Jump to content
FORUM

Recommended Posts

57 minutes ago, Haldir said:

Sve i da su ova dvojica tražila azil, incident je onda još veći jer se tim definitivno potvrđuje da NDH sve, ne razmišljajući o tome kako su ušli na njenu teritoriju, ilegalno protjeruje u BiH i time krši i međunarodne propise. 

Mi (kao država) umjesto da sukladno svim mogućim zakonima deportujemo ove niškoristi mi zabadamo nos u tuđe dvorište. Ako to rade svi (deportacije) pa evo i Njemačka onda to nije ništa protivno nikakvim međunarodnim propisima

• Like 1
  • Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

1 hour ago, Grunf said:

Samo nevjerovatno je kako nas svaki dan posjeti neka delegacija, mislim na Bihać i USK.Evo sad čitam i iz Koruške. Samo još nikog od vlasti iz Sarajeva nema već drugu godinu

Vrhuška će doći u Bihać samo kad budu konjske trke na hipodromu. 

Pa vidis da je i ova glupača došla nakon dvije godine pričati da se migranti prebace u Biru,a ne u Sarajevo. Sjebala se jer je iznenadio Šuki sa pričom i rekao joj ne prosirenju Bire,pa pobjegla iz Bihaća bez izjave poslije sastanka u gradskoj upravi. 

35 minutes ago, Venom said:

Vrhuška će doći u Bihać samo kad budu konjske trke na hipodromu. 

Pa vidis da je i ova glupača došla nakon dvije godine pričati da se migranti prebace u Biru,a ne u Sarajevo. Sjebala se jer je iznenadio Šuki sa pričom i rekao joj ne prosirenju Bire,pa pobjegla iz Bihaća bez izjave poslije sastanka u gradskoj upravi. 

Interesantno je da se i oni tamo u Tuzli smrzavaju ali niko od ovih zabrinutih zvanicnika ih tamo ne obilazi  niti kakve pregovore sa tuzlanskim zvnicnicima nevode.

• Like 2
prije 54 minuta, Grunf said:

Mi (kao država) umjesto da sukladno svim mogućim zakonima deportujemo ove niškoristi mi zabadamo nos u tuđe dvorište. Ako to rade svi (deportacije) pa evo i Njemačka onda to nije ništa protivno nikakvim međunarodnim propisima

Druze, deportacije se ne vrse preko sume. Ne postoji propis koji dozvoljava vracanje migranta iz Slovenije u Bihac a pogotovo ne postoji propis koji dozvoljava da se migrant koji Bihaca preko interneta vidio nije prebaci u isti. Sutra onaj udje preko Srbije, ovaj ga prebaci u Bihac. Kako!?

Te stvari se kose sa zdravim razumom i logikom a kamoli propisom.

Ajd ja sam rekao da razumijem ono kad one kod Rijeke uhvate i vrate ovdje preko sume iako ni to nije cisto al ne zamjerim. Ali ne mozes svakakvu bagru iz centra Europe a pogotovo ove koji nisu krocili u BiH vraćati ovamo. Pa dovuci i one iz Spanije onda pa da i to opravdamo. Ok, ne kaze niko sad da je pored nefunkcionalne drzave glavni problem hrvatska ili neka druga policija ali ne znaci sad da nam svako moze lupati samare a mi cemo okrenuti drugi obraz. Nismo valjda toliki beskicmenjaci i luzeri. 

Edited by Pavarotti
  • Like 2
  • Thanks 2
4 minutes ago, Pavarotti said:

Druze, deportacije se ne vrse preko sume. Ne postoji propis koji dozvoljava vracanje migranta iz Slovenije u Bihac a pogotovo ne postoji propis koji dozvoljava da se migrant koji Bihaca preko interneta vidio nije prebaci u isti. Sutra onaj udje preko Srbije, ovaj ga prebaci u Bihac. Kako!?

Ajd ja sam rekao da razumijem ono kad one kod Rijeke uhvate i vrate ovdje preko sume iako ni to nije cisto al ne zamjerim. Ali ne mozes svakakvu bagru iz centra Europe a pogotovo ove koji nisu krocili u BiH vraćati ovamo. Pa dovuci i one iz Spanije onda pa da i to opravdamo. Ok, ne kaze niko sad da je pored nefunkcionalne drzave glavni problem hrvatska ili neka druga policija ali ne znaci sad da nam svako moze lupati samare a mi cemo okrenuti drugi obraz. Nismo valjda toliki beskicmenjaci i luzeri. 

