Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3498

• rucica1

1395

• Barba

1224

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

7 hours ago, Fap mašina said:

Jadni migranti su odvedeni sa svježeg planinskog zraka u sarajevo koje se guši u smogu.sad će lažni humanitarci da dignu halabuku oko toga.

To me podsjeti na onaj stari vic kad je Sarajlija putovao autobusom i negdje u Krajini naprave pauzu. Ovaj iziđe da udahne čistog zraka i onesvesti se a krajisnik viče:"gurnite ga pod auspuh da dođe sebi..." hahaha

Edited by Grunf
  • Like 3
  • Haha 1
42 minutes ago, ST11 said:

Vec su poceli postovi na Klixu u stilu: "Do sada mi nisu smetali, ali ..." 

Transformacija sarajevskih migrantoljubaca u fasiste, kakvi smo za njih Slovenci od 2015 pa i vi Krajisnici u zadnje vrijeme, bice izgleda veoma brza.

Ja ih tamo trolam baš kao i haldir nas ovdje...nazivam ih fasistima, ksenofobima,rasistima...hahaha

• Like 2

Meni je najaca scena tamo u onoj kasarni Bosanci kasarnu renoviraju ciste popravljaju po zimi, dok mlatimudani migranti igraju kriket ono zbilja covjek mora da se smije na ovu zajebanciju o demokratijo jebo te Sokrat. 

Ne vezano za temu ali jedna usporedba u Srbiji je prije nekih 6-7 godina bio jedan covjek koji je u prirodnom seoskom okruzenju lijecio narkomane ovisnike alkoholicare znaci istima nisu doktori ni terapeuti moderna medicina nije mogla pomoci vec samo ih narokaju metadonima od koji ovi narkomani vrlo brzo umru kao sto bi umrli i od droge. Znaci covjek odveo ovisnike na selo uveo im striktan strog rezim ..rad, spavanje, disciplina i zdrav zivot zdrava prehrana koju sam moras proizvesti .A kad imas posla sa narkomanima ovisnicima kockarima znas da je to najveca bagra na svijetu sto postoji to su ljudi sto bi slagali ukrali mater rodjenu za drogu i ovaj covjek ne mogu se sjetiti kako se zvao je to vrlo dobro znao i uveo je svojevrsno kaznjavanje za svake prekrsaje tukao ih lopatom po guzici ako ne postujes pravila znaci lopata . Znaci covjek je izlijecio preko 50 ovisnika sto nisu uspjeli ni doktori ni medicina samim tim je ustedio mnogo novca iz budzeta i spasio toliko zivota doprinjeo zajednici . i Neka budala je postavila video snimke kako se kaznjavaju narkomani lopatom i onda je pocelo globalno kritikovanje ( znaci zene u crnom ,karitas,veritas, pride i ostali )da bi taj covjek na kraju dogurao i do suda i morao je prekinuti sve oblike ove komune sto je imao. Hocu reci koliko je narod ogranicen i kontradiktoran sam sebi svi oni preziru narkomane ovisnike kockare u stvarnom zivotu a u ovom slucaju su samo vidjeli lopatu i sve ostalo je manje bitno. Ista stvar je i sa migrantima dok god se njima ne kaze morate raditi i privredjivati ako hocete jesti i piti i dok se ne pokaze disciplina u tim kampovima oni ce hodati i pljackati silovati i sve ostalo . Kampovi moraju imati sistem prisile i odredjeno kaznjavanje koje ne mora biti samo fizicko . Ali sad da natjeraju migrante da moraju da rade i da ciste ili kuhaju citav svijet bi se digao i to kritikovao posebno lakiraci noktiju i ostali pederi . 

• Like 4
  • Thanks 1
12 hours ago, Fap mašina said:

Jedan djelić migranata iz krajine je prebačen u olimpijski grad,velika se buka oko toga digla.pa oni ovdje već dvije godine marširaju i bahato se ponašaju i sve iza sebe ostavljaju prljavo.niko ni da mrdne repom čak se radi na tome da se njima uljepša boravak i dalja najezda,neki naši krajiški profiteri su tu da omaste brk,ko biva oni humanitarci ha ha ha.

