Jump to content
FORUM

Migrantska kriza

gerix

Recommended Posts

1 hour ago, Barba said:

U ovoj drzavi nista nije slucajnost  .

Pa gle, zvuci mi diktirano iz Sarajeva. Pošto imamo dva mjesta iz kog nam se doturaju migranti željeznicom. Ovaj drugi je Tuzla-Doboj i presjedanje u Doboju za Bihac koliko sam upucen. Imam osjecaj da Sarajevo pokusava usporiti dotok migranata iz Tuzle a svoj pojacati. Fuj

• Like 1

13 minutes ago, Grunf said:

Pa gle, zvuci mi diktirano iz Sarajeva. Pošto imamo dva mjesta iz kog nam se doturaju migranti željeznicom. Ovaj drugi je Tuzla-Doboj i presjedanje u Doboju za Bihac koliko sam upucen. Imam osjecaj da Sarajevo pokusava usporiti dotok migranata iz Tuzle a svoj pojacati. Fuj

Bihac je bio 20 i kusur godina bez zeljeznickog saobracaja i povezanosti i zamisli Sarajevo proda pricu sa talgom da je to zbog nas a ne zbog migranata. 

Cijelo vrijeme je bila prica kako se ne mogu dogovoriti sa RS o povezanosti Bihaca zeljeznicom 20 godina nakon sto su nas zaobisli svi vazniji komunikacijski projekti koridori aerodromi ovo ono da se ne nabraja. Znaci niko se nije mogao sjetiti da se nadje drugo rijesenje i da se stave karte na stol i da se spoji recimo dio Unske Pruge Martin Brod sa Jablanicom  ili da se ide na rijesenje i zajednicki projekat sa republikom Hrvatskom gradnja nove pruge Knin pa kroz Hercegovinu do Jablanice ili Mostara to nisu toliko veliki projekti ali bi uveliko znacili mnogo a mislim da nasa drzava ima novca za to i da se kroz projekte EU mogu naci srestva . Neki ce reci reljef i geo-struktura tla ali danas je arhitektetura na najvecem nivou tako da to nije priblem . Samo je volja i interes a isto se moglo uraditi i sa Auto- putevima Bihac Karlovac .

• Aferim! 1

3 hours ago, Barba said:

@Lidjo @milko ne znam zasto se toliko palite na minuse kao da je to nesto bitno djecka nazivate pogrdnim imenima kao da vam je ne znam sta uradio osim tog Dislike i to je sad toliko bitno . Okrenite se temi vjerujem da ce vam od sad @EtTore davati samo like- ove  ja ga molim ovim putem da to uradi a mozemo uvesti i opciju pusa pa da vas ljubi za sve napisano na forumu !

Tako je Barba!
Nije li ti rekao LIDJO da mi salje privatne poruke i psuje mater, NIJE!?!

• Dislike 2
  • Haha 2

prije 4 sati, Grunf said:

Kako sam razumio, tu liniju su ukinule Željeznice RS-a. A i sa logicke strane, Sarajevu bi neukidanje te linije zapravo odgovaralo jer svako ko iz Tuzle krene za Bihac, nece doci u Sarajevo jer nema tu potrebu. 

Mada mislim da migranti dolaze vozom uglavnom sa sarajevske stanice. U obrazlozenju zasto je ukinuta ova linijea Doboj-Tuzla je navedeno i manjak putnika sa federalne strane.

Profit je svima najdraza strategija tako da ga ima, ne vjerujem da bi uopste doslo do ukidanja. 

10 minutes ago, Pavarotti said:

Kako sam razumio, tu liniju su ukinule Željeznice RS-a. A i sa logicke strane, Sarajevu bi neukidanje te linije zapravo odgovaralo jer svako ko iz Tuzle krene za Bihac, nece doci u Sarajevo jer nema tu potrebu. 

Mada mislim da migranti dolaze vozom uglavnom sa sarajevske stanice. U obrazlozenju zasto je ukinuta ova linijea Doboj-Tuzla je navedeno i manjak putnika sa federalne strane.

Profit je svima najdraza strategija tako da ga ima, ne vjerujem da bi uopste doslo do ukidanja. 