Ne opravdavam ja to...nego samo napominjem da je to postala "normala"

1 hour ago, Grunf said:

Jedino mjesto gdje mi zabadamo nos je teritorija Bosne i Hercegovine na čiji suverenitet svakodnevno nasrću hrvatski policajci. Dokaz su i ova dva momka iz Nigerije. Protiv migracija se možda ne možemo boriti, iako bi trebali na sve moguće načine, ali sa Hrvatskom sigurno možemo. Problem je što nećemo. Ili barem neće iz HDZ-ove podružnice u BiH. 

33 minutes ago, Grunf said:

Ne opravdavam ja to...nego samo napominjem da je to postala "normala"

Itekako opravdavaš. Iz dana u dan ti pišeš komentare tipa "što hodaju bez dokumenata". 

1 hour ago, toby said:

Što bi reko Haldir, čitao je na profilu brata od tetke nekog europarlamentarca komentare o Vučjaku i netko je napisao da je to grozno, iz čega je Haldir pronicljivom šoroševskom dedukcijom zaključio da će Europska unija uvesti sankcije BiH i prestati slati Eurokrem ako se ne pristane na iseljavanje Vučjaka u Biru.

image.jpeg.0fba2b3bd839ff583d40ceb896a9528e.jpeg

Inače, sad je najbolje vrijeme da se napravi remont plinskih instalacija u Biri i da Bira ostane bez grijanja na nekih 2-3 tjedna.

Ti si i službeno forumski klaun postao. Evo te na ignore listi od večeras. 

• Like 1
  • Dislike 1
  • Haha 1
  • Confused 1

@Haldir sto se tice hrv. policije par desetina metara ako uđu u BiH meni ne smeta a tebi smeta. Meni smeta kad BiH bukvalno pregaze na desetine hiljada odbjeglih terorista i kriminalaca preko cijele njene teritorije a tebe ne. Tu je razlika koju ja cijelo vrijeme naglasavam. Po tebi je to pravo a po meni kriminal. Ali ti bi se zato borio protiv Hrvatske ali da to radi neko drugi umjesto tebe a ti da tipkas sa sigurnog. Mržnja prema drugoj naciji koju ispoljavas u svakom svom drugom postu ti ne valja. Mlad si, kako sam shvatio, uživaj u životu, ostavi mržnju po strani.

• Like 3
  • Thanks 1
prije 6 sati, Haldir said:

Ti si i službeno forumski klaun postao. Evo te na ignore listi od večeras. 

Šteta, a baš sam te mislio pitati za te EBRD financirane kapitalne projekte u Petrovcu i Bužimu s kojima si ciljano prijetio ovdje na forumu da postoji mogućnost da EU obustavi njihovo financiranje. Naime, EBRD, osim što nema apsolutno nikakve veze s EU, nema pojma ni o tim projektima, jedini aktivni EBRD projekt u BiH je dionica ceste u Doboju. Da sad ne ulazim u lokalnu USK politiku o kojoj nemam pojma, tvoj upis je bio pokušaj ucjene određenih političara u USK vezano za migrantsku krizu?

Jedino mjesto gdje mi zabadamo nos je teritorija Bosne i Hercegovine na čiji suverenitet svakodnevno nasrću hrvatski policajci. Dokaz su i ova dva momka iz Nigerije. Protiv migracija se možda ne možemo boriti, iako bi trebali na sve moguće načine, ali sa Hrvatskom sigurno možemo. Problem je što nećemo. Ili barem neće iz HDZ-ove podružnice u BiH. 

U prijevodu, cilj tvoga "rata" protiv Hrvatske i ljubavi prema migrantima je očuvanje balkanske migrantske rute, s ciljem ubacivanja što većeg broja migranta u zapadnu Europu s ciljem stvaranja što većeg nemira i kaosa, jer se onda može najviše zaraditi. Pa deda Šoroš je priznao da je potrošio 500 milijuna dolara za organiziranje migracija, a sad mu nekakva Hrvatska tu remeti planove i udara na novčanik.

• Like 1
prije 8 sati, Pavarotti said:

U slobodnom društvu ne postoje propisi koji nešto "dozvoljavaju". U slobodnom društvu je sve unaprijed dozvoljeno, a onda se to što je dozvoljeno može propisima ograničiti ili zabraniti, odnosno u slobodnom društvu postoje samo propisi koji nešto ograničavaju ili zabranjuju. U svezi navedene problematike postoji jasan skup propisa uređen Šengenskim sporazumom kojeg se Hrvatska pridržava, a da je tome tako potvrđuje i odluka da je Hrvatska ispunila uvjete za pristup Schengenu.