Juče migranti u grupama po 2 ili 3 kod unatransa i na repušinama od naroda traže hranu,dok lipovača i društvo nasjeđavaju umjesto da ih smaknu sa ceste i odvezu se skupa s njima što bliže bakirovoj vatri.danas grupe po 6 ili 7 migranata sa torbama(ne oni iz bire) idu da šatoruju noćas na unu na njive prema jotanovima.znači nama je ovdje dosta toga da svoju djecu ne puštamo ni u školu ni u grad samu.možda se neki bišćani puno kreću u autima pa ne vide smeće uz cestu ili pored une ili ustvari samo kažu nije to moj problem.                 

Migranti puno bacaju smeca seru gdje god stignu ono zbilja katastrofa ali boga mi ima i nasih pesina koliko hoces kojima baciti limenku ili kesu od neceg nije nista .Moja kuca u Bihacu je doslovno cijelu godinu prazna ja tu boravim ono 6-7 sedmica godisnje i kad god dojdem imam najmanje tri cetiri vrece smeca da pokupim oko kuce i po dvoristu jer ljudi i djeca bacaju gdje god stignu pai tudje dvoriste . Jedno jutro sjedim i pijem kafu i gledam nekog klipana parkirao se ispred moje kuce i ceka nekog i lijepo otvori vrata znaci pepelnicu iz auta samo lijepo istrese ispred moje kuce na trotoar i ja nako gledam sta da mu covjek urati sta da mu kazem lijepo izadjem otvorim mu vrata iz auta ufatim ga doslovno za uho a hvala bogu ima usi ko slon sve i jedan cik je morao pokupiti sa ovakvim idiotima samo ovako mozes razgovarati jer nema drugog nacina i jos one meni kaze nije ovo tvoje vlasnistvo ovo je drzavno a mamu ti hebem ispred moje kapije je . Mislim da mu vise nikad nece naum pasti da to uradi a deset metara dalje ima kantu za smece .

• Like 2

Pa i ovamo pesini u smjestajima cekaju da im se dodje pocistiti.U jednoj reportazi prikazivali smjestaj gdje su u cetvoricu mladica u cetvorosoban stanu smjestili.Po planu intergracije imali su program tako da ih je iz te sluzbe i obilazila osoba koja bi im pomagala da se bolje snadju.Napravili im plan sa listom njihovog redosljeda za kucni red i odrzavanje cistoce u stanu.Kad je sluzbeno lice u kuhinju uslo sokiralo ju je kad je vidjela kolko jada i smrada.Kuhinja je bila puna smeca, otpada i zabudjalog posudja.Kad ih je pocela ispitivati zasto se reda ne pridrzavaju - jedan rece, ja se sam trudim da na moj redosljed pocistim.Drugi rece - ( onako na bezobrazan nacin) ja to ni kod kuce nisam radio a ostala dvjica poklopila glavu i cute. Ovamo su prije dosta tih slucajeva i ispada prikazivali ali kako je radikalizam prema njima poceo rasti to su javno prestali ( zabranili) prikazivati. Ponekad kad nadju pojedinca u pozitivnom smislu onda njega u program ubace. I da dodam ovo coporativno kretanje im je zabranjeno.   

Edited by rucica1
  • Like 1

Kako je klix promjenio pricu sad kad su migosi u Sarajevu. Prvo su sad ogorčeni uslovima u Kasarnama,a nisu uslovima u Biri koji su isti. Pa se sad objavljuju da migranti pljačkaju djecu,a kad su to radili u Bihaću onda je objaviti takvu vijest ksenofobija. Eto vam sad kako ih zovete izbjeglice pa im pomozite

• Like 9
  • Thanks 1
2 minutes ago, Venom said:

Kako je klix promjenio pricu sad kad su migosi u Sarajevu. Prvo su sad ogorčeni uslovima u Kasarnama,a nisu uslovima u Biri koji su isti. Pa se sad objavljuju da migranti pljačkaju djecu,a kad su to radili u Bihaću onda je objaviti takvu vijest ksenofobija. Eto vam sad kako ih zovete izbjeglice pa im pomozite

trebace jos puno vremena da Bosnjo progleda i time zadnji promigrantski zagovornik promijeni pricu. Tek tad cemo se dignuti na noge i protjerati bagru. A mislim da ce tad biti prekasno..