Pa bas sam i mislio isto samo ovo odgovara Sarajevu (mislim na vlasti BiH) jer i mi smo trazili suspendovanje kompletne linije. Ovako vec imaju nesto pa si mogu pripisati malo zasluga da smire strasti

5 hours ago, Grunf said:

kako sam razumio tu liniju su održavale željeznice republike srpske i one su je ukinule. Tako sam gledao na tv, razlog su naveli nekvalitetan i zastario voz

, dok za muskarce u najboljim godinama brinu razni crveni krstovi, IOMi, NVOji i sta ja znam koji jos ostali migrantoljupci. 

http://www.uskinfo.ba/vijest/video-ena-i-nana-havka-vise-su-gladne-nego-site/67384

(dolje ispod vidim samo ziro racun broj, pa mi je nekako premalo, da bi im mogao nesto € poslati iz SLO. Cini mi se, da trebam barem IBAN i referencu) 

• Like 2
  • Sad 1

Mozda glupo pitanje ali da li ce dobiti pismo, ako ga saljem na licno primanje (pojma nemam, kao se to zapravo kaze na vasem jeziku) na ovu adresu: Huskić Havka, Gračanica, Tuzlanski kanton, Ul. Kulina bana bb, Bosnia.

Mislim, kolika je sansa, da neki postar mozda ne isporuci pismo i ono sta bi bilo unutra uzme za sebe, mada bi pismo imalo tracking broj?

9 hours ago, ST11 said:

suze mi dosle na oci, dok za muskarce u najboljim godinama brinu razni crveni krstovi, IOMi, NVOji i sta ja znam koji jos ostali migrantoljupci. 

http://www.uskinfo.ba/vijest/video-ena-i-nana-havka-vise-su-gladne-nego-site/67384

(dolje ispod vidim samo ziro racun broj, pa mi je nekako premalo, da bi im mogao nesto € poslati iz SLO. Cini mi se, da trebam barem IBAN i referencu) 

Preuzeto sa feisbuka

Sejla Brodic Uplate iz BiH mozete izvrsiti na racun:

Havka Huskic 199-501-60473105-91 

Uplate iz inostranstva mozete izvrsiti na racun u Sparkasse Bank BiH
IBAN: BA391995016047310591 

SWIFT: ABSBBA22

Korisnik: Havka Huskic

Ovo sa pismom i postoom ti nebih preporucila.

• Aferim! 1

9 hours ago, ST11 said:

Jebenti suze mi dosle na oci, dok za muskarce u najboljim godinama brinu razni crveni krstovi, IOMi, NVOji i sta ja znam koji jos ostali migrantoljupci. 

Kažu da je taj prilog prevara

5 hours ago, rucica1 said:

Na Vučjaku jeste strašno, treba biti realan

• Dislike 1

26 minutes ago, paša said:

Na Vučjaku jeste strašno, treba biti re

26 minutes ago, paša said:

E moj paša, djete od 9 godina ne može prevariti. Jesi bar vidio suze u njenim očima??? Ali zato te jesu dirnuli u dušu ove lijenčine što hoće kruha sa tuđe grbače? Ovim postom si me stvarno razočarao. Nemam ja ništa protiv toga što ti se zalažeš za migrante ali reći da je dječija suza prevara je dno dna. Neka si se ti zbrinuo. Neka si svoju djecu udomio u americi. Neka si, svaka im čast. I tebi i njima. Ja se iskreno nadam da tvoja unučad nikad neće doživjeti sudbinu ove djevojčice. Nikom to ne bih poželio. Zbilja si sad dotakao dno. Kad smo kod Vučjaka, on je u rangu sa migrantskim centrima u Grčkoj. Ni bolji ni lošiji. E moj paša...

https://avaz.ba/vijesti/bih/535879/bosanci-jos-jednom-pokazali-da-imaju-dusu-ena-vise-nece-biti-gladna

Nek ti je na dušu !

3 hours ago, ST11 said:

Puno ti hvala, to mi je trebalo 👍

SWIT CODE: RZBABA26 Sarajevo BiH, Iban code BA391613000079328207

Imas na linku od avaza sto sam stavio.

Ne podudaraju se pa prvo provjeru. Mozda mozes kontaktirati avaz ali vjerujem vise njima nego nekoj objavi na fb

Edited by Grunf
  • Like 3

@paša to što joj je mati , sto ju je ostavila njenoj nani a to sto ima njenu sliku na svom profilu, neumanjuje glad tog djeteta

https://gracanicki.ba/pomozimo-maloj-djevojcici-eni-huskic-koja-zivi-sa-svojom-nanom/

Valjda ljudi u Gračanici znaju.