Naravno da se ljude koji su u Hrvatsku ušli nekim drugim putem, a ne iz BiH, ne smije deportirati u BiH, ali ne postoji niti jedan dokaz da se to ikada dogodilo. Niti jedan. Ne postoji niti jedan zabilježeni slučaj da se to zaista radi. Lupetanje kriminalaca bez dokumenata koji tvrde da su doktori, inženjeri ili studenti, kojima je jedini cilj domoći se zapadne Europe kršenjem zakona nije dokaz, isto kao što dokaz nije ni lupetanje Šuhreta Fazlića tipa "Brao sam gljive u šumi i vidio sam migrante koji su mi rekli da su pali s Marsa u Hrvatsku i ja sam im povjerovao". 

S druge strane, kako zamišljate upravljanje migrantskom krizom? Makedonija, Grčka, Turska, Srbija, Crna Gora, Albanija, Kosovo i BiH će mlatiti lovu kroz šverc migranata, ilegalno ih propuštati bez ikakve kontrole kroz svoj teritorij, naplaćivati im prijevoz vlakovima, autobusima, taksijima, policija i političari će dobivati proviziju od mafije i šoroševaca, a onda će se praviti ćoravi i glupi kad se takvi jednom dokopaju Hrvatske i dalje zapadne Europe, pa neka Hrvatska, Slovenija, Austrija Italija i ostali troše novac za utvrđivanje identiteta koji je u 99,9% slučajeva nemoguće provesti, utvrđivanje načina ulaska u zemlju što je još teže provesti, postupak azila, natezanje s kojekakvim NGO govnarima i na kraju deportaciju do koje u 99.9% slučajeva ne može ni doći?

• Like 2

Ako već ne može vojska na granicu na Drini zašto je ne rasporede onda na zapadnu granicu prema HR to će koliko toliko spriječiti priliv migranata jer očito da iz Hrvatske ubacuju sve migrante koji nemaju veze sa BiH. Još malo će početi i cigane nama deportirati jer su tamnoputi 😆😆😆

• Like 2

U sklopu projekta Vlade koja je donijela odluku o prihvatu 250 izbjeglica, u Karlovac je u proteklih mjesec dana preseljeno 10 sirijskih obitelji, inače tražitelja azila u Hrvatskoj.

Na korištenje su dobili državne stanove u kojima imaju pravo ostati dvije godine. Država će im pomagati u plaćanju režija, a oni trebaju naučiti hrvatski jezik, pronaći posao i započeti novi život.

https://magazin.hrt.hr/563542/price-iz-hrvatske/u-karlovcu-srecu-trazi-9-sirijskih-obitelji-upoznajte-jednu-od-njih

Eto je već normalno.  Dođeš u neku zemlju, tražiš azil i gotova stvar.  Ovo su već ljudi kojima treba pomoći jer došli su iz ratom zahvaćenih područja. Ali  Pakistan, Indija, Bangladeš... bez dokumenata, po šumama i gorama.

Dakle, samo izdrzati i ne raditi nista. Zima je i katastrofa je i kozojebi su izgleda dojavili drugim-novo pristiglim kozojebima da ne dolaze u Bihac, jer ce im se cuna smrznuti na Vucjaku. I dalje ulaze u Bosnu, ali izgleda da se proculo kako je lijepo na Vucjaku, pa onda se ipak odlucuju da ostanu u talibanskom dusmanskom Sarajevu kod brace! 

image.png.841118fe483dd61d52a5b14125c19385.png

Neka, neka - neka ih malo tamo! Fuj, gamad, ne zna se ko je gori, ili migranti ili Sarajlije!

Edited by jokesOnYou
  • Like 2
4 minutes ago, jokesOnYou said:

Dakle, samo izdrzati i ne raditi nista. Zima je i katastrofa je i kozojebi su izgleda dojavili drugim-novo pristiglim kozojebima da ne dolaze u Bihac, jer ce im se cuna smrznuti na Vucjaku. I dalje ulaze u Bosnu, ali izgleda da se proculo kako je lijepo na Vucjaku, pa onda se ipak odlucuju da ostanu u talibanskom dusmanskom Sarajevu kod brace! 

image.png.841118fe483dd61d52a5b14125c19385.png

Neka, neka - neka ih malo tamo! Fuj, gamad, ne zna se ko je gori, ili migranti ili Sarajlije!

Tuzla,Sarajevo...uvijek bili usputne stanice dok ih humani Tuzlaci ili Sarajlije ne upute kako vozom ili busom za Bihać

prije 4 minuta, rucica1 said:

Televizija iz države koja je zabranila izgradnju minareta.  Nego, ako im je toliko stalo do migranata lijepo da otvore granice pa neka ih nastane kod sebe.  Neka samo kažu, strpat ćemo ih sve u autobuse i poslat kod njih. 