• Like 6
  • Dislike 1
18 minutes ago, rucica1 said:

Pa i ovamo pesini u smjestajima cekaju da im se dodje pocistiti.U jednoj reportazi prikazivali smjestaj gdje su u cetvoricu mladica u cetvorosoban stanu smjestili.Po planu intergracije imali su program tako da ih je iz te sluzbe i obilazila osoba koja bi im pomagala da se bolje snadju.Napravili im plan sa listom njihovog redosljeda za kucni red i odrzavanje cistoce u stanu.Kad je sluzbeno lice u kuhinju uslo sokiralo ju je kad je vidjela kolko jada i smrada.Kuhinja je bila puna smeca, otpada i zabudjalog posudja.Kad ih je pocela ispitivati zasto se reda ne pridrzavaju - jedan rece, ja se sam trudim da na moj redosljed pocistim.Drugi rece - ( onako na bezobrazan nacin) ja to ni kod kuce nisam radio a ostala dvjica poklopila glavu i cute. Ovamo su prije dosta tih slucajeva i ispada prikazivali ali kako je radikalizam prema njima poceo rasti to su javno prestali ( zabranili) prikazivati. Ponekad kad nadju pojedinca u pozitivnom smislu onda njega u program ubace. I da dodam ovo coporativno kretanje im je zabranjeno.   

Ja sam o ovakvom slucaju pricao sa jednom kolegicom koja je radila u opcini za zbrinjavanje stranaca znaci nadju im kucu kad izadju iz kampa kuca potpuno namjestena uredna cista da bi nakon 2 mjeseca doslovno sve bilo unisteno prljavu robu su samo bacali u jednu sobu a svake sedmice su uzimali drugu iz crvenog kriza i karitasa. 

• Like 1

Da i mi smo dosta prljav narod,pa samo u uni ima mali milion staklenih boca koje su već urasle u sedre.una je u prošlom vemenu bila ko deponija za smeće,bacalo se sve: namještaj,tehničke,stvari,šporeti,smeće.kanalizacija zna se u rijeku spojena.i nikom ništa.najjače je bilo kad su u ratu bacali smeće iz zgrada na ozimicama 1 sa 7 ili 8 sprata i pravo u potok(kanal).                

• Like 1
  • Aferim! 1
prije 21 minuta, Fap mašina said:

Da i mi smo dosta prljav narod,pa samo u uni ima mali milion staklenih boca koje su već urasle u sedre.una je u prošlom vemenu bila ko deponija za smeće,bacalo se sve: namještaj,tehničke,stvari,šporeti,smeće.kanalizacija zna se u rijeku spojena.i nikom ništa.najjače je bilo kad su u ratu bacali smeće iz zgrada na ozimicama 1 sa 7 ili 8 sprata i pravo u potok(kanal).                

Ljudi dosta koriste to kao neko opravdanje. Kao ima i kod nas isto raznih probisvjeta i kriminalaca. Naravno da ima. Tim prije, ne treba nam još uz naše i uvoziti tuđe. 

• Like 3
  • Dislike 1
  • Thanks 1
4 minutes ago, Barba said:

Ja sam o ovakvom slucaju pricao sa jednom kolegicom koja je radila u opcini za zbrinjavanje stranaca znaci nadju im kucu kad izadju iz kampa kuca potpuno namjestena uredna cista da bi nakon 2 mjeseca doslovno sve bilo unisteno prljavu robu su samo bacali u jednu sobu a svake sedmice su uzimali drugu iz crvenog kriza i karitasa. 

