Jump to content
FORUM

Recommended Posts

• Replies 18,2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Grunf

3305

• rucica1

1238

• Barba

1156

• Fugaziii

1089

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Morao sam kopirati jedan tekst sa Facebooka  autor je Sinan Ziric, kao da sam ja svojom rukom pisao: Možete li vi zamisliti koliko su oni nepismeni kad govore: "Ovdje je neuslovno za život, nama

Mislim da je sasvim jasno da je BiH tranzitna zenlja u kojoj većina stanovništva nema apsolutno ništa protiv ovih ljudi.  A ti, pretpostavljam, imaš sve informacije o tome ko je, za koga, od kog

Slusaj da ti ja kazem, pa neka me banira ko hoce, kraj moje kuce je napustena kuca i tri puta smo tjerali ILEGALCE mada smo istu kucu zatvorili ali oni opet ulaze, imam dvoje djece ispod 10 godina i t

Posted Images

Pozitivni Bihać

Dragi moji pozitivci! 💓

Moram podijeliti sa Vama ono sto osjecam i sto me 'razdire' posljednjih dana.. Znate da je ova stranica od pocetka bila 'mjesto' za pozitivne objave, ljude i događaje, smijeh, ljubav prema Biscu, Uni... Da je bilo 'zabranjeno' pominjanje stranaka, politicara, negative u bilo kojem obliku.. I kao sto vidite to vise nije tako. I zato me 'lomilo' da je ugasim.. Jer na ovo sto nam se desava se ne moze cutati ni zmiriti!!!! Dusa mi ne da. Boli al' ne da.

Zato zelim da znate da sve ovo radim jer volim ovaj grad!! Jer ne mogu mirno sjediti... Dacu sve od sebe da mu pomognem zajedno sa vama, da zivi! Mozda cu sebi "naci posla" jer vec ima naznaka da 'smetam' ali ne zanimaju me!!! NIKO NE STOJI IZA MENE! OSIM VAS!!!

-Ovih dana sam se naslusala i nagledala toliko zla od nekih novinara koji prate stanje u gradu, sa jednim iz Avaza imala i verbalni sukob ali sam uspjela da izbrise sa portala huskacke izjave nekih koji su 'ubaceni' da nas raspu.. 
-Postala svjesna koliko je duboko sve ovo sto nam rade, od Evrope, Sarajeva i nasih u Bihacu.. Kakve igre se vode i na sta su sve spremni. Priznam da sam bila naivna nisam zeljela vidjeti neke stvari.. i ljude. I jos mi puuuno treba da naucim.. (ako sta 'lupim'- ne zamjerite..) jer ne razumijem puno stvari. Idem dusom pa sta mi bog da.. Slabo mi je doslo od svega i jos uvijek je..

Ali sve dok mislim da smo vrijedni borbe, boricu se zajedno sa vama!!! Nismo svjesni sta nam se sprema. Molim Vas da postanemo! Ako sad odustanemo, odustali smo od sebe!! 
-Stranica ce i dalje biti pozitivna! Komentari koji siju mrznju, vrijedjaju i pozivaju na nasilje ce biti izbrisani. Sve ostalo je dozvoljeno! (Vanredna situacija na stranici je proglasena!)😉

ZA BIHAC!!! 

• Like 1
18 minutes ago, Haldir said:

Barba moj dobri. Nisi ti mene shvatio. 

Moj odgovor se odnosio NA LAŽNU VIJEST da je silovana srednjoškolka koja se iz škole vraćala u 1 sat. Nema to nikakve veze sa oblačenjem već sa USN.ba niti ja dajem kakva opravdanja za silovanja. 

Očito ti nisi načisto sa sobom. 

Izvini ako sam te pogrešno svatio.

Ali hajmo pošteno reći koliko bi naših djevojaka žena priznalo da su silovane ako uzmemo koliko je naša sredina ograničena posebno muškarci!

