Jump to content
FORUM

Recommended Posts

44 minutes ago, Barba said:

Ti si jedna obična tračara kojoj sam pokazao gdje joj Je mjesto poslije oni laži i podmetanja mene bi bilo sramota se pojaviti na forumu da sam ti ! Ali ti nemaš pojma šta znači obraz i poštenje 

Haha.... Ti si bas kralj!!! 👏👏 Barba osjetljivko.... A nje dAaaa 

Mozemo li se ljudi vratiti na temu, a ja obecavam da cu sve svoje traceve premjestiti na svastaru ili na milfaru gdje vidim “posteni” cesto zavire haha

• Dislike 1
  • Haha 3

21 hours ago, Grunf said:

Sigurno? Ja mislim da znaš ali nije bitno. Jedan migracioni centar u Njemackoj (Zirndorf) ogradjen bodljikavom žicom i pod video nadzorom u "kojem migranti imaju potpunu slobodu kretanja" kako "neki" kažu ovdje i zalažu se da i u Bihaću imaju još veća prava i slobode. Pametnom dosta da skonta šta sam htio reći

Ograde u ovim kampovima služi da niko nemože ući u kamp sa strane već mora proći kroz kapiju i pokazati ispravu da živi u ovom objektu a radi sprečavanja ulaska ilegalnih osoba radi noćenja. Kamp u Zindorfu je prvi prijem migranata, to znači da migranti koji prvi put ulaze u Njemačku smještaju se u takve objekte. Tu se migranti obrađuju, otisci prstiju, slikanje, registrovanje itd ..... i podnošenje pismenog zahtjeva šta hoće i zašto je došao u Njemačku. Nakon 3 mjeseca iz ovog kampa se migranti raspoređuju širom Njemačke i čeka odgovor vlasti šta će biti snjim.

• Like 4

@paša svejedno. To je kontrola kretanja. Znači ne može ući ko hoće i zna se ko je unutra i taj neko kada izlazi mora izići na kapiju a ne preko livade kao kod slučaja Bire. A kad i iziđe na kapiju zna se kad je izišao. Zar ne? Dakle, ne moze ne kontrolisano izici iz centra  u 2 ujutro a da ne bude primjecen ili snimljen video nadzorom  To je sva logika koja kod centara ovakvog tipa treba da bude. Dakle ne moze ni na divlje neko uci i boraviti u centru a da nije registrovan i pod ovom kontrolom. Sušta suprotnost svega ovog je što su licemjeri IOM-a napravili i drzavnih vlasti sto nisu napravili kod nas.

Edited by Grunf
  • Like 4

I da, postoje tri tipa centara, prvi poput ovog u kojem su tako reći novopridošli, drugi tip je za one koji cekaju azil a treci tip je za one koji cekaju deportaciju. Kod nas su svi migranti prvog tipa iako svi znamo da su oni u tranzitu ali pravno gledano su tek podnosioci azila i moraju biti pod ovakvim nadzorom.

• Like 1

4 minutes ago, Grunf said:

I da, postoje tri tipa centara, prvi poput ovog u kojem su tako reći novopridošli, drugi tip je za one koji cekaju azil a treci tip je za one koji cekaju deportaciju. Kod nas su svi migranti prvog tipa iako svi znamo da su oni u tranzitu ali pravno gledano su tek podnosioci azila i moraju biti pod ovakvim nadzorom.

Teoretski, svi migranti na teritoriji BiH bi trebali biti pohapšeni i sprovedeni u ovakav jedan centar. To je mjesto gdje bi se izvršila provjera ko su ti ljudi, da li za njima postoji potjernica/na osnovu otisaka pristiju/  i da li su predali zahtjev za azil u nekoj drugoj državi. Ako se ustanovi da je negdje podnio zahtjev za azil ta osoba se deportuje u tu državu i tamo rješava svoj problem.

Ali, sve je to teorija jer mi nemamo takve centre.

• Like 6

10 minutes ago, paša said:

Teoretski, svi migranti na teritoriji BiH bi trebali biti pohapšeni i sprovedeni u ovakav jedan centar. To je mjesto gdje bi se izvršila provjera ko su ti ljudi, da li za njima postoji potjernica/na osnovu otisaka pristiju/  i da li su predali zahtjev za azil u nekoj drugoj državi. Ako se ustanovi da je negdje podnio zahtjev za azil ta osoba se deportuje u tu državu i tamo rješava svoj problem.

Ali, sve je to teorija jer mi nemamo takve centre.

Da na funkcijama imamo sposobne i ozbiljne ljude ti centri bi jos prije ove invazije postojali i svoju duznost obavljali . Ovako samo su pare trosili i lazi prosipali (pocevsi od Ministra sigurnosti pa do sluzbi za izbjeglice).Pa kad sam na onom sastanku kriznog staba sa Sarajevom, onog nadleznog za migraciju i izbjeglice  mazluma vidjela i njegovo mucanje pred mikrofonom cula (kako se nije pripremio pa nema neke brojke) zeludac mi se podigao.Da nam onakvi na tako vaznim pozicijama sjede i platu od gradjana primaju - ono je cista sramota za cijelu drzavu. Takvima se nesmije ni stado ovaca za cuvanje dati a kamo li drzava.I onda se cudimo sto nas svak handri. 