U, za njih novonapravljene zgrade, obicno praktikuju u jednu samo porodice smjestavati.Te hanume po citav dan sjede, nikakvih obaveza nemaju, a boze sacuvaj da one stubiste pociste.Mjesne zajednice salju cistace da im stubista pociste. Kad se to proculo i mjestani su se poceli ljutiti i u zajednici diskusije otvarati. Da li su ih u ovoj godini, nadlezni za intergraciju imalo pripitomili to nisam u toku ( odselila mi se komsinica koja tamo ima uvid  ). Meni su i ovi, za njih nadlezni, cudni - umjesto da nadju modus da ih za neispunjavanje obavez kucnog reda, sankcionisu oni radije porezne obaveznike (domicilno stanovnistvo) opterete. U navedenom primjeru ovih cetvorice pesina iz reportaze koju sam gledala - nadlezna osoba je odmah poduzela mjere.Slali su im cistacicu a njenu satnicu odbijali su bagri od njihove socijalne pomoci. 

1 hour ago, Fap mašina said:

U zagradama je zivjelo dosta izbjeglica iz okolnjih sela.Kad im se sudoper ili umivaonik zastopa a oni u lavor otpadnu vodu skupe pa sa spratova kroz prozor ili balkon pljusnu.Doduse ima i biscana ..., kad se sjetim rahmetli Ajne - ranom zorom uvijek se mogla vidjeti kako sa tackama smece dovozi iu Drobincu izbaci. O otpadnim stvarima nasi mediji se malo bave.Njemci stalno interesantne reportaze o ocuvanju prirode, sortiranju i odlaganju otpada i o posljedicama i kaznama prikazuju. Tako mnogima i svjest buude - barem mladjoj generaciji (zatucanih roditelja).Cak u vrticima djeca se vec uce gdje se otpadak baca. Jednom prilikom mi jedan brekovcanin rece - gosposjo prodjite kroz nase selo i vidjet cete, sve kuce oko koji je fino sredjeno,dvoriste uredno, da te porodice u Njemackoj ili negdej na zapadu zive (ili su zivjeli).   

• Like 2

Sta traziti?! Gospodine ministre nema trazenja nego poslati zahtjeve na sve drzavne nadlezne instance.Ta gospoda mora konacno odradjivati svoj posao i za nerad snositi odgovornost.Rastercavanje Bihaca i V.Kladuse je njihova obaveza. Gdje ce ih po BiH smjestiti to je drzavni problem i drzavni zvanicnici ga pod hitno rijesavati moraju.Budete li vi samo trazili, gradjani koje zastupate ce uz posprdan osmjeh sipak i jos kolonu ilegalaca, dobiti ( pitajte Suhru - on se hrpu ovakvih darova naprimao).

https://www.biscani.net/vlasti-usk-zele-iseliti-visak-migranata-iz-bire/

Ja ne znam jel Šuhretu neko pisao govor, pa je on to napamet naučio. Nema njegovog intervjua, gostovanja u emisiji, da taj čovjek ne kaže isti stvari, ali doslovno iste riječi svaki put. Migrantska kriza ne postoji u Bosni i Hercegovini, već u Bihaću. Vučjak je nastao kao rezultat da smo mi bili u opasnosti da potpuno budemo pregaženi od strane migranata i onda nabroji neka naselja (Bakšaiš, Mali Lug, Veliki Lug, Hatinac itd.). Znači gledao sam ga nebrojeno puta i svaki put je ovo rekao. Predlažem neki novi govor, ovo je dosadilo svaki put iznova slušati, pozz šukii

• Like 6
  • Haha 1

Sarajevo je dugo problem sa migrantima guralo pod tepih. Sad kad im se sručilo 750 migranata za jedan dan,odmah sad kreće medijska akcija. Nema više tekstova gdje se poziva na humano izvještavanje. Sad se ignorise riječi ksenofobija i izbjeglice, a forsira migranti,šuga,loši uslovi,provale,pljačka itd

• Like 4
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...