Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3488

• rucica1

1380

• Barba

1221

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Pa dobro, kad smo imali onaj veliki protest PROTIV MIGRANATA  kad je bilo 4-5 hiljada ljudi isti specijalci su već bili spremni da krenu na Bihać.  U petak skup pred Birom i nemoj da koga čujem da je

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Posted Images

prije 25 minuta, gargamel said:

Umro čovjek.  To se događa kada se tolerira da divljaci prelaze granice bez dokumenata. 

Pa išli su bez dokumenata. Poenta cijele priče je da svako ko ilegalno prelazi granicu mora biti tretiran kao kriminalac.  Zbog toga postoje pasoši, lične karte, granični prijelaz itd. 

• Like 2

Poginu policajac na službi žalosno.

-Migrantska ruta- ili kriminalci svih zemalja ujedinite se i radite šta hoćete,nemojte imati dokumente kod sebe dok vam se ne ukaže prilika da ih pokažete iz vašeg vlastiog interesa.niko vam ništa ne može,prenosite slobodno preko granica:drogu,oružje,možda uranijum i što je najvažnije ljudske organe.u svakoj državi imaćete podršku od ološa sličnog vama,vjeru i tetovaže mjenjajte po potrebi.živjela migrantska kriza živjeli naivni narodi koji neznaju pružiti otpor.

Ovo troje su kosovski šahisti koji su bili na turniru u ljubljani tamo su postigli sjajne rezultate.oni su sinoć zaspali u hotelu u ljubljani i jutros su se čudom probudili u montenegru.janez šef hotela kaže da će im poslati njihove pasoše ali u bihać tako da će oni prekosura već biti u biri sa važećim pasošima.

• Like 5
9 minutes ago, Pavarotti said:

Pa ok. Samo sto me kosovski ilegalci zanimaju kao i paragvajski npr jer ni jedni ni drugi nisu dio problema u kojem se nalazimo. 

Al aj nebitno.

Kako nisu dio problema koji mi imamo? Mislis da nema pokoji i Kosovar među ovima. Kao što@Fap mašina reče ova ruta se koristi za sve od krijumčarenja ljudima, drogom, oružja...svi je koriste za sve a rijetko to ko kontroliše bar ne do Hrvatske teritorije. Nekom cilj Crna Gora, nekom BiH a nekom Italija. Ali činjenica je da veliki broj kriminalaca koristi situaciju u svoje svrhe. 

,Grunfe sjećaš li se snimka iz Ključa među migrantima u sabirnom centru.znači Njemac čovjek među njima ,izjavio je da se ne znam odkud ja tu,možda je malo više droge kakve potego il se pravi blesav.

Al može kod našeg naroda svašta proći......kad to novinari ojade.

Edited by Fap mašina
  • Like 2
prije 21 minuta, Grunf said:

Kako nisu dio problema koji mi imamo? Mislis da nema pokoji i Kosovar među ovima. Kao što@Fap mašina reče ova ruta se koristi za sve od krijumčarenja ljudima, drogom, oružja...svi je koriste za sve a rijetko to ko kontroliše bar ne do Hrvatske teritorije. Nekom cilj Crna Gora, nekom BiH a nekom Italija. Ali činjenica je da veliki broj kriminalaca koristi situaciju u svoje svrhe. 

Od cca 50.000 hiljada koliko ih je proslo, vjerovatno ima i poneki Aboridzin. Ovdje je problem bagra koja masovno, organizovano i svakodnevno dolazi. Oduvijek si imao sporadicne ilegalne prelaske Kosovara, iz kriminalnih ili nekih drugih razloga, ali to po mom misljenju nije usko povezano sa migrantskom krizom koja nas pogadja. 

• Like 1
On 14. 12. 2019. at 22:18, Haldir said:

"Pitanje je samo koliko duboko ulaze u teritoriju BiH jer je put prekriven odjećom, razbijenim telefonima i ostalim u dužini od 350 metara."

"... Slike ću okačiti malo kasnije, sad mi se stvarno ne da čekati na 100mb uploada."

Jel se konacno uploadalo ovo, da vidimo "put prekriven odjećom, razbijenim telefonima i ostalim u dužini od 350 metara".

• Like 1
prije 3 sati, ST11 said:

Jel se konacno uploadalo ovo, da vidimo "put prekriven odjećom, razbijenim telefonima i ostalim u dužini od 350 metara".

Čekaj da uključi agregat pa će slike

prije 57 minuta, kolikotoliko said:

Eto nam migica ponovo.Mislim da koalicija SDA-SBB nije slucajna,Bake sa Fahrom,a ovaj ministar sigurnosti(NOVI).pa Vi protumacite............

Cirkus 🤯

11 hours ago, Fap mašina said:

,Grunfe sjećaš li se snimka iz Ključa među migrantima u sabirnom centru.znači Njemac čovjek među njima ,izjavio je da se ne znam odkud ja tu,možda je malo više droge kakve potego il se pravi blesav.

Al može kod našeg naroda svašta proći......kad to novinari ojade.