Ja znam da se prije desetak godina desilo silovanje u parku na građevini gdje je jedna djevojka S.... se zvala silovana i da su se ljudi šprdali sa tim i čak sto više zajebavali curu .

Da bi ista morala napustiti Bihać mislim da živi u Njemačkoj sada 

2 minutes ago, Barba said:

Ali hajmo pošteno reći koliko bi naših djevojaka žena priznalo da su silovane ako uzmemo koliko je naša sredina ograničena posebno muškarci!

To je apsolutno drugi par opanaka, što bi se reklo. Ali ako pokušavaš reći da se to možda zaista i desilo, ja sam se samo osvrnuo na to da je USN prihvatio izmišljenu informaciju kao činjenicu i proturio je i unatoč tvrdnjama odgovornih iz KB i MUP-a da se taj slučaj nije desio. 

@Brko policija mora čuvati javni red i mir, i to po zakonu ove države. To što oni nemaju nikakav status, kako ti kažeš (a imaju status ljudskog bića), ne daje nikome za pravo da ih gazi ili napada po cesti. Neki su to očigledno i spremni. 

8 minutes ago, Brko said:

Ja ne znam zašto policija štiti migrante npr ove što idu iz Sedre...

Ne plaćamo mi policiju da njih štiti nego nas.... 

Ti ljudi nemaju nikakav status, bandera ima veća prava od njih. 

Indirektno i cuva nas... tj. red i mir... 

Zamisli da ne stiti, pa nakon svih desavanja nekom bihackom maloumniku padne na pamet da iste napadne, i to onda odzvoni u svim medijima. I sta smo dobili? 

Zamisli da ne stiti, pa se neko kamionom zaleti u iste jer ih nije vidio iza krivine.

Zamisli da ne stiti... ljudski je! Imali dokumente ili ne, djeca su tu... a i tu neku granicu ljudskosti i moralne obaveze ne treba prelaziti. 

Edited by Perovich
  • Like 3

Svaka čast efendija

(Nazif Horozović)

Evo nakon samo jednih protesta odmah se javljaju oni koji kao vide političku pozadinu ovoga svega i atak na migrante. I oni sada kao vide opasnost za državu. Ništa nije nemoguće u ovoj zemlji pa ni zloupotreba, ali očito ljudima koji tako pišu treba dovesti njihovu djecu u Bihać, da malo šetaju, samo prošetaju ovim gradom i onda će se njihov patriotizam osjetiti u punom kapacitetu.

1. Ovo što se dešava u Bihaću nije usmjereno protiv napaćenih ljudi - migranata, već protiv javašluka, podlosti, nerada i indolentnosti raznih struktura koje su zadužene da čuvaju red, mir i sigurnost građana.

2. Nekima je teško što djeca nisu sigurna u gradu, a nekima što nisu sigurni u vlastitoj kući. Bezbroj puta sam rekao; puno je muke i jada među tim migrantima i njih naši ljudi hrane, oblače i brinu o njima i danas i DANAS!!! Ali je problem što među njima ima i onih drugih koji su hodajuće oružje i prijetnja sigurnosti i koje država mora locirati i pod kontrolu staviti.

3. Oni koji se pozivaju na suosjećajnost i bosanski merhametluk pozivam da se sa Bihaćem podijeli ta odgovornost pa umjesto što nam Centro-transovi autobusi dovoze migrante i zarađuju na tuđoj muci neka nekada koji autobus odvezu u druge pogranične djelove naše domovine, neka nekada i migranti prošetaju Baščaršijom, provozaju se trebevićkom žičarom, odu malo i do SCC I BBI centra... sevap je. A o Bihaću ne vodite brigu i ne dijelite ovim ljudima lekcije o merhametluku, oni se dokazuju od januara mjeseca.

