i međunarodne propise. 

• Like 2
  • Dislike 3
prije 12 minuta, Haldir said:

Sve i da su ova dvojica tražila azil, incident je onda još veći jer se tim definitivno potvrđuje da NDH sve, ne razmišljajući o tome kako su ušli na njenu teritoriju, ilegalno protjeruje u BiH i time krši i međunarodne propise. 

Kako se nešto može definitivno potvrditi na temelju pretpostavke da su tražili azil?

Što su to "međunarodni propisi"? :)

prije 29 minuta, Fap mašina said:

Danas sam u gradu vidio petoricu migranata,nova lica oni sigurno nisu arapi i ne potiču iz afrike ne izgledaju tako.ovi kao da su mongoli,znači bihać će se još obagatiti sa stranim ilegalcima i tome nema kraja.svi kojima su migranti industrija mogu odahnuti imaće zagarantovan dugotrajan biznis.

Bagra!

Ima tih žutih i u Zagrebu, najvjerojatnije Uzbeci sa sjevera Afghanistana.

• Like 1

Što bi reko Haldir, čitao je na profilu brata od tetke nekog europarlamentarca komentare o Vučjaku i netko je napisao da je to grozno, iz čega je Haldir pronicljivom šoroševskom dedukcijom zaključio da će Europska unija uvesti sankcije BiH i prestati slati Eurokrem ako se ne pristane na iseljavanje Vučjaka u Biru.

image.jpeg.0fba2b3bd839ff583d40ceb896a9528e.jpeg

Inače, sad je najbolje vrijeme da se napravi remont plinskih instalacija u Biri i da Bira ostane bez grijanja na nekih 2-3 tjedna.

• Like 2
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...