Pa vecina njih su ovisnici a humano izvjestavanje je doslovno u cijeloj Europi Vucijak su vrtili na svim televizijama svijeta  a sve se svodi na pricu ljudi koji kao bjeze od rata sto je notorna laz . Ja se pitam gdje je nestalo istrazivacko novinarstvo ali danas doslovno novinar moze biti svako dovoljno je da znas tipkati na tastaturi i upotrebljavati copy paste .

• Like 1
1 hour ago, Barba said:

Pa vecina njih su ovisnici a humano izvjestavanje je doslovno u cijeloj Europi Vucijak su vrtili na svim televizijama svijeta  a sve se svodi na pricu ljudi koji kao bjeze od rata sto je notorna laz . Ja se pitam gdje je nestalo istrazivacko novinarstvo ali danas doslovno novinar moze biti svako dovoljno je da znas tipkati na tastaturi i upotrebljavati copy paste .

Pa i ja o tom govorim. Evo (iskreno govorim,najiskrenije i bez sprdnje) dobra prilika za Haldira. Ja da sam na njegovom mjestu spremio bih se, naoruzao kamerama i fotoaparatima i krenuo sa grupom migranata u game i radio reportažu, od starta do cilja preko Plješivice ili dok ih hr. policija ne uhvati ali i tada bih snimao  To bi bila fenomenalna reportaža vrijedna svjetskih pohvala. Zbilja da sam novinar uradio bih to

Edited by Grunf
16 minutes ago, Grunf said:

Pa i ja o tom govorim. Evo (iskreno govorim,najiskrenije i bez sprdnje) dobra prilika za Haldira. Ja da sam na njegovom mjestu spremio bih se, naoruzao kamerama i fotoaparatima i krenuo sa grupom migranata u game i radio reportažu, od starta do cilja preko Plješivice ili dok ih hr. policija ne uhvati ali i tada bih snimao  To bi bila fenomenalna reportaža vrijedna svjetskih pohvala. Zbilja da sam novinar uradio bih to

To bi bila reportaza ali mislim da je to vec uradjeno ali da se zbog uredjivackog novinarstva spinovana javnosti to nigdje ne bi prikazalo osim na vlastitim drustvenim mrezama a da bi poslije nekoliko dana to bilo obrisato kao sto je slucaj sa tim facebook youtube i slicni redovno brisu ovakve video klipove. 

A druga stvar a mozda najvaznija za ovakvo nesto treba imati muda sam sa mirantima a i ako te policija uhvati mozes biti okarekterisan kao krijumcar a samim tim ti zatvor ne gine ubise policajci u crnom dok ti objasnis ko si i sta si . 

16 minutes ago, Barba said:

To bi bila reportaza ali mislim da je to vec uradjeno ali da se zbog uredjivackog novinarstva spinovana javnosti to nigdje ne bi prikazalo osim na vlastitim drustvenim mrezama a da bi poslije nekoliko dana to bilo obrisato kao sto je slucaj sa tim facebook youtube i slicni redovno brisu ovakve video klipove. 

A druga stvar a mozda najvaznija za ovakvo nesto treba imati muda sam sa mirantima a i ako te policija uhvati mozes biti okarekterisan kao krijumcar a samim tim ti zatvor ne gine ubise policajci u crnom dok ti objasnis ko si i sta si . 

Gledao jesam, isprate ih i prije granice je kraj! No to nije ono na sta ja ciljam. A neki novinari smatraju da ilegalci imaju neotuđivo pravo na prelaske granice ilegalno. Što bi onda bio problem i njima?

Just now, Grunf said:

Gledao jesam, isprate ih i prije granice je kraj! No to nije ono na sta ja ciljam. A neki novinari smatraju da ilegalci imaju neotuđivo pravo na prelaske granice ilegalno. Što bi onda bio problem i njima?

Ma da ali bilo kako bilo ja mislim da   @Haldir nema muda ni do granice da ucestvuje u Game  sta ti mislis?

• Haha 1

Ja se cesto pitam zasto ovi migranti ne idu u Albaniju pogotovo ovi sto zele otici u Italiju a realno iz Albanije u Italiju otici kao iz Cazina u Bihac koliko ima svercera sa brodovima ,ali vraga ne da siptar preko granice oni prvo pucaju pa pitaju kud si posao srbine . 

• Like 1
  • Haha 2
prije 7 sati, ST11 said:

I ja čekam... ali izgleda ništa od toga

A što se tiče razbijenih telefona, to valjda migranti pokupe sa sobom da bi pokazivali pred kamerama kao dokaz... od kud sad pa mobiteli po livadama? 

Ček da nije možda ovo?

A ne, to su oni sami ostavili kad su prolazili prije par godina...

smece_tovarnik-hrvatska.jpg?w=900&ssl=1

• Like 3
  • Dislike 1
  • Sad 1
28 minutes ago, Rijecanin said:

Barba, mislim da je samo pitanje vremena kad ce proraditi ruta Drac-Italija brodovima i brodicama svih vrsta i velicina.

To sam se cesto pitao zasto ne idu u Albaniju ili Crnu Goru pogotovo jer mnogo migranata zeli u Italiju  .

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...