4. Federalni MUP hoće poslati specijalce. Bravo. Konačno Bravo! Ali ne da tuku naš narod pa ni migrante, već da čuvaju red i da se zna ko šta radi u ovoj zemlji. Ako će specijalci dolaziti da nas prevaspitavaju, jer eto, nešto se bunimo, treba ih dočekati kao što su dočekani Centro-transovi autobusi večeras. Ali, ako će doći da uspostave red, da vrate povjerenje ionako malom broju ljudi koji još nisu otišli u Njemačku - BRAVO!

5. Dok se po centralama stranaka po Sarajevu, Tuzli, Bihaću, Mostaru, Zenici... održavaju cjelonoćni sastanci i pravljene raznih strategija kako se dočepati vlasti, narod u ovom gradu sve manje ima sabura, sve više bojazni i sve manje razumijevanja prema bilo kojoj instanci vlasti. Dok IOM "kavaljerski" troši novac za migrante, oni i dalje u nedostatku osnovnih potreba traže od naših ljudi po cesti, kućama, firmama... a u nedostatku brige sistema države za svoje građane, jedan mali broj migranata koristi priliku i pravi od ovog grada nesiguran grad i izaziva ozbiljne nemire koji bi mogli imati kobne posljedice.

Ovo nezadovoljstvo građana je usmjereno prema onima koji su dobili pare da obezbijede uslove za normalno funkcionisanje migranata. Pare su uzeli, a migranti i dalje nemaju osnovnih uvjeta. I usmjereno je prema onima koji upravljaju sistemom države i koji su prepustili svoje građane na milost i nemilost drugima, neka znaju da će im odgovornost za ovo što se dešava uvijek stajati za vratom. Kad ste mogli onolike borce staviti pod kontrolu, kad ste mogli razne radikalne grupe staviti pod kontrolu, kad ste uspjeli bilo kakve građanske inicijative staviti pod kontrolu, onda stavite i ove ljude koji nam dolaze pod kontrolu za dobro njih i nas.

• Like 1
  • Thanks 2
8 minutes ago, Brko said:

BRKO BRKANE

OPET TI ISTRČAVAŠ I PIŠEŠ SVAŠTA

A DA MALO RAZMISLIŠ ILI PROVJERIŠ TO ŠTO ŽELIŠ NAPISATI

NEĆU TE VIŠE OPOMINJATI

LP

• Like 1

Bravo za klix.ba Pisao sam im prije jedno 30 minuta bas o ovim porodicama koje danas napustaju hotel Sedra i pozalio se na medije koje nas građane zbog ovih protesta pretvaraju u zlotvore,fasiste...nas glas se ne cuje.Nakon 20 minuta mislim da je to prvi tekst koliko-toliko pozitivan zadnjih dana

https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-je-drzava-zavadila-gradjane-i-migrante-obecali-pomoc-a-kriza-se-slomila-na-jednom-gradu/181022080

Edited by Grunf
  • Like 1
9 minutes ago, Haldir said:

To je apsolutno drugi par opanaka, što bi se reklo. Ali ako pokušavaš reći da se to možda zaista i desilo, ja sam se samo osvrnuo na to da je USN prihvatio izmišljenu informaciju kao činjenicu i proturio je i unatoč tvrdnjama odgovornih iz KB i MUP-a da se taj slučaj nije desio. 

@Brko policija mora čuvati javni red i mir, i to po zakonu ove države. To što oni nemaju nikakav status, kako ti kažeš (a imaju status ljudskog bića), ne daje nikome za pravo da ih gazi ili napada po cesti. Neki su to očigledno i spremni. 

MUP plasira informacije koje njima pašu baš i kao pojedini mediji !

Just now, dobri duh said:

BRKO BRKANE

OPET TI ISTRČAVAŠ I PIŠEŠ SVAŠTA

A DA MALO RAZMISLIŠ ILI PROVJERIŠ TO ŠTO ŽELIŠ NAPISATI

NEĆU TE VIŠE OPOMINJATI

LP

JA SAM DESNIČAR PODRŽAVAM VIKTORA ORBANA I ZALAŽEM SE ZA PROTJERIVANJE SVIH NE-EVROPLJANA IZ EVROPE.