• Like 3
  • Dislike 1

16 hours ago, muhamed ali said:

Burek in bakery Evropa is MASANCA.I want meat in Burek.

Ako nađeš komad mesa dobiješ azil kao glavnu nagradu. 😀

• Like 1
  • Haha 1

20 minutes ago, muhamed ali said:

I want back in Afganistan,but Bihac no has airport.

Zato imamo puno ćuka. Oženiš ćuku dobiješ državljanstvo, dobiješ državljanstvo, možeš u EU

• Like 2
  • Aferim! 1
  • Haha 7

On 21. 11. 2019. at 10:39, Fugaziii said:

evo i ja masem iz Njemacke :D

Mlada Babusko, pa ti nisi izasla iz te Kotline, hahahahahahaaha...

• Dislike 3

1 hour ago, EtTore said:

Mlada Babusko, pa ti nisi izasla iz te Kotline, hahahahahahaaha...

Ne sikiraj se ti drug za mene, ja masem iz njemacke pa kako god haha 🤟🏼

• Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

15 minutes ago, Lidjo said:

Gdje je ovo?

Ispred 35-ce, znaš eto vidi se nova zgrada Agrama, univerzitetska biblioteka,parking - ispod tržnice u centru

• Like 1

prije 24 minuta, Lidjo said:

Gdje je ovo?

E zbog ovog narod ide sa USK zato što je ovo svakodnevnica još su i zaštićeni od vlasti nedo bog da kakav krajišnik dirne ove teroriste odmah kazna.Ljubimci tzv IZ i SDA kadra.Kamo sreće da se hoće pojaviti kakav hrabar političar da pošalje poprijeko ovo dvoje i zaštiti USK gradjane od terora vlasti u Sarajevu

• Like 1

25 minutes ago, zudox said:

E zbog ovog narod ide sa USK zato što je ovo svakodnevnica još su i zaštićeni od vlasti nedo bog da kakav krajišnik dirne ove teroriste odmah kazna.Ljubimci tzv IZ i SDA kadra.Kamo sreće da se hoće pojaviti kakav hrabar političar da pošalje poprijeko ovo dvoje i zaštiti USK gradjane od terora vlasti u Sarajevu

Koliko sam skontao napali su neke ljude iz Orašca a policija je navodno kod jednog migranta pronašla i mačetu. Nažalost izgleda da ni Ljutočani nisu što su nekad bili...kao ni mi Bišćani

Edited by Grunf

Ova bagra nema nikakvo pravo na azil, to je jedno, a 99 posto ovih sto bauljaju po BiH su u ilegalnom statusu jer jedno je izraziti zelju za medunarodnom zastitom a drugo je podnijeti zahtjev za azil u za to predviđenom vremenu,dam se kladiti da ni i u Biri ni u Miralu nema sve skupa 10 ljudi koji su zatrazili azil, vecina su sada defacto cisti ilegalci i morali bi biti u žici a ne se slobodno kretati, zasto se i ovakav nakaradni zakon ne postuje i koristi nije mi jasno.

• Like 2

1 hour ago, Grunf said:

Ispred 35-ce, znaš eto vidi se nova zgrada Agrama, univerzitetska biblioteka,parking - ispod tržnice u centru

Sto niko ne posalje onom dirku ovakve snimke i pita ga sta on misli na ovo sve? Treba ga svugdje tagirati, gdje god neko sranje ovi azilanti naprave. Isto to treba i sa IOM uraditi - i njih svugdje tagirati!

Tako kad neko trazi IOM dobije ovakve slike!

Edited by Lidjo
  • Like 1
  • Dislike 1

Pa za ovo divljanje migranata po Bihaću je opet kriva policija. Umjesto da patrola hvata svakog migranta koji hoda po gradu poslije 18h i vodi na Vučjak,oni ih pustili da hodaju po gradu i rade šta hoće. A vala i fleka ovim našim portalima koji nisu sposobni od ovoga napraviti vijest pa da se vidi šta đubrad rade. Apelujem na naše medije da izađu navečer i snimaju kako migranti hodaju,da ih snime kako kockaju po kladionicama,kako se bez cilja valjaju po gradu itd ,a ne da preuzimaju vijesti sa sarajvskih portala koje je IOM kupio.

Nažalost opet smo i dalje sami u ovom sranju. Svi ti mediji su se pokupili nakon debakla oko najave da će se Bira zatvoriti i više nam niko u ništa neće povjerovati.

• Like 4

Ovo je navodno bilo u pola pet ujutro. Tako kazu ljudi koji su bili tu. Sta imaju opce traziti na ulici u ta doba?

Edited by Grunf

4 minutes ago, Grunf said:

Ovo je navodno bilo u pola pet ujutro. Tako kazu ljudi koji su bili tu. Sta imaju opce traziti na ulici u ta doba?

Pa vidi se na snimku šta su tražili. Fajt,pljačkanje,razbijanje. Samo što kažeš velika zamjerka ovim našima sa snimka,ala brate umjesto da su se fatili kakvih šipki i ubili boga u njima oni stali,bleje i psuju.

• Like 5

Šta ti misliš o ovome ? Uključi se u diskusiju...

Napiši svoje mišljenje, a kasnije završi svoju registraciju profila. Ako već imate profil, loguj se klikom "ovdje" da bi nastavili komentarati sa postojećim profilom.

Guest
Šta ti je na umu ? Odgovori...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Create New...