Ono što hoću reći, ni jedno djete ne zna prevariti na takav način. Kako god okreneš- to djete je žrtva

• Like 1

1 hour ago, ST11 said:

Hvala ti puno. Mozda cak imaju dva razlicita racuna ali cu svejedno malo provjeriti prije nego sto sutra saljem.

Sacekaj ti malo prave informacije. Ja licno uvijek pomognem koliko mogu samo nikad ne uplacujem niti dajem novce. Zastranili smo na temi migrantska kriza treba otvoriti topic za ovakve stvari

Edited by Grunf
  • Like 1

Pa naš crveni križ u Bihaću je svoj rad je potpuno podredio migrantima. Pitaj boga šta je naših ljudi u gradu gladno jer je važnija briga za migose. 

Fleka totalna našoj policiji jer dopušta migrantima opet okupljanje u centru grada i valjanje pred  Konzumom,a migosa je sve više po gradu

• Like 6
  • Aferim! 1

Ck dobiva pare kao logistika migosima to je sada njihov zadatak, sto se oni imaju brinuti o vlastitoj starcadi, nek vise pomru samo su na brigu jel tako??

Zamisli ove VELEIZDAJE, dakle seoska domacinstva su uglavnom stara jer mladi odose, starcad ostade, do nekih hitna nemoze doci  bez GSS-a i onda citas kako migosima mora biti dostupna zdravstvena njega i to pod obavezno, dakle IZDAJES  SVOJE LJUDE  i brines o nepoznatim ljudima o kojima nemas pojma ni tko su ni sto su ali mozes vidjeti da se radi o teskim divljacima koji nisu za civilizaciju, ovo je ludilo zavladalo, da nije neki  virus?.

• Like 3
  • Thanks 1

4 hours ago, paša said:

Na Vučjaku jeste strašno, treba biti realan

Nista bolje nije ni u nekim kampovima u Spaniji, Grckoj ,Italiji.Cak sam gledala reportaze gdje su ti kampovi (italija) zicom ogradjeni,... , a ona guska rece da je svugdje isla a tako nesto kao Vucjak nije vidjela. Po mom rmisljenju onda ona nije svoj posao kako treba radila. I jos samo da dodam - kad je one horde muskih ilegalaca po Bihacu (a i V.Kladusi) vidjela, nije se kao zena upitala kako je zenama i majkama biscankama koje svaki dan u strahu provode (da ih se sjetila, barem bi ih jednom recenicom u intervjuu spomenula).  

4 hours ago, Grunf said:

E moj paša, djete od 9 godina ne može prevariti. Jesi bar vidio suze u njenim očima??? Ali zato te jesu dirnuli u dušu ove lijenčine što hoće kruha sa tuđe grbače? Ovim postom si me stvarno razočarao. Nemam ja ništa protiv toga što ti se zalažeš za migrante ali reći da je dječija suza prevara je dno dna. Neka si se ti zbrinuo. Neka si svoju djecu udomio u americi. Neka si, svaka im čast. I tebi i njima. Ja se iskreno nadam da tvoja unučad nikad neće doživjeti sudbinu ove djevojčice. Nikom to ne bih poželio. Zbilja si sad dotakao dno. Kad smo kod Vučjaka, on je u rangu sa migrantskim centrima u Grčkoj. Ni bolji ni lošiji. E moj paša...

https://avaz.ba/vijesti/bih/535879/bosanci-jos-jednom-pokazali-da-imaju-dusu-ena-vise-nece-biti-gladna

Nek ti je na dušu !

SWIT CODE: RZBABA26 Sarajevo BiH, Iban code BA391613000079328207

Imas na linku od avaza sto sam stavio.

Ne podudaraju se pa prvo provjeru. Mozda mozes kontaktirati avaz ali vjerujem vise njima nego nekoj objavi na fb

Ova Seila  Brodic ( malo sam resesirala iz mog posta ) izgleda radi u Sparkasi.Mozda im je ona u Sparkassi ziro raucun otvorila - ja bi se takodjer vise ovog iz Avaza drzala.Vjerujem da ce oni i o ishodu akcije obavijestiti. 

• Like 2

• saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...