To je demokratsko pravo svakog evropljanina da tako misli. A ti mene slobodno banuj ako se tebi to ne sviđa, pa piši o multikulturalnosti, piši o čemu hoćeš. 

Samo nemoj misliti da si neki demokrata koji brani slobodu govora, nego obični ljevičarski tiranin. 

• Like 1
  • Dislike 1
  • Haha 1
  • Confused 1
1 minute ago, Brko said:

JA SAM DESNIČAR PODRŽAVAM VIKTORA ORBANA I ZALAŽEM SE ZA PROTJERIVANJE SVIH NE-EVROPLJANA IZ EVROPE.

To je demokratsko pravo svakog evropljanina da tako misli. A ti mene slobodno banuj ako se tebi to ne sviđa, pa piši o multikulturalnosti, piši o čemu hoćeš. 

Samo nemoj misliti da si neki demokrata koji brani slobodu govora, nego obični ljevičarski tiranin. 

E PA IDI NA NJIHOVE DESNIČARSKE, NACI, FAŠISTIČKE I DRUGE FORUME, OVDJE TAKVE IDEJE I NJIHOVA PROPAGANDA SE NEĆE DOPUSTITI.

• Like 3
  • Aferim! 1
  • Thanks 1

Moram i ja dodati jednu ostvar ovdje. Protesti bilo kakve prirode idu u prilog migrantima, pa cak ako su upereni i protiv njih. Za migrante koji su zaglavili na USK, najgora moguca stvar koja se moze desiti jeste da se nista ne desava, jer ako se nista ne desava oni tonu u zaborav, a to je najgori scenario za nekoga ko je zaglavio. Protesti, nezadovoljstvo, bunt i zahtjevi garadjana odrzavaju malu, veoma malu nadu da se desi nesto kao 2015 da se otvore granice prema zapadnoj EU. Naime mi koji zivimo ovdje znamo da sanse za ovo skoro nepostojece, ali migranti to gledaju iz drugog ugla, oni to vide kao malu sansu. Iako zivimo na istom prostoru, njihovo vidjenje realnosti i nase vidjenje te iste realnosti je potpuno drugacije.

A ovi iz Kladuse se moraju dignuti jer im je opstina postavila satorski kamp bas na njivama kod Kladusnice, poznato mjesto gdje lako dolazi do poplava. A kod malo jace kise, poplava dostige dubinu od cak jednog metra.

Sa tim receno, nemam objasnjenja za ove iz Sedre sto su se digli. "Malo" je neodgovorno povesti djecu pod vedro nebo.

Edited by Sinbad
mistake
8 minutes ago, Sinbad said:

A ovi iz Kladuse se moraju dignuti jer im je opstina postavila satorski kamp bas na njivama kod Kladusnice, poznato mjesto gdje lako dolazi do poplava. A kod malo jace kise, poplava dostige dubinu od cak jednog metra.

Sa tim receno, nemam objasnjenja za ove iz Sedre sto su se digli. "Malo" je neodgovorno povesti djecu pod vedro nebo.

Desetak zena sa djecom je vec stiglo.Neko vozilo sa au tablama ih dovezlo i tu iskrcalo.Eno ih pred Adnom na parkingu sjede.Kud su se zaputili nemam pojma ali po meni to je zlocin prema vlastitoj djeci

1 hour ago, Brko said:

Griješiš brko, ti ljudi imaju veća prava od samih nas. Zapravo, bandera ima prava veća od nas! 

Rekao sam hiljadu puta, a evo ponovit ću ooet. Migranti bez ikakvih ličnih dokumenata se kreću kad i gdje žele, a ti izađi poslije 11 sati na ulicu bez lične karte, dobit ćeš kaznu zbog ne nošenja ličnih dokumenata. Treba li ti šta više reći? 

• Like 1
  • saco pinned and featured this topic
  • saco unfeatured and featured this topic

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...