6 minutes ago, gargamel said:

Televizija iz države koja je zabranila izgradnju minareta.  Nego, ako im je toliko stalo do migranata lijepo da otvore granice pa neka ih nastane kod sebe.  Neka samo kažu, strpat ćemo ih sve u autobuse i poslat kod njih. 

Kako god ali ipak je na kraju ukazana (upucena) javna kritika i optuzba evropskoj uniji (ovdje mislim na zemlje EU) koje na sve sto im ne odgovara, zatvaraju oci.Nama dolaze i slazu price o ljudskim pravima a oni ih i sami ne postuju.Da su u Grckoj uspostavili kontrolu i red gdje ce ti ljudi biti na odredjen nacin procesuirani i one koji nisu iz ratnih podrucja nazad vraceni do ove invazije u ovom obimu nebi doslo. Granice EU cuvaju se u Grckoj a ne u Hrvatskoj.Radi njihove ne sposobnost ispastaju svi gradjani balkanske rute a ponajvise Bihac i V.Kladusa.    

• Like 3

Snimka brutalnosti hrvatske policije? migranti pokazuju ozljede, nema niti jedne snimke na kojoj im to radi hrvatska policija, te ozljede su mogle nastati na 100 nacina, ali rucica ima pravo, eu ne cini nista da ovo zaustavi, Grcku boli k, Makedonija nesto pokusava, Srbiju boli k, BiH je blokirana i nemoze nista, Hr okruzena s zicom, i sto onda ocekivati, licemjeri i lazni humanisti, Svicarska je super bogata, eto nek dodu na Vucjak i sve ih odvezu sebi doma, biti human preko tuđih leda je odvratno. Vjerovatno se pribilizava trenutak kada ce Hr ili pokleknuti pod pritiskom politike ili ce napokon poceti cuvati granice i pucati na ilegalne prelaze, ova kako je sada je neodrzivo i nemoguce. Ako Hr popusti za godinu dana ce imati 50000 ilegalaca na grbaci i biti ce opako destabilizirana, u tom scenariju niti BiH nece proci nista bolje, jer ako se bude moglo ulaziti u Hr, iz Turske ce krenuti masa njih i opet kroz BiH i opet u USK. Jedino rjesenje koje je malo vjerovatno je da ce Hr stvarno zaustaviti prelaze, onda bi i Hr i BiH bili na miru i ruta bi morali krenuti negdje drugdje. 

Inace koliko su ove danasnje konvencije nakaradne vidi se na primjeru Nigerijaca, lik je prvo dosao u policijsku prijaviti 'gubitak' pasosa, htjeli su ga povezati s nigerijskom ambasadom, nije htio, otisao je i pokusao 2 puta uci u Sloveniju, nakon toga se vratio u policijsku postaju i s 'pronađenim' pasosem zatrazio azil, i usao u postupak , znaci mozes lagat, muljat zehebavati i umjesto kazne nagrada, sada ima papire da je zatrazio azil i vjerovatno vec kroz sumu pokusava  u Sloveniju, pa zar ova stoka od politicara ne moze suspendirati ove nebuloze?.

• Like 1
  • Aferim! 1
prije 14 minuta, logan said:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/ovo-su-vize-nigerijskih-studenata-u-hrvatskoj-su-bili-potpuno-legalno/2137751.aspx

Op, evo stigle i vize, meni dječaci liče na ove koji su nam se javili iz Mirala. Hajmo sad toby, otkud njih 2 u Miralu? 

Jel nisu rekli da su ostavili dokumente u hotelu, a ovi u hotelu kažu da su sve dokumente uredno pokupili.  Što bi trebalo značit da su bacili svoje isprave.   Znači probali ilegalno preći granicu, ali im se kompas pokvario pa umjesto na zapad okrenuli na istok.  

Logan, policija ni u jednom trenutku nije rekla da je ekipa usla ilegalno, nigerijci su u kameru rekli da ih je policija pokupila 17-og  da imaju let 18-og, naravno da su obadvije izjave dokazane lazi, iz hostela su se odjavili 18-og, platili uredno sobu pokupili stvari i otisli, let nije bio 18-og jer toga dana nije bilo leta za Istanbul, karte su bile za 17-og, 

nigerijskim lazljivcima ne vjerujem niti jednu riječ a jos manje vjerujem da imaju 18 godina. Lažnjaci od pocetka do kraja i nikome nigerijski olos ne treba, nigerijske bande u Italiji nemogu shebati  ni NDRAGETA NI CAMORA  dve njavece talijanske maijfaske organizaijce, toliko  je taj olos nasilan.

• Like 3
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...